شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

نیروی متخصص فدرال ۲۰۱۹

نیروی متخصص فدرال ۲۰۱۹

افراد برای مهاجرت به کانادا می توانند از روش های مختلف دست به این کار زنند. نیروی متخصص فدرال یکی از روش های معمول برای افراد تحصیل کرده می باشد که قصد مهاجرت با کمترین هزینه ها را دارند. در این متن به باب های مختلف درباره نیروی متخصص فدرال پرداخته می شود تا متقاضیان با آگاهی کامل قدم در این راه بگذارند و موفق به اخذ اقامت کانادا شوند.

مفهوم نیروی متخصص فدرال:

هر ایالت در کشور کانادا برای جذب نیروی متخصص برنامه ای را اعلام می کند و با توجه به نیازمندی های ایالت افراد را جذب می کند. این نکته بدین معناست که تخصص گرایی در کشور کانادا مشهود می باشد و افراد متناسب با رشته تحصیلی و سابقه کاری خود وارد هر ایالت می شوند. نیروی متخصص فدرال برنامه ای برای متقاضیان می باشد که با توجه به شرایط هر استان نمی توانند برای کسب اقامت کانادا اقدام نمایند. از همین رو دولت کانادا برنامه ای تحت عنوان اکسپرس اینتری را طراحی کرده است که افراد با احراز شرایط در نظر گرفته شده، اقامت کانادا را دریافت کنند.

سیستم نیروی متخصص فدرال:

سیستم نیروی متخصص فدرال شامل دو مرحله می باشد که متقاضیان باید طبق روال تعیین شده اقدامات خود را انجام دهند.

مرحله اول

 • کسب ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز موجود

مرحله دوم

مقیاس امتیازات در مرحله دوم تغییر می کند و امتیاز افراد از ۱۲۰۰ امتیاز مورد محاسبه قرار می گیرد. مرحله دوم به لیست انتظار یا Pool list شناخته می شود. افراد با امتیازات مختلف در این لیست قرار می گیرند. با توجه به سیستم نیروی متخصص فدرال برای مهاجرت به کانادا انتخاب می شوند.

موارد امتیاز آور

در برنامه نیروی متخصص فدرال امتیاز مهمترین نکته می باشد. از همین رو به موارد امتیازآور در اکسپرس اینتری می پردازیم تا افراد در صورت واجد شرایط بودن برای این برنامه مهاجرتی اقدام نمایند. بصورت کلی برای برنامه نیروی متخصص فدرال موارد زیر حائز اهمیت می باشد:

 • مدرک زبان

در اختصاص با مدرک زبان می توان به این نکته اشاره کرد که متقاضیان می توانند زبان انگلیسی یا فرانسوی را بعنوان زبان اول خود انتخاب کنند. برای بررسی شرایط امتیازی زبان می توانید به نحوه امتیازبندی اکسپرس اینتری در وب سایت رسمی موسسه مهاجرتی آریاناپارس مراجعه کنید. فقط لازم بذکر است که مدرک مورد نیاز برای ارائه دانش زبان انگلیسی، آیلتس جنرال می باشد.

 • سن

مسلماً فاکتور سن قابل تغییر نمی باشد ولی بهترین سن برای اقدام زیر ۳۰ سال مشخص شده است.

 • مدرک تحصیلی

در ارتباط با مدرک تحصیلی می توان به این نکته اشاره کرد که بهترین مدرک تحصیلی برای نیروی متخصص فدرال، مقطع کارشناسی ارشد است. متقاضیان باید مدارک تحصیلی خود را از دانشگاه آزاد کنند و برای اخذ تاییدات اقدام نمایند.

 • سابقه کار

با توجه به برنامه نیروی متخصص فدرال، افراد باید سوابق کاری مرتبط و پس از اولین مدرک تحصیلی خود را ارائه دهند. این نکته بدین معناست که متقاضیان باید سوابق کاری خود را بصورت رسمی و با تائیدات به دولت کانادا تحویل دهند.

 • موارد امتیازآور دیگر

 1. سابقه تحصیل در کانادا
 2. سابقه کار در کانادا
 3. حضور اقوام درجه یک در کشور کانادا
 4. دانش زبان دوم

پروسه نیروی متخصص فدرال:

بصورت معمول بازه زمانی در نظر گرفته شده برای برنامه نیروی متخصص در صورت حائز شرایط مورد نیاز و کسب امتیاز بین ۹ تا ۱۱ ماه به طول می انجامد. نکته حائز اهمیت، آماده بودن مدارک مورد نیاز می باشد. به واسطه شرایط که از قانون امتیازبندی تبعیت می کند باید تمامی مدارک آماده باشد و بدون هر کدام شانسی برای فرد متقاضی نمی توان در نظر گرفت.

آمار و ارقام نیروی متخصص فدرال:

در مرحله اول اکسپرس اینتری که امتیازات قابل تغییر نیست و حتماً متقاضیان حداقل ۶۷ امتیاز را باید برای ورود به مرحله دوم کسب کنند. شرایط در مرحله دوم اکسپرس اینتری بسیار متفاوت می باشد. در سال ۲۰۱۸، متقاضیان بدون سابقه کار با امتیازات در حدود ۴۲۰ امتیاز می توانستند برای مهاجرت و کسب اقامت کانادا نمایند.

در سال ۲۰۱۹ میلادی با توجه به درخواست های گسترده متقاضیان، سطح امتیازات ارتقاء پیدا کرده است. این بدین معناست که حداقل امتیازات برای قبولی در سیستم نیروی متخصص فدرال در حال حاضر در حدود ۴۴۰ امتیاز می باشد.

روند قبولی پرونده

روند قبولی پرونده در برنامه نیروی متخصص به ترتیب زیر می باشد.

 • آماده سازی مدارک
 • تاییدات لازم
 • کسب امتیازات در مرحله اول
 • ورود به مرحله دوم
 • کسب حداقل امتیازات مرحله دوم
 • قبولی پرونده
 • تست های پزشکی و نامه های بانکی

دولت کانادا برای بررسی پرونده های نیروی متخصص فدرال هر ۱۵ روز افراد منتخب را با توجه به نیازهای کانادا انتخاب می کند. این نکته بدین معناست که در ماه ۲ بار شانس قبولی در برنامه اکسپرس اینتری برای همه افراد وجود دارد.

سرانجام نیروی متخصص فدرال:

متقاضیان در صورت کسب حداقل امتیازات خواسته شده می توانند اقامت کانادا را دریافت کنند. پس از کسب اقامت، اجازه ورود به این دسته از افراد داده می شود و پس از ۶ ماه حضور در خاک کانادا کارت PR برای آنها صادر می شود. مجوز ورود و یا کسب اقامت کانادا به معنای کار در این کشور نمی باشد. افراد پس از اخذ PR می توانند برای جستجوی کار با توجه به شرایط خود اقدامات لازم را انجام دهند. محدودیتی برای قبول شدگان سیستم نیروی متخصص وجود ندارد و می توانند حتی تحصیل خود را ادامه دهند.

نکات مهم

افراد می توانند امتیازات خود را در صفحه امتیازبندی اکسپرس اینتری موسسه مهاجرتی آریاناپارس محاسبه کنند و در صورت حداقل کسب امتیاز ۴۴۰ برای این روش اقدام نمایند. مهمترین فاکتور امتیازبندی نیروی متخصص فدرال، مدرک زبان می باشد که متقاضیان در صورت نداشتن مدرک زبان می توانند با شرکت در دوره های آیلتس موسسه زبان آریاناپارس در کمترین زمان ممکن به بهترین نتایج دست یابند.

افراد با ویژگی های زیر از شانس بالایی برخوردار می باشند.

 • سن زیر ۳۰ سال
 • مدرک کارشناسی ارشد
 • سه سال سابقه کار
 • مدرک زبان آیلتس با نمره ۷ که در Listening نمره ۸ را داشته باشند

افراد با تحصیل در کانادا می توانند شانس خود را برای اقامت کانادا افزایش دهند.

5/5 ( 2 نظر )
برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *