دانشگاه های استرالیا

شرایط دانشگاه های استرالیا و توضیحات

کشور استرالیا همان طور که بدلیل کیفیت زندگی و رفاه دارای رتبۀ خوب میان دیگر کشورهای دنیا قرار دارد از لحاظ دانشگاهی نیز به همین شکل می باشد و رتبه های دانشگاهی بالایی دارد . خیلی از افراد متقاضی مهاجرت براساس تحصیل نیز استرالیا را انتخاب می کند به دلیل کیفیت بالای تحصیل در این کشور .

استرالیا در مجموع دارای ۴۳ دانشگاه معتبر و مطرح می باشد که از این تعداد حدود ۴۰ عدد دانشگاه های عمومی و بدون هزینه میباشند ، ۲ دانشگاه بین المللی و یک دانشگاه به صورت خصوصی می باشد . این دانشگاه ها معمولاً در شهرهای معروف و معتبر کشور استرالیا قرار دارند . در ادامه به این دانشگاه ها می پردازیم و آن ها را از لحاظ رنکینگ جهانی نیز بررسی می نماییم

دانشگاه ملی استرالیا Australian National University :

دانشگاه ( ANU ) یک دانشگاه ملی تحقیقاتی در پایتخت کشور استرالیا می باشد که پردیس اصلی آن در شهر کانبرا است و هفت کالج وابسته دارد . این دانشگاه رتبه اول کشور استرالیا از لحاظ کیفیت تحصیل ، میزان کیفیت محیط دانشگاه و کامل بودن رشته ها و آزمایشگاه ها می باشد همچنین رتبۀ ۲۵ در رتبه بندی بین المللی QS را نیز دارد .

این دانشگاه در تمام رشته های مهندسی و کامپیوتر ، بیزینس و اقتصاد ، هنر و اجتماعی ، پزشکی ، بیولوژی و محیط زیست ، فیزیک و ریاضی و تمامی زیر شاخه های آن ارائه دروس می کند و جزء محدود دانشگاه های کامل از لحاظ رشته می باشد . این دانشگاه وابسته به گروه دانشگاه های استرالیا می باشد که در سال ۱۹۴۶ تاسیس و به رسمیت شناخته شد .

این دانشگاه توسط یک شورای ۱۵ نفره اداره می شود که اعضای آن شامل صدر اعظم و معاون ریاست جمهوری هستند . از جمله اعضا گارت ایوانز وزیر سابق امور خارجه استرالیا از سال ۲۰۱۰ مجری قانون اساسی و برایان اشمیست برنده جایزه نوبل بود که در ژانویه ۲۰۱۶ معاون رئیس جمهور شد . این دانشگاه همچنین در رتبه بندی تایمز رتبه ۴۵ را دارد و در رتبه بندی شانگهای رتبه ۷۴ را به خود اختصاص داده است .

دانشگاه ملبورن

از دانشگاه های عمومی و دولتی کشور استرالیا محسوب می شود . این دانشگاه دومین دانشگاه قدیمی استرالیا می باشد و مرکز آن در شهر ملبورن در ایالت ویکتوریا می باشد . تا به حال از این دانشگاه چهار نخست وزیر و پنج فرماندار فارغ التحصیل شده اند . این دانشگاه دارای ۳۰۰/۳۸ نفر دانشجو و دارای ۵۸۰/۳ نفر کادر آکادمیک می باشد .

رتبۀ این دانشگاه در رتبه بندی QS 33 دنیا و در رتبه بندی تایمز ۳۳ ام و در رتبه بندی شانگهای ۴۴ ام دنیا می باشد . این دانشگاه در زیر شاخه های گروه دانشگاه های استرالیا و وابسته به آن است . دارای ۱۲ کالج می باشد که عموما در شهر ملبورن و حومه آن بنا شده است .

از این دانشگاه ۹ نفر جایزه نوبل را برنده شده اند که بیشتر از هر دانشگاه در دنیا می باشد . چهار نخست وزیر و پنج فرماندار عمومی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند . ورودی این دانشگاه یکی از سخت ترین شرایط میان دانشگاه های دنیا را دارد . ۵ رشته این دانشگاه در رتبه های کمتر از ۳۰ دنیا است که ۳ رشته زیر ۲۰ دنیا قرار دارند که اکثراً فنی می باشد .

دانشگاه ملبورن برخلاف همه دانشگاه های استرالیا در نه رشته لیسانس ۳ ساله ارائه می دهد . لیسانس های هنر ، کشاورزی ، بازرگانی ، بیومدیکال ، طراحی ، موسیقی هنرهای زیبا ، بهداشت دهان و دندان و لسانس علوم می باشد . این دانشگاه در سال ۱۸۵۳ تاسیس و در همان سال نیز به رسمیت شناخته شد .

دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی به عنوان اولین دانشگاه کشور استرالیا محسوب می شود که در سال ۱۸۵۰ تاسیس و در همان سال به رسمیت شناخته شد . این دانشگاه دارای تنوع زیاد در رشته های تحصیلی می باشد بطوری که دانشجویان زیادی از سراسر دنیا را به خود جلب نموده است ترکیب دانشجویان آن از ۷۰ کشور مختلف می باشد .

این شهر مدرن به دلیل داشتن قدرت مالی بالا توانایی انجام پروژه های بزرگ تحقیقاتی را دارد . از جمله رشته هایی که در این دانشگاه ارائه می شود و جزء رشته های برتر آن می باشند عبارتند از کشاورزی تغذیه ، منابع طبیعی ، هنر ، معماری ، اقتصاد و بازرگانی ، مهندسی ، حقوق ، پزشکی ، دندان پزشکی ، پرستاری ، داروسازی ، علوم ، موسیقی ، دام پزشکی .

این دانشگاه جزو دانشگاه های مطرح استرالیا ( گروه هشت ) می باشد . این دانشگاه دارای ۹ پردیس و مجموعاً ۱۲ دانشکده است که با دانشگاه آکسفورد نیز رابطه علمی پژوهشی دارند . تعداد دانشجویان این دانشگاه ۴۵۱۸۲ نفر می باشد که حدود ۹ هزار نفر آنها دانشجوی بین المللی می باشند .

این دانشگاه بیش از ۲۰۰ انجمن دانشجوئی ، ۴۰ کلوپ ورزشی و ۳۲۸ آزمایشگاه در حال استفاده دارد . این دانشگاه از نظر رتبه بندی سایت QS رتبه ۳۷ ام دنیا ، براساس رتبه بندی تایمز ۶۰ ام و براساس رتبه بندی شانگهای ۱۰۱ _ ۱۵۰ دنیا را دارد .

دانشگاه کوئیزلند (University Of Queens Land  UQ )

این دانشگاه در ایالت کوئیزلند و در سال ۱۹۰۹ تاسیس گردید . این دانشگاه در سال ۱۹۲۷ به منطقه سنت لوشیا انتقال یافت و پردیس جدیدش را در آنجا تاسیس کرد . این دانشگاه یک دانشگاه پژوهشی می باشد . رشته های علوم زیستی ، کسب و کار و مهندسی معدن در این دانشگاه همیشه جزء رتبه های اول از لحاظ کیفیت در کل استرالیا بوده است .

دانشکده های شش گانه آن در حومه سواحل سنت لوسیا می باشد و مرکز بریزبن می باشد . دیگر دانشگاه های وابسته و شعب آن در سراسر کوییزلند واقع شده اند که بزرگترین آنها دانشگاه گاتون و دانشکده پزشکی هرتسون می باشد .

این دانشگاه علاوه بر تحصیلات برنامه های بین المللی ارائه می دهد که عبارتند از Wharton Global Consulting Practicum و یک برنامه مشترک تحصیلات تکمیلی در دانشگاه واشنگتن می باشد . این دانشگاه دارای موسسات متعدد پژوهشی و تحقیقاتی می باشد از جمله مرکز تحقیقات و فناوری بوئینگ استرالیا و موسسه پزشکی و فناوری نانو و مرکز UQ DOW
از دست آوردهای مهم این دانشگاه کشف واکسن HPV و از سرطان دهانه رحم جلوگیری می کند.

توسعه مگنت های MRI ابر رسانایی با عملکرد بسیار بالا برا اسکن قابل حمل اندام های بدن _ از این دانشگاه دو دانشمند برنده جایزه نوبل فارغ التحصیل شده که از افتخارات آن محسوب می گردد .

این دانشگاه با حدود ۱۰۰ دانشمند در ارتباط میباشد که از جمله آن رئیس های شرکت های جنرال الکتریک پروپ ، Dow Chemical King ́s College London ، دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو ، برندگان جایزه نوبل پزشکی و فیزیولوژی برنده جایزه گرمی ، برنده سه گانه جفری راش ، پیتر سی دهرتی و … می باشد این دانشگاه دارای حدود ۳۷ هزار دانشجو می باشد که حدود ۹ هزار نفر از دانشجویان آن غیر استرالیایی می باشند .

این دانشگاه در همان سال ۱۹۰۹ به رسمیت شناخته شد و در رتبه بندی سایت QS رتبه ۴۳ را دارد و در رتبه بندی سایت تایمز ۶۵ و در رتبه بندی شانگهای رتبه ۸۵ را از آن خود کرده است.

دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW)

دانشگاه پژوهشی تحقیقاتی نیوسات ولز در شهر کنزیگتون در حومه شهر سیدنی واقع شده است. این دانشگاه سومین دانشگاه استرالیا از لحاظ رتبه بندی جهانی محسوب می شودکه در سال ۱۹۴۹ تاسیس و به رسمیت شناخته شده این دانشگاه دارای ۹ دانشکده می باشد که در یک محوطه ۳۸ هکتاری در حومه سیدنی تاسیس و بنا نهاده شده است.

دانشگاه هنر و خلاقیت UNSW Art & Design در شهر پادینگتون واقع شده که از دانشگاه های وابسته به UNSW می باشد. آکادمی نیروی دفاع استرالیا در کاکانبرا واقع شده است و مراکز زیر دریایی در سیدنی در حومه راندویک میباشد. این دانشگاه مراکز تحقیقاتی بسیار زیادی دارد که در سرتاسر نیو ساون ولز واقع شده است.

دانشگاه نیو ساوت ولز در رتبه بندی جهانی سایت QS رتبه ۴۸ ام دنیا را از آن خود دارد و در رتبه بندی تایمز ۱۰۹ ام و رتبه بندی شانگهای ۱۰۱ تا ۱۵۰ ام دنیا را دارد. محوطه اصلی دانشگاه UNSW که اکثر دانشگاه ها در آن قرار دارد در کنز ینگتون سیدنی میباشد و UNSW Art & Design در حومه داخلی پادینگتون واقع شده و دانشکده UNSW Canberra در ADFA کانبرا واقع شده اینها دانشکده های مهم و اصلی UNSW می باشند .

محوطه دانشگاهی UNSW به صورت جغرافیایی به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده است . که یکی در سال ۱۹۵۲ و دیگری ۱۹۵۴ تاسیس گردید . دانشکده دیجیتال و علوم رایانه ای ucroo با طراحی هوشمندانه ای بدنه دانشگاه را به صورت یکپارچه متصل به هم نموده است .

دانشکده سرطان شناسی در این دانشگاه بسیار معتبر و معروف است که به صورت تخصصی بر سرطان کودکان و بچه های در سن بلوغ و رشد تحقیق و پژوهش می کند این موسسه با ۴۰۰ پژوهشگر به عنوان بزرگترین موسسه تحقیقاتی در زمینه سرطان فعالیت می کند .

مرکز تحلیلی و تحقیقاتی Mark Wain Wright که مجموع دانشکده های علوم پزشکی و مهندسی است که بر ساختارهای شیمیایی و فیزیکی و بیولوژی مواد مطالعه دارد تعدادی سالن های تئاتر ، موسیقی و … در محوطه دانشگاه هست که برای عموم نیز می باشد . در دانشگاه UNSW امکانات و خدمات بهداشتی و تناسب اندام نیز هست که برای استفاده عموم امکان پذیر است .

دانشگاه مانش Monash University

دومین دانشگاه ایالت ویکتوریا که در سال ۱۹۵۸ تاسیس شد . دانشگاه مانش یا موناش یک دانشگاه تحقیقات عمومی در ملبورن استرالیا می باشد که علاوه بر عضویت در دانشگاه های گروه ۸ ( دانشگاه های مطرح استرالیا ) به عنوان عضو انجمن موسسات آموزش عالی جنوب شرق آسیا می باشد .

دانشگاه موناش به دلیل تنوع در رشته و قدمت و اعتبار متقاضیان بسیار زیادی دارد که چه از داخل و چه از خارج کانادا به این دانشگاه وارد می شوند . دانشگاه موناش مرکز تحقیقات سلول های بنیادی استرالیا می باشد .

این دانشگاه دارای مراکز متعددی در سرتاسر استرالیا می باشد که ۵ مرکز آن در ایالت ویکتوریا می باشد . کلایتون ، کالفیلد ، برویک ، پنینسولا و پارکویل از مراکز داخل استان ویکتوریا می باشند . مراکز دیگری نیز در کشورهای هند ، مالزی ، ایتالیا ، چین و آفریقای جنوبی نیز هستند که به عنوان نمایندگی های این دانشگاه محسوب می شوند .

این دانشگاه بیش از ۵۰ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و لیسانس دارد و حدود ۲۲ هزار دانشجوی ارشد و دکتری که بیشترین متقاضی نسبت به هر دانشگاه دیگر در ایالت ویکتوریا می باشد . درآمد مراکز تحقیقاتی موناش در سال ۲۰۱۶ بیش از ۰۲/۲ میلیارد دلار از بخش داخلی و ۲۸۲ میلیون دلار از درآمد خارجی می باشد .

این دانشگاه در همان سال تاسیس یعنی ۱۹۵۸ به رسمیت شناخته شد و در رنکینگ QS رتبه ۷۰ را دارد و در رنکینگ تایمز رتبه ۸۳ و در رتبه بندی شانگهای ۱۰۱_ ۱۵۰ می باشد .

دانشگاه The University of western Australia

دانشگاه استرالیای غربی ( UWA ) یک دانشگاه تحقیقاتی که در شهر پرت پایتخت ایالت غربی می باشد . این دانشگاه در سال ۱۹۱۱ توسط قانون مجلس استرالیای غربی تاسیس شد و دوسال بعد اولین گروه دانشجویان در این دانشگاه مشغول به تحصیل شدند .

این دانشگاه عضو دانشگاه های گروه ۸ می باشد و قدیمی ترین دانشگاه این ایالت محسوب می گردد . این دانشگاه جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا می باشد . از فارغ التحصیلان این دانشگاه یک نخست وزیر ، پنج قاضی دادگاه عالی استرالیا از جمله یک رئیس دادگستری ، یکی از فرماندهان بانک مرکزی ، وزرای کابینه فدرال دو نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه UWA جوایز نوبل را بدست آورده اند .

دانشگاه UWA یکی از دانشگاه های با تعداد املاک زیاد در استرالیا می باشد و آن هم به دلیل اشخاص حکومتی و نفوذ زیاد این دانشگاه در شهر پرت می باشد . این دانشگاه هر ساله در حال گسترش می باشد . یکی از اقدامات توسعه این دانشگاه ساخت باشگاه ۲۲ میلیون دلاری در سال ۲۰۰۵ بود . ساختمان به ارزش ۶۴ میلیون دلاری پژوهش های ملکولی و شیمیایی یکی دیگر از تعهدات این دانشگاه در امتداد توسعه علم می باشد .

ساختمان شرکت های بازرگانی به ارزش ۳۱ میلیون دلار دیگر املاک این دانشگاه است ساختمان ۹ میلیون دلاری بررسی و تحقیق در مورد CO2 دیگر ساختمان تحقیقاتی این دانشگاه است که در سال ۲۰۱۴ افتتاح گردید که تحقیقات بسیار دقیق برروی کربن می کند .

آخرین ساختمان تحقیقاتی که بر مرکز تحقیقات اقیانوسی می باشد به ارزش ۶۲ میلیون دلار در سال ۲۰۱۶ افتتاح گردید .
دانشگاه UWA دارای ۴ کتابخانه می باشد که در مقوله هنر ، کار ، قانون و پزشکی کتب خود را برای استفاده عموم آزاد می گذراند . این دانشگاه در دورۀ لیسانس ۸۳۹/۱۹ دانشجو و در مقاطع ارشد و دکتری دارای حدود ۶ هزار دانشجو می باشد .

این دانشگاه وابسته به گروه دانشگاه های مرسوم به گروه ۸ می باشد و از همان سال ۱۹۱۱ به رسمیت شناخته شد . این دانشگاه در رده بندی سایت کیو اس ( QS ) رتبه ۸۹ و در رتبه بندی تایمز ۱۵۷ و در رتبه بندی شانگهای ۸۸ ام دنیا را دارد .

دانشگاه آدلاید University Of Adelaide

دانشگاه آدلاید در سال ۱۸۷۴ میلادی تاسیس شد و در همان سال نیز به رسمیت شناخته شد . این دانشگاه از لحاظ قدمت سومین دانشگاه قدیمی استرالیا محسوب می شود . این دانشگاه توسط وقف و بخشش یک گاوچران به ارزش ۰۰۰/۲۰ یورو تاسیس شد و اولین مدرک آن کارشناسی هنر بود .

این دانشگاه دارای ۵ محوطه دانشگاهی می باشد که عبارتند از : Roseworthy ، موسسه Waite ، Thebarton ، North Terrace و National Wine Center دانشکدۀ ششم آن در سنگاپور به نام Ngee Ann می باشد . این دانشگاه چندین موسسه تحقیقاتی وابسته دارد که از جمله آن مرکز مطالعات اقتصادی استرالیا ، موسسه تحقیقات پزشکی هانسون و موسسه بهداشت و درمان و داروسازی می باشد . این دانشگاه عضو دانشگاه های گروه ۸ موسوم به Sand Stone Universities می باشند .

از جمله دانشکده های این دانشگاه ، دانشکده های هنر ، بهداشت ، علوم پزشکی ، دانشکده علوم ، حرفه و مهندسی و … می باشد . این دانشگاه ۵ جایزه نوبل را به واسطه دانشمندان خود کسب نموده است که ۱/۳ از کل جوایز نوبل استرالیا می باشد .

بسیاری از مهندسان ، پزشکان ، مکتشفان ، سیاستمداران و … فارغ التحصیل این دانشگاه می باشند . از دستاوردهای مهم این دانشگاه کشف و توسعه پنی سیلین ، کشف و توسعه علوم فضا ، کرم های ضد آفتاب ، مخازن نظامی ، Wi_Fi ، اسکناس های پلیمری ، کریستالوگرافی ، اشعه ایکس و مطالعه کشت انگور و علم شناسی می باشد .

یکی از قوانین جالب و جنجالی در این دانشگاه آزاد بودن کشیدن سیگار در محوطه دانشگاه می باشد که از ابتکارات پروفسور کنراد چمروزیک بود . در سال ۲۰۱۱ نیز کشیدن سیگار در محوطه های خوابگاهی هم آزاد شد .

در رنکینگ بین المللی سایت ( QS ) رتبه این دانشگاه ۱۰۰ و در رتبه بندی تایمز ۱۶۴ و در رتبه بندی شانگهای ۱۵۱ تا ۲۰۰ ام دنیا محسوب می شود .

دانشگاه Macquarie University

این دانشگاه به عنوان سومین دانشگاه سیدنی محسوب می شود که توسط ایالت نیوساوت ولز در سال ۱۹۶۴ در سیدنی تاسیس شد . این دانشگاه در حومه Macquarie park واقع شده است . این دانشگاه که عمومی می باشد به عنوان یکی از دانشگاه های پرجمعیت استرالیا شناخته می شود . این دانشگاه دارای پنج دانشکده بیمارستان و موسسه عالی می باشد که پردیس اصلی آن در حومه سیدنی می باشد .

این دانشگاه اولین دانشگاهی بود که مدارک خود را براساس توافق نامه Bologna تطبیق داده است ( توافق نامه ای که براساس آن مدارک تحصیلی در کشورهای اروپایی ارزیابی کیفی می شوند ) . این دانشگاه تحقیقاتی در شمال غرب سیدنی و برروی ۱۲۶ هکتار از چمن زارهای بوشلند واقع هستند . این دانشگاه با تحقیقات گسترده در زمینه کشت و زرع در کل استرالیا پروژه های وسیع محوطه سازی و کشت و کشاورزی را انجام داده است .

این دانشگاه اولین دانشگاهی بود که به صورت غیر انتفاعی یک بیمارستان داشت که در سال ۲۰۱۰ تاسیس و ارزش آن ۳۰۰ میلیون دلار بود . این بیمارستان ۱۸۳ تخت خواب ، ۱۲ اپراتور و ۲ مجموعه آنژیو گرافی قلبی و عروقی دارد .

این دانشگاه حدود ۲۹ هزار دانشجوی لیسانس و مجموعاً ۱۲ هزار دانشجوی ارشد و دکتری دارد . این دانشگاه به صورت کاملاً خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ گروه و ارگانی نمی باشد . دانشگاه مک کواری در همان سال ۱۹۶۴ به رسمیت شناخته شد و در رنکینگ جهانی سایت QS 254 امین دانشگاه دنیا می باشد . در رتبه بندی تایمز ۳۰۱ _ ۳۵۰ و رتبه بندی شانگهای ۲۰۱ _۳۰۰ می باشد .

دانشگاه نیوکاسل The University Of New Castle

این دانشگاه یک دانشگاه عمومی می باشد که در حومه شهر نیوکاسل در ایالت نیوساوت ولز تاسیس شده است . این دانشگاه در سال ۱۹۶۵ تاسیس گردید . دانشکده های این دانشگاه نیز در مناطق مختلف مثل Qurimbah ، New Castle ، سنگاپور ، پورت مک لوری و سیدنی فعال کرده است .

این دانشگاه در زمینه پزشکی بسیار فعال بوده است و آموزش آن مبتنی بر سیاست های آموزشی درمان استرالیا می باشد . دانشگاه نیوکاسل عضو دانشگاه های استرالیا و انجمن پیشرفته دانشگاه های بازرگانی است . در رتبه بندی تحصیلات عالی رتبه ۲ در کشور استرالیا را در سال ۲۰۱۵ از آن خود کرد و در میان دانشگاه های با قدمت زیر ۵۰ سال رتبه ۳۰ ام را دارد .

تحصیلات در این دانشگاه به سه صورت حضوری ، آنلاین و یا ترکیبی از آن را به دانشجویان ارائه می دهد . این دانشگاه غیر از دانشکده هایی که در بالا ذکر شد دارای سه مرکز در خود شهر نیوکاسل می باشد .

دانشگاه ملبورن در سال ۲۰۰۶ دانشگاه های استرالیا از جمله دانشگاه نیکاسل را به تفکیک رشته بندی کرده است که آن را در دو آیتم براساس مقالات و براساس آکادمیک طبقه بندی کرده است .

رتبه براساس مقاله رتبه آکادمیک

۱۴ از ۳۸ دانشگاه ۱۵ از ۳۸ دانشگاه هنر و علوم انسانی
۲۶ از ۳۸ ۲۰ از ۳۹ اقتصاد و کسب و کار
۱۷ از ۳۲ ۱۵ از ۳۵ آموزش
۷ از ۲۸ ۸ از ۲۸ رشته های فنی
۲۲ از ۲۸ ۲۰ از ۲۹ حقوق
۱۰ از ۱۳ ۱۰ از ۱۴ پزشکی
۱۴ از ۳۵ ۱۶ از ۳۸ علوم

دانشگاه نیوکاسل دارای حدود ۲۵ هزار دانشجوی لیسانس و ماقبل و حدود ۵/۸ هزار دانشجوی دکتری و ارشد می باشد . این دانشگاه در رتبه بندی سایت QS رتبۀ ۲۵۷ ام دنیا را دارد و در رتبه بندی تایمز ۲۵۱_ ۲۵۷ دنیا و در رتبه بندی شانگهای ۳۰۱ _ ۴۰۰ دنیا را دارد .

دانشگاه تکنولوژی سیدنی The University Of Technology , Sydney

دانشگاه فناوری سیدنی یک دانشگاه عمومی در شهر سیدنی می باشد . با آنکه این دانشگاه در سال ۱۹۸۸ تاسیس شد ولی قدمت آن به سال ۱۸۷۰ برمی گردد . این دانشگاه در سال ۱۹۶۰ با تغییر رویکرد علمی و ارتباط با بازار کار و جامعه شهرت پیدا کرد و خود را در سطح دانشگاه های مطرح دنیا قرار دارد .

معماری پردیس دانشگاه تکنولوژی سیدنی ترکیبی از معماری قدیمی و جدید می باشد . این دانشگاه خوابگاه های خود را در پنج ساختمان ارائه می دهد که مجموعاً ۷۲۰ تخت خواب دارد . این دانشگاه دارای ۱۶۴/۲۵ دانشجوی لیسانس و ماقبل آن است و حدود ۱۲ هزار و پانصد نفر دانشجوی ارشد و دکتری می باشد . این دانشگاه حدود ۷۰۰ میلیون دلار سرمایه دارد که در بخش علمی و ساخت و ساز وارد کرده است .

در رتبه بندی های جهانی در سایت QS این دانشگاه رتبه ۲۶۴ دنیا را دارد و در رتبه بندی تایمز ۲۲۶ _ ۲۵۰ دنیا و در رتبه بندی شانگهای رتبه ۳۰۱ _ ۴۰۰ دنیا را از آن خود دارد .

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *