...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

کار در روسیه

کار در روسیه

شرایط کار در روسیه

اقتصاد روسیه در سال های اخیر شاهد رشد چشمگیر بوده است. شرکت های غربی در صنایع مانند ساخت و ساز، توسعه و امور مالی، علاوه بر خدمات خرده فروشی و تدریس در این کشور مشغول به کار می باشند. از همین افراد در زمینه مشاغل ذکر شده برای کار در روسیه از شانس بالایی برخوردار می باشند.

روسیه بزرگترین کشور جهان است که از مرز غربی خود با اتحادیه اروپا تا رسیدن به نقطه درخشان اش آلاسکا رو به رو است. بنابراین مکان های بالقوه برای مشاغل در روسیه، به معنای واقعی کلمه، وسیع است. با این حال، به رغم بسیاری از شهرهایی که در سراسر حومه روسیه ظاهر شده اند، اکثر کارکنان آینده نگر به عنوان محل انتخاب کار در روسیه، مسکو و سن پترزبورگ را انتخاب می کنند.

اقتصاد روسیه به شدت مبتنی بر منابع طبیعی، به ویژه نفت و گاز طبیعی است. کارگزارانی که در زمینه فناوری، علم و آموزش و پرورش مشغول به کار هستند، یک بازار برای مهارت های خود را نیز پیدا خواهند کرد. آموزش انگلیسی در روسیه یکی دیگر از مشاغل رایج برای مهاجران است.

قیمت ها به طور عمده در داخل کشور متفاوت است. به عنوان مثال، کار در روسیه در یک شهر کوچک و یا روستایی، احتمالا بسیار مقرون به صرفه خواهد بود، در حالی که مسکو یکی از گران ترین شهرهای روسیه است.

آشنایی با روسیه

مسکو سرمایه سیاسی کشور و شهر پرجمعیت است که نزدیک به ۱۲ میلیون نفر جمعیت دارد. این مرکز اصلی اقتصادی، فرهنگی و علمی روسیه است و از لحاظ تاریخی یکی از مهمترین شهرهای توسعه امور اروپا بوده است.

مسکو نیز یک شهر جهانی بسیار با رتبه بالا است که میزان زیادی از همبستگی بین المللی در کسب و کار و سیاست دارد و این یکی از بهترین مکان های برای خارجی ها برای جستجوی کار در روسیه است.

کار در روسیه

سنت پترزبورگ، یک مرکز پررونق برای تحصیلات، فرهنگ و هنر، به لحاظ تاریخی، یک شهر بزرگ پر جنب و جوش است که کارگران خارجی می توانند در بخش های گوناگون در روسیه مشغول به کار شوند. نشستن در رودخانه نوا روبروی دریای بالتیک، بسیاری از قدیمی ترین عجایب معماری شهر هنوز هم ایستاده و به عنوان میراث جهانی یونسکو حفاظت شده است.

قوانین کار در روسیه چگونه است؟

طبق قانون کار فدراسیون روسیه، هفته کاری تمام وقت نباید بیش از ۴۰ ساعت باشد. برخی از گروه های کارگری (مانند دانش آموزان، معلولین و والدین مجرد) مجاز به انجام کارهای نیمه وقت یا موقت هستند و در برخی موارد حقوقشان را از صندوق بیمه اجتماعی دولت تکمیل می کنند.

به عنوان یک مهاجر در روسیه، درآمد از منابع روسی با نرخ ۳۰٪ محاسبه خواهد شد. با این حال، اگر حداقل ۱۸۳ روز در یک دوره ۱۲ ماهه در کشور صرف اقامت خود کنید، تحت قانون مالیات بر روسیه قرار می گیرید. سپس، تمام درآمد، از جمله آن از منابع غیر روسی، با نرخ ۱۳ درصد محاسبه خواهد شد.

چه روش هایی برای کار در روسیه وجود دارد؟

روش درخواست کار در روسیه درست مثل هر جای دیگر است. راه های مختلفی برای پیدا کردن شغل در روسیه وجود دارد. با نگاه کردن به پیشنهادات تبلیغ شده در پورتال های کاری می توانید ایده خوبی از بازار پیدا کنید. سایر روش های موثر یافتن شغل با یک سازمان استخدام و شبکه سازی ثبت می شود.

کار در روسیه

یک راه خوب برای پیدا کردن کار در روسیه از طریق وب سایت های اینترنتی است. سرویس های ویژه اینترنتی ایجاد شده اند تا زمان صرفه جویی شما را افزایش دهد و این را به عنوان ساده ترین راه ممکن انجام دهید.

برای دریافت ویزای کار روسیه چه مدارکی لازم است؟

به صورت کلی افراد برای اخذ ویزای کاری روسیه باید مدارک زیر را به سفارت ارائه دهند.

 • پاسپورت
 • فرم درخواست ویزای روسیه
 • عکس
 • نامه مجوز
 • دعوتنامه کاری
 • اثبات وضعیت اقامت کشور
 • گواهی تولد
 • کپی بیمه نامه پزشکی نشان دهنده پوشش کامل برای مدت اقامت در روسیه است.
 • تست های پزشکی

شرایط دریافت اقامت روسیه چگونه است؟

به صورت کلی افراد که برای ویزای کاری روسیه اقدام می نمایند در ابتدای کار اقامت موقت را دریافت کرده و پس از موفق به اخذ اقامت روسیه می شوند. هنگام درخواست اقامت موقت (TRP) در روسیه، باید اسناد زیر را ارائه دهید.

 • فرم درخواست
 • چهار عکس
 • پاسپورت معتبر
 • اثبات درآمد
 • اسناد پزشکی
 • سوابق مالیاتی

پس از داشتن TRP حداقل دو سال، می توانید برای اجازه اقامت دائم درخواست بدهید. این روند باید حداقل ۶ ماه قبل از پایان دادن به TRP انجام شود. این به مدت ۵ سال صادر می شود.

پس از ورود، باید ظرف هفت روز کاری، مقامات مهاجرتی محلی را درباره محل اقامت خود مطلع کنید. اگر قرارداد کار با یک شرکت در روسیه دارید، معمولا این کار توسط کارفرما صورت می گیرد. اطمینان حاصل منید که همه مراحل به صورت صحیح انجام می شود زیرا در صورت بروز مشکل، احتمال اخراج از کشور می باشد.

ویزای کار روسیه چه مزایا و معایبی دارد؟

اگر شما به دنبال کار در روسیه هستید، تسلط به زبان روسی کمک شایانی را به شما می کند. اکثر مشاغل از زبان روسی به عنوان رسانه ارتباطی استفاده می کنند و انتظار می رود که فرد آشنایی به زبان روسی را داشته باشد. فراتر از شرایط کار در کشور روسیه، صحبت کردن با زبان روسی شرایط زندگی را راحت تر می کند.

کار در خارج از کشور و در روسیه ملزم به تجربه زندگی در حال تغییر است. روسیه کشوری است که مورد توجه جهان قرار می گیرد، در حالی که فرهنگ های شرقی و غربی به شکل یک هویت منحصر به فرد روبرو می شوند. افراد در سرتاسر جهان چالش بزرگی برای سازگاری با شیوه زندگی روسیه ( سردی شدید) پیدا خواهند کرد.

بهترین مشاغل برای کار در روسیه کدامند؟

بهترین فرصت برای پیدا کردن یک شغل در یک شرکت بین المللی یا کار کردن در یک سازمان غیر دولتی فراهم می شود بهترین مشاغل برای کار در روسیه با توجه به میزان دریافتی به شرح زیر می باشد. از همین رو متخصصان در زمینه مشاغل ذکر شده می توانند آینده شغلی مناسبی را داشته باشند.

بهترین مشاغل در روسیه

 1. Ship Captain: 500,000 RUB
 2. Aircraft Commander:320,000 RUB
 3. Chief Technologist in the gold mining industry: 312,000 RUB
 4. Head Coach of ice hockey team: 300,000 RUB
 5. Construction Site Manager: 250,000 RUB
 6. Dentist: 200,000 RUB
 7. Risk Manager: 200,000 RUB
 8. Electrical Engineer: 195,000 RUB
 9. IT Analyst: 190,000 RUB
 10. Aircraft Co-pilot: 180,000 RUB

همچنین اگر با مطالعه این مقاله علاقه مند شدید از مبحث پردرآمدترین مشاغل روسیه به طور جداگانه آگاهی پیدا کنید می توانید به مقاله ای با همین عنوان دروب سایت ما مراجعه نمایید.

مشاورین آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه مهاجرت به روسیه و بسیاری از کشور های اروپایی دیگر می باشند. با دریافت راهنمایی های درست می توانید تصمیمات بهتری در زمینه مهاجرت که قطعا یکی از تصمیمات مهم زندگی شما است را بگیرید.

معرفی پردرآمدترین شغل در روسیه

پردرآمدترین شغل در روسیه متناسب با فاکتورهای متفاوت از جمله مهارت و شهر انتخابی تعیین می گردد. به صورت کلی اندازه گیری عینی میزان درآمد شغل در یک کشور امکان پذیر نمی باشد. سطح حقوق در حرفه های مختلف بسیار متفاوت می باشد و برخی از افراد حقوق به مراتب بالاتری را نسبت به دیگران دریافت می نمایند. چه حرفه هایی به عنوان پردرآمدترین مشاغل روسیه به حساب می آیند؟

سطح در آمد در مناطق مختلف کشور روسیه به طور قابل توجهی متفاوت می باشد، طبق آمار دولتی فدرال روسیه، متوسط حقوق در این کشور در حدود ۴۵ هزار روبل در ماه می باشد. این شاخص متناسب با شهر انتخابی دارای نوسان می باشد. برای مثال متوسط حقوق در شهر ولگوگراد معدل ۳۱ هزار روبل، شهر مسکو ۷۹ هزار روبل و در سن پترزبورگ در حدود ۵۹ هزار روبل در ماه می باشد.

میزان تجربه کاری و میزان سطح تحصیلات از دیگر فاکتورهای تاثیرگذار در میزان حقوق دریافتی یک فرد برای مهاجرت کاری می باشد. میزان حقوق دریافتی افراد متخصص در کشور روسیه در مقایسه با سایر کشورهای برتر دنیا به مراتب پایین تر می باشد. لازم به ذکر است که فرصت های شغلی در این کشور بسیار زیاد و همچنین هزینه های زندگی در این کشور بسیار پایین می باشد. در ادامه این مقاله به پردرآمدترین شغل برای کار در روسیه اشاره می شود.

پردرآمدترین شغل در روسیه

دندانپزشک

دندانپزشکان در پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری های دندان، حفره دهان و ناحیه فک و صورت فعالیت دارند. جراحان دندانپزشکی و دندانپزشکان ارتوپدی جزو پردرآمدترین مشاغل در روسیه محسوب می شوند. متوسط ​​حقوق یک دندانپزشک در روسیه ۷۰ هزار روبل در ماه است. هزینه های درمان در کلینیک های خصوصی به مراتب بالاتر از دستمزد در کلینیک های دولتی می باشد. میزان دقیق حقوق یک دندانپزشک در روسیه به میزان مهارت و تخصص فرد بستگی دارد. حداکثر حقوق دندانپزشکان در شهر مسکو به ۳۵۰ هزار روبل می رسد.

معرفی پردرآمدترین شغل در روسیه

متخصص زنان و زایمان

متخصصان زنان و زایمان آسیب های مربوط به زنان را درمان می کند، بیماری هایی که مانع بارداری و تولد کودک می شوند. وضعیت مادر و کودک متولد شده را قبل از زایمان و روند تولد خود کنترل می کند. پزشکان باروری محبوبیت ویژه ای را در میان مردم روسیه دارند، آنها با مشکلات ناباروری در مردان و زنان روبرو می شوند. متوسط ​​حقوق یک متخصص زنان ۸۰ هزار روبل در ماه تخمین زده می شود و حداکثر حقوق متخصص باروری در یک مرکز پزشکی در شهرهای مسکو و سن پترزبورگ به ۵۰۰ هزار روبل می رسد. لازم به ذکر است که این میزان حقوق به تجربه بسیار بالا در این کار نیاز دارد.

معرفی پردرآمدترین شغل در روسیه

مهندس حفاری

متخصصی که روند حفر چاه های استخراج را سازماندهی و کنترل می کند، یک مهندس حفاری نامیده می شود. یک دوره مهندسی حفاری را می توان پس از اتمام دوره متوسطه سپری نمود و برای موفقیت در این حرفه باید به دروس شیمی، فیزیک و ریاضیات تسلط داشت. لازم به ذکر است که برای ورود به بازار کار رقابتی روسیه، ارائه مدارک تحصیلی بالاتر و مهارت در این زمینه در اولویت قرار می گیرد. متوسط ​​حقوق در کشور روسیه برای متخصصین حفار ۹۰ هزار روبل در ماه است و حداکثر درآمد این حرفه در کشور روسیه به ۱۸۰ هزار روبل در ماه می رسد.

معرفی پردرآمدترین شغل در روسیه

متخصص ارزیابی مالی

متخصص ارزیابی مالی به عنوان یکی از پردرآمدترین مشاغل در روسیه به شمار می رود. متخصصی که می تواند در بانک ها، شرکت های بیمه و بنگاه های اقتصادی در بخش انرژی کار کند. این وظایف شامل ارزیابی ریسک بر اساس آمار سال های گذشته و شرایط فعلی است. از دیگر وظایف متخصصان ارزیابی مالی ارائه طرحی برای جلوگیری از ضررهای اقتصادی و مالی شرکت می باشد. این حرفه در کسب و کارهای بزرگ بیشتر مورد تقاضا است. متوسط ​​حقوق برای این متخصصین ۱۰۰ هزار روبل است و حداکثر درآمد متخصص ارزیابی مالی در ماه به حدود ۳۵۰ هزار روبل در ماه می رسد.

معرفی پردرآمدترین شغل در روسیه

توسعه دهندگان IOS و Android

این گروه از متخصصان برای گوشی های هوشمند، تبلت ها و سایر دستگاه های قابل حمل در دو سیستم عامل معروف iOS و Android برنامه نویسی می کنند. این حرفه در همه سازمان های تجاری که برنامه های تلفن همراه خود را توسعه و پشتیبانی می کنند، مورد نیاز است. در حالی که تقاضا برای توسعه دهندگان بسیار بیشتر از میزان عرضه است، متوسط ​​حقوق آنها در حدود ۱۴۰ هزار روبل در نوسان است و حداکثر میزان دریافتی این دسته از متخصصان در حدود ۲۴۰ هزار روبل در ماه می باشد. برای ورود به بازار کار روسیه در این تخصص نیازی به ارائه مدرک تحصیلی نمی باشد و افراد متناسب با سوابق کاری خود مورد ارزیابی قرا می گیرند. 

معرفی پردرآمدترین شغل در روسیه

تحلیلگران داده

یک مهندس نرم افزار که با مقادیر زیادی داده با درجه تقسیم بندی و ساختار متفاوت کار می کند. کار با داده های بزرگ فرصت های غیرقابل دسترسی را در زمینه های مختلف باز می کند. در حال حاضر تجزیه و تحلیل داده های بزرگ به طور گسترده ای در فناوری اطلاعات، بازاریابی، بانکداری، مدیریت دولتی و کشاورزی استفاده می شود. بنابراین، متوسط ​​حقوق متخصص داده ۱۴۰ هزار روبل و حداکثر حدود ۲۵۰ هزار روبل در ماه است.

مشاور SAP 

مشاور SAP، راه حل های اتوماسیون IT را در شرکت های متوسط ​​و بزرگ پیاده سازی می کند. برای تبدیل شدن به مشاور SAP، فرد باید دارای مدرک دانشگاهی در زمینه های IT یا اقتصاد باشد. مهارت انگلیسی مناسب در این موقعیت شغلی بسیار حائز اهمیت می باشد. مشاور SAP به عنوان یکی از پردرآمدترین مشاغل در روسیه به شمار می رود که تمام فرصت های شغلی در روسیه حداقل به ۱ سال تجربه در زمینه پیاده سازی و نگهداری SAP نیاز دارند. متوسط حقوق یک مشاور SAP در روسیه ماهانه ۱۶۰ روبل تخمین زده می شود وهمچنین افراد با سوابق تحصیلی و مهارت می توانند تا ۳۵۰ هزار روبل در ماه دریافت نمایند.

برنامه نویس وب و جاوا

برنامه نویسان در تمامی دنیا بازار کار خوبی را پیش روی خود می بینند و به عنوان یکی از برترین مشاغل به شمار می رود. این دسته از افراد برنامه های وب و انواع مختلف برنامه ها را به زبان های برنامه نویسی جاوا یا Ruby توسعه می دهد. همه دانشگاه های روسیه در زمینه IT به این زبان های بسیار محبوب در دنیا تسلط ندارند، بنابراین، در صورت دانش و مهارت در این زمینه می توان وارد بازار کار روسیه شد. متوسط حقوق یک برنامه نویس در روسیه به ماهی ۱۶۰ هزار روبل می رسد. همچنین حداکثر حقوق در نظر گرفته شده برای این تخصص تا ماهی ۴۷۰ هزار روبل تخمین زده می شود.

خلبان

حرفه خلبانی به عنوان یکی پردرآمدترین مشاغل در روسیه شناخته می شود و بسیاری از علاقه مندان در این زمینه، روسیه را به عنوان هدف نهایی خود برای تحصیل و کار انتخاب می نمایند. خلبان هواپیما یک حرفه بسیار جذاب است، مخصوصاً با توجه به اینکه نیازی به تحصیلات عالیه ندارد. اما رقابت بین خلبانان نیز زیاد است، بنابراین برای به دست آوردن موقعیت خلبان اول حداقل ۱۵۰ ساعت زمان پرواز، تجربه و گواهینامه بین المللی نیاز است. متوسط درآمد یک خلبان در روسیه ماهانه ۱۵۰ هزار روبل و حداکثر ۶۵۰ هزار روبل می باشد.

ناخدای کشتی

ناخدای کشتی مسئول مسافران، بار و ایمنی کشتی است. ناخدای کشتی های بزرگ و کشتی های اقیانوس پیمای بیشترین درآمد را دارند. متوسط ​​حقوق آنها ۱۸۵ هزار روبل و حداکثر ۵۰۰ هزار روبل در ماه است. برای ورود به این رشته، حضور در یک آکادمی دریایی کافی نیست، فرد باید به عنوان ناوبری یا دستیار ناخدا کار کند، تجربه ناوبری را بدست آورد و فقط پس از آن ارتقای شغلی پیدا کند. پردرآمدترین شغل در روسیه به ناخدای کشتی اطلاق می شود.

نتیجه گیری

لطفا توجه داشته باشید که در این لیست هیچ مدیر و مدیر ارشدی وجود ندارد، این لیست متشکل از متخصصانی است که در بازار کار روسیه مورد نیاز می باشند و حقوق آنها بالاتر از میانگین کشور است. برای دریافت حقوق های اعلام شده در این لیست ارائه مدرک تحصیلی و سوابق کاری الزامی می باشد. از همین رو هر فرد با دانش و تخصص بیشتر از شانس بالاتری برای ورود به بازار کار روسیه برخوردارخواهد بود.

لیست پردرآمدترین شغل در روسیه متناسب با زمان حال تنظیم گشته است. با این حال، به یاد داشته باشید که کمبود متخصص در یک منطقه خاص ممکن است متوقف شود و سطح حقوق کاهش می یابد. بنابراین، حرفه ای را با توجه به علاقه خود انتخاب نمایید، تا آن را توسعه دهید و به طور حرفه ای رشد کنید. در صورت مهارت و دانش در زمینه های اعلام شده می توان برای کار در روسیه اقدام نمود. در چند سال آینده بازار کار روسیه به سمت فناوری اطلاعات، صنعت مالی، صنعت شیمیایی و استخراج می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر