...
info@arianaabroad.com

مشاوره رایگان: ۰۲۱۹۱۰۹۸۰۰۲

موسسه آریاناپارس

وبلاگ

اقامت لهستان

اقامت لهستان5

شرایط اقامت لهستان

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چطور می توانید با کمترین هزینه اقامت دائم لهستان را بدست آورید؟ لهستان از آن دسته کشورهایی می باشد که از کیفیت بالای زندگی برخوردار است و در عین حال هزینه های زندگی در آن به نسبت سایر کشورهای اروپائی کمتر است. در مقاله پیش رو قصد داریم در رابطه با شرایط دریافت اقامت این کشور صحبت کنیم.

اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید و قصد اقامت بیش از ۹۰ روز را در جمهوری لهستان دارید و یا می خواهید به فعالیت و کسب و کار در لهستان بپردازید باید اجازه اقامت در این کشوررا داشته باشید. برای شروع کسب و کار، تحصیل، دریافت پیشنهاد شغلی از کارفرما و دیگر روش های مهاجرتی هر کدام شرایط اخذ ویزای مخصوص به خود را دارند که در مقاله پیش رو بیشتر راجع به آنها صحبت خواهیم نمود.

برای اینکه بتوانید در لهستان مشغول به کار شوید باید حق قانونی برای اقامت در لهستان را داشته باشید و یا کارت اقامت موقت آن را دریافت نمائید تا اجازه کار در این کشور داشته باشید. روش های مختلف مهاجرتی برای اقامت در کشور لهستان وجود دارد که هر کدام ار آنها را به اختصار برایتان توضیح خواهیم داد تا قادر باشید بهترین گزینه را با توجه به شرایط خود انتخاب نمائید.

لهستان شرایط

شرایط زندگی در لهستان چگونه است؟

لهستان کشوری در مرکز اروپا می باشد که با کشورهای سوئد، چک و اسلواکی همسایگی دارد. این کشور دارای زمستان هایی سرد و طولانی است و در فصل بهار و تابستان زیبایی اش مثال زدنی است. مردم لهستان بسیار خونگرم می باشند و رفتارهای نژاد پرستانه در این کشور هرگز مهاجران را مورد آزار قرار نداده است.

جایگاه خانواده در بین مردمان لهستان ویژه می باشد و زنان و مردان به روابط خانوادگی پایبندی دارند و اگر در پارک های لهستان قدم بزنید متوجه خواهید شد که مردم به مطالعه علاقه بیشتری دارند تا خرید.

بازار کار در لهستان

در ۵ سال اخیر بازار کار در لهستان به بهترین شرایط خود رسیده است و نرخ بیکاری از سال ۲۰۱۴ تا کنون کاهش چشمگیری داشته است که این پیشرفت مدیون انتقال بسیاری از شرکت های بین المللی و شعبات آن به لهستان می باشد. حمایت از صنعت داخلی و بخش آکادمیک و دانشگاهی نیز از دیگر دلایل کاهش نرخ بیکاری در سال های اخیر بوده است.

چه روش هایی برای اقامت در کشور لهستان وجود دارد؟

همانطور که در مقاله های پیشین در حوزه کشورهای اتحادیه اروپا توضیح داده شد، دریافت اقامت از کشورهای مختلف اروپائی الزام به کار، تحصیل و یا سرمایه گذاری در کشور مقصد دارد که در مقاله پیش رو توضیحاتی را در رابطه با هر کدام از این روش ها ارائه خواهیم نمود.

اقامت لهستان از طریق تحصیل

تحصیل کردن در کشورهای اروپائی از جمله لهستان از روش های آسان و رایج برای دریافت اقامت می باشد، شما در هر سنی که باشید و با هر شرایطی قادر خواهید بود برای دریافت اقامت این کشور اقدام نمایید.

تحصیل لهستان

گذراندن یک دوره تحصیلی لیسانس ، فوق لیسانس و یا دکتری به شما فرصتی ۶ ماهه پس از تحصیل اعطا خواهد نمود که در صورت یافتن شغلی مناسب و پرداخت مالیات های به موقع پس از ۳ تا ۵ سال اقامت دائم را دریافت نمایید.

تحصیل در کشور لهستان در دوره های کارشناسی سه ساله و در بسیاری از رشته ها به زبان انگلیسی می باشد که این خود مزیتی برای تحصیل در این کشور می باشد چرا که دوره های لیسانس در اکثر کشورها ۴ ساله و به زبان خود کشور می باشد.

برای تحصیل در لهستان باید دانش زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و آزمون های بین المللی مانند آیلتس و تافل را بگذرانید و در صورت تمایل به تحصیل به زبان لهستانی نیز باید دوره های زبان را در کشور لهستان بگذرانید. برای آشنایی با آزمون هایی همچون آیلتس و تافل می توانید به وب سایت آریاناپارس مراجعه نمایید.

اقامت لهستان از طریق کار

برای اینکه بتوانید اقامت لهستان را از طریق کار کردن در این کشور بدست آورید باید قبل از ورود به لهستان از یک کارفرمای معتبر پیشنهاد شغلی دریافت نمایید و به واسطه آن وارد کشور لهستان شوید و پس از ۳ تا ۵ سال کار کردن اقامت دائم لهستان را دریافت کنید.

ارسال دعوت نامه از طرف کارفرما بیشتر برای تحصیل کرده های لهستان و یا اتحادیه اروپا اتفاق خواهد افتاد. در این روش ابتدا کارفرما باید درخواست خود را به مدت ۳ ماه در روزنامه های لهستان منتشر کند و در صورتی که درخواستی وجود نداشت باید آگهی را ۳ ماه در روزنامه های اتحادیه اروپا به انتشار در آورد و در صورت نیافتن نیروی مورد نظر خود به هر دلیلی قادر خواهد بود یک نیروی کار خارجی را به استخدام در آورد.

کار در لهستان

در این حالت کارفرما دعوت نامه ای را صادر خواهد نمود و تمامی حقوق و مخارج فرد را تقبل خواهد کرد و نیروی کار بین المللی از این طریق می تواند وارد کشور لهستان گردد و به کار و زندگی در این کشور مشغول شود و پس از چند سال اقامت دائم را دریافت نماید.

اقامت لهستان از طریق ازدواج

یکی از روش های نسبتا آسان برای در یافت اقامت لهستان ازدواج با یک تبعه لهستانی است، توجه کنید تبعه لهستان و مقیم لهستان دو مقوله کاملا جدا از هم می باشند. با ازدواج با شخصی که ملیت لهستانی دارد، به صورت کلی برای دریافت اقامت لهستان باید ۳ سال در این کشور زندگی کنید. پس از دریافت اقامت می توانید برای دریافت تابعیت اقدام نمایید.

اقامت لهستان از طریق تولد فرزند

قوانین دریافت تابعیت در کشورهای مختلف از قوانین خون و خاک تبعیت می کند، اگر مقاله های پیشین ما را مطالعه نموده باشید در رابطه با این قوانین توضیحات کافی را داده ایم. کشور لهستان در این مورد از قانون خون تبعیت می کند و این بدان معناست که اگر فرزندی در خاک کشور لهستان متولد شود اقامت دائم را بدست نخواهد آورد مگر اینکه از پدر و مادری لهستانی متولد شده باشد.

تولد در لهستان

پس اگر شما و همسرتان به عنوان مثال با ویزای تحصیلی وارد لهستان شده اید و در خاک این کشور صاحب فرزند شوید، فرزندتان تابعیت لهستان را بدست نخواهد آورد و یا بواسطه تولد فرزندتان شما به عنوان پدر و مادر تغییری در شرایطتان ایجاد نخواهد شد.

اقامت لهستان از طریق ثبت شرکت

این روش نوعی کار آفرینی در کشور لهستان می باشد، بدین صورت که سرمایه خود را در راه اندازی یک شرکی یا بیزینس به کار خواهید گرفت و پس از کارآفرینی در این کشور می توانید اقدام به دریافت اقامت دائم این کشور و سپس تابعیت نمایید.

برای ثبت شرکت در کشور لهستان قبل از دریافت ویزا باید اساسنامه شرکت را تنظیم نمایید و بیزینس پلن آن را آماده کنید. در اساسنامه شرکت باید نام شرکت، آدرس آن و نام مدیر عامل و سهامداران را نیز عنوان نمایید. موضوع کار شرکت و میزان سرمایه ای که در آن در نظر گرفته اید نیز حائز اهمیت می باشد.

ثبت شرکت لهستان

در ابتدا بهتر است شرکتی با مسوولیت محدود تاسیس نمائید تا هم هزینه کمتری کنید و هم مالیات کمتری پرداخت نمائید و همچنین بتوانید از بانک ها تسهیلات دریافت کنید.

اگر شرکت شما در لهستان ۵ سال کار کند و مالیات پرداخت کند و ملکی نیز اجاره کنید و شرکت شما سود دهی لازم را برای دولت لهستان داشته باشد می توانید سالانه اقامت را تمدید و پس از ۵ سال برای دریافت اقامت دائم اقدام نمائید.

اقامت لهستان از طریق پناهندگی

سالانه افراد زیادی از همه جای دنیا برای دریافت اقامت کشورهای مختلف اروپائی از طریق پناهندگی اقداماتی را انجام می دهند. پناهنده شخصی است که به دلیل مشکلات سیاسی، قومی، مذهبی و یا اقلیتی در کشور خود مورد آزار قرار گرفته است و به عنوان پناهجو وارد کشور دیگری می گردد.

پناهجویان پس از اثبات دلیل پناهندگی خود در لهستان و اخذ موافقت دولت می توانند اقامت دائم خود را بدست آورند و پس از چند سال نیز برای دریافت تابعیت خود اقدام نمایند.

پناهندگی در لهستان

پناهندگی پروسه ای پر خطر می باشد و ممکن است به نتایج مطلوب منتج نگردد، از اینرو مشاورین آریاناپارس به شما دوستان عزیز توصیه می کنند که از طرق قانونی وارد کشور لهستان شوید و اقامت دائم خود را از روش های قانونی اخذ نمایید.

اقامت لهستان چه مزایا و معایبی دارد؟

تصمیم به مهاجرت به هر کشور اروپائی برای بسیاری از افراد چالش مهمی می باشد چرا که با مقایسه مزایا و معایب مهاجرت به هر کشوری باید مسیر درستی را برای آینده خود انتخاب نمایید.

آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره در ایران که بصورت همزمان دارای مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی می باشد به شما دوستان عزیز توصیه می نماید برای مهاجرت به هر کشوری با وکلای مجرب در این زمینه مشورت نمایید. مشاورین آریاناپارس در بیشترین ساعات روز آماده پاسخگویی به سوالات شما دوستان عزیز می باشند.

مزایای اخذ اقامت لهستان

اخذ اقامت لهستان دارای مزیت های بی شماری می باشد که در ادامه به معرفی برخی از مزایا می پردازیم:

تحصیل ارزان در لهستان

یکی از مزایای مهمی که بسیاری از دانشجویان را سالانه وارد لهستان می کند هزینه های زندگی و تحصیل پایین آن در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپائی دیگر می باشد. لهستان از نظر سطح علمی در رتبه خوبی قرار دارد و دانشجویان قادر به تحصیل به زبان انگلیسی در تمام مقاطع می باشند. وب سایت QS رتبه بندی دانشگاه های لهستان را در اختیارتان قرار خواهد داد.

اقامت با کارآفرینی

از دیگر مزایای کشور لهستان می توان به ثبت شرکت در آن اشاره کرد، سالانه افراد زیادی تمایل دارند از طریق ثبت شرکت وارد کشورهای اروپائی گردند ولی امکان انجام این سرمایه گذاری برای بسیاری از کشورها امکان پذیر نمی باشد و یا حداقل انجام آن به اندازه پروسه ثبت شرکت در لهستان آسان نمی باشد.

اقامت با کارآفرینی

بنابراین بسیاری از کارآفرینان اقدام به ثبت شرکت و راه اندازی بیزینس در کشور لهستان می نمایند تا به این واسطه اقامت دائم این کشور و سپس تابعیت ان را از آن خود کنند.

معایب اقامت لهستان

همانطور که اشاره گشت مهاجرت به هر کشوری عالاوه بر مزایا، معایبی را به دنبال خواهد داشت که برخی از معایب اقامت در لهستان به شرح ذیل می باشد:

زبان لهستان دشوار است!

یکی از معایب کشور لهستان که دانشجویان و مهاجران با آن دست و پنجه نرم می کنند زبان این کشور می باشد چرا که یادگیری آن چندان هم راحت نیست و برای جستجوی کار در این کشور احتیاج به دانستن زبان لهستانی خواهید داشت.

به همین منظور بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت دارند، کشورهای انگلیسی زبان را برای این منظور انتخاب می نمایند تا با چالش یادگیری زبان های کشورهای اروپائی مواجه نگردند. البته در نظر داشته باشید که داشتن دانش زبان انگلیسی در هر کشوری می تواند یک الزام باشد.

جستجوی کار راحت نیست!

همانطور که می دانید کشورهای اروپایی برای استخدام نیروی کار ترجیحا ابتدا مردم خود و سپس مردم اتحادیه اروپا را به استخدام در می آورند، بنابراین ممکن است نتوانید به راحتی شغل مورد نظرتان را بیابید. پیشنهاد می کنیم در طی زمانی که در لهستان تحصیل می نمایید به زبان لهستانی تسلط یابید تا جستجوی کار برایتان آسانتر گردد.

راه های تمدید اقامت در لهستان چیست؟

تمدید اقامت در لهستان کار چندان پیچیده ای نیست و در روش های مهاجرتی که راجع به آن ها توضیحاتی را ارائه نمودیم قادر به تمدید ویزا خواهید بود. اقامت چند ساله شما پس از تمدید ویزا در روش های مختلف منجر به دریافت اقامت دائم و تابعیت در سال های آتی خواهد شد.

در روش تحصیلی پس از اتمام تحصیل ویزای شما قابل تمدید برای جستجوی کار خواهد بود و چنانچه شغل مورد نظر را یافتید مجددا قادر خواهید بود مدت زمان اقامت خود را در لهستان تمدید کنید تا پس از ۳ سال کار کردن اقامت دائم را دریافت نمایید.

راه های تمدید

در ویزا های کاری نیز مدت زمان اقامت شما با توجه به تمدید قرارداد شما با کارفرما قابل تمدید خواهد بود تا همانطور که گفته شد پس از مدتی اقامت دائم را دریافت نمایید.

زمانی که از طریق ثبت شرکت اقامت ۱ ساله خود را در لهستان دریافت می نمایید، در صورتی که بیزینس شما سود آور باشد قادر خواهید بود اقامت خود را تمدید کنید و پس از ۵ سال اقامت دائم را دریافت نمایید.

چگونه پاسپورت لهستان را دریافت کنیم؟

دریافت گذرنامه لهستانی مستلزم داشتن شهروندی کشور لهستان می باشد و پس ار تائید شهروندی قادر خواهید بود گذرنامه را دریافت کنید. لهستان جزو کشورهایی می باشد که تابعیت دو گانه را می پذیرد و برای دریافت پاسپورت آن لازم نیست از حقوق شهروندی کشوری که تابعیت آن را داشته اید دست بکشید.

در روش های مهاجرتی ذکر شده پس از چندین سال کار و زندگی مستمر در کشور لهستان و یادگیری زبان رسمی این کشور قادر به درخواست پاسپورت خواهید بود. با در دست داشتن پاسپورت کشور لهستان می توانید به بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا سفر کنید. پاسپورت لهستان در رتبه چهاردهم قرار دارد و هر ساله جزو ۲۰ پاسپورت برتر جهان می باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه های مهاجرتی مختلف و البته دریافت اقامت کشور لهستان می توانید با مشاورین آریاناپارس در تماس باشید تا با مشورت با وکلای مجرب بهترین مسیر را برای داشتن آینده ای روشن انتخاب نمایید.

شرایط زندگی در لهستان

Living conditions in Poland

ممکن است زندگی در لهستان در نگاه عموم مردم به نسبت بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر از کیفیت کمتری برخوردار باشد. در حالی که اگر با جزئیات شرایط زندگی در این کشور آشنا شوید، قطعا این کشور را جزو انتخاب های خود برای مهاجرت در اتحادیه اروپا قرار خواهید داد.

تیم تحریریه آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره در ایران که به صورت همزمان دارای دو مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و اعزام دانشجو از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد قصد دارد در مقاله پیش رو شما را با جنبه های مختلف زندگی در لهستان آشنا کند.

معایب زندگی در لهستان

لهستان در مرکز اروپا قرار دارد اما نتوانسته است منافع چندانی را برای سایر کشورهای اتحادیه اروپا ایجاد کند، اقتصاد ضعیف به نسبت دیگر کشورهای اروپائی، وضعیت کاری ضعیف و مشکلاتی از این دست لهستان را از لیست انتخاب بسیاری از افراد خارج کرده است. در این قسمت چندی از مشکلات کشور لهستان را عنوان می کنیم.

فشار کار در لهستان زیاد است!

مردم لهستان ساعات زیادی از روز خود را به کار کردن مشغولند که البته ساعات کاری هر شخص می تواند به کارفرما و نوع بیزینس مور نظر نیز ارتباط داشته باشد. کارمندان برای ماندن در موقعیت شغلی اشان در رقابت شدیدی قرار دارند و متاسفانه این مسئله به روابط خوب آنها با کارفرمایان نیز ارتباط خواهد داشت که خود می تواند باعث ایجاد استرس برای کارمندان گردد.

با زمستان های طولانی افسرده نشوید!

سرمای زیاد این کشور ممکن است مجبورتان کند تا مدام در خانه بمانید، در برخی از سال های سرد، زمستان ۶ ماه طول خواهد کشید که برای بسیاری از مهاجران شرایط خوشایندی را ایجاد نخواهد کرد و لهستانی ها، این مورد را عاملی برای مهاجرت از کشورشان به کشورهای دیگر می دانند.

لباس و بنزین گران

بسیاری از لهستانی ها از هزینه های بالای خرید لباس های نو در این کشور گله می کنند، پس یادتان نرود که اگر به فکر مهاجرت به لهستان هستید باید بدانید که نمیشود زود به زود لباسهای نو خرید.

بنزین نیز در این کشور بسیار گران است و همین موضوع بر فرایند حمل و نقل عمومی نیز تاثیرات منفی خود را گذاشته است، گرچه این سیستم در لهستان پیشرفته است ولی گرانی بنزین باعث می شود گاهی افراد برای تردد به مشکل بر بخورند و مجبور باشند برای مسیرهای طولانی فقط از حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

زبان لهستانی را باید یاد بگیرید

گرچه در کشور لهستان یافتن افرادی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند، سخت نیست ولی زمانی که از شهر های اصلی خارج می شوید، کمتر کسی انگلیسی صحبت می کند و یادگیری زبان لهستانی به یک ضرورت تبدیل می گردد. متاسفانه بسیاری از مهاجرینی که به زبان انگلیسی تسلط دارند، یادگیری زبان لهستانی برایشان دشوار می باشد و آن را چالش بزرگی می پندارند.

مزایای زندگی در لهستان

علاوه بر مشکلاتی که در کشور لهستان وجود دارد، به نکات مثبت زیادی که سالانه افراد بسیاری را برای مهاجرت به این کشور اروپایی ترغیب می کند نیز می توان اشاره کرد.

آسان، خانه ای ارزان پیدا کنید!

در مقایسه با بسیاری از پایتخت های اروپایی، یافتن خانه ای ارزان و با کیفیت در قلب پایتخت لهستان نیز آسان و ارزان است. با توجه به اینکه دستمزدها در لهستان چندان بالا نیست، اجاره خانه ها نیز به طیف کارمند و کارگر فشار چندانی وارد نمی کند.

در لهستان حسابی سرگرم می شوید

در کشور لهستان انواع مختلفی از رویدادهای فرهنگی برگزار می شود، جشنواره های غذا، فیلم، کنسرت های متنوع، ورزش های پر بازدید، گالری ها و موزه های جذاب توریست ها و مهاجران را به سوی خود جذب می کند، خلاصه اینکه در لهستان هرگز در خانه تنها و بیکار نخواهید ماند. اگر علاقه دارید با جای جای لهستان آشنا شوید مقاله شهرهای لهستان را در وبسایت آریاناپارس مطالعه نمائید.

خدمات درمانی خصوصی ولی ارزان!

در کشور لهستان می توانید به بهترین بیمارستان ها مراجعه و از خدمات درمانی خصوصی استفاده کنید ولی هزینه زیادی بابت آن پرداخت نکنید. در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر هزینه خدمات درمانی کمتر می باشد و کارمندانی که استخدام شرکت ها می شوند می توانند تحت بیمه های درمانی محل کار نیز قرار بگیرند.

تفاوت زندگی در لهستان و زندگی در ایران

زندگی در اتحادیه اروپا قطعا با ایران تفاوت های بنیادین دارد و هر مهاجری برای زندگی در اروپا احتمالا باید خود را با فرهنگی جدید و مردمانی به نسبت متفاوت تطبیق دهد. در این بخش از مقاله به چند مورد اشاره می نمائیم.

در لهستان بیکار نمی مانید

نرخ بیکاری در لهستان به نسبت ایران بسیار پایین تر است و پس از فارغ التحصیل شدن در هر رشته ای می توانید به راحتی به جستجوی کار بپردازید و شغل مورد نظرتان را بیابید.

طبق آمار ارائه شده توسط وبسایت استاتیستیک آمار بیکاری در شهر ورشو پایتخت لهستان ۳٫۳ درصد است که به نسبت اتحادیه اروپا نیز در سطح پایینی قرار دارد و این بدان معناست که تقریبا کسی در لهستان بیکار نمی ماند. نرخ بیکاری در ایران ۱۱٫۴ درصد است که با لهستان تفاوت عمده ای دارد.

در آمد و هزینه در لهستان در مقایسه با ایران

موضوعی که این روزها جزو دغدغه های اصلی ایرانیان می باشد، سطح پایین درآمدها در مقایسه با هزینه ها می باشد در حالی که در لهستان به نسبت درآمدی که دارید می توانید از پس هزینه ها برآیید. نرخ تورم در لهستان از ۱ درصد فراتر نرفته است که این خود نشان از آرامش مالی دارد که از درآمدتان در لهستان خواهید داشت.

زندگی شما در لهستان چگونه خواهد بود؟

لهستان از سال ۲۰۰۴ به دلیل قرار گرفتن در اتحادیه اروپا و عضویت در پیمان شینگن پیشرفت چشمگیری داشته است. با پیشرفت لهستان نیاز روز افزون آن به نیروی کار خارجی بیشتر شد و همین موضوع باعث شد که سالانه افراد زیادی را به عنوان نیروی کار وارد کشور خود کند.

آرامش در لهستان حکمفرماست!

برخلاف سایر کشورهایی که اخبار روزانه و هیجانات دنیای روز و تکنولوژی تاثیر زیادی بر روحیات مردم می گذارد، لهستانی ها مردمانی آرام و بی حاشیه هستند و زندگی را به نسبت خیلی از مردمان دیگر در اتحادیه اروپا آسان تر می گیرند.

لهستانی ها با مهاجران بسیار خوش برخورد و مهربان هستند و سعی می کنند تعصب چندانی بر زبان لهستانی نداشته باشند و تا جایی که می توانند توریست ها و مهاجران را با زبان انگلیسی راهنمایی کنند.

خانواده دوست و با مسوولیت!

یکی از ویژگی های که زنان لهستانی دارند مسوولیت آنها نسبت به خانواده است، آنها ترجیح می دهند به جای استفاده از غذای بیرون از منزل، فرهنگ آشپزی کردن در خانه را بین فرزندان خود جا بیندازند.

آرامش و ثبات خانواده یکی از مسائل مهم برای هر لهستانی است، بنابراین اگر به این کشور مهاجرت کردید، چنین شباهت های با ایران به وفق پذیری شما با فرهنگی جدید کمک بیشتری خواهد نمود.

مسائل دینی را در لهستان جدی بگیرید

شاید برایتان عجیب باشد که مردمان لهستان به مذهب توجه ویژه ای دارند و این کشور یکی از مذهبی ترین کشورهای اتحادیه اروپا می باشد، اگرچه نسل جدید در این مورد چندان به والدین خود شباهت ندارند اما مسائل دینی و رعایت اصول دینی از جنبه های مذهبی برای لهستانی ها بسیار اهمیت دارد.

زندگی در لهستان برای چه افرادی مناسب است؟

زندگی در لهستان برای بسیاری از افراد شاید گزینه جذابی نباشد، برای اینکه بدانید لهستان برای شما گزینه مناسبی می باشد یا خیر باید چند مورد مهم را در نظر بگیرید.

 • اگر از آن دسته افرادی هستید که ساعات طولانی و کار زیاد برایتان آزار دهنده است، احتمالا لهستان گزینه جذابی برای زندگی نخواهد بود.
 • اگر به سرمای هوا علاقه ندارید، با توجه به زمستان های طولانی، لهستان جزو علاقه های شما نخواهد بود. اگر می خواهید هر روز با نور آفتاب از خواب بیدار شوید، مهاجرت به لهستان گزینه مناسبی برای شما نیست.
 • در حالتی کلی مهاجرت به اروپا یعنی مواجه شدن با یک زبان جدید که برای زندگی در هر کشور اروپایی به آن احتیاج خواهید داشت بنابراین چه در لهستان و یا هر کشور اروپایی دیگر یادتان نرود که یادگیری زبان از نکات مهم است و اگر دوست ندارید زبان دومی بیاموزید، مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان گزینه بهتری برایتان خواهد بود.

مهاجرت به لهستان از طریق ازدواج از جمله روش های مهاجرتی کم هزینه و ایده ال به لهستان می باشد، که از مزایای فراوانی برخوردار است. لهستان کشوری در قلب اروپا می باشد که از تاریخچه و فرهنگ بسیار غنی برخوردار است. هزینه های بسیار مناسب زندگی و تحصیل در لهستان، امکانات اجتماعی و رفاهی ایده ال و کیفیت بالای زندگی در لهستان این کشور را به یکی از مقاصد مهاجرتی محبوب در اروپا تبدیل نموده است.

از سوی دیگر با توجه عضویت لهستان در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن اخذ اقامت دائم این کشور مزایای فراوانی را در پی خواهد داشت، از این رو آمار مهاجرت به لهستان هر ساله با افزایش چشمگیری رو به رو است. برای مهاجرت به لهستان روش های متنوعی نظیر مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، سرمایه گذاری و … وجود دارد، که در این بین مهاجرت به لهستان از طریق ازدواج به عنوان روشی بسیار مناسب و کم هزینه محسوب می شود.

شرایط مهاجرت به لهستان از طریق ازدواج

برای مهاجرت به لهستان از طریق ازدواج اثبات رابطه نزدیک بین زوجین قبل از درخواست ویزای ازدواج یکی از شروط اصلی موفقیت در پروسه مهاجرت از طریق ازدواج می باشد. متقاضیان مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج علاوه بر ارائه مدارک مورد نیاز می بایست با ارائه مستندات لازم اثبات نمایند ازدواج با رضایت قلبی طرفین رخ داده است.

با توجه به افزایش آمار ازدواج های صوری در راستای اخذ اقامت دائم، کشورهای عضو اتحادیه اروپا طی سالهای اخیر قوانین سفت و سختی را در ارتباط با صدور ویزای ازدواج اعمال نموده اند، از این رو برای اخذ ویزای ازدواج لهستان علاوه بر اثبات علاقه قلبی بین طرفین ارائه مدارک مالی در خصوص تامین هزینه های زندگی همسر از سوی تبعه لهستانی الزامی خواهد بود.

شرایط مهاجرت به لهستان از طریق ازدواج

از دیگر شروط اخذ اقامت دائم لهستان از طریق ازدواج تداوم زندگی مشترک بین زوجین می باشد، در واقع بر اساس قوانین مهاجرتی لهستان همسر فردی که تبعه لهستان می باشد، معمولاً پس از گذشت ۵ سال می تواند اقامت دائم لهستان را دریافت نماید.

قوانین مهاجرتی لهستان برای ازدواج

طبق قوانین مهاجرتی لهستان اتباع خارجی که قصد ازدواج با یک شهروند یا تبعه لهستانی را داشته باشند می توانند با ارائه مدارک مربوطه جهت اخذ ویزای ازدواج لهستان و اقامت دائم و در نهایت تابعیت این کشور اقدام نمایند. بر اساس قوانین کشور لهستان شرایط سنی ازدواج بالای ۱۸ سال می باشد، افرادی که به واسطه اخذ ویزای تحصیلی، کاری یا سرمایه گذاری مجوز اقامت بلند مدت لهستان را دارند، در صورتی که قصد ازدواج با یک شهروند یا تبعه لهستانی را داشته باشند می توانند امور مربوط به اخذ اقامت لهستان از طریق ازدواج را در داخل خاک این کشورپیگیری نمایند.

ولی افرادی که دارای ویزای توریستی و مجوز اقامت کمتر از ۳ ماه در لهستان هستند برای درخواست ویزای ازدواج می بایست در کشور مبدا اقدامات لازم را انجام دهند. لازم به ذکر است در صورتیکه زوجین در مدت کمتر از ۵ سال از یکدیگر جدا شوند امکان اخذ اقامت دائم لهستان وجود نخواهد داشت.

هم چنین اگر در صورت خواندن این مقاله، علاقه مند به کسب اطلاعات درباره ی سایر روش های مهاجرتی لهستان شده اید می توانید به مقاله ی مهاجرت به لسهتان در همین وب سایت مراجعه نمایید.

مراحل مهاجرت به لهستان از طریق ازدواج

به طور کلی برای دریافت ویزا و مهاجرت به هر کشوری مراحل مشخصی وجود دارد، که باید توسط افراد متقاضی طی شود. مهاجرت به لهستان از طریق ازدواج نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود و مراحل خاص خود را در پی دارد. اولین مرحله برای مهاجرت به کشور لهستان از طریق ازدواج جمع آوری مدارک مورد نیاز و دریافت وقت سفارت می باشد، پس از جمع آوری مدارک مورد نیاز متقاضیان می بایست در زمان تعیین شده از سوی سفارت جهت ارائه مدارک تکمیلی و انجام مصاحبه به صورت حضوری به سفارت مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است ارائه مدارکی نظیر تمکن مالی جهت تامین هزینه های زندگی و اثبات رابطه نزدیک بین زوجین قبل از ارائه درخواست ویزای ازدواج از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، نهایتاً در مرحله آخر پس از ارائه مدارک به سفارت و انجام مصاحبه، پروسه بررسی مدارک متقاضی از سوی سفارت آغاز می شود و در صورتی که مدارک ارائه شده از سوی آفیسر پرونده مورد تایید قرار گیرد، امکان اخذ ویزای ازدواج لهستان وجود خواهد داشت.

مدارک لازم برای مهاجرت به لهستان از طریق ازدواج

مسلماً برای دریافت هرگونه ویزایی متقاضیان ملزم به ارائه مدارک مربوطه خواهند بود، مهم ترین مدارک برای اخذ ویزای ازدواج لهستان اثبات رابطه بلند مدت و نزدیک بین زوجین و همچنین ارائه مدارک مالی از سوی تبعه لهستانی نظیر میزان درآمد ماهیانه و دارایی های شخصی جهت تامین هزینه های زندگی همسر خود خواهد بود.

لازم به ذکر است، در صورتی که یکی از زوجین ازدواج قبلی داشته است می­ باید تمامی مدارک مربوط به ازدواج قبلی و ابطال آن را ارائه نماید. همچنین زوجینی که همسر سابقشان فوت نموده است باید مدارک و گواهی فوت همسر قبلی خود را نیز ارائه نمایند.

با توجه به افزایش روند مهاجرت به کشورهای اروپایی از طریق ازدواج صوری بررسی مدارک افراد متقاضی این نوع ویزا با حساسیت بیشتری انجام می شود، از این رو ارائه مدارک مورد نیاز بدون هیچگونه نقص و کمبودی امری ضروری خواهد بود. به طور کلی مدارک اصلی جهت اخذ ویزای ازدواج لهستان به شرح ذیل می باشد.

لیست مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای ازدواج لهستان

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک شناسایی (شناسنامه متقاضی)
 • سند ازدواج
 • سن بالای ۱۸ سال
 • ارائه مدارک مالی جهت اثبات تمکن مالی (میزان حقوق ماهیانه و منزل مسکونی)
 • عکس ها و فیلم های مراسم عروسی پرینت های تلفن (جهت اثبات ارتباط مستمر با همسر)
 • تکمیل فرم درخواست ویزا، تکمیل Sponsorship Form پرشده و امضاء شده توسط همسر (شخص ساپورت کننده)
 • دو قطعه عکس ۴*۶ پشت سفید
 • تست پزشکی
 • پرداخت هزینه بیمه Health Surcharges

هزینه های مهاجرت به لهستان از طریق ازدواج

بدون تردید برای دریافت هر نوع ویزا و مهاجرت به هر کشوری هزینه های اجرایی مختلفی وجود دارد، که متقاضیان ملزم به پرداخت آنها خواهند بود. از عوامل تعیین کننده جهت هزینه های اخذ ویزا و مهاجرت می توان به مواردی نظیر نوع روش مهاجرتی، کشور مقصد، تعداد افراد خانواده و شرایط فردی متقاضیان اخذ ویزا اشاره نمود.

اساساً هزینه های مهاجرت به لهستان از طریق ازدواج را می توان به ۲ بخش تقسیم نمود هزینه های اخذ ویزای ازدواج لهستان و هزینه های مربوط به اخذ اقامت دائم این کشور از طریق ازدواج، لازم به ذکر است مواردی نظیر هزینه وکیل مهاجرتی، ترجمه مدارک، تیکت و … نیز در لیست هزینه های اجرایی اخذ ویزا و مهاجرت به لهستان از طریق ازدواج قرار دارند. از سوی دیگر اگر متقاضیان اخذ ویزای ازدواج کشور لهستان دارای فرزند باشند هزینه های اخذ ویزای فرزندان نیز به جمع هزینه های اجرایی اضافه خواهد شد.

مزایا و معایب مهاجرت به لهستان از طریق ازدواج

قطعاً مهاجرت به هرکشوری و از هر روشی مزایا و معایب مختص به خود را در پی خواهد داشت، مهاجرت به لهستان از طریق ازدواج نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. البته مزایای مهاجرت به لهستان از طریق ازدواج نسبت به معایب آن به مراتب بیشتر است.

مهاجرت به لهستان از طریق ازدواج علاوه بر اینکه از جمله کم هزینه ترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد، مزایایی نظیر اجازه کار و تحصیل، امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت لهستان و بهره مندی از حقوق کامل شهروندی را در پی خواهد داشت. از سوی دیگر لهستان به واسطه امکانات اجتماعی و رفاهی مناسب، رشد اقتصادی قابل توجه، ثبات اقتصادی و سیاسی، امنیت و … از کیفیت زندگی بسیار بالایی برخوردار می باشد.

مزایا و معایب مهاجرت به لهستان از طریق ازدواج

علاوه بر مزایایی ذکر شده مهاجرت به لهستان از روش ازدواج معایبی نیز در پی خواهد داشت، چالش هایی نظیر یادگیری زبان لهستانی، آشنایی با فرهنگی کاملاً متفاوت، درک شرایط و قوانین جدید از جمله مواردی خواهند بود که به عنوان معایب اصلی مهاجرت به لهستان از این روش محسوب می شوند. البته قطعاً مزایای مهاجرت به لهستان از این روش به اندازه ای خواهد بود که ارزش رویارویی با چالش های موجود را خواهد داشت.

نتیجه گیری

با توجه به عضویت این کشور در اتحادیه اروپا و حوزه شنگن اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور قطعاً مزایای فراوانی را در پی خواهد داشت، از سوی دیگر مزایایی نظیر اجازه کار و تحصیل از بدو ورود، بهره مندی از حقوق شهروندی و از همه مهمتر امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت لهستان مهاجرت به لهستان از روش ازدواج را به یکی از بهترین روش های مهاجرتی لهستان تبدیل نموده است.

انتخاب راه صحیح و درست برای کسب اقامت لهستان، متناسب با شرایط افراد تعیین می گردد. لازم به ذکر است مشاوره با افراد آگاه در این خصوص، کمک شایانی به انتخاب راه و چگونگی به سرانجام رسیدن اقدام می نماید. مشاورین موسسه آریاناپارس پاسخگوی سوالات و بررسی شرایط علاقه مندان مهاجرت به لهستان می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مقالات اخیر