شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

آزمون آیمت

منابع آزمون آیمت

آزمون آیمت ( IMAT International Medical Admissions Test) آزمونی کتبی است که به زبان انگلیسی و برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی را دارند برگزار می شود. این آزمون همه ساله توسط وزارت آموزش عالی ایتالیا برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی را دارند برگزار می شود.

این آزمون به زبان انگلیسی برگزار می شود و مختص دانشجویان متقاضی شرکت در دوره های پزشکی ایتالیا است. منابع آزمون آیمت متنوع است. در ادامه لیستی از منابع این آزمون به شما ارائه می شود.

بخش اول:اطلاعات عمومی و تفکر انتقادی و مهارت های حل مساله

در بخش اول دانش کلی و مهارت های استدلال منطقی دانشجویان ارزیابی خواهد شد. در این مرحله از آزمون آیمت مهارت های حل مساله که دانشجویان در این سطح باید داشته باشند مورد ارزیابی قرار می گیرد.

چنین مهارت هایی برای دانشجویان در هنگام مطالعات علمی و حل مسائل جدید و نو علمی و استنتاج و نتیجه گیری های علمی بسیار مورد نیاز است. از سوی دیگر دانشجویان برای دفاع از یافته های علمی خود نیز نیازمند تفکر انتقادی و مهارت های حل مساله می باشند.

در بخش سوالات اطلاعات عمومی به موضوعات مختلف فرهنگی، از جمله جنبه های ادبی، تاریخی، فلسفی، اجتماعی و سیاسی پرداخته می شود. در بخش تفکر انتقادی، سوالات استدلالی از شما پرسیده می شود.

در این بخش از سوالات باید با استفاده از مهارت های نوشتاری به سوالات پاسخ داده شود. تمرکز این قسمت از آزمون آیمت بر روی میزان درک و ارزیابی شما از مسائل می باشد. این موارد شامل یافتن نتایج نهایی و شناسایی مفروضات و استدلال منطقی اشتباهات و ارزیابی آنها است.

علاوه بر موارد فوق در این بخش به مهارت های حل مساله نیز توجه می شود. مهارت های حل مساله به توانایی هر فرد برای یافتن مسائل مهم از مسائل فرعی و تمرکز برای حل مسائل اصلی اطلاق می شود.

برای پاسخگویی به چنین سوالاتی شما ملزم به ارائه روش های خلاقانه و منحصر به فرد هستید. همچنین در این قسمت از شما خواسته می شود تشابهات موجود در مضامین مختلف را بیابید و یا شباهت های موقعیت های مشابه را پیدا کنید. کتابی که برای این بخش از سوالات آزمون آیمت می تواند مفید واقع شود را در لینک زیر جستجو کنید:

http://pavia.medschool.it/admissions/96-preparing-for-imat

عنوان کتاب هایی که در بخش اول باید مطالعه شود:

Critical Thinking Skills: Effective Analysis, Argument and Reflection (Macmillan Study Skills) 3rd ed
Thinking Skills: Critical Thinking and Problem Solving (Cambridge International Examinations)

آیمت

بخش دوم: زیست شناسی

در بخش زیست شناسی سوالات از موضوعات زیر است:

شیمی زیستی، بیولوژی، مولکول های موجودات زنده و عملکرد آنها، نقش آنزیم، سلول، نظریه سلولی، سلول های پروکاریوتی و یوکاریوتی، حیوانات و گیاهان و ویروس، غشای سلولی و ساختار و عملکرد آن.

در این قسمت از آزمون همچنین از مباحث زیست انرژی های الکتریکی

فرایند اکسیداسیون و کاهش موجودات زنده، پروسه های انرژی: فتوسنتز، گلیکولیز، تنفس هوازی، تخمیر، تکثیر و وراثت سوالاتی پرسیده می شود.

از دیگر مباحثی که در بخش زیست شناسی مورد سوال قرار می گیرد تولید مثل، ژنتیک مندلی، ژنتیک کلاسیک ، ژنتیک مولکولی، ساختار DNA و تکثیر، کد ژنتیکی و ترجمه آن، سنتز پروتئین، DNA پروکریوت ها، ساختارهای کروموزومی، ژنتیک انسانی، بیماری های ارثی، بیوتکنولوژی:DNA نوترکیب و برنامه های بالقوه بیوتکنولوژی، نظریه تکامل ژنتیک، آناتومی و فیزیولوژی حیوانات و انسانها، بافت های حیوانی آناتومی ارگان ها هستند.

در زمینه زیست شناسی کتاب های زیر برای مطالعه توصیه می شوند:

AS-level biology and A2-level biology
Biology: For the IB Diploma
Constanzo Physiology

بخش سوم: شیمی

سوالات بخش شیمی در زمینه های ترکیبات و عناصر، ساختار اتم، ذرات اولیه، ایزوتوپها، ساختار اتمی عناصر، جدول تناوبی عناصر، فلزات و غیر فلزات؛ روابط بین ساختارهای الکترونیکی، موقعیت عناصر در جدول تناوبی، خواص پیوندهای شیمیایی، پیوندهای یونی، پیوندهای کووالانسی، الکترونگاتیویتی، شیمی معدنی، نامگذاری و خواص اصلی ترکیبات معدنی، واکنش های شیمیایی و استویشیومتری،وزن های اتمی و مولکولی، انواع مختلف واکنش های شیمیایی، حلال ها، اکسیداسیون و مفاهیم آن، اسیدها و بازها، اصول شیمی آلی، پیوندهای بین اتم های کربن، فرمول مولکولی آنها، الکل، اترها، آلدئیدها، کتون ها، اسیدهای کربوکسیلیک، استرها، آمید ها و بسیاری مباحث دیگر می باشد.

شما می توانید در زمینه شیمی آزمون آیمت به منابع زیر مراجعه کنید:

A2-Level Chemistry
AS-Level Chemistry
IB Chemistry Study Guide
A2-Level Chemistry OCR A Complete Revision & Practice

بخش ۴: فیزیک و ریاضیات

در بخش فیزیک سوالات بیشتر در مورد مباحث فیزیکی شامل شتاب، حرکت مستقیم، حرکت دایره ای، دینامیک، بردارها، نیروها، تعاریف جرم و وزن، جاذبه، گرانش، قوانین نیوتن، کار، انرژی جنبشی، انرژی سکون، اصل ماندگاری انرژی، مکانیک سیالات، ترمودینامیک، الکترواستاتیک و الکترودینامیک، فشار، اصل پاسکال، کالری، حرارت، مکانیزم های گرما، قانون های ترمودینامیک، خازن ها، اهم، مقاومت الکتریکی، قدرت، اثر جول، ژنراتورها القای الکترومغناطیسی و جریان های متناوب، اثرات الکتریکی جریان های (حرارتی، شیمیایی و مغناطیسی) و برخی موارد دیگر هستند.

در بخش ریاضیات اغلب سوالات مربوط به مباحث زیر می باشند:

جبر و احتمال، اعداد طبیعی، اعداد صحیح، مقیاس، تناسب، درصد، لگاریتم، تعاریف جبری، معادلات، توابع، توابع جبری، مثلثات، توابع معکوس، هندسه، چند ضلعی ها و خواص آنها، خواص دایره، سینوس، کسینوس، فرمول های مثلثاتی، مثلث دکارتی، معادلات خط،مفاهیم خطوط موازی، معادلات مربوط به دایره، پارابولا، هیبرالی، بیضی، قضیه فیثاغورس.احتمال و آمار، توزیع های فراوانی و نمایش های گرافیکی، فرکانس و احتمال.

از جمله کتاب های مرجع در زمینه ریاضیات و فیزیک آزمون آیمت عبارتند از:

Physics for the IB Diploma
Mathematics for the IB Diploma

برای آزمون آزمایشی آیمت به لینک زیر مراجعه کنید:

https://www.medschool.it/imat-news-and-preparation/136-imat-medical-test-sample/

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *