خبر ویژه تا پایان اردیبهشت ماه با ظرفیت فقط 100نفر!! با مجموعه تماس بگیرید طرح شتاب آریاناپارس خبر ویژه

دبیرستان در انگلستان

تحصیل در دبیرستان انگلستان

برای بسیاری از دانش آموزان، دوره دبیرستان زمان اکتشاف، یادگیری و رشد است. شرکت در برنامه های دبیرستان انگلستان و فرصت های تحصیل در این کشور ممکن است این جنبه های تحصیلات دانش آموزان را ارتقا بخشد و فرصت های بیشتری را پیش روی دانش آموزان قرار دهد. برنامه های تحصیلی در انگلستان، فعالیت هایی را ارائه می دهند که ممکن است به این شکاف کمک کند و تجربیات تحول آمیز را برای دانش آموزان دبیرستانی فراهم کند. کاوش در یک مکان جدید، ایجاد مهارت های بین فردی و غوطه‌ور شدن در یک فرهنگ جدید، همه مزایای بالقوه ای است که در یک برنامه تحصیلی در دبیرستان انگلستان به چشم می خورد.

در این مقاله که توسط مشاورین آریاناپارس که تنها دارنده مجوز های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فناوری در ایران می باشد، قصد داریم همه جوانب تحصیل در دبیرستان های انگلستان و موقعیت هایی که با این کار پیش روی دانش آموزان و والدین آنها قرار می گیرد را به صورت واقعی بررسی نماییم.

تحصیلات در دبیرستان در انگلستان به چه شکل صورت می گیرد؟

با توجه به نظام آموزشی کشور انگلستان، کودکان از ۳ سالگی می توانند برای تحصیل در این کشور اقدام نمایند. از همین رو مدارس انگلستان پذیرای خانواده های مختلف برای ارائه خدمات ایده آل می باشند.

دوره دبیرستانم آرزوست

دوره دبیرستان در کشور انگلستان از سن ۱۱ سالگی شروع می شود. این نکته بدین معناست که دانش آموزان از ابتدای سال هفتم تحصیل وارد مقطع دبیرستان می شوند. به صورت معمول دوره های دبیرستان در کشور انگلستان ۵ سال به طول می انجامد. دانش آموزان بین المللی باید تا ۱۰ سالگی برای تحصیل در دبیرستان انگلستان به انتظار بنشینند.

دوره دبیرستان انگلستان چند سالست؟

دورهای دبیرستان در کشور انگلستان به دو دسته ۲ و ۳ ساله تقسیم می شود. دانش آموزان تا سن ۱۶ یا ۱۷ سالگی و متناسب با انتخاب رشته خود در دبیرستان مشغول به تحصیل می باشند. از همین رو در صورتی که دانش آموزان وارد دوره های A-LEVEL شوند، از سن ۱۶ سالگی به کالج برای ادامه تحصیل رجوع می کنند. دوره تحصیلی Foundation یک دوره آموزشی یک ساله هست و دانش آموزانی که در ایران دیپلم خود (یعنی گواهی اتمام ۱۱ سال تحصیل) را در اختیار دارند مجاز به شرکت در این دوره هستند.

شرایط تحصیل در دبیرستان های انگلستان چیست؟

دانش آموزان برای تحصیل در دبیرستان انگلستان و بهره‌وری از شرایط ایده آل مدارس این کشور، ملزم به ارائه مدارک و سوابق آموزشی مناسب برای اخذ پذیرش می باشند. از مدارک حائز اهمیت برای اخذ پذیرش می توان به دانش زبان، معدل مناسب و سوابق آموزشی قابل قبول اشاره کرد.

غول بزرگ آیلتس

یکی از بزرگ ترین موانع تحصیل در دبیرستان های انگلستان، عدم مدرک زبان و یا دانش زبان در میان دانش آموزان ایرانی می باشد. لازم بذکر است که دانش آموزان برای تحصیل در این کشور نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهند داشت. این نکته بدین معناست که ارائه نمرات مناسب آیلتس برای اخذ پذیرش الزامی نمی باشد. دانش آموزان در ابتدای کار برای ارتقا سطح دانش زبان، با توجه به سطح قبلی خود وارد دوره های زبان و یا به همراه تحصیل، در حال یادگیری زبان انگلیسی می باشند.

در صورتی که زبان انگلیسی شما خوب نباشد نیز اصلا جای نگرانی نیست. مؤسسه زبان آریاناپارس با در اختیار داشتن اساتید زبده شما را تا رسیدن به سطح زبان مناسب همراهی خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر سایت زبان آریاناپارس را ببینید.

راه برای همه باز است

دانش آموزان با سوابق آموزشی متفاوت می توانند برای ادامه تحصیل در دبیرستان انگلستان اقدام نمایند. از همین رو تمامی دانش آموزان در صورت تمایلات شخصی قادر خواهند بود تا انگلستان را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند. دانش آموزان با حداقل معدل ۱۴ می توانند شانس خود را برای پذیرش از برترین مدارس انگلستان امتحان کنند. لازم بذکر است در صورت معدل های پایین تر، به واسطه قراردادهای همکاری بین آریاناپارس و مدارس انگلستان، شانس پذیرش همچنان وجود دارد.

زمان را جدی بگیرید، نگیرید؟

یکی از نکات مثبت تحصیل در انگلستان، سرعت بالای جواب دهی دبیرستان ها در این کشور می باشد. در صورت ارائه مدارک در زمان مقرر می توان در عرض ۲۰ تا ۳۰ روز، پذیرش را از مدارس دریافت کرد. زمان همیشه حائز اهمیت است، از همین بررسی بازه های ددلاین مدارس از مهم ترین موارد اخذ پذیرش می باشد.

هزینه تحصیل در مقطع دبیرستان در انگلستان چقدر است؟

دانش آموزان برای تحصیل دبیرستان در انگلستان ملزم به پرداخت هزینه می باشند. هزینه های جاری در کشور انگلستان به دو بخش هزینه های زندگی و تحصیل تقسیم می شود. لازم بذکر است که علاقه مندان به تحصیل در انگلستان که می توانند شرایط عمومی لازم را در سایت آریاناپارس مشاهده کنند، باید برای مراجعه به سفارت نامه ای مبتنی بر ارائه دارایی یک سال تحصیل و زندگی در انگلستان را ارائه دهند.

رئیس بانک مرکزی باشید.

هزینه های تحصیل دبیرستان در انگلستان متناسب با محل تحصیل و مدارس انتخابی متفاوت خواهد بود. کالج ها و مدارس در کشور انگلستان به صورت معمول از دانش آموزان بین المللی بین ۲۰ تا ۳۰ هزار پوند طلب می کند. به واسطه شرایط پرداختی، والدین می توانند در ۲ یا ۳ قسط مبلغ مورد نظر را پرداخت نمایند.

هر چقدر پول بدی، آش می خوری.

کشور انگلستان به عنوان یکی از گران ترین کشورهای دنیا برای زندگی شناخته می شود. با توجه به موقعیت جغرافیایی و سبک زندگی، هزینه های زندگی در این کشور متغیر می باشد.  به صورت معمول هزینه های زندگی در شهر لندن سالانه ۱۱ هزار پوند و در شهرهای دیگر در حدود ۹ هزار پوند در نظر گرفته می شود. هزینه ها شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانش آموز ملزم به پرداخت آنها در زمان تحصیل دبیرستان در انگلستان می باشد.

هندسفری اپل را فراموش نکنید.

به طور قطع انجام هرگونه اقدامی برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان با هزینه های جانبی همراه است. از همین رو والدین باید با هزینه های ترجمه، سفارت و در صورت لزوم سفر به کشورهای دیگر را در نظر بگیرند. برای اقدام به تحصیل دبیرستان در انگلستان هزینه هایی مانند کتب آموزشی، خریدهای فصلی همانند لباس فراموش نشود.

مزایای تحصیل در دبیرستان های انگلستان چیست؟

دلایل زیادی وجود دارد که دانش آموزان علاقه مند به تحصیل در انگلستان و گذراندن یک مقطع در یک محیط جدید می باشند. برای دانشجویانی که از انتخاب رشته در کالج مطمئن نیستند، تحصیل در خارج از کشور ممکن است بینش و فعالیتهایی را ارائه دهد که مسیر دانشگاهی را روشن می کند. تحصیل در دبیرستان انگلستان فرصتی بسیار عالی برای بهبود تجربه های شخصی و ارتقا سطح دانش، دانش آموزان می باشد.

آیندت را بساز

تحصیل در دوران دبیرستان در انگلستان ممکن است سرمایه گذاری خوبی برای انتخاب دانشگاه مورد نظر و رشد شخصی شما باشد. گسترش افق افراد، یادگیری در مورد فرهنگ های دیگر، آشنایی با جهان و احترام به مهارت های ارتباطی ممکن است همه توانایی های اساسی باشد که تحصیل در خارج از کشور به پرورش آنها کمک می کند. تحصیلات بهترین راه برای به دست آوردن اعتبار بالقوه ضمن لذت بردن از پیشنهادهای یک کشور بزرگ مانند انگلیس می باشد.

انتخاب برنامه تا حد زیادی به ترجیحات شخصی شما بستگی دارد، مانند منطقه ای که دوست دارید از آن بازدید کنید و موضوعی که می خواهید روی آن تمرکز کنید. هر دوی اینها فاکتورهای مهمی است که باید در نظر بگیرید، اما شاید یکی از مهمترین جنبه های تحصیل در انگلستان تصمیم گیری برای شروع این کار می باشد.

مشکلات تحصیل در دبیرستان های انگلستان چیست؟

هر اقدامی دارای ویژگی های مثبت و منفی است، از همین رو دانش آموزان که در اصل والدین باید از آن مطلع شوند. آشنایی از چالش هایی پیش رو کمک شایانی به داوطلبان برای تحصیل دبیرستان در انگلستان می کند.

 1. دوری از خانواده
 2. آشنایی با فرهنگ های جدید
 3. تحصیل در سیستم آموزشی متفاوت
 4. سطح زبان

همه موارد ذکر شده به عنوان نکات منفی یا مشکلات تحصیل دبیرستان در انگلستان به شمار می آید. لازم به ذکر است با توجه به مزایای تحصیل در کشور انگلستان، این مشکلات به چشم نمی آید و دانش آموزان شرایط ایده آلی را در این کشور سپری می کنند.

نحوه اقدام برای تحصیل در مقطع دبیرستان در انگلستان چگونه است؟

برای شروع به تحصیل در انگلستان در مقطع دبیرستان باید دو مرحله را با موفقیت پشت سر بگذارید. مرحله اول دریافت پذیرش و مرحله دوم اقدام برای گرفتن ویزای تحصیلی. در این مسیر نکات و ریزه کاری هایی وجود دارد که باید آنها را بشناسید و بهترین برخورد را با آنها انجام دهید.

بهترین مدارس دنیا، کجاست؟

بهترین مدارس و کالج های دنیا حتما شعبه ای را در انگلستان دارند. از همین دانش آموزان با توجه به رشته مورد نظر و شهر انتخابی می توانند در برترین مدارس کشور انگلستان مشغول به تحصیل شوند. شرایط پذیرش در تمامی دبیرستان های انگلستان مشابه می باشد و دانش آموزان با ارائه مدارک ذیل می توانند شانس خود را برای اخذ پذیرش افزایش دهند.

 1. سوابق تحصیلی
 2. مدرکی دال بر تسلط زبان
 3. معدل مناسب آخرین مقطع تحصیلی
 4. انگیزه نامه
 5. رزومه شخصی

مرحله آخر!

به صورت معمول تمامی افراد که قصد تحصیل در انگلستان را دارند، باید برای ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند. افرادی که سن آنها بین ۴ تا ۱۷ سال می باشد و قصد تحصیل در مدارس انگلستان را دارند می توانند جهت ویزای child tire 4 اقدام نمایند. مدارک حائز اهمیت برای اخذ ویزای انگلستان شامل:

 1. نامه پذیرش
 2. تمکن و گردش مالی

می باشد که دانش آموزان زمان مراجعه به سفارت، ارائه می دهند.

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *