شرایط تحصیل در دبی

نزدیکی دبی به ایران این شهر امارات را به یکی از مقاصد جذاب برای تحصیل دانشجویان تبدیل نموده است و سالانه بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان دبی را برای ادامه تحصیلات آکادمیک انتخاب می نمایند. زبان رسمی مردم دبی عربی می باشد ولی زبان تحصیل انگلیسی است و دانشجویان باید برای ادامه ی تحصیل مدرک آیلتس داشته باشند.

تحصیل در دبی

البته تحصیل در دبی بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر می باشد اما باید برای تقویت زبان انگلیسی خود قبل از شروع دانشگاه به کالج های زبان بروید. چنانچه علاقه مند به یادگیری زبان انگلیسی هستید می توانید با مراجعه به وبسایت موسسه آموزش زبان انگلیسی آریاناپارس اطلاعات مفیدی را در این زمینه بدست آورید.

مقاطع قبل دانشگاه

مدارس در دبی دارای استانداردهای آموزشی بالائی می باشند و مجموعه ای از مدارس دولتی و غیر دولتی را شامل می شوند که متناسب با فرهنگ های مختلف به آموزش دانش آموزان می پردازند. در مدارس دولتی پسرها و دخترها به صورت جداگانه ای در کلاس ها مشغول به تحصیل می باشند.

مدارس ابتدائی در دبی

کیفیت مدارس در دبی بسیار بالاست. آموزش در دوره ی ابتدائی در دبی از ۵ سالگی شروع می شود، مدارس از شهریور کار خود را آغاز می کنند و تعطیلات تابستان ۲ ماهه می باشد. در امارات تعطیلات وسط هفته و بین التعطیلین نخواهید داشت.

تحصیل در مقطع دبیرستان در دبی

تحصیل در این مقطع به دوره های نظری و فنی و حرفه ای تقسیم می شود که هر دو این دوره ها به مدت ۳ سال به طول می انجامد و از سن ۱۵ تا ۱۸ سالگی می باشد. تحصیل در مقطع دبیرستان در دبی به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد و دوره های تحصیلی دبیرستان به صورت معمول در ماه سپتامبر آغاز می گردند.

هزینه های تحصیل در مقطع دبیرستان

بسته به امکانات تحصیلی و تجهیزات در مدارس، شهریه ها متغیر می باشد اما به صورت معمول بین ۱۰ تا ۶۰ هزار درهم در سال می باشد، البته مدارسی هم در دبی وجود دارند که شهریه آنها سالانه به ۱۰۰ هزار درهم می رسد.

تحصیل در دبی

بسیاری از مدارس بین المللی در دبی نیز وجود دارند که جهت تحصیل در مقطع دبیرستان می توان به برخی از آنها مثل مدرسه آمریکائی دبی، کالج جمیرا، مدرسه ی بین المللی استرالیائی و مدرسه بریتانیائی دبی اشاره کرد.

مقطع کارشناسی در دبی

تحصیل در مقطع لیسانس ۳ تا ۴ سال می باشد و دانشجویان قادر خواهند بود با ۱ تا ۲ سال تحصیل در دبی وارد دانشگاه های انگلستان و آمریکا شوند و تحصیلات خود را در این کشورها در مقطع لیسانس ادامه دهند. دانشجویان لیسانس اجازه ی کار ۱۰ ساعت در هفته را خواهند داشت که به ازای هر ساعت ۱۰ تا ۱۲ دلار دریافت خواهند کرد که این مبلغ بخشی از هزینه های زندگی شما در دبی را تامین خواهد کرد. چنانچه قصد تحصیل در این کشور را دارید پیشنهاد می کنیم مطلب معرفی دانشگاه های امارات را نیز مطالعه بفرمائید.

مقطع کارشناسی ارشد در دبی

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دبی به دو زبان انگلیسی و عربی می باشد، بنابراین برای تحصیل در این مقطع باید آیلتس بالای ۶ داشته باشید. این دوره ۲ ساله می باشد و در حین تحصیل اجازه ی کار ۲۰ ساعت در هفته را دارید و پس از اتمام تحصیل، دولت دبی به دانشجویان اجازه ی اقامت ۱ ساله را می دهد که در صورت یافتن شغلی مناسب قادر به تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری خواهند بود.

مقطع دکتری در دبی

تحصیل در این مقطع در دبی احتیاج به رزومه ی علمی قابل قبول دارد و دانشجو باید سوابق انجام کارهای تحقیقاتی را در مقطع ارشد داشته باشد. تحصیل در این مقطع ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد و دانشجویان قادر خواهند بود در دانشگاه های استرالیائی و انگلیسی که در دبی نمایندگی دارند تحصیل نمایند. برای تحصیل در این مقطع باید نمره آیلتس و تافل داشته باشید و همچنین نظر یک استاد راهنما را برای انجام پروژه ی تحقیقاتی خود جلب نمائید.

سایر کشور ها,سایر کشور ها,سایر کشور ها

دانشجویان در این مقطع به صورت حرفه ای در مراکز تحقیقاتی مشغول به تحصیل می شوند و در طی ۴ سال به صورت تمام وقت این دوره را به اتمام می رسانند ولی چنانچه این دوره به صورت پاره وقت باشد بیشر از ۴ سال طول خواهد کشید. برای دریافت اطلاعات کاملتر در رابطه با کشور امارات متحده عربی به مطلب تحصیل در امارات مراجعه فرمائید.

حق کار و هزینه های تحصیل در دبی

دانش آموزان و دانشجویان برای تحصیل در دبی باید هزینه پرداخت کنند و دبی جزو کشورهایی که تحصیل در آنها رایگان می باشد به حساب نمی آید. در دبی اجازه ی کار وجود دارد و دانشجویان با کار دانشجویی هم با فضای کاری این کشور بیشتر آشنا می شوند و هم به هزینه های خود کمک خواهند کرد. 

حق کار

همانطور که قبلا اشاره شد دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی اجازه ی کار ۱۰، ۲۰ و ۳۰ ساعته دارند که با دریافت ساعتی ۱۰ تا ۱۲ دلار، بسیاری از هزینه های خود را تامین خواهند کرد. گرچه دبی کشوری است که سالانه توریست های زیادی به آن وارد می شوند و زبان انگلیسی جزو زبان های رایج در این کشور به حساب مب آید ولی در هر کشوری که باشید اگر زبان ان را بدانید قطعا شرایط پیدا کردن کار برایتان مناسب تر خواهد شد.

هزینه های تحصیل

همانطور که می دانید تحصیل در دبی ارزان نیست، شهروندان دبی قادر به تحصیل رایگان در این کشور می باشند ولی دانشجویان بین المللی ملزم به پرداخت هزینه های گزاف برای تحصیل می باشند.

آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره در ایران که بصورت همزمان دارای مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و اعزام دانشجو از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد، به شما دوستان عزیز توصیه می کند که در صورت تصمیم به تحصیل در دانشگاه های دبی تحقیقات لازم را به عمل آورید و هزینه ها را با سایر کشورهای جهان مقایسه نمائید.

دانشگاه های مختلفی در دبی جود دارند که هر کدام شهریه های متفاوتی را از دانشجویان دریافت می کنند، برخی از دانشگاه های دبی شهریه ای معادل ۳۰۰۰۰ دلار در سال دارند.

البته برخی از دانشگاه ها نیز وجود دارند که هزینه های کمتری در این کشور دارند که با توجه به رشته ی مورد نظر می توانید این دانشگاه ها را جستجو کنید و به تحصیل در آنها بپردازید.

هزینه های زندگی

در رتبه بندی شهرهای امارات از لحاظ گرانی، دبی گرانترین شهر این کشور به حساب می آید. اجاره ی مسکن در دبی یکی از دغدغه های افراد بخصوص دانشجویان می باشد و هزینه های گرمایش و سرمایش در خانه ها نیز بالا می باشد.

هزینه های مواذ غذائی اگر به برندهای داخلی اکتفا نکنید، گران خواهد شد، در دبی یک خانواده ی ۴ نفره بصورت متوسط ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ درهم در ماه را باید برای هزینه ی مواد غذائی در نظر بگیرد.

اگر در دبی حمل و نقل با وسایل نقلیه عمومی داشته باشید در کاهش هزینه های زندگی اتان تاثیر گذار خواهد بود. در دبی وسایل حمل و نقل مثل تاکسی های آبی، مترو و اتوبوس وجود دارد که توصیه می شود از آنها استفاده کنید.

تحصیل در دبی

در دبی می توانید خودرو هم اجاره کنید زیرا مسافرت به شهرهای اطراف احتیاج به خودروی شخصی دارد که به عنوان مثال برای یک خودروی تویوتا ماهانه باید ۱۵۰۰ درهم پرداخت کنید ، البته هزینه ی سوخت در دبی کم نیست و باید برای تامین سوخت خودروی خود نیز ماهی ۴۰۰ درهم را در نظر بگیرید.

نحوه ی درخواست ویزای تحصیلی دبی

دریافت ویزای تحصیلی دبی الزام به در دست داشتن یک پذیرش دانشگاهی از سوی دانشگاه های دبی را دارد و فرصتی عالی برای دانشجویانی می باشد که قصد ادامه ی تحصیل در کشوری نزدیک به ایران را دارند. در ادامه ی مطلب به توضیح مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی دبی می پردازیم.

اعطای ویزای ۵ ساله دبی

دولت امارات متحده عربی به دانشجویانی که رتبه ی ممتازی در دانشگاه و مدارس مبدا خو داشته اند ویزای ۵ ساله اعطا می کند. این دانش آموزان باید معدل ۲۰ و یا بسیار نزدیک به آن را از سال دوم مقطع راهنمایی و یا دبیرستان را داشته باشند تا بتوانند این ویزا را برای شروع مقطع دانشگاه خود دریافت کنند.

دانشجویان نیز باید با GPA حدود ۳٫۷۵ از دانشگاه فارغ التحصیل شده باشند و این مزایای ویزا شامل افرد خانواده ی شخص مورد نظر نیز خواهد شد. این نوع ویزا برای دانش آموزان و دانشجویانی که شرایط تحصیلی ممتازی دارند صادر خواهد شد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی

 • دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه های دبی
 • مدارک پزشکی
 • تمکن مالی لازم و یا نشان دادن اسپانسری که از لحاظ مالی شما را حمایت کند

تائیدیه اداره ی مهاجرت

در حال حاضر ویزاهای تحصیلی دبی ۱ ساله اعطا می شوند و در صورت ادامه ی تحصیل شخص تمدید خواهند شد، البته این نکته را در نظر داشته باشید که دبی اقامت دائم به افراد اعطا نخواهد کرد.

قوانین ساپورت مالی فرزندان

قوانین ایالات متحده امارات اجازه ی ساپورت مالی فرزندان پسر بالای ۱۸ سال را به والدین نمی دهد مگر اینکه در یکی از موسسات آموزش عالی در دبی مشغول به تحصیل باشند ولی در مورد دختران اینگونه نیست و والدین قادر به تامین مالی آنها بدون در نظر گرفتن شرایط خاصی خواهند بود.

چنانچه برای دریافت ویزای تحصیلی دبی هر گونه سوالی دارید می توانید با مشاورین مجموعه آریاناپارس تماس حاصل نموده و با دریافت مشاوره رایگان مسیر درستی را برای انتخاب دانشگاه و یا کشور مورد نظرتان پیش رو گیرید.

 

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

   

  به این مطلب امتیاز دهید!
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تحصیل در دبی تحصیل در دبی تحصیل در دبی تحصیل در دبی تحصیل در دبی

  شبکه های اجتماعی

  arrow up