کار در اسپانیا

شرایط کار در اسپانیا

یکی از روش های مهاجرت به اسپانیا، اخذ ویزا کار در اسپانیا می باشد. افراد در صورت احراز شرایط مورد نظر می توانند برای کار در اسپانیا اقدام نمایند و با فراهم کردن شرایط، موفق به اخذ اقامت این کشور شوند.

نام رسمی این کشور اسپانیا می باشد که از کلمه قدیمی Spain گرفته شده است و به معنی سرزمین دور افتاده و یا مخفی می باشد؛ به دلیل این که کشور اسپانیا از سایر کشورهای اروپایی جدا می باشد. کشور اسپانیا یکی از بهترین کشور های تولید انرژی های تجدید ناپذیر است و بیشترین مقدار برق را از انرژی بادی تولید می کند. منابع انرژی تجدید ناپذیر شامل انرژی هسته ای، ذغال سنگ، گاز طبیعی و نفت می باشد.

آشنایی با اسپانیا

شهر مادرید پایتخت کشور اسپانیا که از لحاظ موقعیت مکانی هم در مرکز این کشور واقع شده است. مادرید از شهرهای اسپانیا پس از شهر های لندن و برلین، سومین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا می باشد و همچنین جزو سه کلان شهر بزرگ اتحادیه اروپا است. شهر بارسلون پس از شهر مادرید جزو پرجمعیتترین شهرهای اسپانیا به حساب می آید. شهر بارسلون همچنین پایتخت بخش خودمختار کاتالونیا و مهمترین بندر کشور اسپانیا است.

کار در اسپانیا

از دیگر شهرهای اسپانیا، که سومین شهر بزرگ این کشور می باشد، مرکز بخش خود مختار والنسیا است. نام اصلی شهر والنسیا یکی از بنادر مهم ارئپا می باشد که در زمینه نقل و انتقال کانتینرها در بنادر اروپایی معروف است. شهر گرانادا مرکز استان گرانادای اسپانیا است و در بخش خود مختار اندلس قرار دارد. در حال حاضر حدود ۲۴۰ هزار نفر در این شهر زندگی می کنند. گرانادا را به خاطر وجود دانشگاه ها، جشنواره‌ها و مراکز فرهنگی متعددش، ارزشمندترین شهر توریستی اسپانیا می دانند.

از دیگر شهرهای اسپانیا شهر سویا می باشد که پرجمعیتترین شهر در این کشور است. در حال حاضر حدود ۷۲۰ هزار نفر در این شهر زندگی می کنند. سویا به نام های سبیا و سویل هم معروف است. جزایر قناری از مجموع هفت جزیره در اقیانوس اطلس تشکیل شده است و به خاطر نزدیکی جغرافیایی کشور مراکش سالهاست ادعای مالکیت آن را دارد، اما جزایر قناری بخشی از خاک اسپانیاست و مردم آن ملیت اسپانیایی دارند.

قوانین کار در اسپانیا چگونه است؟

در تعریف کار به این نکته اشاره شده است که مسئولیتی که در قالب شغل، پیشه یا مسئولیت توسط فرد انجام می پذیرد. در زمینه مهاجرت کار نقش اساسی را ایفا می کند زیرا معمول افراد به دنبال ویزای کار یا کار در کنار تحصیل می باشند پس مقوله بسیار مهمی می باشد.

کار در اسپانیا

بصورت معمول ویزای کار مجوزی برای ورود به یک کشور و کار کردن در زمینه شخص شده می باشد. در صورتی که شما دعوت نامه کاری از یک کارفرما را داشته باشید می توانید برای ویزای کار اقدام کرده و پس از عقد قراردادی وارد خاک کشور مورد نظر شوید و در شغل مشخص شده مسئولیت خود را انجام دهید.

قوانین کار در اسپانیا به دو صورت می باشد. افراد می توانند برای کارهای پاره وقت یا تمام وقت اقدام نمایند. بازه زمانی ۴۰ ساعت در هفته معمول ترین روش کار در اسپانیا می باشد که اکثر افراد در این بازه زمانی مشغول به کار می باشند. اسپانیایی ها معمولا از ساعت ۹ صبح تا ۸ مشغول به کار می باشند. لازم بذکر است که در طول روز ۳ ساعت را به استراحت اختصاص می دهند. حداقل حقوق برای یک فرد در کشور اسپانیا معادل ۷۰۰ یورو در ماه می باشد.

چه روش هایی برای کار در اسپانیا وجود دارد؟

برای کار در اسپانیا، افراد متقاضی باید پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای اسپانیایی داشته باشند. لازم بذکر است که کارفرما در ابتدای کار باید نیروی واجد شرایط را از کشور اسپانیا و کشور های اتحادیه اروپا جذب کند. کارفرما برای جذب نیروی کار باید به مدت ۳ هفته تا ۳ ماه آگهی کند، اگر شخص واجد شرایط پیدا نشود، کارفرما می تواند نیروی لازمه خود را از افراد توانمند کشورهای دیگر اروپایی جذب کند.

لازم بذکر است که کارفرما باید نیاز به جذب نیروی کار را به اداره مهاجرت کشور اسپانیا اثبات کند تا مجوز این امر برای او صادر شود. این قانون در راستای به کارگیری افراد مقیم و یا در حال تحصیل در اروپا و کشور مورد نظر تدوین شده است. فلذا بدیهی است که پیدا کردن شغل برای افراد خارج از اتحادیه اروپا بسیار سخت خواهد بود.

افراد می توانند از روش های دیگر برای دریافت پیشنهاد کاری اقدام نمایند. از دیگر روش ها می توان به نکات زیر اشاره کرد:

 • سایت های کاریابی
 • گروه تلگرام موسسه مهاجرتی آریاناپارس
 • روزنامه و نشریات
 • آژانس های کاریابی

روش های دیگر

یکی از روش های کسب اقامت در اسپانیا، ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد. متقاضیان علاقه مند برای کسب اقامت می توانند با تحصیل در اسپانیا شرایط مناسبی را برای خود فراهم کنند. از همین رو شانس دانشجویان برای ورود به بازار کار پس از تحصیل بالا تر می رود. بصورت کلی علاقه مندان به کشور اسپانیا برای علایق شخصی این کشور را به عنوان هدف اصلی خود انتخاب می کنند. از همین، افراد می توانند به واسطه ادامه تحصیل در این کشور شانس خود را برای پیدا کردن کار افزایش دهند.

از دیگر روش های پیدا کردن کار می توان به ویزای توریستی اسپانیا اشاره کرد. افراد توانمند می توانند با اخذ ویزای توریستی کشور اسپانیا، برای مدت مشخصی در این کشور حضور داشته باشند و پس از بررسی شرایط کاری به کشور مبدا بازگشته و مجددا برای ویزای کار در اسپانیا اقدام نمایند.

برای دریافت ویزای کار اسپانیا چه مدارکی لازم است؟

به صورت کلی افراد برای اخذ ویزا کار در اسپانیا باید مدارک زیر را به همراه داشته باشند.

کار در اسپانیا

 • اصل گذرنامه،باید حداقل ۱۲۰ روز اعتبار داشته باشد
 • ترجمه تمامی صفحات شناسنامه به زبان اسپانیایی
 • آدرس محل سکونت و محل کار
 • گردش بانکی ۶ ماه اخیر
 • فرم درخواست ویزای ملی
 • اجازه کار صادر شده توسط وزارت کار کشور اسپانیا
 • گواهی عدم سابقه کیفری
 • گواهی پزشکی
 • سه عکس پاسپورتی
 • مدارک لازم جهت تعهدات مالی کارفرما برای جذب فرد درخواست کننده

شرایط دریافت اقامت اسپانیا چگونه است؟

افراد در صورت کار در اسپانیا می توانند برای کسب اقامت از این کشور اقدام نمایند. قوانین در در کشور اسپانیا به این شکل می باشد که در صورت پرداخت مالیات به مدت ۳ سال در این کشور، افراد می توانند اقامت دائم خود را دریافت کنند. از همین رو متقاضیان برای کسب اقامت اسپانیا باید در بازه زمانی ۳ تا ۵ سال در خاک اسپانیا مشغول به کار باشند.

برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ایران است که آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه مهاجرت کاری به کشور اسپانیا و بسیاری از کشور های اروپایی دیگر می باشند. با دریافت راهنمایی های درست می توانید تصمیمات بهتری در زمینه مهاجرت که قطعا یکی از تصمیمات مهم زندگی شما است را بگیرید.

ویزای کار اسپانیا چه مزایا و معایبی دارد؟

اخذ ویزای کار اسپانیا دارای مزایا و معایبی می باشد.

 • مزایا

یکی از مهمترین فاکتورهای اخذ اقامت کاری در اسپانیا، شرایط همراهان در این کشور می باشد. افراد در صورت کار در اسپانیا می توانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه داشته باشند. فرزندان در صورت تمایل می توانند برای مدارس دولتی این کشور اقدام نمایند و با کمترین هزینه‌ها مشغول به تحصیل شوند. لازم بذکر است برای تحصیل در مدارس دولتی، دانش زبان اسپانیایی الزامی می باشد. همسران فرد متقاضی می توانند در صورت تمایل در اسپانیا به ادامه تحصیل در این کشور بپردازند و از شرایط دانشگاه های برتر این کشور بهره مند شوند.

 • معایب

نرخ بیکاری در اسپانیا یکی از بالاترین میزان در اروپا است (اگر چه در ۵ سال گذشته به طور پیوسته کاهش یافته است).

بهترین مشاغل برای کار در اسپانیا کدامند؟

در حالی که کار در اسپانیا زیاد نیست، برخی صنایع نیاز به کارگران ماهر دارند. در سال ۲۰۱۹ صنایع مهندسی، فناوری اطلاعات، بهداشت، و مهمان نوازی به برخی از بهترین فرصت ها ارائه می دهند. بسیاری از شرکت های چند ملیتی در اسپانیا وجود دارند و مشاوران کسب و کار اغلب نیاز دارند. در بخش مالی، می توانید به عنوان یک مشاور، به عنوان یک مدیر مجموعه یا به عنوان یک مدیر مالی بین المللی، کار کنید.

۱- مشاغل IT

اگر مهارت های جامع در بخش فناوری داشته باشید، شغل های IT در اسپانیا در دسترس است. شما می توانید از طریق تست نرم افزار، برنامه نویسی و برنامه نویسی، و توسعه iOS و Android، کاری را انجام دهید.

۲- مهندسی مکانیک و صنعتی

مهندسان مکانیک و صنعتی تقاضا می کنند، تا زمانی که شما آموزش و تجربه برای انجام این کار داشته باشید. فقط مطمئن شوید که می توانید اسپانیایی صحبت کنید تا بتوانید با همکاران ارتباط برقرار کنید.

۳- پزشک متخصص

اسپانیا یک سیستم بهداشت جهانی دارد و یکی از بهترین ها در جهان است. دستیار مراقبت های بهداشتی، متخصصان مراقبت از کودکان و متخصصان مراقبت سالمندان بیشترین مشاغل مورد نیاز را دارند.

۴- گردشگری و مهمانداری

خدمات پذیرایی، رستوران، هتل، و بار تنهایی یک گزینه عالی برای آمریکایی هایی هستند که به دنبال کار در اسپانیا هستند. شما بهترین فرصت را برای پیدا کردن این نوع کار در مقصد مهم توریستی مانند شهرهای بارسلونا، مادرید و سویا خواهید داشت.

۵- آموزش انگلیسی در اسپانیا

اگر می خواهید مهارت های زبان انگلیسی خود را به کار ببرید، می توانید شغل را به عنوان معلم خصوصی و معلم انگلیسی انگلیسی در سطح دانشگاه پیدا کنید. از آنجایی که مانع ورودی نسبتا کم است، آموزش یکی از پرطرفدارترین مشاغل در اسپانیا برای آمریکایی ها و دیگر زبان مادری انگلیسی است. همه مشاغل تدریس نیاز به صدور گواهینامه ندارند، اما برخی از آنها نیازمند صدور گواهینامه مانند TEFL، CELTA یا TESOL هستند.

۶- معامله گران

مردم همیشه به دنبال به روز کردن و بازسازی خانه های خود، به خصوص آشپزخانه و حمام هستند. لوله کش ها و برقگیران به این نوع کار نیاز دارند، همانند دیگر معامله گران متخصص مانند مکانیک و جوشکار.

زبان مورد نیاز

در مقوله زبان می توان از دو منظر نگاه کرد. دانش زبان مورد نیاز بستگی به خواسته کارفرمای اسپانیایی دارد و ارائه مدرک زبان اجباری نمی باشد. افراد برای اخذ ویزا کار در اسپانیا و زمان مراجعه به سفارت، در صورت دانش زبان اسپانیایی شانس بیشتری برای کسب ویزا خواهند داشت. به واسطه کارهای بین المللی، دانش و مهارت زبان انگلیسی برای اکثر مشاغل کافی می باشد. موسسه زبان انگلیسی آریاناپارس با در اختیار داشتن ویژگی های منحصر به فرد، شما را تا کسب نمره مطلوب در آیلتس و ارتقا دانش زبان انگلیسی همراهی می کند.

برچسب‌ها:

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

6 پاسخ به “کار در اسپانیا”

 1. عاطفه گفت:

  آیا دانشجویان در اسپانیا اجازه کار دارند؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به اسپانیا را دارند باید بدانند که حق کار دانشجویی در این کشور همانند سایر کشورهای اروپایی می باشد. برای مقطع لیسانس ۱۰ ساعت در هفته، مقطع فوق لیسانس ۲۰ ساعت در هفته و در مقطع دکترا به میزان ۳۰ ساعت در هفته.

 2. مرتضی گفت:

  سطح دستمزد در اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی چطور است ؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   آمار مختلف نشان دهنده این است که میانگین درآمد مردم در اسپانیا نسبت به سایر کشورهای عضو شنگن بسیار پایین است و با وجود پایین بودن هزینه های زندگی در این کشور، دستمزدها کفاف زندگی سطح متوسط را نمی دهد. این نکته می تواند برای دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به اسپانیا را دارند حائز اهمیت باشد.

 3. حسین گفت:

  وضعیت اقتصادی و شرایط کار در اسپانیا به چه صورت است؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   اسپانیا یکی از قطب های گردشگری دنیا به حساب می آید و صنعت گردشگری منبع درآمد و اشتغال اصلی مردم این کشور است. با اینکه وضعیت اشتغال در این صنعت به نسبت سایر صنایع بهتر است ولی این کشور آمار بیکاری بالایی دارد و در مجموع فرصت های شغلی در این کشور در مقایسه با سایر کشورهای عضو شنگن شاخص مناسبی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *