شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان کشور آمریکا

تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان کشور آمریکا

افراد برای تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان آمریکا باید شرایط به خصوصی را داشته باشند تا از امکانات رفاهی این کشور بهره مند شوند. سیستم آموزشی که در آمریکا وجود دارد بخش عظیمی از گزینه ها را در خصوص تحصیل در آمریکا برای متقاضیان فراهم کرده تا دانش آموزان و دانشجویان بین المللی بتوانند بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنند. کیفیت آموزشی بالایی که در دانشگاه ها و کالج های آمریکا وجود دارد موجب گردید تا این کشور به عنوان بهترین گزینه برای تحصیل شناخته شود.

مدارس آمریکا

دانش آموزان برای تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان کشور آمریکا در ابتدای کار باید نوع مدرسه خود را انتخاب کنند. بصورت کلی مدارس کشور آمریکا را می توان به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم بندی کرد.

با توجه به آمار های گرفته شده توسط دولت آمریکا، ۸۸ درصد افراد برای تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان در آمریکا مدارس دولتی را انتخاب می کنند. به این شکل که مدارس دولتی بودجه خود را در درجه اول توسط ایالات که از مالیات های ساکنین همان ایالت تأمین می شود و مقدار کمی هم توسط دولت پرداخت می شود.

تحصیل در آمریکا با توجه به شرایط دانش آموزان و متقاضیان انجام خواهد شد و دانش آموزان برای تحصیل در هر یک از مقاطع ابتدایی و متوسطه باید ۶ سال زمان صرف کنند. پس از اتمام دوره دبیرستان مدرک دیپلم ۱۲ ساله در اختیار دانش آموزان مدارس کشور آمریکا قرار خواهد گرفت.

یه شما توصیه می کنید مطلب تحصیل در آمریکارا با دقت مطالعه فرمایید

تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان

تحصیل در مقطع دبستان

دانش آموزان از سن ۶ سالگی می توانند برای تحصیل در مقطع دبستان کشور آمریکا اقدام نمایند. دانش آموزان برای اتمام دوره دبستان در کشور آمریکا ۶ سال آموزشی را پشت سر می گذارند. به طور کلی برنامه آموزشی در مقطع دبستان کشور آمریکا به شرح زیر می باشد:

 • خواندن
 • نوشتن
 • ریاضیات
 • جبر
 • زبان انگلیسی

شرایط تحصیل در مقطع دبستان

مدارس کشور آمریکا برای اعطا پذیرش به دانش آموزان بین المللی شرایط به خصوصی را در نظر می گیرند که دانش آموزان باید قبل از هر گونه اقدامی از این شرایط مطلع باشند. بصورت کلی انتخاب مدارس خصوصی و دولتی برای دانش آموزان بین المللی تفاوت چندانی را نمی کند و دانش آموزان می توانند با توجه به شرایط خود برای پذیرش در مقطع دبستان اقدام نمایند.

بصورت معمول شرایط پذیرش در مقطع دبستان آمریکا شامل موارد زیر می باشد:

 • کارنامه تحصیل قبلی
 • تسلط بر زبان انگلیسی
 • مدارک هویتی مثل شناسنامه و پاسپورت

لازم بذکر است که بازه های ثبت نام در کشور آمریکا محدود می باشد، از همین رو برای اخذ پذیرش در کشور آمریکا هر چه زودتر اقدام نمایید.

اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به سفارت های کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان

هزینه تحصیل در دبستان های آمریکا

بصورت کلی هزینه های تحصیل در دبستان های آمریکا برای دانش آموزان داخلی و بین المللی متفاوت می باشد. راه های تحصیل در مقطع دبستان و دبیرستان در آمریکا عبارت اند از:

 • تحصیل در مدارس دولتی

دانش آموزان داخلی در مدارس دولتی هزینه ای را برای تحصیل پرداخت نمی کنند. هزینه های تحصیل در مدارس عمومی برای دانش آموزان بین المللی به صورت معمول بین ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار در سال می باشد که خانواده ها ملزم به پرداخت آن می باشند.

 • تحصیل در مدارس خصوصی

هزینه های تحصیل در مدارس خصوصی برای دانش آموزان بین المللی و داخلی به یک صورت می باشد. بصورت معمول هزینه های تحصیل در مدارس خصوصی بین ۲۰ تا ۲۵ هزار دلار است.

 • تحصیل به واسطه شرایط والدین

در صورتی که والدین به واسطه ویزاهای دیگر در کشور آمریکا حضور داشته باشند، دانش آموزان می توانند با کمترین هزینه های ممکن در مدارس دولتی آمریکا مشغول به تحصیل شوند.

تحصیل در مقطع دبیرستان

مسلما برای تحصیل مقطع دبیرستان در کشور آمریکا، دانش آموزان باید شرایط به خصوصی را فراهم کنند. دانش آموزان پس از سپری کردن دوره ۶ ساله دبستان مجوز ورود به مقطع دبیرستان را کسب می کنند. این نکته بدین معناست که دانش آموزان بین المللی که در آمریکا مشغول به تحصیل می باشند، می توانند پس از پایان این دوره تحصیلات خود را در مقطع دبیرستان ادامه دهند. تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان کشور آمریکا به صورت پشت سر هم اتفاق می افتد.

گفتنی است که پس از سپری کردن دوره دبیرستان در آمریکا، امکان ورود به بهترین دانشگاه های کشور آمریکا با شانس بیشتری برای دانش آموزان فراهم خواهد شد. کشور آمریکا برای از بین بردن دغدغه خانواده ها در مسیر رشد و تربیت دانش آموزان در محیطی بیگانه، شرایط ویژه ای را نظیر محیا کردن خوابگاه های دانشجویی با امکانات پیشرفته، تهیه غذای اسلامی و حلال، فراهم کردن بستر نظارت مستمر اولیای دانش آموز بر روند تحصیلی و زندگی در آمریکا و بسیاری دیگر از امکانات را جهت تسهیل و بهبود بخشیدن زندگی در آمریکا، به وجود آورده است.

برای اطلاع از شرایط زندگی در آمریکا این مطلب را مطالعه فرمایید: زندگی در آمریکا

شرایط تحصیل در دبیرستان های آمریکا

دانش آموزانی که تحصیلات خود را خارج از کشور آمریکا سپری کرده اند باید مدارک زیر را برای اخذ پذیرش از دبیرستان های آمریکا ارائه دهند:

 1. مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی
 2. پایان دوره دبستان
 3. کارنامه ۳ سال گذشته
 4. مدارک هویتی نظیر پاسپورت و شناسنامه

دانش آموزانی که قصد تحصیل در دبیرستان های آمریکا را دارند می دانند برای ورود به دبیرستان های آمریکا و کسب موفقیت می بایستی از دانش مقدماتی زبان انگلیسی برخوردار باشند. دانش آموزانی که تسلط کافی در این زمینه را ندارند می توانند در دوره های زبان قبل از مدارس شرکت کنند.

موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس با در اختیار داشتن ویژگی های منحصر به فرد، شما را تا کسب نمره مطلوب در آیلتس همراهی می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین سطح رایگان با مشاوران مجرب موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس در غرب تهران تماس حاصل نمایید.

دروس ارائه شده در دبیرستان های آمریکا

دانش آموزان در مقطع دبیرستان آمریکا باید دروس مختلفی را سپری کنند. از جمله دروس ارائه شده:

 • انگلیسی
 • ریاضی
 • فیزیک
 • شیمی
 • زیست
 • تاریخ و تربیت بدنی

است. علاوه بر این، مدارس دروس اختیاری مانند کامپیوتر، هنر، زبان های مدرن و ورزش های مختلف را ارائه می دهند.

هزینه تحصیل در دبیرستان های آمریکا

هزینه تحصیل در دبیرستان های آمریکا متناسب با شهر انتخابی و مدارس متفاوت می باشد. بورسیه تحصیلی دبیرستان برای دانش آموزان داخلی وجود دارد و در صورت احراز شرایط می توانند برای این بورسیه ها اقدام نمایند.

هزینه های تحصیل در دبیرستان های آمریکا برای دانش آموزان بین المللی به شرح زیر می باشد:

 • شهریه دبیرستان در حدود ۱۵ تا ۱۹ هزار دلار در سال
 • هزینه بیمه ۶۰۰ دلار
 • هزینه های آموزشی در حدود ۳ هزار دلار در سال

بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان

بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع دبیرستان برای دانش آموزان داخلی فراهم می باشد و این دسته از دانش آموزان می توانند از وام های موجود بهره مند شوند. در خصوص دانش آموزان بین المللی شرایط بورسیه تحصیلی دبیرستان متفاوت می باشد و بصورت معمول در ابتدای کار به دانش آموزان تعلق نمی گیرد.

برخی از مدارس کشور آمریکا شرایط به خصوصی را برای بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان در نظر می گیرند. از جمله این شرایط می توان به شرایط تحصیل ایده‌آل دانش آموز در سال تحصیلی قبلی اشاره کرد.

تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان

شرایط تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان

چندین نکته حائز اهمیت برای تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان کشور آمریکا وجود دارد که به آنها می پردازیم:

 1. افراد زیر ۱۸ سال باید قیم برای خود انتخاب کنند.
 2. برای اخذ پذیرش باید بخشی از هزینه های تحصیل را پرداخت کنید.
 3. ارائه حساب های بانکی برای سفارت اجباری می باشد.
 4. والدین شانس همراهی فرزندان خود را دارند.
 5. پذیرش بدون مدرک زبان
 6. شانس بالای اخذ ویزا

هزینه های زندگی در مقاطع دبستان و دبیرستان

هزینه های زندگی در آمریکا برای دانش آموزان به صورت میانگین بین ۸۰۰ تا ۱۰۰ دلار در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانش آموزان ملزم به پرداخت آنها در زمان تحصیل در آمریکا می باشد.

بیشتر دانش آموزان در زمان تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان آمریکا در مدارس شبانه روزی زندگی می کنند. از همین رو هزینه زندگی در مدارس شبانه روزی متفاوت می باشد که بصورت میانگین بین ۱۰ تا ۱۵ هزار دلار در سال در نظر گرفته می شود.

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها
ثبت نظر

22 پاسخ به “تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان کشور آمریکا”

 1. Csh گفت:

  سلام من ۱۶ سالمه و یازدهم هستم، معدلم هم بالاس تو آمریکا هم خانواده ام هستند یعنی هزینه ی ایاب و ذهاب و خوابگاه نمی خواهد بدم، زبانم هم خوبه. می خواستم بدونم می توانم سال آخر دبیرستان رو تو آمریکا بخونم ؟ و اینکه باید کی برای اینکار اقدام کنم؟ ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   امکان اقدام برای شما وجود دارد منتها به دلیل اینکه سن شما کم است و خانواده شما در آمریکا مقیم هستند احتمال ماندن شما داده می شود و همین ممکن است شانس ویزای تحصیلی را برای شما کم کند.

 2. Los angeles گفت:

  باسلام من 15سال دارم میخواستم ببینم میشه قبل از دیپلم به ادامه تحصیل در امریکا پذیرش بگیرم و اینکه به چه صورت؟؟

 3. Jack گفت:

  شانس بورسیه یک بچه ۱۱ ساله که بخواهد بورسیه ناسا بشود و برای دبیرستان به آمریکا برود چقدر است(نابغه هم هست)

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   طبیعتا باید این ادعا از طرف خود سازمان ناسا به تایید برسد این موضوع را با ایمیل زدن به سازمان ناسا یا بنیاد ملی نخبگان پیگیری نمایید

 4. علی گفت:

  با سلام پسر من هشتم هست درسش عالیه زبانش خوبه مشکل مالی هم ندارم میخوام شما برای تحصیل بفرستیدش امریکا و پس از تحصیل برای اقامت دایم اقدام کند میخوام ببینم احتمال اینکه بتونم بفرستمش سال دیگه امریکا چند درصد هست یعنی چند درصد امکان داره که موفق شید و بفرستیدش و اینکه ما در شهر شیراز هستیم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تحصیل در مدارس کشور آمریکا نیاز به تسلط به زبان انگلیسی دارد و تمکن مالی حدود 100 تا 120 میلیون در سال . شانس گرفتن پذیرش و ویزا منوط به قوی بودن پرونده تحصیل و زبانشان است . نیاز به این است که موضوع بصورت اجرایی توسط متخصصان بررسی گردد ولی در کل شرایطشان برای رفتن معقول و منطقیست

 5. علی گفت:

  سلام خسته نباشید من 16سالمه و رشته تحربی میخونم خواستم بدونم برای ادامه تحصیل تا پایان دوره دبیرستان چند سال طول میکشه و هزینه اش چقدر میشه ممنون.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   سالهای تحصیلی مثل ایران 12 دساله است . هزینه تحصیل و زندگی سالیانه حدود 30 هزار دلار به طور میانگین

 6. Amir گفت:

  سلام ایاورود به مدارس بدون یاد داشتن زبان ممکن است

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اگر سن شما کمتر از 18 سال باشد می توانید بدون ارائه مدرک زبان برای ادامه تحصیل در کشور آمریکا اقدام نمایید

 7. مهیار گفت:

  سلام خسته نباشید دانش آموزان بین المللی میتونن در مدارس شبانه روزی آمریکا درس بخوانند

 8. خدادادکان گفت:

  سلام آیا امکان تحصیل در مدارس آمریکا از 7 سالگی وجود دارد؟ آیا ویزا به همرا پدر یا مادر داده می شود

 9. Amirgh گفت:

  سلام من معدل سال سوم كه ديپلم هست رو خراب كردو امسال با معدل بالاي پيش دانشگاهي ميتونم پذيرش بگرم يا ميتونم برم كالج تو امريكا كه راحت وارد دانشگاه بشم؟! امكانش هست با معدل پايين ديپلم و معدل بالاي پيش دانشگاهي ايران پذيرش براي مهندسي گرفت؟!

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای گرفتن پذیرش تحصیلی بعد از دیپلم در امریکا نیازمند داشتن آیلتس 6 می باشید و معدل در پذیرش شما بی تاثیر نیست ولی به تنهایی هم تعیین کننده نیست.

 10. e.t123 گفت:

  سلام آیا برای کل دوره تحصیلی مبلغ ۲۵ تا ۳۰ دلار می پردازیم

 11. جنسا جونو گفت:

  با سلام
  سوالی داشتم و اون هم اینکه منظور از تحصیل در مقطعه متوسطه اول و دوم این هست که خانواده ها با هزینه خودشون فرزند رو برای تحصیل به آمریکا بفرستن؟ آمریکا هیچ بورسیه ای برای پذیرش دانش آموزان خارجی انجام نمیده؟
  من دختری ۱۵ ساله دارم که ممتازهست و میخوام برای سال دهم بورسیه یکی از دبیرستان ها ی هنر آمریکا بشه. شرایطش هم هر چه قدر سخت باشه همه رو مو به مو انجام میدیم…خواهش میکنم پاسخ بدید –

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *