شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا

کشور استرالیا یکی از برترین کشورهای انگلیسی زبان می باشد که سالیانه میلیون ها نفر به دنبال مهاجرت به این کشور می باشند. ویزای توریستی استرالیا ، با فراهم آوردن مدارک متعددی میسر است.

بصورت کلی برای اخذ ویزای توریستی هر یک از کشورها فرد متقاضی می بایست کنسولگری و یا سفارت کشور مورد نظر را متقاعد سازد که پس از ورود فرد به کشور در نظر گرفته شده، به طور حتمی به کشور خود باز خواهد گشت.

به واسطه چهار فصل مناسب و آب و هوایی که در تمامی سال معتدل است، افراد زیادی برای شهرهای توریستی استرالیا اقدام می کنند تا خاطره هایی را برای خود شکل دهند.

برخی از هموطنان گرامی، با اخذ ویزای توریستی دیگر کشورها، قصد ورود به کشور مورد نظر و اخذ اقامت آن کشور را در سر می پرورانند، فلذا اگر ایشان قصد ماندن در استرالیا را نیز دارند، می بایست با مدارک خود دال بر اصل بازگشت به کشور خود، افسر ویزا را قانع نمایند که به ایران بازخواهند گشت.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی

۱-مدارک شناسایی مورد نیاز فرد نظیر پاسپورت، عکس در صورت داشتن همراه برای سایر افراد.
۲-شناسنامه و ترجمه ی آنها و کارت ملی به همراه همراهان.
۳-نامه های بانکی که شامل پرینت حساب ها، فیش حقوقی و مدارک مربوط به حساب بانکی می شود.
۴-اسناد مالکیت منزل یا زمین.
۵-نامه های کاری فرد که نشان از اشتغال به کار وی در موقعیت خاص شغلی را دارد.
۶-نامه اشتغال به تحصیل در دانشگاه های ایران شانس خود را جهت اخذ ویزای توریستی کشور استرالیا، افزایش دهند.

ویزای توریستی کشور استرالیا به چندین حالت تقسیم بندی می شود که شامل ویزای توریستی، ویزای توریستی خانوادگی، ویزای توریستی کاری و ویزای توریستی پزشکی است. همانطور که از عنوان های این روادید مشخص است هر یک از عناوین ذکر شده برای هدف مشخص و زمان محدودی صادر می شود و دارندگان این ویزاها مجوز اقامت و کار در کشور استرالیا را نخواهند داشت.استرالیا

ویزای توریستی خانوادگی استرالیا

گاه به دنبال سفر به کشور استرالیا به عنوان یک توریست را دارید. این نوع ویزا به شما توصیه می شود که راحت تر اقوام خود را ملاقات کنید. دراین روش توریستی بصورت معمول شخصی که در استرالیا حضور دارد، دعوت نامه ای را برای شما در سال ارسال می کند و در حدود ۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار استرالیا را به امانت در اختیار دولت قرار دهد و پس از بازگشت فرد به کشور مبدأ این پول عودت داده می شود.مدت اعتبار این ویزا، متناسب با درخواست افراد بین ۳ و ۶ و ۱۲ ماه می باشد.

ویزای توریستی کاری

اگر قصد سفر به کشور استرالیا را دارید و این قصد برای شرکت در یک کنفرانس، مصاحبه شغلی، قرارداد کاری و از این دسته موضوع ها می باشد باید درخواست ویزای توریستی کاری را برای ورود به کشور استرالیا را بدهید. مدت اعتبار این ویزا تا حدود ۱ سال هم می باشد و متناسب با درخواست افراد صادر می شود.

شانس اخذ اقامت توریستی استرالیا

گفتنی است شانس اخذ ویزای توریستی کشور استرالیا برای افرادی که به همراه خانواده خود جهت اخذ ویزای توریستی کشور استرالیا اقدام می نمایند پایین تر از افرادی است که بصورت انفرادی جهت اخذ ویزای توریستی کشور استرالیا اقدام می نمایند.

بطور مثال در صورت احراز شرایط فوق الذکر مثل نامه تمکن مالی و پرینت بانکی و دیگر مدارک مورد نیاز، اگر در یک خانواده سه نفره، پدر یا مادر خانواده بصورت انفرادی اقدام به دریافت ویزای توریستی استرالیا نمایند، شانس زیادی جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا خواهند داشت و لیکن اگر همه خانواده جهت اخذ روادید توریستی استرالیا بصورت همزمان اقدام نمایند، همه افراد از شانس کمتری برخوردار خواهند بود.

پارامتر دیگری که می تواند شانس افراد را در جهت اخذ ویزای توریستی استرالیا افزایش دهد، حضور یک فرد از اقوام درجه یک فرد( نظیر پدر، مادر، برادر و خواهر و …) در خاک کشور استرالیاست.

بدین صورت که اگر یکی از اقوام فرد، دعوت نامه ای جهت بازدید وی از ایشان، برای فرد متقاضی ارسال نماید، شانس اخذ ویزای توریستی استرالیا برای فرد افزایش می یابد.

ویزاهای توریستی دراقصی نقاط دنیا بصورت ویزاهای تک دوره (Single entry) و یا ویزاهای چند دوره یا ( Multi pal) به افراد متقاضی اختصاص می یابد.

شرایط سفارت استرالیا

در حال حاضر کلیه امور مراحل صدور ویزای توریستی استرالیا بصورت آنلاین انجام می شود و نیازی به مراجعه حضوری افراد نمی باشد، بدین صورت که متقاضیان این نوع ویزا مدارک لازمه را به همراه فرم های ویزای توریستی (متناسب با نوع ویزا) برای آدرس سفارت فرستاده و منتظر جوابدهی می مانند.

مدت زمان رسیدگی به پرونده ویزای توریستی کشور استرالیا بصورت معمول یک ماه بطول می انجامد که دلیل آن انجام امور بصورت آنلاین است.

ویزای توریستی به صورت الکترونیکی صادر می شود و در پاسپورت فرد متقاضی چاپ نمی شود. فرد متقاضی با در دست داشتن تأییدیه سفارت می تواند به این کشور سفر کند. فلذا همراه داشتن نامه ی تأییدیه و پاسپورت برای سفر الزامیست.

برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *