موسسه مشاوره شغلی و کاریابی بین المللی آتیه پردازان و موسسه سفیران حامی با نام تجاری آریاناپارس، دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره مجوز ۴۷۴۴۹۱ و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به شماره مجوز ۴۲/۴۸۹۹۸


شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

شهرهای روسیه

شهرهای برتر کشور روسیه

روسیه پهناورترین کشور جهان است که در شمال اوراسیا قرار دارد. پایتخت آن شهر مسکو می باشد که در باختر و بخش اروپایی کشور قرار دارد و دومین شهر پرجمعیت اروپا و ششمین از این منظر در میان شهرهای جهان به‌شمار می‌رود. از جمله برترین شهر های روسیه می توان به مسکو، سن پترزبورگ، سوچی، نیژنی نووگورود اشاره کرد.

مسکو

پرجمعیت ترین و پایتخت کشور روسیه، شهر ققنوس روس یا همان مسکو می باشد. این شهر در حال حاضر حدود ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر را در خود جای داده است که بعنوان پرجمعیت ترین شهر قاره اروپا و ششمین شهر پرجمعیت دنیا معروف است.

شهر مسکو آب و هوای قاره ای مرطوب دارد. تابستان های معتدل و گاها گرم و مرطوب و زمستان های طولانی و سرد. این شهر در کنار رودخانه مسکو و در ناحیه مرکزی فدرالی در روسیه اروپایی واقع شده است.

مسکو پایتخت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی روسیه و قلب تپنده روس ها به حساب می آید. نام این شهر به دو صورت تفسیر می شود، عده ای بر این باورند که مسکو به علت این که در گذشته محل زندگی تعداد زیادی مسلمان بوده و تعداد زیادی مسجد در آن وجود داشته لقب ماسکو که به معنی شهر مساجد است، را گرفته که بعدها به مسکو تغییر یافته است. ولی در تاریخ این کشور این شهر، به نام رودخانه مسکو نامیده شده است که در روسی قدیم به آن گراد مسکو به معنی شهر کنار رود مسکو می گقتند.

از مناظر دیدنی مسکو می توان به کرملین عظیم، کاخ اسقف، کلیسای جامع صعود مریم، ناقوس تزار، آرامگاه لنین، پارک گورکی و تئاتر بلشوی اشاره کرد.

این شهر زادگاه بسیاری از بزرگان علم و ادب و هنر است که از معروف ترین آن ها می توان به چخوف، چایکوفسکی اشاره کرد.

سن پترزبورگ

یکی دیگر از شهرهای روسیه ، شهر سن پترزبورگ می باشد که دومین شهر بزرگ کشور روسیه می باشد. این شهر در شمال غربی این کشور واقع شده است. با توجه به سرشماری سال ۲۰۱۳ حدود ۵ میلیون نفر در این شهر زندگی می کنند. شهر سن پترزبورگ در کناره های رود نوا، در شرق خلیج فنلاند در دریای بالتیک قرار گرفته است.

این شهر، به شهر آب راهه ها معروف است و در گذر زمان نام آن به سن پترزبورگ تغییر یافته است. بالغ بر ۱۰ اسم تا به حال برای این شهر انتخاب شده است.

شهر سن پترزبورگ دروازه اصلی تجارت روسیه و قلب صنایع نفت و گاز، کشتی سازی، هوافضا، رادیو و الکترونیک، نرم افزار و رایانه، خورروسازی، پتروشیمی و پزشکی روسیه است و نقش کانونی در فرهنگ و هنر این کشور نیز دارد.

سن پترزبورگ، منطقه ای به این کوچکی خواستگاه بزرگترین و مهم ترین جنبش های هنری و فرهنگی روسیه و جهان بوده است. این شهر خانه شخصیت های بزرگ ادبی مثل پوشکین و داستایوسکی و موطن و آهنگ سازانی مثل شستاکویچ و راخمانیف است.

از مناظر دیدنی این شهر می توان به موزه هرمیتاژ، ساختمان ستاد عمومی، کلیسای جامع سن ایزاک، موزه روسیه و دژ پتروپل اشاره کرد.

سوچی

از دیگر شهرهای روسیه شهر سوچی است که در مرز غربی این کشور واقع شده است. این شهر، یک شهر گردشگری است که در سرزمین کراسنودار قرار دارد. شهر سوچی بزرگ، با طول ۱۴۵ کیلومتر طویل ترین شهر اروپاست. حدود ۳۵۰ هزار نفر در این شهر زندگی می کنند.

شهر سوچی شامل چهار ناحیه رسمی می شود، ناحیه سوچی مرکزی که هسته ی اصلی شهر و پیشرفته ترین و پرجمعیت ترین بخش آن است. ناحیه لازاروسکو که بزرگترین ناحیه شهر است و ناحیه ادلر که مرکز شبکه حمل و نقل شهر است.

آب و هوای شهر سوچی نیمه گرمسیری است و رطوبت آن بسیار زیاد است. شهر سوچی به عنوان میزبان بازی های المپیک زمستانی سال ۲۰۱۴ شناخته شد که این مسابقات در این شهر برگزار شد.

زبان رسمی این کشور، روسی است ولی ۲۷  زبان رسمی دیگر نیز در جمهوری ها و مناطق خودگردان این کشور وجود دارد.

از مناظر دیدنی شهر سوچی می توان به اقامتگاه تابستانی استالین، موزه هنر سوچی، پارک ربورا، آکواریوم ورد دیسکاوری و غارهای ورنتوسکا اشاره کرد.

نیژنی نووگورود

شهر نیژنی نووگورود یکی دیگر از شهرهای روسیه است که در غرب این کشور واقع شده است و همچنین مرکز استانی به همین نام می باشد. در حال حاضر حدود ۱٫۵ میلیون نفر در این شهر زندگی می کنند که از این حیث در جایگاه چهارم قرار دارد. به واسطه قدمت و گذشته شهر نیژنی نووگورود، بعضی ها این شهر را پایتخت سوم روسیه می نامند. این شهر، در میانه های قرن نوزدهم، پایتخت تجاری امپراتوری روسیه بود و صنعتش حسابی رونق داشت. اهمیت تجاری این شهر در قرن نوزدهم چنان بود که می گفتند سن پترزبورگ سر، مسکو قلب و نیژنی نووگورود هم کیف پول روسیه است.

نیژنی نووگورود در ساحل جنوبی رود ولکا قرار گرفته است. رود ولکا هم از میان شهر می گذرد و آن را به دو منطقه “علیا” در ساحل تپه ای سمت راست و شهر “سفلی” در ساحل سمت چپ تقسیم می کند.

نیژنی نووگورود آب و هوای مرطوب و قاره ای دارد ، آب و هوایی شبیه به شهر مسکو ولی با زمستان های سردتر.

از مناظر دیدنی شهر نیژنی نووگورود می توان به مجموعه کرملین، موزه ساخارف، موزه گورکی، موزه معماری ولگای سفلی، کلیساها و صومعه های شهر و صومعه ماکارف اشاره کرد.

 

0/5 ( 0 نظر )
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *