شرایط کار در آفریقای جنوبی

Working conditions in South Africa

به واسطه شرایط مناسب کار در آفریقای جنوبی در این چند ساله اخیر، متقاضیان زیادی برای کار در این کشور اقدام می نمایند. آفریقای جنوبی در میان ۱۰ اقتصاد برتر دنیا قرار دارد و همچنین یکی از بزرگترین کشورهای صنعتی قاره است. کشور آفریقای جنوبی یکی از رهبران جهان در زمینه استخراج معادن و معادن است. سایر بخش های کلیدی شامل تولید خودرو، کشاورزی و خدمات مالی و بانکی می باشد. بسیاری از شرکت های چند ملیتی در آفریقای جنوبی شعبه دارند.

لیست شرکت های چند ملیتی

 • Barclays
 • BMW
 • Dell
 • Deloitte
 • GlaxoSmithKline
 • L’Oreal
 • McDonald’s
 • PepsiCo
 • PwC
 • Toyota

آشنایی با آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی در جنوب ترین منطقه آفریقا واقع شده است و خط ساحلی بلند است که بیش از ۲۵۰۰ کیلومتر و دو اقیانوس اطلس و هند گسترده است. بر طبق آمار سالانه جمعیت شناسی سازمان ملل متحد، آفریقای جنوبی جزو ۲۵ کشور بزرگ جهان است، دو برابر اندازه فرانسه، سه برابر بزرگتر از ژاپن، چهار برابر اندازه ایتالیا و پنج برابر اندازه انگلیس است. این کشور دارای ۳ پایتخت متفاوت است و پر جمعیت ترین شهر ژوهانسبورگ نام دارد. آفریقای جنوبی دارای آب و هوای به طور کلی معتدل است ولی با توجه به توپوگرافی متنوع و نفوذ اقیانوسی، انواع مختلفی از مناطق اقلیمی وجود دارد.

آفریقای جنوبی ۱۱ زبان رسمی دارد که ۹ زبان از زبان های آفریقایی بوده و ۲ زبان دیگر اروپایی است. زبان اول اروپایی زبان آفریکانس که از هلندی برگرفته شده است و دیگری زبان انگلیسی می باشد. آفریقای جنوبی معروف به ملت رنگین کمان است.

قوانین کار در آفریقای جنوبی چگونه است؟

به صورت معمول قوانین حقوقی کار در آفریقای جنوبی به این صورت می باشد که روزهای کاری دوشنبه تا جمعه است. ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر به عنوان ساعت کاری در این کشور شناخته می شود. قوانین اضافه کار منوط به قرارداد بین شرکت و فرد محاسبه می شود. اتحادیه های کارگری همیشه نقش مهمی در ایجاد دموکراسی و برابری شغلی در آفریقای جنوبی ایفا کرده اند (یک چهارم نیروی کار عضو اتحادیه کارگری). مهمترین آنها کنگره اتحادیه های کارگری آفریقای جنوبی (COSATU) و شورای مستقل کارگری است.

به طور کلی، دو نوع ویزای کاری وجود دارد:

 • جایی که متقاضی پیشنهاد شغلی ندارد.

این ویزا بر اساس لیست مشاغل است که مورد نیاز در آفریقای جنوبی است و به افراد اجازه می دهد تا ۱۲ ماه در این کشور حضور داشته باشند.

 • جایی که متقاضی پیشنهاد شغلی دارد.

سه گزینه برای درخواست مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق یک ویزای کاری وجود دارد که متقاضی پیشنهاد شغلی دارد:

 1. یک انتقال درون شرکت از آنجا که فرد از یک شعبه شرکت خارج از آفریقای جنوبی به یک شعبه شرکت در آفریقای جنوبی منتقل می شود. این ویزای کار همچنین می تواند توسط افرادی که کارمند شرکت های خواهر یا شرکت هایی با منافع مشترک هستند اعمال شود.
 2. ویزای کار شرکتی برای سازمان هایی که نیاز به استخدام تعدادی از کارکنان خارجی را در یک دوره زمانی مشخص دارند، اعمال می شود. اخذ ویزای کار شرکتی بسیار سودمند برای یک سازمان است. این نه تنها هزینه ها را کاهش می دهد، بلکه روند فرآیند درخواست ویزای کار را نیز افزایش می دهد. افرادی که تحت «ویزای شرکتی» اقدام می کنند، نیازی به ارائه بسیاری از الزامات که معمولا با ویزای کاری مرتبط است را ندارند.
 3. طبق قانون مهاجرت در آفریقای جنوبی، متقاضی یک ویزای عمومی کار باید یک پیشنهاد مشروط برای استخدام از یک کارفرمای متشکل از آفریقای جنوبی ارائه دهد. علاوه بر این اسناد و مدارک، تایید می کند که کارفرمایان به طور کامل تلاش می کنند که شهروندان یا ساکنان آفریقای جنوبی را استخدام کنند.

چه روش هایی برای کار در آفریقای جنوبی وجود دارد؟

متقاضیان برای اخذ ویزای کاری کشور آفریقای جنوبی در صورت فراهم کردن شرایط می توانند ویزای یک ساله جستجوی کار را دریافت کنند. حالا این سوال مطرح است که اگر خود متقاضی بتواند با این ویزای کار وارد کشور آفریقای جنوبی شوند می توانند در مدت ۱۲ ماه فرصتی که دولت آفریقا برای اقامت کاری به وی می دهد کار مورد نظر خود را پیدا نمایند یا خیر؟

در جواب این سوال می توان به این نکته اشاره کرد که برای تسهیل این امر، دپارتمانی در اداره مهاجرت آفریقای جنوبی مسئول کمک و راهنمایی به علاقمندان به پیدا کردن کار در این کشور می باشد و با توجه به کمبود نیروی این کشور در رشته های اعلام شده و توجه به این مسئله که زبان اصلی این کشور انگلیسی است، شانس پیدا کردن کار در این کشور مطلوب به نظر می رسد.

افراد برای ارتقا شانس پیدا کردن کار می توانند با مراجعه به سایت های کاریابی شانس خود را افزایش دهند.

برای دریافت ویزای کار آفریقای جنوبی چه مدارکی لازم است؟

در حال حاضر حدود ۳۵٫۰۰۰ فرصت شغلی در بیش از ۵۳ رشته مختلف جهت علاقمندان به اخذ اقامت آفریقای جنوبی وجود دارد. برای اقدام جهت اخذ ویزای کار در آفریقای جنوبی می بایست رشته متقاضی در لیست مشاغل مورد نیاز این کشور قرار بگیرد.

لیست مشاغل مورد نیاز کشور آفریقای جنوبی به صورت کلی به شرح ذیل است:

 1. مهندسی کشاورزی و علوم مربوط به جنگلداری
 2. رشته های معماری، عمران، نقشه کشی و طراحی شهری
 3. مدیریت در رشته های مربوط به تجارت و امور مالی
 4. علوم ارتباطات و فناوری اطلاعات
 5. تمامی رشته های مهندسی
 6. زمین شناسی و زیست شناسی
 7. تکنسین در رشته های مختلف
 8. جوشکاری، تراشکاری و بسیاری دیگر از رشته های فنی
 9. فارغ التحصیلان دکترای تمامی رشته های تحصیلی

از دیگر شرایط لازم برای اخذ ویزا می توان به سابقه کاری مرتبط و دانش زبان انگلیسی اشاره کرد.

شرایط دریافت اقامت آفریقای جنوبی چگونه است؟

افراد می توانند پس از تمدید ۵ سال ویزای کار در این کشور جهت اقامت دائم کشور آفریقای جنوبی اقدام نمایند. از دیگر موارد حائز اهمیت برای کسب اقامت آفریقای جنوبی می توان به عدم سوابق کیفری در این کشور اشاره کرد.

جهت اطلاع از شرایط دریافت اقامت آفریقای جنوبی این مقاله را مطالعه نمایید: اقامت آفریقای جنوبی

ویزای کار آفریقای جنوبی چه مزایا و معایبی دارد؟

 • مزایا

افراد قادر خواهند بود که خانواده خود را نیز در حین اقامت آفریقای جنوبی همراه خود داشته باشند. این نکته به عنوان یکی از برترین مزایای ویزای کاری به شمار می رود. با توجه به انگلیسی زبان بودن شهرهای کیپ تاون، ژوهانسبورگ و پریتوریا، متقاضیان نیازی به کسب دانش زبان دیگری ندارند. از دیگر مزایای اخذ ویزای کار می توان به سرعت کار پیدا کردن در این کشور اشاره کرد.

 • معایب

همراهان مجاز به تحصیل در آفریقای جنوبی، کار و یا اداره کسب و کار نیستند، آنها فقط می توانند در آفریقای جنوبی همراه بوده و اقامت داشته باشند.

جهت اطلاع از شرایط تحصیل در آفریقای جنوبی این مقاله را مطالعه نمایید: تحصیل در آفریقای جنوبی

بهترین مشاغل برای کار در آفریقای جنوبی کدامند؟

لیست برترین مشاغل در کشور آفریقای جنوبی به شرح زیر می باشد.

 1. Group/Regional CFO
 2. In-house GC (General Counsel)
 3. Partner (International Law Firm)
 4. Partner (Top SA law firm)
 5. VP of Supply Chain
 6. Finance Director
 7. VP HR / Chief HR Officer
 8. Partner (Boutique law firm)
 9. Head of Compliance
 10. Group Company Secretary

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ایران است که آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه مهاجرت به آفریقای جنوبی و بسیاری از کشور های دیگر می باشند. با دریافت راهنمایی های درست می توانید تصمیمات بهتری در زمینه مهاجرت که قطعا یکی از تصمیمات مهم زندگی شما است را بگیرید.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  برچسب‌ها:

  دیدگاه ها