شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

شرایط کار در پرتغال

در مقاله شرایط کار در پرتغال ابتدا باید کمی با این کشور آشنا شوید. کشور پرتغال سرزمین دریا، شن، ماسه و آفتاب است. ترخ بیکاری در این کشور ۶٫۸ درصد می باشد. در این مقاله قصد داریم از شرایط پرتغال بیشتر برایتان توضیح دهیم. این کشور در جنوب غربی اروپا واقع شده است و پایتخت آن لیسبون می باشد. زبان مردم این کشور پرتغالی است که از شاخه ی زبان های رومی تبار می باشد.

جمعیت کشور پرتغال ۱۰٫۵ میلیون نفر، واحد پول این کشور یورو می باشد. این کشور جزو اتحادیه اروپا و ناتو می باشد. پرتغال جزو کشورهای توسعه یافته می باشد و دین مردم این کشور کاتولیک می باشد.

این کشور یکی از گزینه های خوب برای افرادی است که قصد اخذ ویزای کار در پرتغال را دارند. برای یافتن شغل در پرتغال باید شهرهای لیسبون، پورتو بروید. در این شهرها شانس پیدا کردن کار برایتان بیشتر می باشد. شهرهای بزرگ پرتغال دارای نمایندگی شرکت های بین المللی مثل نوکیا، سامسونگ و نستله می باشند و شرایط یافتن شغل در یک همچین محیط هایی قطعا بیشتر خواهد بود.

بازار کار در پرتغال

شرایط کار در پرتغال را می توان با توجه به بازار کار در این کشور بهتر برآورد کرد. نرخ اشتغال در پرتغال ۶۸٫۵ درصد و نرخ فعالیت ۷۳٫۴ درصد می باشد. کشور پرتغال در منطقه اروپا دارای آمار بالاتر از متوسط می باشد. پیدا کردن مشاغل حقوقی در پرتغال آسان نمی باشد.

شرایط کار در پرتغال

رشته های علوم مهندسی و فنی در این کشور نسبت به سایر رشته ها مناسب تر می باشد. شرایط کار در پرتغال در رشته های IT و حسابداری نسبت به برخی دیگر از رشته های گروه علوم انسانی و مهندسی بهتر است.

ما هم چنان به شما توصیه می کنیم با گذراندن یک دوره تحصیلی در کشور پرتغال در ابتدا شانس یافتن شل نیمه وقت را بدست آورید تا پس از اتمام تحصیل بتوانید به صورت تمام وقت در این کشور کار کنید.

قابل ذکر است که شانس کار پاره وقت در پرتغال پائین تر از کار تمام وقت است. در صد خانم ها در یافتن کار پاره وقت بیشتر از درصد آقایان می باشد. تعدادی از آژانس های کاریابی اشتغال موقت در پرتغال وجود دارد که تعدادشان به ۲۵۰ عدد می رسد و دانشجویان می توانند برای یافتن شل موقت به آنها مراجعه کنند.

بیکاری در کشور پرتغال

در رابطه با شرایط کار در پرتغال باید نرخ بیکاری در این کشور را نیز بدانیم. در پایان سال ۲۰۱۰ بالع بر ۵۰۰ هزار نفر در پرتغال بیکار بوده اند که درصد بالای ۵۰ درصد آنان را زنان تشکیل می دادند. درصد بسیار کمی که زیر ۱۰ درصد را شامل می شد، اتباع خارجی مهاجر به پرتغال تشکیل می دادند.

طبق آماری که در سه ماهه ی دوم سال ۲۰۰۹ بدست آمده است نشان می دهد که اشتغال افراد در بخش های صنعت، تجارت و ساختمان بیشتر از بخش هایی مثل شیلات، کشاورزی و بخش های خدماتی بوده است.

اقتصاد کشور پرتغال با گردشگری

اقتصاد این کشور به شدت به گردشگری وابسته است. گردشگری در پرتغال از خش های مهم کار در این کشور می باشد. بخش هتل ها در این کشور قسمتی از چرخه ی اقتصاد این کشور به حساب می آید.

شرایط کار در پرتغال

به وضوح باید اشاره کرد که گردشگری نیروی محرکه ی اقتصاد در کشور پرتغال می باشد و هنوز بخش اعظمی از نیروسی کار در این کشور در بخش گردشگری آن مشغول به کار می باشند. گردشگری در طبیعت پرتغال، گردشگری فرهنگی، گردشگری روستایی و نیز ازدحام توریست ها در آبگرم پرتغال که سالانه همچنان ورود توریست ها را به این کشور بیشتر می کند از دیگر بخش های مهم گردشگری در پرتغال می باشد.

به دلیل همین موضوع یافتن شغل های فصلی در پرتغال بسیار بهتر می باشد چرا که در هر فضل توریست های مربوط به همان فصل در پرتغال باعث ایجاد مشاغل جدید می شوند.

کار در تابستان

قابل توجه دانشجویانی که در پرتغال تحصیل میکنند و پس از ۹ ماه تحصیلی، تابستان آزادی را دارند باید گفت که تابستان یکی از بهترین فصل ها برای کار نیمه وقت در پرتغال می باشد. از آنجا که صنعت گردشگریرتغال همانند اسپانیا می باشد پس شروع کار در این صنعت برایتان مفید است و همچنین به بهبود مهارت های زبانتان کمک می کند. کار در رستوران ها و هتل ها و کارهای فصلی به وفور در رستوران ها و کافه ها یافت می شوند.

مشاغل موجود در پرتغال

اگر چه که به صورت کلی سطح بیکاری در پرتغال افزایش یافته است ولی هنوز هم نیاز به یکسری مشاغل در این کشور وجود دارد که همانطور که گفته شد بسیاری از آنها فصلی هستند. از شرایط کار در پرتغال کار در بخش کشاورزی این کشور است که خود از مشاغل فصلی است به خصوص چیدن میوه و سبزی.

شرایط کار در پرتغال

در بخش بهداشت و درمان به خصوص پزشکان و کسانی که در این بخش تخصص دارند. در بخش فنی و مهندسی بخصوص کسانی که به صورت حرفه ای در بخش IT و کامپیوتر مهارت خاصی دارند.

شرایط کار در پرتغال بخصوص در رشته هایی که به مهارت های زبانی خاص مربوط می شود کمی سخت است. مثلا کار در بخض منابع انسانی و یا کارهای اداری خاصی که احتیاج هم به دانش زبان پرتغالی دارد و هم احتیاج به مهارت های زبانی خاص دارد.

از دیگر مشاغل پر طرفدار در پرتغال کار در بخش مخابرات، هوا و فضا و بخش های ساختمانی است. بیوتکنولوژی و رشه های مرتبط با علوم کامپیوتر نیز از دیگر رشته های پر طرفدار در این کشور می باشند.

رشته های مناسب تحصیلی برای کار در پرتغال

شرایط کار در پرتغال میتواند بسیار وابسته به رشته ای باشد که در پرتغال در آن تحصیل می کنید. اگر قصد دارید بعد از ادامه ی تحصیل در کشور پرتغال بمانید و به کار در این کشور ادامه دهید باید طیف خاصی از این رشته ها را انتخاب کنید مثل بیوتکنولوژی، آی تی، داروسازی و رشته های مرتبط با آن.

کارگران ماهر

کسانی که تخصص در رشته های فنی و مهارت های خاص دارند ولی تحصیلات آکادمیک دانشگاهی ندارند می توانند به عنوان کارگر ماهر مشغول به کار شوند. مشاغلی که به کارگران ماهر احتیاج دارند در پرتغال زیاد است و آگر مهارت خاصی در هر زمینه ای دارید میتوانید به عنوان نیروی کارگر ماهر در این کشور مشغول به کار شوید.

کمبود نیروی ماهر در یکسری از بخش ها مثل پرستاری، مراقبت های بهداشتی، گردشگری و چندی از شغل های دیگر همیشه زیاد است.

کاریابی در پرتغال

شرایط کار در کشور پرتغال کمی جنبه ی رقابتی دارد. اگر شما در اتحادیه اروپا زندگی نمی کنید باید برای ورود به این کشور از یک کارفرمای پرتغالی پیشنهاد کار بگیرید و این کارفرما با یک صلاحیت حقوقی به شما اصطلاحا یک آفر کاری بدهد.

شرایط کار در پرتغال

اگر هم می خواهید راحت تر در پرتغال کار پیدا منید پیشنهاد اول ما به شما تحصیل در این کشور است چرا که در هر جای دنیا که تحصیل کنید بهتر می توانید در آنجا کار نیز پیدا کنید. پس از تحصیل یک بازه ی زمانی را فرصت دارید تا در این کشور بمانید و به جستجوی کار بپردازید پس از پیدا کردن شغل در این کشور می توانید ۳ سال کار کنید و درخواست اقامت دائم خود را بدهید.

راه دیگر پیدا کردن شغل در پرتغال مراجعه به سیت های کاریابی مثل Indeed می باشد. با کمراجعه به این وبسایت ها می توانید به جستجوی کار بپردازید و با کارفرماهای مختلف مکاتبه داشته باشید و شغل مناسبتان را بیابید، یک رزومه ی مناسب از خود تهیه کنید و برای پرزنت کردن خود از آن استفاده کنید. البته که شرایط کار در پرتغال در زمانی که در این کشور حضور دارید تا زمانی که حضوری در این کشور نداشته باشید متفاوت است.

کار داوطلبانه در پرتغال

از دیگر شرایط کار در پرتغال کار داوطلبانه می باشد. این گزینه نیز از موارد بسیار خوب در این کشور می باشد که می توانید آن را امتحان کنید وراه ورود شما به پرتغال باشد.

هم مهارت های زبانی شما تقویت می شود و هم اینکه روابط جدیدی را می سازید که می تواند به آینده شغلی شما در این کشور نیز کمک شایانی کند. این فرصت های داوطلبانه در کشور های اروپایی شرایط کار برای شما را آسانتر می کنند.

این برنامه های داوطلبانه در اروپا برای بازه های سنی ۱۷ سال تا ۳۰ سال می باشند، این برنامه ها یارانه هایی را از سمت کمیسیون اروپا ماهانه دارد و نیز کمک هزینه هایی را نیز برای داوطلبان دارد که می تواند به هزینه هایشان کمک کند.

این کارهای داوطلبانه می تواند در بخضش محیط زیست و یا بخش های فرهنگی و ورزشی باشد. میتواند فعالیت های اجتماعی را نیز در بر گیرد. بنابراین باید گفت که کار داوطلبانه از گزینه های مناسب کاریابی در اروپا و پرتغال می تواند باشد.

اجازه ی کار در پرتغال

برای اینکه اجازه ی کار در پرتغال داشته باشید یا باید به دلیلی مثل تحصیل در این کشور حضور داشته باشید و پس از تحصیل همانطور که گفته شد فرصتی برای جستجوی کار در این کشور داشته باشید تا بتوانید کار پیدا کنید و در این کشور بمانید.

از دیگر شرایط کار در پرتغال و گرفتن مجوز کار در این کشور داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرماست که قبلا کمی در مورد آن صحبت کردیم. اینکه کارفرمایی به یک خارجی پیشنهاد کار بدهد کار ساده ای نیست چرا که باید توجیح کند که آیا در کشور خود و یا در اتحادیه اروپا کسی برای این شغل درخواستی نداده است و اینکه چرا میخواهد به یک خارجی آفر شغلی بدهد. پس اتباع خارجی در اولویت پیشنهاد های شغلی نسبت به افراد دیگر نمیتوانند باشند.

ساعات کاری در پرتغال

ساعات کاری در این کشور از ۹ صبح تا ۷ بعدازظهر می باشد که البته ۲ ساعت آن اختصاص داده می شود به میل کردن صبحانه و ناهار. روزهای کاری در این کشور نیز از دوشنبه تا جمعه می باشد. ساعات کاری مجاز برای دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف بین ۲۰ تا ۳۰ ساعت در هفته به ترتیب در مقطع فوق لیسانس و دکتری می باشد و برای افردی که به صورت فول تایم اجازه ی کار در این کشور دارند ۴۰ ساغت در هفته می باشد.

به صورت کلی شرایط کار در کشور پرتغال با وجود یک کارفرمای پرتغالی برای افرادی که خارج از این کشور هستند بهترین راه است در حالی که ساده ترین راه نیست.

مشاورین موسسه آریاناپارس آماده ی پاسخگویی به سوالات شما در زمینه ی مهاجرت کاری به کشور پرتغال و بسیاری از کشور های اروپایی دیگر می باشند. با دریافت راهنمایی های درست می توانید تصمیمات بهتری در زمینه مهاجرت که قطعا یکی از تصمیمات مهم زندگی شما است را بگیرید.

برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *