شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

اخذ اقامت دانمارک

اخذ اقامت دانمارک

پادشاهی دانمارک کشوری در شمال اروپا و جنوبی ترین کشور اسکاندیناوی می باشد. پایتخت این کشور کپنهاگ می باشدو زبان رسمی این کشور دانمارکی است. جمعیت این کشور حدود 5/5 میلیون نفر است. زبان های فاروئی، گرینلندی  و آلمانی نبز به عنوان زبان های محلی در این کشور رسمیت دارند.

واحد پول در این کشور کرون دانمارک می باشد. این کشور در سال 1973 به اتحادیه اروپا پیوسته است. 4/80 درصد مردم این کشور مسیحی یوتری هستند. فارو و گرینلند دو جزیره ای هستند که بخشی از پادشاهی دانمارک به حساب می آیند. این کشور تنها مرزش با کشور آلمان می باشد.

پلی به نام اورسوند این کشور را به سوئد متصل می کند. کشور دانمارک از اعضای  سازمان ملل و ناتو می باشد. این کشور از نظر اختلاف درآمد بین مردم در رتبه اول قرار دارد. بصورت کلی کشورهای اسکاندیناوی از رفاه اجتماعی بالایی برخوردارندکه دانمارک در بین آنها از رتبه بالایی برخوردار است این کشور از نظر درآمد سرانه در رتبه هفتم دنیا قرار دارد.

مردم این کشور در بررسی های سالانه به عنوان راضی ترین مردم جهان اعلام شده اند و همچنین در سال 2016 این کشور به عنوان شادترین و راضی ترین وی کار در دنیا شناخته شده است. این کشور کمترین فساد اداری در جهان را دارا می باشد. پرچم این کشور با نشان یک صلیب سفید در وسط آن شناخته می شود که از سال 1821 تا به حال برافراشته می باشد.

صلیب سفید آن را در پرچم کشورهای انگلیس، سوئد، نروژ، فنلاند و ایسلند نیز می توان دید. این کشور بعد از ژاپن قدیمی ترین خاندان پادشاهی را دارد . دو سرود ملی نیز دارد.

دانمارک سرزمینی کم ارتفاع می باشد که از جلگه ای سرسبز و حاصلخیز و مراتع فراوانی تشکیل شده است. آب و هوای این کشور معتدل است. زمستان هایی سرد نیز داردو نیز کشوری پرباران می باشد. دانمارک از لحاظ اقتصادی شرایط بسیار خوبی دارد. شاخص فساد اقتصادی دانمارک در کمترین حالت خود می باشد و سال های زیادی است که از لحاظ فساد اقتصادی بسیار در سطح پایینی قرار دارد.

همانطور که می دانیم راه های مختلفی برای مهاجرت به دانمارک وجود داردکه می توان از طریق آنها و اقامت در این کشور به مدت چند سال برای اقامت دائم این کشورها اقدام کرد. راه های گوناگونی از قبیل تحصیل، کار و سرمایه گذاری و البته ازدواج راه های دریافت اقامت این کشور می باشند.

تحصیل در کشور دانمارک:

یکی از راه های اقامت در کشور دانمارک تحصیل در این کشور می باشد. افراد می توانند از مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری هم در این کشور تحصیل کنند.

زبان تدریس در مقطع لیسانس زبان دانمارکی می باشدکه افراد باید قبل از ورود به این مقطع برای این زبان آماده باشند. مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی و با  bis letts  افراد می توانند پذیرش را در این مقطع بگیرند. در مقطع دکتری نیز زبان انگلیسی در دانشگاه ها تدریس می شود. افراد پس از اتمام دوره تحصیل خود می توانند در دانمارک به دنبال کار بگردند.

افراد می توانند قبل از پایان دوره تحصیلی خود 3 یا 4 ماه قبل درخواست خود را اعلام نمایند. اگر این درخواست را دیرتر ارائه بدهند امکان برری شدن آن وجود دارد. افراد می توانند برای پیدا کردن کار هم به سایت های کاربابی و هم به مراکز کاریابی مراجعه کنند و پس از پیدا کردن کار و چند سال کار کردن و پرداخت مالیات اقامت دائم این کشور را اخذ کنند.

فارغ التحصیلان می توانند برای راه اندازی یک کسب و کار پس از تحصیل نیز در این کشور اقدام نمایندکه البته این مسئله نیز سازو کار خود را دارد.

سرمایه گذاری در دانمارک:

دانمارک با داشتن اقتصادی شفاف و فساد بسیار پایین می تواند یکی از جذاب ترین و پر متقاضی ترین کشورها برای اقامت از طریق سرمایه گذاری باشد. زیرساخت های اداری و تجاری مناسب در این کشور چه از باب حمل و نقل و یا بازار کالا می تواند به سرمایه گذاری آسان و پر بهره کمک کند. چرا که جدا از بحث اقتصاد این کشور از کیفیت زندگی بالایی نیز برخوردار است و هانطور که در مقدمه این بحث نیز اشاره کردیم جزو رضایتمندترین کشورها می باشد.

برخی از زمینه های سرمایه گذاری در این کشور زمینه آی تی ، تجارت های دریایی و بحث علوم زیستی می باشد. حمایت های دولتی در این زمینه نیز می تواند شوق کارآفرینی در این کشور باشد. روش های سریع و مقرون به صرفه ای برای تاسیس و راه اندازی کار در این کشور وجود دارد.

افراد می توانند در این پروسه ثبت نام آنلاین داشته باشند. نیازی به ارائه اسناد رسمی در این پروسه نمی باشد و فرد احتیاج به مدرک زبان نیز ندارد و بحث مالیات در این کشور نیز کارآمدتر از کشورهای دیگر اروپایی می باشد و بازارهای جهانی بزرگ و متنوعی نیز دارد. افراد می توانند در این کشور شرکتی ثبت کنند و از این طریق مهاجرت سرمایه گذاری، دانمارک داشته باشند که در این رابطه در همین سایت اطلاعات کاملتری را با مراجعه به لینک بالا دریافت کنند.

-مهاجرت کاری به دانمارک:

دوباره قابل ذکر است که دانمارک به این دلدل که یکی از شادترین کشورهای دنیا می باشد و پاسپورت آن از اهمیت خوبیبرخوردار است بسیاری از افراد علاقه مند به کار در این کشور می باشند. یکی از راه های کار در کشور دانمارک پیدا کردن یک کارفرما می باشدکه افراد پس از اتمام تحصیل می توانند این کارفرمارا پیدا کنند و پس از بیمه شدن توسط کارفرما و پرداخت مالیات سالانه پساز 3تا5 سال برای دریافت اقامت دائم خود اقدام کنند.

دانمارک در سال های قبل از یک سیستم امتیازبندی استفاده می کرده است که در واقع سیستم گرین کارت دانمارک بوده است که در حال حاضر این سیستم بسته است و فقط برای پزشکان و دندانپزشکان باز می باشد.

-مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به دانمارک:

در حال حاضر پزشکان و دندانپزشکانی که خارج از این کشور تحصیل کرده اند می توانند برای اقامت موقت کشور دانمارک اقدام کنند. در این دوره موقت به آنها اجازه گذراندن دوره های زبان داده می شود تا اقدام به یادگیری زبان دانمارکی کنند و پس از آزمون زبان، مراحل ثبت مدرک و آزمون های حرفه ای را طی کنند تا بتوانند به عنوان پزشک یا دندانپزشک در این کشور مورد تائید قراربگیرند.

البته این اقامت حقی بابت کارکردن در این کشور ایجاد نمی کند و فرد باید بصورت جداگانه برای یک اجازه کار مجزا اقدام نماید.

اگر کسی از طریق دیگری اجازه اقامت در این کشور را داشته باشد دیگر نیازی به اقدام از این طریق برای او نمی باشد.

مسئله دیگر در این زمینه این است که فرد باید اثبات کند که توانایی مالی لازم برای زندگی خود و خانواده اش را در دانمارک دارد.

به ازای هر ماه زندگی در این کشور باید این هزینه ها را در نظر گرفت:

فرد کمتر از 25 سال و مجرد:       5523 کرون دانمارک

فرد 25 ساله و بیشتر و مجرد:     6660 کرون دانمارک

فرد متاهلی که هم خودش و هم همسرش بیش از 25 سال دارند: 13320 کرون دانمارک

به ازای هر کدام از دو فرزند اول که به همراه پدر و ماد خود وارد کشور می شوند:1381 کرون به ازای هر فرزند

به ازای هر دو فرزند اول خانواده ای که فقط زن یا شوهر قصد دارند اقامت اقامت دانمارک را دریافت کنند:666 کرون دانمارک

حداقل هزینه های سال اول هر فرد باید در حسابش باشد. هانطور که گفته شد فرد برای این اقامت موقت اجازه کار ندارد بنابراین باید برای کار کردن اجازه مجدد بگیرد. این اجازه کار فقط تا زمان اقامت موقت اعتبار دارد و باد یک «؟» آخر ارائه شود تا فرد بتواند در طول این دوره در هر زمینه ای که می خواهد فعالیت کند.

این افراد نمی توانند به هر نحوی از خدمات عمومی استفاده کنند و اگر این کار صورت بگیردو هر اداره ای مثل شهرداری اگر فرایایی در اختیار افرادی که اقامت موقت دارند قرار دهد باید این مسئله را به اطلاع SIRI برساند.

SIRI=The Danish Agency for international Recruitment and intergation

هر فرد بالای 18 سال که اجازه اقامت دانمارک را داشته باشد می تواند از کلاس های زبان استفاده کند.  در این نوع ویزا برای پزشکان و دندانپزشکان به فرد ابتدا یک ویزای 2 ساله می دهند و پس از پاس کردن آزمون زبان این ویزا 2سال دیگر تمدید می شود. و فرد باید قبل از پایان آن برای تمدید اقامت اقدام نماید.

افراد پس از گذراندن دوره زبان وارد دوره هایی از پزشکی و دندانپزشکی می شوند که پس از گذراندن آن دوره نیز آزمونی را پاس می کنند پس از آن دوره ای به نام Health  legislation را می گذرانند و پس از آن می توانند هم به عنوان رزیدنت و هم به عنوان پزشک یا دندانپزشک مشغول به کار شوند.

البته قابل ذکر است که به ثبت رسیدن مدارک پزشکی و دندانگزشکی ونیز گذراندن دوره زبان و یابس کردن آزمون های پزشکی خود یک بازه چند ساله دارد که پس از آن شخص می تواند به عنوان یک پزشک یا دندانپزشک مشغول به کار شود. و پس از آن برای اقامت دائم خود و خانواده خود در این کشور اقدام کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان می توانید با مشاورین آریاناپارس در تماس باشید تا جزیئات لازم را در این مورد دریافت کنید و تصمیم مناسب را در این زمینه بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *