موسسه مشاوره شغلی و کاریابی بین المللی آتیه پردازان و موسسه سفیران حامی با نام تجاری آریاناپارس، دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره مجوز ۴۷۴۴۹۱ و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به شماره مجوز ۴۲/۴۸۹۹۸


شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

شرایط ویزای توریستی پرتغال

ویزای توریستی پرتغال

پرتغال یکی از زیباترین کشورهای اروپایی و عضو پیمان شینگن است. از این رو متقاضیان جهت ورود به خاک این کشور ملزم به دریافت ویزای شینگن می باشند. کشور پرتغال به دلیل جاذبه های فراوان طبیعی و آب و هوای مطبوعش مقصد گردشگران بسیاری قرار می گیرد، بنابراین شرایط اخذ ویزای توریستی پرتغال و چگونگی اخذ این ویزا مورد توجه بسیاری از هم وطنان ما قرار دارد. در این مقاله کارشناسان موسسه آریاناپارس تلاش دارند در مورد تمامی نکات اخذ ویزای توریستی پرتغال توضیحات کاملی را ارایه دهند. با ما همراه باشید تا با کشور پرتغال و جزییات این نوع ویزا آشنا شوید.

کشور پرتغال

کشور پرتغال در بخش جنوبی قاره اروپا و در همسایگی کشور اسپانیا واقع شده است. لیسبون، پایتخت کشور پرتغال، به دلیل جاذبه های فراوان گردشگری سالانه افراد زبادی را به سوی خود جذب کرده است. شهرت کشور پرتغال در جهان به خصوص بین مردم ایران به جهت دریانوردی و کشف سرزمین های جدید است. پرتغال به دلیل برگزاری جشنواره های متعدد و همچنین آب و هوای مطبوعش سالانه گردشگران بسیاری را از طریق تورهای مختلف به این کشور جذب می کند.

این کشور جز منطقه های سرسبز اروپاست که به دلیل آب و هوای معتدل و میانگین بارش بالا دارای مناطق جنگلی و سرسبز است. کشور پرتغال جمعیتی حدود ۱۰ میلیون نفر دارد. زبان رسمی مردم این کشور پرتغالی است. مردم کشور پرتغال بسیار خونگرم و مهربان هستند و دین رایج اکثر آنها مسیحیت کاتولیک است. کشور پرتغال دارای صنعتی بسیار قوی در قاره اروپاست و عمدتا درآمد افراد با هزینه های زندگی شان کاملا متناسب است.

کشور پرتغال به دلیل آب و هوای مطبوع و مناطق جنگلی بسیار زیبایش همواره مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است، از این رو ویزای توریستی پرتغال یکی از پرطرفدارترین انواع ویزاهای این کشور محسوب می شود. در اتحادیه اروپا صنعت گردشگری جز مورد توجه ترین موارد جهت کسب درآمد و رونق اقتصادی به شمار می رود. بنابراین دولت پرتغال همواره می کوشد که روش های ورود گردشگران به این کشور را بهبود بخشیده و در این راستا سیاست هایی جهت افزایش نرخ مهاجرت نظیر افتتاح هتل های بیشتر و بازسازی مناطق قدیمی انجام می دهد.

ویزای توریستی پرتغال

شرایط ویزای توریستی پرتغال با فراهم آوردن مدارک متعددی میسر است. بصورت کلی برای اخذ ویزای توریستی هریک از کشورها، فرد متقاضی می بایست کنسولگری و یا سفارت کشور مورد نظر را متقاعد سازد که پس از ورود فرد به کشور مورد نظر، فرد به طور حتمی به کشور خود باز خواهد گشت. برای گرفتن ویزا ابتدا باید از سفارت وقت مصاحبه رزرو کرده و در تاریخ و ساعت مقرر جهت مصاحبه و انگشت نگاری به آنجا مراجعه نمود.

 ویزای توریستی پرتغال

تجرد یا تاهل افراد برای اخذ ویزای توریستی حائز اهمیت می باشد. افراد مجرد و یا افراد متاهلی که با خانواده قصد سفر به کشور پرتغال را دارند نسبت به افرادی که یکی از اعضای خانواده خود را به همراه ندارند کمتر است. بطور مثال در صورت احراز شرایط فوق الذکر اگر در یک خانواده ۳ نفره پدر یا مادر به صورت انفرادی اقدام به دریافت ویزای توریستی پرتغال نمایند شانس بیشتری جهت اخذ این ویزا خواهند داشت.

پارامتر دیگری که می تواند شانس افراد را در جهت اخذ ویزای توریستی پرتغال افزایش دهد، حضور یکی از اقوام درجه یک افراد نظیر پدر، مادر، خواهر و برادر در کشور پرتغال است. بدین صورت که اگر یکی از اقوام فرد، دعوتنامه ای جهت بازدید وی از ایشان، برای فرد متقاضی ارسال نماید، شانس اخذ ویزای توریستی کشور پرتغال برای فرد افزایش می یابد. بصورت معمول در سراسر دنیا ویزاهای توریستی به دو صورت ویزای تک وروده (Single entry ) و یا ویزای چند وروده (Multiple  )به افراد متقاضی اختصاص می یابند. کشور پرتغال همانند دیگر کشورهای حوزه شینگن  ویزای توریستی خود را به صورت ویزاهای چند وروده به متقتاضیان ورود به خاک کشور پرتغال از طریق ویزای توریستی ارائه می دهد.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی پرتغال

ویزای توریستی پرتغال همانند سایر کشورهای حاضر حوزه شینگن به افرادی که موفق به اخذ ویزای توریستی این کشور شوند، مجوز ورود و خروج به همه کشورهای حوزه این پیمان را می دهد.  این مطلب بدین معناست که فرد متقاضی ویزای توریستی کشور پرتغال می تواند بدون هیچ محدودیتی وارد کشورهای دیگر اروپا شود و حتی زمان باقی مانده از ویزای توریستی خود را در کشور دیگر در حوزه شینگن سپری نماید.

ویزای توریستی پرتغال

مدارک اولیه مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی به شرح زیر می باشد:
 1. تکمیل فرم تقاضای ویزای توریستی پرتغال
 2. یک قطعه عکس جدید رنگی که تمام رخ، با پس زمینه سفید و مربوط به ۶ ماه اخیر باشد
 3. پاسپورت معتبر به همراه یک کپی از آن که صاحب پاسپورت باید آن را امضاء کرده باشد و مدت اعتبار پاسپورت سه ماه بیشتر از تاریخ اتمام ویزا باشد
 4. ترجمه رسمی شناسنامه (تمام صفحات)
 5. معرفی نامه از محل کار که به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد
 6. در صورت داشتن کسب و کار داشتن  اصل و فتوکپی روزنامه رسمی با درج اگهی ثبت شرکت الزامی است
 7. در صورت داشتن کارت بازرگانی باید اصل آن را به همراه داشته باشید که توسط وزارت بازرگانی صادر شده باشد و همچنین یک کپی از آن باید به همراه داشته باشید.
 8. فیش حقوقی شامل اولین و آخرین فیش دریافتی
 9. بیمه
 10. مدارکی مبنی بر تمکن مالی که شامل گردش حساب سه ماه اخیر به همراه اظهار موجودی حساب و ریز صورت بانکی است البته سندهای ملکی و یا اجاره ای و هر چه که وضع معیشتی شما را ثابت کند نیز مورد نیاز است.
 11. دعوتنامه رسمی برای اخذ ویزای توریستی پرتغال که مورد تایید و امضای شخص دعوت کننده قرار گرفته باشد و در آن جزئیات نام درخواست کننده، علت سفر، مدت اقامت و تأییدیه این موضوع که میزبان توانایی مالی پذیرایی از مهمان را دارد، ذکر شده باشد. البته ارائه پاسپورت پرتغالی و کارت اقامت دایم شخص دعوت کننده نیز الزامی است. در صورتی که ارسال دعوت نامه از سوی نمایندگی ارگان خاصی صورت گرفته باشد می بایست اصل قرارداد نمایندگی به همراه کپی از آن با مدارک ارسال شود.
 12. رزرو هتل اقامت و رزرو بلیت رفت و برگشت هواپیما

هزینه ویزای توریستی پرتغال

هزینه ویزای توریستی پرتغال برای هر متقاضی حدود ۶۰ یورو می باشد. البته این مبلغ برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال حدود ۳۵ یورو است. سفارت پرتغال از کوذکان زیر ۵ سال هیچ گونه هزینه ای دریافت نمی کند. زمان اخذ نوبت تا دریافت پاسپورت حئود ۳ ماه به طول می انجامد. ویزای توریستی پرتغال از انواع ویزای کوتاه مدت است. مدت زمان حضور در کشور مقصد در ویزاهای کوتاه مدت ۳۰ روز و طول این نوع ویزا ۹۰ روز است. این بدان معناست که شخص متقاضی طی ۹۰ روز قادر به استفاده از این نوع ویزا است.

پروسه اقدام

شخص متقاضی در مرحله اول می بایست تقاضانامه  دریافت ویزای توریستی را دانلود و فرم های مربوطه را تکمیل نماید. در مرحله دوم باید جهت وقت سفارت اقدام کند. در مرحله سوم هزینه های صئور ویزا می بایست پرداخت شود. در مرحله پایانی متقاضیان باید کلیه مدارک را به کارگزار سفارت پرتغال در تهران ارسال کنند. هنگام مراجعه به کارگزاری سفارت (VFS) کلیه موارد از جمله اطلاعات بیومتریک شخص ثبت می شود. پس از انجام کلیه موارد کد اختصاصی به فرد داده می شود که از طریق آن به سایت مراجعه کرده و از انجام مراحل کار خود آگاه شوند.

مهم ترین سوال بسیاری از افراد که جهت اخذ ویزای توریستی پرتغال اقدام می نمیاند، این مطلب است که آیا فرد، پس از ورود به کشور پرتغال می تواند در کشور پرتغال اقامت دائم را اخذ نمایند؟ موسسه مهاجرتی آریانا پارس با سال ها تجربه درخشان خود در امور مرتبط به اقامت اروپا و اخذ انواع ویزا در بسیاری از کشورهای دنیا سوال فوق را این گونه پاسخ خواهد داد. اول اینکه در صورت ورود به پرتغال برای تمدید ویزا یا اقامت طولانی تر باید به دفتر خدمات ثبت نام اتباع خارجی مراجعه فرمائید.

دوم اینکه فرد در مدت حضور خود در کشور پرتغال، بتواند یک موقعیت شغلی و یا یک کارافرینی را جهت اخذ اقامت فراهم آورد تا پس از بازگشت از پرتغال بتواند برای ویزای دیگر نظیر ویزای کاری و یا اخذ اقامت کارآفرینی اقدام نماید. سفارت پرتغال در خیابان دروس، خیابان هدایت، کوچه روزبه پلاک ۱۶ واقع شده است و یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت ۹ الی ۱۵ به فعاالیت مشغول است.

5/5 ( 1 نظر )
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *