شماره های تماس
021-44626415
021-44626418
021-44614125
021-44614190
021-44614197
021-44614717
021-88838298
021-88493117
#
021-44626415 021-44614125 021-44614197 021-88838298 021-44626418 021-44614190 021-44614717 021-88493117

تحصیل در دانمارک

شرایط تحصیل در دانمارک

کشور دانمارک از جمله کشورهای آرام و مرفه منطقه اسکاندیناوی به شمار می رود. با توجه به شرایط  مناسب تحصیل در دانمارک و بازار کار بسیار مناسبی که برای رشته هایی نظیر کشاورزی، دامپزشکی و رشته های مشابه آن برای متقاضیان وجود دارد، بیشتر مورد توجه افرادی است که بدنبال یافتن شغل مناسب در کشور های اروپایی هستند.

قابل ذکر است کشور دانمارک برنامه اقامت دائم خود را از طریق اعطای گرین کارت به افراد متخصص می دهد. بنابر دلایل فوق الذکر همواره متقاضیان کار نسبت به متقاضیان تحصیل در این کشور بیشتر بوده است. البته با توجه به این که کشور دانمارک کشور مهاجر پذیری است هر ساله تعداد زیادی از متقاضیان موفق به اخذ ویزای تحصیلی دانمارک می شوند.

برای اطلاع از شرایط کار در این کشور این مطلب را مطالعه فرمایید: کار در دانمارک

پنج نوع موسسه آموزش عالی در دانمارک وجود دارد:

 • دانشگاه
 • کالج های دانشگاهی: دوره های تخصصی حرفه ای را در زمینه هایی مانند پرستاری، مهندسی و کارهای اجتماعی ارائه می دهند. این کالج ها دارای ارتباطات قوی با کسب و کار و دانشگاه ها هستند.
 • مؤسسات آموزش عالی هنری: مدارس هنری ویژه برای دانشجویان طراحی، موسیقی، معماری و نساجی
 • مدارس آموزش و پرورش: ارائه دوره های تحقیقاتی و تمرینی. این مدارس را می توان در کپنهاگ، ارشوس، فردریکیا و سندببور یافت.
 • آکادمی های کسب و کار

از دانشگاه های برتر کشور دانمارک می توان به دانشگاه های زیر اشاره کرد.

 • دانشگاه آلبورگ
 • دانشگاه SDU
 • دانشگاه آرهوس
 • دانشگاه کپنهاگ

مقاطع قبل دانشگاه

در کشور دانمارک گذراندن دوره مهد کودک بصورت اجباری نیست و دانش آموزان می توانند پس از رسیدن به سن ۶ سالگی در مقطع ابتدایی ثبت نام کنند. دوره ابتدایی در کشور دانمارک ۱۰ سال به طول می انجامد. پس از اتمام دوره ابتدایی دانش آموزان وارد دوره دبیرستان شده و این دوره به مدت ۳ سال می باشد. لازمه ورود به دانشگاه گذراندن ۱۳ سال تحصیلی و گرفتن مدرک دیپلم دبیرستان است.

مقطع کارشناسی

در دانمارک سه نوع مدرک کارشناسی وجود دارد:

 • کارآموزان حرفه ای: در کالج های دانشگاهی تحصیل کرده اند، دوره های کارشناسی حرفه ای به مدت سه یا چهار سال و نیم مطالعه می شوند و برای کمک به ورود به یک حرفه خاص طراحی شده اند.
 • لیسانس های دانشگاهی: این دوره های سه ساله با تمرکز بر یک یا دو موضوع، به شما آموزش علمی را از طریق آموزش مبتنی بر تحقیق برای ورود به بازار کار و یا تحصیل برای یک مدرک کارشناسی ارشد طراحی شده است.
 • آکادمی حرفه (AP): درجه AP تنها در آکادمی های کسب و کار یافت می شود. شما یک مدرک AP را از طریق ترکیبی از یادگیری مبتنی بر نظریه و تمرین کاربردی در پروژه ها و قرار دادن در طول دوره دو ساله خواهید آموخت.

در صورتی که درجه تحصیلی AP را بدست آورید، می توانید آن را به یک لیسانس کامل حرفه ای اضافه کنید، با تحصیل در مقطع فوق لیسانس در یک موضوع مرتبط که بازه زمانی مورد نظر ۱۸ ماه به طول می انجامد.

یکی از مهمترین شرایط تحصیل در دانمارک توجه به این نکته است که تحصیل در مقطع لیسانس در اکثر رشته ها به زبان این کشور یعنی دانمارکی می باشد و دانشجوی متقاضی اخذ پذیرش در مقطع لیسانس کشور دانمارک ملزم به ارائه مدرکی دال بر تسلط بر زبان دانمارکی قبل از ورود به دانشگاه های کشور دانمارک می باشد. طول دوره کارشناسی در این کشور ۴ سال می باشد. دانشجویان با ارائه پایان نامه در انتهای این دوره می توانند این مدرک را زمینه ورود به بازار کار یا تحصیلات عالی کنند.

مقطع کارشناسی ارشد در دانمارک

برای ورود به این مقطع تحصیلی نیازی به امتحان ورودی نمی باشد و فقط با توجه به نمرات دوره قبل و اظهار نظر اساتید امکان پذیر است. بسیاری از رشته های دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می شوند. تعداد زیادی از دانشجویان متقاضی تحصیل در کشور دانمارک با هدف کار در کشورهای اروپایی و به خصوص منطقه اسکاندیناوی (کشور های سوئد، فنلاند و نروژ) و به بهانه تحصیل در دانمارک اقدام به اخذ ویزای تحصیلی دانمارک می نمایند تا با اتمام دوره کارشناسی خود در دانشگاه های کشور دانمارک، شانس خود را از یکسو برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا و از سوی دیگر برای یافتن یک فرصت شغل ممتاز در رقابت با سایر متقاضیان افزایش می دهند.

تحصیل در دانمارک

در مقطع (Master) در نیم سال آخر دانشجو موظف به انجام پژوهش می باشد زبان تحصیلی این مقطع انگلیسی است و افراد متقاضی می بایست مدرک ۶٫۵_۶ آیلتس را داشته باشند و موسسه زبان آریاناپارس شما را برای گرفتن این مدرک آماده می سازد. زبان تدریس در مقطع کارشناسی ارشد کشور دانمارک به زبان انگلیسی است ولیکن این کشور مدرک دال بر تسلط بر زبان انگلیسی را در همان بدو ورود از دانشجو تقاضا می کند و فرصت یادگیری زبان را در داخل این کشور به دانشجو نمی دهد. این کشور بیش از ۷۰۰ برنامه و ۱۳۰۰ دوره به طور کامل به زبان انگلیسی ارائه می دهد.

مقطع دکترا

کشور دانمارک همانند سایر کشورهای پیشتاز در بحث تحصیل، به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکترا، توجه ویژه ای دارد و جهت پرداخت مخارج تحصیل، شرایط ویژه ای را جهت تسهیل طول دوره دکترا در این کشور فراهم آورده است. بصورت کلی تحصیلات در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور دانمارک به ۲ صورت تحصیل با بورسیه و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه دانشگاه را شخصا پرداخت می کند، صورت می پذیرد.

تحصیل در شرایطی که دانشجو مستلزم پرداخت هزینه در دانشگاه های کشور دانمارک می باشد، همانند اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس کشور دانمارک است ولیکن در این مطلب شرایط لازم جهت اخذ فرصت تحصیل در مقطع دکترا به همراه اخذ بورسیه تحصیلی می پردازیم. با توجه به این نکته که کشور دانمارک برای افرادی که در مقطع دکترا در این کشور مشغول به تحصیل هستند، حقوقی ماهیانه تقریبا ۲  هزار دلار را مدنظر قرار می دهند. بسیاری از رشته های مهندسی در مقطع دکترا در کشور دانمارک به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

شرایط تحصیل در دانمارک با بورسیه

 1. مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر
 2. اخذ مدرک دال بر تسلط زبان انگلیسی (حداقل آیلتس  ۶٫۵)
 3. جلب نظر یک استاد مشاور (supervisor)
 4. داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی، کتاب و …

داشتن همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده، می توان در راستای افزایش شانس فرد در جهت اخذ پذیرش نقش بسزایی ایفا نماید.

حق کار و هزینه های تحصیل در دانمارک

دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های کشور دانمارک ملزم به پرداخت هزینه می باشند. ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در دانمارک را داشته باشد قبل از مهاجرت به این کشور برای مراجعه به سفارت باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن معادل هزینه یکسال زندگی و تحصیل است.

حق کار

دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد کشور دانمارک مجوز کار در محدوده ای ۱۰ الی ۲۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی می تواند بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در دانمارک را در یک سال پوشش دهد.

پیدا کردن کار دانشجویی در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها، تجربه کاری، ویژگی های شخصی فرد، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است. ولیکن تجربه ارزشمند وکلای موسسه مهاجرتی آریاناپارس مبین این مطلب است که فقط به دلیل ویژگی های شخصی متفاوت فرد (مثل عدم وفق پذیری با محیط، سطح ضعیف برقراری ارتباط و یا عوامل مشابه) می باشد.

هزینه های تحصیل

هزینه های تحصیل در دانمارک متناسب با رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر متفاوت می باشد. دانشجویان در صورت تحصیل به زبان دانمارکی می توانند از تحصیلات رایگان بهره مند شوند. به صورت معمول هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور دانمارک بین ۶ تا ۱۲ هزار یورو در سال در نظر گرفته می شود.

هزینه های زندگی

دانمارک یکی از کشورهایی است که بیشترین هزینه های زندگی را در اروپا دارا می باشد. هزینه های زندگی در دانمارک برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه است که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل در دانمارک می باشد.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی دانمارک

نحوه درخواست برای تحصیل در دانمارک در هر دانشگاه و دوره دارای الزامات ورودی متفاوت است، هر چند تمام برنامه های کاربردی به طور مستقیم به هر موسسه به صورت آنلاین ارائه می شوند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه های دانمارک:

 • پاسپورت
 • مدارک دانشگاهی
 • ریز نمرات تحصیلی
 • اثبات مهارت زبان
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • رزومه یا CV

در صورت ارائه مدارک به گروه آموزش دانشگاه، تیم پذیرش دانشگاه به تجزیه و تحلیل می پردازد. در صورت جواب مثبت، نامه به دانشجویان ارسال می شود که با نامه پذیرش می توانند برای درخواست ویزا اقدام نمایند. به صورت معمول بازه زمانی در نظر گرفته شده برای جواب دهی سفارت بین ۲ تا ۱۰ هفته تعیین می شود. از همین رو به دانشجویان علاقه مند به تحصیل در دانمارک توصیه می شود با آشنایی از بازه های زمانی با برنامه صحیح برای اخذ پذیرش و ویزا اقدام نمایند.

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. اخذ نمایندگی از بسیاری دانشگاه ها و مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

4.5/5 ( 16 نظر )
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

500 پاسخ به “تحصیل در دانمارک”

 1. آریانا پارس گفت:

  امتیاز بینندگان:5 ستاره

 2. بهنام گفت:

  سلام
  من مدرک کاردانی بازاریابی، کارشناسی مدیریت، ارشد روانشناسی عمومی دارم با معدل ۱۶٫۵
  دو مقاله بین المللی دارم، آیلتس ۶٫۵ و سنم هم ۳۱ سال متاهل بدون فرزند
  امکان گرفتن فول فاند در دانمارک برای دکتری روانشناسی وجود داره با شرایط من؟
  بمن گفتند چون مقاطع تحصیلیم غیر مرتبطه نمیشه و اصلا رشته روانشناسی رو فول فاند نمی دهند. لطفا راهنمایی کنیدکه چطور میتونم با فاند ادامه تحصیل بدم؟

 3. Leyli گفت:

  هزینه تحصیل در رشته های پزشکی دانمارک چقدره؟ چه مدرک زبانی لازمه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   هزینه یکسال زندگی در دانمارک حدودا ۸۰۰۰ یورو و هزینه تحصیل آن بین ۸ تا ۱۰ هزار یورو می باشد.

 4. مهديه احمدي گفت:

  سلام چه مدت طول میکشه ویزا صادر شه؟

 5. مهديه احمدي گفت:

  سلام شانس ویزای تحصیلی دانمارک چطوره؟

 6. author گفت:

  دانشگاه های دانمارک بورسیه ام داره؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   مقطع تحصیلی شما برای گرفتن بورسیه بسیار مهم است.داشتن رزومه تحصیلی قوی می تواند شانس شما را در گرفتن بورسیه در مقطع دکتری افزایش دهد.

 7. Setare گفت:

  برای تحصیل تو مقطع دکترا باید زبان دانمارکی بلد باشیم؟!

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه کورس تحصیلی شما به زبان دانمارکی باشد مدرک زبان دانمارکی و چنانچه به زبان انگلیسی باشد آیلتس ۶٫۵ مورد نیاز است.

 8. سارا گفت:

  خوندن پزشکی در دانمارک احتیاج به زبان دانمارکی داره؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در رشته پزشکی ملزم به ارائه مدرک دال بر تسلط زبان دانمارکی می باشید

 9. Bahram jafari گفت:

  سلام،
  زبان تحصیل در دانمارک چی هست؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   دروس در مقطع کارشناسی به زبان دانمارکی و در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد.

 10. بهنام گفت:

  سلام
  من مدرک کاردانی بازاریابی، کارشناسی مدیریت، ارشد روانشناسی عمومی دارم با معدل ۱۶٫۵
  دو مقاله بین المللی دارم، آیلتس ۶٫۵ و سنم هم ۳۱ سال متاهل بدون فرزند
  امکان گرفتن فول فاند در دانمارک برای دکتری روانشناسی وجود داره با شرایط من؟
  یک نفر گفت چون مقاطع تحصیلیم غیر مرتبطه نمیشه و اصلا رشته روانشناسی رو فول فاند نمی دهندو لطفا راهنمایی کنید

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   به دلیل تفاوت رشته های تحصیلی شما در دو مقطع کارشناسی و ارشد امکان ادامه تحصیل با بورسیه در مقطع دکتری در دانمارک معمولا نمی باشد و شما باید برای ارشد مجدد اقدام کنید.

 11. SZ گفت:

  سلام
  کارشناسی حسابداری از دانشگاه الزهرا با معدل ۱۶٫۱۱هستم و در حال حاضر در مقطع ارشد دانشگاه ارومیه در حال تحصیل هستم.به زبان انگلیسی مسلط و زبان آلمانی را تا a2خواندم.برای دکتری حسابداری در دانشگاه های دانمارک چقدر شانس دارم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای گرفتن پذیرش تحصیلی از دانمارک در مقطع دکتری به دلیل رقابتی که وجود دارد شما نیازمند داشتن رزومه تحصیلی خوب که شامل معدل بالای ۱۷ ,داشتن حداقل ۲ مقاله بین المللی, آیلتس بالای ۶٫۵ و… است می باشید.

 12. ali گفت:

  سلام من ۲۶ سالم و دیپلم ریاضی فیزیک دارم به زبان دانمارکی هم مسلط هستم ایا میتونم برای مقطع کارشناسی رشته هوافضا در دانمارک اقدام کنم ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در ابتدای راه باید تسلط زبان شما در زبان دنیش(دانمارکی) مورد ارزیابی قرار گیرد. از حیث پذیرش با مشکلی مواجه نخواهید بود ولی با توجه به شرایط سنی، شانس کمتری در مقایسه ما بقی افراد خواهید داشت.

 13. سهیل گفت:

  سلام من کارشناسی ارشد روانشناسی از دانشگاه بین المللی قزوین با معدل ۱۶/۵ هستم دو تا کتاب ترجمه کردم مقاله انگلیسی هم دارم به اضافه آیلتس ۶/۵
  میخواستم بدونم چطور میتونم برای بورسیه دکترا در دانمارک اقدام کنم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای گرفتن بورسیه از کشور دانمارک شما نیازمند داشتن رزومه تحصیلی قوی شامل مقالات بین المللی آیلتس بالای ۶٫۵ معدل بالای ۱۷و…..می باشید.برای گرفتن بورسیه باید با اساتید مختلف در دانشگاه های مختلف مکاتبه نمایید.

 14. امیر گفت:

  سلام خسته نباشید،ببخشید چطوری میتونم بصورت حضوری خدمت شما برسم؟

 15. علیرضا گفت:

  سلام برای تحصیل در دانمارک شرایط سنی چقدر تاثیر داره؟ و امکان کار بصورت دانشجویی هست؟ و با خانواده میشه رفت؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   در هر مقطعی برای دانشجویان حق کار دانشجویی در نظر گرفته می شود. هر چقدر سن شما کمتر باشد شانس ویزای تحصیلی شما بیشتر خواهد شد البته مقطع تحصیلی شما بسیار مهم می باشد.

 16. zh گفت:

  سلام
  من ۲۰ سالمه و در مقطع لیسانس رشته گرافیک در حال تحصیلم. معدل کلم بدلیل تغیر رشته از معماری به هنر و اینکه من پیش دانشگاهیم رو غیر حضوری گرفتم(هنر) متاسفانه معدل پیشم چندان جالب نشد فکر کنم ۱۵ یا ۱۶ بود و اینکه دو تا مدرک دیپلم دارم یکی معماری و یکی هنر، البته هنر فقط پیش دانشگاهیش رو گرفتم تا بتونم کنکور هنر شرکت کنم. معدل دیپلم معماریمم ۱۸ شد. خواستم ببینم با این معدلی که من دارم میتونم تو رشته کارگردانی دانشگاه های دانمارک تحصیل کنم؟ و اینکه معدل پیش هنرم اولویت داره یا معدل سال سوم معماریم(دیپلم)؟زبان انگلیسی هم مشکلی ندارم میتونم ایلس بگیرم

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   معمولا تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی به زبان خودشان می باشد. و برای ورود به رشته های هنری دانشگاه ها ممکن است از شما آزمون ورودی جهت دادن پذیرش بگیرند که در صورت قبولی شما می توانید وارد رشته خود شوید.

 17. رجب زاده گفت:

  سلام
  من ۲۵ سالمه و سه سال پیش در مقطع کارشناسی با معدل۱۷٫۰۴ از دانشگاه غیرانتفاعی در رشته ICT فارغ التحصیل شدم. مدرک ایلتس با نمره ۷ دارم.و فوق لیسانس حسابداری از دانشگاه ازاد با معدل۱۸ دارم. میخواستم ببینم امکان پذیرش در مقطع ارشد در دانمارک یا نروژ را دارم؟ و هزینه زندگی در کدام یک از این کشورها کمتر است؟ برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد رشته تحصیلی در نروژ یا دانمارک باید مطابق با رشته کارشناسی باشد ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط عنوان شده، قادر خواهید بود برای ادامه تحصیل در نروژ و دانمارک اقدام نمایید. برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید مرتبط با کارشناسی تحصیل کنید. به واسطه حضور هر دو کشور در محدوده اسکاندیناوی، هزینه های زندگی در هر دو کشور تقریبا یکسان می باشد.

 18. صادق گفت:

  ممنون از اطلاعات کاملتون

 19. اکبری گفت:

  برای تحصیل در دانمارک چه مدرک زبانی نیاز هست؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای مهاجرت تحصیلی به دانمارک در مقطع لیسانس مدرک زبان دانمارکی باید داشته باشید و در مقطع ارشد و دکترا با مدرک ۶٫۵ آیلتس آکادمیک هم میتونید تحصیل کنید.

 20. احمد گفت:

  برای رشته دندانپزشکی چه مدارکیو نیاز دارم؟؟
  درسته که میگن باید تو کنکور ایرانم شرکت کنم و قبول بشم؟!

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای مهاجرت تحصیلی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی مستلزم این هستش که شما زبان آن کشور را به خوبی بلد باشید و چون زبان دانمارکی در ایران تدریس نمیشه شانس ویزا برای این کشور بسیار پایین هستش.

 21. Melika گفت:

  سلام برای مهاجرت تحصیلی به دانمارک آیا الزامی به داشتن مدرک زبان این کشور در مقطع ارشد هست ؟
  شرایط دریافت اقامت دانمارک بعد از تحصیل چطوریه؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای مهاجرت تحصیلی به دانمارک در مقطع ارشد، شما در دانشگاه های انگلیسی زبان این کشور هم می توانید تحصیل کنید که مدرک ۶٫۵ آیلتس رو باید داشته باشید. اگر شما در این کشور کار پیدا کنید و مدارکتون رو به سفارت ارائه بدید می تونید اقامت بگیرید.

 22. نیلوفر گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۲۵ سالمه و لیسانس گرافیک دارم با معدل حدود۱۸
  درحال خوندن زبان برای مدرک آیلتس هستم
  میخواستم بدونم شانس پذیرش و بورسیه در کدوم داشنگاه دانمارک رو دارم؟
  در کل بجز دانمارک،کدوم کشور برای بورس مناسب تره برای من؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   به صورت کلی شانس شما برای اخذ پذیرش در دانشگاه های دانمارک مناسب است. به طور کلی برای اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد شانس پایین تری را نسبت به مقطع دکترا خواهید داشت. در حال حاضر با تحصیل در ایتالیا شانس دریافت بورسیه برای شما بیشتر می باشد.

 23. shima گفت:

  سلام
  برای تحصیل در رشته هنر در دانمارک چه مدرک زبانی نیاز هست و آیا آزمون ورودی باید داد ؟
  هزینه های تحصیل در مقطع لیسانس چقدر هست؟
  ۲۰ سالمه دانشجوی معماری هستم

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در دانمارک در رشته هنر معمولا دانشگاه ها دارای آزمون ورودی می باشند چنانچه شما در آن آزمون ها قبول شوید می توانید پذیرش دریافت نمایید.معمولا در مقطع کارشناسی اکثریت کورس های تحصیلی به زبان خودشان ارائه می شود.

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای مهاجرت تحصیلی به کشور دانمارک سوابق تحصیلی شما بسیار حائز اهمییت می باشد.

 24. mina گفت:

  سلام برای تحصیل در مقطع ارشد امکان گرفتن بورسیه تو رشته مهندسی نفت هست.
  ۲۴ سالمه معدلم ۱۷ از دانشگاه آزاد آیلتس ۶ دارم.

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای مهاجرت تحصیلی به کشور دانمارک امکان گرفتن بورس به طوری که کل هزینه های شما پرداخت شود وجود ندارد اما ممکن است یکسری دانشگاه ها به شما کمک هزینه تحصیلی بدهند.

 25. حامد احمدی گفت:

  سلام
  ۲۵ سالمه و قصد مهاجرت تحصیلی به دانمارک دارم برای تحصیل در رشته پزشکی دانمارک آیا قبولی در کنکور سراسری لازم هست؟
  چه مدرک زبانی میخواد و هزینه های تحصیل در این رشته چقدر هست؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای مهاجرت تحصیلی به دانمارک و تحصیل در رشته پزشکی قبولی در دانشگاه سراسری نیازی نیست اما شما باید به زبان دانمارکی مسلط باشید

 26. sama گفت:

  سلام
  من ۳۴ ساله مدرک کارشناسی هنر دارم با معدل ۱۶/۵ میخواستم مهاجرت تحصیلی کنم به دانمارک آیا امکان تحصیل در مقطع ارشد در رشته های مدیریت هست ؟
  همسرم میتونه همزمان با من وارد این کشور بشه و اجازه کار داره؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای مهاجرت تحصیلی به کشور دانمارک و تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان شما باید مدرک ۶٫۵ آیلتس داشته باشید و همچنین همراه شما اجازه کار کردن فول تایم را به صورت قانونی در این کشور ندارد و همزمان با شما هم نمی تواند وارد کشور شود.

 27. maah گفت:

  سلام
  من دانشجوی ارشد حقوق نفت و گاز در دانشگاه صنعت نفت (دانشکده نفت تهران) هستم که پایان مهر ماه زمان دفاع من هست و تا به حال معدل من روی ۱۸ هست. کارشناسی هم رشته ی حقوق رو با معدل ۱۶ گذروندم. در حال نوشتن دو مقاله هستم و زبان انگلیسی خوبی دارم اما هنوز برای مدرک اقدام نکردم. سمینار مرتبط خارج از کشور هم شرکت کردم و دو توصیه نامه از دو فرد برجسته دارم. ممکن هست با توجه به تجربیاتتون بفرمائید این شرایط مطلوب تلقی میشه یا خیر؟

  متشکرم.

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه شما قصد ادامه تحصیل در دانمارک را دارید رزومه ی تحصیلی شما مناسب می باشد منتها هرچقدر این رزومه قوی تر شود شانس گرفتن پذیرش در مقطع دکتری در کشور دانمارک بیشتر خواهد شد.

 28. جواد اراضی نژاد گفت:

  سلام
  من کارشناسی مهندسی شیمی گرایش صنایع غذایی از دانشگاه آزاد مرودشت با معدل ۱۸٫۳۵
  کارشناسی ارشد مهندسی شیمی گرایش طراحی فرایندها از دانشگاه اصفهان با معدل ۱۶٫۲۳
  یک مقاله ی isi
  و آیلتس ۸

  میخواستم ببینم شانس گرفتن فاند از چه دانشگاه هایی رو دارم
  ممنون

 29. Razyeh گفت:

  سلام من 29 سالمه لیسانس برق دانشگاه زنجان با معدل 14/30 و ارشد دانشگاه شاهد با معدل 15/90 دارم و دوتا مقاله با ایمپکت 4/6 و آیلتس با نمره 7 دارم میتونم در دانشگاه sdu بورسیه بگیرم؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   باید برای شما امکان سنجی شود. چون در مقطع دکتری شانس گرفتن پذیرش از کشور های حوزه ی اسکاندیناوی کم می باشد.

 30. فرهاد گفت:

  سلام
  من مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد برق قدرت رو هر دو در دانشگاه خواجه نصیر به ترتیب با معدل های 16.12 و 17.80 گذروندم. دو مقاله isi یکی با ایمپکت 7 و یکی 3 دارم. سطح زبان انگلیسیم مناسبه و آیلتس 7 دارم ولی هیچ آشنایی نسبت به زبان دانمارکی ندارم. با این شرایط شانس گرفتن پذیرش و فاند از دانشگاههای دانمارک برای دکتری رو دارم؟ و یه سوال دیگه اینکه آیا ویزای دانشجویی به نحوی هست که در طول دوران تحصیل بشه به ایران سفر کرد؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   شانس گرفتن پذیرش در مقطع دکتری در حوزه ی اسکاندیناوی کم می باشد. ولی باید برای شما امکان سنجی شود چون تقریبا رزومه ی خوبی را دارید.

 31. پویا گفت:

  سلام من مدرک کارشناسی آزاد و ارشد آزاد عمران مهندسی زلزله با معدل 17.11 هستم. 12 سال سابقه کار دارم. همسرم هم ارشد معماری دانشگاه هنر اصفهان با معدل بالا هستش . پیشنهادتون کجا هستش؟ آیا دانمارک یا نروژ رو پیشنهاد می کنید؟
  ضمنا برادرم هم مقیم کانادا هستش

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   شرایط سنی و هدف شما بسیار مهم می باشد ولی راه های گوناگونی از جمله کاری و تحصیلی وجود دارد. که مطابق با بررسی کامل شرایط شما می توانید گزینه ی مناسب را انتخاب نمایید ولی به صورت کلی نروژ نسبت به دانمارک از موقعیت کاری بیشتری برخوردار می باشد.

 32. bahador گفت:

  سلام خسته نباشين ٣٤ سال سن دارم ايلتس ٦ مدرك ليسانس دانشگاه آزاد معدل ١٧/٣٦ سال ٩١ فارق التحصيل شدم وفوق رو با معدل ١٥/٩٢ گرفتم براي دانمارك ميخواستم اقدام كنم واسه تحصيل ارشد ميتونم ؟؟ همسر و فرزند ٧ ساله دارم

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما می توانید برای فوق مجدد اقدام نمایید. در نظر داشته باشید ممکن است با یک فاصله ی زمانی ویزای همراه به همسر و فرزندتان داده شود.

 33. ماندانا گفت:

  سلام من دبیر رسمی کامپیوتر با سابقه کار و با کارشناسی ارشد نرم افزار هستم ولی خیلی علاقه به تحصیل در رشته پزشکی نیز هستم . البته همسرم نیز پزشک عمومی از دانشگاه سراسری میباشد و ایشان هم برای کار در دانمارک اقدام کرده اند .یک پسر 12 ساله که در تیزهوشان درس میخونه و یک دختر 2 ساله هم داریم.میشه راهنمایی کنید برای من چه ادامه تحصیلی رو پیشنهاد میکنید ؟ ممنون که وقت خود را در اختیار ما میگذارید.

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما هم می توانید برای فوق مجدد و هم برای مقطع دکتری اقدام نمایید.

 34. بردیا گفت:

  سلام
  من کارشناسی رباتیک دارم و ارشد سینما. آیا امکان اخذ پذیرش در دوره ارشدی در رشته های مربوط به هنر را دارام می باشم؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   امکان گرفتن پذیرش برای شما می باشد. ممکن است برای گرفتن پذیرش در رشته های هنری دانشگاه ها آزمون های ورودی برگزار نمایند.

 35. علیرضا گفت:

  سلام
  من کارشناسی ارشد معماری هستم از دانشگاه ازاد معدلم حدود 18 .در حال حاضر زبان میخونم برای ایلس. میخواستم ببینم چه دانشگاه در دانمارک معماری داره و شانسی برای پزیرش دارم؟؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام شما مدرک 6.5 آیلتس داشته باشید میتونید در دانشگاه های دانمارک پذیرش بگیرید.ما نمایندگی پذیرش بیشتر دانشگاه هارو داریم.

 36. نادر صفری نیا گفت:

  سلام
  من 23 سالمه دانشجوی کارشناسی فیزیک با معدل 14.46 از دانشگاه شریف هستم و نمره تافل 95 و یک توصیه نامه دارم. می‌خواستم بپرسم که آیا شانسی برای بورسیه ارشد دارم و یا می‌توانم از تخفیفاتی استفاده بکنم؟ لطفا راهنمایی بکنید. با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شما برای کشور ایتالیا برای بورس DSU می توانید اقدام نمایید. البته باید در نظر داشته باشید معدل شما یک مقدار پایین می باشد.

 37. محمد حسین گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  بنده 27 سال دارم و کارشناسی بیوشیمی از دانشگاه آزاد و ارشد از غیر انتفاعی در شته زیست فناوری بیوتکنولوژی میکروبی دارم. میخواستم بدونم در کشور دانمارک شانسی دارم ؟در غیر اینصورت در کدام کشورها شانس بیشتری برای پذیرش دارم؟!

  • آریانا پارس گفت:

   سلام برای دانمارک برای مقطع دکتری در صورت داشتن رزومه ی خیلی قوی شما می توانید اقدام نمایید.

 38. افشین گفت:

  سلام من فوق لیسانس مکانیک تبدیل انزژی هستم با معدل ۱۸. خدمت رفتم و مقاله بین المللی دارم. زبانم خوبه ولی آیلتس یا تافل شرکت نکردم با این شرایط وضعیتم چطوره.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   از مهمترین شرایط اخذ ویزای تحصیل در دانمارک مدرک زبان هست. برای اخذ بورسیه دو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی و نه استانی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا 7 هست

 39. حبیبی گفت:

  با سلام. پسر اینجانب 20 سالشونه و سال دوم رشته معماری دانشگاه تهران مشغول به تحصیله. با معدل بالای 18 و دبیرستان تیزهوشان علامه حلی با معدل بالای 18 دیپلم گرفته. میخواستم ببینم برای دانشگاه های دانمارک یا نروژ یا سوید هزینه تحصیل و زندگی سالیانه چقدر باید در نظر بگیریم؟؟
  با تشکر از توجه تون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام .هزینه های تحصیل و زندگی حدودا برای سوئد و دانمارک 20 تا 25 هزار یورو و نروژ سالیانه حدود 12000 یورو هزینه ی شما می شود .

 40. مینا گفت:

  سلام. من کارشناسیم از پیام نور با معدل الف و ارشد از دانشگاه تهران با معدل الف را دارا هستم مقاله هم دارم رشتم مدیریت و گرایشم کارآفرینی هست. برای تحصیل در دوره دکتری در دانمارک میتونم بورسیه بگیرم؟ باتوجه به اینکه هزینه ها رو نمیتونم شخصا پرداخت کنم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام . دانمارک فقط مقطع دکتری با بورسیه می باشد به همین دلیل رقابت خیلی زیاد بین افراد وجود دارد. هر چقدر رزومه ی تحصیلی شما قوی تر باشد شانس گرفتن بورسیه بیشتر می شود.

 41. پدرام گفت:

  سلام. من 27 سالم هست و لیسانس کامپیوتر از دانشگاه آزاد دارم با معدل 13. اما 2 مدرک بین المللی کامپیوتر(لینوکس) دارم. و 2 استارتاپ موفق در حوزه ی یادگیری آنلاین. همچنین سابقه ی برگذاری چند همایش در حوزه ی امنیت سایبری. چقدر شانس برای پذیرش دارم ؟

 42. میلاد گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید. من کارشناسی علوم ازمایشگاهی از دانشگاه ازاد با معدل 15.60 دارم. و نمره ایلتس 6. میخواستم برای ارشد برای دانمارک اقدام کنم. میخواستم راهنماییم کنید چقدر شانس پذیرش دارم ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شما می توانید برای ارشد اقدام کنید منتها باید در نظر داشته باشید اکثریت دانشگاه ها آیلتس 6.5 به بالا از شما می خواهند.

 43. سیاوش گفت:

  سلام,من کارشناس ارشد رشته مهندسی کشاورزی گرایش زراعت_اگرواکولوژی میباشم,معدلم هم ۱۷/۵,از دانشگاه سراسری فارغ التحصیل شدم,دوتا مقاله معتبر دارم, مدرک اآیلتس ندارم, برای دکترا چطوری میتونم تحصیل رایگان بکنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام کشورهایی که هزینه ی تحصیل در آنها تقریبا رایگان می باشد آلمان اتریش فرانسه نروژ می باشد. و چنانچه شما قادر به در یافت بورسیه باشید با توجه به نوع و مبلغ بورسیه یک مقدار از هزینه هاتون رو می توانید پوشش دهید.البته حتما باید آیلتس 6.5 به بالا داشته باشید.

 44. مهرزاد گفت:

  سلام
  لیسانس مهندسی صنایع با معدل 15.2 از دانشگاه دولتی رده متوسط و ارشد با معدل 16.4 از دانشگاه صنعتی شیراز. 2 مقاله isi با ایمپکت 2.5 و نمره آیلتس 7.5 و توصیه نامه هم دارم.
  شانس پذیرش بورسیه با فاندی که بتونم در دانمارک مخارجم رو تامین کنه دارم؟؟ مثلا 1200 دلار

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بی شک شانس بلایی دارید اما باید مقالات شما به استید مختلف ارائه و نهایت تایید یک سوپر وایزر را داشته باشید تا بتوان میزان بورسیه رادریافت

 45. مهدی گفت:

  با سلام
  من لیسانس نرم افزار از دانشگاه آزاد با معدل حدودا 17 را دارم. آیا شرایط اخذ پذیرش در یکی از دانشگاه های خوب رو میتونم داشته باشم؟

  • آریانا پارس گفت:

   برای اخذ ویزای تحصیلی در مقطع ارشد در کشور دانمارک به غیر از معدل و ریز نمرات مناسب باید حداقل مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ و همچنین تمکن مالی ۱ سال را ارائه دهید. اما با این تفاسیر با داشتن معدل بالای ۱۷ که اشاره کردن شانس پذیرش را دارا هستید

 46. امیر گفت:

  سلام من لیسانس مهندسی دریا از دانشگاه صنعتی امیرکبیر با معدل حدود 13 هستم آیا میتونم برای ارشد در دانشگاههای نروژ یا دانمارک پذیرش بگیرم؟ ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شرایطتان نظیر سن و…باید دقیق تر بررسی شود.
   ولی درکل برای مقطع ارشد حداقل ایلتس 6-6.5 نیاز میباشد. طول دوره 2ساله است. و باید دانشگاهی یافت شود که مناسب شرایطتان باشد.

 47. نرگس گفت:

  سلام
  من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه غیرانتفاعی دارم. آیا مدرک این نوع دانشگاه ها در کشورهای اسکاندیناوی مورد تایید است؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   معمولا دانشگاه هایی که زیر نظروزارت علوم میباشند مورد تایید هستند البته تا زمانی که مدارک به دانشگاه ارائه نگردد نمیتوان تایید یا رد کرد که به شما پذیرش میدهند

 48. Saman گفت:

  Salam man daneshjoye zaban englisi hastam be zaban Danish ham tasalot daram, emkanesh hast betonam beram
  Daneshjoye elmi karbordi hastam

 49. نفیس گفت:

  سلام
  من سال آخر دانشجوی دکتری کشاورزی هستم. میخواستم بپرسم به نظر شما با توجه به رشته تحصیلی، من در کدوم کشورها شانس بیشتری برای پیدا کردن کار و اقامت دارم؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   الویت کارفرماها با افراد خودشان و فارغ التحصیلان خودشان میباشد مگرینکه درخواست شغلی داشته باشید.

 50. s گفت:

  سلام من لیسانس حسابداری از دانشگاه پیان نور دارم.اگر قوق لیسانس شیمی در دانمارک یا کشور دیگه ی بخونم چه شرایطی لازمه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اگر دلیل برای تغییر رشته منطقی باشد مشکلی نیست.
   دوره فوق لیسانس حدودا 2سال میباشد، حداقل ایلتس 6-6.5 نیاز است. از هردانشگاهی که قصد پذیرش را داشته باشید نیاز است که بودجه سال اول در حسابتان باشد. که این بودجه با توجه به کشور انتخابی متفاوت است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما در تماس باشید:
   https://arianaabroad.com/

 51. کیمیا گفت:

  برای دانشگاه آلبورگ…
  حالا با توجه به شرایطم که قبلا گفتم چنددرصد شانس دارم؟ باتشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اگر باتوجه به این شرایطی که نوشته شده نظری داده شود درباره درصد شانس غیرکارشناسانه میباشد.
   شما میتوانید برای راهنمایی بیشتر از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما در تماس باشید:
   https://arianaabroad.com/

 52. کیمیا گفت:

  سلام خسته نباشید. من مدرک کارشناسیم از دانشگاه پیام نوره و همین طور معدلمم بالا نیست. میخوام برای ارشد، دانمارک تحصیل کنم امکانش هست که من رو قبول نکنند؟
  البته مدرک آیلتس نمره 7 و یک مقاله هم دارم اما با توجه به مدرک و معدلم نگرانم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   دانمارک یک کشور غیر انگلیسی زبان است.
   باتوجه به دانشگاهی که انتخاب میکنید این معدل میتواند تاثیرگذار باشد.
   شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق لینک زیر با مشاورین ما در ارتباط باشید:
   https://arianaabroad.com/

 53. شکیبا گفت:

  سلام من دانشجو مقطع پزشکی عمومی هستم.می خواستم برای تخصص به دانمارک برم.چه کار هایی لازمه انجام بدم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تمام افرادی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را داشته باشند در ابتدا مدرکشون باید مورد تایید اون کشور قرار بگیره. و تمام دوره ها منحصر به آن کشور و به زبان خود آن کشور برگزار میشود.
   در ابتدای امر مدرکتون باید رجیستر بشه در رشته های پزشکی این رجیستر شدن با ازمون همراه است.

 54. شیوا گفت:

  سلام
  من کارشناسی معماری خوندم و در حال حاضر دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد طراحی شهری هستم.
  معدل کل مقطع ارشدم بالای 18 است.
  رزومه ی قوی ای ندارم.
  ممنون میشم راهنماییم کنید که شرایط کاری رشته ی من تو کشور دانمارک به چه صورته ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در کشورهای مختلف الویت کارفرماها با افراد خودشان و فارغ التحصیلان خودشان است.
   اگر درخواست شغلی داشته باشید، کارتان راحتتر میشود.

 55. سارا گفت:

  سلام
  امیدوارم خوب باشین. من 34 ساله هستم. ارشدم رو سال 90 از دانشگاه قبرس که به زبان اینگلیسی بود گرفتم اما مدرک زبان ندارم. 5 سال سابقه کاری دارم. میخواستم بدونم باری مهاجرت به دانمارک، مهاجرت تحصیلی خوبه یا مهاجرت کاری؟ آیا کاری اصلا امکان داره؟ و اگر تحصیلی باشه شانس گرفتن بورسیه تا چه حدی هست؟
  ممنونم که وقت میزارین و پاسخگو هستین
  با تشکر
  سارا

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   از طریق ویزای کاری: الویت کارفرماها با افراد خودشان و فارغ التحصیلان خودشان میباشد که آنها را شاغل کنند مگرینکه درخواست شغلی داشته باشید.
   برای مقطع phd نیازمند رزومه قوی میباشید که شامل سطح زبان(حداقل ایلتس 7)، مقالات معتبر بین المللی، طرح توجیهی، نمرات، معدل، رنکینگ دانشگاه و…میباشد و در پذیرش این مقطع تاثیرگذار است.

 56. سمانه گفت:

  سلام
  اینجانب لیسانس نرم افزار در سال ۸۶ با معدل ۱۵.۵۰ و فوقم مدیریت تکنولوژی از دانشگاه مجازی علم و صنعت با معدل ۱۸.۳۳ در سال ۹۶ فارق التحصیل شدم
  ۱۰سال در یک شرکت اینترنت مشغول کار شبکه هستم
  سطح زبانم متوسطه.تصمیم به گرفتن مدرک زبان با نمره ۶ دارم .برای فوق مجدد در زمینه شبکه یا مدیریت با بورسیه امکان پذیر هست?

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اخذ بوررسیه در مقطع ارشد شانس پایینی دارد و بیشتر بورسیه برای دکتری صادق است ولی احتمالا بتوانید از تخفیفات دنشجویی بهره بگیرید . ارشد مجدد در دو رشته امکان دارد خصوصا نرم افزار و آیلتس بالای 6 داشته باشید شانس پذیرش و ویزا بالا میرود .

 57. Yousef گفت:

  با سلام,میخواستم واسه فوق لیسانس عمران تو دانمارک پذیرش بگیرم,تازه ازدواج کردم,ایا میشه همسرم را با خودم ببرم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در دانمارک در مقطع ارشد امکان همراهی همسر هست اما نه همزمان و معمولا با یک تاخیر 6 ماه به شما ملحق میشوند

 58. متین گفت:

  سلام ممنونم از پاسخ گوی خوبتون
  من لیسانس نرم افزار کامپیوتر از دانشگاه ازاد دارم با معدل 18.23 و میخواستم بدونم برای بورسیه ارشد میتونم اقدام کنم برای دانمارک مدرک زبان ندارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای بورسیه بدون شک باید آیلتس بالای 6.5 و مقاله بین المللی داشته باشید . برای ارشد خواندن در دانمارک شانس اخذ بورسسیه پایین است و هزینه ها را بدون درنظر گرفتن بورسیه محسوب کنید

 59. ملیکا گفت:

  سلام
  من 18 ساله هستم معدل کلم 19,69 هست. می خواستم بدونم برای تحصیل در رشته پزشکی چه شرایطی لازمه ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در دانمارک در رشته پزشکی غیر از معدل خوب تسلط به زبان دنیش که مختص کشور دانمارک هست الزامیست و بعد از گذران دوره یکساله پری مدیکال و در صورت قبولی اجازه ورود به دوره پزشکی را دارید. لطفا به لینک مربوطه مراجعه نمایید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *