اجاره خانه در کانادا


راهنمای اجاره خانه در کانادا

بدون شک یکی از دغدغه های اصلی افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، تهیه یک محل اسکان مناسب با هزینه های منطقی خواهد بود. برای اجاره خانه در کانادا روش های مختلفی وجود دارد، متقاضیان اجاره خانه در کانادا علاوه بر استفاده از خدمات مشاورین املاک می توانند از آگهی های موجود در سایت های مختلف اینترنتی نیز استفاده نمایند.

به طور کلی بخش اعظمی از مخارج زندگی در کانادا به هزینه های اجاره مسکن اختصاص دارد. از این رو میزان اجاره بهای مسکن، نوع قرارداد، امکانات و موقعیت مکانی ملک بسیار حائز اهمیت می باشد. از سوی دیگر برخی از خانه ها به صورت مبله و برخی بدون وسایل اجاره داده می شود. خانه های مبله معمولاً برای دانشجویان یا افرادی که قصد اقامت کوتاه مدت در کانادا را دارند به عنوان یک گزینه مناسب جهت اسکان محسوب می شود.

هزینه های اجاره بهای مسکن در کانادا با مواردی نظیر شهر مورد نظر، متریال ساختمان، نوع ساخت، امکانات و متراژ ملک و… ارتباط مستقیم خواهد داشت. از این رو افراد می توانند با توجه به بودجه و شرایط فردی ملک مورد نظر برای اجاره را پیدا کنند.

قوانین اجاره خانه در کانادا

قوانین اجاره خانه در کانادا

قوانین اجاره ملک در ایالات های کانادا کمی متفاوت خواهد بود، به عنوان مثال در برخی از ایالت های کانادا اجاره ۱ ماه منزل به عنوان رهن (پول پیش دریافت می شود) ولی در برخی از ایالت های کانادا دریافت رهن (پول پیش) کلاً ممنوع خواهد بود. از این رو معمولاً در اغلب موارد جای نگرانی برای پرداخت پول پیش وجود ندارد.

معمولاً در اغلب ایالت های کانادا صاحب خانه جهت اطمینان از توانایی پرداخت اجاره بهای منزل توسط مستاجر می تواند از مستاجر درخواست رفرنس، کردیت و کسب اطلاعات از میزان درآمد ماهیانه مستاجر را ارائه نماید. از این رو مستاجر با ارائه مدارک مربوطه می بایست اثبات نماید توانایی پرداخت هزینه های اجاره بهای مسکن را دارد. لازم به ذکر است اجاره نامه می بایست کاملاً با قوانین اجاره ملک مسکونی (RTA) مغایرت داشته باشد در غیر اینصورت اجاره نامه از اعتبار قانونی برخوردار نخواهد بود.

توجه داشته باشید هنگام عقد قرارداد اجاره منزل در کانادا تمامی مفاد قرارداد را با دقت مطالعه فرمایید، یا اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید از یک مشاور املاک مطمئن در کانادا استفاده نمایید. به طور کلی مواردی که معمولاً در قرارداد اجاره خانه در کانادا ذکر می شود، شامل موارد ذیل خواهد بود.

 • مدت زمان اجاره نامه (معمولاً ۱۲ ماه)
 • میزان اجاره ماهانه
 • میزان و زمان افزایش احتمالی اجاره
 • چه مواردی در اجاره لحاظ شده‌اند (به عنوان مثال، هزینه‌های شارژ، پارکینگ و غیره)

همانگونه که ذکر گردید در برخی از موارد مستاجر می بایست با ارائه مدارک مربوطه اثبات نماید توانایی پرداخت هزینه های اجاره بهای مسکن را دارد، از این رو امکان دارد صاحب خانه مدارک مختلفی را در این راستا از مستاجر بخواهد، که این مدارک به شرح ذیل می باشد.

 • اطلاعات کلی در مورد محل زندگی قبلی و کار شما.
 • نامه ای از سوی کارفرما یا محل کار فرد که درآمد سالانه وی در آن ذکر شده است.
 • نامه بانکی که نشان می‌دهد متقاضی پول کافی برای پرداخت اجاره چند ماه را دارد یا حاوی اطلاعات مرتبط با کردیت فرد باشد.
 • ضامن (فردی که تضمین می‌کند در صورتی که اجاره را نپردازید، یا از شهر و کشور خارج شوید، اجاره خانه آپارتمان را پرداخت خواهد کرد)
 • رفرنس (اسامی و اطلاعات تماس افرادی که شما را می‌شناسند و می‌توانند تأیید کنند که شما مستأجر خوبی هستید، به عنوان مثال، صاحب خانه‌های قبلی یا دوستان)
امکانات متداول خانه های اجاره ای در کانادا

امکانات متداول خانه های اجاره ای در کانادا

برای اجاره خانه در کانادا گزینه های متنوعی وجود دارد، درواقع امکانات منزل مسکونی هرچه بیشر باشد، هزینه اجاره بها نیز بیشتر خواهد بود. علاوه بر امکانات، موقعیت مکانی ملک، متریال استفاده شده در ساخت، متراژ و … نیز از عوامل تاثیرگذار در میزان اجاره بهای ملک خواهد بود.

انواع خانه های اجاره ای در کانادا شامل آپارتمان، خانه ویلایی، خانه های ۲ یا ۳ واحدی، مجموعه های مسکونی سوئیت مانند و ردیفی، اتاق، خانه های اشتراکی و… می باشد. با توجه به تنوع املاک موجود در کانادا، متقاضیان اجاره خانه در کانادا می توانند با توجه به شرایط و سرمایه شخصی بهترین گزینه را انتخاب نمایند. برخی از خانه های اجاره ای در کانادا به صورت مبله اجاره داده می شوند، این خانه ها از کلیه امکانات و وسایل منزل برخوردار می باشند. ولی در برخی از خانه ها سرویس حمام و دستشویی یا آشپزخانه مشترک می باشد.

معمولاً خانه های اشتراکی بهترین گزینه برای افراد مجرد خواهد بود، چرا که هزینه های اجاره بهای این نوع خانه ها نسبت به سایر گزینه ها بسیار مقرون به صرفه می باشد، در بین کلیه خانه های اجاره ای موجود در کانادا آپارتمان طرفداران بیشتری دارد. آپارتمان های در کانادا شامل واحدهای ۱ خوابه، ۲ خوابه و ۳ خوابه می باشد. و با توجه به امکاناتی که آپارتمان ها دارند، گزینه بسیار به صرفه برای خانواده ها خواهند بود. به طور کلی امکانات اصلی اغلب خانه های اجاره ای در کانادا به شرح ذیل می باشد.

 • آشپزخانه
 • سرویس حمام و دستشویی
 • پارکینگ (در صورت ثبت در قرارداد)
 • سیستم سرمایشی و گرمایشی
 • وسایل زندگی به صورت کامل (فقط برای خانه های مبله)
سایت های اجاره خانه کانادا

معرفی سایت های اجاره خانه در کانادا

یکی از بهترین روش های پیدا کردن یک خانه اجاره ای با امکانات و اجاره بهای مناسب، جستجو در سایت های اجاره ملک در کانادا می باشد، برای خرید و اجاره خانه در کانادا سایت های فراوانی وجود دارد، که متقاضیان می توانند با مراجعه به این سایت ها گزینه های مناسب را انتخاب نمایند. در این بخش از مطلب به معرفی برخی از سایت های اجاره خانه در کانادا خواهیم پرداخت.

سایت پدمپر (PadMapper)

سایت پدمپر از مشهورترین سایت ها اجاره خانه در کانادا می باشد، که بر اساس Google Map کار می کند، در واقع این سایت خانه های موجود برای اجاره را با نقشه، عکس و توضیحات کامل آگهی می کند، از سوی دیگر سایت پدمپر دارای فیلترهایی است که متقاضیان می توانند گزینه هایی نظیر شهر مورد نظر، متراژ خانه، تعداد اتاق خواب، امکانات و میزان اجاره بهای مورد نظر را انتخاب نمایند.

سایت کریگزلیست (craigslist.ca)

سایت کریگزلیست از جمله سایت های مطرح برای درج آگهی های تجاری برای انواع محصولات و خدمات نظیر خرید و فروش ماشین، اجاره یا خرید مسکن، کالا و خدمات می باشد، ثبت آگهی در این سایت رایگان است، از این رو روزانه هزاران آگهی جدید در سایت کریگزلیست ثبت می شود. این سایت علاوه بر کانادا آگهی های مربوط به آمریکا را نیز به ثبت می رساند.

سایت کیجیجی (Kijiji.ca)

سایت کیجیجی بدون تردید از جمله بهترین سایت های کانادا می باشد، که انواع آگهی های تجاری از اتومبیل گرفته تا بلیط تورهای تفریحی در آن وجود دارد. کیجیجی سایتی با طراحی بسیار مدرن می باشد که افراد می توانند با استفاده از موتور جستجوی این سایت گزینه های مورد نظر خود برای اجاره خانه به راحتی پیدا کنند.

سایت ویو ایت (View It)

سایت ویو ایت نیز از دیگر سایت های معتبر برای اجاره خانه در کانادا می باشد، کلیه آگهی های موجود در این سایت با عکس و اطلاعات کامل ارائه می شود، از سوی دیگر امکان ارسال اطلاعات مربوط به آگهی های ثبت شده در این سایت به ایمیل افراد نیز وجود دارد.

بهترین شهرهای برای اجاره خانه

تازه واردین کدام شهرهای کانادا را برای اجاره خانه انتخاب می کنند؟

پاسخ به این سوال تماماً به شرایط افراد بستگی دارد، درواقع برخی از مهاجران تازه وارد با توجه به مواردی نظیر اشتغال، تحصیل، زندگی، سرمایه گذاری و… شهر محل زندگی خود را انتخاب می نمایند، از این رو مقصد مهاجران تازه وارد در کانادا بسته به اهداف شخصی متفاوت خواهد بود.

با این حال شهرهای تورنتو، ونکوور، مونترال و اتاوا با توجه به تعدد موقعیت های شغلی، امکانات آموزشی و رفاهی ایده ال، کیفیت بالای زندگی، شرایط آب و هوایی مناسب و… پذیرای بیشترین تعداد مهاجران تازه وارد در کانادا می باشند. به طور کلی میانگین هزینه های اجاره خانه در شهرها و ایالت های مهم کانادا برای ۱ ماه به شرح ذیل می باشد.

نام شهرمیانگین اجاره آپارتمان ۱ خوابهمیانگین اجاره آپارتمان ۲ خوابه
تورنتو۱۸۵۰ دلار۲۳۰۰ دلار
ونکوور۱۸۰۰ دلار۲۲۰۰ دلار
مونترال۱۴۰۰ دلار۱۸۵۰ دلار
بریتیش کلمبیا۱۵۵۰ دلار۱۹۵۰ دلار
ویکتوریا۱۵۰۰ دلار۱۹۰۰ دلار
نیوفاندلند۸۰۰ دلار۱۰۰۰ دلار
کبک۷۰۰ دلار۱۳۰۰ دلار

روش پیدا کردن مسکن و اجاره خانه در کانادا

برای پیدا کردن یک خانه مناسب در کانادا متقاضیان می توانند قبل یا بعد از ورود به کانادا اقدام نمایند، اجاره خانه در کانادا با روش های مختلفی انجام می شود، که در ادامه به این موارد اشاره خواهیم داشت.

Lease: در این روش مستاجر ملک مورد نظر را بدون واسطه مستقیم از مالک یا نماینده قانونی وی اجاره می کند.

Sublet: در این روش بنا به دلایلی نظیر سفر یا جابجایی ملک توسط مستاجر فعلی برای مدت کوتاهی به فرد دیگری اجاره داده می شود.

Lease transfer/sub-lease: در این روش بنا به دلایلی نظیر جابجایی قرارداد اجاره خانه به فردی دیگری انتقال پیدا می کند.

لازم به ذکر است اجاره خانه در کانادا از طریق روش های فوق صورت می پذیرد، همچنین نحوه پیدا کردن خانه برای اجاره در کانادا به صورت حضوری، سایت های مربوطه، فیسبوک، جراید و… امکان پذیر خواهد بود.

کرایه مسکن در کانادا

کرایه مسکن در کانادا به صورت حضوری

یکی از روش های پیدا کردن خانه اجاره در کانادا مراجعه حضوری به مشاورین املاک یا مالکین خانه های اجاره ای خواهد بود، از سوی دیگر اغلب خانه های موجود برای اجاره در کانادا در اختیاری شرکت هایی می باشد که در این زمینه فعالیت دارند، از این رو افراد می توانند با مراجعه به شرکت های مورد نظر برای اجاره خانه در کانادا اقدام نمایند.

علاوه بر مراجعه حضوری متقاضیان اجاره خانه در کانادا می توانند از طریق سایت های اجاره خانه، گروه های فیسبوک یا دوستان و آشنایان خود که مدت بیشتری در کانادا اقامت داشتند برای اجاره خانه مورد نظر اقدام نمایند.

خانه کانادا

نکات مهم و قابل توجه برای اجاره خانه در کانادا

برای اجاره خانه در کانادا علاوه بر اطمینان از عقد قرارداد به صورت قانونی، به موارد مهم دیگری نیز باید توجه داشت. یکی از مهم ترین موارد هزینه های ماهانه سیستم گرمایشی و برق ساختمان خواهد بود. در برخی از موارد هزینه های ماهانه موارد مصرفی ساختمان به عهده مالک می باشد و در برخی از قراردادها پرداخت این هزینه ها به عهده مستاجر خواهد بود. به طور کلی متقاضیان اجاره خانه در کانادا می بایست به موارد ذیل توجه داشته باشند.
• دسترسی آسان به سیستم حمل و نقل شهری (مترو، اتوبوس، تاکسی و…)
• دسترسی آسان به مراکز درمانی و مرکز خرید
• امکانات و خدمات ملک مورد نظر (ماشین های لباسشویی، خشکن، نگهبان و…)
• بررسی شیرآلات سرویس ها، سیستم گرمایشی و سرمایشی و ظاهر آپارتمان در هنگام تحویل خانه

نتیجه گیری

بدون تردید کانادا به لطف شرایط اقتصادی ایده ال، امکانات آموزشی و رفاهی مناسب، ثبات سیاسی و اقتصادی، امنیت و… از بالاترین استانداردها و کیفیت زندگی برخوردار می باشد، از این رو هیچگونه جای تعجبی ندارد که امروزه کانادا به عنوان یکی از مهاجرن پذیرترین کشورهای جهان محسوب می شود.

البته طی سالهای اخیر افزایش چشمگیر آمار مهاجرت به کانادا باعث افزایش قیمت اجاره خانه در اغلب شهرهای کانادا خصوصاً شهرهای مهمی نظیر تورنتو، ونکوور، مونترال و… شده است. اجاره خانه در کانادا قطعاً یکی از دغدغه های اصلی مهاجران تازه وارد به این کشور خواهد بود. ولی از آنجا که روش های مختلفی برای پیدا کردن یک خانه با هزینه های مناسب وجود دارد و از سوی دیگر میزان درآمد فردی در کانادا نسبت به بسیاری از کشورها بالاتر می باشد، نگرانی خاصی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره ایران که به صورت همزمان دارای مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور از وزارت کار و رفاه اجتماعی و مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد به شما عزیزان توصیه می کند برای هرگونه اقدام جهت مهاجرت به خارج از کشور اطلاعات دقیق در ارتباط با شرایط زندگی، کار یا تحصیل در کشور مقصد کسب نمایید.

لینک منبع: Guide to Renting a Home in Canada

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  به این مطلب امتیاز دهید!
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  اجاره خانه در کانادا اجاره خانه در کانادا اجاره خانه در کانادا اجاره خانه در کانادا اجاره خانه در کانادا

  شبکه های اجتماعی

  arrow up