شهرهای آمریکا


آشنایی با شهرهای آمریکا

آمریکا به سرزمین رویاها شهرت دارد، بدون تردید آمریکا از لحاظ اقتصادی، نظامی، سیاسی و نفوذ بین المللی قدرت اول جهان به شمار می آید. شهرهای آمریکا از جنبه های بسیاری با یکدیگر تفاوت دارند، برای انتخاب بهترین شهرهای آمریکا افراد با توجه به هدف خود از سفر به این کشور فاکتورهای مختلفی را می بایست مورد ارزیابی قرار دهند.

زندگی در آمریکا همواره رویای افراد بی شماری در سرتاسر جهان است، از این رو این کشور دارای بیشترین تعداد مهاجران در کل جهان می باشد. هر چند طی سال های اخیر قوانین نسبتاً سختی برای ورود مهاجران به این کشور وضع گردیده است. در این مطلب قصد داریم شرایط و امکانات شهرهای برتر کشور آمریکا را مورد ارزیابی قرار دهیم.

آمریکا با مساحتی بالغ بر ۹/۸ میلیون کیلومتر مربع چهارمین کشور بزرگ جهان و همچنین با جمعیتی برابر با ۳۲۵ میلیون نفر سومین کشور پرجمعیت جهان می باشد. به طور کلی آمریکا از ۵۰ ایالت، یک منطقه فدرال، ۵ سرزمین خودمختار و مجموعه ای از جزایر پراکنده تشکیل گردیده است.

شهرهای آمریکا از امکانات و استانداردهای فوق العاده بالایی برخوردار می باشند. از زرق و برق نیویورک و کالیفرنیا گرفته تا تفریحات زمستانی در رشته کوه های راکی و انجام ورزش های آبی در سواحل زیبای میامی قطعاً پاسخگوی انتظارات هر نوع سلیقه ای خواهند بود.

آمریکا,آمریکا,آمریکا

بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی

با توجه به اختلاف سلیقه و هدف کلی افراد در زندگی قطعاً انتخاب شهرهای برتر آمریکا برای زندگی از دیدگاه اشخاص مختلف متفاوت خواهد بود. برای درک بهتر از شرایط و امکانات زندگی در هریک از شهرهای آمریکا افراد با توجه به هدف خود می بایست فاکتورهای گوناگونی نظیر استانداردهای زندگی، امکانات رفاهی، اجتماعی و تفریحی، شرایط کسب و کار، امنیت، شرایط تحصیل و … را مورد ارزیابی قرار دهند.

آستین (ایالت تکزاس)

شهر آستین سومین سال متوالی است که عنوان بهترین ایالت های آمریکا برای زندگی ایرانیان را به خود اختصاص داده است. این شهر زیبا به نوعی مرکز اجرای موسیقی و فعالیت های هنری می باشد، رشد جمعیت آستین طی سالهای اخیر به بیش از ۷ درصد در سال رسیده است. از دلایل اصلی رشد جمعیت در این شهر استانداردهای بالای زندگی، موقعیت های شغلی مناسب، امنیت و رفاه اجتماعی می باشد. از سوی دیگر اجرای سیاست های مالی در راستای حمایت مالی از سرمایه گذاران آستین را به یکی از امن ترین و سودآورترین شهرهای آمریکا برای سرمایه گذاری تبدیل نموده است.

دنور (ایالت کلرادو)

شهر دنور در مجاورت با رشته کوه های راکی قرار دارد، این شهر با وجود نزدیکی به رشته کوه های راکی از آب و هوای بسیار مطلوبی برخوردار می باشد. دنور تنها ۱ ساعت با رشته کوه های راکی فاصله دارد و یکی از مراکز اصلی برای ورزش های زمستانی به شمار می آید. از لحاظ آزادی اجتماعی و شرایط کسب و کار دنور در بین بهترین شهرهای آمریکا قرار دارد. از سوی دیگر موقعیت های شغلی مناسب به همراه هزینه های منطقی زندگی در دنور این شهر را به یکی از محبوب ترین مناطق زندگی در آمریکا تبدیل نموده است.

فیت ویل (ایالت آرکانزاس)

فیت ویل قطب اقتصادی ایالت آرکانزاس به شمار می آید، صنایع و شرکت های مطرح این شهر عبارتند از والمارت، مواد غذایی تایسن، سرویس حمل و نقل  جی بی هانت. به واسطه حضور شرکت های مطرح و صنایع متنوع در فیت ویل موقعیت های شغلی بسیار مناسب و ایده الی برای شهروندان فراهم گردیده است. از سوی دیگر فضای آرامش بخش و چشم نواز فیت ویل چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. در حال حاضر فیت ویل در بین ۱۰ شهر برتر آمریکا برای زندگی قرار دارد.

آمریکا,آمریکا,آمریکا

اقتصادی ترین شهرهای آمریکا

به گزارش بلومبرگ بخش اعظمی از اقتصاد آمریکا متکی به اقتصاد شهری است، این بدین معناست که تولید ناخالص داخلی آمریکا که معیار اصلی شرایط اقتصادی این کشور می باشد در اختیار کلان شهرهای صنعتی و اقتصادی آمریکا قرار دارد. در ادامه با شهرهای برتر آمریکا در زمینه اقتصاد و تجارت بیشتر آشنا خواهیم شد.

نیویورک

نیویورک قلب تپنده اقتصاد آمریکا می باشد و به شهر فرصت ها شهرت دارد. موتور اقتصادی نیویورک منطقه منهتن و به خصوص وال استریت می باشد، جایی که محل انجام دادوستدهای کلان تجاری و بالاترین حجم معاملات بورس در جهان می باشد. نیویورک به تنهایی یازدهمین اقتصاد بزرگ جهان است، شاخص های اقتصادی این کلان شهر با کشورهایی نظیر کانادا و کره جنوبی تقریباً برابر می باشد. تا پایان سال ۲۰۱۷ تولید ناخالص داخلی این ایالت ۱.۵ تریلیون دلار بوده است و انتظار می‌رود این رقم تا سال ۲۰۲۵ از ۲.۵ تریلیون دلار نیز عبور کند.

لس آنجلس

لس آنجلس بزرگترین شهر ایالت کالیفرنیا در آمریکا است، این شهر از شهرت فراوانی در بین ایرانیان برخوردار است و بیشترین تعداد مهاجران ایرانی آمریکا در لس آنجلس زندگی می کنند. قدرت اقتصادی لس آنجلس با بیش از ۹۴۱ میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی از لحاظ شاخص اقتصادی با کل اقتصاد عربستان تقریباً برابر است.

اقتصاد لس آنجلس بر پایه واردات و صادرات، صنایع سرگرمی (خصوصاً فیلمسازی)، هوافضا، فناوری و گردشگری است. بندرها به هم پیوسته لانگ بیچ درگاه واردات و صادرات به کشورهای شرق آسیا هستند و مقام پنجم پر رفت و آمدترین بندر دنیا را در اختیار دارند. لس‌ آنجلس بزرگترین مرکز ساخت و ساز در غرب ایالات متحده است. شرکت‌های سرگرمی از قبیل فاکس قرن بیستم و هوافضا مانند نورثروپ گرومن در این شهر قرار دارند.

شیکاگو

شیکاگو سومین شهر پرجمعیت ایالات متحده آمریکا و یکی از مراکز اصلی اقتصادی، حمل و نقل و فرهنگی در این کشور است. این شهر تأثیر زیادی در آموزش، سرگرمی و سیاست کشور دارد. شیکاگو به شهر آسمانخراش ها شهرت دارد. شیکاگو با تولید ناخالص سالیانه به میزان ۶۱۱/۵ میلیارد دلار سومین قدرت اقتصادی در آمریکا می باشد.

آمریکا,آمریکا,آمریکا

زیباترین شهرهای آمریکا

بدون شک کشور آمریکا برای هر نوع سلیقه ای جاذبه های فراوانی را در پی خواهد داشت. قطعاً آمریکا به واسطه سواحل رویایی، شهرهای پر زرق و برق و مناظر طبیعی حیرت انگیزی که در دل خود جا داده است به عنوان بهترین مقصد گردشگری در جهان شناخته می شود. در این بخش از مطلب با زیباترین شهرهای آمریکا آشنا خواهیم شد.

هاوایی

بدون شک هاوایی بسیار فراتر از ساحل‌ های کلیشه ای است که تصورات اکثریت درباره این جزایر را تشکیل داده است. وقتی که کلمه‌ هاوایی به گوش می‌خورد ذهن بی درنگ رنگ آبی ملایم به خود گرفته و به ساحل‌های طلایی و آرامش‌بخش جزیره می‌اندیشد، اما جالب است بدانید که برخی از بهترین نواحی جزیره در انتهای یک پیاده نوردی طولانی واقع شده‌اند. طبیعت دست نخورده و بکر به همراه امکانات رفاهی و لوکس هاوایی را به یک جزیره پر زرق و برق و باشکوه تبدیل نموده است.

سانفرانسیسکو

علی‌رغم تغییرات فرهنگی و دراماتیک اخیر، سانفرانسیسکو یکی از زیباترین شهرهای ایالات متحده باقی ماند. این شهر خلیجی با جاذبه‌های فرهنگی متعدد، مناظر حیرت‌انگیز و خانه‌های ساخته شده به سبک ویکتوریایی، توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است. علاوه بر این فضاهای سبز و سواحل شنی ممتد و پل گولدن گیت (Golden Gate)، جلوه عاشقانه و فضای رمانتیکی را به شهر بخشیده‌اند.

لاس وگاس

لاس وگاس شهری در ایالت نوادا آمریکا است که به پایتخت سرگرمی جهان شهرت دارد. این شهر به واسطه تاریخچه منحصر به فردی که دارد به شهر گناه نیز معروف است. لاس وگاس شهر کازینوها و تفریحات شبانه است، در این شهر اماکن تفریحی به صورت ۲۴ ساعته مشغول به کار هستند. علاوه بر اماکن تفریحی این شهر از جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوانی برخوردار است.

آمریکا,آمریکا,آمریکا

پرجمعیت ترین شهرهای آمریکا

بر اساس آمار ارائه شده توسط Worldometer در تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۲۰ کشور آمریکا دارای جمعیتی بالغ بر ۳۳۰۰۸۶۵۳۰ نفر است. سازمان ملل پیش بینی می کند تا اواسط سال ۲۰۲۰ میلادی جمعیت کشور آمریکا به ۳۳۱۰۰۲۶۵۱ نفر برسد. جمعیت ایالات متحده آمریکا معادل ۴٫۲۵% از کل جمعیت کره زمین است.

به لحاظ جمعیت کشور آمریکا سومین کشور پرجمعیت در دنیا محسوب می شود، تراکم جمعیت در این کشور در هر کیلومتر ۳۶ نفر است. با توجه به امکانات فوق العاده آمریکا در اکثر زمینه ها و شرایط ایده ال زندگی در این کشور مهاجرت افراد از سایر کشورها به آمریکا روند رشد افزایش جمعیت این کشور را با سرعت بیشتری مواجه نموده است. در حال حاضر پر جمعیت ترین شهرهای آمریکا به شرح ذیل می باشند.

نیویورک

نیویورک با جمعیتی بیش از ۱۹/۵ میلیون نفر پرجمعیت ترین شهر آمریکا می باشد، از ۵ ناحیه شامل برانکس، بروکلین، منهتن، کوینز و استیتن آیلند تشکیل گردیده است و یکی از قطب‌ های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی جهان است.  برخی از افراد به دلیل اهمیت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی منحصر به‌ فرد نیویورک، این شهر را پایتخت جهان نامیدند. لازم به ذکر است ابرشهر نیویورک با مساحت ۱۱٬۳۲۷ کیلومتر مربع، بزرگترین شهر جهان است.

لس آنجلس

لس آنجلس بزرگترین شهر ایالت کالیفرنیا و دومین کلان شهر بزرگ ایالات متحده آمریکا است. لس آنجلس در سواحل غربی کالیفرنیا قرار دارد، این شهر خانه هالیوود است و به واسطه جاذبه های گردشگری بی شماری که دارد به پایتخت گردشگری جهان شهرت دارد. در حال حاضر لس آنجلس با جمعیتی بالغ بر ۱۲/۵ میلیون نفر دومین شهر پرجمعیت ایالات متحده آمریکا می باشد. لازم به ذکر است لس آنجلس اولین شهر ایالت متحده آمریکا بود که جمعیت آن به ۱۰ میلیون نفر رسید.

شیکاگو

شیکاگو بزرگترین شهر ایالت ایلینویز می باشد که با جمعیتی نزدیک به ۹ میلیون نفر به عنوان سومین شهر پرجمعیت ایالات متحده آمریکا نیز شناخته می شود. شیکاگو همواره از جمله مهاجر پذیرترین شهرهای آمریکا به شمار می آید، این شهر بیشترین تعداد مهاجران آفریقایی و ایرلندی را در دل خود جای داده است. هرچند طی سالهای اخیر این جایگاه به شهرهای نظیر لس آنجلس و نیویورک تعلق گرفت.

آمریکا,آمریکا,آمریکا

بهترین شهرهای آمریکا برای تحصیل

بدون تردید از لحاظ اعتبار و امکانات آموزشی آمریکا رتبه نخست جهان را در اختیار دارد. بر اساس رتبه بندی سازمان جهانی QS تعداد ۷ دانشگاه از ۱۰ دانشگاه برتر جهان در آمریکا قرار دارند. از سوی دیگر بیش از ۳۰ درصد از ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان در آمریکا قرار دارند. علاوه بر این استانداردهای بالای زندگی و شرایط ایده ال کار و زندگی آمریکا را به مقصد نهایی بسیاری از دانشجویان بین المللی تبدیل نموده است.

به طور کلی اغلب شهرهای آمریکا از دانشگاه های معتبری برخوردار می باشند، یکی از مهم ترین دغدغه های دانشجویان بین المللی تامین هزینه های تحصیل در آمریکا و زندگی می باشد. در اینجا با ۳ شهر محبوب و کم هزینه جهت تحصیل در آمریکا بیشتر آشنا می شویم.

پیتسبورگ (Pittsburgh)

پیتسبورگ در شمال شرقی ایالت پنسیلوانیا قرار دارد، دانشگاه Carnegie Mellon که دارای رتبه جهانی ۲۷ می باشد، دراین شهر بنا گردیده است. علاوه بر امکانات آموزشی ایده ال هزینه های زندگی در پیتسبورگ نسبت به بسیار از شهرها و ایالت های آمریکا مناسبتر خواهد بود، جالب است بدانید که به دلیل بالا بودن کیفیت سطح زندگی در این شهر، چیزی حدود ۲۳ درصد از دانشجویان بین المللی در پیتسبورگ زندگی می کنند.

سانفرانسیسکو (San Francisco)

سانفرانسیسکو از جمله زیباترین و بهترین شهرهای آمریکا است. بر اساس رنتبه بندی سازمان جهانی QS معتبرترین و بهترین دانشگاه جهان درحال حاضر دانشگاه استنفورد (Stanford) می باشد که در سانفرانسیسکو قرار دارد. سانفرانسیسکو یکی از قطب های اصلی تکنولوژی و فناوری در آمریکا است. علاوه بر بالاترین سطح کیفیت آموزشی استانداردهای بالای زندگی و امکانات رفاهی و اجتماعی سانفرانسیسکو به یکی از محبوب ترین شهرهای جهان از دید دانشجویان بین المللی تبدیل گردیده است.

واشنگتن (Washington DC)

واشنگتن دسی پایتخت ایالات متحده آمریکا و یکی از مهم ترین شهرهای این کشور می باشد. بر اساس رتبه بندی های انجام شده از لحاظ شاخص کیفیت زندگی، این شهر توانسته رتبه ۶۰ جهان را به خود اختصاص دهد. از سوی دیگر واشنگتن به عنوان قطب سیاسی و تاریخی آمریکا در نظر گرفته می شود. این شهر خانه دانشگاه های معتبری نشیر College Park و Maryland می باشد، امکانات آموزشی ایده ال و استانداردهای بالای زندگی به همراه موقعیت های شغلی مناسب و کسب درآمد قابل توجه تنها بخشی از مزایای تحصی دانشجویان در واشنگتن خواهد بود.

نتیجه گیری

با توجه به موارد ذکر شده به راحتی می توان به این نتیجه گیری رسید که بدون تردید آمریکا ازهر لحاظ کشور برتر جهان می باشد، هر یک شهرهای آمریکا از امکانات و شرایط منحصر به فردی برخوردار هستند. قطعاً مهاجرت به این کشور و زندگی در هر یک از شهرهای آمریکا می تواند بعد جدیدی از زندگی و آینده همراه با موفقیت را پیش روی افراد قرار دهد.

لینک منبع: Introduction to American cities

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  1.6/5 - (14 امتیاز)
  دیدگاه ها

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up