شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان

اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان

طبق قوانین مهاجرتی افرادی که برای دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان اقدام می نمایند می توانند اقامت موقت این کشور را بدست آورند و پس از آن برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنند. میزان مشخصی از لحاظ مبلغ برای این مسأله تعیین نشده است ولی این مبلغ باید متناسب با نوع کسب و کار مشخص شده باشد و بتواند هزینه های شخص و خانواده او را تامین کند و به رونق کسب و کار در این کشور کمک کند.

بسیاری از افراد تمایل دارند که بدانند حداقل سرمایه گذاری که می‌ توانند در آلمان داشته باشند چه مبلغی است ولی قابل ذکر است که مبلغی به عنوان حداقل برای این مسأله مشخص نمی‌ شود و همان طور که گفته شد شخص باید برای راه‌ اندازی بیزینس خود مبلغ لازم را داشته باشد و بتواند از پس هزینه های برآید.

یکی از بهترین سرمایه‌ گذار هایی که شخص می‌تواند در آلمان داشته باشد به واسطه ی آن اقامت دائم آن کشور را بدست آورد اقامت از طریق ثبت شرکت می‌ باشد. فرد متقاضی باید یک سری شرایط لازم را برای ثبت شرکت در آلمان داشته باشد از جمله این شرایط دانش زبان آلمانی در صورتی است که شخص تحصیلات دانشگاهی در سطح حداقل لیسانس را داشته باشد.

هزینه های ثبت

مورد بعد این که اگر شخص بالای ۴۵ سال سن داشته باشد باید مقدار دارائی از خود نشان دهد که زندگی او را تأمین می کند، باید گفت که هزینه های ثبت حدود ۳۰۰۰ یورو می‌ باشد و شخص نیز باید مبلغ ۲۵۰۰۰ یورو سرمایه برای خرید یک سرمایه بانکی دارایی داشته باشد.

ثبت شرکت در آلمان مزایای زیادی دارد که از آن جمله می‌ توان به بهره گیری از شرایط مطلوب اقتصادی و سرعت بالای این روش نام برد. این روش را می‌ توان یکی از ساده ترین راه های مهاجرتی نام برد و این که نیازی به توجیه اقتصادی نیز ندارد.

از نکاتی که در این پروسه لازم است به آن توجه شود این است که اگر شخص متقاضی مدرکی پایین تر از لیسانس داشته باشد همسر او و فرزندان بالای ۱۶ سال شخص باید در حد ابتدایی زبان آلمانی را بدانند. تفاوتی که در این خود اشتغالی وجود دارد این است که ثبت شرکت در آلمان احتیاج به بیزینس پلان یا همان طرح تجاری ندارد ولی در روش خود اشتغالی احتیاج به طرح توجیهی می‌باشد.

مالیات بر درآمد

برای دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان، اجباری در استخدام کارمند وجود ندارد و شخص باید برای تمدید اقامت خود پرداخت حقوق و مالیات بر حقوق را رعایت کنند. باید گفت که مالیات بر درآمد در این کشور بین ۲۸ تا درصد ۳۳ درصد درآمد هر شخص می‌ باشد. همان طور که قبلا هم اشاره کردیم در صورتی که تحصیلات فرد بالای لیسانس باشد احتیاجی به مدرک زبان ندارد. شخص باید سرمایه‌ی کافی برای این کار و پرداخت حقوق ماهایانه به خود شخص را داشته باشد.

برای دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان انواع مختلفی از شرکت را می‌ توان در این کشور ثبت کرد که می توان به شرکت های با مسئولیت محدود و شرکت با سهامی خاص و نیز شرکت های مشارکتی اشاره کرد. از نکات لازم دیگر که می‌ توان به آن اشاره کرد این است که شرکت مورد نظر می‌ تواند سهام دار یا یک مدیر داشته باشد و شخص می‌ تواند از هر ملیتی باشد. سهامدار می‌ تواند شخص حقیقی یا حقوقی باشد.

اگر شخص بخواهد بیزینسی که به عنوان مثال در ایران دارد را در آلمان ثبت کند، می‌ تواند شرکت ایرانی را شرکت مادر و شرکت خارجی را شرکت دختر نامیده و سهامداران این شرکت ها نیز یکی باشند. این شرکت ها با مسولیت محدود بنا می‌ شوند که از بهترین راه های ثبت شرکت در این کشور می‌ باشند.

این شرکت مستقل از شرکت مادر می‌ باشد و دارای مدیریت، حسابدار، ترازنامه، سرمایه و اقامتگاه جدا می‌ باشد. این شرکت از هر لحاظی تابع قوانین کشور آلمان می‌ باشد و با آن به شکل یک کشور آلمانی برخورد می‌ شود.

نکته

پس اشخاصی می‌ توانند شعبه تجارت مورد نظر خود را در آلمان داشته باشند. البته قابل ذکر است که تجارت مورد نظر باید یک تجارت بزرگ و مورد قبول باشد به عنوان مثال صادر و وارد کنندگان مواد غذایی که تجارت بزرگی را دارا می‌ باشند می‌ توانند شعبه ی خود را داشته باشند ولی به عنوان مثل یک سوپر مارکت را نمی تواند شعبه ای در آن داشته باشد.

این افراد حق تأسیس و ثبت شعبه خود را دارند. این شعبات می‌ توانند به صورت مستقل و یک تجارت کاملا ججدا تأسیس شوند و یا داشته باشند. مثل تأسیس یک کارگاه یا انبار پخش کلای مورد نظر. شعبه مستقل باید چنان برنامه ریزی داشته باشد که اگر روزی شعبه ی مادر دچار مشکل شد به شعبه مستقل بتواند فعالیت تجاری خود را ادامه دهد.

سهام داران

همان طور که اشاره کردیم دریافت اقامت آلمان برای سهام داران و مدیر شرکت پس از ۵ تا ۶ ماه امکان پذیر می باشد و این افراد می‌ توانند برای اقامت دائم این کشور اقدام کنند. البته شایان ذکر است که برای سرمایه گذاری در آلمان باید طرح توجیه اقتصادی خود را برای چند سال آتی این کشور در یک نقشه تجاری مناسب اعلام کنید و در صورت موافقت اداره بازرگانی این کشور می‌ تواند تجارت مورد نظر را راه اندازی کنید.

درپایان مطلب فوق می‌ توان بیان نمود که چنانچه قصد دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در آلمان را دارید و می‌ خواهید که از قوانین ثبت شرکت در آلمان و مهاجرت به آلمان از این طریق بیشتر آشنا شوید می‌ توانید با مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس در ارتباط باشید. شما را از جزئیات مهاجرت از طریق ثبت شرکت آگاه کنند و شما را در بحث مهاجرت از این طریق یاری نمایند.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *