شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل در آفریقای جنوبی

علاقه مندان به تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان می توانند تحصیل در آفریقای جنوبی را به لیست اهداف خود اضافه کنند. به صورت کلی تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی در کشور آفریقای جنوبی میسر می باشد. دانشجویان با فراهم آوردن شرایط مورد نظر برای دانشگاه های آفریقای جنوبی اقدام نمایید.

چندین دانشگاه آفریقای جنوبی مورد تائید ورازت علوم ایران هستند که سالانه به تعداد آنها افزود می شود. بصورت کلی تمامی رشته های مطرح و موجود در دنیا در کشور آفریقای جنوبی ارائه می گردد.

تحصیل در آفریقای جنوبی مقطع کارشناسی:

مدت زمان دوره های کارشناسی در کشور آفریقای جنوبی ۳ الی ۴ سال به طول می انجامد. برای ورود به مقطع کارشناسی دانشجویان باید مدارک تحصیلی سابق خود را ارائه دهند تا شانس پذیرش خود را افزایش دهند.

از نکات بسیار مهم و تأثیرگذار برای انتخاب کشور آفریقای جنوبی، زبان تحصیل و پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان می باشد.

آن دسته از متقاضیان که بدنبال رزومه سازی در مقاطع پایین تر و ورود به کشورهای دیگر می باشند، تحصیل در آفریقای جنوبی گزینه بسیار مناسبی می باشد. دانشگاه های کشور آفریقای جنوبی رتبه های بسیار مناسبی را در میان ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.

از همین رو تحصیل در آفریقای جنوبی رتبه های بسیار مناسبی را در انگلستان، کانادا، آمریکا و استرالیا می باشد.

 • زبان تدریس:

دروس در کشور آفریقای جنوبی به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان در صورت ارائه نمره ۶ در آزمون آیلتس می توانند مستقیماً وارد دانشگاه های این کشور شوند.

لازم به ذکر است که مردم در کشور آفریقای جنوبی به زبان انگلیسی صحبت می کنند و این نکته را می توان به عنوان نکات مثبت این کشور اشاره کرد.

دانشجویان قبل از ورود به دانشگاه می توانند برای دوره های زبان این کشور اقدام نمایند. پس از سپری کردن دوره های ذکر شده می توانند برای دانشگاه های کشور آفریقای جنوبی اقدام نمایند.

مؤسسه زبان آریاناپارس، دوره هایی برای آن دسته از زبان آموزان در نظر گرفته است که قصد آموزش زبان در کمترین زمان های ممکن را دارند.

 • هزینه های تحصیل:

بصورت کلی دانشگاه های کشور آفریقای جنوبی را می توان به چند دسته تقسیم بندی کرد. دانشگاه های برتر این کشور که در میان ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا جای دارند هزینه های تحصیل بالاتری را دریافت می کنند.

گروه اول در حدود سالی ۱۲ تا ۲۰ هزار دلار در سال از دانشجویان بین المللی طلب می کنند.

گروه دوم و دانشگاه های در رتبه های میانی بین ۳ تا ۵ هزار دلار سالیانه شهریه از دانشجویان بین المللی طلب می کنند.

هزینه های تحصیل در آفریقای جنوبی نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان بسیار پایین می باشد، از همین رو بسیاری از علاقه مندان به ادامه تحصیل، آفریقای جنوبی را برای ساختن آینده خود انتخاب می کنند.

اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

تحصیل در آفریقای جنوبی مقطع کارشناسی ارشد:

بصورت معمول بازه های زمانی دوره های کارشناسی ارشد در کشور آفریقای جنوبی ۲ الی ۳ سال بطول می انجامد.

تمامی رشته ها در دانشگاه های کشور آفریقای جنوبی ارائه می شود و دانشجویان می توانند با توجه به علاقه مندی خود انتخاب رشته داشته باشند.

دانشجویان برای ورود به بازرا کار، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور آفریقای جنوبی را انتخاب می کنند. پس از سپری کردن مقطعی در این کشور، شانس خود را برای پیدا کردن کار افزایش دهند.

آفریقای جنوبی لیستی را تحت عنوان، مشاغل پر اهمیت انتشار کرده است. دانشجویان می توانند با بررسی لیست مورد نظر، رشته ی انتخابی خود را برای تحصیل در آفریقای جنوبی انتخاب کنند. همچنین دوره کارشناسی ارشد در آفریقای جنوبی، تأثیر بسیار بالایی در شانس پذیرش در مقطع دکترای کشور آفریقای جنوبی دارد. این نکته بدین معناست که دانشجویان در صورت تحصیل در افریقای جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد، اساتید را راحت تر متقاعد می کنند.

 • حق کار:

بصورت معمول دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد هفته ای ۲۰ ساعت حق کار دانشجویی دارند. کارهای دانشجویی شامل کارهای دانشگاهی و خدماتی و مشاغل مرتبط با رشته تحصیلی می شود. پیدا کردن مشاغل خدماتی در کشور آفریقای جنوبی از شانس بسیار پایینی برخوردار است و معمولاً افراد بومی این قبیل کارها را با دستمزدهای کمتری انجام می دهند.

بصورت کلی پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری علی الخصوص آفریقای جنوبی به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشور، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است. ولیکن تجربه ارزشمند وکلای مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس مبین این مطلب است که فقط ویژگی های شخصی متفاوت فرد نظیر عدم وفق پذیری با محیط، سطح ضعیف برقراری ارتباط و یا عوامل مشابه مورد اهمیت می باشد.

دانشجویان در حین تحصیل در افریقای جنوبی می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه داشته باشند. همسر فرد دانشجو در صورتی که تأییدات لازم را اخذ کند می توانند بصورت تمام وقت در کشور آفریقای جنوبی مشغول به کار شود.

میانگین حقوق یک فرد در کشور آفریقای جنوبی بین ۵ تا ۱۰ دلار به ازای هر ساعت می باشد.

 • هزینه های زندگی:

مسلماً هزینه های زندگی در کشور آفریقای جنوبی به شهر مورد نظر و سبک زندگی افراد بستگی دارد. هزینه های زندگی در حین تحصیل در آفریقای جنوبی بصورت میانگین به ازای یک نفر بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار در ماه می باشد.

هزینه های ذکر شده شامل هزینه های مسکن، خوراک، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آنها در زمان تحصیل در مقاطع تحصیلی می باشد.

ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در آفریقای جنوبی را داشته باشد قبل از مهاجرت به این کشور و برای مراجعه به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن معادل هزینه یکسال زندگی و تحصیل است.

تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع دکترا:

کشور آفریقای جنوبی در میان ده کشور زیبای جهان قرار دارد که دانشجویان برای ادامه تحصیل در آفریقای جنوبی می توانند از شرایط مناسب زندگی در این کشور بهره مند شوند.

بازه های زمانی در مقطع دکترا در کشور آفریقای جنوبی به عوامل زیادی بستگی دارد، در صورتی که پروپزال مناسبی نوشته شود، دانشجویان می توانند در مدت ۲ الی ۲٫۵ سال مدرک دکترای خود را دریافت کنند.

متقاضیان تحصیل در افریقای جنوبی بدنبال ایجاد فرصت مناسب برای ادامه تحصیل و پس از آن کسب اقامت از این کشور می باشند.

دانشجویان دکترا در ابتدای کار برای RA و یا TA درخواست می دهند و پس از حضور در این کشور و تأیید نظر استاد مربوطه می توانند از حقوق های ماهیانه ای که مدنظر است، بهره مند شوند. ترم اول هزینه های محل سکونت و هزینه های جاری به دانشجویان برتر اعطا می شود.

بصورت کلی دانشجویان رشته های مهندسی از شانس بالاتری برای دریافت بورسیه در کشور آفریقای جنوبی برخوردار هستند. آینده آفریقای جنوبی را رشته هایی همچون کامپیوتر و کشاورزی در اختیار خواهد داشت.

ذکر این نکته حائز اهمیت می باشد که کشور آفریقای جنوبی از جمله کشورهای در حال توسعه می باشد. از همین رو از ایده های جدید و نوظهور استقبال می کند. فلذا با ارائه پروپزال مناسب در زمینه کاری خود می توانید شانس خود را برای دریافت بورسیه های دانشگاهی افزایش دهید.

اقتصاد کشور آفریقای جنوبی در میان ده اقتصاد برتر دنیا می باشد که این نکته نشان دهنده سرعت پیشرفت بالای این کشور در مدت زمان کوتاه است.

 • دانش زبان:

حساسیت زبان برای دانشجویان در حال تحصیل در آفریقای جنوبی نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان کمتر می باشد. دانشجویان مقطع دکترا در صورت ارائه نمره ۶ و یا ۶٫۵ در ازمون آیلتس می توانند برای ادامه تحصیل در دانشگاه های برتر آفریقای جنوبی اقدام نمایند.

مؤسسه زبان آریاناپارس ارائه دهنده دوره های فشرده زبان انگلیسی می باشد، علاقه مندان برای کسب نمره ی مناسب در ازمون آیلتس می توانند با شرکت در دوره های ذکر شده در سریع ترین زمان ممکن به بهترین نتایج دست پیدا کنند.

 • شرایط تحصیل:

تحصیلات در کشور آفریقای جنوبی در مقطع دکترا به دو صورت امکان پذیر می باشد:

۱-بورسیه

دانشجویان در صورت فراهم کردن شرایط مورد نظر می توانند برای بورسیه های کشور آفریقای جنوبی اقدام نمایند. در این صورت هزینه های تحصیل و زندگی خود را می توانند با بودجه ای که برای آنها در نظر گرفته می شود، تأمین کنند.

۲-پذیرش با هزینه شخصی

دانشجویانی که شانس بالایی برای اخذ بورسیه از دانشگاه های کشور کانادا را دارا نمی باشند، می توانند با هزینه های شخصی برای ادامه تحصیل در این کشور اقدام نمایند. این نکته بدین معناست که هر فرد شانس اخذ پذیرش تحصیلی در افریقای جنوبی را دارا می باشد.

بصورت کلی دانشجویانی که بدنبال تحصیل در آفریقای جنوبی با هزینه  شخصی می باشند، پس از سپری کردن ۱ سال و در صورت اخذ تائید از استاد راهنما از بورسیه های موجود بهره مند شوند.

دانشگاه ها و شهرهای برتر:

اکثر دانشگاه های کشور آفریقای جنوبی جوامع دانشجویی چند فرهنگی، امکانات آموزش عالی، فعالیت های اجتماعی و باشگاه ها و سیستم خوبی برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

از دانشگاه های برتر کشور آفریقای جنوبی می توان به دانشگاه کیپ تاون، دانشگاه ویتواترسرند، دانشگاه استلنبوش و دانشگاه پریتوریا اشاره کرد.

آفریقای جنوبی به خاطر منابع و مناظر طبیعی خیره کننده و تنوع ریستی، محبوبیت زیادی را برای دانشجویان بین المللی که بدنبال اکتشاف در فضای بار هستند، دارد. از شهرهای برتر برای تحصیل در آفریقای جنوبی می توان به شهرهای کیپ تاون، ژوهانسبورگ، دوربان و پریتوریا اشاره کرد.

متقاضیان بحث مهاجرت، می بایست اطلاعات جامعی از محل زندگی خود در کشور مورد نظر کسب نمایند. فلذا مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس در صفحه وب سایت خود اطلاعات مربوط به تمامی شهرهای بزرگ دنیا را جهت آگاهی بیشتر هموطنان عزیزمان در اختیارشان قرار داده است.

کالج زبان:

متقاضیان تحصیل در آفریقای جنوبی می توانند از کالج های زبان در این کشور بهره مند شوند. دانشجویان در صورت کمتر بودن نمره زبان می توانند با شرکت در دوره های زبان قبل از دانشگاهی، ارتقاء نمره دهند.

دوره های زبان در کشور آفریقای جنوبی بصورت معمول ۳ ماهه و ۶ ماهه می باشد که با توجه به سطح متقاضیان زمان مشخص تعیین می شود.

هزینه های دوره های زبان حدود ۳ تا ۴ هزار دلار برای دوره های ۶ ماهه می باشد.

پذیرش و ویزا:

تمامی دانشگاه های کشور آفریقای جنوبی شرایط پذیرش خود را در سایت رسمی دانشگاه قید کرده اند، برای جزئیات خاص از وب سایت دانشگاه دیدن کنید. بصورت معمول برای اخذ پذیرش نیازمند سوابق تحصیلی و مدرک زبان می باشید.

مؤسسه زبان آریاناپارس با رائه دوره های فشرده در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین نتایج را در ازمون آیلتس تضمین می کند.

دانشجویان پس از اخذ پذیرش برای سفارت اقدامات لازمه را انجام می دهند. دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه های برتر کشور آفریقای جنوبی باید درخواست ویزای تحصیلی کنند.

بصورت میانگین مدت زمان پاسخگویی سفارت بین ۵ تا ۷ هفته می باشد.

از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیل در آفریقای جنوبی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱-مدارک هویتی مثل پاسپورت

۲-پرکردن فرم های مخصوص سفارت

۳-نامه ی پذیرش

۴-تست های پزشکی

۵-نامه تمکن مالی که نشان دهنده یکسال زندگی و تحصیل فرد متقاضی می باشد.

ویزای دانشجویی برای آفریقای جنوبی برای مدت دوره ای که برای آنها صادر می شود، معتبر است.

زمان پذیرش در دانشگاه های آفریقای جنوبی بصورت معمول ۲ بار در سال است که ترم اول در ماه فوریه و ترم دوم در ماه جولای می باشد.

لازم بذکر است که سفارت برای بررسی مدارک مبلغ ۱۰۰ دلار را دریافت می کند که قابلیت بازگشت ندارد.

آریاناپارس:

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. موسسه مهاجرتی آریاناپارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همراه بزرگترین افتخار مؤسسه مهاجرتی آریانا پارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

12 پاسخ به “تحصیل در آفریقای جنوبی”

 1. محمد گفت:

  سلام.
  برای ورود به رشته روانشناسی در کشور آفریقای جنوبی در مقطع ارشد،نیاز به امتحان ورودی هست؟
  آیلتس 6/5 دارم و معدل لیسانسم 18/30 هست.
  امکان گرفتن فاند توسط موسسه آریانا پارس برای بنده هست ؟؟
  ممنونم…

 2. محمد گفت:

  سلام وقت بخیر.من مدرک آیلتس 6/5 دارم و قصد دارم به آفریقای جنوبی برای تحصیل در مقطع ارشد روانشناسی بیام.علت انتخاب این کشور هم صرفاً پذیرش راحت ویزای همراه هست.چون همسرم هم همراهم میخوام باشه.
  سوالی که دارم اینه که
  1-آیا ایشون هم اجازه کار تمام وقت یا تحصیل داره و چقدر طول میکشه به من ملحق شه؟
  2-از طریق ویزای کار برم بهتره یا تحصیلی؟( قصدم گرفتن اقامت دائم این کشور و سپس مهاجرت به آمریکاست)
  3-آیا موسسه خوب شما،می تونه بنده رو در گرفتن ویزای کار یا تحصیل برای خودم و ویزای همراه برای همسرم+ حق کار برای هردومون اقدام کنه؟
  ببخشید طولانی شد.
  سپاس

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه بخواهید با همسر خود همزمان تشریف ببرید کانادا گزینه ی مناسبی می باشد. چون برای افریقای جنوبی ممکن است ویزای همراه تحصیلی همزمان داده نشود.

 3. سمن گفت:

  سلام برای تحصیل در افریقای جنوبی آیا امکان گرفتن فاند یا وام وجود داره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در مقطع دکتری بله امکان گرفتن فاند با داشتن مقالات بین المللی هست برای بقیه مقاطع در ابتدای ورود فاندی داده نمیشود

 4. Mehrnosh گفت:

  سلام.
  من حدودا ۲ سال دیگه دوره دکتری عمومیم تموم میشه.میخواستم بدونم برای تبدیل مدرک پزشکیم و ادامه تحصیل در کشور آفریقای جنوبی باید چیکار کنم؟

  • احمد هاشمی شاهرودی گفت:

   سلام
   برای دریافت ویزای کشور افریقای جنوبی از جنس تحصیلی اول نیاز است برای رجیستر مدارک تحصیلی خوتون مورد بررسی قرار گیرد و اگر همه واحدها مورد قبول باشد بعد از قبولی در آزمون میتونید در مقطع تخصص ادامه تحصیل میدهید.

 5. mango گفت:

  هزینه ی پزشکی در آفریقای جنوبی چطوری هست ؟
  چگونه میشه اقدام کرد؟

 6. Sara گفت:

  سلام و خسته نباشید

  ” راه دیگر برای اخذ اقامت کشور آفریقا جنوبی ورود به کالج های زبان می باشد. هزینه زبان حدود۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار برای دوره ۶ ماهه می باشد.”
  یعنی اگر در کورسهای زبان انگلیسی در آفریقا ثبتنام کنیم میتوانیم اقامت و شهروندی اون کشور رو بدست بیاریم؟؟؟
  با تشکر…

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   کورس های زبان می تواند راهی برای ورود به کشور آفریقای جنوبی باشد ولی به اقامت دائم منجر نمی شود و می توانید با سه سال کار کردن در این کشور اقمت را کسب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *