رشته هوافضا در کانادا


ادامه تحصیل در رشته هوافضا در کانادا

رشته هوافضا در کانادا از طرفداران بسیار خاصی برخوردار است و کسانی که علاقه شدیدی به کشور کانادا دارند . می توانند در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند . به عبارت دیگر یکی از ساده ترین راه های مهاجرت به کانادا از طریق اقامت تحصیلی می باشد ، که افراد مهاجرت کرده به نسبت تحصیل ، می توانند پس از پایان دوره تحصیلی و فارغ التحصیلی ، اقدام برای دریافت اقامت دائم کنند و پس از دریافت اقامت به عنوان شهروند کانادایی از امکانات این کشور بهره مند شوند .

علت اصلی تمرکز این مقاله بر روی رشته هوافضا برای تحصیل در کانادا ، به خاطر فرصت های شغلی متعدد در این کشور در زمینه رشته ی هوافضا می باشد . افرادی که در رشته ی هوافضا از کشور کانادا فارغ التحصیل می شوند از مزیت کار در این کشور برخوردار خواهند شد . قابل ذکر است در ایالت کبک فرصت های شغلی بیشتری برای فارغ التحصیلان رشته ی هوافضا بوجود خواهد آمد ، اکثریت افراد مشاغل در این رشته تحصیلی افراد خارجی و غیر بومی هستند .

در کشور کانادا میزان درصد افراد شاغل به کار ۸۸ به ۱۲ می باشد یعنی ۸۸ درصد افراد شاغل مرد هستند و ۱۲ درصد دیگر را خانم ها تشکیل می دهند که فردی وابسته به ایالتی که در آن مشغول است و زمینه ی شغلی ، سوایق کاری و نوع شغل ، دارای درآمدی متفاوت می باشد . طی تحقیقاتی از جانب دولت کانادا ، افرادی که در ایالت اونتاریو مشغول به کار هستند بیشترین درآمد را نسبت به دیگر افراد در دیگر ایالت های کانادا دارند .

البته شایان به ذکر است ، افرادی که در رشته ی هوافضا تحصیل می کنند به عنوان مهندسان هوافضا وظیفه طراحی و توسعه وسایل نقلیه هوایی را و وظایفی دیگر در قالب تست ، ارزیابی ، نصبت و راه اندازی نیز بر عهده این دسته از افراد می باشد .
افرادی که متقاضی برای تحصیل در رشته ی هوافضا هستند می توانند از ۵ گرایش این رشته یکی را وابسته به علاقه خود انتخاب کنند ، گرایش های رشته ی هوافضا به ترتیب زیر است .

  1. مکانیک پرواز
  2. سازه های هوافضا
  3. آیرودینامیک
  4. پیش رانها
  5. سوانح هوایی

البته قابل ذکر است فارغ التحصیلان در رشته ی هوافضا می توانند در زمینه های متفاوتی مشغول به کار شوند که البته به گرایش تحصیلی نیز بستگی دارد . چند نمونه از مشاغلی که مهندسین هوافضا می توانند در آن اشتغال گزینند عبارتند از :

  • مهندسی آیرودینامیک
  • مهندسی هواپیما
  • مهندسی هوافضا
  • مهندسی طراحی سازه های هوایی
  • مهندسی سیستم های هوافضایی

تمام مشاغل به اینجا ختم نمی شود بلکه افراد می توانند در بسیاری از مشاغل دیگر که نام برده شده اند مشغول به کار شوند . همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد کشور کانادا یکی از بهترین کشورها برای افرادی می باشد که می خواهند در رشته ی هوافضا تحصیل کنند . کانادا با دارا بودن تعداد بسیاری کالج و دانشگاه بصورت عمده توانسته است نیازهای دانشجویان را برطرف کند و پاسخگوی دانشجویان بسیاری از سرتاسر دنیا بصورت سالیانه باشد ، برخی از دانشگاه های کشور کانادا به عبارت زیر می باشد .

کانادا,کانادا,کانادا

Carleton University

از دانشگاه پر تمدن در کشور کانادا می باشد که توانسته است رتبه ی ۵۰۱ جهانی را کسب کند و سالانه پذیرای بسیاری از دانشجویان خارجی می باشد از این رو دروس را به ۲ زبان انگلیسی و فرانسوی در دانشگاه ها تدریس می کنند . دانشجویان غیر بومی باید برای اثبات مهارت های خود در زبان انگلیسی ، مدرکی مبنی بر سطح سوادی خود به دانشگاه ارائه کند ، افرادی می توانند حداقل IELTS _ 6.5 و حداقل TOEFL IBI _B8 را داشته باشند . میزان هزینه های تحصیلی وابسته به شرایط و خواسته های هر فرد متفاوت است ، و افراد گرفتن خاوبگاه می توانند از امکاناتی از قبیل مجموعه های ورزشی ف فروشگاه ها و این قبیل امکانات برخوردار شوند .

Ryerson University

از دیگر دانشگاه های پرطرفدار در کشور کانادا می باشد که بسیاری از دانشجویان بومی و غیر بومی هدف تحصیل در این دانشگاه را دارند . دروس به علت پذیرش دانشجویان غیر بومی به زبان های فرانسوی و انگلیسی تدریس می شوند . از این رو دانشجویان غیر بومی باید دارای مدارک IELTS باشند ، برخلاف دانشگاه قبلی که معرفی شد ، این دانشگاه فقط پذیرای حداقل مدرک IELTS _ 6.5 می باشد . قابل ذکر است این دانشگاه توانسته رتبه ی ۷۰۱ جهانیب را بخود اختصاص داده ، هزینه های تحصیلی برای دانشجویان بومی و غیر بومی متفاوت می باشد .

University de sherbrooke

از دیگر دانشگاه های معتبر در کشور کانادا می باشد که توانسته است رتبه ی ۵۰۱ جهانی را کسب کند . در سال پذیرای بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشد و امکاناتی از قبیل خوابگاه ، مجموعه های ورزشی ، کتابخانه و … را در اختیار دانشجویان قرار می دهد . البته قابل ذکر است ، دانشجویان برای بهره مندی از امکانات ذکر شده باید هزینه ای جدا بپردازند . هزینه ی تحصیل نیز برای دانشجویان بومی کمتر از دانشجویان غیر بومی می باشد . شایان ذکر است دانشجویان غیر بومی باید دارای مدرک IELTS_ 6.5 باشند تا بتوانند از طریق آن اثباتی برتوانایی های خود در زبان انگلیسی داشته باشند .

کانادا,کانادا,کانادا

Brandon University

دانشگاه Brandon دارای طرفداران بسیاری در کشور کانادا در بین متقاضیان رشته ی مهندسی هوافضا است ، این دانشگاه توانسته امکانات فراوانی را برای راحتی بیشتر دانشجویان فراهم کند . دانشجویان خارجی ، باید همراه با دیگر مدارک خود ، مدارکی برای اثبات بار علمی خود در زمینه زبان انگلیسی برای دانشگاه ارسال کنند . هزینه ی تحصیل دیگر امر مهم در هر دانشگاه می باشد ، هرینه های تحصیل برای افراد بومی و غیر بومی متفاوت است و افراد بومی هزینه ی کمتری را برای تحصیل می پردازند ، هزینه ی امکانات ارائه شده توسط دانشگاه نیز جدا می باشد که دانشجو وابسته به شرایط خود می تواند هزینه ای جدا و متفاوت برای بهره مندی از امکانات را بپردازد .

University Of Toronto

برترین دانشگاه کشور کانادا می باشد که رتبه ی ۲۲ جهانی را در بین دیگر دانشگاه ها کسب کرده است سالانه پذیرای تعداد بسیاری از دانشجویان بومی و بین المللی می باشد از این رو دروسی در این دانشگاه به زبان انگلیسی و فرانسوی تدریس می شود و افراد غیر بومی باید دارای مدرک IELTS _ 7 باشند و دانشگاه Toronto امکانات بسیاری را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد اما دانشجویان برای بهره مندی از امکانات ارائه شده باید هزینه ی جدا از هزینه ی تحصیل بپردازند . هزینه های تحصیل نیز برای دانشجویان بومی و غیر بومی متفاوت می باشد .

Concordia University

از دیگر دانشگاه های جامع در رشته ی هوافضا می باشد که متقاضیان بسیاری در این دانشگاه به دلیل جامع بودن و دارا بودن امکانات بسیار ، مشغول به تحصیل می شوند . دروس تدریسی به زبان انگلیسی و فرانسوی هستند و دانشجویان غیر بومی باید دارای مدرک IELTS 6.5 باشند . دانشگاه Concordia توانسته است رتبه ی ۵۰۱ جهانی را کسب کند . میزان هزینه ی تحصیل برای دانشجویان بومی و غیر بومی متفاوت می باشد و افراد غیر بومی باید هزینه های بیشتری برای تحصیل بدهند ، اما هزینه های استفاده از امکانات ارائه شده برای دانشجویان بومی و غیر بومی یکسان است .

تمام دانشگاه های کشور کانادا به اینجا ختم نمی شود ، این کشور انقدر دارای دانشگاه های مفیدی است که دانشجویان می توانند در سرتاسر این کشور مشغول به تحصیل شوند .

2.6/5 - (7 امتیاز)
دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

arrow up