رشته ی نقاشی در کشور کانادا

یکی از پرطرفداران رشته ی هنر ، گرایش نقاشی می باشد و رشته ی نقاشی در کشور کانادا تمرکز اصلی مقاله فوق می باشد ، قابل ذکر است ، بسیاری از دانشجویان رشته ی نقاشی با رسیدن به درجات عالی تحصیل ، در دیگر کشورها را پیدا می کنند در این میان کشور کانادا بدلیل وجود امکانات عالی و دانشگاه های متعدد در زمینه ی هنر و نقاشی توانسته است از برترین گزینه های انتخابی شود .

فردی که قصد تحصیل در رشته نقاشی را دارد باید دارای دید متفاوت و ذوق هنری باشد و نقاشی هنری است که در پیوند با اندیشه جهان بینی و شرایط حاکم بر جامعه ، شکل می گیرد . فرد دانشجو در طی تحصیل در دانشگاه می آموزد که خوب ببیند ، تحلیل کند و دانش خود را وسعت بخشد و همانگونه که در ابتدای مقاله ذکر شد ، اگر فردی دارای ذوق هنری نباشد ، با ورود به رشته ی نقاشی ، فقط یکسری اطلاعات بدست آورده است که هیچ بازدهی مفیدی نخواهد داشت .

قابل ذکر می باشد که دانشجوی رشته ی نقاشی باید از ویژگی های جسمی و روحی خاصی برخوردار باشد تا بتواند در این رشته موفق گردد و به همین دلیل می باشد که پیش از ورود به دانشگاه استعداد ها و خلاقیت های فرد متقاضی مورد ارزیابی قرار می گیرد و فرد نقاش باید قابلیت تغییر مدام دید را داشته باشد ، یک فرد نقاش نمی تواند در چهارچوبی مشخص و معیین محدود گردد .

دانشجویان رشته ی نقاشی باید در دروس پایه ای ، اصلی و تخصصی تحصیل کنند تا به بار علمی کافی دست یابند ، دروس تخصصی بیشتر بر مبنای کارهای عملی می باشد تا فرد بتواند به مهارت ها نیز دست یابد که عبارتند از : کارگاه طراحی ، کارگاه نقاشی ، مرمت آثار نقاشی و …

از دیگر نکاتی که می توان اشاره داشت یادگیری سبک های متفاوت است ، دانشجویان متقاضی در رشته ی نقاشی سبک های مختلفی اعم از رئالیسم ، کوبیسم و … را می آموزند و با مباحث دیگر مانند تاریخچه ، نقاشی ، فلسفه هنر ، روانشناسی رنگ ها ، فیزیک نور ، عکاسی ، طراحی و چاپ نیز آشنا می شوند .

از گرایش های مختلف در رشته ی نقاشی می توان اشاره داشت به گرایش نقاشی عمومی و گرایش نقاشی و دیواری افرادی که در گرایش نقاشی عمومی شرکت می کنند ، آموزش هایی برای نقاشی در سطح های کوچک را فرا می گیرند و در گرایش نقاشی دیواری ، روش ها و فنون مربوط به نقاشی در سطح بزرگ مورد آموزش قرار می گیرد بیشتر در زیبایی شهر کاربرد دارد و افراد بر دیوارهای موجود در خیابان های شهر نقاشی می کنند .

تا به این بخش از مقاله اطلاعات پایه ای درباره ی رشته نقاشی داده شد و در ادامه اطلاعاتی درباره ی دانشگاه های فعال در کشور کانادا در اختیارتان قرار می گیرد .

۱٫ Alberta College of Art

تاریخ تاسیس دانشگاه Alberta در سال ۱۹۷۳ می باشد و جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر جهانی می باشد دروس تدریسی در دانشگاه Alberta به زبان انگلیسی است و دانشجوان بین المللی برای ورود باید همراه با دیگر مدارک خود ، مدرکی برای اثبات سطح زبانی خود به دانشگاه ارائه دهند .

حداقل مدرک قابل قبول IELTS 7_ 7.5 به بالا می باشد و دانشجویان با پرداخت هزینه ی بیشتر می توانند از امکانات متعدد مانند خوابگاه ، مراکز خرید ، سالن های نمایشی و … بهره مند شودند . میزان هزینه ی تحصیل برای دانشجویان بومی و غیر بومی متفاوت می باشد . دانشجویان بومی هزینه ای بالغ بر ۴,۳۵۶,۶۰ دلار در سال می پردازند و دانشجویان بین المللی میزان هزینه ی ۱۳,۷۹۲,۸۰ دلار در سال می پردازند .

۲٫ ConCordia university

تاریخ تأسیس دانشگاه ConCordia در سال ۱۹۷۴ می باشد که توانسته است با ارائه ۳۰۰ رشته ی متفاوت در دوره های کارشناسی و ۲۰۰ رشته ی متفاوت دیگر در رشته کارشناسی ارشد ، متقاضیان بسیاری را جذب خود کند . قابل ذکر است که دانشگاه ConCordia دارای رتبه ی ۵۰۱ جهانی است.

دوره های آموزشی را به زبان انگلیسی نیز برگزار می کند . در حال حاظر ۴۶,۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند . دانشجویان بین المللی باید دارای مدرکی برای اثبات مهارت های خود در زبان انگلیسی باشند و مدرک قابل قبول برای دانشگاه ConCordia _ IELTS 6.5 _ 7 می باشد میزان هزینه های تحصیلی برای دانشجویان متفاوت می باشد . دانشجویان بومی هزینه ای بالغ بر ۳٫۶۰۰ دلار در ۳ ترم می پردازند اما دانشجویان هزینه ای در حدود ۱۹٫۳۹۰ دلار در طول ۳ ترم می پردازند .

۳٫ Emily Carr university

از دیگر دانشگاه های فعال در کشور کانادا می باشد که در سال ۱۹۲۵ شروع به فعالیت نمود و توانست طرفداران بسیاری را جذب خود کند . رشته ی هنر گرایش نقاشی را در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برگزار می کند که طول دوره ی کارشناسی ۴ سال و طول دوره ی کارشناسی ارشد ۲ سال خواهد بود .

دانشجویان بین المللی برای شرکت در دانشگاه Emily Carr باید دارای مدرک بین المللی باشند و مدرک قابل قبول از جانب این دانشگاه IELTS 6.5 _6 می باشد از دیگر نکات قابل ذکر ، هزینه ی تحصیلی می باشد ، هزینه ی تحصیلی برای دانشجویان بومی با دانشجویان غیر بومی متفاوت است . دانشجویان بومی هزینه ای بالغ بر ۳٫۳۰۰ دلار در سال و غیر بومی در حدود ۱۱٫۰۰۰ دلار در سال پرداخت می کنند . دانشجویان متقاضی در دانشگاه Emily Carr می توانند با پرداخت هزینه ای بیشتر از امکاناتی مانند خوابگاه ، مجموعه های ورزشی ، کتابخانه ، مراکز خرید و … بهره مند شوند .

۴٫ University of let bridge

دانشگاه let bridge با ارائه دادن امکانات تحصیلی عالی توانسته است طرفداران بسیاری را جذب خود کند . دروس تحصیلی به زبان های فرانسوی و انگلیسی می باشد و افراد غیر بومی که قصد تحصیل در دانشگاه let bridge را دارند باید دارای مدرک IELTS 6_ 6.5 برای اثبات سطح زبانی خود باشند . دانشگاه امکاناتی از قبیل خوابگاه ، کتابخانه ، بیمارستان و مرکز بیمارستانی و … را به افرادی که هزینه ای جدا از هزینه ی تحصیل پرداخت کنند می دهد .

۵٫ University of Torento

برترین دانشگاه در کشور کانادا می باشد که توانسته است رتبه ی ۲۲ جهانی را به خود اختصاص دهد و جذب بسیاری از دانشجویان در سرتاسر جهان را داشته باشد . دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود و دانشجویان بین المللی باید دارای مدرک زبان IELTS 7_ 7.5 باشد و همراه با دیگر مدارک خود برای دانشگاه ارسال نمایند . دانشجویان می توانند با پرداخت هزینه ی بیشتر از امکاناتی چون خوابگاه ، کتابخانه ، مراکز بهداشتی و بیمارستان ، مجموعه های ورزشی و … بهره مند شوند . قابل ذکر است که هزینه تحصیلی برای دانشجویان بومی کمتر از دانشجویان غیر بومی است .

تمامی دانشگاه ها به اینجا ختم نمی شود بلکه تعداد دانشگاه های بیشتری هستند که در زمینه ی رشته ی نقاشی فعالیت می کنند و دانشگاه های نام برده شده از برترین و پرطرفدارترین در کشور کانادا هستند افرادی که نیازمند به اطلاعات بیشتری هستند می توانند از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با مشاورین ارشد موسسه آریاناپارس در ارتباط باشند و راهنمایی هایی از جانب مشاورین در جهت انتخابی بهتر و اطلاعاتی بیشتر دریافت نمایند . موسسه آریاناپارس همواره در تلاش است تا بهترین ها را به متقاضیان خود ارائه دهد .

به این مطلب امتیاز دهید!

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.