شرایط دریافت اقامت دانمارک

Terms of residence in Denmark

امروزه اقامت دانمارک به واسطه ی هزینه های مناسب زندگی برای بسیاری از افراد در اولویت می باشد. دانمارک کشوری در شمال اروپا و جنوبی ترین کشور اسکاندیناوی می باشد. پایتخت این کشور کپنهاگ، و زبان رسمی این کشور دانمارکی است.

اقامت دانمارک

جمعیت این کشور حدود ۵/۵ میلیون نفر و زبان رسمی آن دانمارکی است. زبان های فاروئی، گرینلندی  و آلمانی نیز به عنوان زبان های محلی در این کشور رسمیت دارند. این کشور در سال ۱۹۷۳ به اتحادیه اروپا پیوسته است. ۴/۸۰ درصد مردم این کشور مسیحی لوتری هستند.

شرایط زندگی در دانمارک چگونه است؟

بصورت کلی کشورهای اسکاندیناوی از رفاه اجتماعی خوبی برخوردارند که دانمارک در بین آنها از رتبه بالایی برخوردار است این کشور از نظر درآمد سرانه در رتبه هفتم دنیا قرار دارد.

کشور دانمارم در سال ۲۰۱۶ به عنوان شادترین کشور جهان و مردم آن به عنوان راضی ترین مردم در سالهای اخیر شناخته شده اند. کشور دانمارک کمترین فساد اداری جهان را در سال های اخیر از آن خود کرده است.

چه روش هایی برای اقامت در این کشور وجود دارد؟

راه های مختلفی از قبیل کار، سرمایه گذاری و تحصیل برای مهاجرت به دانمارک وجود دارد که می توانید از طریق آنها ابتدا اقامت دائم دانمارک و سپس شهروندی آن را بدست آورید که به اختصار این روش ها را برایتان شرح خواهیم داد.

اقامت از طریق تحصیل

یکی از راه های اخذ اقامت، تحصیل در دانمارک می باشد. دانشگا های دانمارک علاقه مند به جذب دانشجوی بین المللی در تمام مقاطع تحصیلی می باشند.

اقامت دانمارک

تحصیل در دانشگاه های معتبر دانمارک در مقطع لیسانس و هم چنین رشته ی پزشکی در دانمارک به زبان دانمارکی می باشد و در حال حاضر تحصیل رایگان به زبان انگلیسی در این کشور وجود ندارد. هزینه های بالای زندگی در شهرهای دانمارک باعث شده است تا این کشور هدف اصلی مهاجرت تحصیلی بسیاری از دانشجویان نباشد. دانشجویان در حین تحصیل اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را دارند. اگر زبان دانمارکی بدانید شرایط پیدا کردن کار برایتان راحت تر خواهد شد.

جهت اطلاع از شرایط تحصیل در دانمارک این مقاله را مطالعه نمایید: تحصیل در دانمارک

اقامت از طریق کار

افراد برای کار در دانمارک باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر داشته باشید. با کار کردن در دانمارک پس از ۳ تا ۵ سال و پرداخت مرتب مالیات های سالانه می توانید برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نمایید.

دانمارک در سال های گذشته از یک سیستم امتیاز بندی برای جذب نیروی کار استفاده می کرده است که منجر به دریافت گرین کارت این کشور می شد. در حال حاضر دریافت گرین کارت فقط در صورت مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان میسر می باشد.

پزشکان و دندانپزشکانی که خارج از دانمارک تحصیل کرده اند می توانند با گذراندن یک دوره ۲ ساله زبان دانمارکی، مدرک خود را دریافت کنند و پس از آن با شرکت در آزمون های تخصصی و قبولی در آزمون ها می توانند مدارک تحصیلی خود را به تایید اداره ایمنی و سلامت دانمارک برسانند.

اقامت دانمارک

قابل ذکر است که پزشکان و دندانپزشکان در طی ۲ سال آموزش زبان، اجازه کار ندارند و باید هزینه های زندگی در این ۲ سال را تقبل کنند. پزشکان پس از تایید مدارک تحصیلی خود می توانند مشغول به کار شوند.

جهت اطلاع از شرایط کار در کشور دانمارک این مقاله را مطالعه نمایید: کار در دانمارک

اقامت از طریق سرمایه گذاری

کشور دانمارک انتخابی امن برای سرمایه گذاری می باشد. دسترسی آسان این کشور به کل اتحادیه اروپا باعث شده است تا افراد زیادی برای سرمایه گذاری در دانمارک اقدام کنند. سیستم کار در دانمارک تمام وقت است و شرکت ها می توانند در طول ۲۴ ساعت شبانه روز کار کنند.

شما می توانید با خرید ملک، خرید اوراق قرضه و یا ثبت شرکت در دانمارک اقامت دائم این کشور را پس از ۵ سال بدست آورید و از امکانات رفاهی، درمانی و بهداشتی رایگان بهره مند شوید. برای تاسیس یک کسب و کار در دانمارک احتیاج به صرف هزینه های کلان، دانش زبان دانمارکی و یا پیش زمینه خاص دیگری ندارید. اقامت از طریق ازدواج، تولد و پناهندگی نیز از جمله روش های اخذ اقامت دائم در دانمارک می باشد که به اختصار آنها را توضیح خواهیم داد.

اقامت از طریق ازدواج

شما می توانید با ازدواج با یک تبعه ی دانمارکی اقامت دائم این کشور را بدست آورید، در این پروسه باید ثابت کنید که شخصی که می خواهید با او ازدواج کنید شهروند دانمارکی است و می تواند هزینه های شما را تامین کند.

شما برای اخذ تابعیت از طریق ازدواج با یک شخص دانمارکی باید ثابت کنید که در چند سال گذشته با او در ارتباط بوده اید و با یکدیگر ملاقات داشته اید. با توجه به زیاد شدن ازدواج های صوری در سال های اخیر، دریافت تابعیت کشورها از طریق ازدواج سخت تر شده است، بنابراین برای به نتیجه رسیدن این پروسه بهتر است مدارک خود را طوری به سفارت ارائه دهید که اطمینان لازم را ایجاد کند.

اقامت از طریق تولد

اخذ تابعیت در کشورهای مختلف بر پایه ی خون و خاک می باشد. اخذ تابعیت از طریق خاک بدین معناست که اگر فرزندی در خاک آن کشور متولد شود تابعیت آن کشور را بدست می آورد. اصل خون بدین صورت نیست، فرزندانی که در خاک کشوری غیر از کشور خود متولد می شوند نمی توانند به واسطه ی تولدشان در کشور تابعیت آن را بدست آورند بلکه باید یکی از والدین تابعیت آن کشور را داشته باشند.

اقامت دانمارک

در دانمارک اخذ تابعیت از طریق قانون خون می باشد، یعنی اگر فرزندی را در دانمارک به دنیا بیاورید، تنها در صورتی که خود تابعیت دانمارک را داشته باشید فرزندتان نیز تابعیت دانمارک را بدست می آورد.

در صورتی که پدر و مادری دانمارکی قبل از ازدواج رسمی خود صاحب فرزند شوند نیز می توانند تابعیت را برای فرزندشان دریافت کنند. اگر کودکی به صورت نامشروع به دنیا بیاید و مادرش دانمارکی باشد نیز می تواند اقامت دانمارک را بدست آورد.

اقامت در دانمارک چه مزایا و معایبی دارد؟

دانمارک کشوری ۴ فصل با آب و هوایی متنوع است. گرچه بارندگی در دانمارک فراوان است اما می توانید هوای گرم و سرد و معتدل را در آن تجربه کنید. دانمارک کشوری با ثبات اقتصادی بالاست و هرگز نگران تامین هزینه ها و مخارج خود نخواهید بود. کار در دانمارک می تواند هم هزینه های شما را کنترل کند و هم باعث پس انداز پول برایتان شود.

به دلیل ثبات اقتصادی که از آن صحبت شد سالانه افراد زیادی برای سرمایه گذاری در این کشور اقدام می کنند. از طرفی میزان پرداخت ماهیانه مالیات در دانمارک بالاست. گرچه این میزان مالیات می تواند تضمین کننده رفاه آینده شخص باشد ولی از طرفی هم می تواند دانمارک را از گزینه های انتخاب مهاجرت بسیاری از افراد خارج کند.

هزینه های زندگی در دانمارک نیز بالاست. شما با توجه به درآمد بالایتان در دانمارک می توانید از پس هزینه ها بر آیید ولی این در صورتی است که اقامت این کشور را داشته باشید. چنانچه به عنوان یک دانشجو وارد دانمارک شوید و زبان دانمارکی ندانید و نتوانید در ماه های اول اقامتتان در این کشور کار پیدا کنید باید هزینه های بالایی را برای زندگیتان متقبل شوید.

همانطور که اشاره شد فرآیند اخذ اقامت در دانمارک بیش از ۳ سال طول خواهد کشید و چنانچه به شخصی اقامت داده شود به اعضای خانواده ی او نیز اقامت داده خواهد شد.

راه های تمدید اقامت در کشور دانمارک چگونه است؟

در دانمارک مانند دیگر کشورهای اروپایی می توانید در تمام پروسه های توضیح داده شده اقامت خود را تمدید کنید. پس از تحصیل در دانمارک ویزای شما برای مدت زمان کوتاهی تمدید خواهد شد و چنانچه کار پیدا کنید می توانید اقامت خود را تمدید کنید.

اگر ویزای کاری دانمارک را دریافت کنید می توانید با تمدید قراردادتان، اقامت خود را تمدید کنید. در ویزاهای سرمایه گذاری نیز می توانید با اثبات سود ده بودن بیزینس خود و رعایت شرایط لازم اقامتتان را تمدید کنید.

راه های اخذ پاسپورت دانمارک چگونه است؟

پاسپورت دانمارک پس از سوئیس و امارات متحده عربی سومین پاسپورت ارزشمند جهان می باشد. با اخذ پاسپورت این کشور می توانید به ۱۲۷ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید. پاسپورت دانمارک برای افراد بزرگسال به مدت ۱۰ سال صادر می شود.

اقامت دانمارک

پاسپورت دانمارک را می توانید به واسطه ی اقامت چند ساله اتان در این کشور بدست آورید. اقامت دانمارک می تواند به روش های مختلفی که در این مقاله توضیح داده شد اخذ شود و برخی از این روش ها می توانند منچر به اخذ تابعیت مستقیم این کشور شوند.

چنانچه ویزای تحصیل در مقطع دکتری را داشته باشید و از دانشگاه حقوق دریافت کنید، می توانید پس از ۳ سال تحصیل در مقطع دکتری درخواست اقامت دائم و پس از ۵ سال درخواست پاسپورت این کشور را بدهید.

می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به دانمارک با مشاورین موسسه آریاناپارس تماس حاصل فرمایید و از راهنماییهای جامع مشاوران به صورت رایگان بهره برید.

اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

برچسب‌ها:

دیدگاه ها ثبت دیدگاه