پناهندگی آلمان

پناهندگی آلمان

German asylum

این مطلب صرفاً جهت آگاهی شما عزیزان از شرایط و روش های مربوط به پناهندگی در کشور آلمان گردآوری و ارائه گردیده، لازم به ذکر است مجموعه آریاناپارس در این زمینه هیچگونه فعالیت و خدماتی ارائه نمی دهد. کشور آلمان اقتصاد اول قاره اروپا و پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا می باشد. آلمان یکی از پیشرفته ترین و صنعتی ترین کشورهای جهان به شمار می آید، از این رو سالانه افراد بسیاری از سرتاسر جهان برای ورود به این کشور و ارائه درخواست پناهندگی آلمان اقدام می نمایند.

آلمان از جمله کشورهای امضاء کننده قوانین کنوانسیون حقوق بشر مربوط به پناهندگان است که در سال ۱۹۵۱ تصویب گردیده. این کشور از همان زمان سالانه میزبان پناهجویان بسیاری از سرتاسر جهان می باشد، البته با افزایش قابل توجه شمار پناهجویان در طی سال های اخیر در حال حاضر دریافت موافقت با درخواست پناهندگی از سوی دولت آلمان بسیار دشوار است.

پناهندگی چیست؟

به طور کلی به افرادی که بنا به دلایلی نظیر مشکلات اجتماعی، سیاسی، مذهبی، نژادی، جنسی و … شرایط زندگی به صورت عادی در کشور خود را ندارند و امکان دارد مورد آزار و اذیت، تهدید به مرگ و شکنجه قرار گیرند پناهجو یا متقاضی پناهندگی می گویند. طبق قانون کنوانسیون حقوق بشر ۱۹۵۱ و سایر قوانین پناهندگی مانند کنوانسیون حقوق بشر اروپا که در راستای حمایت از حقوق انسانی و قوانین بشر دوستانه تصویب گردیده، این افراد با ارائه درخواست پناهندگی به اداره مهاجرت کشور مورد نظر در صورت تائید امکان زندگی و بهره مندی از حقوق پناهندگی را خواهند داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با قوانین و شرایط پناهندگی لطفاً به وب سایت آرباناپارس مراجعه نمایید و مطلب پناهندگی را مطالعه نمایید.

روش های اخذ پناهندگی آلمان

برای ارائه درخواست پناهندگی به کشور آلمان پناهجویان می بایست وارد این کشور شوند و درخواست خود را به پلیس مرزبانی و ماموران مهاجرت آلمان ارائه دهند. سپس با انجام انگشت نگاری و دریافت اطلاعات هویتی از پناهجویان به همراه تست پزشکی این افراد به محل اقامت موقت انتقال می یابند، مدت اقامت پناهجویان در اقامتگاه های موقت معمولاً بین ۶ هفته تا ۶ ماه می باشد.

پناهندگی آلمان

مهم ترین فاکتور برای دریافت پاسخ مثبت و موافقت با درخواست پناهندگی از سوی دولت فدرال آلمان ارائه دلایل و مدارک معتبر و قابل استناد (کیس پناهندگی) از سوی پناهجویان می باشد.

لازم به ذکر است مهاجرت از طریق پناهندگی امری خطرناک و غیرقابل پیش بینی به شمار می آید، از این رو مجموعه آریاناپارس هیچگونه فعالیت و خدماتی در ارتباط با مهاجرت از طریق پناهندگی ارائه نمی دهد.

معایب پناهندگی آلمان

بدون شک مهاجرت از طریق پناهندگی خطرناک ترین، سخت ترین و ریسک پذیر ترین روش در امر مهاجرت می باشد. در حال حاضر رسیدگی به درخواست پناهندگی از سوی پناهجویان بین ۶ ماه تا ۱ سال زمان می برد که در این مدت اجازه کار به پناهجو داده نمی شود، همچنین پناهجویان تمام این مدت را می بایست در کمپ های محل اقامت حضور داشته باشند. با توجه به افزایش بی شمار تعداد پناهجویان در سال های اخیر متاسفانه شاهد موج تازه ای از اخراج پناهجویان از کشور آلمان هستیم.

معایب پناهندگی

این شرایط در بسیاری از موارد باعث می شود افرادی که به امید بهره مندی از امکانات و زندگی بهتر خطرات متعدد مهاجرت از طریق پناهندگی را به جان می خرند و گاهاً تمام سرمایه خود را در این راه از دست می دهند در وضعیت غیر قابل تحمل و اسفباری قرار گیرند.

شرایط دریافت حقوق پناهندگی آلمان

شرایط و قوانین کشورها جهت پذیرش افراد به عنوان پناهنده کمی متفاوت می باشد ولی در کلیت موضوع تشابه دارد. کیس پناهندگی مهم ترین فاکتور برای دریافت جواب مثبت از سوی اداره مهاجرت آلمان است، ارائه دلایل و مدارک قابل استناد و معتبر در ارتباط با کیس ارائه شده از سوی شما ارتباط مستقیم در آینده شما خواهد داشت. بسیاری از افراد بر این باورند که برای ارائه درخواست پناهندگی حتماً باید به صورت غیر قانونی وارد کشور آلمان شوند ولی با دریافت ویزا و ورود قانونی به این کشور هم امکان ارائه درخواست پناهندگی وجود دارد.

حقوق پناهندگی

در حال حاضر شرایط و قوانین برای پذیرش افراد به عنوان پناهجو از سوی دولت فدرال و اداره مهاجرت آلمان بسیار سخت و دشوار می باشد و اکثر درخواست ها از سوی متقاضیان پناهندگی رد می گردد، در چنین شرایطی پناهجویان به صورت داوطلبانه یا توسط پلیس مجبور به ترک خاک آلمان می باشند. در حال حاضر افرادی که کیس های پناهندگی در ارتباط با مشکلات سیاسی، مذهبی و اجتماعی ارائه می دهند برای دریافت پاسخ مثبت در مورد پناهندگی از شانس بیشتری نسبت به افراد دیگر برخوردار می باشند.

با توجه به خطرات و شرایط نامطلوب مهاجرت از طریق پناهندگی توصیه مشاورین آریاناپارس به متقاضیان مهاجرت به آلمان جایگزین نمودن روش های قانونی و مطمئن با شرایط بسیار مطلوب نسبت به پناهندگی است که در ادامه با برخی از این روش ها آشنا خواهیم شد.

جایگزین نمودن روش های قانونی مهاجرت نسبت به پناهندگی

مهاجرت از طریق پناهندگی روشی بسیار خطرناک، هزینه بر، غیرقابل پیش بینی با درصد ریسک بالا می باشد. معمولاً مهاجرت از این روش توسط افرادی معرفی می شود که از راه هایی غیر قانونی و قاچاق انسان کسب درآمد نموده و با عوام فریبی از عدم آگاهی افراد سوء استفاده کرده و حتی حق بازگشت به وطن را از آنها می گیرند. شخص پناهنده از بسیاری از حقوق شهروندی محروم بوده و همچنین مجبور است که تا زمان تعیین تکلیف پرونده خود در کمپ های پناهندگی یا تحت نظر زندگی کند. مکان هایی که به هیچ عنوان شرایط مناسبی به منظور زندگی نداشته و ممکن است با افرادی از کشور های مختلف و سطح فرهنگی بسیار متفاوتی هم اتاق شوید.

بدون شک برای مهاجرت به آلمان و کلیه کشورهای معتبر و پیشرفته جهان روش های بسیار مطمئن تر، راحت تر و مناسب تری نسبت به پناهندگی وجود دارد. در حال حاضر برای مهاجرت به کشور آلمان روش هایی نظیر ویزای کار آلمان، ویزای تحصیلی آلمان و سرمایه گذاری در این کشور گزینه های بسیار مناسبی به شمار می آیند که در طی سال های اخیر افراد بسیاری با استفاده از این روش ها به آلمان مهاجرت کرده و موفق شده اند اقامت دائم این کشور محبوب را دریافت نمایند.

مهاجرت تحصیلی به آلمان

مهاجرت از طریق تحصیل یکی از بهترین روش های مهاجرتی به آلمان می باشد. کشور آلمان دارای دانشگاه های فوق العاده مدرن و معتبری در سطح جهان است که از سیستم آموزشی بسیار پیشرفته و مدرنی برخوردار می باشند. از این رو سالانه دانشجویان بسیاری جهت ادامه تحصیل به آلمان مهاجرت می نمایند.

برای اطلاع از شرایط تحصیل در آلمان این مطلب را مطالعه نمایید: تحصیل در آلمان

مهاجرت کاری به آلمان

مهاجرت از طریق دریافت ویزای کار به کشور آلمان یکی از پرطرفدارترین روش های مهاجرت به این کشور است. ویزای کار آلمان به ۲ روش ارائه می گردد، جاب آفر (پیشنهاد کاری) و ویزای جاب سیکر (ویزای جستجوی کار آلمان).

برای اطلاع از شرایط کار در کشور آلمان این مطلب را مطالعه نمایید: کار در آلمان

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

برچسب‌ها:

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *