تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان کشور آمریکا

افراد برای تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان آمریکا باید شرایط به خصوصی را داشته باشند تا از امکانات رفاهی این کشور بهره مند شوند. سیستم آموزشی که در آمریکا وجود دارد بخش عظیمی از گزینه ها را در خصوص تحصیل در آمریکا برای متقاضیان فراهم کرده تا دانش آموزان و دانشجویان بین المللی بتوانند بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنند. کیفیت آموزشی بالایی که در دانشگاه ها و کالج های آمریکا وجود دارد موجب گردید تا این کشور به عنوان بهترین گزینه برای تحصیل شناخته شود.

مدارس آمریکا

دانش آموزان برای تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان کشور آمریکا در ابتدای کار باید نوع مدرسه خود را انتخاب کنند. بصورت کلی مدارس کشور آمریکا را می توان به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم بندی کرد.

با توجه به آمار های گرفته شده توسط دولت آمریکا، ۸۸ درصد افراد برای تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان در آمریکا مدارس دولتی را انتخاب می کنند. به این شکل که مدارس دولتی بودجه خود را در درجه اول توسط ایالات که از مالیات های ساکنین همان ایالت تأمین می شود و مقدار کمی هم توسط دولت پرداخت می شود.

تحصیل در آمریکا با توجه به شرایط دانش آموزان و متقاضیان انجام خواهد شد و دانش آموزان برای تحصیل در هر یک از مقاطع ابتدایی و متوسطه باید ۶ سال زمان صرف کنند. پس از اتمام دوره دبیرستان مدرک دیپلم ۱۲ ساله در اختیار دانش آموزان مدارس کشور آمریکا قرار خواهد گرفت.

یه شما توصیه می کنید مطلب تحصیل در آمریکا را با دقت مطالعه فرمایید

تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان

تحصیل در مقطع دبستان

دانش آموزان از سن ۶ سالگی می توانند برای تحصیل در مقطع دبستان کشور آمریکا اقدام نمایند. دانش آموزان برای اتمام دوره دبستان در کشور آمریکا ۶ سال آموزشی را پشت سر می گذارند. به طور کلی برنامه آموزشی در مقطع دبستان کشور آمریکا به شرح زیر می باشد:

 • خواندن
 • نوشتن
 • ریاضیات
 • جبر
 • زبان انگلیسی
این مطلب را از دست ندهید
گرین کارت آمریکا

شرایط تحصیل در مقطع دبستان

مدارس کشور آمریکا برای اعطا پذیرش به دانش آموزان بین المللی شرایط به خصوصی را در نظر می گیرند که دانش آموزان باید قبل از هر گونه اقدامی از این شرایط مطلع باشند. بصورت کلی انتخاب مدارس خصوصی و دولتی برای دانش آموزان بین المللی تفاوت چندانی را نمی کند و دانش آموزان می توانند با توجه به شرایط خود برای پذیرش در مقطع دبستان اقدام نمایند.

بصورت معمول شرایط پذیرش در مقطع دبستان آمریکا شامل موارد زیر می باشد:

 • کارنامه تحصیل قبلی
 • تسلط بر زبان انگلیسی
 • مدارک هویتی مثل شناسنامه و پاسپورت

لازم بذکر است که بازه های ثبت نام در کشور آمریکا محدود می باشد، از همین رو برای اخذ پذیرش در کشور آمریکا هر چه زودتر اقدام نمایید.

اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به سفارت های کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار موسسه مهاجرتی آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی آن نیز خواهد بود.

تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان

هزینه تحصیل در دبستان های آمریکا

بصورت کلی هزینه های تحصیل در دبستان های آمریکا برای دانش آموزان داخلی و بین المللی متفاوت می باشد. راه های تحصیل در مقطع دبستان و دبیرستان در آمریکا عبارت اند از:

 • تحصیل در مدارس دولتی

دانش آموزان داخلی در مدارس دولتی هزینه ای را برای تحصیل پرداخت نمی کنند. هزینه های تحصیل در مدارس عمومی برای دانش آموزان بین المللی به صورت معمول بین ۱۵ تا ۲۰ هزار دلار در سال می باشد که خانواده ها ملزم به پرداخت آن می باشند.

 • تحصیل در مدارس خصوصی

هزینه های تحصیل در مدارس خصوصی برای دانش آموزان بین المللی و داخلی به یک صورت می باشد. بصورت معمول هزینه های تحصیل در مدارس خصوصی بین ۲۰ تا ۲۵ هزار دلار است.

 • تحصیل به واسطه شرایط والدین

در صورتی که والدین به واسطه ویزاهای دیگر در کشور آمریکا حضور داشته باشند، دانش آموزان می توانند با کمترین هزینه های ممکن در مدارس دولتی آمریکا مشغول به تحصیل شوند.

این مطلب را از دست ندهید
پرطرفدارترین رشته های آمریکا

تحصیل در مقطع دبیرستان

مسلما برای تحصیل مقطع دبیرستان در کشور آمریکا، دانش آموزان باید شرایط به خصوصی را فراهم کنند. دانش آموزان پس از سپری کردن دوره ۶ ساله دبستان مجوز ورود به مقطع دبیرستان را کسب می کنند. این نکته بدین معناست که دانش آموزان بین المللی که در آمریکا مشغول به تحصیل می باشند، می توانند پس از پایان این دوره تحصیلات خود را در مقطع دبیرستان ادامه دهند. تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان کشور آمریکا به صورت پشت سر هم اتفاق می افتد.

گفتنی است که پس از سپری کردن دوره دبیرستان در آمریکا، امکان ورود به بهترین دانشگاه های کشور آمریکا با شانس بیشتری برای دانش آموزان فراهم خواهد شد. کشور آمریکا برای از بین بردن دغدغه خانواده ها در مسیر رشد و تربیت دانش آموزان در محیطی بیگانه، شرایط ویژه ای را نظیر محیا کردن خوابگاه های دانشجویی با امکانات پیشرفته، تهیه غذای اسلامی و حلال، فراهم کردن بستر نظارت مستمر اولیای دانش آموز بر روند تحصیلی و زندگی در آمریکا و بسیاری دیگر از امکانات را جهت تسهیل و بهبود بخشیدن زندگی در آمریکا، به وجود آورده است.

برای اطلاع از شرایط زندگی در آمریکا این مطلب را مطالعه فرمایید: زندگی در آمریکا

شرایط تحصیل در دبیرستان های آمریکا

دانش آموزانی که تحصیلات خود را خارج از کشور آمریکا سپری کرده اند باید مدارک زیر را برای اخذ پذیرش از دبیرستان های آمریکا ارائه دهند:

 1. مدرکی دال بر تسلط زبان انگلیسی
 2. پایان دوره دبستان
 3. کارنامه ۳ سال گذشته
 4. مدارک هویتی نظیر پاسپورت و شناسنامه

دانش آموزانی که قصد تحصیل در دبیرستان های آمریکا را دارند می دانند برای ورود به دبیرستان های آمریکا و کسب موفقیت می بایستی از دانش مقدماتی زبان انگلیسی برخوردار باشند. دانش آموزانی که تسلط کافی در این زمینه را ندارند می توانند در دوره های زبان قبل از مدارس شرکت کنند.

این مطلب را از دست ندهید
تحصیل با مدرک دیپلم

موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس با در اختیار داشتن ویژگی های منحصر به فرد، شما را تا کسب نمره مطلوب در آیلتس همراهی می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین سطح رایگان با مشاوران مجرب موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس در غرب تهران تماس حاصل نمایید.

دروس ارائه شده در دبیرستان های آمریکا

دانش آموزان در مقطع دبیرستان آمریکا باید دروس مختلفی را سپری کنند. از جمله دروس ارائه شده:

 • انگلیسی
 • ریاضی
 • فیزیک
 • شیمی
 • زیست
 • تاریخ و تربیت بدنی

است. علاوه بر این، مدارس دروس اختیاری مانند کامپیوتر، هنر، زبان های مدرن و ورزش های مختلف را ارائه می دهند.

هزینه تحصیل در دبیرستان های آمریکا

هزینه تحصیل در دبیرستان های آمریکا متناسب با شهر انتخابی و مدارس متفاوت می باشد. بورسیه تحصیلی دبیرستان برای دانش آموزان داخلی وجود دارد و در صورت احراز شرایط می توانند برای این بورسیه ها اقدام نمایند.

هزینه های تحصیل در دبیرستان های آمریکا برای دانش آموزان بین المللی به شرح زیر می باشد:

 • شهریه دبیرستان در حدود ۱۵ تا ۱۹ هزار دلار در سال
 • هزینه بیمه ۶۰۰ دلار
 • هزینه های آموزشی در حدود ۳ هزار دلار در سال

بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان

بورسیه تحصیلی آمریکا در مقطع دبیرستان برای دانش آموزان داخلی فراهم می باشد و این دسته از دانش آموزان می توانند از وام های موجود بهره مند شوند. در خصوص دانش آموزان بین المللی شرایط بورسیه تحصیلی دبیرستان متفاوت می باشد و بصورت معمول در ابتدای کار به دانش آموزان تعلق نمی گیرد.

برخی از مدارس کشور آمریکا شرایط به خصوصی را برای بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان در نظر می گیرند. از جمله این شرایط می توان به شرایط تحصیل ایده‌آل دانش آموز در سال تحصیلی قبلی اشاره کرد.

تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان

شرایط تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان

چندین نکته حائز اهمیت برای تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان کشور آمریکا وجود دارد که به آنها می پردازیم:

 1. افراد زیر ۱۸ سال باید قیم برای خود انتخاب کنند.
 2. برای اخذ پذیرش باید بخشی از هزینه های تحصیل را پرداخت کنید.
 3. ارائه حساب های بانکی برای سفارت اجباری می باشد.
 4. والدین شانس همراهی فرزندان خود را دارند.
 5. پذیرش بدون مدرک زبان
 6. شانس بالای اخذ ویزا
این مطلب را از دست ندهید
پزشکی در کشورهای انگلیسی زبان

هزینه های زندگی در مقاطع دبستان و دبیرستان

هزینه های زندگی در آمریکا برای دانش آموزان به صورت میانگین بین ۸۰۰ تا ۱۰۰ دلار در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانش آموزان ملزم به پرداخت آنها در زمان تحصیل در آمریکا می باشد.

بیشتر دانش آموزان در زمان تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان آمریکا در مدارس شبانه روزی زندگی می کنند. از همین رو هزینه زندگی در مدارس شبانه روزی متفاوت می باشد که بصورت میانگین بین ۱۰ تا ۱۵ هزار دلار در سال در نظر گرفته می شود.

لینک منبع: Studying in elementary and high schools in the United States

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  2.9/5 - (8 امتیاز)
  برچسب‌ها:

  دیدگاه ها

  44 پاسخ به “تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان کشور آمریکا”

  1. سلام .من ۱۵ سالمه مدرسه نمونه دولتی تحصیل میکنم . معدلم بیست هستش .رشته من تجربی هستش . دارای قهرمانی و اولی در یو سی مس دارم . و کانون زبان دارم تمام میکنم . و یازده ماه دیگه مدرک ایلتس میگیرم .و حدود شش ساله که زومبا میرقصم. و خانواده ای در امریکا دارم که کفالت من رو به عهده بگیره . همچنین دو تا از اقوام نزدیکم در ناسا امریکا کار میکنند .و مشکل مالی ندارم . میخواستم بدونم شرایط گرفتن ویزای تحصیلی رو دارم یا نه ؟ اگه ندارم میخواستم دلیلشو بدونم .

   • author15 گفت:

    سلام
    می تونید برای دریافت پذیرش تحصیلی اقدام کنید ولی معمولا به دلیل ممنوع الویزا بودن اتباع ایرانی شانستون برای دریافت ویزا پایینه. خانواده شما اگر اقامت این کشور رو داشته باشن می تونید از طریق الحاق بهاین کشور وارد بشید و احتمال به نتیجه رسیدنتون بالاتره.

  2. B.kh گفت:

   سلام من ۱۵ سالمه و سال دهم هستم و در مدرسه ی تیزهوشان درس میخونم
   دیپلم intermediate زبان اینگلیسی دارم و یه مرحله از آزمون Delf زبان فرانسه نمره ی ۹۳ گرفتم و هم اینکه به صورت professional ساز ویولن کار میکنم
   میخواستم بدونم که با این شرایط امکان گرفتن بورسیه ی تحصیلی از دبیرستان های آمریکا رو دارم یا نه؟
   و وینکه میتونم پس از ۲ سال در آمریکا ساز ویولن تدریس کنم؟به چه مدرکی نیاز دارم برای ویولن؟
   ممنون میشم جوابمو بدین

   • author14 گفت:

    با سلام و احترام
    با توجه به قوانین اخیر کشور آمریکا، هیچ ویزایی برای ایرانیان صادر نمی شود و شانس کمی برای دریافت ویزای تحصیلی وجود دارد. برای دریافت بورسیه باید رزومه علمی پژوهشی مناسبی داشته باشید و برای فعالیت در زمینه شغلی مورد نظر باید حداقل ۱۸ سال سن و سابقه کاری داشته باشید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان تحصیل در مقاطع دبستان و دبیرستان

  شبکه های اجتماعی