مهاجرت به انگلستان


پادکست مقاله مهاجرت به انگلستان

انگلستان کشوری با تاریخچه و فرهنگ بسیار غنی می باشد، که به لطف نظام اقتصادی بسیار قدرتمند و امکانات رفاهی و اجتماعی ایده ال همواره از بالاترین استانداردهای زندگی برخوردار است. مهاجرت به انگلستان بدون تردید مسیری بسیار مطمئن در راستای رسیدن به آینده ای درخشان همراه با موفقیت خواهد بود.

انگلستان به واسطه نفوذ سیاسی و اقتصادی که در جوامع بین‌الملل دارد از گذشته های دور تا کنون به عنوان یکی از کشورهای مهم و تاثیرگذار در روند اقتصادی و سیاسی جهان محسوب می شود. برای مهاجرت به انگلستان روش های مختلفی وجود دارد، که در ادامه این مطلب با این روش ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

شرایط مهاجرت به انگلستان

کشور انگلستان به صورت مداوم در لیست برترین کشورهای دنیا برای مهاجرین قرار دارد. دولت انگلستان برای مهاجران به این کشور شرایط به خصوصی را در نظر گرفته است. افراد برای بهره مندی از این خدمات به فکر مهاجرت به انگلستان بوده و راه های ورود به این کشور را جستجو می نمایند.

روش های گوناگونی برای مهاجرت به انگلیس در دسترس متقاضیان ایرانی قرار دارد. تحریریه مجموعه آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره ایران که دارای مجوزهای رسمی اعزام نیروی کار و اعزام دانشجو می باشد، قصد دارد در ادامه  این مقاله، علاوه بر برسی شرایط و راه های مهاجرت به انگلستان، به این سوال پاسخ دهد که مهاجرت به انگلستان تا چه اندازه ممکن و در عین حال معقول است.

مهجرت به انگلستان در گذر زمان

مهاجرت به انگلستان در گذر زمان

انسان های مدرن برای اولین بار در دوره پالئولیس وارد انگلیس شدند، اما تا زمان حمله رومیان (قرن اول قبل از میلاد) هیچ سابقه تاریخی برای مهاجرت به انگلستان وجود نداشت. با سقوط امپراتوری روم غربی، آنگلوساکسون ها (حدود ۵ قرن بعد از میلاد) و وایکینگ ها (قرن ۸ میلادی) به انگلیس بزرگ حمله و مهاجرت کردند. در سال ۱۰۶۶ ، نورمن ها با موفقیت کنترل انگلستان را به دست گرفتند و در سال های بعد، مهاجرت هایی در مقیاس کوچک صورت گرفت. در قرن نوزدهم، با ورود افراد از مستعمرات انگلیس، مهاجرت افراد خارج از اروپا در مقیاس اندک آغاز شد.

از سال ۱۹۴۵، مهاجرت به انگلستان بر اساس قانون تابعیت انگلیس، به ویژه از جمهوری ایرلند و از امپراتوری سابق انگلیس به ویژه هند، بنگلادش، پاکستان، کارائیب، آفریقای جنوبی، نیجریه، غنا، کنیا و هنگ کنگ صورت گرفت. سایر مهاجران نیز به عنوان پناهجو وارد این کشور شده و تحت حمایت سازمان ملل به عنوان پناهنده از آنها حمایت گردید. از سال ۲۰۱۰، میانگین سالانه ۴۹۵۰۰۰ شهروند غیر بریتانیایی با هدف ماندن ۱۲ ماه یا بیشتر به انگلیس نقل مکان کردند. به طور متوسط ​​سالانه ۱۹۰،۰۰۰ نفر برای مهاجرت به انگلستان اقدام می نمایند.

با وجود حضور برترین دانشگاه های دنیا در کشور انگلستان، بسیاری از مهاجران برای دست یابی به آموزش ایده آل این کشور را به عنوان هدف نهایی خود انتخاب کردند. بر اساس اعلام یونسکو، کشور انگلستان پس از آمریکا، دومین تعداد دانشجویان بین المللی را به خود اختصاص داده است. یکی فاکتورهای تاثیرگذار برای مهاجرت به انگلستان، مبحث زبان انگلیسی می باشد. فراگیر بودن زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم در سراسر جهان احتمالاً عامل مهمی در تصمیمات بسیاری از مردم برای انتخاب انگلستان به عنوان مقصد خواهد بود.

روش های مهاجرت به کشور انگلستان

اداره مهاجرت انگلستان روش های متنوعی را برای پذیرش نیروی مهاجر به این کشور تعیین کرده است. روش هایی که دولت انگلستان برای علاقه مندان مهاجرت به این کشور در حال حاضر ایجاد کرده است در چند دسته کلی طبقه بندی می شوند. در ادامه این روش ها را به اختصار مرور می کنیم:

مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص

کشور انگلستان، شرایط سخت تری را نسبت به سایر کشورها برای ویزای کار دارد و افراد در صورت بهره مندی از سوابق کاری درخشان می توانند برای کسب ویزای کار کشور انگلستان اقدام نمایند. متقاضیان کار در انگلستان برای اخذ ویزای کار این کشور به دریافت پیشنهاد کار از کارفرمای انگلیسی (job offer) نیاز خواهند داشت.

دریافت job offer از انگلستان به هیچ عنوان کار ساده ای نخواهد بود، آشنایی با زبان انگلیسی، تخصص، سابقه کار بالا، مدرک تحصیلی مناسب و شرایط سنی افراد متقاضی کار در انگلستان مواردی می باشد که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار خواهند بود. به طور کلی متقاضیان کار در انگلستان در صورتی که موفق به دریافت ویزای کار این کشور شوند و پس از ورود به انگلستان به مدت سه سال در این کشور مشغول به کار شوند و مالیات پرداخت نمایند می توانند اقامت دائم انگلستان را دریافت کنند.

هزینه های مهاجرت کاری به انگلستان

به طور کلی برای دریافت هر نوع ویزای هزینه های اجرایی وجود دارد که متقاضیان دریافت ویزای می بایست آمادگی پرداخت هزینه های مورد نظر را داشته باشند. بدون تردید مهاجرت کاری به انگلستان علاوه بر مزایای بی شماری که در پی دارد به عنوان یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به این کشور محسوب می شود.

هزینه ویزای کار انگلستان که در سفارت این کشور اخذ می شود به عواملی همچون نوع ویزا و مدت زمان اعتبار آن بستگی دارد. به عنوان مثال دریافت ویزای Tier2 با اعتبار ۳ ساله در حال حاضر ۶۱۰ پوند هزینه خواهد داشت.

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

تحصیل کردن در کشور انگلستان برای بسیاری از افراد قابل توجه و با اهمیت است چرا که نظام آموزشی این کشور شرایط متفاوتی را برای دانشجویان در نظر گرفته است. دوره های تحصیلی در کشور انگلستان یک سال کمتر از سایر کشورهای دنیا می باشد. به صورت معمول دولت انگلستان از ۶ سالگی درهای تحصیل را برای مهاجران گشوده است.

بدون تردید انگلستان دارای معتبرترین دانشگاه ها و مدرن ترین تجهیزات آموزشی در جهان است، تحصیل در انگلستان علاوه بر پیشرفت علمی چشمگیر تجربه هیجان انگیز زندگی در کشوری با بالاترین استانداردها و امکانات رفاهی و اجتماعی را در اختیار دانشجویان بین‌الملل قرار می دهد.

از سوی دیگر دانشجویان بین‌المللی پس از اتمام تحصیل در صورتی که وارد بازار کار شوند می توانند اقامت دائم انگلستان را دریافت نمایند. از این رو مهاجرت تحصیلی  در بین کلیه روش های مهاجرت به انگلیس از طرفداران بیشتری برخوردار است.

هزینه های مهاجرت تحصیلی به انگلستان

برای تحصیل در انگلستان افراد با توجه به رشته و مقطع تحصیلی مورد نیاز می بایست هزینه های متفاوتی را پرداخت نمایند، از سوی دیگر انگلستان از جمله کشورهایی محسوب می شود دانشجویان بین‌الملل می توانند برای خانواده خود(همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) ویزای همراه دریافت نمایند.

طبیعتاً این موضوع هزینه مهاجرت دانشجویان متاهل را افزایش خواهد داد. از سوی دیگر مدت زمان دوره تحصیلی نیز از عوامل تعیین کننده برای هزینه های ویزا خواهد بود به طور کلی هزینه های مهاجرت تحصیلی به انگلستان به شرح ذیل می باشد.

نوع ویزاهزینه ویزا
ویزای دانشجویی۳۴۸ پوند
ویزای همراه۳۴۸ پوند
ویزای تحصیلی ۶ ماهه۹۷ پوند
ویزای تحصیلی بین ۶ ماه الی ۱۱ ماه۱۸۶ پوند
تمدید ویزا سالیانه۱۵۰ پوند

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

یکی از روش های مهاجرت به انگلستان روش پناهندگی است. شرایط پناهنده های مقیم انگلستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی بهتر می باشد. به صورت کلی روش پناهندگی به عنوان راهی مطمئن معرفی نمی شود. در حدود ۳ هزار نفر ایرانی درخواست پناهندگی خود را به دولت انگلستان ارائه داده اند.

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی خطرات بسیاری را در پی دارد و به هیچ عنوان قابل پیش بینی نخواهد بود، از این رو این روش مهاجرت به انگلستان به هیچ عنوان توصیه نمی شود. در واقع افراد با کسب اطلاعات کامل در مورد انواع روش های مهاجرت به انگلستان می توانند به صورت قانونی و مطمئن برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایند.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

با توجه به تغییر قوانین صورت گرفته در خصوص روش های سرمایه گذاری در انگلستان، مهاجرین ایرانی فقط با ارائه ۲ میلیون پوند موفق به اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان می شوند. از همین رو تعداد متقاضیان این روش به شدت کاهش یافته است و راه های جایگزین را برای مهاجرت به انگلستان انتخاب می نمایند.

هزینه و سرمایه مورد نیاز برای اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان

در حال حاضر برای سرمایه گذاری در انگلستان ۳ روش وجود دارد، که هر ۳ روش به دریافت اقامت دائم انگلستان ختم می شود. تفاوت اصلی روش های سرمایه گذاری در انگلستان در سرمایه مورد نیاز و شرایط بازپرداخت سرمایه به سرمایه گذاران خواهد بود.

لازم به ذکر است هزینه دریافت ویزای سرمایه گذاری انگلستان ۱۶۲۳ پوند خواهد بود که این مبلغ برای دریافت ویزای همراه و تمدید ویزا نیز یکسان می باشد. به طور کلی مبالغ سرمایه گذاری در انگلستان و مدت زمان بازپرداخت سرمایه از طرف دولت انگلستان به افراد متقاضی به شرح ذیل می باشد.

 • سرمایه گذاری با مبلغ ۲ میلیون پوند و بازپرداخت ۵ ساله
 • سرمایه گذاری با مبلغ ۵ میلیون پوند و بازپرداخت ۳ ساله
 • سرمایه گذاری با مبلغ ۱۰ میلیون پوند و بازپرداخت ۲ ساله

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

بدون شک مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج روش بسیار ایده ال و کم هزینه برای دریافت اقامت دائم انگلستان است. برای مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج شرایط مشخصی وجود دارد، در واقع افرادی که با یک شهروند انگلستان یا فردی که اقامت دائم این کشور را دارد ازدواج کنند، می توانند با ارائه مدارک مورد نیاز جهت اثبات این موضوع اقامت دائم انگلستان را دریافت نمایند.

برای مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج افراد می بایست با رضایت قلبی کامل و شناخت عمیق نسبت به یکدیگر اقدام نمایند. در واقع اثبات علاقه بین ۲ طرف یکی از مهم ترین فاکتورها برای موفقیت در این پروسه می باشد، به همین علت افراد معمولاً پس از گذشت ۵ سال از زندگی مشترک با همسر خود در انگلستان می توانند اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند.

در واقع جهت مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج افراد می بایست اثبات نمایند برای زندگی با یکدیگر تمایل فراوانی دارند و توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود را دارند. به طور کلی مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ازدواج انگلستان به شرح ذیل می باشد:

لیست مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای ازدواج انگلستان

 • پاسپورت جدید و قدیم متقاضی
 • شناسنامه متقاضی
 • عقد نامه
 • سن بالای ۱۸ سال
 • عکس ها و فیلم های مراسم عروسی پرینت های تلفن (جهت اثبات ارتباط مستمر با همسر)
 • تکمیل فرم درخواست ویزا، تکمیل Sponsorship Form پرشده و امضاء شده توسط همسر (شخص ساپورت کننده)
 • دو قطعه عکس ۴*۶ پشت سفید
 • مدرک زبان IELTS
 • پرداخت هزینه بیمه Health Surcharges

هزینه های اخذ ویزای ازدواج انگلستان

هزینه درخواست ویزای ازدواج انگلستان برای افرادی که در این کشور حضور دارند با افرادی که خارج از خاک انگلستان درخواست ویزای ازدواج را ارائه می نمایند متفاوت می باشد. از سوی دیگر داشتن فرزند هزینه های درخواست ویزای ازدواج انگلستان را افزایش خواهد داد. در حال حاضر هزینه ارائه درخواست ویزا ازدواج (همسر ویزا) ۱،۵۲۳ پوند است.

لازم به ذکر است ارائه درخواست ویزای ازدواج انگلستان بصورت آنلاین می باشد، برای افرادی که از داخل انگلستان این درخواست را ارائه می نمایند هزینه درخواست ویزای ازدواج ۵۰۰ پوند کاهش می یابد. به طور کلی هزینه های جانبی اخذ ویزای ازدواج انگلستان به شرح ذیل می باشد:

الزاماتدرخواست های داخل کشوردرخواست های خارج از کشور
مراقبت های بهداشتی (IHS)۱۰۰۰ پوند۱۲۰۰ پوند
گزارش وضعیت مسکن۸۰ الی ۱۲۰ پوند۸۰ الی ۱۲۰ پوند
خدمات ویزا۵۷۳ پوند۵۰۰ الی ۸۰۰ پوند
هزینه وکالت۲۰۰ الی ۱۹۰۰ پوند۲۰۰ الی ۱۹۰۰ پوند
گزارش بانک۰ الی ۸۰ پوند۰ الی ۸۰ پوند
آزمون زبان انگلیسی۱۵۰ پوند۱۵۰ پوند
آزمایشات پزشکی۶۵ الی ۱۱۰ پوند۶۵ الی ۱۱۰ پوند

معایب مهاجرت به انگلستان چه چیزهایی هستند؟

مهاجرت به هر کشور با چالش هایی همراه است. از همین رو دانش کامل از مزایا و معایب مهاجرت به انگلستان، دید درستی را به علاقه مندان این کشور می دهد. چهار چالش اصلی مهاجران در هنگام  ورود به کشور انگلستان و یا برای ورود به این کشور را مورد بررسی قرار می دهیم.

آب و هوا کشور انگلستان

یکی از بزرگترین چالش های مهاجرت به انگلستان، شرایط آب و هوایی این کشور می باشد. به صورت معمول باید آمادگی روز های بارانی زیادی را در سال داشته باشید. این نکته بدین منظور است که هم تمهیدات لازم را برای ورود فراهم کرده و هم از لحاظ روحی خود را آماده نمایید.

هزینه های زندگی در انگلستان

متوسط هزینه های زندگی در کشور انگلستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالاتر است. از همین رو یکی از موانع مهاجرت به انگلستان را می توان هزینه های زندگی در این کشور بیان کرد. به صورت معمول هزینه های زندگی در انگلستان بین ۹ تا ۱۲ هزار پوند در سال در نظر گرفته می شود.

ورود سخت به انگلستان

با توجه به قوانین کشور انگلستان، ویزای کار و سرمایه گذاری به ندرت برای ایرانی به سرانجام می رسد. در خصوص این مطلب می توان اشاره کرد که فرصت های شغلی اعلام شده مختص افراد بریتانیا و کشورهای اتحادیه اروپا می باشد. از همین رو افراد کمی قادر خواهند بود تا ویزای کار انگلستان را دریافت نمایند. در خصوص سرمایه گذاری هم همین موضوع صدق می کند. میزان بودجه تعیین شده برای ویزای سرمایه گذاری با احتساب قیمت ارز، در حدود ۴۵ میلیارد تومان می باشد.

اقامت طولانی مدت

دوره زمانی اخذ اقامت در کشور انگلستان بسیار طولانی مدت می باشد. به صورت معمول بازه زمانی اخذ اقامت در انگلستان بین ۵ تا ۷ سال تخمین زده می شود. در صورت اقدام از روش های کاری و سرمایه گذاری این مدت زمان به ۴ تا ۵ سال تغییر می کند.

دلایل اصلی مهاجرت به انگلستان چیست؟

با توجه به موارد ذکر شده، همواره مهاجرین زیادی کشور انگلستان را به عنوان هدف نهایی خود برای زندگی انتخاب می نمایند. کشور انگلستان به عنوان یکی از برترین کشورهای اروپایی به حساب می آید. از همین  در ادامه می خواهیم چهار دلیل برای اثبات این مدعا بیاوریم، که چرا مهاجرت به انگلستان ممکن است.

سرعت عمل بالا

بازه های زمانی پروسه مهاجرت به انگلستان در سریع ترین زمان ممکن اتفاق می افتد. این نکته بدین معناست که متقاضیان در صورت اقدامات لازمه از جمله پذیرش دانشگاه و یا دریافت پیشنهاد کاری می توانند در بازه زمانی کمتر از ۱ ماه امور مربوط به سفارت و اخذ ویزا را به نتیجه برسانند.

زبان انگلیسی

با توجه به انگلیسی زبان بودن کشور انگلستان، متقاضیان مهاجرت به این کشور با دانش انگلیسی قادر خواهند بود برای این کشور اقدام نمایند. زبان انگلیسی به عنوان قابل دسترس ترین زبان در ایران شناخته می شود. موسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های متنوع را برای متقاضیان مهاجرت به انگلستان جهت افزایش دانش زبان و یا کسب مدرک زبان ارائه می دهد.

درآمد ماهیانه مناسب

متوسط درآمد افراد در کشور انگلستان، نسبت با سایر کشورهای اروپایی بیشتر است. متقاضیان در صورت ورود به بازار کار می توانند از حقوق های بالاتر از متوسط اروپا بهره مند شوند. متوسط حقوق در انگلستان ۳۲۰۰ پوند در نظر گرفته می شود که متناسب با هزینه های زندگی، شرایط ایده آلی را می توان در این کشور متصور شد. لازم بذکر است که فارغ التحصیلان دانشگاه های انگلستان میزان دریافتی بیشتری را خواهند داشت.

خدمات درمانی ایده آل

یکی از برترین مزایای مهاجرت به انگلستان، خدمات درمانی ایده آلی که دولت انگلستان برای افرادی که اقامت دارند، در نظر گرفته است. افراد در صورت کسب اقامت انگلستان قادر خواهند بود تا از این خدمات بهره مند شوند. به صورت معمول هزینه های درمان در این کشور رایگان است.

راحت ترین روش مهاجرت به انگلیس

قطعاً با توجه به تفاوت شرایط و موقعیت افراد نسبت به یکدیگر انتخاب راحت ترین روش مهاجرتی از دیدگاه هر شخص ممکن است متفاوت باشد. معمولاً کشور انگلستان برای صدور ویزا نسبت به اغلب کشورهای اروپایی سختگیری بیشتری را اعمال می نماید.

ولی با بررسی اجمالی انواع روش های مهاجرتی انگلستان می توان به این نتیجه رسید که اخذ ویزای تحصیلی انگلستان نسبت به سایر ویزاهای این کشور راحت تر خواهد بود، در واقع مهاجرت تحصیلی به علت سهولت و سرعت در انجام پروسه و شرایط ایده الی که برای افراد در پی دارد به عنوان یکی از روش های مطمئن و سریع برای مهاجرت به انگلیس محسوب می شود.

مهاجرین موفق در انگلستان

موسسه آریاناپارس بر این باور است تا هموطنان والا مقام ما با موفقیت های چشمگیر خود در خاک سایر کشور جهان، نه تنها قادر خواهند بود که به رشد و اعتلای جایگاه کشور عزیزمان کمک کنند بلکه می توانند تجارب به دست آمده توسط خویش را در جهت افزایش دانش و تجربه مردم سرزمین عزیزمان به کار ببندند. در ادامه این مطلب قصد داریم تا زندگی ۵ تن از مهاجرین موفقی که انگلستان را به عنوان مقصد مهاجرت خویش قرار داده اند را مورد بررسی قرار دهیم.

سامی یوسف

سامی یوسف یکی از برترین خوانندگان جهان اسلام است که اصلیتی ایرانی دارد. مهاجرت به انگلستان برای سامی یوسف در سه سالگی به وقوع پیوست. در حال حاضر او را پدر راک اسلام می نمایند. سیامک رادمنش با شروع فعالیت هنری از جمله آهنگسازی و خوانندگی، نام مستعار سامی یوسف را برای خود انتخاب کرد. سامی یوسف تحصیلات خود را در دانشگاه منچستر به اتمام رسانده است.

هاله افشار

هاله افشار یکی دیگر از ایرانیان موفق در کشور انگلستان می باشد. وی فارغ التحصیل دکتری رشته علوم اجتماعی در دانشگاه کمبریج است. مدال افتخار بریتانیای کبیر (Order of the British Empire)‏ یکی از برترین جوایز هاله افشار که در سال ۲۰۰۵ میلادی دریافت کرد که این مدال برای خدمات تساوی بشریت می باشد. از دیگر افتخارات وی می توان به حضور در مجلس اعیان انگلستان اشاره کرد.

پروفسور محمد هاشم پسران

دکتر محمد هاشم پسران به عنوان یکی از برترین اقتصاددانان کشور انگلستان به شمار می رود که اصلیتی شیرازی دارد. وی تا سال ۲۰۱۲ در دانشگاه کمبریج به حرفه استادی مشغول به کار بود. پروفسور پسران عضو پیوسته فرهنگستان بریتانیا (British Academy)، جامعه اقتصادسنجی (Econometric Society) و مجله اقتصادسنجی (Journal of Econometrics) است.

اردوان فرهاد مشیری

تمامی علاقه مندان به فوتبال و لیگ جزیره با فرهاد مشیری آشنا هستند. فرهاد مشیری یکی از ثروتمند ترین ایرانی های انگلستان که در حال حاضر مالک باشگاه فوتبال اورتون است. اردوان فرهاد مشیری به همراه خانواده در سال ۱۹۷۹ میلادی برای مهاجرت به انگلستان اقدام کردند. وی تحصیلات خود را در University College London و رشته حسابداری به اتمام رسانده است.

دکتر هشیار نوشین

دکتر هوشیار نوشین پس از اخذ مدرک کارشناسی عمران در دانشگاه تهران، برای ادامه تحصیل دانشگاه امپریال انگلستان را انتخاب نمود. از سوابق دکتر هوشیار نوشین می توان به ۲۸ سال سابقه کار به عنوان مدیر مرکز تحقیقات سازه فضاکار در دانشگاه ساری انگلستان(Surrey) اشاره کرد.

نتیجه گیری

انگلستان در کلیه زمینه ها از اقتصاد گرفته تا فناوری و سیاست همواره در بین برترین کشورهای جهان قرار دارد. زندگی در انگلستان امکان پیشرفت شغلی، تحصیلی و اقتصادی افراد را فراهم می نماید، استفاده از بالاترین سطح کیفیت و استانداردهای زندگی به همراه شرایط ایده ال اقتصادی انگلستان را به یکی از محبوب ترین کشورهای جهان برای زندگی، کار و تحصیل تبدیل نموده است.

با توجه به موارد ذکر گردیده در این مطلب می توان نتیجه گیری نمود که مهاجرت به انگلستان از هر طریقی قطعاً باعث ایجاد تحولات بسیار مثبتی در زندگی افراد می شود، و آینده ای درخشان همراه با موفقیتی تضمین شده را در پی خواهد داشت.

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  3.3/5 - (3 امتیاز)
  دیدگاه ها

  79 پاسخ به “مهاجرت به انگلستان”

  1. زهرا گفت:

   سلام من ۱۸ سالمه و می‌خوام برای تحصیل به انگلستان بیام میخواستم بدونم چجوری میتونم مادر و پدرم را هم با خودم ببرم؟
   اگه راهی نیست که با من بیان سریع ترین راه براشون چیه تا بعد بتوانند اقامت هم بگیرن؟

   • آریانا پارس گفت:

    با سلام
    پدر و مادر فقط تا قبل از ۱۸ سالگی می توانند شما را همراهی کنند. در صورتی که یکی از والدین شما پذیرش از دانشگاه دریافت نمایند یا اینکه بتوانند پیشنهاد شغلی پیدا کنند قادر خواهند بود که به کشور انگلستان وارد شده و بعد از چندسال اقامت دائم را دریافت نمایند.

  2. پدرام گفت:

   سلام من ۲۰ سالمه رشته دندون پزشکی و مدرک آیلتس هم دارم میخواستم بدونم چجور میتونم ویزا بگیرم برایه ادامه تحصیل و اقامت دائم و همچنین هزینه میانگین زندگی با هزینه دانشگاه و اجاره خونه و ویزا و خورد و خوراک به طور میانگین چقدر هستش؟

   • author15 گفت:

    سلام
    برای تحصیل در رشته ی پزشکی و دندان پزشکی از سه روش می توان اقدام کرد:
    ۱)A-level دوره ای ۲ ساله است که مناسب افراد دارای مدرک دیپلم می باشد.
    ۲)Foundation n دوره ای ۱ ساله است که افراد باید دارای آیلتس ۵ باشند.
    ۳)GCSE این دوره معادل دو سال اول تحصیل در دبیرستان است و مناسب افرادی است که فاقد مدرک زبان ولی تسلط نسبی به زبان دارند

  3. پوریا شفیعی گفت:

   من میخواستم بصورت ویزای کار اقدام کنم به چه صورته ؟

   • author15 گفت:

    سلام
    معمولا باید از یک کارفرما تو این کشور پیشنهاد کاری داشته باشید.

  4. پوریا گفت:

   سلام هزینه مهاجرت چقدره

   • author15 گفت:

    سلام
    برای تحصیل، کار یا سرمایه گذاری و برای چه کشوری مد نظرتون هست؟

  5. رويا گفت:

   سلام شرایط و مدارک لازم تحصیلی پزشکی یا دندانپزشکی رایگان رو بزارید؟ چون هزینه های پزشکی و .. در انگلستان بسیار بالاست من هنوز نتونستم جواب این سوالمه پیداکنم لطفا راهنمایی کنید

  6. نازنین گفت:

   سلام من ۱۸سالمه به رشته داروسازی علاقه دارم خانوادم قشر پایین جامعه هستن میخوام بدونم چجوری میتونم اقدام واسه وایه انگلیس که دولت انگلیس هزینه های منو برعهده بگیره

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام دوست عزیز
    برای تحصیل در رشته داروسازی در انگلستان شانس اخذ بورسیه از ابتدا بالا نیست. ممکن است پس از یک تا ۲ ترم درس خواندن ممکن است بتوانید کمک هزینه از دانشگاه دریافت نمائید.

  7. کیوان گفت:

   سلام و عرض ادب.بنده دانشجوی سال آخر دکترا مهندسی برق الکترونیک با معدل نزدیک به ۱۹ و ۳۰ سال سن هستم.اگر از شرکتی که در انگلستان پیدا کردم جاب آفر بگیرم، احتمال موفقیت دریافت ویزای کاری بنده چقدر هست؟مدرک زبان ept را گرفتم و زبانم خوبه آیا بازم به مدرک زبان نیاز هست؟ سپاس فروان که هر دو سوال بنده را دقیق پاسخ میفرمایید.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام دوست عزیز
    در صورت داشتن جاب آفر دریافت ویزای کاری احتمال بالایی خواهد داشت. احتیاجی به مدرک زبان نیست. دانش زبان شما بستگی به کارفرما دارد.

  8. علیرضا گفت:

   سلام من ۱۵ سالمه و میخوام از طریق تحصیل به انگلستان مهاجرت کنم و در زمینه نویسندگی استعداد خوبی دارم و تا حدی به ربان انگلیسی هم مسلط و واردم فقط میخواستم شرایطش رو بپرسم که چقدر هزینه داره و آیا میتونم پدر و مادرم هم همراه من بیان و ما ۸۰۰ میلیون هم پشتوانه مال داریم و بعد از چند سال میتونیم شهروند انگلستان بشویم؟

  9. شادی گفت:

   سلام. منو همسرم قصد زندگی در انگلستان رو داریم. من ۳۲ ساله لیسانس ادبیات سال۸۸ که دو زارم به درد نمیخوره. همسرم ۳۲ ساله دیپلم و آتش نشان. دو فرزند دو و ۶ ساله داریم. دختر عموی من لندن زندگی میکنه و حاضره کمکمون کنه. میخوایم برای یادگیری زبان اقدام کنیم. شرایط ما چطوره برای مهاجرت؟ آگه فنی یا تخصصی لازم باشه مث آرایشگری یا هرچیز دیگری میتوانیم بریم آموزش ببینیم آگه لازم باشه.پشتوانه مالی ۳۰۰ میلیون. ممنون که راهنمایی میکنید

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما می توانید از طریق تحصیلی فرزندانتان اقدام نمایید که البته یکی از والدین تا سن ۱۳ سالگی می تواند با آنها باشد.

  10. _vaezariyan گفت:

   با سلام من ۱۴ سالمه و میخواهم به انگلستان سفر کنم برای بازیگر کودک شدن چیکار باید بکنم؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما می توانید برای تحصیل در انگلستان از همین سن اقدام کنید و بعد از ورود به کشور انگلستان در کنار تحصیل خود بتوانید در دوره های بازیگری هم شرکت نمایید.

  11. فرحناز قنبری گفت:

   سلام من ۲۸ ساله فوق لیسانس حقوق خصوصی هستم با توجه به مدرک من میشه برای دکترا اقدام کرد؟ مدرک دانشگاهی من معتبر هست برای لندن؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    پذیرش در مقطع دکتری برای رشته ی حقوق از کشور انگلستان سخت است. البته این به دلیل تفاوت هایی است که این رشته در هر کشوری دارا می باشد.

  12. مرتضی.خ گفت:

   چجوری جاب آفر یا پیشنهاد شغلی باید دریافت کنم؟؟؟
   مرتبط با رشته تحصیلی م..

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما از طریق مکاتبه با سایت های کاریابی و یا شرکت های بزرگ می توانید جاب آفر از کشور مد نظر خود دریافت نمایید.

  13. مرتضی گفت:

   سلام.من لیسانس حسابداری از دانشگاه صنعتی شاهرو رو دارم..قصد ادامه تحصیل هم ندارم و میخوام در انگلیس مرتبط با رشته ام کار کنم،..چه ویزایی باید بگیرم؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما از طریق دریافت جاب آفر یا پیشنهاد شغلی می توانید برای ویزای کار انگلستان اقدام نمایید.

  14. mani گفت:

   سلام ۲۷سالمه لیسانس حقوق هستم بنده قصد مهاجرت به انگلیس با ویزای ازدواج رو دارم دوتا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید
   ۱_ تا یک سال آینده که میرم چه تخصصی رو در ایران آموزش ببینم تا بتونم اونجا یک کار موقت پیدا کنم؟ اصلا مدرک ایران برای انگلیس قابل قبول هست؟
   ۲_ بنده لیسانس حقوق از دانشگاه آزاد با معدلی پایین دارم آیا میتونم در اونجا در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل بدم؟ هزینه ی تحصیل به چه شکله؟
   قبلا از پاسختون ممنونم

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما بهتر است برای مقطع ارشد در کشور انگلستان اقدام نمایید و بعد از پایان دوره ی تحصیلی خود با پیدا کردن کار تخصصی ویزای کار دریافت نمایید.که البته در آن دوره شما می توانید چنانچه آزمون و یا دوره ایی را نیاز دارید در همان کشور بگذرانید.

  15. مرتضی.خ گفت:

   سلام من لیسانس حسابداری از دانشگاه صنعتی شاهرود دارم و به نرم افزار های رشته ام مسلط ام…میخوام در انگلستان مرتبط با رشته ام ،کار کنم………چه ویزایی باید بگیرم؟؟

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما می توانید از طریق دریافت جاب آفر برای کشور انگلستان اقدام نمایید. ولی این امکان می باشد که از طریق تحصیلی برای مقطع فوق لیسانس اقدام نمایید و سپس ویزای خود را در کشور انگلستان با پیدا کردن کار تبدیل به ویزای کار کرده و از آن طریق اقامت دریافت نمایید.

  16. وحید گفت:

   درود
   ۳۵ سالمه موزیسین هستم و همسرم مهندس نرم افزار،زبان ما هم خوبه
   چطور میتونیم در لندن زندگی کنیم؟
   کوچکترین اطلاعی ندارم و تازه ب این نتیجه رسیدیم برای همیشه از ایران بریم
   ممنون میشم کامل راهنمایی کنید

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    راه های گوناگونی برای مهاجرت به انگلستان وجود دارد.یکی از این راه ها اقدام از طریق تحصیلی می باشد. که شما بتوانید با ویزای تحصیلی اقدام نمایید و سپس با پیدا کردن کار ویزای خود را تبدیل به ویزای کار نموده و از آن طریق اقامت دریافت نمایید.

  17. الناز گفت:

   سلام.وقتتون بخیر . من ۳۴ سالمه و لیسانس الکترونیک و فوق لیسانس حسابداری دارم مدرک لیسانسمو سال ۸۶ گرفتم. میخوام از طریق ویزای کار مهاجرت کنم. همسرم هم لیسانس حقوق داره . من مدرک آیلتس ۶ دارم. یکسال پیمانکار شرکت توزیع برق در کرج بودم و ۸ سال سابقه تدریس در رشته الکترونیک و کامپیوتر دارم. آیا شرایطم برای اخذ ویزای کاری مناسب هست ؟ کشورهای مورد نظرم اتریس ، آلمان و کاناداست

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما جهت اقدام برای ویزای کار کانادا باید بتوانید حداقل امتیاز مورد نیاز را کسب نمایید. چنانچه شما بتوانید ویزای کار دریافت نمایید به همسر شما نیز از همان ابتدا ویزا داده می شود.لطفا برای بررسی امتیاز خود برای کشور کانادا به لینک زیر مراجعه نمایید.
    https://arianaabroad.com/calculation//express
    کشور آلمان نیز دارای ویزای ۶ ماهه ی جستجوی کار می باشد. داشتن مدرک زبان آلمانی الزامی است.و بعد از پیدا کردن کار شما می توانید همسر خود را با خود ببرید.

  18. امیر محمد گفت:

   سلام اگه بایک شهروندی که اقامت لندن دارد ازدواج بکی چجوری می تونم منم اقامت لندن بگیرم و برای گرفتن اقامت از این روش باید زبانم هم خوب باشه

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما از طریق ازدواج می توانید برای ویزای پیوست به خانواده برای کشور انگلستان اقدام نمایید.

  19. حامد امیری گفت:

   سلام یک کارفرمای انگلیسی برای من فرم employment application را فرستاده و من آنرا پر کردم و برای او فرستادم او درخواست مبلغ ۷۰۰ دلار کرده آیا پرداخت کنم و یا نه ممنون میشم راهنمایی کنید

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    وقتی کارفرمایی شما را انتخاب می کند معمولا هزینه ای از شما دریافت نمی کنند ولی باید کامل باهاشون صحبت کنید و بپرسید این هزینه بابت چه چیزی می باشد و بعد پرداخت نمایید.

  20. نارین گفت:

   سلام شوهر خواهر من ۱۷سال شهروند انگلیس هستند و اقامت دایم دارن ایا میتونن برای منو همسرم دعوت نامه بفرستن و اینکه این اقامت رو ما دایم کنیم توانایی مالیمون هم حدودا۲میلیاردی هست که البته بیشترش ملک هست.؟شوهرم مهندس شیمی هستن و من مهندس کشاورزی در حال گذروندن کلاسهای ایلتس

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام اگر دعوت نامه کاری بفرسته میتونید اقدام کنید و اقامت بگیرید در غیر این صورت دعوت نامه برای ویزای توریستی هم میتونه بفرسته که باید برید و برگردید.بهترین روش اگر ویزای کاری نتونستید بگیرید ویزای تحصیلی هستش.

  21. مهدی رحمتی گفت:

   سلام وقت بخیر…بنده دارای لیسانس معماری و خلبانی هستم…و همسر بنده هم لیسانس حسابداری…ما توی هر زمینه ای که ورود کنیم به خاک انگلستان رو امتحان کردیم ولی متاسفانه به در بسته خوردیم چراکه سفارت خیلی سخت ویزا میده حتی اگر ۲ تا ویزای شینگن داشته باشی…انگلستان تنها کشوری هستش که بخاطر دلایل و قانون هایی که داره خیلی سخت ویزا میده.آیا راه ورود ساده تری وجود داره

  22. سجاد گفت:

   سلام من ۱۶سالمه تو شهر لندن فامیل دارم می‌تونم از طریق اونها اقامت دائم بگیرم .

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    خیر. تنها کاری که اقوام میتونن کنند تمکن مالی شما را به عهده بگیرند

  23. نگین گفت:

   سلام من ۳۰ سالمه متاهل هستم لیسانس زبان انگلیسی دارم میخواستم واسه فوق در رشته خودم اقدام کنم
   فقط چون بیشتر از ۷ سال از لیسانسم گذشته آیا به من پذیرش میدن؟
   چون شنیدم اگه زمان زیادی از مدرکت گذشته باشه هم واسه پذیرش دانشگاه هم واسه ویزا به مشکل میخوری یعنی حتی اگه پذیرش هم بدن
   سفارت بهت ویزا نمیده
   من نمره ایلتس ۸ هم دارم
   و اینکه چون بچه ۶ ماهه دارم آیا ویزای همراه همزمتن به من و همسرم و بچه من میدن؟
   ممنون میشم راهنمایی کنین

   • آریانا پارس گفت:

    سلام بله میتونید پذیرش تحصیلی بگیرید و سفارت ویزا هم میده.اجازه ورود همزمان همراه رو هم تو این کشور دارید و همسرتون هم اجازه کار کردن FULL TIME رو تو این کشور دارند.

  24. بهمن گفت:

   سلام من ۴۲ سال لیسانس کودکان استثنایی و ۲۸ سال سابقه کار و همسرم ارشد روان سنجی با ۴۱ سال سن و ۲۴ سال سابقه کار و دو فرزند زیر ۱۲ سال ….امکانش هست در ولز یا اسکاتلند ویزا بگیریم دانشجویی یا خیر ممنونم از شما

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای تحصیل در کشور انگلستان و بخش ولز با داشتن مدرک آیلتس برای دکتری و یا حتی ارشد امکان پذیر میباشد . یکی از والدین که تحصیلی اقدام نماید همه خانواده امکان همراهی را دارند

  25. میثم گفت:

   سلام.
   من ۳۴سالمه و لیسانس مهندسی صنایع و فوق لیسانس مدیریت اجرایی (EMBA) گرایش استراتژیک دارم. در حال حاضر شاغلم و ۶ سال سابقه کار و بیمه دارم.همسرم نیز با ۲۷ سال سن، دارای فوق لیسانس مهندسی صنایع و ۴ سال سابقه کار و بیمه می باشد. قصد مهاجرت به انگلستان و یا یکی از کشورهای بریتانیا(ایرلند شمالی، ولز یا اسکاتلند) را داریم. لطفا راهنمایی بفرمائید که چگونه باید اقدام کنیم و اینکه حدوداً چقدر باید هزینه کنیم. سپاس

   • آریانا پارس گفت:

    سلام بهترین راه این هستش که از طریق ویزای تحصیلی کشور انگلیس اقدام کنید که اجازه ورود همزمان همراه رو داشته باشین. حداقل ۱۷۰۰۰ پوند هزینه تحصیل و زندگی برای یکسالتون میشه.

  26. مجید گفت:

   سلام من ۴۷ ساله با مدرک فوق لیسانس مهندسی صنایع و در حال حاضر دانشجوی دکتری، به مدت ۱۸ سال سابقه کار و بیمه و ۱۰ سال سابقه مدیریتی در دو شرکت صنعتی را دارم، خانمم معلم آزاد دبستان غیر انتفاعی با سابقه کار و بیمه ۶ ساله، با یک دوقلو دختر ۱۳ ساله و با تمکن مالی حداقل یکسال زندگی خواهشمند است راهنمایی بفرمایید چطوری می تونیم به انگلیس مهاجرت کنیم.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای مهاجرت به تمامی کشورها ار طریق کاری شما باید یک درخواست شغلی از آن کشور داشته باشید . انگلیس علاوه بر این از طریق سرمایه گذاری هم میتوانید اقدام نمایید . راه حل کم هزینه تر از طریق تحصیلی میباشد که شما در مقطع دکترا برای بورسیه و با داشتن مقاله بین المللی اقدام نمایید

  27. MO گفت:

   سلام،
   ببخشید می خواستم بدونم
   ۱- آیا فرزندان دارای ویزای tier2 می توانند برای والدین خود درخواست ویزای ویزیتوری بکنن و در این صورن آیا شانس گرفتن ویزا از این طریق بالا هست؟
   ۲- آیا فرزندان بعد از اخذ اقامت دایم قادر به اخذ ویزا برای ملحق شدن والدینشان هم هستن

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    فرزندان پس از اخذ ویزایtier2 میتوانند در خواست ویزای ویزیتوری به خانواده ها بدهند و فرزندان پس از گرفتن پاس و شهروندی امکان درخواست ویزای بلند مدت را برای والدین دارند

  28. محمد گفت:

   سلام من عرب هستم و ۱۹ سال هستم در مشهد ساکن هستم مادرم ایرانی پدرم عرب ومنهم از طریق مادرم برای شناسنامه اقدام کردم والان کارت امایش دارم ولی هنوز شناسنامه ندارم ومراحل ادریش مونده میخواستم ببینم میتونم برای مهاجرت در انگلستان راه یپیدا کنم . وچقدر هزینه داره

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    تحصیل در انگلیس ربطی به ملیت شما ندارد و با داشتن تمکن مالی حدود ۱۵ هزار پوند در سال به راحتی برای پذیرش و ویزا میتوانید اقدام نمایید

  29. علی گفت:

   با سلام
   بنده ۲۴ سال سن دارم و مجرد هستم دارای ثبت اختراع در زمینه ی خودرو و برق فارق التحصیل دانشگاه آزاد و مدرک لیسانس مدیریت بازرگانی و مدارک بین المللی فنی حرفه ای دارم.
   رزومه ی کاری هم دارم که هیچکدوم در شرکت های بین المللی نیست.
   ۴ سال تعمیرات حرفه ای موتور سنگین در کارگاه خودم.
   دو سال تعمیرات ماشین سنگین در نمایندگی ولوو که متاسفانه در ایران نمایندگی رسمی نداره.
   یکسال تعمیرات ماشین سواری در یکی از نمایندگی های سایپا.
   دارای کارت و مدرک مشاور در ساخت هلیکوپتر تک سرنشین در هلیکوپتری ایران.
   امکانات مالی زیادی ندارم.
   میخواستم بدونم بهترین راه مهاجرت به کشور انگلیس برای من چیست.
   در صورت امکان پاسخ را به ایمیل بنده بفرستید مچکرم.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    با توجه به رزومه خوبی که دارید احتمالا بهترین پیشنهاد این هست که ابتدا برای تحصیل در انگلستان اقدام نمایید و بعد با توجه به شرایط اجازه کار در حین تحصیل در کنار تحصیل وارد بازار کار شوید

  30. داریوش گفت:

   سلام من و همسرم قصد مهاجرت به انگلستان رو داریم همسرم لیسانس مدیریت بیمه داره و خودم تکنسین فنی هستم و۲۸ سالمه سرمایه و پول زیادی نداریم شاید حدود ۱۰۰ میلیون چطور میتونیم به انگلستان مهجرت کنیم

  31. آنا گفت:

   با سلام من ۲۹ سالمه و فوق لیسانس ژئوفیزیک، و ۷سال سابقه کار در شرکت عمرانی + مدرک آیتلس +کنترل پروژه و یه سری مدارک مرتبط کاری را دارم…..و نامزدم ۳۲ سالشه کارشناس حقوق+ فوق دیپلم کامپیوتر + ۵سال سابقه کار در شرکت نفت را دارد….. حدود ۴۰۰ میلیون پول برای مهاجرت یا سرمایه گذاری داریم …. ممنون میشم که راهنمایی بفرماییدمهاجرت از چه طریق برای ما راحتتر و بهتر می باشد. (خاطر نشان میکنم که دایی همسرم شهروند انگلیس است )

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    شما چند راه با این شرایط پیش رو دارید،
    یکی از راهها اقدام برای فوق لیسانس مجدد میباشد.که دوره فوق لیسانس در انگلستان ۱ساله است.
    برای اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما در تماس باشید:
    https://arianaabroad.com/

  32. محمد حبیب زاده گفت:

   سلام من تو کار نرده استیل هستم کار کناف و جوشکاری در حد متوسط وارد هستم می خواستم بدونم برای رفتن به کشور کانادا یا انگلستان چطور می توانم اقدام کنم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای اخذ اقامت کاری یا باید از یک کارفرما دعوت نامه کاری داشته باشید و یا اینکه از طریق سیستم امتیاز بندی و با داشتن آیلتس ۷ اقدام نمایید. برای انگلستان سیستم امتیاز بندی وجود ندارد و بیشتر بحث سرمایه گذاری مطرح است

  33. نفیسه شریفان گفت:

   سلام من دارای مدرک لیسانس نگارگری(نقاشی ایرانی) ازدانشگاه هنراصفهان هستم وقصدم نقاشی وزدن نمایشگاه ازسبک خاص نقاشی خودم درانگلستان است،چگونه میتوانم جهت اقامت اقدام کنم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بستگی به هدفتان دارد
    اگر قصدتان از طریق افتتاح نمایشگاه و نقاشی می باشد از طریق خوداشتغالی کانادا میتوانید اقدام کنید. ولی اگر قصدتان مهاجرت به انگلستان میباشد میتوانید از طریق فوفق لیسانس(تحصیلی) اقدام کنید.
    که هرکدام شرایط جداگانه ای دارد.
    برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما در تماس باشید:
    https://arianaabroad.com/

  34. پرنيان گفت:

   سلام
   من ١٨ سالمه دیپلم معماری دارم
   ولی باز دارم دیپلم انسانی میگیرم
   میخوام ببینم چطور میتونم اقامت بگیرم اونجا و برای تحصیل و .. اقدام کنم چقدر باید هزینه بکنم ؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    میتوانید به صورت تحصیلی وارد شوید و بعد از اتمام تحصیل به شرط کار کردن اقامت دائم کشور را بگیرید. سالیانه هزینه تحصیل و زندگی حدود ۱۰۰ میلیون وو بالاتر است

  35. محمد گفت:

   سلام من چگونه برای یک هفته به انگلستان بروم فقط پاسپورت دارم برای اقامت نه فقط برای یک هفته خودم تنها بروم بدون تور من باید چیکار کنم و چقدر هزینه دارد برای ویزا یا کارهاش؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    باید یک دعوت نامه از یک شهروند انگلیسی که ترجیحا خانواده درجه یک باشند را داشته باشید

  36. محمد گفت:

   سلام من یک فرد بیکار هستم و دوست دارم برای یک هفته به انگلستان بروم بدون تور میخوام خودم تنها بروم و من فقط تنها پاسپورت دارم چگنونه باید کارهاش رو انجام داد لطفا جواب بدید من باید چیکار کنم برای اقامت انگلستان برای یک هفته یا دوهفته؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    داشتن تمکن مالی . اشتغال به تحصیل یا کار . تملک و دلیل سفر الزامیست

  37. فریبافروغی گفت:

   باسلام پسری۱۸ ساله دارم کاامسالپیش دانشگاهیست با معدل۱۹٫۷۸ درتمامی سالها معدلش بالا بوده برای ادامه تحصیل دررشته دندانپزشکی در انگلستان چطورباید اقدام کنم وهزینه سالیانه پانسیون وتحصیلش چقدرمیشه
   ممنونم

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    ایشان با داشتن مدرک آیلتس میتوانند وارد دو سال a level شده و بعد از موفقیت در آزمون uk cat وارد دوره پزشکی میشوند . با ارز امروز شما باید سالیانه حدود ۱۰۰ میلیون بابت تحصیل و زندگی در نظر بگیرید.

  38. صادقی گفت:

   پدر من ۳۵ سال است که در انگلیس زندگی و اقامت دارد من از این طریق میتوانم اقدام کنم؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    بله البته برای اخذ اقامت میبایست دلیل منطقی برای ورود مثل کار یا تحصیل را به سفارت ارائه دهید . اگر پدر بتوانند برای شما درخواست کار از کارفرمایی را داشته باشند راهکار بسیار مناسبی میباشد

  39. پگاه گفت:

   با عرض سلام
   با توجه به اینکه برای رشته پرستاری باید دوره های ازمون RN را در همان کشور گذراند و ازمون آن را قبول شد، جهت دریافت ویزای کار برای این رشته چه اقداماتی میتوان انجام داد؟

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    برای اینکه وارد بازار کار هم که بشوید میبایست آزمون RN را بدهید . برای ویزای کار علاوه بر بحث RN نیاز هست که درخواست کار را هم از یک کارفرما داشته باشید و یا به صورت اسکیلد ورکر وارد کشور مقصدتان شوید

  40. محمد گفت:

   با سلام پدر بزرگ من کارمند سفارت بوده وپاسپورت انگلستان هم داشته و پدر اینجانب در سال ۱۹۴۲ در خود سفارت به دنیا امده وتا ۷ سالگی هم تابعیت انگلستان داشته ایا اینجانب میتوانم برای تابعیت اقدام کنم با سپاس.

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    به دلیل اینکه پدر شما دیگر تابعیت این کشور را ندارند از طریق ایشان نمیتوانید اقدام کنید و خود باید از راه های قانونی موجود به آن دست یابید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up