تحصیل رایگان پزشکی در سایر کشورها

رشته ی پزشکی یکی از برترین رشته های تحصیلی در خارج از کشور خواهد بود و علاقه مندان به این رشته به دنبال تحصیل رایگان پزشکی در خارج از کشور می باشند که با اتمام تحصیل، شرایط مناسبی را برای زندگی خود تجربه کنند.

رشته ی پزشکی دارای شرایط بخصوصی می باشد و بصورت معمول عموم کشورها این دوره ی تحصیلی را به زبان خود کشور ارائه می دهند. کشورهای انگلیسی زبان از جمله آمریکا، انگلستان، استرالیا و کانادا بابت تحصیل در این رشته از دانشجویان بین المللی هزینه دریافت می کند و دانشجویان برای ادامه تحصیل در کشور های ذکر شده و سایر کشورهای انگلیسی زبان مستلزم پرداخت هزینه می باشند.

تعدا کشورهای محدودی دوره های پزشکی خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند ولی همانند کشورهای انگلیسی زبان از دانشجویان بین المللی هزینه ای برای تحصیل دریافت می کنند ولی نسبت به کشور های انگلیسی زبان، هزینه های پایین تری را دریافت خواهند کرد.

بصورت معمول در صورتی که متقاضیان به زبان کشور مورد نظر تحصیل کنند می توانند از شرایط تحصیل رایگان و یا هزینه های ناچیز بهره مند شوند.

در کشور ایران مراجع رسمی آموزش زبان برای زبان های انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی است و علاقه مندان به تحصیل رایگان پزشکی در خارج از کشور برای کشورهایی که دوره های  خود را به این زبان ارائه می دهند، اقدام نمایند.

– ایتالیایی و فرانسوی :

در حال حاضر علاقه مندان در صورت کسب مدرک زبان ایتالیایی می توانند برای ادامه تحصیل در کشور ایتالیا  اقدام کنند و از شرایط و دانشگاههای برتر این کشور بهره مند شوند. دوره های زبان ایتالیایی در سفارت برگزار می شوند و علاقه مندان برای شرکت در کلاسهای سفارت می توانند برای اطلاعات بیشتر با تلفن های سفارت ایتالیا تماس گرفته  و شرایط شروع کلاس ها را جویا شوند. دقیقا شرایط کشور فرانسه و دانش زبان فرانسوی هم به همین منوال می باشد.

– آلمانی :

کشورهای اتریش و آلمانی دوره های پزشکی خود را به زبان آلمانی ارائه می دهندو علاقه مندان می توانند با دانش زبان آلمانی برای کشورهای ذکر شده اقدام  نمایند.

شرایط در کشور اتریش بدین صورت می باشد که حتما باید در دانشگاههای سراسری کشور ایران قبول شده باشند و در صورت کسب مدرک گواهی اشتغال به تحصیل می توانند برای دانشگاههای کشور اتریش اقدام نمایند و بصورت معمول می توانند دوره های زبان آلمانی را در خاک کشور اتریش سپری کنند.

شرایط تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان بصورت کشور اتریش می باشد، فقط با این تفاوت که باید مدرک زبان آلمانی را از ابتدای کار اخذ کرده و سپس برای پذیرش این کشور اقدام نمایند. نمره ی مورد نیاز B2 زبان آلمانی می باشد، در صورتی که دانشجویان مدرک زبان آلمانی در حد B1 را داشته باشند می توانند دوره های تکمیلی را در این کشور سپری کنند.

از آنجا که مهمترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد.  موسسه آریانا پارس با به کارگیری چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت  به خارج از کشور را فراهم آورده است.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها

61 پاسخ به “تحصیل رایگان پزشکی در خارج از کشور”

 1. Ali گفت:

  سلام
  من دیپلم تجربی با معدل ۱۹/۸۶ دارم
  دانشجوی لیسانس بیولوژی سلولی مولکولی دانشگاه آزاد علوم تحقیقات هستم
  با توجه به معدل هر ترم ، پیش بینی میکنم معدل کل لیسانس‌ام ۱۹ باشه
  درصورت داشتن مدرک زبان ، آیا میتونم وارد دوره پزشکی عمومی در آلمان بشم ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در رشته پزشکی آلمان شما باید ابتدا در کنکور سراسری ایران در رشته پزشکی در دانشگاه های دولتی قبول شوید تا بتوانید برای تحصیل در رشته پزشکی این کشور اقدام کنید. از سایر شرایط داشتن حداقل مدرک زبان b2 آلمانی می باشد. هم چنین حداکثر تا سن ۲۲ سالگی می توانید برای پزشکی این کشور اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با دفتر مرکزی

تلفن دفتر مرکزی

کانال تلگرام

صفحه اینستاگرام

تماس در واتساپ

#