شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

خدمات درمانی در انگلستان

سازمان سلامت کشور انگلستان

سازمان خدمات ملی در کشور انکلستان که با نام National health system که به عنوان سازمان ارائه دهنده خدمات درمانی در انگلستان شناخته می شود. این سازمان به عنوان یکی از بحث برانگیز ترین سازمان ها در بخش سلامت شناخته می شود و در بسیاری از کشور ها هم به صورت الگو از آن استفاده می شود.

کشور انگلستان

کشور انگلستان که با نام England شناخته می شود در نیمه ی جنوبی بریتانیای کبیر واقع شده است. این منطقه از شمال با اسکاتلند و از قسمت غربی با با ولز هم مرز است. انگلستان مهم ترین بخش تشکیل دهنده ی کشور بریتانیا می باشد.

این کشور دارای مرزهای آبی متعددی می باشد که در شمال غربی آن دریای ایرلند، در جنوب غربی آن دریای سلتی و از سمت شرق آن دریای شمال قرار دارد. کانال مانشباعث جدا شدن کشور انگلستان از اروپای قاره ای و کشور فرانسه می شود.

این کشور چندین و چند جزیره ی بزرگ و کوچک دارد که می توان به جزیره ی وایت و من اشاره از جمله ی آنها اشاره کرد.
پایتخت کشور انگلستان شهر لندن می باشد. رود بسیار پر آبی از میان شهر لندن می گذرد که با نام تیمز شناخته می شود و به دریای شمال میریزد. طبق آخرین سر شماری های انجام شده در سال 2014 جمعیت این کشور بیشتر از 54 میلیون نفر بوده است.

نظام سلامت انگلستان

NHS که بزرگترین سازمان تامین کننده ی خدمات در مانی در انگلستان و یکی از بزرگترین سیستم های درمانی یکپارجه در سراسر جهان می باشد که سال تاسیس آن نیز 1984 می باشد. از همان سال یکی از موضوعات مطرح در این کشور خدمات بهداشت و درمان در آن بوده است.

خدمات درمانی در انگلستان

بودجه ی سالانه ای که به NHS اختصاص داده می شود 100 میلیارد پوند می باشد که دولت بریتانیا این هزینه را سالانه به این بخش اختصاص داده است. بخش خدمات درمانی در انگلستان بسیار برای دولت آن با اهمیت است چرا که 90 درصد جمعیت این کشور را پوشش می دهد.

یکسری از خدمات غیر بیمارستانی شامل خدمات بهداشتی درمانی خانواده ها از ظریق قراردادهای مستقل انجام می شود. خدمات بهداشتی که مربوط به بخش بستری شدن افراد در بیمارستان های عمومی مربوط می شود و افراد حقوق بگیر باید آن را پرداخت کنند بر اساس یک مدل هماهنگ انجام می شود.

خدمات درمانی در انگلستان نیز بخش خصوصی دارد و برخی از بخش های در حال رشد مراقبت های بهداشتی از طریق این بخش های خصوصی تامین مالی می شوند. خدمات درمانی در انگلستان به اقامت شخص در این کشور بستگی دارد. ملیت شخص مورد نظر دخالتی در این مورد ندارد.

خدمات اولیه

افرد مقیم در کشور انگلستان می توانند از خدمات بهداشت و درمان رایگان که از طرف پزشکشان تجویز شده باشد بهره مند گردند. اگر مورد اورژانسی برای شخص پیش بیاید صرف نظر از شرایط اقامتی او فرد به صورت رایگان تحت معالجه قرار می گیرد.
پزشکان به صورت داوطلبانه می توانند افراد مقیم و غیر مقیم را ویزیت کنند. خط مستقیم NHS در خارج از ساعات کاری نیز آماده ی پاسخگویی به مشکلات پزشکی افراد می باشد.

خدمات درمانی در انگلستان

سایر خدمات در انگلستان که مربوط به بخش بیمارستانی در این کشور می شوند نیز تحت پوشش NHS رایگان می باشند. خدماتی نظیر اورژانس، درمان و خدمات مشاوره خانواده صرف نظر از بحث اقامت رایگان می باشند. این خدمات برای دانشجویان مقیم در کشور انگلستان نیز رایگان می باشد. اینکه شامل درمان های رایگان در انگلستان بشوید بستگی به شرایط شما در آن کشور دارد.

خدمات درمانی به صورت خصوصی

اگر بخواهید با پزشک متخصص خود به صورت خصوصی ویزیت شوید می توانید به صورت خصوصی به پزشک معالج خود مراجعه کنید و هزینه هایش را نیز پرداخت کنید و یا از طریق پزشک عمومی خود به پزشک متخصصتان مراجعه کنید. تا زمانی که مراجعه های خصوصی به پزشکتان دارید باید به صورت جداگانه ویزیت پرداخت کنید.

خدمات درمانی در انگلستان

به صورت کلی اگر شما در انگلستان باشید و روزی احتیاج به خدمات درمانی در انگلستان داشته باشید، اولین سوالی که در بیمارستان از شما پرسیده می شود این است که آیا حداقل برای 6 ماه در انگلستان اقامت داشته اید یا خیر.

اگر پاسخ شما خیر باشد و شما چه به عنوان توریست و یا عناوین دیگر یک اقامت کوتاه مدت در این کشور داشته باشید، فرم هایی در اختیارتان قرار می گیرد که ابتدا باید آنها را پر کنید تا بقیه مراحل کار برایتان بازگو شود.

بیمه ی دانشجویی

اگر به صورت تحصیلی وارد انگلستان می شوید و در دانشگاه ها و کالج های آنجا قصد تحصیل دارید بحث درمان شما میتواند متفاوت باشد، افرادی که از اتحادیه اروپا وارد انگلستان می شوند میتوانند با داشتن کارت سلامت اروپایی با نام EHIC میتوانند از خدمات درمانی در انگلستان به صورت رایگان استفاده کنند.

خدمات درمانی در انگلستان

دانشجویان بین المللی که دوره های کوتاه تر از 6 ماه را در انگلستان می گذرانند نمی توانند از خدمات درمانی در انگلستان به صورت رایگان استفاده کنند و باید از این خدمات به صورت خصوصی استفاده کنند.

دانشجویانی که بیشتر از 6 ماه ویزای تحصیلی در انگلستان دارند می توانند از خدمات درمانی انگلستان یا همان NHS استفاده کنند، البته با پرداخت هزینه که 300 یورو برای هر شخص سالانه می باشد. این سیستم را Immigration health surcharge (HIS) می نامند.

مراحل انجام این کار بسیار ساده است و با داشتن آدرس ایمیلتان و اطلاعات پاسپورتتان و داشتن کارت بانکی اتان می توانید این کار را به راحتی انجام دهید.

خدمات درمانی در انگلستان برای توریست ها

اگر شما به عنوان یک توریست وارد انگلستان شوید خدمات درمانی می تواند برایتان متفاوت باشد. توریست می تواند برای انجام امور تجاری خود در یک بازه ی زمانی کوتاه وارد انگلستان شود و یا برای بازدید از اعضای خانواده اش وارد انگلیس شود این افراد بسته به شرایط و ضرورت احتیاج به خدمات درمانی شرایطشان متفاوت است. به عنوان مثال اگر احتیاج به خدمات دندانپزشکی دارید باید خدمات درمانی خود را شارژ کنید.

قوانینی در سال 2017 از طرف NHS در رابطه با خدمات درمانی در انگلستان برای توریست ها ارائه شد و در اکتبر 2017 نیز تغییراتی در آن داده شد که هم مربوط به توریست ها در انگلستان و هم مربوط به افراد مقیم در انگلستان بوده است که بنا به آن قوانین مربوط به خدمات درمانی در انگلستان برای افراد مقیم این کشور و توریست ها متفاوت است.

حتی اگر شما اقامت کشورهای اروپایی را نیز داشته باشید دلیل بر رایگان بودن تمام خدمات درمانی شما نمی شود و بسته به نوع بیماری و شرایط استفاده از خدمات متفاوت می باشد و شرایط خدمات درمانی در انگلستان قطعا با کشور شما متفاوت است.

  • برخی از جراحی ها و خدمات درمانی که مربوط به بخش روان میشوند برای همه ی افراد رایگان هستند.

هزینه بیمه های خصوصی در انگلستان

بیمه های خصوصی در انکلستان به صورت میانگین 1435 پوند در سال می باشند و در بعضی موارد به نسبت فاکتورهای موجود می تواند کمتر باشد. می توانید هزینه ی بیمه های خضوضی در انگلستان را از سایت Activequote.com ببینید و بررسی کنید. هزینه ی بیمه های خصوصی برای خدمات درمانی در انگلستان سالانه رو به افزایش است.

از طریق وبسایت معرفی شده حدود 8000 ثبت نام بیمه خصوصی در نیمه دوم سال 2017 انجام شده است و نشان داده است که قیمت ها کم کمک افزایش یافته اند، میانگین این قیمت ها در 6 ماهه ی دوم سال 2017، 1414 پوند و در نیمه ی اول سال 2018، 1455 پوند بوده است.

خدمات درمانی در انگلستان در حیطه دندانپزشکی

  • اگر زیر 18 سال یا 19 سال باشید و در حال تحصیل به صورت فول تایم در این کشور باشید.
  • اکر باردار باشید و یا دارای نوزادی بین 1 تا 12 ماهه باشید.
  • اگر تحت خدمات درمانی دندانپزشکی در بیمارستان قرار بگیرید و کارهایتان توسط یک دندانپزشک در بیمارستان صورت بگیرد.
  • اگر دریافتی حقوق شما طبق تعریف بسیار پایین باشد و یا زیر 20 سال باشید و تحت سرپرستی کسی باشید که درآمد بالایی ندارد.

داشتن یکسری گواهینامه ها نیز باعث می شود که بعضی از افراد نسبت به پرداخت خدمات دندانپزشکی متحمل هزینه های کمتری شوند مثل افرادی که گواهی معاف از مالیات دندانپزشکی را از دولت دارند و یا کواهی به نام HC2 دارند که مختص افرادی است که دارای درآمدهای پایین هستند و این گواهی ها را از دولت دریافت می کنند.

در پایان قابل ذکر است که خدمات درمانی در انگلستان مستلزم هزینه است مگر اینکه اقامت این کشور را داشته باشید و یا بنا به دلایلی مثل دانشجویی و غیره هزینه های کمتری را بپردازید.

موسسه مهاجرتی آریاناپارس با سالها تجربه در زمینه مهاجرت و تسلط به قوانین مهاجرتی در انگلستان می تواند کمکی برای دوستان عزیز در زمینه ی مهاجرت به کشور انگلستان باشد تا بتوانید از طرق مختلف کاری و یا تحصیلی و یا سرمایه گذاری به کشور انگلستان مهاجرت کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *