شماره های تماس
021-44626415
021-44626418
021-44614125
021-44614190
021-44614197
021-44614717
021-88838298
021-88493117
#
021-44626415 021-44614125 021-44614197 021-88838298 021-44626418 021-44614190 021-44614717 021-88493117

اقامت بلغارستان

اقامت بلغارستان به همراه توضیحات

کشور جمهوری بلغارستان کشوری در جنوب شرق اروپا و در حاشیه محدودۀ اتحادیه اروپا و حوزه شینگن . پایتخت آن و ایضاً بزرگترین شهر این کشور صوفیه می باشد . این کشور با جمعیت حدود ۵/۷ میلیون نفر نسبت به مساحت آن یکی از کشورهای کم جمعیت نسبت به وسعت می باشد . جمعیت آن باتوجه به کاهش ۱ درصدی هر سال روبه کاهش می باشد و به عنوان سریعترین رشد منفی جمعیت در جهان شناخته شده است .

واحد پولی آن لف می باشد که مسئولیت ارزش آن برعهده بانک مرکزی بلغارستان می باشد . این کشور جزء کشورهای اتحادیه اروپا می باشد ولی جزء حوزۀ شینگن و یورو نمی باشد .

حدود ۸۵ درصد مردمان این کشور بلغار تبار و مابقی ترک و کولی هستند . این کشور در عمل کشوری سکولار محسوب می گردد ولی در قانون اساسی آن دین مسیحیت نوع ارتودکس و ۱۰ درصد آن مسلمان می باشند که از زمان حضور امپراطوری عثمانی و نفوذ ترک ها در کشورهای شرق اروپا ایجاد گردیده شده است . حدود ۱۱ درصد کشور هم کاملاً بی دین می باشند .

مهمترین محصولات این کشور از لحاظ کشاورزی تولید شراب می باشد . این کشور سومین کشور صادر کننده شراب در دنیا می باشد . در زمینه پوشاک ، فولاد ، ماشین آلات ، تجهیزات و سوخت نیز این کشور دارای فعالیت های گسترده ای می باشد .
از لحاظ جغرافیایی این کشور از شمال مرز بسیار بزرگی با رومانی از غرب با جمهوری پیشین یوکوسلاوی ( صربستان و مقدونیه ) ، از جنوب با یونان و ترکیه و از شرق با دریای سیاه همجوار می باشد .

بیشتر اقلیم کشور بلغارستان سرد می باشد و فقط در مناطق نزدیک به دریای سیاه دارای آب و هوایی مدیترانه ای و معتدل می باشد .

کشور بلغارستان از لحاظ سیاسی و حکومتی در دوران بعد از جنگ جهانی اول دارای فراز و شیب زیادی بود و با به حکومت رسیدن افراد مختلف در ادوار مختلف سیاست های دولت از شرق به غرب و بالعکس تغییر جهت میداد .

بلغارستان باتوجه به خاک بسیار حاصلخیز و منابع غنی ، اقتصاد خود را بر پایه کشاورزی بنا نهاد و هر چند در سالهای اخیر تلاش های بسیاری جهت تغییر اقتصاد خود به رویکردی صنعتی کرد ولی نتیجه ای حاصل نشد که به همین دلیل قدرت اقتصادی آن بین کشورهای اتحادیه اروپا در رده های پایینی می باشد .

این کشور سیاست های مالی و اقتصادی خود را برپایه مکانیزه کردن و فرآوری محصولات کشاورزی ، غلات و انگور بنا نهاده است . تنباکو و شراب از مهمترین محصولات کشاورزی کشور بلغارستان می باشد که بخش بزرگی از اقتصاد این کشور برپایه آن می باشد .

به دلیل کاهش ورود سوخت از کشورهای شرقی مثل روسیه و شوروی سابق این کشور پس از سالهای ۱۹۹۰ با مشکلات متعدد انرژی برخورد کرد و درپی تولید انرژی از سوخت هسته اس و تجدید پذیر شد . به طوری که ۳۵ درصد انرژی این کشور از نیروگاه دوهزار مگاواتی کازلودی تأمین می گردد .

یکی از نکات جالب این است که در کشور بلغارستان ۸۰ هزار شیعه وجود دارد که از اثرات تأثیر اسلام براین سرزمین ها می باشد .

این کشور دارای ۲۸ استان می باشد که اکثریت جمعیت آن در استان صوفیه واقع شده است . این کشور باتوجه به جذابیت های جهانگردی که دارد افراد زیادی را در فصول مختلف سال برای گردشگری به خود جذب مینماید .

این کشور از لحاظ جذب مهاجر نیز بنا به سیاست های مختلف برنامه های مختلفی را ارائه داده است .

از مزیت های اخذ اقامت بلغارستان ورود به کشورهای اتحادیه اروپا بدون نیاز به گرفتن ویزا اجازه سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی ، آشنایی با تکنولوژی روز اروپا و توانایی استفاده از آن به دلیل نزدیک بودن به قطب های صنعتی دنیا . در صورت اخذ شهروندی این کشور توانایی ورود به کشورهای مختلف دنیا بدون مشکل ورود و پاسپورت ، تحصیلات رایگان در صورت داشتن اقامت دائم استفاده از شرایط بازار آزاد سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی و مقصدی مناسب برای تجاری که روابط تجاری میان آسیا و اروپا دارند و به دلیل موقعیت جغرافیایی بلغارستان و در نظر گرفتن پلی میان آسیا و اروپا ، جذاب می باشد .
این کشور از لحاظ سرمایه گذاری خصوصاً در زمینه گردشگری بسیار پویا و جذاب می باشد .

بدلیل داشتن سواحل شن های طلایی موسوم به گلدن سندز ( golden sands ) هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند که همین اتفاق باعث سرمایه گذاری های کلان در بخش گردشگری این کشور شده است .

این کشور پس از سال ۲۰۰۹ و به منظور جذب سرمایه های خارجی و ایضاً جذب نیروی انسانی شروع به ایجاد برنامه های سرمایه گذاری در حدود مبلغ ۰۰۰/۱۸۰ یورو ( بدون بازگشت ) کردتا به افراد اعطای اقامت دائم شهروندی دهد .

جالب این است که بدانید یکی از قدیمی ترین شهرهای اروپا که باعث گسترش تمدن در اروپا شد شهر وارنا در بلغارستان است . این شهر در قدیم نیز راه ارتباط تجاری میان آسیا و اروپا بود که نشان از قدمت امور تجاری در این کشور می باشد .

کشور بلغارستان اخیراً برنامه ای مهاجرتی در صورت خرید ملک را در دستور کار خود قرار داده که مانند کشورهای اسپانیا و پرتقال و اتریش و … با خرید ملک امکان اخذ اقامت وجود دارد .

از شروط اخذ اقامت از این طریق خرید ملکی با حداقل های ارزش است که از طرف دولت تعیین می گردد این عدد برای بافت های قدیمی و فرسوده حدود ۲۵۰ هزار یورو می باشد .

بسیاری از افراد در بلغارستان به جهت تحصیل وارد می شوند که طبق قوانین اتحادیه اروپا در صورت تحصیل و بعد از آن کار قانونی به مدت زمان مشخصی به شما اقامت دائم و شهروندی اعطا می گردد .

کشور بلغارستان از جهت هزینه های روزمره زندگی نسبتاً کشور ارزانتری در قیاس با بقیه کشورهای اتحادیه اروپا می باشد که به بخشی از هزینه کردهای معمول اشاره خواهیم کرد .

( هرلِف برابر با تقریباً ۲۴۰۰ تومان می باشد )

هزینه یک وعده غذا در رستوران معمولی : ۱۰ لِف
آب برای یک بطری ۵/۰ لیتری : حدود ۱ لف
شیر یک لیتری : ۹/۱ لف
یک قرص نان : ۹/۰ لف
برنج ا کیلوگرمی : ۱/۲ لف
شانه تخم مرغ : ۶۷/۲ لف
پنیر محلی : ۷/۸ لف
گوشت گاو یک کیلو : ۴۳/۱۲ لف
گوشت مرغ یک کیلو : ۷/۸ لف
انواع صیفی جات از ۱ تا ۵/۲ لف
بلیط یکطرفه مترو : ۱ لف
عبور برای یک ماه : ۵۰ لف
بنزین : ۱۶/۲ لف

هزینه های آب و برق و هزینه های جانبی برای یک آپارتمان ۸۵ متری برای یک ماه ۵۳/۱۶۷ لف اینترنت نامحدود ماهانه ۲۷/۱۵ لف

آپارتمان تک خواب برای اجاره یک ماه ۶۳/۴۷۰ لف در مرکز شهر
آپارتمان تک خواب برای اجاره یک ماه ۷۷/۳۲۹ لف خارج از مرکز شهر
درآمد ماهیانه پس از کسر مالیات ها به صورت میانگین ۵۸/۸۲۴ لف

برای آگاهی از اطلاعات اخذ ویزای اقامتی کشور بلغارستان می توانید شرایط خود را با مشاوران موسسه در میان بگذارید .

0/5 ( 0 نظر )
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

2 پاسخ به “اقامت بلغارستان”

 1. نصرالله رحمتی گفت:

  سلام دوستان عزیزم مطالب بسیارجامع ومفید بودفقط برای سرمایه گذاری
  درخصوص دامداری چ مبلغی نیازه
  09123389716

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تشکیل یک بیزینس نوع بیزینس و حجم آن مشخص کننده میزان سرمایه اولیه آن است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *