...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس

قبرس جزیره ای زیبا است که در شرق دریای مدیترانه واقع شده و دارای تاریخ و فرهنگ غنی است که به دوران باستان باز می گردد. در نتیجه موقعیت استراتژیک و تاریخ استعمار، این جزیره در طول قرن ها تحت تأثیرات فرهنگی مختلف شکل گرفته است.

امروزه قبرس کشوری مدرن و پرجنب‌ وجوش با جمعیتی متنوع، اقتصاد پررونق و فرصت‌ های زیادی برای کسانی است که به دنبال مهاجرت هستند. یکی از عوامل کلیدی که قبرس را به مقصدی جذاب برای مهاجران تبدیل می کند، موقعیت استراتژیک آن بین اروپا، آسیا و آفریقا است.

این موقعیت، قبرس را به یک چهارراه طبیعی برای تجارت و بازرگانی تبدیل کرده است و به شکل گیری هویت فرهنگی منحصر به فرد آن کمک کرده است. قبرس همچنین دارای آب و هوای مدیترانه‌ای است، با آب و هوای گرم و آفتابی در بیشتر فصول سال، این کشور را به مقصدی جذاب برای کسانی تبدیل می ‌کند که به دنبال آب و هوای گرم‌تر از آنچه ممکن است به آن عادت کرده‌اند باشند.

مهاجرت به قبرس توسط قوانین مهاجرت این کشور تنظیم می شود، قوانینی که برای اطمینان از اینکه افرادی که به این کشور می آیند می توانند در جامعه ادغام شوند و به اقتصاد و فرهنگ آن کمک کنند، تنظیم شده است. به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا، قبرس مزایای بسیاری را برای کسانی که می توانند اقامت امن داشته باشند، از جمله دسترسی به مراقبت های بهداشتی، آموزش و سایر خدمات اجتماعی ارائه می دهد.

دلایل زیادی برای مهاجرت به قبرس وجود دارد، چه برای کار، تحصیل یا شروع یک زندگی جدید در یک کشور زیبا و پر جنب و جوش. قبرس دارای اقتصاد قوی با صنعت گردشگری پر رونق است و همچنین خانه بسیاری از مشاغل در بخش هایی مانند مالی، فناوری و کشتیرانی است.

علاوه بر این، این کشور کیفیت زندگی بالایی دارد، با مراقبت های بهداشتی، آموزشی و خدمات اجتماعی عالی.

در این مقاله به بررسی جنبه های مختلف مهاجرت به قبرس از جمله فرآیند مهاجرت، شرایط اخذ اقامت، مزایای زندگی در قبرس و چالش هایی که ممکن است برای کسانی که تصمیم به مهاجرت می دهند، خواهیم بود.

شرایط مهاجرت به قبرس

کشور قبرس با نام رسمی جمهوری قبرس کشوری جزیره ای می باشد که پس از سیسیل و ساردنی سومین جزیره بزرگ بوده که از شمال شرقی به کشور ترکیه و شمال غرب کشور یونان راه دارد.

کشور قبرس به دو بخش شمالی و ترک نشین است و ساکنینش به زبان ترکی صحبت می کند و بخش قبرس جنوبی که یونانی نشین بوده و ساکنینی ای که به زبان یونانی صحبت می کنند تقسیم شده، بخش یونانی جزو اتحادیه اروپا بوده اما عضو پیمانشنگن نیست.

شرایط مهاجرت به قبرس مرتبط با نوع مهاجرت می باشد به گونه ای که افرادی که قصد مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل را دارند باید مدارک لازم را در زمینه تحصیل ارائه دهنده و همچنین نمرات خوبی را در تمام درس ها را داشته باشد تا بتوانند پذیرش بگیرند و اگر افراد از طریق سرمایه گذاری وارد این کشور شوند حتما باید نامه ای از طرف یک سرمایه گذار داشته باشند.

همچنین اگر به عنوان کارآفرین میخواهند وارد قبرس شوند حتما باید مالی بسیار مناسبی را برای ایجادیک کار و سرمایه ارائه دهند.

شرایط اقامت در قبرستان افراد خارجی که قصد دارند با مهاجرت به قبرس فرزند خود را در این کشور به دنیا آورند که به تبع تولد در این کشور فرزند آنها تابعیت و پاسپورت این کشور را به دست آورد به گونه‌ای بوده که برای این کودکان میسر نخواهد بود زیرا باید حتماً کودک دارایوالدینی باشد که دارای ملیت قبرس باشند.

روش های مهاجرت به قبرس

روش های مختلفی برای مهاجرت به قبرس وجود دارد که هر کدام شرایط و شرایط خاص خود را دارند.

در اینجا برخی از رایج ترین روش ها آورده شده است:

استخدام

یکی از ساده ترین راه های مهاجرت به قبرس از طریق استخدام است. اگر پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای قبرسی دارید و شرایط و تجربه کاری لازم را دارید، می توانید برای اجازه کار و اجازه اقامت اقدام کنید. کارفرما ابتدا باید برای مجوز استخدام کارگر خارجی درخواست دهد و پس از تایید آن، می توانید برای اجازه کار و اقامت خود اقدام کنید.

سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های محبوب مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری است. این کشور چندین گزینه سرمایه گذاری مانند سرمایه گذاری در املاک، سهام، یا راه اندازی یک کسب و کار را ارائه می دهد. به عنوان مثال، اگر حداقل ۳۰۰۰۰۰ یورو در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنید، می توانید برای اقامت دائم قبرس اقدام کنید. اگر بیش از ۲ میلیون یورو سرمایه گذاری کنید، می توانید برای شهروندی اقدام کنید.

الحاق خانواده

اگر اعضای خانواده شما شهروند قبرس یا مقیم قانونی هستند، می توانید برای ویزای الحاق خانواده درخواست دهید. این ویزا به شما امکان زندگی و کار در قبرس را می دهد و تا زمانی که شرایط لازم را داشته باشید قابل تمدید است.

پناهندگی

اگر به دنبال پناهندگی در قبرس هستید، می توانید برای ویزای حفاظتی اقدام کنید. برای واجد شرایط بودن، باید نشان دهید که به دلیل ترس از آزار و اذیت یا آسیب جدی قادر به بازگشت به کشور خود نیستید. این تنها تعدادی از روش های مهاجرت به قبرس است.

تحقیق و درک الزامات و شرایط خاص هر روش قبل از هر تصمیمی مهم است.

مهاجرت به قبرس از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت به قبرس از طریق کار بوده و شرایط آن به گونه ای می باشد که افرادی که از طرف یککارفرمایی پیشنهاد شغلی داشته باشند می توانند به راحتی به قبرس مهاجرت کنند با این تفاوت که خیالشان از بابت کار و درآمد زایی راحت باشد.

یکی از شرایط مهاجرت از طریق کار این بوده که این پیشنهاد شغلی باید در ابتدا زیر نظر وزارت خانه امورمهاجرین مورد بررسی و نظارت واقع شود و به دلیل اینکه می بایست ثابت شود که کار مورد نظر در کشور قبرس متقاضی ندارد و مشخص شود که به خاطر این مسئله است که این پیشنهاد شغلی برای افراد خارجی صادر شده است پس از بررسی ها لازم است توسط سفارت و پس از احراز صحت و بیکاری و سایر مدارک ویزای کار برای افراد صادر می شود.

برای اطلاع از ساعت کار کارمندان باید بگوییم که به صورت تمام وقت بین ۳۸ تا ۴۰ ساعت و دستمزد آن برای کارگران ساده ۸۷۰ دلار و برای کارمند حدود دو هزار یورو در ماه می باشد.

ویزای تحصیلی کشور قبرس

افرادی که کشور قبرس را بعنوان هدف خود برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند یا این کشور را بعنوان پلی در نظر می گیرند که برای مقطع بالاتر یه سایر کشورهای اتحادیه اروپا مهاجرت کرده و مشغول به تحصیل شوند. دسته دوم افرادی می باشند که بدنبال تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار بوده و از این فرصت برای بالا بردن شانس خود اقدام می نمایند.

تحصیلات در کشور قبرس به زبان انگلیسی هم ارائه می شود و دانشجویان برای اخذ پذیرش ملزم به ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی قبل از ورود به دانشگاه های قبرس می باشند.

مهاجرت به قبرس تا چه حد امکانپذیر است؟

اخذ اقامت قبرس به روش های مختلفی صورت می‌گیرد در نتیجه مهاجرت به این کشور امکان پذیر بوده و افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند بدون هیچگونه نگرانی می توانند از روش‌های مختلفی استفاده کنند.

کشور قبرس برای مهاجران سخت نمی گیرد که همین امر باعث شده است که سالانه چند هزار افراد به این کشور سفر کنند و به دلیل اینکه کشور قبرس نیاز به ویزای خاصی ندارد در نتیجه را برای مهاجرت بهتر آسانتر نموده است شما برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به قبرس میتوانید به سایت معتبر ما مراجعه کنید که در این سایت راهنمایی های کامل و جامع به شما ارائه خواهد شد.

هزینه مهاجرت به قبرس

مسیرهای متفاوتی برای اخذ اقامت قبرس وجود دارد که هزینه مهاجرت به قبرس از طریق هر کدام از این مسیر بسیار متفاوت خواهد بود.

هر کدام از این مسیر های مهاجرتی شرایط خاصی را نیز دارند به عنوان مثال در صورتی که برای مهاجرت تحصیلی اقدام میکنید میزانتمکن مالی شهر دانشگاه و هزینه زندگی نیاز بوده و در صورتی که متقاضی سرمایه گذاری در قبرس می باشید باید در کنار هزینه های زندگی و تمکن مالی و سرمایه لازم جهت سرمایه‌گذاری نیز داشته باشید.

در تمام این مسیر های مهاجرت به قبرس هزینه هایبیومتریک و بررسی پرونده نیزمی‌بایست برای محاسبه هزینه مهاجرت به قبرس در نظر گرفته شود که از جمله آن هزینه‌های تمدید ویزا، هزینه درخواست ویزایطولانی‌مدت، هزینه درخواست ویزای کوتاه مدت و همچنین ثبت شرکت و خیلی از موارد دیگر می باشد.

علاوه بر این هزینه ها هزینه های خورد و خوراک و خیلی از موارد دیگر میباشد که هزینه های مایحتاج زندگی در این کشور خواهد بود.

مزایای مهاجرت به قبرس

جمعیت قبرس بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می باشد علاوه بر آن مزایای زندگی در قبرس به قدری بالا می باشد که افراد بسیار زیادی مشتاق به زندگی در آنجا هستند.

از جمله اینمزیتها نرخ پایین جرم و امنیت بالای آن بوده و با توجه به اینکه آرامش بدون امنیت واقعی و خاطرات خود هیچ فایده ای ندارد و در نتیجهیک مسئله بسیار مهم خواهد بود و شما میتوانید تا ساعت۱۲شب با کنار ساحل قدم بزنی بدون هیچ خطری شما را تهدید نماید.

خوشبختانه قبرس از لحاظ نرخ جرم اوضاع خوبی داشته و نسبت به سایر نقاط مدیترانه و حتی اروپا امنیت بالایی دارد و طبق اطلاعات موجود جرایم محدود هم که در جزیره رخ می دهد به ندرت ماهیت خشونت آمیز دارد.

امکانات درمانی در قبرس عالی بوده و یکی دیگر از امتیازات زندگی در این جزیره می باشد مخصوصا برای افرادی که به اتفاق خانواده خود به قبرستان آمده اند و همچنین شهروندان و کسانی که موفق به دریافت اقامت دائم شده اند می توانند به صورت رایگان از تمامی خدمات درمانی بیمارستان های دولتی استفاده کند.

زندگی و کار در قبرس برای صاحبان کسب و کار و کمپانی‌ها مزایای بسیار زیادی دارد و یکی از این مزایا مسئله مالیات بوده و همچنین مزایا و طرح های ویژه برای سرمایه گذاران و صاحب کسب و کار و حتیبازنشستگان وجود دارد.

یکی دیگر از مزایایمهاجرت به کشور قبرس بدون تردیدزیرساخت‌های بی نقص اینترنت آن بوده که باعث میشود زندگی در جزیره را از یاد ببریم و به دلیل وجود کمپانی های بینالمللی در این جزیره شهروندان قبرس هم از یک اینترنت با ثبات و بدون قطعی و با سرعت فوق العاده لذت می برند و مشاغلی که طبیعت شاد و کار می باشد که مشکل خاصی بر نمی خورند.

با توجه به اینکه صنایع سنگین در این کشور وجود ندارد و آلودگی آن بسیار کم می‌باشد برابر سطح پایین آلودگی و هوای تمیز آن را نسبت به شهرهای بزرگ در جایگاه بهتری قرار داده و برای زندگی سالمندان و خانواده هایدارای فرزند بسیار ایده آل می باشد.

معایب مهاجرت به قبرس

 1. در قبرس مالیات برای اشخاص حقیقی می باشد که مالیات برای ارتقای کیفیت زندگی و توسعه زیرساخت های جزیره و تجهیز امکانات درمانی و غیره خواهد بود.
 2. از دیگر معایب مهاجرت به قبرس درآمد پایین آن بوده که درآمد برخی از مشاغل محله خیلی پایین میباشدو تا حداقل ایده‌آل فاصله دارد و این بوده درآمد یکی از معایب زندگی در قبرس بوده در نتیجه بهتر از افراد دارای تخصص و مهارت خاصی باشند.
 3. محدودیت رفت و آمد به جزیره، به گونه ای که در یک جزیره خوش آب و هوا وقت شما زندگی می کنید و از آرامش و انزوا لذت می برید از طرف دیگر رفت و آمد شما به شهرهای بزرگ سخت‌ترمی‌شود و پرواز های ورودی و خروجی جزیره در حد می باشند که در هر زمان که شما بخواهیدنمی توانید بلیط را تهیه نمایید.
 4. از دیگر معایب به محدودیت تنوع اجناس و کالا می باشد زیرا در این جزیره خبری از دسترسی به فروشگاه ها و اقسام لوازم و بازارها بوده و به احتمال زیاد گزینه های خرید در قیاس با محل زندگی قبلی شما کمتر خواهد بود و بسیاری از فروشگاه های آن توسط مالکان خصوصی اداره می‌شوند و تنوع اجناس و برندها بسیار کم می باشد.
 5. یکی دیگر از معایب مهاجرت و زندگی در قبرس هزینه های غیر مترقبه بوده که خوشبختانه این مشکلات با مطالعه و دقت و مشاوره با افراد قابل اعتماد برطرف می‌شود اما حواستان باشد ممکن است یک ملک قدیمی با کلی خرج های زیاد نصیب شما شود و برای تعمیر و نوسازی مبلغ زیادی خرج کنید.

آسانترین روش مهاجرت به قبرس

آسان ترین روش مهاجرت به قبرس از طریق ازدواج می باشد و در مورد اقامت قبرس از طریق ازدواج کشور قبرس تابع قوانین اتحادیهشنگن بوده اما ازدواج در مرحله اول منجر به اخذ اقامت دائم نمیباشد و دریافت اقامت دائم مربوط به حفظ شرط اولیه ازدواج و تایید دولت خواهد بود.

از شرایط ازدواج این بوده که زوج قبل از پایه از نظر مالی مورد تایید قرار بگیرد و نباید در شرایط سخت مالی قرار داشته باشد یعنی زوجین در زمانی که میخواهند ازدواج کنند نبایددرآمدشان کمتر از هزار یورو بوده همچنین فراهم کردن خانه برای زندگی زوجه نیزیکی از ضروریات می باشد به منظور انجام ازدواج رسمی شهردار به عنوان مامور ثبت ازدواج معرفی خواهد شد.

در هنگام مهاجرت به قبرس در صورت اضطراری زوجین می توانند از طریق شهردار درخواست ازدواج سریع خود را به ریاست جمهوری ارسال کنند تا در صورت پذیرفته شدن زودتر از موعود کارهای ازدواج آنها انجام شود در کل می توان گفت یکی از ساده ترین راه ها برای اقامت دائم قبل از ازدواج بوده و در صورت انجام شدن این کار بدون محدودیتمی‌توانند به کشور اروپایی سفر و مهاجرت کنند.

در این روش در ابتدای ازدواج اقامت دو ساله به فرد تعلق می گیرد و در صورتی که زندگی مشترک زوجین ادامه دار باشد و شرایط اولیه خود را حفظ نمایند بعد از گذشت سال دوم اقامت ۳ ساله و سپس تابعیت کشور قبرس را اخذ خواهند نمود.

امکان مهاجرت به قبرس

امکان مهاجرت به قبرس برای افرادی که قصد مهاجرت و یا اقامت بلند مدت را برای مدت ۶ ماه دارند این بوده باید برای دریافت مجوز اقامت اقدام نمایند.

امروز امکان مهاجرت به قبرس از طریق خرید ملک نیز وجود دارد و افراد برای دریافت اقامت از این طریق پس از انجام مراحل خرید مدارک مربوط را پیش نماینده اداره ثبت و مالیات برده و ملک را باید به نام خریداریا خریداران ثبت نماید و صدور اقامت در این افراد به هیچ وجه لازم به حضور دائم افراد در قبرس نبوده و اجبار به زندگی در آنجا نمی باشند و خریدار می تواند در هر زمان و به هر مدتی از قبرس خارج و یا داخل شود.

روش دیگر که راه مهاجرت به قبرس را امکان‌پذیرمی‌کند به روش پناهندگی بوده و کشور قبرس با پذیرش پناهندگان به شدت مخالف است و افراد پناهجو در این کشور شرایز مناسبی ندارند در نتیجه بهتر است افراد این روش را برای مهاجرت خود انتخاب نکنند.

قوانین مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس توسط مجموعه ای از قوانین و مقررات اداره می شود که باید توسط تمامی اتباع خارجی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند رعایت کنند. قبرس به عنوان عضو اتحادیه اروپا از قوانین و مقررات اتحادیه اروپا در مورد مهاجرت پیروی می کند. یکی از رایج ترین راه های مهاجرت به قبرس از طریق استخدام می باشد. شهروندان غیر اتحادیه اروپا باید ابتدا یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای قبرسی دریافت کنند و قبل از ورود به کشور مجوز کار دریافت کنند. کارفرما باید نشان دهد که هیچ شهروند قبرسی یا اتحادیه اروپا مناسبی برای پر کردن این موقعیت در دسترس نیست.

پس از اعطای مجوز کار، کارمند می تواند برای ورود و اقامت در قبرس برای ویزا یا اجازه اقامت اقدام کند. راه دیگر مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل می باشد. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا می توانند برای ویزای تحصیلی برای تحصیل در قبرس اقدام کنند. متقاضی باید در یک موسسه آموزشی معتبر پذیرفته شود و مدرکی مبنی بر تمکن مالی برای حمایت از تحصیل خود ارائه دهد. سرمایه گذاری نیز یک راه محبوب برای مهاجرت به قبرس است. اتباع غیر اتحادیه اروپا می توانند با سرمایه گذاری مقدار معینی پول در اقتصاد کشور اجازه اقامت دریافت کنند.

سرمایه گذاری می تواند به صورت خرید ملک، سرمایه گذاری در یک تجارت یا خرید اوراق قرضه دولتی باشد. الحاق خانواده یکی دیگر از راه های مهاجرت به قبرس است. شهروندان غیر اتحادیه اروپا که اعضای خانواده آنها شهروند قبرس یا مقیم دائم هستند، می توانند برای الحاق خانواده درخواست دهند. یکی از اعضای خانواده در قبرس باید از درخواست حمایت مالی کند و توانایی مالی کافی برای حمایت از متقاضی را نشان دهد.

قوانین و مقررات مهاجرت در قبرس در معرض تغییر است، بنابراین مهم است که قبل از هر تصمیمی با یک وکیل مهاجرتی واجد شرایط مشورت کنید یا از وب سایت رسمی مهاجرت دولت قبرس اطلاعات کسب کنید. همچنین ذکر این نکته ضروری است که قبرس در قبال مهاجرت غیرقانونی سیاست مدارا صفر دارد و افرادی که قوانین مهاجرت را زیر پا بگذارند ممکن است با اخراج و عواقب قانونی مواجه شوند.

سریع ترین راه مهاجرت به قبرس

سریعترین راه برای مهاجرت به قبرس به شرایط و شرایط افراد بستگی دارد. برای افرادی که واجد شرایط هستند، سریعترین راه برای مهاجرت به قبرس از طریق برنامه سرمایه گذاری قبرس (CIP) خواهد بود. CIP یک برنامه شهروندی سریع است که به سرمایه گذاران و اعضای خانواده آنها اجازه می دهد ظرف چند ماه تابعیت قبرس را دریافت کنند. برای واجد شرایط بودن برای CIP، متقاضی باید حداقل ۲ میلیون یورو در املاک، اوراق قرضه دولتی یا سایر وسایل سرمایه گذاری تایید شده سرمایه گذاری کند.

سرمایه گذاری باید حداقل برای سه سال نگه داشته شود. همچنین متقاضیان باید دارای سوابق کیفری پاک باشند و وجوه آنها باید به صورت قانونی اخذ شود. یکی دیگر از راه های مهاجرت سریع به قبرس از طریق استخدام است. اگر فردی پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای قبرسی داشته باشد، می تواند برای مجوز کار و اخذ اقامت اقدام کند. این پروسه ممکن است چند ماه طول بکشد و فرد باید مدرک اشتغال، پاسپورت معتبر و سابقه کیفری پاک ارائه دهد. افرادی که با یک شهروند قبرسی ازدواج کرده اند یا دارای اصل و نسب قبرسی هستند نیز ممکن است واجد شرایط فرآیند مهاجرت سریع باشند.

همسران شهروندان قبرسی می توانند ظرف چند ماه اقامت خود را دریافت کنند و پس از هفت سال اقامت می توانند برای شهروندی اقدام کنند. افراد با اصل و نسب قبرسی می توانند از طریق پروسه اخذ تابعیت، که می تواند تا شش ماه طول بکشد، برای پاسپورت قبرسی درخواست دهند. در نهایت، دانشجویانی که مایل به تحصیل در قبرس هستند می توانند ویزای تحصیلی دریافت کرده و در نهایت پس از اتمام تحصیلات خود برای اقامت اقدام کنند. این پروسه ممکن است چند ماه طول بکشد و فرد باید مدرکی دال بر ثبت نام، حمایت مالی و پاسپورت معتبر ارائه دهد. در نتیجه، سریعترین راه برای مهاجرت به قبرس به شرایط و صلاحیت افراد بستگی دارد. برای افرادی که واجد شرایط هستند، برنامه سرمایه گذاری قبرس سریع ترین گزینه خواهد بود، در حالی که دیگران ممکن است مهاجرت سریع را از طریق کار، ازدواج یا ویزای دانشجویی پیدا کنند.

مشاوره با وکیل مهاجرت برای تعیین بهترین مسیر مهاجرت به قبرس ضروری است.

بهترین روش مهاجرت به قبرس

یکی از بهترین راه های مهاجرت به قبرس از طریق برنامه سرمایه گذاری قبرس (CIP) است که به افراد اجازه می دهد با سرمایه گذاری در اقتصاد این کشور تابعیت قبرس را دریافت کنند. برای واجد شرایط بودن برای این برنامه، متقاضی باید حداقل ۲ میلیون یورو در اقتصاد کشور سرمایه گذاری کند، چه از طریق خرید املاک، سرمایه گذاری در مشاغل یا خرید اوراق قرضه دولتی. مزایای CIP بسیار زیاد است. هنگامی که متقاضی تایید شد، به آنها و اعضای خانواده آنها شهروندی قبرس اعطا می شود و می توانند از حقوقی مشابه هر شهروند قبرسی دیگر، از جمله رفت و آمد آزاد در سراسر اتحادیه اروپا برخوردار شوند.

علاوه بر این، قبرس دارای نرخ مالیات پایین و محیط تجاری مطلوبی است که آن را به مکانی جذاب برای سرمایه گذاران تبدیل می کند. برای اطمینان از یکپارچگی برنامه، دولت قبرس یک فرآیند دقیق بررسی دقیق را اجرا کرده است که شامل بررسی سوابق متقاضی و اعضای خانواده آنها می شود. دولت همچنین منابع وجوه متقاضی را بررسی می کند تا اطمینان حاصل کند که آنها به طور قانونی به دست آمده اند و به هیچ گونه فعالیت مجرمانه مرتبط نیستند.

به طور کلی، CIP یکی از مؤثرترین راه‌ها برای مهاجرت به قبرس است، به‌ویژه برای افرادی که دارای ارزش خالص بالایی هستند و به دنبال فرصتی برای سرمایه ‌گذاری و همچنین راهی برای شهروندی اروپا هستند.

با این حال، مهم است که قبل از درخواست، الزامات مالی و قانونی برنامه را به دقت در نظر بگیرید.

آمار مهاجرت به قبرس

قبرس یک مقصد محبوب برای مهاجرت است که مردم را از سراسر جهان به خود جذب می کند. بر اساس آخرین آمار موجود از سرویس آماری قبرس، تعداد کل مجوزهای اقامت صادر شده برای اتباع کشورهای ثالث در سال ۲۰۲۰، ۱۸۷۲۵ مورد بوده است.  این نشان دهنده کاهش نسبت به سال قبل است که احتمالاً به دلیل همه گیری COVID-19 و محدودیت های سفر مرتبط است. اکثر مجوزهای اقامت برای مقاصد شغلی صادر شده است که ۹۵۷۹ مجوز به همین دلیل صادر شده است. دومین دلیل رایج برای مجوزهای اقامت، الحاق خانواده با ۴۵۸۶ مجوز بود. دلایل دیگر برای اجازه اقامت شامل تحصیل، سرمایه گذاری و دلایل بشردوستانه بود.

بزرگترین گروه از اتباع کشورهای ثالثی که در سال ۲۰۲۰ اجازه اقامت در قبرس را دریافت کردند، از هند بودند که ۱۳.۶ درصد از کل مجوزهای اعطا شده را به خود اختصاص دادند. پس از آن اتباع نپال (۱۰.۹٪)، فیلیپین (۱۰.۷٪) و سریلانکا (۹.۷٪) قرار گرفتند. سایر گروه های مهم شامل اتباع سوریه، بنگلادش و روسیه بودند. شایان ذکر است که تعداد درخواست های پناهندگی در قبرس نیز در سال های اخیر افزایش یافته است و این کشور در سال ۲۰۱۹ بیش از ۷۰۰۰ درخواست دریافت کرده است.

اکثریت متقاضیان از سوریه و پس از آن هند و پاکستان بودند. در حالی که به همه پناهجویان اجازه اقامت داده نمی شود، اما به آمار کلی مهاجرت کشور کمک می کند. به طور کلی، قبرس به دلیل آب و هوای گرم، فرهنگ استقبال و فرصت های شغلی و سرمایه گذاری، مقصدی جذاب برای مهاجرت است. در حالی که فرآیند مهاجرت می تواند پیچیده باشد، با راهنمایی و پشتیبانی صحیح، می توان با موفقیت اقامت قبرس را دریافت کرد.

وکیل مهاجرت به قبرس

مهاجرت به قبرس به خصوص برای کسانی که با قوانین و مقررات این کشور آشنایی ندارند می تواند فرآیند پیچیده ای باشد. وکیل مهاجرت به قبرس می تواند منبع ارزشمندی برای کسانی باشد که به دنبال مهاجرت به این کشور هستند. وکلای مهاجرت متخصص در کمک به افراد در مسیریابی پیچیدگی های قانونی فرآیند مهاجرت هستند و می توانند راهنمایی و مشاوره در مورد طیف گسترده ای از مسائل مربوط به مهاجرت به قبرس ارائه دهند. یکی از وظایف اصلی یک وکیل مهاجرت کمک به آماده سازی درخواست های ویزا است.

آنها می توانند به متقاضیان کمک کنند تا نوع ویزا مورد نیاز خود را تعیین کنند و می توانند در مورد اسناد و مدارک مورد نیاز برای حمایت از درخواست خود به آنها مشاوره دهند. یک وکیل مهاجرت همچنین می تواند درخواست متقاضی را برای اطمینان از کامل و دقیق بودن آن بررسی کند که می تواند به جلوگیری از تاخیر و رد احتمالی کمک کند.

علاوه بر درخواست ویزا، وکلای مهاجرت می توانند در سایر جنبه های فرآیند مهاجرت مانند اخذ مجوز اقامت، مجوز کار و شهروندی نیز کمک کنند. آنها همچنین می توانند در مورد مسائلی مانند تعهدات مالیاتی و تامین اجتماعی، مراقبت های بهداشتی و آموزش برای کودکان مشاوره ارائه دهند.

یکی دیگر از مزایای کار با وکیل مهاجرت قبرس این است که آنها می توانند به تسریع روند مهاجرت کمک کنند. با استفاده از دانش و تجربه خود، آنها می توانند به متقاضیان کمک کنند تا سیستم را به طور کارآمدتر هدایت کنند، که می تواند به کاهش تاخیرها و ساده کردن فرآیند کمک کند. هنگام انتخاب وکیل مهاجرتی قبرس، مهم است که فردی را انتخاب کنید که در زمینه خاصی از قوانین مهاجرتی که شما نیاز دارید تجربه داشته باشد.

این می تواند شامل تخصص در درخواست ویزا، مجوز اقامت یا شهروندی باشد. همچنین مهم است که فردی را انتخاب کنید که سابقه موفقیت بالایی داشته باشد و با قوانین و مقررات مربوطه آشنا باشد. به طور کلی، کار با یک وکیل مهاجرتی قبرس می تواند روند مهاجرت را کمتر دلهره آور و قابل کنترل تر کند. با ارائه راهنمایی و پشتیبانی، آنها می توانند به افراد و خانواده ها کمک کنند تا به رویای مهاجرت به قبرس برسند.

نتیجه گیری

در پایان، قبرس به دلیل آب و هوای مناسب، نرخ مالیات پایین و استاندارد بالای زندگی، مقصدی جذاب برای مهاجرت است. فرآیند مهاجرت را می توان از طریق روش های مختلفی مانند سرمایه گذاری، اشتغال، تحصیل و یا الحاق خانواده تکمیل کرد. قوانین و مقررات مهاجرت در قبرس نسبتاً ساده است و برای کارآمدتر کردن این فرآیند ساده شده است. با این حال، توصیه می شود از یک وکیل مهاجرت کمک بگیرید تا روند را با موفقیت طی کنید. آمار مهاجرت به قبرس نشان می دهد که این کشور در سال های اخیر روند مهاجرت را به طور مداوم تجربه کرده است و پیش بینی می شود در آینده نیز این روند ادامه داشته باشد.  با مزایا و فرصت های مختلف موجود در قبرس، جای تعجب نیست که این قبرس به یک مقصد محبوب برای کسانی که به دنبال مهاجرت هستند تبدیل شده است.

۴ دیدگاه در “مهاجرت به قبرس

 1. kasra گفت:

  ایا دانشگاهای این کشور معتبر یا موردتایید کشورهای اروپایی یا دیگر هست؟

  1. آریاناپارس گفت:

   سلام بعضی از رشته ها بله

 2. علیرضا گفت:

  مطالب مفیدوکاربردی گذاشته شده است.میخواستم شرایط تحصیل درقبرس وتبدیل ان به ویزای کاربپرسم.

  1. مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شرایط لازم برای ورود به هر رشته در سایت دانشگاه ها به صورت کامل درج شده است.شما در پایان دوره ی تحصیلی خود در صورت پیدا کردن کار تخصصی می توانید ویزای خود را تبدیل به ویزای کار کرده و در آن کشور بمانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر