مهاجرت با کمترین هزینه

مهاجرت با کمترین هزینه

شاید این ایده به فکرتان برسد باشد که بخواهید از طریق مهاجرت با کمترین هزینه در هر کشوری، اقامت اروپا و یا هر قاره‌ی دیگری را بدست آورید.

می‌توانید با اقامت در یک کشور اروپایی از امکانات این قاره سبز به صورت کلی بهره ببرید، زیرا که مهاجرت به یک کشور به معنای مهاجرت و دسترسی به کل این قاره می‌باشد. چرا که اگر اقامت در یک کشور اتحادیه اروپا را داشته باشید، می‌توانید تا ۹۰ روز در هر کشور اروپایی که بخواهید اقامت داشته باشید. پس این ایده می‌تواند ایده جالبی باشد.

اما چگونه می‌توانید با کمترین هزینه این اقامت را بدست آورید. کشورهای اروپایی به عنوان مثال سیاست هایی را جهت مهاجرت افراد به کشورهایشان در پیش می‌گیرند که بتوانند بیشترین سود را نیز از این مسئله ببرند.

این سیاست‌ها پس از پایان جنگ جهانی دوم بیشتر شدند به عنوان مثال آلمان غربی پس از جنگ برای بازسازی کشور از انبود کارگران ترک استقبال کرد. امروز به دلیل وجود چالش های خاورمیانه و تنگناهای امنیتی و ضد تروریستی در این منطقه شکوفایی بیشتر اروپا بیش از پیش بیشتر رخ می‌نماید.

کشورهای عراق و سوریه، اروپا را نسبت به مسئله‌ی مهاجرت حساس تر کرده است و در این مورد دقت عمل بیشتری را به کار می‌گیرند. پس در نظر داشته باشید که راه های قاچاق و غیر قانونی تا چه حد می‌تواند خطرناک باشد.

نکته

ما در این مقاله سعی داریم که روش های مهاجرت با کمترین هزینه را برای شما بازگو کنیم و بدانید که ورود به کشورهای پیشرفته و خوب اروپایی کار چندان سهلی نیست بلکه اصول و قوانین خود را دارد پس سعی کنید عاقلانه، آگاهانه و با دقت راستی مطالب در اروپا را دنبال کنید و مهاجرت را به نحو درستی انجام دهید.

در نظر داشته باشید مسئله ‌ی پناهندگی و بحث های غیر قانونی که اصلا به شما توصیه نمی‎‌کنیم همه مثل قبل نیستند و کشورهای اروپایی به سادگی قبل به افراد پناهندگی را اعطا نمی‌کنند.

به طور کلی جهت پیشبرد بحث در خصوص مهاجرت به اروپا به عنوان مثال دو هدف مدنظر است، اول آشنایی با آن دسته از کشورهای اروپایی که اخذ اقامت و مهاجرت به آنها آسان تر است و دوم بررسی راه های ساده تر جهت ورود به این کشورها، سرمایه‌گذاری می‌تواند یکی از راه های مهاجرت به اروپا باشد که مطمئناً ارزان‌ترین راه نخواهد بود.

به صورت کلی باید گفت که آسان‌ترین و ارزان‌ترین راه جهت مهاجرت برای هر شخص با توجه به شرایط خود او تعریف می‌شود، به عنوان مثال اگر شما فردی باشید که تمایل به ادامه تحصیل داشته باشید، شاید تحصیل در یک رشته کم هزینه بهترین راه برای شما باشد و یا اگر کارگر هستید و کارهای فنی را خوب بلدید، بهترین راه برای شما مهاجرت به کشورهایی مثل نروژ و اسلواکی که نیروی ماهر در این زمینه نیاز دارند باشد.

از طرفی دیگر شاید یکی از اقوام شما در کشوری باشد که بتواند راه شما را به آن کشور باز کند و بهترین راه شما برای ورود او باشد. در هر حال طبق ۲ روشی که عنوان کردیم سعی می‌کنیم شما را با راه های مهاجرت با کمترین هزینه به خصوص در اروپا آشنا کنیم:

۱)کشورهایی که مهاجرت به آن ها ساده تر می باشد

برخی کشورها در اروپا که شاید بتوان از آن ها به عنوان کشورهای درجه دو و سه نام برد شرایطی دارند که شاید بتوان از پس خود در این کشور ها برآمد. البته این مسأله بستگی به شخص دارد و انگیزه ی او از مهاجرت مثل لهستان، اسلواکی و بلغارستان و باید با زمان اقدام جهت مهاجرت و شرایط زمان مهاجرت دقت کرد.

۲)مهاجرت با کمترین هزینه

در این قسمت ثبت شرکت،سرمایه گذاری، خرید، تابعیت و روش‌هایی از این دست را کنار می‌گذاریم و به دنبال روش‌های ارزان هستیم، در دو کشور انگلستان و آلمان.

انگلستان

  • ویزای کار

گرفتن ویزای کار در این کشور کم هزینه است ولی دشوار است. به صورت کلی باید گفت که کار‌کردن در اروپا و یا به عبارتی کار پیدا کردن در اتحادیه اروپا به مهارت های شخصی شما از یک سو و نیز میزان نیازمندی های کشور مقابل بستگی دارد.

در کشور انگلستان راه مهاجرت کاری، گرفتن پیشنهاد کار می‌باشد. اگر بتوانید از یک کارفرما پیشنهاد کار بگیرید می‎‌توانید در انگلیس کار کنید. اخذ این ویزا در دو مرحله صورت می گیرد. مرحله‌ی اول آن دریافت یک دعوت نامه کاری از یک شرکت معتبر می‌باشد که از طریق یک کارفرما صادر می‌شود.

در مرحله دوم شخص متقاضی کار پس از دریافت این دعوت نامه باید در آگهی استخدامی آن پذیرفه شود. قابل ذکر است که این آگهی باید سه ماه در انگلستان آگهی شود و بعد در اتحادیه اروپا و اگر نیروی کاری پیدا نشد، کارفرما می‌تواند از کشورهای دیگر جذب نیرو کند.

پس کلاً نتیجه می‌شود که پیدا کردن کار در انگلستان کار راحتی نیست هرچند اگر کار پیدا شود درصدر روش های مهاجرتی به اروپا با کمترین هزینه به حساب می‌آید چرا که همه می‌خواهند که برای کسب درآمد وارد اروپا شوند تا این که بخواهند پول خرج کنند.

  • ویزای ازدواج

یکی از روش های مهاجرت با کمترین هزینه ازدواج با شهروندان آن کشور می باشد. ویزای ازدواج انگلستان برای آن دسته از متقاضیانی است که از طریق ازدواج با یک شهروند یا فردی که اقامت انگلستان را دارد، قصد زندگی و اقامت در این کشور را دارند.

این نوع از ویزا به دو دسته ویزا نامردی و ویزای ازدواج تقسیم می‌شود که شرایط آن ها تقریبا مشابه است. در هر دو دسته نامزدی و یا ازدواج شخص باید مراجع قانونی را از جهت سفارت راضی کند. از لحاظ مالی باید شرایط را ثابت کند که در حال حاضر ۱۸۶۰۰ پوند برای یک زوج بدون بچه می‌باشد.

این وجه نقد را باید شخصی که اقامت دارد ثابت کند که به روش های مختلف این کار امکان پذیر است مثل وجه نقد در بانک، داشتن کار آزاد و یا استخدام امکان پذیر است. مقرراتی که مربوط به بحث مالی باشد ساده نیست و پیچیده ست و هر پرونده ای باید به صورت جداگانه بررسی شود.

نکته

زمانی شما می‌ توانید این کار را انجام دهید که شخص مقابل بتواند هزینه های شما را تأمین کند، به همین دلیل باید گفت که این روش زمانی در دسته‌ی روش های مهاجرت با کم هزینه قرار خواهد گرفت که شخص مقیم بتواند توان مالی را نشان دهد. دو طرف باید ثابت کنند که ازدواج آن ها واقعی است و فقط صرف گرفتن اقامت نیست.

معمولا در این زمینه مدارک زیادی در ارتباط با روابط دو طرف ازدواج باید نشان داده شود. در ویزای نامزدی پس از بررسی مدارک و برآورد شدن شرایط مورد نیاز ۶ ماه ویزا صادر می‌شود و در این ۶ ماه دو طرف فرصت دارند با هم ازدواج کنند.

در ویزای ازدواج ابتدا ویزا برای ۳۳ ماه صادر می‌شود و پس از ۲ سال و نیم دوباره شرایط را بررسی می‌کنند و برای ۳۳ ماه دیگر آن را تمدید می‌کنند پس از ۵ سال امکان دریافت اقامت وجود دارد.

  • ویزای تحصیلی همراه با بورس

بورسیه تحصیلی می تواند یک روش مهاجرت با کمترین هزینه باشد، البته نمی‌توان گفت که این روش خیلی هم کم هزینه است، در مواردی دانشگاه ها بورسیه اعطا می‌کنند که آن هم تمام هزینه ها را شاید نتواند پوشش دهد،یعنی قسمتی از هزینه های شما را این بورسیه پوشش نمی‌دهد و خود دانشجو هم باید قسمتی از هزینه ها را خودش بپردازد.

نکاتی را که درباره‌ی انگستان گفتیم می‌توان در مورد آلمان هم به آن ها اشاره کرد. اکنون با برخی از خصوصیات در مورد آلمان نیز اشاره می کنیم.

آلمان

  • ویزای کار

مشخص است که ساکنان کشورهای اتحادیه اروپا می‌توانند در هر کشور اروپایی بدون مجوز کار کنند ولی اتباع کشورهای دیگر برای کار در اتحادیه اروپا احتیاج به مجوز کار دارند. کارفرمایان نمی‌توانند بدون مجوز اقدام به جذب نیروی کار بیگانه کند این جریمه های سنگینی را برای وی بدنبال خواهد داشت.

بنابرین اکثر آن ها از شما مجوز کار می‌خواهند. این که بتوانید مجوز کار بگیرید به بحث اقامت شما بستگی دارد ولی تضمینی نیست که اگر اقامت داشته باشید فوراً مجوز کار را بگیرید چون دولت آلمان کارفرمایان را از استخدام اتباع کشورهایی غیر از اتحادیه اروپا منع می‌کند مگر این که آن ها توانسته باشند که اشخاص اتحادیه را استخدام کنند.

  • ویزای ازدواج:

یکی از روش های مهاجرت با کمترین هزینه ازدواج با اتباع یک کشور می باشد که می‌تواند برای شما اقامت را به دنبال داشته باشد که آلمان نیز از این قضیه مستثنی نیست. شما اگر با شخصی که اقامت آلمان را دارد ازدواج کنید ابتدا می‌توانید اقامت این کشور و سپس تابعیت آن را بگیرید. در برخی از کشورها نظیر ایران به این که شما با یک خانم و آقا ازدواج کنید اخذ تابعیت ازدواج چه با زن و چه با مرد به اخذ تابعیت منجر می‌شود.

شخص با ازدواج با یک زن یا مرد در آلمان می‌تواند به این کشور برود و در آنجا اقامت داشته باشد و از تحصیل رایگان و امکان کار بهره‌مند گردد. ضمن این که شخص با اقامت سه ساله در این کشور می‌تواند به اقامت دائم آن دست پیدا کند.

  • ویزای تحصیلی

یکی دیگر از روش های مهاجرت با کمترین هزینه  به کشور آلمان روش تحصیلی می باشد. اولین گام برای تحصیل در کشور آلمان گرفتن پذیرش از یک کالج و یا دانشگاه و یا موسسات زبان جهت تحصیل در آن ها می‌باشد ولی گرفتن پذیرش به معنای ورود شخص به آلمان نیست و شخص باید برای گرفتن ویزا باید به سفارت خانه مورد نظر مراجعه کند و ویزا را دریافت کند.

سفارت آلمان با نامه‌ی پذیرش شما به شما ویزا می‌دهد. ویزاهای دانشجویی آلمان ابتدا اعتبار ۳ ماهه دارند که متقاضی پس از ورود به آلمان باید به اداره‌ی امور اتباع خارجه شهر خود مراجعه کند و نسبت به تمدید ان برای ۱ الی ۲ سال اقدام کند.

اگر شخص قصد تحصیل به زبان آلمانی را داشته باشد باید مصاحبه را به زبان آلمانی انجام دهد و اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی است پس مصاحبه به زبان انگلیسی صورت خواهد گرفت.

برای تحصیل به زبان انگلیسی باید حداقل IELTS داشته باشید یا تافل. ۸ الی ۱۲ ماه البته نمره دقیق مدرک زبان را دانشگاه تعیین می‌کند و ملاک مورد نظر سفارت هم نمره ای است که دانشگاه از شما می‌خواهد.

پس نتیجه می‌شود که شما می‌توانید با روش هایی مثل ازدواج، کار و یا تحصیل با هزینه ای کم وارد کشورهای مورد نظر شوید و پس از ۳ سال اقامت در این کشورها بتوانید اقامت آن کشور را بدست آورید.

همچنین مشورت با وکلای موسسه مهاجرتی آریانا پارس می تواند بهترین و ارزان ترین راه مورد نظر با توجه به شرایط خود را بیابید و برای مهاجرت به کشور هدف خود اقدام کنید.

برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

2 پاسخ به “مهاجرت با کمترین هزینه”

  1. اعظم اب باز گفت:

    من درقبرس هستم وبراي دانمارك ميخواهم اقدام كنم ودرايران دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي تهران خوندم اينجام ويزا دانشجودارم لطفا موبايلي كه بتون ازطريق موبايل وات اپ بگيرم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *