تحصیل در اسکاتلند

اسکاتلند کشوری است که از لحاظ سطح زندگی و کیفیت در رتبه بسیار خوبی قرار دارد. بنابراین، ادامه تحصیل در اسکاتلند فرصت ایده آلی برای کار و زندگی به شمار می آید. اسکاتلند در بخش شمالی جزیره بریتانیا قرار گرفته و از جنوب با انگلستان هم مرز بوده و جزایر متعددی اطراف آنرا احاطه کرده است.

از شهرهای بزرگ اسکاتلند می توان ادینبرگ و گلاسگو را نام برد که این دو شهر از لحاظ اقتصادی و مالی جزو برترین های اروپا هستند. اسکاتلند کشوری است که از لحاظ امنیت در سطح بالایی قرار دارد.

در این کشور افسران پلیس عمدتا اسلحه با خود حمل نمی کنند اما در تمامی مناطق حضور دارند و افراد می توانند داوطلبانه جرائمی مانند ریختن زباله را مورد بررسی قراردهند.

اسکاتلند,اسکاتلند,اسکاتلند

شرایط تحصیل در اسکاتلند

اسکاتلند در زمینه آموزش دارای پیشینه ای بسیار فوق العاده است و هم اکنون نیز از لحاظ سطح علمی جایگاهی بسیار عالی برای دانشجویان بین المللی دارد. طبق نظر سنجی اعلام شده کشور اسکاتلند دارای بیشترین رضایت دانشجویان در زمینه تحصیل است و از نظر اشتغال فارغ التحصیلان این کشور بالاترین میزان اشتغال به کار یا تحصیل را دارند.

دانشجویان اسکاتلندی در زمینه تحقیق و پژوهش نیز بسیار پیشرو بودند از ابداعات و اختراعات دانشگاه های اسکاتلند می توان به اسکنر اشاره داشت.

اسکاتلند دارای چند دانشگاه است که در رتبه بندی های انجام شده جزو ۲۰۰ دانشگاه برترجهان قرار می گیرند. این دانشگاه ها عبارتند از:

 • دانشگاه ادینبورگ
 • دانشگاه گلاسکو
 • دانشگاه سنت اندروز

دانشگاه ادینبورگ

دانشگاه ادینبورگ (UOE)در سال ۱۵۸۲ تاسیس شده است. این دانشگاه جزو ششمین دانشگاه انگلیسی زبان در دنیاست. دانشگاه ادینبورگ داراری کالج های علوم انسانی و علوم اجتماعی، علوم و مهندسی، پزشکی و دامپزشکی می باشد که در مجموع حدود ۳۵۰۰۰ دانشجو را جذب می کند. دانشگاه ادینبورگ می تواند یک گذینه مناسب برای ادامه تحصیل در اسکاتلند باشد.

این مطلب را از دست ندهید
شهریه در اسکاتلند

این دانشگاه جزو دانشگاه های بین المللی است و دانشجویان زیادی را در تمام نقاط جهان می پذیرد. از نظر وزارت علوم ایران این دانشگاه جزو دانشگاه های برتر و ممتاز محسوب می شود. از فارغ التحصیلان این دانشگاه می توان به چالرز داروین زیست شناسی، جیمز کارک ماکسون فیزیکدان و گراهام بل اشاره کرد.

دانشگاه گلاسگو

دانشگاه گلاسگو در سال ۱۴۵۱ در شهر گلاسگو کشور اسکاتلند تاسیس شده است. این دانشگاه از دانشگاه های دولتی محسوب می شود و جزو چهارمین دانشگاه انگلیسی زبان دنیا به شمار می رود.

در رتبه بندی های انجام شده، این دانشگاه عموما در لیست ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار می گیرد. حدود یک چهارم دانشجویان این دانشگاه دانشجویان بین المللی هستند. طبق نظام رتبه بندی QS این دانشگاه دارای رتبه ۵۵ است.

دانشگاه گلاسگو دارای دانشکده های زیر است

دانشکده هنر، دانشکده پزشکی، دامپزشکی و علوم زندگی، دانشکده علوم مهندسی و دانشکده علوم اجتماعی. اصولا افرادی که به دنبال تحصیل بهمراه تحقیقات و نوآوری هستند تمایل بسیار زیادی به تحصیل در این دانشگاه دارند.

روند آموزشی این دانشگاه اغلب بر روی کارهای علمی متمرکز است. این دانشگاه در تمامی مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس، دکترا در تمامی رشته های تحصیلی پذیرش می دهد. از مشاهیر دانشگاه گلاسگو می توان به افرادی چون: آدام اسمیت، جیمزوات، ویلیام تامسون، جان برد اشاره کرد.

اسکاتلند,اسکاتلند,اسکاتلند

دانشگاه سنت اندروز

این دانشگاه در شهر سنت اندروز در اسکاتلند واقع شده است. این دانشگاه در سال ۱۴۱۳ میلادی تاسیس شد و جزو قدیمی ترین دانشگاه های اسکاتلند به شمار می رود. دانشگاه سنت اندروز سومین دانشگاه انگلیسی زبان در بریتانیاست.

به دلیل رتبه علمی این دانشگاه برخی از اعضای خاندان سلطنتی بریتانیا دوره تکمیل تحصیلات خود را در این دانشگاه گذرانده اند. این دانشگاه دارای بیش از ۸۰۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف لیسانس، فوق لیسانس، دکترا است.

دانشگاه سنت اندروز در رتبه بندی جهانی دارای رتبه ۷۷ بوده و در رتبه بندی دانشگاه ها ی بریتانیا دارای رتبه ۱۴ می باشد. دانشگاه سنت اندروز در بخش شرقی اسکاتلند قرار گرفته است و این دانشگاه نقش بسیار موثری در زندگی مردم این ناحیه دارد.

این مطلب را از دست ندهید
شهریه در اسکاتلند

سنت اندروز محل تحصیل بسیاری از ریاضیدانان برجسته، دانشمندان، فلاسفه، سیاستمداران است. از فارغ التحصیلان اخیر آن می توان از نخست وزیر سابق اسکاتلند الکس سالموند، وزیر امور خارجه مایکل قالون و اعضای خانواده سلطنتی پرنس ویلیام، دوک کمریج و کاترین یاد کرد.

در صورت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در اسکاتلند و آشنایی با شرایط و دانشگاه های اسکاتلند می توانید با موسسه آریاناپارس در تماس باشید.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

   

  2.4/5 - (22 امتیاز)

  2.4/5 - (22 امتیاز)

  برچسب‌ها:
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تحصیل در اسکاتلند تحصیل در اسکاتلند تحصیل در اسکاتلند تحصیل در اسکاتلند تحصیل در اسکاتلند

  شبکه های اجتماعی

  arrow up