شرایط کار در نیوزیلند

Working conditions in New Zealand

یکی از معمول ترین روش های مهاجرت به نیوزیلند از طریق اخذ ویزای کار در نیوزیلند می باشد. علاقه مندان به کسب اقامت می توانند با فراهم آوردن شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای کار اقدام نمایند. در حال حاضر تعداد زیادی از فرصت های شغلی در صنایع مانند مهندسی، فناوری اطلاعات و پزشکی وجود دارد.

رشد اشتغال اخیر در منابع انسانی، تولید، حمل و نقل و تدارکات، تجارت و خدمات، مهندسی و خدمات عمومی و توسعه دیده شده است. شرکت های کوچک و متوسط ​​(SME) تعداد زیادی از بنگاه های تجاری نیوزیلند را تشکیل می دهند.

نیوزیلند یک جزیره مستقل که در جنوب غربی اقیانوس آرام واقع شده است. این کشور به لحاظ جغرافیایی شامل دو منطقه و ناحیه اصلی شمالی (Ika) و جزیره جنوبی (Waipounamu) است. کشور نیوزیلند یکی از آرام ترین نقاط اقیانوس آرام در نزدیکی کشور بزرگ استرالیا می باشد.

این کشور همچنین دارای آب و هوای معتدل است. به صورت کلی جوامع پر جمعیت و میزان کم جرم و جنایت از نکات مثبت زندگی در نیوزیلند می باشد. اوکلند، واییکاتو و ولینگتون را در شمال و کانتربری و اوتاگو در جنوب پیدا خواهید کرد.

قوانین کار در نیوزیلند چگونه است؟

وزارت بهداشت نیوزیلند ( www.moh.govt.nz ) مسئول تأمین بودجه و ارائه خدمات بهداشتی درمانی است که به صندوق های بهداشت منطقه ای (DHBs) اعطا می شود که هدف آن تطبیق با اهداف بهداشتی دولت با صرف بودجه بیشتر آنها است. راه مقرون به صرفه DHBs از بودجه خود برای خرید خدمات بهداشتی از “تامین کنندگان” مختلف از جمله پزشکان خانوادگی، بیمارستان ها، خانه های پرستاری و سایر سازمان های بهداشت استفاده می کنند.

به صورت کلی ساعت کار در نیوزیلند به شکل استانداردی وجود ندارد. به طور سنتی، هفته کاری ۴۰ ساعته است که از ساعت ۸:۳۰ آغاز می شود و در ساعت ۵ بعد از ظهر، دوشنبه تا جمعه ها، با نیم ساعت وقت ناهار پایان می یابد. با این وجود، از زمان تصویب قانون قراردادهای استخدامی، کارفرمایان و کارکنان برای تعیین طول مدت کاری و زمان شروع و پایان کار به صورت جداگانه به توافق می رسند.

این مطلب را از دست ندهید
دانشگاه های نیوزیلند

میانگین دستمزد ساعتی در بخش خصوصی ۲۶٫۲۹ دلار و ۳۵٫۲۸ دلار در بخش دولتی است. کمترین حقوق و دستمزد به کارکنان هتل و رستوران و همچنین کارمندان بار و پیشخدمت تعلق دارد. بالاترین دستمزد در بخش مالی و بیمه و همچنین پست های IT وجود دارد. به عنوان مثال، سالانه حقوق سالانه یک مدیر فروش محاسبات ۵۰،۰۰۰ تا ۱۵۰،۰۰۰ دلار است.

سیستم تایید مدارک

مشاغل خاص باید در سازمان حرفه ای نیوزیلند ثبت نام کنند. روند ثبت نام شامل ارزیابی مدارک حرفه ای یا تجاری می شود و به این ترتیب اجازه کار در نیوزیلند برای فرد صادر می شود.

 •  معماران: هیات علمی و ارشد معماری، www.aerb.org.nz
 •  دادگستری و وکلا: انجمن حقوقی نیوزلند، PO Box 5041، ولینگتون www.nz-lawsoc.org.nz
 •  دندانپزشکان: شورای دندانپزشکی نیوزیلند، PO Box 10-448، ولینگتون www.dentalcouncil.org.nz
 •  الکتریک و مکانیک خط: هیئت ثبت نام کارگران برق، PO Box 10-156، ولینگتون www.med.govt.nz/ewrb.
 •  مهندسین: موسسه مهندسان حرفه ای نیوزیلند www.ipenz.org.nz
 •  نمایندگان املاک: نماینده مجلس نمایندگان املاک
 •  پزشکان: شورای پزشکی نیوزیلند www.mcnz.org.nz
 •  ماماها و پرستاران: شورای پرستاری نیوزیلند www.nursingcouncil.org.nz
 •  داروسازان: انجمن دارویی نیوزیلند www.psnz.org.nz
 •  فیزیوتراپیست ها: هیئت فیزیوتراپی نیوزیلند www.physioboard.org.nz
 •  نقشه برداران: هیئت صدور مجوز سنجی کاداستر نیوزیلند www.cslb.org.nz
 •  معلمان (در مدارس ابتدایی و متوسطه و مهد کودک ها رایگان): هیئت ثبت نام معلمان www.trb.govt.nz
 •  دامپزشکان: شورای دامپزشکی نیوزیلند www.vetcouncil.org.nz

چه روش هایی برای کار در نیوزیلند وجود دارد؟

دولت نیوزیلند دو نوع ویزا برای افراد یا متقاضیان این کشور در نظر گرفته است. افراد تحصیل کرده که دارای پیشنهاد رسمی کار باشند می توانند بعنوان نیروی کار متخصص مشغول به کار شوند. افرادی که پیشنهاد شغلی از کشور نیوزیلند را نداشته باشند باید در سیستم امتیازبندی این کشور قرار بگیرند. برای کار در نیوزیلند از طریق سیستم امتیاز بندی، متقاضیان در صورت کسب ۱۶۰ امتیاز می توانند ویزای جستجوی کار را دریافت کنند.

اگر بین ۱۰۰ تا ۱۶۰ امتیاز را داشته باشند در سیستم انتظار قرار می گیرند که در هر دو هفته پرونده ها مورد بررسی قرار می گیرد و افراد که صلاحیت داشته باشند پیشنهاد شغلی را دریافت می کنند. در صورتی که نیروی کار را جذب نکنند به پرونده هایی که بین ۱۰۰ تا ۱۶۰ امتیاز را دارند، رسیدگی کرده و افراد مورد نظر را جذب می کنند. در صورتی که کمتر از از ۱۰۰ امتیاز را داشته باشید، صلاحیت ورود به کشور نیوزیلند را ندارید.

این مطلب را از دست ندهید
شهرهای نیوزیلند

آژانس های استخدام

سازمان های زیادی در نیوزیلند وجود دارند که می توانند به شما در پیدا کردن شغل کمک کنند. آنها می توانند به طور گسترده به مشاوران استخدام و آژانس های استخدام تقسیم شوند. مشاوران استخدام تمایل به تخصص در حرفه های ماهر، حرفه ای و اجرایی دارند، در حالی که سازمان های استخدامی هر نوع مشاغل را شامل می شوند، از جمله کار های غیر متخصص و موقت.

شما می توانید مشاوران استخدام محلی و آژانس های استخدام را با نگاه کردن به صفحات زرد موجود در کتابخانه های اصلی و اتاق های خواندن برخی کنسول های نیوزیلند و کمیسیون های عالی خارج از کشور یا در وب سایت های زرد صفحات ( www.yellowpages.co.nz ) پیدا کنید. آژانس های استخدام نیز در وب سایت خدمات مهاجرت نیوزلند ( www.immigration.govt.nz ) ذکر شده است. برخی از مشاوران مهاجرت می توانند مقدمه ای برای سازمان های استخدام ارائه دهند. بزرگترین سازمان های استخدام عبارتند از:

 1. NxtStep
 2. New Kiwis Global
 3. Seek
 4. Trade me
 5. Work Here

برای دریافت ویزای کار نیوزیلند چه مدارکی لازم است؟

برای دریافت ویزای کار نیوزیلند، امتیازات حائز اهمیت می باشد. از همین رو مدارک مورد نیاز شامل مدرک تحصیلی، سن، مدرک زبان و سابقه کار می شود.

 • مدرک تحصیلی

 1. مدرک کاردانی: ۴۰ امتیاز
 2. مدرک کارشناسی: ۵۰ امتیاز
 3. مدرک کارشناسی ارشد و دکترا: ۵۵ امتیاز
 • سن

بیشترین امتیاز را افراد بین ۲۰ تا ۲۹ سال کسب می کنند که ۳۰ امتیاز می باشد. نکته قابل ذکر این می باشد که افراد بالای ۵۵ سال نمی توانند برای نیروی کار کشور نیوزلند اقدام نمایند.

 1. از سن ۲۰ تا ۲۹ سالگی: ۳۰ امتیاز
 2. از سن ۳۰ تا ۳۹ سالگی: ۲۵ امتیاز
 3. از سن ۴۰ تا ۴۴ سالگی: ۲۰ امتیاز
 4. از سن ۴۵ تا ۴۹ سالگی: ۱۰ امتیاز
 5. از سن ۵۰ تا ۵۵ سالگی: ۵ امتیاز
 • سابقه کار

 1. ۲ سال سابقه کار: ۱۰ امتیاز
 2. ۴ سال سابقه کار: ۱۵ امتیاز
 3. ۶ سال سابقه کار: ۲۰ امتیاز
 4. ۸ سال سابقه کار: ۲۵ امتیاز
 5. ۱۰ سال سابقه کار یا بیشتر: ۳۰ امتیاز
این مطلب را از دست ندهید
اقامت نیوزیلند

نکات بسیار مهم برای سابقه کار بدین صورت می باشد که سابقه کار اعلام شده حتما تمام وقت و قابل ترجمه و تایید رسمی باشد. با توجه به این نکته اعلام شده لزوما سابقه کار باید با بیمه باشد. از دیگر نکات سابقه کار، مرتبط بودن کار با رشته تحصیلی متقاضی می باشد. در صورتی که فرد متقاضی یک خویشاوند نزدیک در کشور نیوزیلند داشته باشد ۱۰ امتیاز کسب می کند.

 • رشته تحصیلی

دولت نیوزلند چندین رشته مورد نیاز خود را اعلام کرده که افراد در صورت داشتن مدرک دانشگاهی می توانند ۱۰ امتیاز بیشتر را کسب نمایند و در حال حاضر رشته IT دارای ۲۰ امتیاز می باشد. مهندسی IT، علوم کامپیوتر و مهندسی نرم افزار، مدد کار اجتماعی، سونوگرافی، کاردانی بیهوشی، حسابرسی، مهندسی صنایع غذایی، مهندسی محیط زیست، مهندسی جنگل داری، مهندسی عمران و گرایشات آن، اکثر رشته های گروه پزشکی و پرستاری

 • امتیازات اضافی یا Bonuspoints

 1. کسانی که مدرک تحصیلی همسرشان مورد تایید نیوزلند باشد و نمره ۶٫۵ آزمون آیلتس را اخذ کنند: ۲۰ امتیاز
 2. در صورت داشتن پیشنهاد کار از نیوزلند: ۵۰ امتیاز
 3. در صورت ۱ سال سابقه کار در نیوزلند: ۶۰ امتیاز
 4. در صورت یکسال تحصیل در نیوزیلند: ۱۰ امتیاز

شرایط دریافت اقامت نیوزیلند چگونه است؟

درخواست اقامت به معنای پیگیری حق زندگی و کار در نیوزیلند برای همیشه است. تمام متقاضیان اقامت باید اطلاعات و اسناد لازم را برای رسیدگی به مقررات فعلی ارائه دهند. به صورت کلی متقاضیان برای کسب اقامت نیوزیلند، مدارک زیر را ارائه می دهند.

جهت اطلاع از شرایط اقامت نیوزیلند این مقاله را مطالعه نمایید: اقامت نیوزیلند

 1. دانش زبان انگلیسی
 2. پرداخت مالیات
 3. حداقل میزان درآمد با توجه به رشته تحصیلی
 4. عدم سوابق کیفری

ویزای کار نیوزیلند چه مزایا و معایبی دارد؟

به صورت کلی کار در نیوزیلند دارای مزایا و معایبی می باشد که می توان به صورت کلی به آنها اشاره کرد.

این مطلب را از دست ندهید
ویزای توریستی نیوزلند
 • مزایا

از مهم ترین مزایای کار در کشور نیوزیلند می توان به کم هزینه بودن این روش اشاره کرد. افراد در صورت پیدا کردن کار می توانند بدون پرداخت هزینه ای از این روش برای ویزای کار نیوزیلند اقدام نمایند.

 • معایب

همراهان امکان همراهی فرد متقاضی ویزای کار نیوزیلند را در ابتدای کار ندارند. با توجه به سیستم امتیاز بندی کشور نیوزیلند، شانس متقاضیان برای ورود و کار در نیوزیلند بسیار پایین می باشد. از همین رو افراد با تحصیل در نیوزیلند می توانند شانس خود را برای پیدا کردن کار افزایش دهند.

بهترین مشاغل برای کار در نیوزیلند کدامند؟

برترین مشاغل با توجه به درآمد سالانه در کشور نیوزیلند:

 1. وکیل: میانگین حقوق و دستمزد: ۱۱۱،۴۴۰ دلار
 2. مشاور مدیریت: میانگین حقوق و دستمزد: ۱۱۱،۴۹۰ دلار
 3. مهندس نرم افزار: میانگین حقوق و دستمزد: ۱۱۲،۶۰۰ دلار
 4. مدیر ساخت و ساز: میانگین حقوق و دستمزد: ۱۱۴،۹۳۰ دلار
 5. سرمایه گذار بانکدار: میانگین حقوق و دستمزد: ۱۱۷،۲۰۰ دلار
 6. مهندس نفت و گاز: میانگین حقوق و دستمزد: ۱۱۷،۹۶۰ دلار
 7. حسابدار: میانگین دستمزد: ۱۲۰،۵۶۰ دلار
 8. نماینده املاک: میانگین حقوق و دستمزد: ۱۲۲،۵۰۰ دلار
 9. Actuary: میانگین حقوق و دستمزد: ۱۲۳،۷۶۰ دلار
 10. معماری سیستم: میانگین حقوق و دستمزد: ۱۲۷،۶۹۰ دلار

مشاورین موسسه آریاناپارس آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه مهاجرت کاری به کشور نیوزیلند و بسیاری از کشور های اروپایی دیگر می باشند. با دریافت راهنمایی های درست می توانید تصمیمات بهتری در زمینه مهاجرت که قطعا یکی از تصمیمات مهم زندگی شما است را بگیرید.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  3/5 - (5 امتیاز)
  برچسب‌ها:
  دیدگاه ها

  97 پاسخ به “کار در نیوزیلند”

  1. آرش گفت:

   سلام
   من لیسانس علوم کامپیوتر گرایش نرم افزار هستم، با ۱۰ سال سابقه بیمه، همسرم فوق لیسانس گرافیک با ۶ سال سابقه بیمه، و امکان گرفتن آیلتس ۶/۵ را هم دارم، از چه روشی برای مهاجرت می تونیم اقدام کنیم؟

  2. حمیدرضا گفت:

   با سلام
   من ۳۳ سالمه
   مجرد
   دکتری مهندسی نقشه برداری
   آزمون PTE 64
   سابقه کار ۵ سال
   آیا برای ویزای ۴۹۱ استرالیا با این شرایط شانسی دارم؟
   برای نیروی کار نیوزلند شانسی برای من وجود دارد؟
   با تشکر از شما

  3. sheema گفت:

   سلام وقتتون بخیر من مجموعا ۱۴۰ امتیاز کسب میکنم چگونه میتونم از کارفرما در نیوزیلند قرارداد کاری دریافت کنم کار خیلی مشکلیه؟؟؟ و اگر شرایط همسرم مناسب باشه یعنی امتیاز ۱۶۰ دریافت کنه امکانش هست باهم بتونیم وارد کشور بشویم؟؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    با توجه به شرایط همسرتون برای ویزای جستجوی کار نیوزیلند اقدام نمایید. در این ویزا اجازه همراه صادر نمی شود و باید همسرتون به تنهایی باید برای جستجوی کار اقدام نمایند.

  4. رضا گفت:

   با سلام و عرض ادب

   بنده ۳۹ سالمه و لیسانس گرافیک و فوق لیسانس مدیریت بازرگانی (استراتژیک دارم)
   حدودا نزدیک ۱۵ سال سابقه کار تو یکی از شرکتهای پخش دارو دارم که ۶ سال نماینده فروش(ویزیتور) و ۵ سال سرپرست فروش و الان ۴ ساله که مدیر این مجموعه هستم
   لطفا راهنمایی بفرمایید امکان گرفتن ویزای کار در نیوزیلند برام وجود داره؟؟
   با سپاس فراوان

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    کشور نیوزلند دارای سیستم امتیازبندی می باشد در صورتی که شما بتوانید حداقل امتیاز مورد نیاز که شامل سن, مدرک تحصیلی, مدرک زبان, سابقه کاری و…. را کسب کنید می توانید از طریق ویزای کار اقدام کنید.

  5. حسین گفت:

   با سلام حسین احمدی هستم ۲۶ ساله دارای مدرک نرم افزار کامپیوتر با معدل ۱۸ و آیلتس ۸٫۵
   ۱۲ سال سابقه کار دارم ۸ سال تدریس برنامه نویسی و ۴ سال سابقه کار در پروژه های بزرگ مثل سیستم شبکه ملی و سیستم نرم افزاری بیمه معلم و …
   خواستار دریافت ویزای کار و حتی ادامه تحصیل در صورت امکان در کشور استرالیا می باشم لطفا راهنمایی بفرمایید
   ۰۹۹۰۷۴۸۵۵۸۵

  6. کیومرث گفت:

   با سلام . بنده به تازگی موفق به دریافت قرارداد کاری در زمینه رشته برنامه نویسی در شهر اوکلند، در یک شرکت معتبر در زمینه it شده ام و شرایط کلی بنده عبارتست از :
   مدرک کاردانی it،
   مدرک لیسانس it،
   سابقه کاری ۲ ساله همراه با سابقه بیمه،
   ۲۹ سال سن،
   جمع امتیاز شرایط فعلی بنده به حدود ۱۵۰ رسیده است، اما متاسفانه هنوز موفق به دریافت مدرک آیلتس نشده ام . آیا می توانم برای گرفتن ویزای کاری اقدام کنم ؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    برای ورود به کشور نیوزیلند به واسطه ویزای کار، ملزم به ارائه نمره ۶٫۵ آزمون آیلتس می باشید. لازم بذکر است حداقل امتیاز برای اقدام ۱۶۰ است. شما برای محاسبه امتیازات می توانید از صفحه امتیاز بندی نیوزیلند امتیازات خود را محاسبه فرمایید.

  7. امیر گفت:

   با سلام من مدرک دکتری برق مخابرات دارم و ۴۰ سال سن نمره زبان ایلتس ۶٫۵ و بیش از ۱۵ مقاله ISI و ۸ سال سابقه کار همسرم نیز نمره زبان آیلتس دارد و کارشناسی it و ارشد برق و ۶ سال سابقه کار دارد خواستم بدونم برای ادامه کار در نیوزلند یا استرالیا یا هرجایی که شانس بیشتری داریم میتوانیم اقدام کنیم ؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما چنانچه بتوانید حداقل امتیاز مورد نیاز برای کشورهای نیوزلند استرالیا را دریافت کنید امکان اقدام برای ویزای کار برای شما می باشد.لطفا برای بررسی امتیاز خود وارد لینک زیر شوید.
    https://arianaabroad.com/calculation/

  8. کسری گفت:

   باسلام.من ۳۴ سال دارم دارای مدرک کارشناسی معماری.۷ سال سابقه کار مفید.تخصص اصلی من کار با نرم افزارهای شبیه سازی معماری مثل autocad.3d max.photoshop. archicad هست.زبان انگلیسی من بد نیست ولی مدرک زبان ندارم.در صورت گرفتن مدرک زبان میتونم برای اقامت نیوزیلند اقدام کنم؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما چنانچه بتوانید ۱۶۰ امتیاز را دریافت نمایید می توانید برای ویزای کاری نیوزلند اقدام کنید. جهت بررسی امتیاز خود برای ویزای کاری نیوزلند لطفا به لینک زیر مراجعه نمایید.
    https://arianaabroad.com/calculation/

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  کار در نیوزیلند کار در نیوزیلند کار در نیوزیلند کار در نیوزیلند کار در نیوزیلند

  شبکه های اجتماعی

  arrow up