پادکست مقاله اقامت اتریش

روش های دریافت اقامت اتریش

آیا می دانید از چه روش هایی می توانید اقامت اتریش را دریافت نمایید؟ ما در این مقاله شما را به صورت کامل راهنمایی خواهیم نمود.

اتباع کشورهای ثالث یعنی افرادی که شهروند کشورهای حوزه اتحادیه اروپا و یا کشور سوئیس نمی باشند برای حضور در کشور اتریش به مدت بیشتر از ۶ ماه باید اجازه اقامت از سوی دولت اتریش را دریافت نمایند. افراد کشورهای ثالث برای اقامت در این کشور به مدت کمتر از ۶ ماه می بایست ویزای مربوطه را دریافت نمایند.

افراد برای اقامت حداکثر ۹۰ روز از ۱۸۰ روز ملزم به دریافت ویزا می باشند به جز برخی از اتباع کشورهای ثالث، که با توجه به تابعیت آنها ملزوم به کسب ویزا نمی باشند.

زندگی در اتریش و به خصوص شهر وین به سبب سطح بالای کیفیت زندگی و پایین بودن نرخ بیکاری و شرایط ایده آل اقتصادی متقاضیان زیادی خواستار دریافت اقامت دائم این کشور می باشند. روش های متفاوتی برای اخذ اقامت اتریش وجود دارد که برخی از آنها به شرح ذیل است.

کار در اتریش

دریافت اقامت اتریش از طریق کار

متخصصین و تکنسین هایی که در یک رشته و یا حرفه ای خاص مهارت دارند قادر می باشند از طریق ویزای جستجوی کار کشور اتریش وارد این کشور گردند و پس از یافتن کار مورد نظر و سپری شدن ۳ الی ۵ سال، اقامت این کشور را دریافت کنند. افرادی که دارای پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در این کشور می باشند می توانند ویزای کار اتریش را کسب نمایند.

شرایط اخذ اقامت اتریش از طریق کار بر مبنای سیستم امتیازبندی می باشد که از سوی اداره کار این کشور به نام AMS طراحی شده است. از فاکتورهای تاثیرگذار در این سیستم می توان به شرایط سنی، مدرک تحصیلی، سابقه کار و مدرک زبان و … اشاره نمود. فرد متقاضی در سیستم امتیازبندی می بایست حداقل ۷۰ امتیاز را از ۱۰۰ کسب نماید تا بتواند ویزای جستجوی کار را دریافت کند. لازم به ذکر است افراد دارای پیشنهاد شغلی می بایست حداقل امتیاز ۵۵ را از ۹۰ دریافت کنند.

این مطلب را از دست ندهید
مهاجرت تحصیلی

ویزای جستجوی کار اتریش دارای چند زیر شاخه می باشد که بر اساسی شرایط شغلی و حرفه، فرد می تواند اقامت ۲ ساله را از طریق این ویزا دریافت نماید این در صورتی است که افراد دارای پیشنهاد شغلی از یک کارفرما از ابتدا کارت اقامت دائمی قرمز- سفید- قرمز را دریافت می نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله کار در اتریش مراجعه نمایید.

دریافت اقامت اتریش از طریق تحصیل

کشور اتریش از جمله کشورهایی می باشد که از نظام آموزشی رایگان برخوردار است. تحصیل رایگان در اتریش و شرایط ایده آل پس از تحصیل و وجود دانشگاه های معتبر دنیا در اتریش سبب گشته هر ساله افراد بی شماری از سراسر دنیا برای اخذ ویزای تحصیلی و در نهایت دریافت اقامت دائم اتریش اقدام کنند. تحصیل در کشور اتریش در همه مقاطع از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و همچنین رشته پزشکی امکان پذیر است.

تحصیل در اتریش

دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی دارای حق قانونی کار می باشند که با توجه به دوره تحصیلی افراد ساعت کاری در هفته متفاوت می باشد. لازم به ذکر است که اگر دانشجویان در حین تحصیل کار تمام وقتی را بیابند قادر می باشند ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل نموده و پس از ۵ سال فعالیت در آن شغل و حضور در کشور اتریش می توانند اقامت دائم خود را دریافت نمایند.

از سال ۲۰۲۰ دارندگان تحصیلات ارشد برخی رشته ها مثل مهندسی مکانیک، نیرو ، دیتا پراسسینگ، ارتباطات رادیویی، mba، علوم اجتماعی، اقتصاد، آمار و پزشکان با داشتن ۶۵ امتیاز هم مجاز به اقدام از طریق جستجوی کار اتریش هستند.

برای آگاهی از شرایط تحصیل در اتریش به مقاله ای در این خصوص مراجعه نمایید.

دریافت اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری

بسیاری از افراد بر این باورند که جهت سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی به سرمایه کلان و هنگفتی نیاز می باشد ولی این در صورتی است که سرمایه گذاری در اتریش ملزم به سرمایه کلان نیست وهم چنین نیازی به انتقال سرمایه در این کشور نمی باشد.

این مطلب را از دست ندهید
تحصیل در اتریش

لازم به ذکر است که کشور اتریش جز کشورهای فوق العاده امن برای سرمایه گذاری می باشد و نرخ مصادره اموال در این کشور زیر ۱ می باشد که همین امر گویای یک مقصد مناسب برای سرمایه گذاری می باشد.
سرمایه گذاری در اتریش از روش های متفاوتی امکان پذیر می باشد از جمله خرید ملک در اتریش، تمکن مالی را می توان نام برد.

دریافت اقامت از طریق خرید ملک در اتریش

کشورهای مختلف برای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک قوانین مختص به خود را دارا می باشند. افراد از طریق خرید ملک در اتریش قادر به دریافت اقامت دائم نمی باشند و این امر در صورتی امکان پذیر است که در کنار خرید ملک پروسه ای مانند خود حمایتی و یا طرح های تجاری در این کشور را داشته باشند.

خرید ملک

قیمت ملک در کشور اتریش در مکان های لوکس بین ۱۱۰۰۰ الی ۱۳۰۰۰ یورو در هر متر مربع می باشد که البته این مبلغ بسته به مکان و محل مورد انتخابی فرد متقاضی می تواند بسیار کمتر واقع گردد به طور مثال در مناطق معمولی این کشور قیمت هر متر مربع بین ۳۵۰۰ الی ۷۸۰۰ یورو است. افراد از طریق خرید ماک در اتریش از همان ابتدا می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند.

دریافت اقامت از طریق تمکن مالی در اتریش

در روش تمکن مالی در اتریش افراد سرمایه گذار قادر می باشند تنها با ارائه و اثبات تمکن و مستندات مالی بدون نیاز به انتقال سرمایه خود به این کشور به اقامت دائم اتریش دست یابند. شرایطی که افراد برای دریافت اقامت اتریش از طریق تمکن مالی باید دارا باشند به شرح ذیل است:

 • ارائه پرینت حساب حداقل به مدت ۳ ماه، که باید به ازای هر نفر از اعضای خانواده مبلغی معادل ۲۲ هزار یورو در این حساب موجود باشد. (معادل یوروی بانک مرکزی)
 • متقاضی باید اثبات کند در کشور خود صاحب حداقل یک ملک با ارزش بالا می باشد.
 • متقاضی باید اثبات کند در کشور خود به صورت ماهیانه، ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو درآمد دارد.
 • متقاضیان می توانند ۲ ژانویه هر سال برای اخذ اقامت اتریش، این مدارک و مستندات را به سفارت اتریش ارائه دهند و اقامت خود را دریافت نمایند.
این مطلب را از دست ندهید
تحصیل رشته موسیقی در خارج از کشور

دریافت اقامت اتریش برای هنرمندان

افراد هنرمند و ورزشکار و هم چنین افرادی که در زمینه و حرفه ای خاص فعالیت می نمایند و دارای مهارت کافی می باشند قادر هستند برای دریافت اقامت اتریش اقدام نمایند. ویزایی که به افراد هنرمند تعلق می گیرد به نام Other key worker یا مشاغل کلیدی دیگر می باشد. مدت اعتبار این ویزا ۲ سال است که افرادی که دارای شرایط ذیل باشند می توانند این نوع از ویزا را دریافت نمایند.

هنرمندان در اتریش
 1. متقاضی باید دارای یک درآمد حداقلی باشد که برای وی کاملا مشخص شده باشد.
 2. افرادی که بالای ۳۰ سال می باشند باید برای هر ماه به اضافه تمامی پرداخت های اضافه مانند عیدی و… درآمدی در حدود ۳۱۳۲ یورو داشته باشند.
 3. افرادی که زیر ۳۰ سال می باشند، بابت هر ماه به علاوه تمامی پرداخت های اضافه مثل عیدی و… باید ۲۶۱۰ یورو درآمد داشته باشند.
 4. در اداره کار کشور اتریش AMS برای استخدام در این جایگاه شغلی، ثبت نامی صورت نگرفته باشد.

دریافت اقامت اتریش از طریق تولد

دریافت اقامت اتریش از طریق تولد فرزند در خاک این کشور امکان پذیر نمی باشد. قوانین تولد در اتریش و دیگر کشورهای اروپایی از اصل خون تبعیت می نماید این بدین منظور می باشد که یکی از والدین فرزند، پدر یا مادر تابعیت و یا اقامت اتریش را داشته باشند و در این صورت فرزند نیز قادر می باشد تابعیت اتریش را دریافت نماید. از این جهت اخذ اقامت اتریش به واسطه تولد فرزند امکان پذیر نخواهد بود.

اقامت اتریش از طریق پناهندگی

دریافت اقامت هر کشوری از طریق پناهندگی امکان پذیر می باشد ولی این روش غیر قانونی می تواند برای فرد متقاضی و خانواده وی مخاطرات فراوانی را به همراه آورد و سبب گردد افراد هم از نظر جایگاه اجتماعی و هم شخصیت و شان دچار تزلزل شوند. از این جهت روش های قانونی برای دریافت اقامت اتریش و یا سایر کشورها به افراد توصیه می گردد.

این مطلب را از دست ندهید
ویزای توریستی اتریش
پناهندگی در اتریش

نتیجه گیری

کشور اتریش بر اساس هزینه های پایین برای زندگی و تحصیل همواره گزینه مناسبی برای افراد متقاضی می باشد. افراد می توانند از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و غیره اقامت دائم اتریش را دریافت نمایند.

کشور اتریش یکی از بهترین کشورهای جهان و پایتخت آن بهترین شهر جهان، به عنوان یکی از بهترین گزینه های مهاجرت می باشد. شما دوستان عزیز قادر می باشید از طریق مشاورین آریاناپارس به صورت رایگان آگاهی کامل و جامعی را در خصوص روش های اخذ اقامت اتریش بهره مند گردید.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  سوال های متداول شما


  شرایط کسب اقامت به انتخاب راه بستگی دارد. افراد با شرایط متفاوت می توانند برای اخذ اقامت اتریش اقدام نمایند.

  متوسط هزینه های زندگی در اتریش ماهانه بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ یورو در نظر گرفته می شود. لازم بذکر است میزان هزینه زندگی به سبک زندگی و شهر مورد نظر بستگی دارد.

  ویزای ازدواج به عنوان ساده ترین روش کسب اقامت اتریش قلمداد می شود.

  افراد در صورت دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرمای اتریشی قادر خواهند بود با کم ترین هزینه ممکن برای ویزای کار در این کشور اقدام نمایند.

  4.6/5 - (29 امتیاز)
  برچسب‌ها:
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اقامت اتریش اقامت اتریش اقامت اتریش اقامت اتریش اقامت اتریش

  شبکه های اجتماعی

  arrow up