مهاجرت تحصیلی‌ به نروژ – دانشگاه‌های کشور نروژ جزء بهترین دانشگاه‌های دنیا محسوب می شوند و دارای سطح علمی بسیار بالایی هستند. مزیت دانشگاه‌های کشور نروژ این است که میان دانشجویان خارجی و داخلی هیچ  گونه تبعیضی قائل نیستند و هزینه تحصیل در این کشور رایگان می باشد. امکان اخذ ویزای تحصیلی در دوره ی کارشناسی در  کشور نروژ تقریبا وجود ندارد و تحصیل در مقطع دکتری در کشور نروژ خیلی راحت‌تر است.

در کشور نروژ تحصیل در مقطع دکتری یک شغل  به حساب می آید. دانشجویان از طرف دانشگاه‌های این کشور حقوق دریافت می‌کنند که میزان این حقوق۲۵ تا ۳۰ هزار کرون در ماه می باشد. دانشگاه‌های نروژ در ابتدا آگهی کار انتشار می دهند و دانشجویان با مراجعه به سایت دانشگاه، پوزیشن مربوط به رشته خودشان را اپلای می‌کنند. بنابریان مهاجرت تحصیلی نروژ جزء یکی از راه های آسان برای متقاضیان خارجی می باشد.

کشور نروژ

کشور نروژ جزء جذاب ترین مقصد مهاجرتی در حوزه اسکاندیناوی می باشد. نروژ یکی از کشور‌های اروپایی می باشد که دارای سیستم اقتصادی فوق العاده قوی می باشد. این کشور اولین اقتصاد نفتی اروپا را به خود اختصاص داده است. سازمان‌ملل، نروژ را در ردیف  بهترین و با کیفیت‌ترین استاندارد‌های زندگی در میان سایر کشور‌های گوناگون انتخاب کرده است. اکثریت شهروندان کشور نروژ امید به زندگی دارند. کشور نروژ  در شمال اسکاندیناوی و در بخش شمالی اروپا قرار دارد.

زندگی کردن در کشور نروژ کاملا مطابق با کیفیت زندگی اروپایی و حتی بالا‌تر از آن هست. سرمایه گذاران خارجی به راحتی می‌توانند در این کشور ثبت شرکت داشته باشند و کارآفرینی کنند.

کشور نروژ یکی از کشورهایی است که در سال های اخیر به خوبی توانسته فضای درآمدزایی خوبی برای افراد خارجی ایجاد کند. با توجه به آمار مهاجرت به کشور نروژ از طریق پناهندگی که تنها با رشد یک درصدی مواجه هستیم مشخص می کند که در این کشور فضای زیادی جهت پناهندگی وجود ندارد و بهتر است به دنبال راه های دیگری گشت تا به این کشور مهاجرت کرد

کسی که به مدت ۵ سال مداوم در کشور نروژ اقامت داشته است اجازه کار و زندگی در این کشور را دارد و بایستی بیمه و مالیات هم بپردازد. اگر شخص هیچ جرمی مرتکب نشده باشد و دارای آزمون زبان نروژی باشد می‌تواند اقامت دایم کشور نروژ را به دست آورد و بعد از ۷ سال تابعیت این کشور را به دست آورد.

ویزای کاری مخصوصا در حوزه هایی مانند: آی‌تی، برق و الکترونیک، آشپزی، ورزشکاران و … برای کسانی که دارای سابقه کاری خوبی هستند بهترین انتخاب محسوب می شود

راه های مهاجرت به کشور نروژ

یکی از راه های مهاجرت به کشور نروژ، ازدواج با شخصی از تبعه کشور نروژ می باشد. فرقی نمی‌کند زن باشد یا مرد.

از روش‌های دیگر جهت اقامت در کشور نروژ، مهاجرت تحصیلی نروژ می باشد. شرایط تحصیل در کشور نروژ در کلیه ی مقاطع و رشته‌ها وجود دارد به گونه ای که شخص اجازه کار در کنار تحصیل را دارد.

در کشور نروژ اگر فرد متقاضی از لحاظ مالی وضعیت خوبی داشته باشد، امکان مهاجرت از طریق ثبت شرکت برای او وجود دارد. بدین صورت که شخص می تواند سرمایه خود را به شکل ثبت شرکت به کشور نروژ وارد کند.  بدین طریق شرکت شروع به فعالیت می کند و گردش مالیخود را آغاز می‌کند و بدین صورت سود معینی به سرمایه کشور نروژ اضافه می گردد و شخص هم به درآمد خود می‌رسد. ویزای سرمایه گذاری کشور نروژ، دارای امنیت مالی بالایی است.

 

اگر شخص متقاضی

سابقه کاری خوبی داشته باشد یا  دارای فن و علمی حرفه ای باشد، ویزای کاری کشور نروژ برای او فراهم می‌گردد. در کشور نروژ، تنوع فرصت‌های زیاد است و فرصت های شغلی غالبا دارای درآمدهای خوبی هستند.

مهاجرت از طریق تولد به نروژ- کسی که در کشور نروژ یا در سایر کشورها از پدر و مادر نروژی متولد شده باشد، فرد نروژی به شمار می رود. در قانون کشور نروژ قید نشده که بایستی ازدواج پدر و مادر رسمی باشد. کشور نروژ دارای سیستم خاک بسیار محدودی هست. بدین صورت اگر فرزند از پدر و مادری غیر تبعه نروژ متولد شده باشد، شرایطی برای تابعیت فرزند با داشتن شرایط مناسبی ایجاد شده است.

با توجه به مطالب گفته شده از میان انواع مهاجرت ها، مهاجرت تحصیلی نروژ طرفداران زیادی دارد که هرساله شاهد مهاجرت افراد زیادی در این زمینه به این کشور هستیم

به این مطلب امتیاز دهید!
به این مطلب امتیاز دهید!
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مهاجرت تحصیلی نروژ مهاجرت تحصیلی نروژ مهاجرت تحصیلی نروژ مهاجرت تحصیلی نروژ مهاجرت تحصیلی نروژ

شبکه های اجتماعی

arrow up