رشته روان شناسی در کانادا


معرفی رشته های روانشناسی در کانادا

( علم روان شناسی به دلیل فراگیر شدن در دنیای امروز و نیاز جامعۀ بشری به این علم در سالهای اخیر خصوصاً در کشورهای پیشرفته بسیار مورد توجه قرار دارد . برای بهره مندی از راه کارهای مهاجرت تحصیلی به بررسی شرایط رشته روان شناسی در کانادا می پردازیم )

روان شناسی علم مشاوره در امور روان پزشکی می باشد و بسیاری از مردم به اشتباه این دو رشته را یکی می دانند . علم روان شناسی به بررسی علل اختلالات روانی فرد با کمک از مشاوره می پردازد . علم روان شناسی به افراد و خانواده ها کمک می کند تا قبل از برخورد با مشکلات روانی و ارجاع فرد به روان پزشک و یا پزشک متخصص از این مشکل و معل جلوگیری کند .

طبق آمارهای سازمان بهداشت جهانی بین ۱۰ تا ۱۴ میلیون ایرانی حداقل یک بار در عمر خود با مشکلات روانی دست و پنجه نرم کرده اند . براساس آمار جهانی WHO از هر ۴ نفر در یک خانواده یک نفر دچار اختلال روان شناختی می باشد که بر اثر ان نیز دیگر اعضای خانواده نیز تاثیر می پذیرند .

کشور کانادا

کشور کانادا به عنوان یکی از کشورهای پیش تاز در زمینه بهداشت فردی و بهداشت روانی در دنیا شناخته می شود . این کشور دارای تعداد زیادی دانشگاه های علوم انسانی می باشند . از جمله شهرهای مهم کانادا که رشتۀ روان شناسی در انها بسیار قوی کار می شود.

دانشجویان زیادی را نیز جلب می کند دانشگاه های شهر مونترال که به زبان فرانسه نیز تدریس می شود ، دانشگاه های شهر تونتو ، شهر فردریکتون ( این دانشگاه یکی از گران ترین دانشگاه ها برای تحصیل در کانادا می باشد و دپارتمان روان شناسی آن بسیار بسیار فعال است و دارای سطح علمی بسیار بالایی می باشد .

کانادا,کانادا,کانادا

شهر امونتون

دانشگاه های شهر امونتون در ایالت آلبوتا که ایالتی دانشجویی محسوب می گردد و بسیاری از دانشجویان ایرانی در این شهر زندگی می کنند . دانشکده های روان شناسی ونکوور که از رنکینگ بالای جهانی برخوردار می باشند . تقریباً می توان گفت شرایط پذیرش در همۀ دانشگاه های کانادا یکسان می باشد.

به طوری که برای ورود به دانشگاه داشتن مدرک آیلتس ۶/۵ تا ۷ برای ورود به این رشته الزامیست . معدل بالای ۱۶ در بسیاری از این دانشگاه ها نیاز می باشد و تمکن یکساله مالی جهت تحصیل و زندگی . رشته روانشناسی به دلیل ارتباط روان شناس با عموم مردم کشور از هر قشر و هر سطح جامعه ، نیازمند مدرک زبان بالا و تسلط کامل به زبان همان کشور را دارد .

هزینه رشته روانشناسی در کانادا بسته به دانشگاه و شهر مورد نظر متفاوت می باشد به طوری که این ارقام از سالی ۹ هزار دلار کانادا تا ۱۵ هزار دلار متفاوت می باشند دورۀ کارشناسی آن ۴ ساله و برای مقطع ارشد ۲ ساله می باشد . چنانچه دانشجویانی بخواهند در مقطع دکتری ادامه تحصیل دهند می بایست دارای شرایط زیر باشند .

دارای مدرک زبان حداقل ۷ ، دارای مقاله بین المللی که در ژورنال های معتبر بین المللی به چاپ رسیده باشند و داشتن استاد راهنما یا همان سوپروایز در در دانشگاه مقصد . سوپروایزرجهت تایید مقاله و دادن خانه به دانشجو می باشد تا دانشگاه براساس مقاله و کیفیت آن میزان بورسیه را تعیین نماید .

دانشگاه هاروارد به عنوان برترین دانشگاه دنیا در رشته روانشناسی می باشد که براساس رنکینگ جهانی و سایت QS هر ساله در بالاترین رتبۀ دانشگاهی جهان قرار دارد . در کشور کانادا نیز دانشگاه تورنتو رتبۀ ۱۲ جهانی و بریتیش کلمبیا رتبۀ ۱۳ جهان را در رشتۀ روان شناسی دارند .

رتبۀ سوم کشور کانادا برای این رشته در کانادا دانشگاه مک گیل است که در رنکینگ بین المللی رتبۀ ۲۱ ام دنیا را دارد جهت بررسی بیشتر شرایط خود می توانید با مشاوران ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشید.

به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

arrow up