شرایط تحصیل در مدارس کره جنوبی- تحصیل در مدارس کره جنوبی  مورد علاقه بعضی افراد است.

پایتخت کشور کره جنوبی شهر سئول است.  پایتخت کشور کره جنوبی  جزء بزرگ ترین شهرهای صنعتی در سطح جهان است.

 کره جنوبی از نظر علمی در چند سال اخیر توانسته است پیشرفت های زیادی کسب کند. تحصیل در مدارس و موسسات عالی کره جنوبی دارای اهمیت بسیار زیادی است.  این کشور دارای دانشگاه های بسیار معتبر است.

 افراد خارج از کشور با هدف های مختلفی به کره جنوبی مهاجرت می کنند. مانند مهاجرت سرمایه گذاری، مهاجرت تحصیل، مهاجرت پزشکان و….

در این مقاله به شرایط تحصیل  در کره جنوبی می پردازیم. تغییر کردن زبان تدریس در دانشگاه ها به زبان انگلیسی  و صنعتی شدن این کشور  در تحصیل دانشجویان تاثیر زیادی گذاشت.

 هزینه های تحصیل در کره جنوبی  کمتر از کشورهای اروپایی است. تحصیل کردن در این کشور به صورت رقابتی است.

شرایط تحصیل در کره جنوبی

کشور کره جنوبی دارای فرهنگ و تمدن قدیمی است . کره جنوبی در حوزه  اقتصاد در چند سال اخیر پیشرفت  چشمگیری کرده است. 

کره جنوبی از نظر اقتصادی به خاطر بدهی کم و ذخیره های  ارزی بالایی که دارد. قادر است بحران های مالی را در شرایط های مختلف به راحتی  مدیریت و حل کند. کره جنوبی در این سال های اخیر توانسته است تبدیل به یک قطب صنعتی مخصوصا در حوزه خودروسازی گردد.

همچنین این کشور در بخش صنایع غذایی، شیمیایی، فضایی، ابزارهای میکروالکترونیک و صنایع سنگینی مثل کشتی سازی موفقیت های عالی به دست می آورد. کره جنوبی دارای پتانسیل زیاد در زمینه رشد اقتصادی و پذیرش دانشجو است .

پذیرش دانشجو در انواع رشته های تحصیلی در این کشور وجود دارد. و محدودیتی برای انتخاب رشته وجود ندارد. دانشجوها در صورت داشتن سابقه تحصیلی خوب می توانند برای دریافت کردن بورسیه های تحصیلی اقدام کنند.

 برای پذیرش تحصیلی در کره جنوبی محدودیت سنی وجود دارد. این محدودیت سنی برای دوران کارشناسی نهایتاً ۲۵ سال و برای دوره ارشد و دکتری تا ۴۰ سال است.

این مطلب را از دست ندهید
تحصیل در کشورهای فرانسوی زبان
سایر کشور ها,سایر کشور ها,سایر کشور ها

شرایط تحصیل در مدرسه

تحصیل در کره جنوبی دارای شرایطی است.  خانواده ها مجبور هستند فرزندان خود را از ۶ سالگی به مدارس بفرستند. کودکان مختار هستند درس خواندن و آشنایی با مدرسه را از ۳ سالگی در کلاس آمادگی ها شروع کنند.

تحصیل در مقطع ابتدایی از ۶ سالگی تا ۱۲ سالگی است .بعد از آن دانش آموزان وارد دوره متوسطه می شوند. این دوره از سن ۱۲ سالگی تا ۱۵ سالگی است. تحصیل در دبیرستان در از سن ۱۵ سالگی تا ۱۸ سالگی است. تحصیل کردن دبیرستان های کره جنوبی به شکل آکادمیک یا فنی حرفه ای است.

تحصیل در کره جنوبی تفاوتی با مدارس دیگر دارد. بدین صورت که مدارس در کره جنوبی در تابستان برای فعالیت های فوق برنامه ای مانند آموزش زبان، ورزش و موسیقی باز هستند.

مدرسه های کره جنوبی به دو گروه مدرسه های خصوصی و دولتی تقسیم می گردد. زبان تحصیل در مدارس کره ای است. البته این زبان با توجه به نوع مدرسه احتمالا تغییرمی کند. در اکثر مدارس خصوصی این کشور تدریس به زبان انگلیسی است.

شرایط تحصیل در دانشگاه های کره جنوبی

مقطع کارشناسی

تحصیل در دوران کارشناسی ۳ الی ۴ سال طول می کشد. تدریس در مقطع کارشناسی به دو زبان انگلیسی و کره ای انجام می شود. دروس به صورت عملی و نظری ارائه می شود. تنوع رشته های تحصیلی در دانشگاه های کشور کره جنوبی زیاد است ، دانشجویان می توانند هر رشته ای که بخواهند انتخاب کنند.

مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در دوران کارشناسی ارشد به خاطر صنایع فراوان و تنوع رشته های تحصیلی در همه رشته ها وجود دارد. دانشجویان بیشتر در رشته های فنی مهندسی تحصیل می کنند. دوره های کارشناسی ارشد ۲ سال است.

 پس از پایان این دوره دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد با حضور پنج استاد صورت خواهد گرفت. دانشجویان می توانند در صورت تمایل در دوره یک ساله مدیریت کسب و کار نیز شرکت نمایند.

این مطلب را از دست ندهید
ثبت شرکت در اروپا

مقطع دکتری

تحصیل در کره جنوبی در مقطع دکتری ۲ الی ۳ سال است. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی دکتری ۲ الی ۴ هزار دلاراست.  و در دانشگاه های خصوصی ۴ الی ۷ هزار دلار آمریکا است.

تحصیل در دوران دکتری به زبان انگلیسی ارائه می شود. دوره دکتری نیاز به آیلتس حداقل ۷ و رزومه پژوهشی قوی دارد. علاوه بر آن ارائه دو الی سه مقاله تحقیقاتی (ISI) برای پذیرش الزامی است.

به این مطلب امتیاز دهید!

به این مطلب امتیاز دهید!

برچسب‌ها:
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحصیل در کره جنوبی تحصیل در کره جنوبی تحصیل در کره جنوبی تحصیل در کره جنوبی تحصیل در کره جنوبی

شبکه های اجتماعی

arrow up