شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

کار در سوئد

شرایط کار در سوئد

علاقه مندان به کشور سوئد می توانند با آشنایی از قوانین حقوقی کار در سوئد برای ویزای کار این کشور اقدام نمایند. ویزای کار یکی از روش های اخذ اقامت سوئد می باشد که متقاضیان می توانند با فراهم کردن شرایط مورد نظر به این امر دست پیدا کنند. در این متن که توسط مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس گرد آوری شده است به شرایط مورد نیاز برای ویزای کار سوئد و همچنین قوانین حقوقی کار در سوئد می پردازیم.

آشنایی با کشور سوئد

سوئد با ۴۴۹٬۹۶۴ کیلومتر مربع، سومین کشور بزرگ اروپا از نظر مساحت می باشد. جمعیت سوئد بیش از ۱۰ میلیون نفر است که تقریباً ۸ میلیون نفر آن را سوئدی‌ها تشکیل می‌دهند. سوئد در شمال اروپا قرار دارد و دارای آب و هوای بسیار سردی است. این کشور از نظر طبیعی، از ۴ منطقه تشکیل می شود. زمستان های سرد و طولانی و تابستان ها کوتاه و گرم از ویژگی های آب و هوای این کشور است.

کشور سوئد دارای ۲۵ ایالت می باشد که مهمترین شهرهای آن نظیر استکهلم، گوتنبرگ، مالمو، سولنا، ناکا، لیدینگو، دنده رید، اومئو می باشند. به جرات می توان گفت شهرهای Malmo و solena از شهر های دیدنی با مردم دوست داشتنی و آب و هوایی عالی می باشد.

اکثر مهاجرین شهر استکهلم پایتخت سوئد را برای زندگی انتخاب می کنند، زیرا دارای فرصت های شغلی بیشتر و جاذبه های دیدنی دارد. این شهر بیستمین جایگاه را در بین شهرهای برتر جهان برای زندگی به خود اختصاص داده است.

قوانین کار در سوئد چگونه است؟

قوانین حقوقی کار در سوئد به این گونه می باشد که میزان حقوق افراد در یک تناسب نسبی قرار دارد. در همین راستا حقوق یک دندانپزشک با یک مهندس عمران تفاوت چندانی نمی کند.

اداره آمار سوئد (S.C.B) لیست حقوق و دستمزدها در سوئد را منتشر کرده است:

 • خدمات عمومی: ۴۵۶۵ یورو در ماه
 • استخراج مواد معدنی از معادن سطحی و معادن زیرزمینی: ۴۹۹۴ یورو در ماه
 • کار در بخش تولید: ۴۸۸۶ یورو در ماه
 • زیر شاخه های مهندسی صنایع: ۴۸۲۷ یورو در ماه
 • تأمین برق، گاز، بخار و تهویه مطبوع: ۴۶۶۶ یورو در ماه
 • بخش آب؛ فاضلاب، مدیریت زباله: ۴۵۱۴ یورو در ماه
 • مهندسی عمران و یا ساختمان: ۴۲۰۳ یورو در ماه
 • عمده فروشی و خرده فروشی؛ تعمیر وسایل نقلیه موتوری و موتور سیکلت: ۴۴۸۵ یورو در ماه
 • حمل و نقل و تدارکات: ۴۷۳۰ یورو در ماه
 • بخش خدمات اقامت، مهمانداری و خدمات تهیه و ارائه غذا: ۴۰۱۲ یورو در ماه
 • اطلاعات و ارتباطات: ۵۰۵۴ یورو در ماه

چه روش هایی برای کار در سوئد وجود دارد؟

یکی از روش های جذاب و تقریبا مطمئن جهت مهاجرت به سوئد سیستم جاب آفر سوئد (Job Offer) می باشد. زیرا بر اساس آن متقاضی مهاجرت، یک درخواست کار یا در حالتی بهتر قرار داد کاری دریافت می نماید که بر اساس آن می تواند وارد کشور شده و مستقیما مشغول به کار شوند. البته یکی از شروط بسیار مهم و اصلی در این نوع ویزا این است که کارفرما باید حداقل ۳ الی ۶ ماه را در کشور خود بابت موقعیت کاری آگهی نماید.

یعنی اینکه حداقل ۳ماه باید کارفرما منتظر باشد تا اینکه یک نفر با شرایط مناسب و نیازمند کار برای این موقعیت اعلام نماید. پس از آنکه در موعد مقرر کارفرما به هر دلیلی متقاضیان کار را نپذیرفت می بایست بین ۳ الی ۶ ماه دیگر همان آگهی را در کشورهای حوزه اتحادیه اروپا منتشر نماید.

چنانچه هدف کارفرما از جذب نیروی انسانی در اتحادیه اروپا نیز به نتیجه مطلوب نرسید دولت سوئد این اجازه را به کارفرما می دهد که خود برای پیدا کردن نیروی مدنظرش اقدام نماید. شرایط کار در سوئد همانند اتحادیه اروپا می باشد و از این قوانین تبعیت می کند.

برای اطلاع از دیگر روش های مهاجرت به سوئد این مطلب را مطالعه فرمایید: مهاجرت به سوئد

موسسات کاریابی در سوئد

افراد برای جستجو کار در سوئد می توانند از سایت های رسمی این کشور استفاده کنند.

این وب سایت ها برای کمک به متقاضیان بین المللی می باشد که در خاک سوئد حضور ندارند و بدنبال بررسی شرایط  می باشند.

برای دریافت ویزای کار سوئد چه مدارکی لازم است؟

افراد جهت اخذ ویزا کار در سوئد باید مدارکی را هنگام مراجعه به سفارت ارائه دهند که عبارت اند از:

 1. فرم درخواست ویزا
 2. کپی هایی از صفحات گذرنامه
 3. عکس
 4. شماره پاسپورت
 5. کپی گواهی های ازدواج یا معادل آن
 6. تمکن مالی
 7. قرارداد کاری از طرف کارفرما در سوئد

افراد برای بهبود شرایط خود برای ویزای کار سوئد می توانند مدارک مورد نیاز خود را به بهترین شکل ممکن فراهم کنند.

 • رزومه

یکی از مهمترین فاکتورهای موجود برای قبولی درخواست کار در سوئد مبحث رزومه می باشد. بصورت معمول رزومه یک یا دو صفحه بوده و خلاصه‌ای از تحصیلات، تجربه‌های کاری شما، دستاوردها و جوایزتان و مهارت‌های ویژه‌ای که دارید است. لازم بذکر است که اطلاعات تماس باید در رزومه هر فرد قید شود.

قوانین حقوقی کار در سوئد

 • معرفی نامه

افرادی که بدنبال کار در کشور سوئد می باشند باید مهارت های خود را برای کارفرمایان شرح دهند. در این نامه بایستی به طور مناسب شرح دهید که چرا برای این کار مناسب هستید و کارفرما چرا بایستی شما را برای این کار انتخاب کند. توجه کنید که بهتر است این نامه بیشتر از یک صفحه نباشد.

 • سایر مدارک مورد نیاز

متقاضیان کار در کشور سوئد با داشتن گواهینامه های بین المللی و یا شرکت در دوره های بین المللی می توانند شانس خود را برای ویزای کار افزایش دهند.

 • آماده شدن برای مصاحبه

در صورت اخذ تائید اولیه از کارفرمایان در سوئد به صورت معمول برای یک مصاحبه حضوری و یا آنلاین دعوت می شوید. از همین رو برای مصاحبه باید آمادگی کامل را داشته باشید. به صورت معمول در مصاحبه دانش، مهارت و تسلط شما به زبان مورد بررسی قرار می گیرد. در مصاحبه بایستی خود را به نوعی نشان دهید که کارفرما احساس کند شما بهترین گزینه ممکن برای این کار و سمت هستید.

 • بعد از مصاحبه

پس از شرکت در مصاحبه با شما تماس حاصل می شود تا نتیجه به شما اطلاع رسانی شود. در صورت مثبت بودن جواب، برای سایر مراحل قانونی می بایست اقدام کرد.

شرایط دریافت اقامت سوئد چگونه است؟

افراد پس از گرفتن دعوت نامه کاری از یک شرکت معتبر سوئدی، برای دو سال ویزای کار در کشور سوئد تقاضای خود را تسلیم سفارت می کنند. در صورتی که موفق به اخذ ویزای دو ساله شوند، قادر خواهند بود تا با اتمام دو سال اول کار در کشور سوئد از داخل خاک این کشور و به صورت پیوسته دو سال دیگر ویزای خود را تمدید کنند. گفتنی است دو سال اول کار فرد دریافت کننده دعوت نامه کاری باید نزد همان کارفرما مشغول به کار باشد ولی در دو سال دوم متقاضی تمدید ویزای کار سوئد، می تواند پیشنهاد شغلی خود را از کارفرمای دیگری دریافت کند.

زمانی که فرد دارای ویزای کاری بتواند چهار سال بصورت پیوسته در کشور سوئد کار قانونی و تمام وقت داشته باشد و همچنین از قوانین مالیاتی کشور سوئد تبعیت کند، امکان تبدیل ویزای کار خود به اقامت دائم سوئد را به دست می آورد.

گفتنی است که شغل مورد نظر می بایست حداقل درآمدی معادل ۱۳ هزار کرون سوئد یا تقریبا ۲۳۰۰ دلار قبل از کسر مالیات را فراهم آورد. علاقمندان به اخذ ویزای کار سوئد قادر خواهند بود از همان بدو امور درخواست ویزای کار سوئد، برای خانواده خود نیز بصورت ویزای همراه، درخواستی را تسلیم سفارت کنند. گفتنی است تحصیلات در همه مقاطع برای افرادی که اجازه کار در سوئد را دارند و همه اعضای خانواده ایشان رایگان است و افراد بالغ خانواده فردی که ویزا کار سوئد را در اختیار دارند نیز حق کار تمام وقت در سوئد را دارا می باشند.

ویزای کار سوئد چه مزایا و معایبی دارد؟

مزایا و معایب کار در سوئد متناسب با ویژگی افراد متفاوت می باشد. از همین رو مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس موارد کلی را مورد بررسی قرار داده اند.

 • مزایا

از مهم ترین مزایای کار در سوئد می توان به کم هزینه بودن این روش اشاره کرد. افراد در صورت پیدا کردن کار می توانند بدون پرداخت هزینه ای از این روش برای ویزای کار سوئد اقدام نمایند. بازه زمانی برای کسب اقامت ۳ سال می باشد که به نوبه خود بازه زمانی کمتری نسبت به بقیه روش های اقامتی است. در صورت متاهل بودن، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال از ابتدای کار به عنوان همراه با فرد متقاضی وارد کشور سوئد می شود.

 • معایب

تنها نکته ای که می توان به عنوان معایب ویزای کار در سوئد اذعان کرد، شانس پایین افراد برای پیدا کردن می باشد. با توجه به قوانین این کشور، افراد از شانس پایینی برای دریافت قرارداد کاری برخوردار خواهند بود.

بهترین مشاغل برای کار در سوئد کدامند؟

با وجود نرخ مالیات بالا، کارگران این کشور اسکاندیناوی از بالاترین حقوق در اتحادیه اروپا و مزایای عالی برخوردار هستند. بنابراین، درآمد مناسبی برای کار در سوئد وجود دارد، مخصوصا اگر شما شغل مناسب را داشته باشید.

قوانین حقوقی کار در سوئد

۱۰-ریاضیدان

حقوق سالیانه: ۶۹۶ هزار کرون

مسئولیت ها: ریاضیدانان از ریاضیات پیشرفته برای توسعه و درک اصول ریاضی، تجزیه و تحلیل داده ها و حل مشکلات دنیای واقعی استفاده می کنند.

ویژگی ها: ریاضیدانان نیاز به مهارت های تحلیلی دارند، زیرا در تجزیه و تحلیل داده های بزرگ آنها باید دقیق باشند. آنها همچنین باید بتوانند راه حل های جدیدی برای حل مسائل و راه حل هایی برای افرادی که ممکن است دانش گسترده ای از ریاضیات ندارند، ارائه دهند.

تحصیلات: برای کار در سوئد بسته به صنعت و کارفرمایان، حداقل یک مدرک لیسانس در ریاضیات به همراه چند سال تجربه کار مربوطه لازم است. اگر شما به دنبال یک موقعیت دانشگاهی هستید، قطعا به یک دکترا در یک رشته مرتبط با ریاضی نیاز خواهید داشت.

۹-مدیر تجاری

حقوق سالیانه: ۷۲۰ هزار کرون

مسئولیت ها: مدیران تجاری مسئولیت ایجاد یک احساس پایدار در میان مصرف کنندگان و بهبود فروش محصول و سهم بازار را دارند.

ویژگی های کلیدی: مدیران موفقیت برای کار در سوئد باید احساس غریزی در مورد مفاهیم محصول آینده داشته باشند، مهارت های تحلیلی خوبی را از خود نشان دهند، در مورد منطقه محصولات خود مشتاق باشند و به طور کامل با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

تحصیلات: مدرک تحصیلی در زمینه بازاریابی یا کسب و کار در ترکیب با تجربه کسب و کار در توسعه محصول یا بازاریابی مسیر ایده آل برای پیشرفت در این موقعیت است.

۸-مدیر هواپیمایی

حقوق سالیانه: ۷۵۶ هزار کرون

مسئولیت ها: مدیران هواپیمایی برنامه های پرواز، نظارت بر تعمیر و نگهداری هواپیما و مدیریت کارکنان را به عهده می گیرند. این موقعیت نیاز به کاندیدایی با توانایی های بسیار خوب رهبری و بازیکنان تیم با مهارت های ارتباطی و تحلیلی خوب دارد و مایل است با استانداردهای هواپیما در ارتباط باشد.

۷-مدیر پروژه (اجرایی و مدیریت)

حقوق سالیانه: ۷۶۸ هزار کرون

مسئولیت ها: مدیران پروژه مسئول تهیه و تکمیل برنامه های عملیاتی، اجرای تولید، بهره‌وری، کیفیت و استانداردهای خدمات تولید محتوا مشتری، حل مشکلات، شناسایی روند، تعیین بهبود سیستم و اجرای تغییرات هستند. یک مدیر پروژه موفق برای کار در سوئد باید تفکر انتقادی عالی، حل مسئله، هیئت مدیره، تأثیر، رهبری و مهارت های سازمانی را نمایش دهد.

آموزش و پرورش: یک مدرک تحصیلی در مدیریت پروژه یا تجربه معادل و گسترده در یک ظرفیت مدیریت پروژه ضروری است.

۶-مدیر عامل

حقوق سالیانه: ۷۹۸ هزار کرون

مسئولیت ها:  مدیر عامل بر کلیه مراحل مدیریت و عملکرد شرکت را نظارت داشته و به هیئت مدیره گزارش می دهند. آنها همچنین مسئول ایجاد ارتباطات تجاری جدید و توسعه برنامه های بازاریابی و استراتژیک برای افزایش سودآوری و کارایی هستند.

تحصیلات: این موقعیت، مستلزم داشتن حداقل یک مدرک لیسانس، به ترتیب در یک موضوع مرتبط با کسب و کار است، در حالیکه یک مدرک فوق لیسانس به عنوان یک پوزیشن مناسب در نظر گرفته می شود. در عوض، کارفرمایان اغلب تخصص و تجربه فنی مربوط به شرکت یا صنعت خاص خود را دارند.

۵-معماری سازمانی

حقوق سالیانه: ۸۴۰ هزار کرون

مسئولیت ها: بخشی از وظایف اصلی مدیران معماری سازمانی، ارائه خدمات عملیات کامل برای مدیریت برنامه ها، توسعه های سفارشی و برون سپاری فرایند کسب و کار برای مشتریان است. آنها همچنین برنامه ریزی، طراحی و پیاده سازی راه حل هایی را ارائه می دهند که اطلاعات را به طور موثر و سودمند برای مزیت رقابتی ارائه می دهند.

تحصیلات: مدرک لیسانس در زمینه تخصص شرکت به همراه ۶ سال تجربه مشاوره یا صنعت مربوطه لازم است.

۴-پزشک – هماتولوژی / انکولوژی

حقوق سالیانه: ۸۸۸ هزار کرون

مسئولیت ها: پزشکان مراقبت های مستقیم بیمار را به ویژه در زمینه های مراقبت های ویژه بستری و امدادرسانی ارائه می دهند. برای این موقعیت، معمولا یک مدرک چهار ساله در پزشکی، به دنبال آموزش سه ساله در پزشکی داخلی، و همچنین یک سه ساله در هماتولوژی انکولوژی نیاز است.

۳-مدیر خلاق (تبلیغات / طراحی گرافیک / مدیریت رویداد)

حقوق سالیانه: ۹۶۰ هزار کرون

ویژگی های کلیدی: حرفه ای ها در این نقش نیاز به مهارت های خلاقانه برجسته، عالی در ارتباطات و مهارت های ارائه، دانش گسترده ای از طراحی گرافیک و دیگر نرم افزار های دیجیتال و به عنوان مدیر آنها نیاز به داشتن مهارت های رهبری قوی برای استخدام، نظارت و تیم خلاقیت خود را توسعه دهند.

تحصیلات: برای این موقعیت معمولا به یک مدرک لیسانس در زمینه طراحی گرافیک، هنرهای زیبا، تایپوگرافی، ارتباطات بصری یا در یک موضوع مرتبط نیاز دارید. یک مدرک کارشناسی ارشد در هر یک از این موضوعات ممکن است به عنوان یک مزیت در نظر گرفته شود. مهمتر از همه، شما باید بین چهار تا هفت سال تجربه در زمینه های تبلیغات، طراحی و بازاریابی نیاز داشته باشید.

۲-مدیر عامل سرمایه گذاری (اجرایی و مدیریت)

حقوق سالیانه: ۱ میلیون کرون

مسئولیت ها: هدف او شناخت، نظارت و مدیریت مجموعه دارایی شرکت، ایجاد استراتژی برای رشد، برقراری ارتباط با سرمایه گذاران و شناسایی و اجتناب از هرگونه خطرات بالقوه است. آنها باید دارای توانایی های تحلیلی خلاقانه استثنایی، تفکر قوی و عملیاتی و توانایی های رهبری بی نظیر باشند.

تحصیلات: یک مدرک کارشناسی در یک برنامه کسب و کار مانند مدیریت کسب و کار و یا دوره های سرمایه گذاری دیگر الزامی است.

۱-معاون رئیس جمهور

حقوق سالیانه: ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار کرون

مسئولیت ها: معاون ارشد رئیس جمهور، مسئول کمک به شرکت در دستیابی به اهداف مالی و افزایش عملکرد عملی است.

مشاورین موسسه آریاناپارس آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه مهاجرت کاری به کشور سوئد و بسیاری از کشور های اروپایی دیگر می باشند. با دریافت راهنمایی های درست می توانید تصمیمات بهتری در زمینه مهاجرت که قطعا یکی از تصمیمات مهم زندگی شما است را بگیرید. برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ایران است.

5/5 ( 3 نظر )
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها
ثبت نظر

62 پاسخ به “کار در سوئد”

 1. محمدی گفت:

  سلام . ببخشید اکثر سایت ها نوشتن پیدا کردن برای کادر درمان تو سوئد سخت نیست و چون نیروی کارشون تو این زمینه کمه خوب جذب میکنند، ولی شما خلاف اینو گفتید ، میشه بیشتر راهنماییمون کنید؟ من لیسانس مامایی و۲۶ ساله باسابقه دوسال کار هستم.

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما چنانچه بخواهید از طریق دریافت ویزای کاری سوئد وارد این کشور شوید حتما باید جاب آفر داشته باشید. هر کاری که قرار باشد به شما برسد حتما باید سه ماه در آن کشور آگهی شود اگر شخصی نبود بعدا آن کار به شما می رسد.

 2. ساناز گفت:

  سلام خانمی ۴۸ ساله و متاهل هستم .با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مترجمی زبان. دوستی دارم که قراره بزودی فروشگاه لباسی در استکهلم دائر کنه و من رو به عنوان مدیریت فروشگاه معرفی کنه و تمام کارهای لازم رو برای قرارداد کاری و …انجام بده. می خواستم بدونم با توجه به شرایط سنی من و داشتن پیشنهاد کاری در بخش خصوصی چقدر احتمال داره با درخواست ویزای کاری من موافقت کنند.ممنون میشم اگه راهنمائیم کنید.

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   معمولا وقتی شما جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از کشوری از جای معتبر و دارای اسمی داشته باشید قطعا شانس ویزای خوبی هم خواهید داشت. البته هرچقدر سن شما کمتر باشد شانس ویزای شما نیز کمتر خواهد بود.

 3. فراز گفت:

  سلام من دوره بین المللی hse یا همون ایمنی دارم با مدرک دیپلم جوشکاری e3از فنی حرفه ای. کار خودمم نقاشی ساختمانه.سوالم اینه ک مدارک دوره های بین المللی ک تو ایران گرفتیم تو سوئد یا هر کشور دیگه ای اعتبار داره؟و با دیپلم جوشکاری ک از فنی حرفه ای گرفتم و گفتن مدارک فنی هم قابل بین المللی شدنه امکان پیدا کردن کار در هر کشور اروپایی واسم وجود داره؟و آیا واقعا در اروپا واسه یکی مثل من کلاس زبان خونه و هزینه زندگی تا پیدا کردن کار داده میشه؟متاهل هم هستم.ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   الویت کارفرماها با افراد خودشان و فارغ التحصیلان میباشد تا آنها را شاغل کنند مگرینکه درخواست شغلی داشته باشید.
   شرایطتان باید بطور کامل بررسی شود تا مناسبترین گزینه مربوط به شرایط شما پیشنهاد شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما در تماس باشید:
   https://arianaabroad.com/

 4. فروغ عشایری گفت:

  سلام ، بنده ارشد شیمی آلی از دانشگاه دولتی هستم و میخوام اقدام کنم برای رفتن به سوئد، به نظر شما ویزای کاری رو بهتر میتونم بگیرم یا ویزای تحصیلی؟ و برای ویزای کاری باید به زبان سوئدی مسلط بود یا زبان انگلیسی کافیه؟ لطفا راهنماییم کنید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای گرفتن ویزای کاری اگر درخواست شغلی داشته باشید شانستون برای صدور ویزا بالاست. چون الویت کارفرماها با افراد خودشون و فارغ التحصیلان خودشون هست. در شانس صدور ویزا این مورد تاثیر داره.
   و برای گرفتن ویزای تحصیلی، دوره ها به زبان خودشون برگزار میشه و هزینه های سالانه حدود 90میلیون به بالاست. مدت زمان دوره فوق لیسانس2 ساله و دکترا 4 ساله هست. ضمن اینکه دوره ی دکترا مستلزم داشتن رزومه ی خوب تحصیلی هست که شامل مقالات بین المللی و…میشه.

 5. sanaz گفت:

  سلام.من فارغ التحصیل رشته مامایی از دانشگاه دولتی هستم.مجرد .23 ساله.میخواستم بدونم موقعیت شغلی در این کشور برای این رشته چطوره؟گرفتن ویزای تحصیلی راحت تره یا ویزای کاری؟حداقل هزینه لازم برای اقدام به این کارچقدر هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.باتوجه به شرایطی که وجود دارد مسلما شانس ویزای تحصیل از ویزای کار بیشتر است .برای اخذ ویزای کار در اتحادیه اروپا(سوئد)باید یک در خواست کار از این کشور داشته باشیدیارزومه های کاری خودرا بفرستید تا برای شما یک درخواست کار پیدا شود که شانس ان خیلی پایین است .هزینه زندگی وتحصیل در این کشور حدود 60تا 70 میلیون تومان است.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.باتوجه به شرایطی که وجود دارد مسلما شانس ویزای تحصیل از ویزای کار بیشتر است .برای اخذ ویزای کار در اتحادیه اروپا(سوئد)باید یک در خواست کار از این کشور داشته باشیدیارزومه های کاری خودرا بفرستید تا برای شما یک درخواست کار پیدا شود که شانس ان خیلی پایین است .هزینه زندگی وتحصیل سالیانه در این کشور حدود 60تا 70 میلیون تومان است.

 6. مریم فرزین گفت:

  سلام مهندسین بهداشت محیط هستم 8 سال سابقه کار دارم در یک شرکت

 7. فرزانه گفت:

  با سلام
  مدرک لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم – 32 ساله – با 10 سال سابقه کار تدریس در آموزشگاه های غیردولتی (که 5 سال مدرک دارم) و 2 سال در مدرسه دو زبانه – و بطور همزمان با تدریس 3 سال سابقه کار در یک شرکت معتبر خصوصی دارم به عنوان مسئول فروش – همسرم دیپلم الکترونیک هستن که پس از گذراندن دوره حسابداری در حال حاضر حسابدار هستن – آیا فرصت شغلی در سوئد را داریم؟
  اگر بله از کجا باید شروع کنیم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ ویزای کاری از کشور سوئد طبق قوانین سوئد حتما باید تسلط بر روی زبان سوئدی را داشته باشید

 8. نیما گفت:

  سلام..
  من و همسرم دارای مدرک فوق لیسانس در رشته ی مهندسی کشاورزی میباشیم….همچنین بنده دارای مدارک فنی جوشکاری و لوله کشی از موسسه فنی و حرفه ای کشور میباشم…..با توجه به این موارد آیا قادر به اقدام برای مهاجرت کاری به سوئد یا کشور دیگری در اروپا میباشیم؟؟؟

 9. فرزاد گفت:

  سلام . من لیسانس مدیریت و سابقه ۱۵ ساله در زمینه مارکتینگ و بازاریابی merchandising sales در چند شرکت‌معتبر ایرانی هستم سطح زبانم در حد متوسط می باشد ایا شما می توانید کمکی در زمینه ارسال رزومه به شرکتهای سوئدی و یا اخذ ویزای کار برای اینجانب داشته باشید . با سپاس

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما به موئسسات بین المللی برای به دست اوردن جاب افر مراجعه بفرمایید ما در امور مهاجرتی میتونیم در خدمتتون باشیم.

 10. زینب گفت:

  با سلام کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی هستم میخوام برای دکترا به کشور سوئد اقدام کنم و متاهل هستم همسرم دیپلم نداره امکان ویزای تحصیلی هست برام؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما می توانید با داشتن رزومه تحصیلی قوی برای مقطع دکتری اقدام کنید که بدین منظور باید معدل بالای 17 و مقاله ISI و نیز آیلتس 7 داشته باشید و سوئد اجازه همراه دارد.

 11. سحر گفت:

  سلام با دعوتنامه کار تا چند در صد میتونم در مصاحبه سفارت موفق باشم با خانواده ام.البته موقعیت شغلی هم دارم در کشور سوئد… با مدرک پرستاری

 12. میترا گفت:

  باسلام.من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی سراسری و ارشد زبانشناسی همگانی سراسری دارم. من برای اقامت تحصیلی از طریق کورس زبان اقدام کردم میخواستم ببینم به نظر شما با مدارک تحصیلی من امکان پیدا کردن کار در سوئد هست یا مدرک ایران اعتبار برای پیدا کردن کار نداره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اقامت کاری در کشور سوئد نیاز به سابقه کار مرتبط و یک سری شرایطی که اداره مهاجرت سوئد اعلان میکند .

 13. نیلوفر گفت:

  سلام من لیسانس پرستاری دارم باسابقه ۱۲سال کار ،میتونم برای اقامت اقدام کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   چنانچه درخواست کار از کارفرمایی در کشور سوئد داشته باشید این امکان برای شما خواهد بود

 14. Hasan گفت:

  تشکر بابت پاسخ سریع شما
  اما این امکان وجود ندارد که شما کاری را از طریق کارفرماهای کشورهای اروپایی کاری مناسب برای متقاضی فراهم کنید!؟

  • آریانا پارس گفت:

   شرایط این فرایند را از مؤسسات کاریابی جویا شوید. توجه داشته باشید که باید 3 تا 5 سال در کشور مقصد کار کنید تا اقامت شما تبدیل به اقامت دائم شود.

 15. Hasan گفت:

  با سلام
  من لیسانس مهندسی نرم افزار و همسرم لیسانس حسابداری داریم
  هر دو دارای دو سال سابقه کاری می باشیم
  میخواهیم برای مهاجرت و ویزای کاری کشور سوئد اقدام کنیم
  آیا ممکن است!؟
  و شما چه کشوری را پیشنهاد می دهید؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. در صورتی که درخواست شغلی از طرف یک کارفرمای سوئدی داشته باشید، مهاجرت کاری به راحتی برای شما امکان پذیر است. کشورهایی که پروسه های مهاجرت کاری در آنها فعال است مانند استرالیا، کانادا، افریقای جنوبی و… شرایط ساده تری از این طریق دارند.

 16. ماهان گفت:

  سلام، یکی از اشنایان من تو سوئد در حال راه اندازی خط تولید یه محصول غذایی هست و می خواد برای من و دو تا دیگه از دوستام پیشنهاد رسمی کار بده. سئوالم اینه که من تو این حرفه تجربه دارم ولی هیچ مدرک و سابقه بیمه ای توش ندارم. ضمنا مدرک تحصیلیم دیپلمه. و ایشون حاضره که ماهی سیزده هزار کرون و بیمه و … رو تقبل کنه، سوالم اینه که واسه یه کار در سطح همین کارگری مدرک دیپلم مشکلی ایجاد نمی کنه؟ و ضمنا ازم سابقه کار رسمی و بیمه و … می خوان یا با توجه به دعوت به کار رسمی و قانونی سخت نمی گیرن؟و اگه سخت میکگ گیرن شما می تونین کمکی بکنین؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. در صورتی که پیشنهاد شغلی رسمی از طرف کارفرمای خارجی داشته باشید، پروسه ویزای شما سخت نخواهد بود. مابقی موارد رو خود کارفرما و اداره کار کشور مقصد باید به توافق برسند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی انجام فرایند با مشاوران مؤسسه در ارتباط باشید.

 17. احسان اسکندری گفت:

  سلام,وقت بخیر
  ببخشید چطوری میتونم برای سوید درخواست کار بدم یا چطور یه شرکت برای من دعوت نامه بفرسته؟ من رشتم پرستاری و احتمالا سال دیگه فارغ التحصیلم

 18. رضا گفت:

  من توی حفاری نفت سابقه کار 6 ساله دارم
  4 سالش توی یه کمپانی با اسم شهرت جهانی
  امکان اقدام واسه ویزای کار رو واسه کشوری دارم؟

 19. زهرا گفت:

  سلام من هیچ مدرک تحصیلی ندارم اما زبان سوعدی بلدم میخواستم بدونم با این حال میتونم درخواست ویزای کاری به اونجا بدم یا میتونم اقامت اونجا رو بگیرم

  • آریانا پارس گفت:

   خیر متاسفانه یا باید از آن کشور پیشنهاد شغلی داشته باشید یا برای پروسه ی خرید بیزنس کشور سوئد اقدام کنید .

 20. آرش و گفت:

  سلام آیا با مدرک فنی و حرفه ای آشپزی میشه برای سوئد اقدام کرد؟

 21. مهدی گفت:

  سلام مدرک برق ساختمان و صنعتی و پتروشیمی و مدرک لوازم سردکننده هستم مدرکمم دیپلم بنظرتون با دیپلم امیدی هست یا حتما مدرک بیشتری باید اراعه بدم لطفا راهنمایی کنید

  • آریانا پارس گفت:

   خیر متاسفانه یا باید از آن کشور پیشنهاد شغلی داشته باشید یا برای پروسه ی خرید بیزنس کشور سوئد اقدام کنید .

 22. علی لطفی گفت:

  فوق لیسانس مدیریت صنعتی گرایش تولید هز دانشگاه آزاد اراک با سابقه ۸ سال کار هستم چند ماه و چه مبلغ نیاز است که با کمک موسسه شما کار در آلمان رو شروع کنم? سپاسگزارم

 23. ستاره گفت:

  با سلام
  مایل هستم بدونم برای خود اشتغالی و سرمایه گذاری مدرک زبان انگلیسی که در سایت مهاجرت در لیست مدارک اومده چه نوع در چه سطحی کفایت میکنه؟ خیلی ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بزای ویزای سرمایه گذاری در کشور موردنظر نیاز به مدرک زبانحدود ۵ درآزمون آیلتس باشید

 24. ساسان گفت:

  سلام باتشکر
  من مهندس کشتی سازی با سابقه 8سال کار می باشم و علاقه مند کار در منطقه اسکاندیناوی هستم لطفا بنده رو در این زمینه راهنمایی کند متشکرم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. شما برای کار در کشور سوئد نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی می باشید که در ابتدا درخواست متقاضیان کشور سوئد و سپس کشور های اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می گیرد اگر فردی گزینش نشد درخواست شما مورد بررسی قرار می گیرد که نیازمند حدأقل مدرک لیسانس می باشید.

 25. فاطمه گفت:

  سلام، من فارق التحصیل رشته مامائی دانشگاه سراسری هستم برای شغل مامائی موقیعت شغلی فراهم هست در سوئد؟

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام
   شما باید یک موقعیت شغلی را در کشور مورد نظر پیدا کرده وبرای آن درخواستی را ارسال نمایید در صورتی که در اون منطقه 3 هفته تا 3 ماه نیروی لازمه را جدب نکرد و در خواستی از اتحادیه اروپا برای کار مورد نظر ارسال نشود ، در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد و در صورتی که با در خواست شما موافقت شود می توانید بعنوان نیروی کار در آن کشور مشغول به کار شوید.

 26. نیما گفت:

  با سلام
  من ارشد مهندسی صنایع هستم و در حال اخذ مدارک بین المللی مدیریت پروژه می باشم هدفم ویزای کاری کشور سوئد هست، به چه صورتی می توانم برای این هدف گام بردارم؟
  مرسی

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما باید یک موقعیت شغلی را در کشور مورد نظر پیدا کرده وبرای آن درخواستی را ارسال نمایید در صورتی که در اون منطقه 3 هفته تا 3 ماه نیروی لازمه را جدب نکرد و در خواستی از اتحادیه اروپا برای کار مورد نظر ارسال نشود ، در خواست شما مورد بررسی قرار می گیرد و در صورتی که با در خواست شما موافقت شود می توانید بعنوان نیروی کار در آن کشور مشغول به کار شوید.

 27. ابی گفت:

  سلام من دندانپزشک هستم فارغ التحصيل سال 1993 از دانشگاه centro eskolar university از فیلیپین با 21 سال سابقه کاری…. سه فرزند دارم که فرزند بزرگم 16 سال دارد…  می خواهم ببینم اگر بخواهم apply  کنم از چه طریقی میتوانم اقدام کنم(برای کانادا )؟ منتظر پاسخ شما هستم…و اگر خویشاوند درجه ی یک در آنجا داشته باشیم نیز تاثیری دارد یا نه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام به طور كلي فقط در صورتي داشتن فاميل درجه يك به شما كمك ميكنه كه از طريق اقامت ار طريق خانوادگي براتون اقدام بشه ولي براي مهاجرت از طريق نيروي متخصص بايد مداركتون در درجه اول در كانادا رجيستر بشه

 28. ehsan گفت:

  salam,daneshjoye terme yeke pezeshki toye daneshgahe sarasari hastam,emkane boorsie shodan vojod dare?be kodom keshvara mitoonam begiram?

  • ariana گفت:

   سلام
   بورسیه برای شما امکان پذیر نمی باشد ولی با شرایط ذکر شده می توانید بصورت رایگان و بدون مدرک زبان در دانشگاه های کشور اتریش تحصیل کنید.

 29. حمید گفت:

  حداکثر سن برای افراد فنی با مدرک لیسانس و سابقه کار ده سال در یک محیط فنی چقدر است ؟ سابقه کار چقدر در پیدا کردن کارفرما مهم می باشد؟

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام و احترام
   شما باید یک موقعیت شغلی را پیدا کرده وبرای آن درخواستی را ارسال نمایید در صورتی که در اون منطقه 3 هفته تا 3 ماه کسی برای اون کار در خواست نداده باشد درخواست شما بررسی میشود که ایا شما واجد شرایط هستید یا خیر.
   برای انجام کار باید مدارک خود را برای ما اورده و پس از 3 ماه به شما گفته می شود که فرصت شغلی برای شما ممکن هست یا خیر.

 30. پیمان گفت:

  با سلام
  من و خانمم برای گرفتن ویزا چه مدارکی لازم داریم تا بتونیم افیسر ویزا را قانع کنیم که قصد برگشت داریم؟البته من دانشجوی دکتری و کارمند رسمی هستم ، و خونه قولنامه ای دارم.خانمم هم کارمنده
  ممنون
  .

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   نوع ویزا بسیار مهم می باشد که برای چه ویزایی اقدام کرده اید.برای اطلاعات بیشتر با تلفن های موسسه در ارتیاط باشید

 31. نسیم گفت:

  سلام. من ارشد نرم افزارم و توی زمینه برنامه نویسی وب کار میکنم و سابقه کار هم دارم.ممنون میشم منو برای پیدا کردن کار مناسب راهنمایی کنید.

  • آریانا پارس گفت:

   با سلام و احترام
   شما باید یک موقعیت شغلی را پیدا کرده وبرای آن درخواستی را ارسال نمایید در صورتی که در اون منطقه 3 هفته تا 3 ماه کسی برای اون کار در خواست نداده باشد درخواست شما بررسی میشود که ایا شما واجد شرایط هستید یا خیر.
   برای انجام کار باید مدارک خود را برای ما اورده و پس از 3 ماه به شما گفته می شود که فرصت شغلی برای شما ممکن هست یا خیر.
   .

 32. آریانا پارس گفت:

  سلام
  در ابتدا شما را به مطالعه مطلبی در باره اقامت با فوق لیسانس دعوت میکنم و اینکه اگر پیشنهاد شغلی از جایی ندارید، شاید بهترین روش اقدام برای تحصیل در رشته مشابه و سپس پیدا کردن کار در کشور مورد نظرتان باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *