ایالت کبک کانادا


آشنایی با ایالت کبک کانادا

ایالت کبک از نظر وسعت زمین بزرگترین استان کانادا است، اما قسمت عمده ای از آن خالی از سکنه و غیرقابل سکونت می باشد. کبک با انتاریو، نیوبرانزویک و نیوفاندلند همسایه است. این استان همچنین با چهار ایالت آمریکا: مین، نیوهمپشایر، ورمونت و نیویورک مرز مشترک دارد. استان کبک از سه منطقه اصلی زمین شناسی تشکیل شده است. دره رودخانه سنت لارنس حاصلخیزترین و پیشرفته ترین منطقه این ایالت به شمار می آید.

نام کبک از یک کلمه Algonquian به معنی “جایی که رودخانه باریک می شود” الهام گرفته شده است. ایالت کبک به عنوان تنها ایالت کانادا می باشد که زبان فرانسوی را به عنوان زبان رسمی خود به رسمیت شناخته است. ۹۰ درصد مردم در ایالت کبک به زبان فرانسوی صحبت می کنند. لازم به ذکر است که در صورت دانش زبان انگلیسی می توان در این ایالت زندگی کرد.

شرایط زندگی در کبک

شرایط زندگی در کبک کانادا

به طور کلی، آب و هوای کبک سرد و مرطوب است. طبق طبقه بندی آب و هوای Köppen، کبک دارای سه منطقه اصلی آب و هوا است. این ایالت دارای آب و هوای قاره ای با تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های سرد و طولانی است.

آب و هوای کبک همچنین به کسانی که از فعالیت های بیرونی و ورزشی لذت می برند اجازه می دهد تا در طیف وسیعی از گزینه ها شرکت نمایند. تابستان تا اواسط پاییز امکان پیاده روی، دوچرخه سواری و همچنین کایاک سواری و قایق رانی را فراهم می کند. اواسط پاییز تا اوایل بهار امکان لذت بردن از ورزش های زمستانی مانند اسکی، اسنوبورد، هاکی در فضای باز و غیره را فراهم می کند.

کبک دارای سه پارک ملی فوریلون، مجمع الجزایر مینگان و لا موریسی است. در مجموع، این پارک ها ۹۲۷ کیلومتر مربع (۳۵۸ مایل مربع) از مساحت ایالت کبک را پوشش می دهند. این پارک ها به دلیل مکان های کمپینگ، مسیرهای پیاده روی و فرصت های مشاهده حیات وحش مشهور هستند. چه در یک مرکز شهر و چه در یک جامعه روستایی زندگی کنید، کبک از طریق پارک های ملی خود به شما امکان دسترسی آسان به مناطق بکر طبیعت را می دهد.

هزینه های زندگی در کبک

هزینه زندگی در ایالت کبک

یکی از مهم ترین فاکتورهای تاثیرگذار برای انتخاب یک ایالت برای زندگی در کانادا، مبحث هزینه های زندگی در ایالت مورد نظر می باشد. متوسط هزینه های زندگی در کبک بین ۱۰۰۰ تا ۱۴۰۰ دلار در ماه تخمین زده می شود. این میزان هزینه متناسب با هزینه های زندگی در ایالت های انتاریو و بریتیش کلمبیا به مراتب پایین تر می باشد. بیشترین میزان هزینه زندگی جاری در کبک را هزینه های خوراک (۵۴ درصد کل هزینه های زندگی) به خود اختصاص داده است. هزینه های اجاره مسکن در جایگاه بعدی قرار دارد. در جدول زیر هزینه زندگی در ایالت کبک آمده است.

مواردمیزانهزینه
رستورانیک وعده۱۷٫۵ دلار کانادا
گوشتیک کیلو۱۶٫۹۷ دلار کانادا
مرغیک کیلو۱۶٫۱۳ دلار کانادا
حمل و نقل عمومیماهانه۸۰ تا ۹۰ دلار کانادا
اینترنتی، آب، برق و گازماهانه۱۴۰ تا ۱۵۰ دلار کانادا
اجاره مسکنماهانه۷۰۰ تا ۸۱۰ دلار کانادا
اجاره مسکن در اطراف شهرماهانه۵۲۰ تا ۶۴۰ دلار کانادا

برترین شهرهای ایالت کبک

ایالت کبک بیش از ۸ میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است. بیش از نیمی از این جمعیت در دو شهر بزرگ آن یعنی مونترال و شهر کبک زندگی می کنند. از برترین شهرهای ایالت کبک می توان به کبک سیتی، مونترال، لاوال، سنت برونو دو مونتارویل و وست مونت اشاره کرد.

شهر کبک

شهر کبک

شهر کبک پایتخت و دومین شهر بزرگ ایالت کبک است. این شهر تا قرن نوزدهم بزرگترین شهر کانادا بود و پس از آن مونترال جانشین آن شد. علاوه بر این، یکی از قدیمی ترین شهرک های اروپایی در آمریکای شمالی است و کبک قدیمی در سال ۱۹۸۵ به عنوان میراث جهانی یونسکو تعیین شد. بیش از ۹۴٫۶ درصد از جمعیت شهر کبک به زبان فرانسه صحبت می کنند.

مونترال

مونترال دومین شهر پرجمعیت کانادا و پرجمعیت ترین شهر در ایالت کبک است. جمعیت شهر مونترال در سال ۲۰۱۶ میلادی در حدود یک میلیون و هفتصد هزار نفر بود. زبان رسمی این شهر فرانسوی است و ۴۹٫۵٪ از ساکنان مونترال به آن زبان صحبت می کنند. این شهر پس از پاریس، دومین شهر بزرگ فرانسه زبان در جهان است.

لاوان

لاوال

لاوال در جنوب غربی کبک و در شمال مونترال واقع شده است. این بزرگترین شهر حومه مونترال، سومین شهر بزرگ استان پس از مونترال و کبک سیتی و سیزدهمین شهر بزرگ کانادا است. لاوال از نظر جغرافیایی از سرزمین اصلی به شمال توسط ریویر دیل مایل آیلس و از جزیره مونترال به جنوب توسط ریویر دیرآلات جدا شده است. اقتصاد متنوع لاوال حول فناوری، بخش های دارویی، صنعتی و خرده فروشی متمرکز شده است. 

وست مونت

وست مونت یک شهر کوچک جذاب است که در مرکز جزیره مونترال واقع شده است که بیش از ۲۰،۰۰۰ نفر جمعیت دارد. شهر وست مونت نه تنها با معماری متمایز بلکه با طبیعت که از زمین های جنگلی بکر تشکیل شده است نیز تعریف می شود. اگرچه نرخ بیکاری در این شهر بالاتر از ۷٫۵٪ است، متوسط ​​درآمد خانوار با ۲۴۰۲۰۵۵ دلار یکی از بالاترین درآمدها در ایالت کبک است. همچنین اجاره ماهیانه حدود ۱۵۰۰ دلار برای یک آپارتمان دو خوابه مسکن است.

سنت برونو دو مونتارویل

Saint-Bruno-de-Montarville در پای Mont Mont-Bruno، در جنوب غربی کبک واقع شده است. این شهر بخاطر مونت سن برونو که از آن نام گرفته و مکانی برای پارک ملی و امکانات اسکی به خوبی شناخته شده است. Saint-Bruno-de-Montarville سبک زندگی استثنایی را به شهروندان خود ارائه می دهد. این شهر یک مرکز خرید بزرگ با بیش از ۲۰۰ فروشگاه دارد که راحتی خرید را فراهم می کنند. از نظر اقتصادی، این شهر با درآمد متوسط ​​خانوار ۱۱۸۹۵۱ دلار و نرخ بیکاری زیر ۴٫۹٪ افتخار می کند.

روش های مهاجرت به استان کبک

ایالت کبک به عنوان یکی از پرطرفدارترین ایالت های کانادا در میان مهاجران می باشد. هزینه های پایین زندگی، کیفیت بالای دانشگاه، بازار کار فعال و کیفیت بالای زندگی، فقط بخشی از مزایای زندگی در ایالت کبک می باشد. بسیاری از مهاجران از روش های متفاوت برای ورود به این ایالت اقدام می نمایند. در ادامه به سه روش متداول برای مهاجرت به کبک اشاره می شود.

تحصیل در کبک

تحصیل در کبک

ایالت کبک به عنوان یکی از مقاصد اصلی دانشجویان برای تحصیل در کشور کانادا به شمار می رود. سالانه تعداد زیادی از دانشجویان از سراسر دنیا برای دانشگاه های این کشور اقدام می نمایند. بیشتر دوره های تحصیلی در ایالت کبک به زبان فرانسوی ارائه می شود. از همین رو دانشجویان برای اخذ پذیرش ملزم به ارائه مدرکی دال بر تسلط زبان فرانسوی می باشند.

متوسط هزینه های تحصیل در کبک نسبت به سایر ایالت های کانادا به مراتب پایین تر می باشد. هزینه های دوره کارشناسی ارشد در ایالت کبک بین ۱۰ تا ۱۵ هزار دلار در سال تخمین زده می شود. برای اطلاع از هزینه های دقیق تحصیل می بایست متناسب با رشته و دانشگاه انتخابی، میزان شهریه را تخمین زد. دانشجویان پس از اتمام دوره های تحصیلی در این ایالت قادر خواهند بود با توجه به مدت زمان تعیین شده برای پیدا کردن کار اقدام نمایند و ویزای کار دریافت نمایند.

نیروی متخصص کبک

با توجه به قدرتی که دولت کانادا به هر یک از ایالت های کانادا داده است، ایالت های کانادا با توجه به نیاز های خود می توانند نیروی کار جذب نمایند. دولت کبک برنامه ای تحت عنوان آریما را برای جذب نبروی متخصص طراحی کرده است. در این روش امتیاز بندی، فاکتورهایی همچون تحصیلات، زبان، سن و سابقه کاری حائز اهمیت می باشد.

برای مهاجرت به کانادا به عنوان نیروی منتخب کبک باید از طریق سیستم آریما اقدام نمایید. در سال ۲۰۱۸ برای مدیریت نامزدهای نیروی متخصص کبک QSWP پس از تغییر برنامه از رویکرد مبتنی بر کاغذ به سیستم EOI معرفی شد. سیستم آریما مبتنی بر ابراز علاقه طراحی شده است. حداقل امتیاز مورد نیاز برای افراد مجرد ۵۰ امتیاز و برای افراد متاهل ۵۹ امتیاز است.

برای اطلاع از امتیازات سیستم آریما، مقاله نیروی متخصص کبک را مطالعه فرمایید.

سرمایه گذاری در کبک

سرمایه گذاری در کبک

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کبک، ویزای سرمایه گذاری می باشد. افراد در صورت ارائه تمکن مالی ۲ میلیون دلار قادر خواهند بود تا از این روش مهاجرتی برای ورود به ایالت کبک اقدام نمایند. در این روش بخشی از پول به عنوان سرمایه افراد برای ایجاد یک کسب و کار جدید در کبک در نظر گرفته می شود. در روش سرمایه گذاری در ابتدای امر اقامت کانادا به افراد تعلق می گیرد. این اقامت شامل همسر و فرزندان زیر ۱۹ سال می شود. پس از گذشت سه سال و احراز شرایط مورد نظر، می توان برای پاسپورت کانادا اقدام نمود.

دانستنی های ایالت کبک

بیش از ۱۰٪ سطح ایالت کبک از آب تشکیل شده است. بیش از نیم میلیون دریاچه و ۴۵۰۰ رودخانه در کل استان وجود دارد. به همین دلیل، قایق رانی یکی از محبوب ترین فعالیت های تابستانی است. ساکنان کبک نه تنها در تابستان، بلکه در زمستان نیز قایق رانی می کنند. در ابتدا، قایق رانی در یخ راهی عملی برای حرکت از طریق یخ رودخانه سن لورنس بود. امروز این یک ورزش با یک مسابقه رسمی است. در ادامه به سایر دانستنی ها و حقایق ایالت کبک آشنا می شویم.

یک کشور در کانادا

بسیاری از مردم، کبک را ملتی در کانادا می دانند، زیرا آنها به زبانی متفاوت از سایر کشور صحبت می کنند و فرهنگ ساکنان آن نیز با بقیه کانادا بسیار متفاوت است. کبک منطقه ای با بزرگترین جامعه فرانسوی در این قاره است. در طول تاریخ ، ساکنان کبک سعی کرده اند یک کشور مستقل را تشکیل دهند و اگرچه در بعضی موارد نزدیک به رسیدن به این هدف بوده اند، ولی کبک هنوز بخشی از کانادا است.

محبوب ترین ورزش

محبوب ترین ورزش

دومین واقعیت جالب در مورد کبک این است که محبوب ترین ورزشی که ساکنان آن بازی می کنند هاکی روی یخ است. هاکی روی یخ طرفداران زیادی در کبک دارد و از همان کودکی قوانین و نحوه بازی به کودکان آموزش داده می شود. هاکی روی یخ در کبک رسم دیرینه ای دارد و یکی از قدیمی ترین تیم های فعال هاکی روی یخ جهان یعنی مونترال کانادیانس در ایالت کبک حضور دارد. 

کبک دارای یک آبشار بلندتر از آبشارهای نیاگارا است.

ایالت کبک با داشتن سبک معماری مشابه اروپا و پارک های طبیعی زیبا مشخص می شود. یک نمونه آن پارک مونمورنسی است که چند دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد. جاذبه اصلی این شگفتی طبیعی آبشار بزرگ آن است که ۳۰ متر بلندتر از آبشارهای نیاگارا است. منظره این آبشار چنان چشمگیر است که به یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری برای بازدید گردشگران از شهر تبدیل شده است.

ثبت در یونسکو

به دلیل تاریخ غنی و معماری قابل توجه، قدیمی ترین قسمت شهر کبک در سال ۱۹۸۵ به دلیل “ارزش جهانی برجسته” خود به عنوان میراث جهانی یونسکو نامگذاری شد. بخشی از دلیل شهرت کبک در یونسکو به لطف دیوارهای شهر است. این دیوارها که ۴٫۶ کیلومتر را پوشش می دهد، پیش تر توسط فرانسوی ها در قرن ۱۷ و ۱۸ برای اهداف دفاعی ساخته شده است. امروز ۴ دروازه، ۳ برج و ارگ وجود دارد که در واقع توسط انگلیسی ها پس از تسخیر شهر ساخته شده است.

ایالت کبک

برف زیاد

در زمستان، بیشتر مناطق کانادا توسط یک لایه ضخیم برف پوشانده می شود. در ایالت کبک، ۱۴۰ روز در سال به طور متوسط ​​یک لایه برف بر روی زمین وجود دارد. اولین برف در ماه اکتبر و نوامبر می بارد، در حالی که آخرین برف در آوریل می بارد. حتی چراغ راهنمایی مخصوص در خیابان وجود دارد که پس از طوفان برف شروع به چشمک زدن می کند. این نشانه ای است برای شهروندان برای جابجایی اتومبیل های خود زیرا عملیات عظیم برف روبی آغاز می شود.

نتیجه گیری

ایالت کبک یکی از برترین ایالت های کانادا به شمار می رود و سالانه تعداد زیادی از مهاجران این ایالت را به عنوان هدف نهایی برای زندگی، انتخاب می نمایند. با توجه به مطالب عنوان شده در این مقاله، دلایل زیادی برای انتخاب این ایالت وجود دارد که افراد متناسب با شرایط خود می توانند برگزینند. کبک تمامی مسیرهای موجود برای ورود به ایالت خود را برای مهاجران باز گذاشته است. از همین افراد به واسطه ویزاهای تحصیلی، مهاجرت کاری و یا سرمایه گذاری قادر خواهند بود برای مهاجرت به کبک اقدام نمایند. انتخاب بهترین روش مهاجرتی متناسب با شرایط افراد می باشد.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  به این مطلب امتیاز دهید!
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ایالت کبک کانادا ایالت کبک کانادا ایالت کبک کانادا ایالت کبک کانادا ایالت کبک کانادا

  شبکه های اجتماعی

  arrow up