...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

اقامت پرتغال

شرایط دریافت اقامت پرتغال

شرایط دریافت اقامت پرتغال با توجه به روش مهاجرتی مورد نظر متفاوت خواهد بود. در واقع کشور پرتغال برای اعطای تابعیت دائم به افراد متقاضی شرایط متنوعی را در نظر دارد. طبق قوانین مهاجرتی کشور پرتغال افراد در سریعترین حالت پس از گذشت ۶ ماه می توانند اقامت دائم خود در این کشور را دریافت نمایند و در طولانی ترین مدت پس از گذشت ۱۰ سال.

شرایط و قوانین دریافت تابعیت پرتغال با توجه به روش مهاجرتی مورد نظر افراد متغیر خواهد بود، به عنوان مثال برای دریافت اقامت این کشور از طریق خرید ملک افراد حداقل به ۵۰۰ هزار یورو سرمایه نیاز خواهند داشت، در این روش مهاجرتی به مدرک تحصیلی و زبان نیازی نخواهد بود، در حالیکه برای مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل کاملاً شرایط متفاوت می باشد.

اقامت پرتغال

روش های دریافت اقامت پرتغال

برای دریافت تابعیت این کشور روش های بسیار متنوعی وجود دارد. در واقع کشور پرتغال با توجه به شرایط افراد روش های مهاجرتی مناسبی را ارائه می نماید. از این رو متقاضیان دریافت اقامت پرتغال می توانند با ارزیابی شرایط انواع روش های مهاجرتی بهترین مسیر را برای دریافت اقامت دائم این کشور جذاب انتخاب نمایند. به طور کلی روش های رایج برای مهاجرت به پرتقال و دریافت اقامت دائم این کشور به شرح ذیل می باشد:

 • مهاجرت به پرتقال از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به پرتقال از طریق تحصیل
 • مهاجرت به پرتغال از طریق کار
 • مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج

اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

خرید ملک در پرتغال از جمله روش های سرمایه گذاری در این کشور می باشد که علاوه بر دریافت اقامت پرتغال از مزایای بی شماری برخوردار است. نرخ رشد سود بازار مسکن در پرتغال بیش از ۴ درصد در سال می باشد، از سوی دیگر این روش مهاجرتی سریعترین مسیر برای دست یابی به اقامت دائم پرتغال است. خرید ملک در پرتغال تنها روش مهاجرت به این کشور است که برای دریافت اقامت دائم پرتغال نیازی به حضور فیزیکی فرد متقاضی در این کشور نخواهد بود.

دریافت اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

از دیگر مزایای مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک می توان به مواردی نظیر امکان دریافت ویزا و اقامت دائم برای کلیه افراد خانواده فرد متقاضی و اجازه کار در این کشور اشاره نمود. در واقع خرید ملک در پرتغال نوعی سرمایه گذاری مطمئن با چشم اندازی اقتصادی ایده ال می باشد که در نهایت منجر به دریافت اقامت دائم اروپا تبدیل خواهد شد.

شرایط خرید ملک در پرتغال

جهت مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک فرد متقاضی می بایست توانایی خرید ملکی به ارزش ۵۰۰ هزار یورو را داشته باشد. خرید ملک در پرتغال به هیچ وجه کار دشواری نخواهد بود و متقاضیان در مدت زمان کوتاهی موفق به انجام این امر می شوند. سرمایه گذاران ابتدا با ویزای توریستی به کشور پرتغال سفر کرده و پس از بازدید از پروژه های املاک در دسترس ملک مورد نظر را برای خرید انتخاب می نمایند. در این روش مهاجرتی شرایط سنی خاصی وجود ندارد و افراد بدون نیاز به مدرک تحصیلی و تسلط به زبان می توانند برای خرید ملک در پرتغال اقدام نمایند. به طور کلی شرایط دریافت تابعیت این کشور برای متقاضیان از طریق خرید ملک به شرح ذیل می باشد:

شرایط خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در پرتغال برای افراد خارجی ممانعتی به همراه ندارد بنابراین هر شخصی که بتواند سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار یورویی در بخش املاک در پرتغال نماید واجد شرایط خواهد بود. الزام اقامت فرد در پرتغال در این روش سرمایه گذاری ۷ روز در سال است و شخص احتیاج به مدرک زبان و شرایط تحصیلی خاصی ندارد و قادر به اخذ اقامت برای خود و اعضای خانواده اش خواهد بود.

بنابراین اگر می خواهید اقامت اروپا را بدست آورید و در حوزه شنگن به راحتی رفت و آمد کنید و مبلغ این سرمایه گذاری نیز برای شما ممکن می باشد دست به کار شوید و از وکلای مجرب در این زمینه مشورت های لازم را دریافت نمائید.

خرید ملک در پرتغال

هزینه خرید ملک در پرتغال

قیمت ملک در پرتغال در سال ۲۰۱۵ به دلیل مواجه شدن این کشور با بحران دچار رکود ۲۰ تا ۳۰ درصدی شد ولی امروزه سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار یورویی در بخش املاک و بویژه در شهر لیسبون رونق زیادی یافته است.

افرادی که در این بخش سرمایه گذاری می کنند می توانند به بازگشت سرمایه خود در سال های آتی امیدوار باشند. خرید ملک در پرتغال می تواند از ۳۰۰ هزار یورو به بالا باشد، در این بخش به چند نوع از هزینه های خرید ملک در پرتغال اشاره می نمائیم.

ملک ۳۵۰ هزار یوروئی

به عنوان مثال آپارتمانی واقع در شهر لیسبون با متراژ ۱۲۰ متر مربع و فاصله ای نزدیک به مترو با ۲ اتاق خواب و در مجتمعی شیک و نورگیر را می توان به قیمت ۳۵۰ هزار یورو خریداری نمود. این آپارتمان در یکی از محله های خوب لیسبون واقع شده است. البته قیمت ملک در بهترین محله ها با توجه به شرایط ملک متغیر است و ممکن است زمانی که در حال مطالعه این مقاله هستید قیمت ها تغییر کرده باشد بنابراین برای به روز شدن اطلاعاتتان از وکیل ملک در پرتغال کمک بگیرید.

ملک ۴۰۰ هزار یوروئی

ملک دیگری واقع در محله Tomar شهر لیسبون را بررسی می نمائیم. این ملک چندان بزرگ نیست و ۸۹ متر مربع است. کاملا نورگیر است و تنها ۱۰۰ متر با مترو فاصله دارد و وسایل حمل و نقل عمومی در اختیارتان می باشد. دارای پارکینگ زیر زمینی و پارک عمومی می باشد و همچنین سالن های درمانی نمک در آن وجود دارد.

این آپارتمان ۱ خوابه و در قسمتی از مجتمع واقع شده است که ویو آن به سمت رودخانه ای می باشد که از شهر می گذرد و دارای ۳ بالکن با تهویه مطبوع است. قیمت این ملک ۴۰۰ هزار یورو می باشد. دقت نمائید که آپارتمان هایی که از آنها مثال می زنیم در پایتخت پرتغال واقع شده اند. اگر به دنبال ملک ارزانتری هستید می توانید در سایر شهرهای پرتغال به دنبال آن باشید.

ملک ۴۵۰ هزار یوروئی

متراژ این آپارتمان ۸۰ متر مربع و دارای ۲ اتاق خواب می باشد و در شهر لیسبون واقع شده است. دارای ویو از رودخانه شهر می باشد. سرمایه گذاری بر روی املاک این چنینی اگر در مراکز شهر قرار دارند فرصتی عالی محسوب می شود چرا که در سال های آتی می توان از آن بهره مندی متفاوتی انجام داد.

ملک ۵۰۰ هزار یوروئی

این ملک واقع در لیسبون پرتغال و به قیمت ۵۰۰ هزار یورو می باشد. دارای امکانات ویزه ای مانند اتاق ناهارخوری با شومینه و بالکن و آشپزخانه ای کاملا مجهز و ۳ اتاق خواب می باشد. این آپارتمان مبله و با سیستم تهویه مرکزی می باشد. مجتمع دارای چندین مرکز خرید و دسترسی آسان به جاده اصلی می باشد و در ۱۵ دقیقه ای مرکز شهر واقع شده است.

دریافت اقامت از طریق خرید ملک

نحوه دریافت اقامت از طریق خرید ملک

خرید ملک در کشور پرتغال چندان مشکل نیست و افراد در کمترین زمان ممکن موفق به انجام این کار خواهند شد. سرمایه گذاران ابتدا با ویزای توریستی به کشور پرتغال سفر کرده و پس از بازدید از پروژه های املاک در دسترس ملک مورد نظر را برای خرید انتخاب می نمایند.

نحوه خرید ملک

فروشنده قراردادی را تنظیم خواهد نمود و خریدار به دفتر مالیاتی پرتغال مراجعه و کد مالیاتی را دریافت می نماید. سرمایه گذار از این طریق به سیستم مالیاتی کشور دسترسی داشته و می تواند مبلغ ملک مورد نظر را به حساب فروشنده واریز نماید.سرمایه گذار پس از واریز پول به حساب فروشنده می بایست هزینه هایی بابت بیمه، وکیل و اسناد نیز پرداخت نماید. دریافت ویزای طلایی پرتغال محبوبیت زیادی میان سرمایه گذاران خارجی دارد، چرا که افراد با سرمایه گذاری در این حوزه می توانند به کسب درآمدهای زیادی دست یابند.

دریافت اقامت

افراد با خرید ملک در پرتغال ابتدا اقامت پرتغال را بدست خواهند آورد و پس از ۵ سال زندگی در پرتغال اقامت دائم را بدست خواهند آورد. در صورتی که در مدت زمان اقامت ملک فروخته شود اقامت لغو خواهد شد. افرادی که اقامت دائم را دریافت می نمایند حتی اگر ملک فروخته شود اقامت لغو نخواهد شد. افراد باید برای اخذ اقامت پرتغال این موارد را بررسی نمایند. شرایط اخذ اقامت در پرتغال از طریق خرید ملک عبارتند از:

 • متقاضی می بایست بیشتر از ۱۸ سال سن داشته باشد
 • می بایست حداقل ۵ سال در کشور پرتغال زندگی کرده باشد
 • در طول ۵ سال اطلاعات لازم را در مورد کشور پرتغال بدست آورده باشد
 • در طول زمان زندگی خود دچار جرم و جنایتی نشده باشد
 • از مهارت زبان پرتغالی برخوردار گشته باشد و بتواند با مردم ارتباط برقرار کند

اگر مایل به دریافت اقامت در این کشور می باشید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله اقامت در پرتغال از طریق سرمایه گذاری مراجعه نمایید.

مزایای خرید ملک در کشور پرتغال

کشور پرتغال به عنوان نخستین کشور اجرا کننده طرح اقامت طلایی از سال ۲۰۱۲ اقدام به جذب سرمایه های خارجی نموده است. دریافت پاسپورت کشور پرتغال بدون شرط حضور طولانی در این کشور از ویژگی های سرمایه گذاری به این روش می باشد.

یکی از مزیت های قابل تامل برای سرمایه گذاری از این طریق اطمینان از بازگشت سرمایه می باشد به طوری که می توان با اطمینان گفت ۷۰ درصد سرمایه در این روش بازخواهد گشت بنابراین می توان از این روش به عنوان یکی از روش های ارجح سرمایه گذاری نام برد. به چند مورد از مزایای این روش اشاره می نمائیم:

مزایا

 • با انجام سرمایه گذاری از این طریق شخص سرمایه گذار به همراه خانواده شامل همسر و فرزندان و حتی والدین وی و همسرش می توانند اقامت دائم این کشور را بدست آورند
 • سرمایه گذار می تواند حساب بانکی افتتاح نماید و کارت اعتباری داشته باشد
 • دریافت Fiscal number یا شماره فردی مالیاتی
 • مالیت ۱۰۰ درصد ملک
 • اخذ ویزاهای بلند مدت شنگن برای شخص و اعضای خانواده وی و به تبع تردد در کشورهای حوزه شنگن
 • سهولت در اخذ ویزای انگلستان و آمریکا
 • استفاده از خدمات درمانی برای کلیه اعضای خانواده در کشور پرتغال
 • زندگی در کشوری امن با آب و هوایی دلپذیر
خرید ملک در کشور پرتغال و معایب آن

معایب خرید ملک در کشور پرتغال

علی رغم مواردی که به عنوان مزایای خرید ملک از آنها نام برده شد یکی از مشکلاتی که سرمایه گذاران با آن مواجه می گردند خرید املاکی می باشد که عنوان قانونی ندارد. مشاورین املاکی که بدون مجوز در حال فعالیت می باشند می توانند برای سرمایه گذاران مشکل ایجاد نمایند بنابراین خطر خرید ملک برای مهاجرانی که پرتغال را نمی شناسند ممکن است مشکل ساز شود.

یادگیری زبان پرتغالی را می توان یکی دیگر از معایب این روش دانست. فرزندانی که با این روش وارد پرتغال می شوند گاها برای تحصیل فرزندان در این کشور ممکن است دچار مشکلاتی گردند چرا که ابتدا باید زبانی را بیاموزند که با زبان انگلیسی کاملا متفاوت است.

پرتغال از کشورهای درجه یک اروپایی نمی باشد بنابراین شرایط شغلی آن را نمی توان با سایر کشورهای اروپایی پیشرفته مانند آلمان مقایسه نمود بنابراین اگر می خواهید فرزندانتان در سیستم آموزشی کاملا پیشرفته ای تحصیل نمایند و با نرخ بیکاری پائین به دنبال شغل مناسب نباشند، ممکن است پرتغال گزینه مناسبی نباشد.

نتیجه گیری

دولت پرتغال تابعیت دو گانه را می پذیرد بنابراین افراد می توانند به راحتی با داشتن تابعیت قبلی پاسپورت پرتغال را دریافت نمایند. با وجود تمامی مزایا و معایبی که از اخذ اقامت پرتغال گفته شد، سرمایه گذاری در این کشور به نسبت سایر روشهای سرمایه گذاری در سایر کشورها مقرون به صرفه تر می باشد. در جدول زیر سعی نموده ایم بار دیگر شما را با قیمت ملک در پرتغال آشنا نمائیم.

متراژشهر- منطقهقیمت (یورو)
۶۵ مترLisbon250000
لوکس ۳ خوابه بیش از ۱۰۰ مترBelem1160000
70 متر ۱ خوابهLisbon270000
۴۰ مترLisbon180000


شما برای سرمایه گذاری در سایر کشورها چه روشی را انتخاب می نمائید؟ آیا به نظر شما سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در پرتغال برای شما و خانواده تان روش مناسبی است؟ نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.

برند آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره ایران که به صورت همزمان دارای مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور از وزارت کار و رفاه اجتماعی و مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد به شما توصیه می کند برای هر گونه اعزام به خارج با کشور مقصد و شرایط زندگی در آن به طور کامل آشنایی یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر