...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

تحصیل در دانمارک

کشور دانمارک از جمله کشورهای آرام و مرفه منطقه اسکاندیناوی به شمار می رود. با توجه به شرایط  مناسب تحصیل در دانمارک و بازار کار بسیار مناسبی که برای رشته هایی نظیر کشاورزی، دامپزشکی و رشته های مشابه آن برای متقاضیان وجود دارد، بیشتر مورد توجه افرادی است که بدنبال یافتن شغل مناسب در کشور های اروپایی هستند.

قابل ذکر است کشور دانمارک برنامه اقامت دائم خود را از طریق اعطای گرین کارت به افراد متخصص می دهد. بنابر دلایل فوق الذکر همواره متقاضیان کار نسبت به متقاضیان تحصیل در دانمارک بیشتر بوده است. البته با توجه به این که کشور دانمارک کشور مهاجر پذیری است هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان موفق به اخذ ویزای تحصیلی دانمارک می شوند.

پنج نوع موسسه آموزش عالی در دانمارک وجود دارد:

 • دانشگاه
 • کالج های دانشگاهی: دوره های تخصصی حرفه ای را در زمینه هایی مانند پرستاری، مهندسی و کارهای اجتماعی ارائه می دهند. این کالج ها دارای ارتباطات قوی با کسب و کار و دانشگاه ها هستند.
 • مؤسسات آموزش عالی هنری: مدارس هنری ویژه برای دانشجویان طراحی، موسیقی، معماری و نساجی
 • مدارس آموزش و پرورش: ارائه دوره های تحقیقاتی و تمرینی. این مدارس را می توان در کپنهاگ، ارشوس، فردریکیا و سندببور یافت.
 • آکادمی های کسب و کار

از دانشگاه های برتر کشور دانمارک می توان به دانشگاه های زیر اشاره کرد.

 • دانشگاه آلبورگ
 • دانشگاه SDU
 • دانشگاه آرهوس
 • دانشگاه کپنهاگ

مقاطع تحصیلی در دانمارک

در کشور دانمارک گذراندن دوره مهد کودک بصورت اجباری نیست و دانش آموزان می توانند پس از رسیدن به سن ۶ سالگی در مقطع ابتدایی ثبت نام کنند. دوره ابتدایی در کشور دانمارک ۱۰ سال به طول می انجامد. پس از اتمام دوره ابتدایی دانش آموزان وارد دوره دبیرستان شده و این دوره به مدت ۳ سال می باشد. لازمه ورود به دانشگاه گذراندن ۱۳ سال تحصیلی و گرفتن مدرک دیپلم دبیرستان است.

تحصیل کارشناسی در دانمارک

در دانمارک سه نوع مدرک کارشناسی وجود دارد:

 • کارآموزان حرفه ای: در کالج های دانشگاهی تحصیل کرده اند، دوره های کارشناسی حرفه ای به مدت سه یا چهار سال و نیم مطالعه می شوند و برای کمک به ورود به یک حرفه خاص طراحی شده اند.
 • لیسانس های دانشگاهی: این دوره های سه ساله با تمرکز بر یک یا دو موضوع، به شما آموزش علمی را از طریق آموزش مبتنی بر تحقیق برای ورود به بازار کار و یا تحصیل برای یک مدرک کارشناسی ارشد طراحی شده است.
 • آکادمی حرفه (AP): درجه AP تنها در آکادمی های کسب و کار یافت می شود. شما یک مدرک AP را از طریق ترکیبی از یادگیری مبتنی بر نظریه و تمرین کاربردی در پروژه ها و قرار دادن در طول دوره دو ساله خواهید آموخت.

در صورتی که درجه تحصیلی AP را بدست آورید، می توانید آن را به یک لیسانس کامل حرفه ای اضافه کنید، با تحصیل در مقطع فوق لیسانس در یک موضوع مرتبط که بازه زمانی مورد نظر ۱۸ ماه به طول می انجامد.

یکی از مهمترین شرایط تحصیل در دانمارک توجه به این نکته است که تحصیل در مقطع لیسانس در اکثر رشته ها به زبان این کشور یعنی دانمارکی می باشد و دانشجوی متقاضی اخذ پذیرش در مقطع لیسانس کشور دانمارک ملزم به ارائه مدرکی دال بر تسلط بر زبان دانمارکی قبل از ورود به دانشگاه های کشور دانمارک می باشد. طول دوره کارشناسی در این کشور ۴ سال می باشد. دانشجویان با ارائه پایان نامه در انتهای این دوره می توانند این مدرک را زمینه ورود به بازار کار یا تحصیلات عالی کنند.

کارشناسی ارشد در دانمارک

تحصیل کارشناسی ارشد در دانمارک

برای ورود به این مقطع تحصیلی نیازی به امتحان ورودی نمی باشد و فقط با توجه به نمرات دوره قبل و اظهار نظر اساتید امکان پذیر است. بسیاری از رشته های دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می شوند. تعداد زیادی از دانشجویان متقاضی تحصیل در کشور دانمارک با هدف کار در کشورهای اروپایی و به خصوص منطقه اسکاندیناوی (کشور های سوئد، فنلاند و نروژ) و به بهانه تحصیل در دانمارک اقدام به اخذ ویزای تحصیلی دانمارک می نمایند تا با اتمام دوره کارشناسی خود در دانشگاه های کشور دانمارک، شانس خود را از یکسو برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا و از سوی دیگر برای یافتن یک فرصت شغل ممتاز در رقابت با سایر متقاضیان افزایش می دهند.

در مقطع (Master) در نیم سال آخر دانشجو موظف به انجام پژوهش می باشد زبان تحصیلی این مقطع انگلیسی است و افراد متقاضی می بایست مدرک ۶٫۵_۶ آیلتس را داشته باشند و موسسه زبان آریاناپارس شما را برای گرفتن این مدرک آماده می سازد. زبان تدریس در مقطع کارشناسی ارشد کشور دانمارک به زبان انگلیسی است ولیکن این کشور مدرک دال بر تسلط بر زبان انگلیسی را در همان بدو ورود از دانشجو تقاضا می کند و فرصت یادگیری زبان را در داخل این کشور به دانشجو نمی دهد. این کشور بیش از ۷۰۰ برنامه و ۱۳۰۰ دوره به طور کامل به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

تحصیل دکترا در دانمارک

کشور دانمارک همانند سایر کشورهای پیشتاز در بحث تحصیل، به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکترا، توجه ویژه ای دارد و جهت پرداخت مخارج تحصیل، شرایط ویژه ای را جهت تسهیل طول دوره دکترا در این کشور فراهم آورده است. بصورت کلی تحصیلات در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور دانمارک به ۲ صورت تحصیل با بورسیه و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه دانشگاه را شخصا پرداخت می کند، صورت می پذیرد.

تحصیل در شرایطی که دانشجو مستلزم پرداخت هزینه در دانشگاه های کشور دانمارک می باشد، همانند اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس کشور دانمارک است ولیکن در این مطلب شرایط لازم جهت اخذ فرصت تحصیل در مقطع دکترا به همراه اخذ بورسیه تحصیلی می پردازیم. با توجه به این نکته که کشور دانمارک برای افرادی که در مقطع دکترا در این کشور مشغول به تحصیل هستند، حقوقی ماهیانه تقریبا ۲  هزار دلار را مدنظر قرار می دهند. بسیاری از رشته های مهندسی در مقطع دکترا در کشور دانمارک به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

شرایط تحصیل در دانمارک با بورسیه

 1. مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر
 2. اخذ مدرک دال بر تسلط زبان انگلیسی (حداقل آیلتس  ۶٫۵)
 3. جلب نظر یک استاد مشاور (supervisor)
 4. داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی، کتاب و …

داشتن همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده، می توان در راستای افزایش شانس فرد در جهت اخذ پذیرش نقش بسزایی ایفا نماید.

حق کار و هزینه تحصیل در کشور دانمارک

حق کار و هزینه تحصیل در دانمارک

دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های کشور دانمارک ملزم به پرداخت هزینه می باشند. ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در دانمارک را داشته باشد قبل از مهاجرت به این کشور برای مراجعه به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن معادل هزینه یکسال زندگی و تحصیل است.

حق کار

دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد کشور دانمارک مجوز کار در محدوده ای ۱۰ الی ۲۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی می تواند بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در دانمارک را در یک سال پوشش دهد.

پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است. ولیکن تجربه ارزشمند وکلای موسسه مهاجرتی آریاناپارس مبین این مطلب است که فقط به دلیل ویژگی های شخصی متفاوت فرد (مثل عدم وفق پذیری با محیط، سطح ضعیف برقراری ارتباط و یا عوامل مشابه) می باشد.

هزینه های تحصیل

هزینه های تحصیل در دانمارک متناسب با رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر متفاوت می باشد. دانشجویان در صورت تحصیل به زبان دانمارکی می توانند از تحصیلات رایگان بهره مند شوند. به صورت معمول هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور دانمارک بین ۶ تا ۱۲ هزار یورو در سال در نظر گرفته می شود.

هزینه های زندگی

دانمارک یکی از کشورهایی است که بیشترین هزینه های زندگی را در اروپا دارا می باشد. هزینه های زندگی در دانمارک برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه است که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل در دانمارک می باشد.

درخواست ویزای تحصیلی دانمارک

نحوه درخواست ویزای تحصیلی دانمارک

نحوه درخواست برای تحصیل در دانمارک در هر دانشگاه و دوره دارای الزامات ورودی متفاوت است، هر چند تمام برنامه های کاربردی به طور مستقیم به هر موسسه به صورت آنلاین ارائه می شوند.

در صورت ارائه مدارک به گروه آموزش دانشگاه، تیم پذیرش دانشگاه به تجزیه و تحلیل می پردازد. در صورت جواب مثبت، نامه به دانشجویان ارسال می شود که با نامه پذیرش می توانند برای درخواست ویزا اقدام نمایند. به صورت معمول بازه زمانی در نظر گرفته شده برای جواب دهی سفارت دانمارک بین ۲ تا ۱۰ هفته تعیین می شود. از همین رو به دانشجویان علاقه مند به تحصیل در دانمارک توصیه می شود با آشنایی از بازه های زمانی با برنامه صحیح برای اخذ پذیرش و ویزا اقدام نمایند.

مدارک لازم برای تحصیل در دانمارک

برای دانشجویان بین المللی که قصد مهاجرت تحصیلی  به کشور دانمارک را دارند، داشتن سرمایه اولیه و ارزیابی هزینه های مربوط به تحصیل و مخارج زندگی بسیار مهم است. همچنین دانشجویان به دنبال دانشگاهی هستند که ضمن داشتن سطح علمی بالا،  بتوانند به راحتی اقدام به اخذ  ویزای تحصیلی دانمارک نمایند.

در ادامه مطلب به بررسی مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک خواهیم پرداخت:

 1. داشتن مدارک تحصیلی و رزومه عالی و تسلط کافی به زبان انگلیسی برای پذیرش دانشگاه مورد نظر بسیار موثر می باشد.
 2. شما باید آخرین مدارک تحصیلی خود را با ترجمه انگلیسی به دانشگاه مورد نظر تحویل دهید.
 3. ارائه دادن مدارک مربوط به مهارت های زبان انگلیسی برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک بسیار ضروری می باشد.
 4. ارائه پاسپورت دارای اعتبار
 5. شما باید گواهی تحت عنوان انگیزه و هدف خود از تحصیل در دانمارک ارائه دهید.
 6. شما باید برای پذیرش در دانشگاه هزینه تحصیل را بپردازید.
 7. ارائه یک قطعه عکس ۳*۴
 8. شما باید مدرک بیمه نامه خود را برای مهاجرت به دانمارک و اخذ ویزای تحصیلی دانمارک ارائه دهید.
 9. ارائه گواهی که نشان دهد شما تمکن مالی برای پرداخت مخارج تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی دانمارک را دارید.
اقامت پس از تحصیل در کشور دانمارک

اقامت پس از تحصیل در دانمارک

۱. اقامت پس از تحصیل در دانمارک از طریق کار

دولت دانمارک شرایط بسیار مطلوبی را برای استخدام و کار کردن دانشجویان بین المللی حین تحصیل و بعد از پایان دوره تحصیلات خود از طریق اخذ ویزای کاری فراهم کرده است.

دانشجویان کشور نوردیک که شامل شهر های سوئد، فنلاند و نروژ می شود می توانند بدون داشتن ویزا و یا اقامت دائم در این کشور مشغول فعالیت و تحصیل شوند.

شهروندان اتحادیه اروپا اگر مدت اقامت شان در دانمارک بیشتر از ۳ ماه باشد به صورت قانونی باید درخواست اخذ ویزای تحصیلی دانمارک یا ویزای کاری را از اتحادیه این کشور دریافت کنند.

شهروندان غیر اتحادیه اروپا برای ورود به کشور دانمارک با هر هدفی لازم است از اتحادیه این کشور درخواست اخذ ویزا متناسب با علت مهاجرت خود را داشته باشند.

دانشجویان می توانند پس از پایان دوره تحصیل خود به مدت ۶ ماه در دانمارک سکونت داشته باشند و در صورتی که قصد اقامت دائم در این کشور را دارند می توانند از طریق فعالیت در حرفه مورد نظر خود اقامت دائم شان را اخذ نمایند.

اقامت پس از تحصیل در دانمارک از طریق سرمایه گذاری

به طور کلی روش ها مختلفی برای سرمایه گذاری همچون: خرید ملک، ثبت شرکت و کارافرینی برای اقامت دائم در دانمارک پس از پایان دوره تحصیلی برای دانشجویان وجود دارد که در ادامه مطلب به بررسی انواع روش های سرمایه گذاری می پردازیم:

 1. خرید ملک در دانمارک

دانشجویانی که دارای تمکن مالی برای خرید ملک هستند و قصد سکونت در دانمارک را دارند می توانند از این روش برای اخذ اقامت دائم استفاده کنند.

 1. ثبت شرکت در دانمارک

دانشجویانی که پس از پایان تحصیلات خود قصد اقامت دائم در دانمارک را دارند می توانند با تاسیس یک شرکت یا موسسه ای که مورد تایید این کشور است به مدت ۳ سال اقامت قانونی دریافت کنند و در صورتی که بتوانند فعالیت درخشان داشته باشند مدت زمان اقامتشان تمدید خواهد شد.

اقامت پس از تحصیل در دانمارک از طریق تولد فرزند

والدینی که قصد دارند فرزندشان را برای اخذ اقامت دائم، در دانمارک به دنیا بیاورند مشمول ۲ نوع قانون می شوند:

 1. قانون خون یعنی اگر والدین فرزند متولد شده تابعیت دانمارک را داشته باشند.
 2. قانون خاک به این معنا که فرزند متولد شده در کشور دانمارک تابعیت این کشور را پیدا کند می توانند اقامت دائم خود را اخذ نمایند.

اقامت پس از تحصیل در دانمارک از طریق ازدواج

اگر فرد بتواند با شخصی که تابعیت دانمارک را دارد ازدواج کند ابتدا دولت آن کشور اجازه اقامت موقت را می دهد و بعد از آن در صورت اجرای شرایط تصویب شده، اقامت دائم به فرد داده می شود.

 به عنوان نمونه می توان به داشتن سرمایه کافی برای پرداخت مخارج زندگی مشترک و همچنین مسکن مناسب اشاره کرد که فرد باید با ارائه مدارک لازم ثابت کند که می تواند این شرایط را رعایت کند.

ریجکتی ویزای تحصیلی

ریجکتی ویزای تحصیلی در دانمارک

در این مطلب به بررسی مهمترین عوامل ریجکت شدن ویزای تحصیلی دانشجویان خواهیم پرداخت:

 1. داشتن سوء سابقه و اقدامات کیفری و غیر قانونی
 2. تکمیل ناقص مدارک پرواز و مهاجرت
 3. زمانی که نتوانید هدف خود را از مهاجرت تان به صورت مشخص برای پلیس دانمارک معلوم کنید.
 4. داشتن نقص، پارگی یا دستکاری در مدرک پاسپورت
 5. عدم اعتبار مدرک پاسپورت
 6. زمانی که نامه مرجع شما از اعتبار قانونی برخوردار نباشد.
 7. نداشتن سرمایه کافی برای مهاجرت
 8. خطا داشتن در درج تاریخ تولد و ازدواج
 9. زمانی که بیمه نامه ی مربوط به سفر شما بی اعتبار باشد.

ارزان ترین دانشگاه ها برای تحصیل در دانمارک

۱. دانشگاه فنی دانمارک

این موسسه آموزشی از بهترین دانشگاه های دانمارک است که دانشجویان می توانند در رشته های تحصیلی متنوع در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا تخصص کسب کنند. این دانشگاه پژوهش محور است و در رشته هایی مانند: علوم انسانی، مهندسی، مطالعات بازرگانی و علوم اجتماعی برنامه های آموزشی زیادی را ارائه می دهد.

 همچنین به ارائه خدماتی مانند: یادگیری فردی و گروهی، مهارت های تحلیلی، مشارکت در بحث و گفتگو همکاری نزدیک با هیئت علمی و دانشجویان دیگر می پردازد.

۲. دانشگاه آرهوس

این دانشگاه از موسسات آموزشی و تحقیقاتی تازه تاسیس در دانمارک است که  که به علت استقبال زیاد دانشجویان بین الملل در حال گسترش و توسعه است. این دانشگاه به دلیل کیفیت بالا در ارائه آموزش ها به دانشجویان از بهترین دانشگاه های دانمارک می باشد.

۳. دانشگاه آلبورگ

این دانشگاه از بهترین دانشگاه های دانمارک است و به صورت پروژه محور در زمینه ی رشته های تحصیلی مانند: علوم انسانی، فناوری اطلاعات، علوم اجتماعی، مهندسی، طراحی و علوم پزشکی به ارائه خدمات آموزشی و تحقیقاتی به دانشجویان بین المللی می پردازد.

بهترین رشته های تحصیلی دانمارک

بهترین رشته های تحصیلی در کشور دانمارک

۱. تحصیل رشته‌ های فنی

از بهترین رشته های تحصیلی دانمارک که مربوط به ریاضیات می شود گرایش‌های فنی و مهندسی است. مدت زمان تحصیل در این رشته حدود ۳ سال می باشد و بعد از آن فارغ التحصیلان می توانند در شرکت های داخلی یا کمپانی های خارجی مشغول به فعالیت شوند.

۲. تحصیل رشته‌ های پزشکی

از جمله بهترین رشته های تحصیلی در دانمارک اختصاص می یابد به رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی

۳. تحصیل در رشته پیراپزشکی

دانشجویان پرستاری در این رشته تخصص هایی را با گذراندن دوره‌های تئوری و عملی درباره آناتومی بدن، سلامت روان، آزمایش و نمونه‌گیری، بررسی وضعیت بیمار و بیهوشی کسب می کنند.

۴. رشته‌ های تجربی

دولت این کشور به دلیل حمایت از رشته های پزشکی به تاسیس موسسات دانشگاهی و تحقیقاتی در حوزه علوم تجربی اقدام کرده است و سالیانه دانشجویان زیادی با گرایش به انواع رشته های تحصیلی مربوط به حوزه علوم تجربی به دانمارک مهاجرت می کنند و به همین دلیل از بهترین رشته های تحصیلی در دانمارک محسوب می شود.

شرایط ویزای تحصیلی دانمارک

دانمارک کشور بسیار پیشرفته ای می باشد که امروزه بیشتر افراد برای ادامه تحصیل با ویزای تحصیلی دانمارک به این کشور مهاجرت می‌کنند و دلیل آن داشتن دانشگاه های بسیار معتبر و سرشناس میباشد که در سراسر جهان نام و آوازه خاصی را به خود اختصاص داده اند و هر کدام از این دانشگاه‌ها از سیستم آموزش بسیار خوبی برخوردار می باشند.

در ادامه با آریانا پارس همراه باشید تا شما را قدم به  قدم با مراحل و شرایط دریافت ویزای تحصیلی، شرایط کار در دانمارک و بهترین دانشگاه ها و بورسیه های این کشور آشنا کنیم.

افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانمارک را دارند قطعا قبل از هرکاری باید برای تهیه ویزای تحصیلی دانمارک اقدام کنند که تهیه این ویزا نیز مراحل خاصی دارد که هر کدام از این مراحل باید به درستی و با دقت انجام شود تا هیچگونه مشکلی در دستور ویزا برای افراد به وجود نیاید، زیرا دادن اطلاعات غلط و خیلی از موارد دیگر باعث میشود که ویزای شما در وقت مناسب صادر نشود و مشکلاتی در زمینه سفر شما به وجود بیاید.

شما برای دریافت ویزای تحصیلی ابتدا باید به سفارتخانه مرتبط مراجعه نمایید و با دریافت فرم اولیه تمام مشخصات فردی و شخصی خود را به درستی در داخل فرم وارد کنید که انجام دادن این مرحله بسیار مهم و حائز اهمیت خواهد بود، زیرا اگر این مرحله به درستی انجام نشود شما برای درخواست مجدد ویزا باید اقدام کنید که زمان طولانی را باید دوباره سپری کنید که از نظر زمان قطعا به صرفه نخواهد بود.

مراحل قدم به قدم برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

مراحل اخذ ویزای تحصیلی دانمارک مانند دیگر ویزاهای این کشور می باشد که باید طی شود. اگر شما بخواهید به صورت اصولی و گام به گام مراحل دریافت ویزای تحصیلی دانمارک را سپری کنید، ابتدا بایدیک دانشگاه معتبر در کشور دانمارک اقدام به جذب دانشجوی غیرتابعین کشور می کند را بیابید و با مراجعه به سایت دانشگاه سابقه تحصیلی خود را با شرایط آنها تطبیق دهید.

دریافت دعوتنامه تحصیل در دانمارک مرحله بعدی می باشد. بعد از آن باید فرم تقاضای ویزای دانمارک با هدف تحصیل در این کشور به صورت کامل و دقیقپر شود، سپس باید به یک آژانس معتبر مراجعه کنیدو مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در کشور را با راهنمایی مسئولین آژانس تهیه و ترجمه کنید.

مدارک مورد نظر توسط خود آژانس برای سفارت کشور دانمارک ارسال خواهد شد و در صورت پذیرش یک وقت مصاحبه برای شما تنظیم می شود و در نهایت با پرداخت هزینه مورد نظر مدت زمانی را باید صبر کنید تا ویزای شما آماده شود و شما بعد از دریافت ویزا به راحتی می توانید به کشور دانمارک رفته و به تحصیل خود بپردازید.

شرایط ویزای تحصیلی دانمارک

مدارک اصلی و مهم برای ویزای تحصیلی دانمارک

کلیه مدارک اخذ ویزای تحصیلی دانمارک برای پذیرش تحصیلی در این کشور بسیار مهم بوده که ما در اینجا به صورت مختصر به آن اشاره می نماییم تا شما در این زمینه اطلاعات کافی و جامعی را داشته باشید ودچار مشکل نشوید. ترجمه مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی در دانمارک یکی از مدارک مورد نیاز است و ترجمه مدارک هویتی مانند شناسنامه، اصل مدارک تحصیلی که باید دارای ترجمه انگلیسی باشد و همچنین ریزنمرات تمام مقاطع تحصیلی نیز بسیار مهم می‌باشد.

علاوه بر این ها داشتن کپی از پاسپورت و همچنین نمره زبان که باید نمره خوبی در این زمینه دریافت نموده باشید و مدارک مربوط به تحقیقات و رزومه کاری را نیز ارائه دهید. افرادی که قصد تحصیل در کشور دانمارک را دارند علاوه بر دریافت ویزای تحصیلی باید نامه پذیرش تحصیل را نیز به همراه داشته باشند که از مدارک اولیه و بسیار مهم برای پذیرش در دانشگاه های این کشور می باشد، در نتیجه قبل از انجام دادن کارهایی برای دریافت مراحل اخذ ویزا تحصیلی دانمارک باید مجوز تحصیل را به همراه داشته باشید.

از جمله مراحل لازم انتخاب دانشگاه و کالج مورد نظر در کشور دانمارک بوده و همچنین چک کردن وب سایت دانشگاه و اطلاع از شرایط و قوانین پذیرش تحصیلی از مراحل مهم می باشد. بعد از این مرحله شما باید فرم مورد نظر را به صورت آنلاین پر کنید و همچنین مدرک تحصیلی را به صورت ترجمه رسمی آماده کنید و آن را برای دپارتمان دانشگاه ارسال نمایید. ارزیابی مدارک شما توسط دانشگاه و پاسخگویی آن چند هفته کاری به طول میانجامد و بعد از آن شما می توانید نامه پذیرش تحصیلی را از طریق اینترنت دریافت کنید.

بعد از تمام این مراحل شما باید برای درخواست مجوز تحصیلی در دانمارک اقدام کنید و هزینه‌های لازم را پرداخت نموده و بعد از آن به انجام انگشت نگاری بپردازید. اگر تمام این مراحل را به درستی انجام دادید، میتوانید برای مرحله دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید.

شرایط کار حین تحصیل در دانمارک

دانشجویان در کشور دانمارک به دلیل تامین هزینه های زندگی که تقریباً بالا می باشد، نیاز به کار دانشجویی دارند. خوشبختانه کار ضمن تحصیل در دانمارک با دانش زبان انگلیسی در این کشور امکان پذیر می باشد و به علت تسلط مردم این کشور به زبان انگلیسی میتوان با سطح زبان انگلیسی خوب کار دانشجویی بسیار مناسبی پیدا کرد.

دانشجویان اتحادیه اروپا محدودیتی در ساعت کاری ندارند ولی دانشجویان خارج از اتحادیه نهایتاً تا ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار در این کشور را دارا می باشند. البته دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا در ماه‌های ژوئن، جولای و آگوست اجازه کار تمام وقت را نیز دارند. در صورتی که شخص زیر۱۸ سال داشته باشد باید با دریافت تاییدیه از شرکت هایی که مجوز استخدام در شرایط خاص را دارند، به اداره مهاجرت مراجعه نماید و سپس مشغول به کار شود.

در صورتی که شخص بیش از ۲۰ ساعت در هفته مشغول به کار شود این کار غیر قانونی می‌باشد و ممکن است به اخراج شخص از کشور دانمارک منجر شود، به همین جهت به هیچ وجه انجام کارهای غیر قانونی پیشنهاد نمی شود.

کشور دانمارک فرصت ۶ الی۱۲ ماهه ای را در اختیار فارغ التحصیلان این کشور قرار می‌دهد تا در این مدت به کاریابی در دانمارک بپردازند و پیشنهاد شغلی دریافت نمایند، در نتیجه افرادی که به فکر کار کردن هنگام تحصیل در این کشور می باشند بدون هیچ نگرانی می توانند همزمان با ادامه تحصیل مشغول به کار شوند و با رعایت قوانین مرتبط در مورد کار، درآمد خوبی نیز کسب کنند، در نتیجه یک زندگی آرامش بخشی را برای خود به وجود آورند.

بهترین دانشگاه های تحصیلی دانمارک

دانمارک، کشوری است که دارای سیستم آموزش عالی بسیار قوی و شناخته شده است. در زیر به برخی از بهترین دانشگاه‌های تحصیلی در دانمارک اشاره می‌کنم:

 • دانشگاه کپنهاگ (University of Copenhagen): دانشگاه کپنهاگ یکی از قدیمی‌ترین و برجسته‌ترین دانشگاه‌های دانمارک است. با بیش از ۴۰ هزار دانشجو و مجموعه‌ای از رشته‌های تحصیلی متنوع، این دانشگاه رتبه‌بندی بسیار خوبی در مقیاس جهانی دارد.
 • دانشگاه آروهوس (Aarhus University): دانشگاه آروهوس نیز یکی از برترین دانشگاه‌های دانمارک است. این دانشگاه دارای محیط آموزشی بسیار پویا و بین‌المللی است و برنامه‌های تحصیلی متنوعی را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد.
 • دانشگاه تکنیکال دانمارک (Technical University of Denmark): دانشگاه تکنیکال دانمارک متمرکز بر رشته‌های مهندسی است و یکی از برترین مراکز آموزشی در زمینه علوم فنی و مهندسی است. این دانشگاه با ارائه برنامه‌های تحصیلی متنوع و تأکید بر تحقیقات پیشرفته، در رتبه‌بندی‌های جهانی به موقعیت برتری دست یافته است.
 • دانشگاه سوندریبورگ (University of Southern Denmark): این دانشگاه نیز یکی از برترین مراکز آموزشی دانمارک است و برنامه‌های تحصیلی گسترده‌ای را در زمینه‌های مختلف علوم انسانی، علوم پزشکی و مهندسی ارائه می‌دهد.

بورسیه تحصیلی دانمارک

دانمارک برای دانشجویان بین‌المللی بورسیه‌های تحصیلی متنوعی ارائه می‌دهد. بورسیه‌های تحصیلی در دانمارک می‌توانند شامل هزینه‌های تحصیلی، هزینه‌های زندگی، هزینه‌های اقامت و بیمه‌های سلامت باشند. بورسیه‌هایی که در دانمارک وجود دارند عبارتند از:

 • بورسیه دولتی دانمارک (Danish Government Scholarships): این بورسیه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود و براساس استحقاق و پتانسیل علمی دانشجو تعیین می‌شود. برخی از این بورسیه‌ها شامل بورسیه استادی و بورسیه پژوهشی هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید به وب‌سایت دانمارکی “Study in Denmark” مراجعه کنید.
 • بورسیه Erasmus+: این بورسیه توسط اتحادیه اروپا ارائه می‌شود و برای تحصیل در دانمارک و سایر کشورهای عضو این برنامه قابل استفاده است. بورسیه Erasmus+ شامل تسهیلات مالی و تجربه آموزشی در دانشگاه‌های همکار است.
 • بورسیه مربوط به دانشگاه‌ها: بسیاری از دانشگاه‌های دانمارک بورسیه‌های تحصیلی خود را ارائه می‌دهند. این بورسیه‌ها ممکن است بر اساس عملکرد تحصیلی، پژوهشی و استعداد تعیین شوند. برای اطلاعات دقیق‌تر، به وب‌سایت رسمی دانشگاه مورد نظرتان مراجعه کنید.
 • بورسیه‌های بخش خصوصی: برخی از شرکت‌ها و سازمان‌های خصوصی نیز می‌توانند بورسیه‌های تحصیلی در دانمارک را ارائه کنند.

خوابگاه های تحصیلی دانشگاه دانمارک

دانمارک دارای دانشگاه‌های بسیار معتبری است و برخی از آن‌ها امکان اقامت در خوابگاه‌های تحصیلی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کنند. این خوابگاه‌ها برای دانشجویان بین‌المللی بسیار مورد توجه هستند و به دلیل تقاضای بالا، درخواست زودهنگام اقامت در خوابگاه‌های دانشگاهی مهم است. برخی از دانشگاه‌ها در دانمارک که خوابگاه‌های تحصیلی ارائه می‌دهند، عبارتند از:

 • دانشگاه کپنهاگ (University of Copenhagen): این دانشگاه چندین خوابگاه تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی دارد که امکانات خوبی را ارائه می‌کنند.
 • دانشگاه آروهوس (Aarhus University): این دانشگاه همچنین خوابگاه‌های تحصیلی اختصاصی برای دانشجویان بین‌المللی دارد که در محله‌های نزدیک به دانشگاه قرار دارند.
 • دانشگاه تکنیکال دانمارک (Technical University of Denmark): این دانشگاه همچنین اقامت‌های دانشجویی در خوابگاه‌های خود دارد که به دانشجویان بین‌المللی اختصاص داده می‌شود.
 • دانشگاه سوندریبورگ (University of Southern Denmark): این دانشگاه نیز خوابگاه‌های تحصیلی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند.

در هر صورت، درخواست اقامت در خوابگاه‌های دانشگاهی به طبع وقتی که قبولی در دانشگاه را دریافت کنید ممکن است باشد. پیشنهاد می‌شود که در صورت علاقه به تحصیل در دانمارک، با دانشگاه مورد نظر خود تماس بگیرید.

شرایط دریافت اقامت با ویزای تحصیلی دانمارک

داشتن شرایط لازم برای اخذ اقامت ویزای تحصیلی دانمارک یکی از موارد بسیار مهم برای اخذ ویزا میباشد که دانشجویان باید این شرایط را حتماً دارا باشند. یکی از شرایط اخذ ویزا تحصیلی دانمارک این است که دانشجو باید نشان دهد که می تواند هزینه های تحصیل و زندگی خود را در این کشور بپردازد، در نتیجه باید ثابت کند که از شرایط مالی برای اخذ ویزا برخوردار می باشد.

برای اثبات نمودن تمکن مالی مبلغ مشخصی باید در حساب بانکی خود به مدت یک ماه داشته باشد و همچنین پرینت مالی را نیز به سفارتخانه ارائه دهد. میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی در دانمارک بستگی به شهریه دانشگاه براییک سال و هزینه زندگی در دانمارک به مدت۹ ماه دارد و شهریه با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی متغیر می باشد.

اگر دانشجو می خواهد در مقطع لیسانس ادامه تحصیل دهد، حتما باید نمره لازم را کسب نماید که از شرایط بسیار مهم آن برای اخذ ویزا بوده و در مقاطع بالاتر نیز باید مدارک لازم را برای تحصیلات دوره قبل ارائه دهد. همچنین داشتن تسلط کامل به زبان دانمارکی و کار در این کشور در چهار سال گذشته و همچنین قبولی در امتحان شهروندی از دیگر شرایط مورد نیاز برای اخذ اقامت با ویزای تحصیلی می باشد.

هزینه های ویزای تحصیلی در دانمارک

هزینه های ویزای تحصیلی دانمارک

مجموع هزینه‌های فرآیند اخذ ویزای تحصیلی دانمارک به عوامل متعددی وابسته می باشد. از برخی از این عوامل می توان تعداد ورودی‌ها، هزینه‌های بیومتریک و همچنین هزینه‌های خدمات را نام برد. هزینه ویزای ۹۰ روزه دانمارک حدود ۶,۶۰۹ یورو می باشد. گفتنی است هزینه های اخذ ویزای تحصیلی دانمارک با توجه به تغییرات نرخ ارز متغیر است.

هزینه تحصیل در دانمارک به عوامل مختلفی بستگی دارد و با توجه به اینکه این هزینه‌ها برای فرد بسیار مهم می باشد، در نتیجه خود فرد نیز نقش اساسی و مهم را در تعیین هزینه و خیلی از موارد دیگر بر عهده دارد. هزینه های تحصیل در دانمارک بستگی به این دارد که فرد مورد نظر در چه مقطعی قصد ادامه تحصیل دارد، زیرا هر کدام از این مقاطع هزینه های جداگانه را در بر دارند که قطعاً سال به سال نیز این هزینه‌ها تغییر خواهند نمود.

جمع بندی

در این مقاله سعی شد به تمام نکات اخذ ویزای تحصیلی دانمارک بپردازیم و تمام شرایط لازم را نام ببریم. شما می توانید برای اخذ این نوع ویزا و آگاهی از شرایط با سفارت یا مراکز معتبر تماس گرفته و کار خود را به آنها بسپارید تا در زمان صرفه جویی کنید.

۵۴۸ دیدگاه در “تحصیل در دانمارک

 1. نارسیس گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم مدارک دانشگاهی، ریز نمرات و اثبات مهارت زبان به چه صورت هستن ؟
  برای زبان باید مدرک خاصی داشته باشم؟

  1. consultant گفت:

   سلام برای دانشگاه های انگلیسی زبان آیلتس۶وبه ترتیب۶ونیم و۷ نیاز هست

 2. ارمیتا گفت:

  سلام ببخشید من ۱۶ سالم هست و میخوام قبل از دانشگاه برم دانمارک چجور شرایطی داره؟ تنها و بدون خانواده…! و هزینه مدرسه ها به چه صورت؟ کمک هزینه ای دارند؟

  1. author15 گفت:

   سلام
   اگر قصد تحصیل به زبان دانمارکی را دارید هزینه های تحصیل شما پایین تر می باشد ولی اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید هزینه بیشتری باید پرداخت نمایید.
   در صورت نداشتن قیم باید در مدارس شبانه روزی ثبت نام کنید.
   معمولا برای تحصیل در این کشور کمک هزینه به صورت محدود ارائه می شود.

 3. آیناز گفت:

  سلام خسته نباشید
  من هنرجوی رشته معماری هستم و تازه هنرستانم تموم شده تا حدودی اتوکد بلدم و در حال یادگیری ۳D مکس هستم معدلم تا حالا پایین تر از ۱۶ نبوده و زبان انگلیسی تقریبا بلدم جوری که بتونم صحبت کنم و بفهمم چی میگن اما مدرک ندارم
  ایا میتونم موفق به گرفتن بورس تحصیلی در مقطع کاردانی بشم یا خیر میشه راهنمایی کنید لطفا
  و اینکه اگه بخوام بدون بورس برم دانمارک چقد باید هزینه کنم ؟؟

  1. author15 گفت:

   سلام
   معمولا در کشورهای اروپایی مقطع کاردانی ارائه نمی شود. معمولا بورسیه تحصیلی دارای شرایطی هست که در سایت دانشگاه ها اعلام می شود اگر دارای شرایط باشید می توانید برای دریافت بورسیه اقدام کنید.
   برای تحصیل در مقطع لیسانس در کشور دانمارک حداقل سالانه بین ۸ تا ۱۰ هزار یورو باید پرداخت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر