شهرهای اسپانیا

شهرهای برتر کشور اسپانیا

کشور اسپانیا در قسمت جنوب غربی اروپا و در شبه جزیره ایبری واقع شده است. این کشور با مساحتی حدود ۵۰۶ هزار کیلومتر به عنوان چهارمین کشور بزرگ اروپا محسوب می شود. اغلب شهر های اسپانیا با فرانسه، آندورا، دریای مدیترانه، پرتغال و اقیانوس اطلس مرز مشترک دارد. مرز اسپانیا با پرتغال (به طول ۱۲۱۴ کیلومتر) طولانی‌ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا است. یکی از زیباترین و جذاب ترین جاذبه های این کشور جزیره مشهور قناری است.

زبان رسمی مردم این کشور، اسپانیایی و دین ساکنان آن مسیحیت کاتولیک است. حکومت این کشور پادشاهی مشروطه و صاحب دو مجلس قانون گذاری است. اسپانیا کشوری مستقل و از اعضای اتحادیه اروپا است. پول رایج این کشور یورو می باشد. از جمله شهرهای اسپانیا می توان به مادرید، بارسلون، والنسیا، سویا، گرانادا و جزایر قناری اشاره کرد.

مادرید

شهر مادرید پایتخت کشور اسپانیا که از لحاظ موقعیت مکانی هم در مرکز این کشور واقع شده است. مادرید که جز مهمترین شهرهای اسپانیاست، پس از شهر های لندن و برلین، سومین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا می باشد. شهر مادرید جز سه کلان شهر بزرگ اتحادیه اروپا است. پیشینه شهر مادرید به قرن نهم میلادی باز می گردد که در مقایسه با دیگر شهرهای اسپانیا از قدمت بیشتری برخوردار است. در شهر مادرید حدود سه هزار نفر زندگی می کنند.

جاذبه های عمده دیدنی در مادرید عبارتند از پالاسیو رئال مادرید یا کاخ سلطنتی، پارک رتیرو، موزه باستان شناسی، و سه موزه هنری معروف به نام های موزه های دل پرادو، موزه ملی، مرکز هنری رئیناسوفیا و موزه تایسن – بورنمیسا مادرید را در دنیا با میراث فرهنگی و هنری یگانه و زیبایش و با شب های پر زرق و برق زنده اش می شناسد. موزه های بی پایانش، رستوران ها و کافه های همیشه بیدارش و هوای معتدل و مردم زنده و خوشحالش، مادرید را یکی از پر توریست ترین شهر های اروپا کرده است.

یکی از جذابیت های مادرید برای گردشگرها، فوتبال است. باشگاه رئال مادرید، یا همان استادیوم سانتیاگو برنابئو و با باشگاه فوتبال اتلتیکو مادرید در طول سال چند باری عاشقان فوتبال را از جاهای دیگر اسپانیا و اروپا به این شهر می کشاند.

بارسلون

شهر بارسلون پس از شهر مادرید جزو پر جمعیت ترین شهرهای اسپانیا به حساب می آید. شهر بارسلون همچنین پایتخت بخش خودمختار کاتالونیا و مهمترین بندر کشور اسپانیا است.

زبان رسمی مردمان شهر بارسلون، زبان های اسپانیایی و کاتالان می باشد. این شهر توس رشته کوه های کلسرولا محصور شده و رودخانه یوبرگات در جنوب غربی و رودخانه سوبس در شمال آن جریان دارد. در حال حاضر حدود ۱۷۰۰۰۰۰ نفر در این شهر زندگی می کنند.

بارسلون به لحاظ اهمیت در امور تجارت، رسانه، مالی، بازرگانی، سرگرمی، هنر و گردشگری یک شهر جهانی است. بندر بارسلونا یکی از معروفترین و مهم ترین بنادر اروپا در دریای مدیترانه می باشد.

بارسلون بهار بی نظیری دارد و از اردیبهشت تا تیر و از شهریور تا آبان بهشت بارسلون است . بارسلون شهری دارای موزه های مختلف است. موزه ی ملی هنر کاتالونیا، موزه هنرهای معاصر بارسلونا، موزه ی خوان میرو، مزه پیکاسو و موزه های دریانوردی از بزرگترین موزه های شهر هستند.

والنسیا

از دیگر شهرهای اسپانیا ، که سومین شهر بزرگ این کشورمی باشد مرکز بخش خود مختار والنسیا است. نام اصلی شهر والنسیا یمی از بنادر مهم ارئپا می باشد که در زمینه ی نقل و انتقال کانتینرها در بنادر اروپایی معروف است.

از لحاظ جغرافیایی این شهر در کنار رودخانه تریا و در ساحل شرقی شبه جزیره ایبری و بخش غربی دریای مدیترانه و در مقابل خلیج والنسیا بنا شده است. والنسیا دارای آب و هوای نیمه استوایی است که دارای زمستان های معتدل و گرمای معتدل است.

مسیحیت کاتولیک به مدت طولانی دین مردن اسپانیا بود. اما طبق قانون دیگر هیچ دینی جایگاه رسمی در قانون ندارد. با این وجود مذهب کاتولیک تنها مذهبی است که به طور رسمی آموزش داده می شود.

در حال حاضر حدود ۸۲۰ هزار نفر در شهر والنسیا زندگی میکنند. والنسیا علاوه بر تمام جذابیت هایی که از گذشته دارد. امروزه با پروژه ی معماری عظیمی که شهر علم و هنر نام گرفته، حسابی سر زبان ها افتاده.

طراحان فضاهای عمومی والنسیا از مشهورترین معماران دنیا هستند که از تمام امکانات طبیعی و قدیمی شهر استفاده کرده اند تا والنسیای زیبای امروزی را بسازند.

همه متقاضیان بحث مهاجرت می بایست اطلاعات صحیح و جامعی از محل زندگی خود در کشور مورد نظر خویش را کسب نمایند فلذا موسسه مهاجرتی آریانا پارس در صفحه وب سایت خود اطلاعات مربوط به تمامی شهرهای بزرگ دنیا را جهت آگاهی بیشتر هموطنان عزیزمان که قصد اخذ ویزاهای تحصیلی یا توریستی و یا اقامت کاری و سرمایه گذاری را دارا می باشند، در اختیار ایشان قرار داده است.

سویا

از دیگ شهرهای اسپانیا ،پس از شهر های مادرید، بارسلون و والنسیا، شهر سویا می باشد که پر جمعیت ترین شهر در این کشور است. در حال حاضر حدود ۷۲۰ هزار نفر در این شهر زندگی می کنند. سویا به نام های سبیا و سویل هم معروف است که مرکز بخش خودمختار اندلس است و همچنان در استان سبیا می باشد.

با اینکه اسپانیا را توریست ها با شلوغی مادرید و بارسلونا می شناسند، اما آرامش و شب های زیبای سویل و زندگی و آوازی که کنار گودال کبیر در جریان است،  هرساله توریست های زیادی را به جنوب اسپانیا می کشاند.

آب و هوای سویل، مدیترانه ای و نسبتا معتدل است با تابستان دمای گرم و زمستان هایی که ژانویه ی سردی دارد.

سویل مشهورترین شهر اسپانیا در مبارزات گاوبازی است. ماسترانزا بزرگترین  و قدیمی ترین میدان گاو بازی اسپانیاست که در شهر سویل واقع شده است.

از مناظر دیدنی شهر سویا می توان به پارک بزرگ ایسالا مجیکا، کلیسای بزرگ جهان کاتدرال سولی و یکی از بهترین سازه های معماری کاخ پادشاهی الکرز و سایبان متروپل که یکی از بزرگترین سازه های چوبی دنیاست اشاره کرد.

پیدا کردن محل اقامت در سویل کار سختی نیست، شهر در تمام فصل های سال میزبان توریست های بسیاری است و هتل و اقامت گاه های زیادی برای سلیقه های مختلف دارد.

گرانادا

شهر گرانادا مرکز استان گرانادای اسپانیا است و در بخش خود مختار اندلس قرار دارد. در حال حاضر حدود ۲۴۰ هزار نفر در این شهر زندگی میکنند. گرانادا را به خاطر وجود دانشگاه ها، جشنواره ها و مراکز فرهنگی متعددش، ارزشمندترین شهر توریستی اسپانیا می دانند. آب و هوای معتدل شهر گرانادا، آن را به ییلاقی تابستانی در  بین دیگر شهر های جنوب اسپانیا و آندلوس تبدیل کرده است.

زیورآلات و ظروف سرامیکی از صنایع دستی های ارزشمند گرانادا هستند. البته به این ها فرش های دستباف را هم که نقش های عربی هنوز در آنها حفظ می شود، باید اضافه کرد.

اسپانیا شهر ساز و آواز است و طبعا این در شهری فرهنگی مانند گرانادا بیشتر به چشم می آید. شهر گرانادا به شهر آواز های کهنه معروف است.

یکی از مهم ترین جشنواره های ادبی جهان نیز جشنواره ی شعر گرانادا است که جایزه ی آن به نام گارسیا لورکا به برترین شعر آن سال اهدا خواهد شد. یکی دیگر از جشنواره های فرهنگی مشهوری که هر سال در گرانادا اتفاق می افتد، جشنواره بین المللی فیلم است که هر دوره ، توجه خوبی هم به فیلم های ایرانی دارد و فیلمسازانی از سرتاسر دنیا در آن شرکت می کنند. شهر گرانادا مسافرین زیادی را از شهر های اطراف به این شهر می کشاند ولی هنوز هم پرطرفدارترین فصل سفر بین توریست ها بهار و پاییز است که هوای شهر نه بسیار سرد است و نه بسیار گرم.

جزایر قناری

جزایر قناری از مجموع هفت جزیره در اقیانوس اطلس تشکیل شده است و به خاطر نزدیکی جغرافیایی کشور مراکش سال هاست ادعای مالکیت آن را دارد، اما جزایر قناری بخشی از خاک اسپانیاست و مردم آن ملیت اسپانیایی دارند.

پایتخت جزایر قناری، روکوسیتکادو است که بومی ها آن را انگشت خدا می نامند، چون صخره ی بلندی است که بصورت عمودی زمین قرار گرفته و داستان های باستانی قناری می گویند انگشت خدا توانسته این صخره را به حالت نگه داشته باشد.

جزایر قناری بهترین جای دنیا برای گشت و گذارهای رویایی است. از مناظر دیدنی جزایر قناری می توان به پارک ملی گاراخونای، روکوسینکادو، روستای کوهستانی آناگا، پارک لوروی که بیش از سه هزار طوطی مختلف در این پارک  وجود دارد و آتشفشان الِ تِیره اشاره کرد.

همه متقاضیان بحث مهاجرت می بایست اطلاعات صحیح و جامعی از محل زندگی خود در کشور مورد نظر خویش را کسب نمایند فلذا موسسه مهاجرتی آریانا پارس در صفحه وب سایت خود اطلاعات مربوط به تمامی شهرهای بزرگ دنیا را جهت آگاهی بیشتر هموطنان عزیزمان که قصد اخذ ویزاهای تحصیلی یا توریستی و یا اقامت کاری و سرمایه گذاری را دارا می باشند، در اختیار ایشان قرار داده است.

برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *