پناهندگی انگلستان

پناهندگی انگلستان

Asylum in the UK

این مطلب صرفاً جهت آگاهی شما عزیزان از شرایط و روش های مربوط به پناهندگی در کشور انگلستان گردآوری و ارائه گردیده، لازم به ذکر است مجموعه آریاناپارس در این زمینه هیچگونه فعالیت و خدماتی ارائه نمی دهد. مهاجرت از طریق پناهندگی امری غیرقانونی، خطرناک، هزینه بر با درصد ریسک فراوان و غیر قابل پیش بینی است، در طول این مسیر خطرات بسیاری نظیر افراد سودجو، کلاهبردار و دستگیری توسط پلیس وجود دارد، با این وجود سالانه افراد بسیاری برای مهاجرت از طریق پناهندگی اقدام می نمایند.

پناهندگی انگلستان

انگلستان از جمله کشورهایی است که مقصد بسیار محبوبی برای پناهجویان می باشد، این کشور شرایط بسیار مناسبی جهت حمایت از حقوق پناهندگان (Refugee rights) فراهم نموده. محل اقامت مناسب برای پناهجویان، پرداخت حقوق به مبلغ ۴۰ پوند در هفته به پناهجو قبل از اعلام رای اداره مهاجرت در خصوص درخواست پناهندگی، اجازه عبور و مرور در شهر و … از امتیازات قابل توجه انگلستان برای پناهجویان می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با قوانین و شرایط پناهندگی لطفاً به وب سایت آرباناپارس مراجعه نمایید و مطلب پناهندگی را مطالعه نمایید.

پناهندگی چیست؟

تاریخچه پناهندگی به جنگ جهانی دوم باز می گردد که در راستای قوانین حمایت از حقوق بشر وضع گردید. این قانون برای حمایت از افرادی است که بنا به دلایل مختلفی نظیر وقوع جنگ، مسائل اجتماعی، سیاسی، مذهبی، جنسی و … امکان زندگی در کشور خود را ندارند، افرادی که درخواست پناهندگی از کشوری دارند ملزم به ارائه مدارکی هستند که ثابت کند شرایط عادی برای زندگی در کشور خود را ندارند.

روش های اخذ پناهندگی انگلستان

جهت دریافت پناهندگی در کشور انگلستان روش های گوناگونی وجود دارد. برای انجام این امر در ابتدا افراد می بایست وارد انگلستان شوند و خود را به عنوان پناهنده یا پناهجو به پلیس مرزبانی این کشور معرفی نمایند، سپس برای اثبات ادعای خود مبنی بر پناهندگی ملزم به ارائه مدارکی هستند که ثابت کند مجبور به ترک کشور خود بوده اند.

پناهندگی انگلستان

رسیدگی به این نوع پرونده ها وظیفه افسران اداره مهاجرت و مرزبانی انگلستان است، با توجه به افزایش چشم گیر پناهجویان در سال های اخیر با درخواست پناهندگی افرادی موافقت می گردد که دلایل حقیقی و مدارک معتبر در خصوص کیس پناهندگی خود ارائه دهند.

لازم به ذکر است مهاجرت از طریق پناهندگی امری خطرناک و غیرقابل پیش بینی به شمار می آید، از این رو مجموعه آریاناپارس هیچگونه فعالیت و خدماتی در ارتباط با مهاجرت از طریق پناهندگی ارائه نمی دهد.

معایب پناهندگی انگلستان

مهاجرت و پناهندگی دو موضوع بسیار متفاوت از یکدیگر می باشند که متاسفانه بسیاری از افراد اطلاعات مناسبی در مورد تفاوت های موجود بین این ۲ روش ندارند. زمانیکه افراد از طریق ویزای کاری یا تحصیلی به کشور انگلستان مهاجرت می کنند همه مراحل کار و ورود به کشور مقصد قانونی می باشد، اما زمانیکه افراد به عنوان پناهجو وارد این کشور می شوند تا قبل از اعلام رای اداره مهاجرت در خصوص کیس پناهندگی این افراد مهاجران غیر قانونی محسوب می شوند و تحت نظر خواهند بود.

پناهندگی انگلستان

در بسیاری از موارد درخواست پناهندگی از سوی افراد مورد قبول اداره مهاجرت انگلستان قرار نمی گیرد و حتی افراد با حکم اخراج از این کشور روبرو می شوند که مجبور به ترک خاک انگلستان هستند در ابن مواقع افراد دچار سرگردانی خواهند شد و اگر قصد بازگشت به کشور خود را نداشته باشند ممکن است سال های زیادی از عمر خود را در بلاتکلیفی سر کنند و سرنوشت نامعلومی خواهند داشت.

شرایط دریافت حقوق پناهندگی انگلستان

شرایط و قوانین کشورها جهت پذیرش افراد به عنوان پناهنده کمی متفاوت می باشد ولی در کلیت موضوع تشابه دارد. کیس پناهندگی مهم ترین فاکتور برای دریافت جواب مثبت از سوی اداره مهاجرت انگلستان است، ارائه دلایل و مدارک قابل استناد و معتبر در ارتباط با کیس ارائه شده از سوی شما ارتباط مستقیم در آینده شما خواهد داشت. بسیاری از افراد بر این باورند که برای ارائه درخواست پناهندگی حتماً باید به صورت غیر قانونی وارد کشور انگلستان شوند ولی با دریافت ویزا و ورود قانونی به این کشور هم امکان ارائه درخواست پناهندگی وجود دارد.

توجه داشته باشید اگر با ویزای توریستی و یا ویزای دیدار از بستگان به کشور انگلستان سفر کردید و تصمیم گرفتید که پناهنده شوید باید بگوییم که تصمیم بسیار سختی گرفته اید، زیرا احتمال رد درخواست شما جهت دریافت پناهندگی بیش از پیش می شود. با توجه به سختگیری انگلستان در ارتباط با صدور ویزا طبیعتاً افرادی که موفق به اخذ ویزای این کشور می شوند مدارکی ارائه نموده اند که آفیسر سفارت قانع گردیده ابن افراد از شرایط و امکانات مناسبی جهت زندگی در کشور خود برخوردارند.

نکات کلیدی

از این رو در صورتی که شما با استفاده از ویزای توریستی و یا ویزای بازدید از اعضای خانواده خود وارد انگلستان شوید و بعد اعلام پناهندگی کنید. این اقدام شما این گونه جلوه می کند که شما از اعتماد کشور انگلستان در ارتباط با صدور ویزا برای شما سوء استفاده کرده اید و این موضوع یکی از خطوط قرمز انگلستان و اکثر کشورهای دنیا است. در این حالت می بایست دلایل بسیار مهم و کیس قابل توجهی در مورد پناهندگی ارائه نمایید در غیر اینصورت نه تنها درخواست شما رد خواهد شد بلکه ممکن است برای همیشه درخواست ویزای از سوی شما رد شود.

معمولاً آخرین گزینه در امر مهاجرت، روش پناهندگی است. پیشنهاد مشاورین مجموعه آریاناپارس به شما جایگزین نمودن روش های قانونی و متداول جهت مهاجرت می باشد، اما اگر واقعا می خواهید تا در کشوری پناهنده شوید، قبل از هر چیزی قوانین آن کشور را به صورت کامل جویا شوید و با معایب پناهندگی و حتی مزایا و امتیازات آن آشنا شوید و تصمیم درست را اتخاذ نمایید.

با توجه به خطرات و شرایط نا مطلوب مهاجرت از طریق پناهندگی توصیه مشاورین آریاناپارس به متقاضیان مهاجرت به انگلستان جایگزین نمودن روش های قانونی و مطمئن با شرایط بسیار مطلوب نسبت به پناهندگی است که در ادامه با برخی از این روش ها آشنا خواهیم شد.

جایگزین نمودن روش های قانونی مهاجرت نسبت به پناهندگی

مهاجرت از طریق پناهندگی معمولا توسط افرادی معرفی می شود که از راه های غیر قانونی و قاچاق انسان کسب درآمد نموده و با عوام فریبی از عدم آگاهی افراد سوء استفاده کرده و حتی حق بازگشت به وطن را از آنها می گیرند. شخص پناهنده از بسیاری از حقوق شهروندی محروم بوده و همچنین مجبور است که تا زمان تعیین تکلیف پرونده خود در کمپ های پناهندگی یا تحت نظر زندگی کند. مکان هایی که به هیچ عنوان شرایط مناسبی به منظور زندگی نداشته و ممکن است با افرادی از کشور های مختلف و سطح فرهنگی بسیار متفاوتی هم اتاق شوید.

به طور کلی روش های گوناگونی برای مهاجرت به انگلستان و اکثر کشورهای پیشرفته دنیا وجود دارد، گزینه های نظیر مهاجرت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری قطعاً می توانند انتخاب های بسیار مناسب تر و مطمئن تری نسبت به پناهندگی باشند.

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل گزینه بسیار مطمئن و متداولی است. کشور انگلستان دارای سیستم آموزشی بسیار پیشرفته و دانشگاه های معتبری است که سالانه پذیرای دانشجویان فراوانی از سرتاسر جهان می باشند.

جهت کسب اطلاعات کامل در ارتباط با شرایط تحصیل در انگلستان از شما عزیزان دعوت می نماییم به وب سایت آریاناپارس مراجعه فرمایید و مطلب تحصیل در انگلستان را مطالعه نمایید.

مهاجرت کاری به انگلستان

برای مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای کار به جاب آفر (پیشنهاد کاری) از سوی کارفرمای معتبر نیاز دارید. در صورتی که شما پیش نهاد کار از انگلستان داشته باشید با تهیه نمودن مدارک مورد نیاز می توانید ویزای کار انگلستان را دریافت نمایید.

جهت کسب اطلاعات دقیق و تکمیلی در مورد شرایط کار در انگلستان لطفاً به وب سایت آریاناپارس مراجعه فرمایید و مطلب کار در انگلستان را مطالعه نمایید.

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد. اخذ نمایندگی از بسیاری مراکز معتبر جهان، ارائه صدها پرونده موفق به چندین سفارت کشورهای مختلف دنیا و ایجاد رابطه مبتنی بر رضایت قلبی و اطمینان خاطر موکلین عزیز همواره بزرگترین افتخار آریاناپارس بوده و سرلوحه عملکرد آتی خود نیز خواهد بود.

اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

برچسب‌ها:

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *