تحصیل پرستاری در اتریش

تحصیل پرستاری در اتریش

امروزه کشور اتریش شاخص های ویژه ی کیفی و تحصیلی مقصد بسیاری از دانشجویان جهت تحصیل در رشته پرستاری و دیگر رشته ها می باشد. این کشور از لحاظ اقتصادی سعی در سرلوحه قرار دادن کشورهای پیشرفته ای چون آلمان و سوئیس جهت پیشبرد اهداف اقتصادی و سطح کیفی زندگی می باشد.

پرستاران در اقصی نقاط دنیا به دنبال یافتن راهی جهت تحصیل با کیفیت در رشته پرستاری و نیز کار در کشورهای پیشرفته و اخذ اقامت دائم اروپا می باشند که کشور اتریش می تواند یکی از گزینه های برتر از لحاظ کیفی کار و تحصیل باشد. مشاورین و وکلای مجرب مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس می توانند با ارائه هر گونه مشاوره و خدمات به پرستاران عزیز آن ها را در اخذ پذیرش مقطع کارشناسی ارشد در رشته پرستاری در کشور اتریش راهنمائی نمایند.

لیسانس پرستاری در اتریش ۴ ساله می باشد تا دانشجویان بتوانند پس از پایان دوره کسب درآمد کنند. دانشگاه بین المللی وین، دانشگاه گراتس اتریش، دانشگاه مدیکال اینسبراگ (Innsbruck) از دانشگاه های علوم پزشکی کشور اتریش می باشد که افراد می توانند دوره های پرستاری را در آن بگذرانند.

دوره لیسانس پرستاری در اتریش در اکثر دانشگاه های علوم پزشکی به زبان آلمانی ارائه می شود و دانشجویان پس از اتمام تحصیل می توانند برای کار کردن در این رشته اقدام کنند.

پرستاری از جمله رشته هایی می باشد که در اکثر کشورهای دنیا فضای کاری مناسبی دارد و فارغ التحصیلان می توانند در این زمینه کار مناسب را در کلینیک ها و بیمارستان ها پیدا کنند.

کارشناسی ارشد پرستاری در اتریش

پذیرش این مقطع در کشور اتریش بصورت معمول مستلزم فارغ التحصیلی رشته پرستاری از دانشگاه های سراسری در ایران می باشد. چنانچه دانشجویی از دانشگاه آزاد، علمی کاربردی و یا پیام نور فارغ التحصیل شده باشد، بسته به نظر دانشگاه مورد نظر مشخص می تواند پذیرش بگیرد و یا دروسی را به صورت پیش نیاز بسته به تشخیص دانشگاه می گذراند.

داشتن مدرک از دانشگاه سراسری برای اخذ فوق لیسانس این رشته بدان معنا نیست که اگر فرد از دانشگاه سراسری فارغ التحصیل نشده باشد نمی تواند به کار خود در اتریش ادامه دهد، بلکه مدارک او و سوابق کاری او می تواند در این پروسه تأثیرگذار باشد.

سطح دانشگاه های اتریش نسبت به ایران معمولاً یک سال جلوتر است و ممکن است برخی از واحدهای کارشناسی دانشجویان پذیرفته شود و فرد بتواند یک سال پایین تر تحصیل را شروع کند و بعد به صورت پیوسته وارد مقطع ارشد شود.

دانشجویان دانشگاه آزاد معمولاً احتیاج به گذراندن دوره های پیش نیازی دارند و پس از گذراندن آن می تواند وارد مقطع ارشد شود. برای دانشجویانی که از دانشگاه سراسری فارغ التحصیل شده باشند امکان اینکه ورود مستقیم به مقطع ارشد داشته باشند بالاست.

البته به صورت کلی باید مدرک تحصیلی شخص به اتریش فرستاده شود و مدرک و ریز نمرات بررسی شود و دانشگاه با توجه به شرایط شخص تعیین کند که او از چه وقتی و با چه شرایطی می تواند کار را شروع کند، پس همیشه ورود مستقیم به مقطع ارشد امکان پذیر نمی باشد.

هزینه های تحصیل در اتریش در رشته پرستاری

سال تحصیلی در این کشور از اول اکتبر هر سال آغاز می شود و در تاریخ ۳۰ سپتامبر پایان می یابد. ترم زمستان در این کشور اول اکتبر و ترم تابستان اول مارس شروع می شود. ترم ها هر کدام حداقل در مجموع ۳۰ هفته آموزشی را شامل می شوند. تعطیلات تابستانی در این کشور معمولاً ۳ ماهه می باشد. ماه های جولای، آگوست و سپتامبر جزو ماه های تعطیل می باشند.

از مزایای تحصیل در کشور اتریش فرصت ۶ ماهه ای است که پس از پایان تحصیلات به فرد داده می شود تا بتواند جستجوی کار کند و کار مناسب با رشته اش را پیدا کند و جهت اخذ اقامت دائم اقدام کند.

دانشجویان ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار دانشجویی دارند و می توانند با پیدا کردن کار هزینه های زندگی خود را که ماهانه ۶۰۰-۸۰۰ یورو می باشد را تأمین کند. شهریه های دانشگاه در این کشور تقریباً رایگان یعنی معادل ۳۸۰ یورو تا ۸۰۰ یورو می باشد.

در بسیاری از رشته ها و دانشگاه ها احتیاجی به مدرک زبان نمی باشد و دانشجو می تواند دوره های زبان را در اتریش بگذراند.

شرایط پذیرش در اتریش بصورت زیر می باشد:

  • فارغ التحصیلی از دانشگاه های مورد تأیید ایران
  • داشتن و یا نداشتن مدارک زبان که شخص می تواند در بسیاری موارد در اتریش دوره بگذراند.
  • پذیرش در همان رشته و یا زیرشاخه های مرتبط با آن که فرد از آن در ایران فارغ التحصیل شده است.
  • اگر فرد بخواهد به زبان انگلیسی درس بخواند باید حداقل آیلتس ۶ را داشته باشد.

اگر دانشجو دوره های زبان آلمانی را در ایران نگذرانده باشد می تواند در یک بازه زمانی حداکثر تا ۲ سال دوره های زبان را بگذراند و چند بار فرصت دارد که آزمون EDP و OSD را جهت ورود به دوره های آکادمیک بگذراند. شهریه دوره های زبان برای هر سه ماه حدوداً ۸۰۰ یورو می باشد.

  • مدت زمانی که می توان برای پذیرش در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پرستاری در نظر گرفت بین ۱ تا ۳ ماه می باشد.

مؤسسه مهاجرتی آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ایران می باشد با داشتن کادر مجرب می تواند شما را در اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی کشور اتریش در این رشته یاری کند. پرستاران و دوستداران تحصیل در این رشته می توانند برای پروسه پذیرش و ویزا با کارشناسان آریاناپارس تماس حاصل نمایند.

برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *