بدون تردید مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج یکی از کم هزینه ترین و ایده آل ترین روش های مهاجرت به این کشور است. کشور انگلستان از بالاترین استانداردهای زندگی برخوردار می باشد، این کشور به واسطه اقتصاد قدرتمند و نفوذ سیاسی که در جهان دارد همواره جز ۵ کشور قدرتمند و تاثیر گذار جهان به شمار می آید.

کشور انگلستان از بالاترین استانداردهای زندگی برخوردار می باشد و از لحاظ امکانات رفاهی و اجتماعی همواره در بین کشورهای برتر جهان قرار دارد، از این رو کشور انگلستان از گذشته های دور تاکنون مقصد بسیار محبوبی برای مهاجران می باشد. خصوصاً در طی سال های اخیر افراد بسیار از طرق مختلف نظیر مهاجرت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری به این کشور مرفه مهاجرت نموده اند. در ادامه این مطلب با شرایط و قوانین مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج بیشتر آشنا خواهیم شد.

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

Conditions for immigrating to the UK through marriage

برای مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج شرایط مشخصی وجود دارد، در واقع افرادی که با یک شهروند انگلستان یا فردی که اقامت دائم این کشور را دارد ازدواج کنند، می توانند با ارائه مدارک مورد نیاز جهت اثبات این موضوع اقامت دائم انگلستان را دریافت نمایند.

در این بین افراد بسیاری با انجام ازدواج صوری اقدام به اخذ اقامت دائم انگلستان نموده اند، که این موضوع باعث سختگیری بیشتر دولت انگلستان در ارتباط با صدور ویزای ازدواج و اعطای اقامت دائم این کشور شده است. لازم به ذکر است ازدواج صوری عواقب بسیار سنگینی را برای افراد در پی خواهد داشت و به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

برای مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج افراد می بایست با رضایت قلبی کامل و شناخت عمیق نسبت به یکدیگر اقدام نمایند. در واقع اثبات علاقه بین ۲ طرف یکی از مهم ترین فاکتورها برای موفقیت در این پروسه می باشد، به همین علت افراد معمولاً پس از گذشت ۵ سال از زندگی مشترک با همسر خود در انگلستان می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند.

این مطلب را از دست ندهید
مقایسه تحصیل در آلمان و انگلیس

از سوی دیگر فردی که قصد دریافت ویزای ازدواج یا نامزدی را دارد، بایستی دارای تمکن مالی جهت تامین هزینه زندگی در انگلستان برای یک زوج (بدون فرزند) بوده و این امر را اثبات نماید. میزان مبلغی که برای این امر لازم است، حداقل ۱۸۶۰۰ پوند در هر سال می باشد. همچنین میزان درآمد سالانه برای حمایت از همسر به همراه یک فرزند ۲۲۴۰۰ پوند خواهد بود و به ازای هر فرزند اضافه درآمد سالیانه افراد می بایست ۲۲۰۰ پوند در سال افزایش یابد.

جهت کسب اطلاعات کامل در ارتباط با قوانین و شرایط انواع روش های مهاجرت به انگلستان از شما عزیزان دعوت می نماییم مطلب مهاجرت به انگلستان را مطالعه فرمایید.

مهاجرت از طریق ازدواج در انگلستان

قوانین مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

طبق قوانین مهاجرتی انگلستان شهروندان این کشور و افرادی که دارای اقامت دائم انگلستان می باشند می توانند برای همسر یا نامزد خود درخواست ویزای ازدواج نمایند. برای مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج افراد متقاضی می بایست مدارک مختلفی را ارائه نمایند، در واقع متقاضیان ویزای ازدواج انگلستان علاوه بر اثبات ازدواج با رضایت قلبی ۲ طرف می بایت اثبات نمایند که از لحاظ مالی بدون نیاز به کمک دولت انگلستان توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود را دارند.

به طور کلی شرایط و قوانین ویزای ازدواج با ویزای نامزدی کمی متفاوت است ولی در کلیت شباهت بسیاری به یکدیگر دارند. بر اساس قوانین مهاجرتی انگلستان افرادی که دارای ویزای توریستی بیش از ۶ ماه یا انواع ویزای های انگلستان نظیر ویزای کاری یا تحصیلی می باشند می توانند داخل خاک انگلستان برای تغیر ویزای خود به ویزای ازدواج و اخذ مجوز اقامت این کشور اقدام نمایند، ولی افرادی که دارای ویزای کوتاه مدت هستند می بایست بعد از خروج از خاک انگلستان پروسه دریافت ویزای ازدواج را پیگیری نمایند.

بر اساس قوانین مهاجرتی انگلستان متقاضیان دریافت ویزای ازدواج می بایست به صورت رسمی با یکدیگر ازدواج کرده باشند. معمولاً افرادی که بیش از ۴ سال از زمان ازدواج آنها می گذرد در مدت کوتاهی می توانند اقامت دائم انگلستان را دریافت نمایند، در غیر این صورت دریافت اقامت دائم انگلستان پس از گذشت ۵ سال مقدور خواهد بود. ویزای ازدواج انگلستان با عناوین مختلفی صادر می گردد که به شرح ذیل می باشد.

این مطلب را از دست ندهید
شرایط تحصیل دوره پست دکتری در انگلستان

انواع ویزای ازدواج انگلستان

 • ویزای ازدواج
 • ویزای نامزدی
 • ویزای شریک زندگی (Partner Visas)

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای ازدواج

بدون شک برای دریافت هر نوع ویزایی افراد ملزم به ارائه مدارک مورد نیاز، پرداخت هزینه های مربوطه و طی نمودن پروسه اجرایی در رابطه با مراحل اخذ ویزا می باشند. متقاضیان دریافت ویزای ازدواج انگلستان نیز به منظور اخذ این ویزا می بایست مدارک مختلفی را به مراجع مربوط ارائه نمایند،

در واقع جهت مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج افراد می بایست اثبات نمایند برای زندگی با یکدیگر تمایل فراوانی دارند و توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود را دارند. به طور کلی مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ازدواج انگلستان به شرح ذیل می باشد:

 • پاسپورت جدید و قدیم متقاضی
 • شناسنامه متقاضی
 • عقد نامه
 • سن بالای ۱۸ سال
 • عکس ها و فیلم های مراسم عروسی پرینت های تلفن (جهت اثبات ارتباط مستمر با همسر)
 • تکمیل فرم درخواست ویزا، تکمیل Sponsorship Form پرشده و امضاء شده توسط همسر (شخص ساپورت کننده)
 • دو قطعه عکس ۴*۶ پشت سفید
 • مدرک زبان IELTS
 • پرداخت هزینه بیمه Health Surcharges
مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

مراحل دریافت اقامت انگلستان از طریق ازدواج

طبق قوانین مهاجرتی انگلستان برای افرادی که قصد ازدواج با یک تبعه انگلیسی یا فردی که دارای اقامت دائم این کشور می باشد را دارند، در ابتدا یک ویزای ازدواج با اعتبار ۳۳ ماه صادر می گردد، پس از گذشت این مدت در صورتی که مشکل خاصی وجود نداشته باشد و زوجین همچنان مشغول به زندگی مشترک باشند این ویزا به مدت ۳۳ ماه دیگر نیز تمدید خواهد شد.

لازم به ذکر است در طول این مدت افراد متقاضی می توانند مشغول به کار یا تحصیل در انگلستان شوند و امکان ورود و خروج به این کشور را خواهند داشت. پس از گذشت ۵ سال از زندگی مشترک اگر مشکل خاصی در رابطه زناشویی وجود نداشته باشد افراد می توانند اقامت دائم انگلستان را دریافت نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع روش های اخذ اقامت انگلستان لطفاً مطلب اقامت انگلستان را مطالعه فرمایید.

هزینه های مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

بدون تردید افرادی که قصد مهاجرت دارند ملزم به پرداخت یک سری هزینه های اجرایی خواهند بود، که بسته به مقصد، روش مهاجرتی مورد نظر و شرایط فردی متقاضیان رقم این هزینه ها متفاوت خواهد بود. برای مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج هزینه افراد با توجه به شرایط فردی متفاوت می باشد.

این مطلب را از دست ندهید
بهترین رشته های تحصیلی در انگلستان ۲۰۲۳

در واقع هزینه درخواست ویزای ازدواج انگلستان برای افرادی که در این کشور حضور دارند با افرادی که خارج از خاک انگلستان درخواست ویزای ازدواج را ارائه می نمایند متفاوت می باشد. از سوی دیگر داشتن فرزند هزینه های درخواست ویزای ازدواج انگلستان را افزایش خواهد داد. در حال حاضر هزینه ساخت درخواست ویزا ازدواج (همسر ویزا) ۱،۵۲۳ پوند است.

لازم به ذکر است ارائه درخواست ویزای ازدواج انگلستان بصورت آنلاین می باشد، برای افرادی که از داخل انگلستان این درخواست را ارائه می نمایند هزینه درخواست ویزای ازدواج ۵۰۰ پوند کاهش می یابد. به طور کلی هزینه های جانبی اخذ ویزای ازدواج انگلستان به شرح ذیل می باشد:

الزاماتدرخواست های داخل کشوردرخواست های خارج از کشور
ویزای همسر۱۵۲۳ پوند۱۰۳۳ پوند
مراقبت های بهداشتی (IHS)1000 پوند۱۲۰۰ پوند
گزارش وضعیت مسکن۸۰ الی ۱۲۰ پوند۸۰ الی ۱۲۰ پوند
خدمات ویزا۵۷۳ پوند۵۰۰ الی ۸۰۰ پوند
هزینه وکالت۲۰۰ الی ۱۹۰۰ پوند۲۰۰ الی ۱۹۰۰ پوند
گزارش بانک۰ الی ۸۰ پوند۰ الی ۸۰ پوند
آزمون زبان انگلیسی۱۵۰ پوند۱۵۰ پوند
آزمایشات پزشکی۶۵ الی ۱۱۰ پوند۶۵ الی ۱۱۰ پوند

توجه داشته باشید افرادی که مدارک ترجمه ندارند برای ترجمه مدارک و گزارش اقدامات انجام شده می بایست بین ۵۰ الی ۳۰۰ پوند هزینه پرداخت نمایند. مبالغ ذکر شده در جدول فوق برای انجام پروسه به صورت معمول و عادی است، اگر قصد دارید درخواست شما با سرعت بیشتری بررسی شود و در الویت قرار گیرد می بایست هزینه های بیشتری را متقبل گردید.

نتیجه گیری

انگلستان به واسطه امکانات رفاهی و اجتماعی فوق العاده و همچنین اقتصاد قدرتمندی که دارد، همواره در کانون توجه مهاجران از سرتاسر جهان قرار دارد. برای مهاجرت به انگلستان روش های متنوعی وجود دارد که افراد با توجه به هدف خود از سفر به این کشور می توانند بهترین روش مهاجرت به انگلستان را انتخاب نمایند.

این مطلب را از دست ندهید
ثبت شرکت در انگلستان در سال ۲۰۲۳

با توجه به رشد روز افزون آمار مهاجرت به انگلستان هر ساله قوانین مهاجرتی این کشور دستخوش تغیرات مختلفی می شود، در حال حاضر مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج نسبت به سایر روش های مهاجرتی نظیر تحصیل، کار یا سرمایه گذاری به مراتب کم هزینه تر و راحت تر می باشد. با توجه به موارد ذکر شده در این مطلب می توان نتیجه گیری نمود که مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج برای افراد واجد شرایط مسیر بسیار ایده ال برای رسیدن به اقامت دائم و حتی تابعیت انگلستان می باشد.

سوال های متداول شما


در صورتی که از همسر قبلی خود جدا شده باشید می توانید برای ازدواج مجدد اقدام نمایید، و مشکلی برای دریافت ویزای ازدواج نخواهید داشت.

بله، با توجه به پیروی کشور انگلستان از قانون خون فرزند افرادی که دارای اقامت دائم یا تابعیت این کشور هستند حتی اگر خارج از خاک انگلستان متولد شوند، به عنوان یک شهروند انگلیسی محسوب می شوند.


این مطلب را از دست ندهید
پناهندگی انگلستان

?
آیا بدون مدرک زبان امکان دریافت ویزای ازدواج وجود دارد؟

خیر مدرک زبان از جمله مدارک اصلی به شمار می آید که برای اخذ ویزا می بایست ارائه گردد، برای دریافت ویزای ازدواج انگلستان مدرک زبان در حد لایف اسکیل کفایت می کند.

فقط افرادی که بیشتر از ۶ ماه اجازه اقامت در انگلستان را دارند می توانند داخل خاک این کشور درخواست ازدواج خود را ارائه نمایند در غیر این صورت باید از خارج از انگلستان اقدام نمایید.

به طور کلی امکان دریافت ویزای و اقامت دائم انگلستان از طریق ازدواج وجود دارد، ولی ازدواج فامیلی و اختلاف سنی زیاد شانس اخذ ویزا را بسیار کاهش می دهد و می تواند برای آفیسر شک برانگیز باشد.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  2.8/5 - (5 امتیاز)
  برچسب‌ها:

  دیدگاه ها

  22 پاسخ به “مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج”

  1. Maryam moghaddam گفت:

   با سلام
   من در اتریش زندگى میکنم و پاس پناهندگى در اتریش رو دارم ، و با این پاس نمیتونم متأسفانه به انگلیس سفر کنم و باید ویزا بگیرم ، حدود یک سالى هست که با یه اقایى تو انگلیس دوست هستم ودر حال حاضر تصمیم گرفتیم کهاز طریق ویزاى نامزدى به انگلیس سفر کنم تا اونجا بتونیم تصکیم براى ازدواج بگیریم !
   براى گرفتن ویزا ایا خودم باید اقدام کنم تو اتریش یا ایشون؟
   ممنون میشم از راهنمائیتون??

   • author14 گفت:

    با سلام و احترام
    ایشون باید از طریق اداره مهاجرت در اتریش اقدام نمایند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

  شبکه های اجتماعی