مهاجرت استانی به کانادا

یکی از روش های متداول برای مهاجرت به کشور کانادا اقدام از طریق یک استان می باشد. افراد در صورت به حد نصاب رسیدن امتیازات هر استان می توانند از این روش برای اقامت در کشور کانادا اقدام نمایند. این فرصت را از دست ندهید، زیرا افرادی که در برنامه نیروی متخصص فدرال واجد شرایط نشده اند می توانند شانس خود را برای مهاجرت استانی کانادا امتحان نمایند.

تحریریه آریاناپارس قصد دارد در این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت استانی به کانادا و پاسخ دادن به سوالات بنیادین در رابطه با کانادا به عنوان مقصد مهاجرت می پردازد. مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

شرایط مهاجرت استانی به کانادا

Provincial Immigration Conditions to Canada

هر یک از ایالت های کانادا به صورت مجزا برنامه ای را برای ورود افراد متخصص در نظر گرفته است. هر یک از ایالت ها در گام اول لیست مشاغل خود را اعلام می نمایند. این نکته بدین معناست که شرط اول وجد رشته شما در لیست منتشر شده است. در گام دوم امتیازات لازم برای استان مورد نظر را کسب نمایید.

برنامه استانی کانادا، به استان ها اجازه می دهد افرادی را که مایل به مهاجرت به کانادا هستند و علاقمند به اسکان در استان خاصی هستند را جذب نمایند. نامزدهای استان (PN) بر اساس توانایی، برای کمک به توسعه اقتصادی استان انتخاب می شوند. به صورت معمول برای قبولی پرونده در بسیاری از استان ها به یک پیشنهاد شغلی نیاز می باشد.

روش های مهاجرت استانی

بیشتر استان های کانادا در برنامه کاندید استانها (PNP کانادا) شرکت می کنند. استانهای شرکت کننده موافقت نامه هایی را با اداره تابعیت و مهاجرت کانادا (CIC) امضا می کنند که به استانها امکان می دهد مهاجرانی را انتخاب کنند که نیازهای خود را تأمین می کنند، مستقیماً انتخاب کنند. مهاجرانی که مایل به ثبت نام به عنوان نامزد استان هستند ، ابتدا باید در آنجا که مایل به اسکان هستند به استان مراجعه کنند:

قبل از ثبت درخواست برای مهاجرت به کانادا، ابتدا باید یک گواهی کاندیدی استانی (گواهی PNP کانادا) از استان دریافت کند. پس از کاندید شدن توسط یک استان ۶۰۰ امتیاز اضافه دریافت می کنند و می توانند برای گرفتن اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

استان کبک، که مونترال در آن واقع شده است، در برنامه های مهاجرتی استان شرکت نمی کند. در عوض، دولت های کبک و کانادا وارد یک سری توافق نامه ها شده اند که با آن کبک معیارهای انتخابی خود را برای همه مهاجران اقتصادی که نشان دهنده قصد آنها برای اقامت در آن استان است، تعیین کرده است.

افراد برای بررسی روش های مهاجرت به این کشور قادر خواهند بود با مراجعه به صفحه مهاجرت به کانادا در وب سایت آریاناپارس بهترین روش را انتخاب نمایند.

نحوه اقدام برای نیروی استانی

استان های کانادا از چندین طریق برای جذب نیروی کار متخصص اقدام می نمایند.  فرد متقاضی در صورت دریافت پیشنهاد شغلی از یک فرد با کارفرمای کانادایی می توانند برای اخذ PR کانادا اقدام نماید. بواسطه محدودیت های موجود برای برای کارفرمایان که دلیل منطقی برای جذب نیروی کار باید ارائه دهند، راه حل دشواری به حساب می آید. روش دوم برنامه های مهاجرت استانی کانادا می باشد که هر استان به صورت مجزا لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را اعلام می نمایند و با توجه به امتیازات مورد نظر، شروع به جذب می نماید.

کبک

برنامه نیروی متخصص کبک (QSW) یکی از روش های کسب اقامت کانادا به حساب می آید. نیروی متخصص کبک بر مبنی سیستم امتیازبندی است که متقاضیان برای ورود به این ایالت باید حداقل امتیازات را کسب نمایند. به این معنی که متقاضیان برای اینکه واجد شرایط باشند باید حداقل امتیاز را در یک شبکه ارزیابی کسب نمایند. نامزدهای واجد شرایط باید ابراز علاقه (EOI) را به پرتال آنلاین Arrima ارسال کنند تا برای این برنامه در نظر گرفته شود.

برای اطلاع از شرایط و نحوه امتیازات مهاجرت استانی به کانادا، می توانید به صفحه نیروی متخصص کبک در وب سایت آریاناپارس مراجعه نمایید.

یوکان

یوکان با جمعیتی بیش از ۳۰،۰۰۰ نفر، نیاز به نیروی متخصص خارجی برای پر کردن تقاضا های مربوط به مشاغل ماهر و نیمه ماهر دارد. دریافت نامزدی استانی از برنامه مهاجرت استانی به کانادا به داوطلب اجازه می دهد تا مستقیماً برای اقامت دائم از IRCC اقدام نماید.

ساسکاچوان

استان ساسکاچوان واقع در منطقه دشت غربی کانادا، یکی از قطب های تولید محصولات کشاورزی در کانادا است. این استان سرشار از مزارع کشاورزی، دو شهر بزرگ کانادا ، رجینا و ساسکاتون را در خود جای داده است. روش OID ایالت ساسکاچوان در حال حاضر یکی از پر طرفدارترین حالت های ورود به کشور کانادا و اخذ اقامت این کشور می باشد. ایالت ساسکاچوان، سیستم امتیاز بندی را برای OID در نظر گرفته است که حداکثر امتیاز موجود را ۱۰۰ و حداقل نمره قبولی را ۶۰ می داند. افراد متقاضی برای قبولی در سیستم OID حداقل ۶۰ امتیاز را باید کسب کنند.

برای اطلاع از شرایط و نحوه امتیازات مهاجرت استانی به کانادا، می توانید به صفحه نیروی کار ساسکاچوان در وب سایت آریاناپارس مراجعه نمایید.

مانیتوبا

Manitoba در یکی از استانهای غربی کانادا واقع شده است، استانهایی است که بر روی نسل های زیادی از محصولات غنی کشاورزی ساخته شده است. Manitoba میزبان شهر Winnipeg است و در شرق با استان انتاریو و در غرب با استان Saskatchewan هم مرز است. افراد در صورت کسب حداقل امتیازات لازم قادر خواهند بود تا از طریق برنامه های استانی، اقامت کانادا را دریافت نمایند. از رشته های مورد نیاز مانیتوبا می توان به رشته های زیر اشاره کرد:

ردیفرشته های مورد نیاز
۱ مدیران مالی
۲ مدیران منابع انسانی
۳ مدیران تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی
۴ حسابرسان مالی و حسابداران

نوااسکوشیا

استان نوااسکوشیا در سواحل شرقی کانادا در اقیانوس اطلس واقع شده است. این استان میزبان تعدادی از برنامه های منحصر به فرد برای استانی (PNP) است. در حال حاضر، تنها مشاغل واجد شرایط این برنامه NOC 3413 (دستیاران پرستار، مجامع و همکاران خدمات بیمار) یا NOC 7511 (رانندگان کامیون حمل و نقل) هستند.

نیوفاندلند و لابرادور

نیوفاندلند به لطف انرژی و منابع طبیعی خود موجی از رشد را دنبال می کند تا استعدادهای کارگران ماهر و فارغ التحصیلان را تا روند صعودی اقتصاد این استان ادامه دهد. برنامه استانی نیوفاندلند و لابرادور (NLPNP) به مهاجران آینده نگر و مهارت های درخواستی، فرصتی را برای تبدیل شدن به بخشی از نیروی کار رو به رشد این استان شرقی از طریق ورود به کار خود با مهارت، کارگر ماهر مهاجرت فراهم می کند. افراد برای ورود به ایالت نیوفاندلند و لابرادور باید در اکسپرس اینتری ثبت نام کرده و این ایالت را انتخاب نمایند.

آلبرتا

استان آلبرتا واقع در غرب کانادا قطب تولید محصولات کشاورزی برای کانادا است. این استان در بالای ذخایر گسترده نفت قرار دارد و در نتیجه صنعت نفت استان در حال شکوفایی است. آلبرتا میزبان شهرهای کلگری و ادمونتون است و در غرب با کوه های زیبا راکی ​​کانادا هم مرز است. در حال حاضر برنامه مهاجرتی استانی کانادا در این ایالت برقرار نیست.

بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا واقع در سواحل غربی کانادا، به دلیل زیبایی غیرقابل توصیف طبیعی کوه های راکی ​​و اقیانوس آرام، رشد اقتصادی استان و نیازهای نیروی کار این کشور را به مقصد برتر مهاجرت در کانادا تبدیل کرده است. ایالت بریتیش کلمبیا در حال حاضر برنامه مشخصی را برای جذب نیروی متخصص عنوان نکرده است.

نیوبرانزویک

استان نیوبرانزویک در سواحل شرقی کانادا در اقیانوس اطلس واقع شده است. این استان میزبان تعدادی از برنامه های منحصر به فرد برای کاندیدی استان ها (PNP) است. استان نیوبرانزویک بطور منظم برای نیروی کار بین المللی که مایل به مهاجرت به کانادا هستند، برنامه هایی را در خارج از کشور ترتیب می دهد. لازم بذکر است که در حال حاضر مهاجرت استانی به کانادا در این ایالت امکان پذیر نمی باشد.

سرزمینهای شمال غربی

سرزمین های شمال غربی با بیش از یک میلیون کیلومتر مربع زمین و جمعیتی بیش از ۴۰،۰۰۰ نفر، پرجمعیت ترین قلمرو شمالی کانادا تبدیل کرده و دارای فرصت های زیادی برای مهاجرت برای کارگران و کارآفرینان خارجی است. این جریان به کارگران ماهر در استخر ورودی فدرال اکسپرس فرصت می دهد تا در یک برنامه اقامت دائمی شرکت کنند. داوطلبان باید از یک کارفرمای واجد شرایط مناطق شمال غربی برخوردار باشند.

انتاریو

استان انتاریو واقع در مرکز کانادا، محبوب ترین مقصد برای مهاجران جدید به کانادا است. این استان میزبان شهر تورنتو، قطب اقتصادی کانادا و همچنین پایتخت این کشور، اتاوا است. برنامه مهاجرت استانی به کانادا در ایالت انتاریو برقرار نیست.

جزیره پرنس ادوارد

علی رغم وسعت و جمعیت اندک جزیره پرنس ادوارد، این ایالت دارای ساحلی باورنکردنی با رونق گردشگری، ماهیگیری و صنایع کشاورزی است. متقاضیانی که مایل به مهاجرت به جزیره پرنس ادوارد از طریق PEI PNP هستند، قادر خواهند بود مشخصات خود را در سیستم بیان علاقه استان ارائه دهند. بر اساس این پروفایل به متقاضیان نمره تعلق می گیرد و از داوطلبان بالاترین رتبه دعوت می شود که در طی دوره های دریافتی، درخواست خود را ارائه دهند.

مهاجرت استانی به کانادا برای چه افرادی مناسب است؟

افراد واجد شرایط به صورت معمول به واسطه دو دلیل اساسی، مهاجرت استانی به کانادا را انتخاب می نمایند. یکی از مهم ترین دلایل انتخاب برنامه های استانی، شرایط کار در کانادا می باشد. این نکته بدین معناست که به واسطه ارائه لیست مشاغل در هر کدام از ایالت ها شانس افراد برای ورود به بازار کار در سریع ترین زمان ممکن افزایش می یابد. با توجه به مهاجرپذیر بودن کشور کانادا، متخصصان از کشور های مختلف برای ویزای کشور کانادا اقدام می نمایند. از همین رو شانس پیدا کردن کار برای همه یکسان می باشد.

برای اطلاع از شرایط کار در این کشور، می توانید از صفحه کار در کانادا وب سایت آریاناپارس دیدن نمایید.

دلیل دوم برای انتخاب برنامه استانی، به حد نصاب نرسیدن امتیازات در اکسپرس اینتری می باشد. با توجه به حداقل امتیازات مورد نیاز برای Express Entry، متقاضیان اقامت در کشور کانادا باید شرایط ایده آلی را دارا باشند. از همین رو متقاضیان قادر خواهند بود تا با فراهم کردن شرایط استان مورد نظر، موفق به اخذ اقامت کانادا شوند. برای اطلاع از شرایط نیروی متخصص فدرال به صفحه اکسپرس اینتری کانادا مراجعه نمایید.

مزایا و معایب مهاجرت استانی

به صورت معمول هر گونه پروسه مهاجرتی با موانعی همراه است، از همین رو مزایا و معایب برنامه های مهاجرت استانی به کانادا را مورد بررسی قرار می دهیم.

مزایای مهاجرت استانی

  1. در برنامه های مهاجرت استانی به کانادا به صورت معمول در زمانی قابل اجراست که ایالت مورد نظر، در زمینه اعلام شده، نیازمند نیروی کار باشد. از همین رو فرصت های شغلی بیشتری را برای جویندگان کار می توان متصور شد.
  2. واجدین شرایط متاهل قادر خواهند بود تا همسر و فرزندان زیر ۱۹ سال خود را به همراه داشته باشند.
  3. از برترین مزایای مهاجرت استانی، اخذ اقامت در گام نخست می باشد.

معایب مهاجرت استانی

  1. برنامه های استانی کانادا به صورت معمول بین ۶ تا ۱۶ ماه به طول می انجامد. این بازه زمانی نسبت به برنامه های اکسپرس اینتری بیشتر است.
  2. استان ها به صورت معمول لیست مشاغل خود را با توجه به نیاز های زمانی تعیین می نمایند. از همین رو امکان تغییر رشته های مورد نظر وجود دارد.
  3. شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا برای افراد سهل تر خواهد شد و با هزینه های کمتری امکان پذیر می باشد. دانشجویان برای تحصیل در این کشور قادر خواهند بود با مراجعه به صفحه تحصیل در کانادا وب سایت آریاناپارس، از اطلاعات جامع بهره مند شوند.

هزینه های برنامه مهاجرت استانی به کانادا

هر پروسه مهاجرتی با هزینه هایی همراه است. از همین رو برنامه های استانی کانادا از این قاعده مستثنی نمی باشد. افراد برای اقدام از روش فوق الذکر می بایست هزینه اجرایی را پرداخت نمایند. این هزینه های عنوان شده، شامل هزینه انگشت نگاری، هزینه پردازش و اقامت می باشد.

مراحلهزینه ها
هزینه انگشت نگاری ۸۵ دلار
هزینه های پردازش ۵۵۰ دلار
هزینه حق اقامت ۴۹۰ دلار

لازم بذکر است، هزینه های عنوان شده به ازای هر نفر می باشد. این نکته بدین معناست که افراد متاهل ملزم به پرداخت همین میزان هزینه به ازای دو نفر در مهاجرت استانی به کانادا می باشند. از دیگر هزینه های موجود می توان به هزینه های زندگی اشاره کرد. هزینه های زندگی با توجه به انتخاب ایالت مورد نظر متغیر می باشد. متوسط هزینه های زندگی در کانادا، به ازای یک نفر بین ۱۰ تا ۱۳ هزار دلار در نظر گرفته می شود.

زندگی در هر کشور با چالش هایی همراه می باشد، از همین رو افراد برای اقدام در خصوص نیروی متخصص کبک باید با شرایط زندگی در این ایالت آشنا شوند.

برای اطلاع از شرایط زندگی می توانید به صفحه زندگی در کانادا وب سایت آریاناپارس مراجعه نمایید.

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

سوال های متداول شما


بیشتر استان های کانادا در برنامه کاندید استانها (PNP کانادا) شرکت می کنند. استانهای شرکت کننده موافقت نامه هایی را با اداره تابعیت و مهاجرت کانادا (CIC) امضا می کنند که به استانها امکان می دهد مهاجرانی را انتخاب کنند که نیازهای خود را تأمین می کنند، مستقیماً انتخاب کنند.

به صورت کلی بازه های زمانی برای اقدام از روش مهاجرت استانی بین ۶ تا ۱۶ ماه به طول می انجامد.

پس از اخذ تائید از استان مورد نظر، پس از ۶ ماه بعد از ورود به کشور کانادا، اقامت دائم برای واجدین شرایط صادر می گردد.

همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می توانند به عنوان همراه فرد اصلی را در کشور کانادا همراهی کنند.

برچسب‌ها:

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.