تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان


مدارس شبانه روزی انگلستان

مدارس شبانه روزی انگلستان، محیطی امن و قانون مدار به همراه امکانات آموزشی، هنری و ورزشی گزینه مناسبی برای متقاضیان بین المللی است. دانش آموزان خارجی با ورود به این مدارس در محیطی کاملاً انگلیسی زبان پرورش می یابند از این رو براحتی زبان انگلیسی مسلط می شوند. تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان دارای امکانات اقامتی برای کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال است.

این مدارس سطح بسیار عالی از آموزش را به افراد ارائه می دهند و به آنها کمک می کنند تا مهارتهای خود را گسترش داده و آماده تحصیل در دانشگاه شوند. مدارس شبانه روزی انگلستان ملزم به رعایت استانداردهای سختگیرانه دولت در مورد کیفیت آموزش، امکانات و پرورش دانش آموزان هستند.

امکانات بسیار خوب این مدارس برای تحصیل در انگلستان باعث می شود زندگی و آموزش و یادگیری به عنوان تجربه ای بسیار عالی برای دانش آموزان رقم بخورد. مدارس شبانه روزی انگلستان متشکل از دانش آموزان بین المللی و محلی خود انگلستان است. دانش آموزان در این مدارس علاوه بر تحصیل، زندگی می کنند آنها در کنار هم کلاسی های خود استراحت، معاشرت و یا حتی تلویزیون تماشا می کنند.

بنابراین دانش آموزان در محیط اجتماعی مناسبی قرار می گیرند. گفتنی است محل اقامت دخترها و پسرها کاملاً جداگانه است و افرادی به عنوان مسئول مراقبت از دانش آموزان در کنار آنها زندگی می کند. مدارس شبانه روزی انگلستان به چند سطح تقسیم می شوند:

 • آموزش ابتدایی که مختص کودکان ۴ یا ۵ ساله تا ۱۱ یا ۱۳ ساله است.

 • آموزش متوسطه برای دانش آموزان ۱۱ یا ۱۳ ساله تا ۱۶ ساله

این دوره شامل دو ساله آخر مقطع متوسطه است که حدود سنی آن ۱۴ تا ۱۶ سالگی است. مدرکی که در پایان این دوره اعطا می شود GCSE است.

 • دانش آموزان ۱۶ تا ۱۸ ساله که پس از فارغ التحصیلی مدرک A-Level به آنها اعطا می شود.

در مدارس شبانه روزی بنابر سطح دانش آموزان عمدتاً دروسی از قبیل ادبیات، IT، ریاضیات، علوم، تاریخ و جغرافیا ارائه می دهند. شایان ذکر است مدارک اخذ شده در این مدارس شبانه روزی برای تمامی دانشگاه ها، کالج ها و کارفرمایان در انگلیس معتبر است.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

هزینه های مدارس شبانه روزی در انگلستان چقدر است؟

شهریه های مدارس شبانه روزی که اصطلاحاً Boarding fee  نامیده می شود، در برگیرنده هزینه پانسیون به همراه شهریه دوره تحصیلی متقاضی است. هزینه های این مدارس در هرسال برای دانش آموزان متغیر است ولی به صورت متوسط سالانه مبلغی بین ۲۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ پوند است.

ممکن است در ابتدا این هزینه ها زیاد به نظر برسد اما وقتی کیفیت تدریس، سطح بالای مراقبت و نظارت، اسکان و غذای مناسب، امکانات عالی دانشگاهی و ورزشی و بسیاری از فعالیت های خارج از برنامه در نظر گرفته شود، بسیار مقرون به صرفه است.

هزینه مدارس شبانه روزی انگلستان بستگی به سن دانش آموز و عواملی مانند موقعیت مکانی مدرسه، نوع مدرسه، امکانات، تجهیزات و زمینه ها دارد.

مزایای تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان چیست؟

مدارس شبانه روزی انگلیس با برخورداری از امکانات هنری  و آموزشی و مدرسان بسیار ماهر، مکان بسیار معتبر و مورد اطمینانی برای تحصیل متقاضیان به شمار می رود. فارغ التحصیلان این مدارس همواره مسیری بسیار آسان جهت ورود به نمایشگاه های برتر دارند. این دانش آموزان در زمینه های شغلی نیز موفقیت های ویژه ای کسب خواهند کرد.

بعلاوه تجربه تحصیل در مدارس شبانه روزی علاوه بر پیشرفت تحصیلی در رشد شخصی، توسعه نظم و انضباط و بلوغ و استقلال فردی نیز بسیار تاثیرگذار است. در ادامه قصد داریم به برخی از مزایای تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان اشاره کنیم:

دانش آموزان می آموزند مستقل باشند.

آموزش های مدارس شبانه روزی تنها مختص آمادگی دانش آموزان برای تحصیل و دانشگاه نیست بلکه این مدارس فرصت یادگیری زندگی مستقل، مدیریت فعالیت و کارهای روزانه، نظم و انضباط را برای متقاضیان فراهم می آورد.

دانش آموزان در این محیط قادرند مستقل زندگی کنند و کنترل برنامه های خود را برعهده بگیرند. از این رو برای دانشگاه کاملاً آماده تر خواهند بود.

فعالیت های خارج از برنامه

مدارس شبانه روزی انگلستان دارای طیف گسترده ای فعالیت های خارج از برنامه هستند که به ندرت در مدارس معمولی به چشم می خورند. این مدارس برنامه هایی همچون فعالیت های ورزشی، کارهای هنری، کلوپ های عکاسی و انجمن های مباحثه را برگزار می کنند.

مدارس شبانه روزی با برگزاری این برنامه ها قصد دارد دانش آموزان را در معرض فعالیت هایی قرار دهند که تا پیش از آن انجام نداده اند از این طریق دانش آموزان می توانند دامنه فعالیت های مورد علاقه خود را گسترش دهند.

اساتید و کارمندان ماهر جهت پشتیبانی ۲۴ ساعته

مدارس شبانه روزی انگلستان دارای اساتید و کارمندانی آموزش دیده و ماهر است که تجربه و راهنمایی های خود را حتی در ساعاتی خارج از کلاس در اختیار دانش آموزان قرار دهند. در برخی از مدارس شبانه روزی مشاوران و مربیان شخصی برای متقاضیان در نظر گرفته می شود.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

معایب تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان چیست؟

علاوه بر تمامی مزایایی که تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلیس برای دانش آموزان به ارمغان می آورد، می بایست در نظر گرفت که این کار معایبی نیز در پی داشته باشد. بنابراین وجود معایب چشم گیر ممکن است در زندگی فرزندتان تاثیرات بسزایی داشته باشد از این رو در ادامه به معرفی برخی از معایب تحصیل در مدارس شبانه روزی در انگلستان خواهیم پرداخت.

هزینه های بسیار بالا

در حاضر به دلیل افزایش سریع شهریه ها، این مدارس عملاً برای اغلب خانواده ها غیر قابل دسترس است.

دوری از خانواده

دانش آموزان که در مدارس شبانه روزی تحصیل می کنند، فرصت زندگی در کنار خانواده را از دست می دهند و این امر ممکن است موجب بد خلقی، نا امیدی و منزوی شدن آنها شود. این مسئله از مهمترین عواملی است که نباید نادیده گرفته شود.

قرارگیری در محیطی جدید

مطابقت پیدا کردن برای برخی از دانش آموزان در سنین پایین با محیطی کاملاً جدید با افراد و شرایط نا آشنا بسیار دشوار است. به دلیل زندگی تمام وقت در مدارس شبانه روزی، دانش آموزان زمان محدودی را برای سپری کردن با خانواده خواهند داشت و این موضوع برای برخی افراد سخت خواهد بود. علاقمندان می توانند جهت آگاهی از شرایط و چگونگی زندگی در انگلستان به مطلب زندگی در انگلستان در وب سایت آریاناپارس مراجعه کنند.

بهترین مدارس شبانه روزی انگلستان

انگلستان به دلیل داشتن تعداد زیادی از بهترین مدارس شبانه روزی در جهان مشهور است. عواملی مختلفی همچون کیفیت آموزش، روش تدریس و شیوه زندگی دانش آموزان، باعث اعتبار این مدارس شده است. در ادامه نگاهی می کنیم به چند مدرسه شبانه روزی معروف که در انگلستان قرار دارند:

ETON College

کالج اتین مدرسه شبانه روزی است که مختص پسران ۱۳ تا ۱۸ ساله است. این مدرسه دارای برنامه های دانشگاهی با استاندارد بالا، فعالیت های ورزشی و فرهنگی و پشتیبانی شبانه روزی است. انتخاب در این مدرسه بر اساس خصوصیات همه جانبه است و صرفاً بر مبنای معیار های آکادمیک نیست. گفتنی است شرایط پذیرش در این مدرسه کاملاً رقابتی و شایسته مدار می باشد.

Ardingly

این مدرسه جزء مدارس شبانه روزی خصوصی مخصوص دختران و پسران از سن ۲ تا ۱۸ سال است. این مدرسه آموزش های متفاوتی از قبیل دو میدانی، شنا، تنیس، شمشیربازی، غواصی و… را به دانش آموزان ارائه می کنند.

مدرسه Badminton

این مدرسه شبانه روزی مختص دختران در سنین ۳ – ۱۸ سال است. در حال حاضر حدود ۴۵۰ دانش آموز در مدرسه مشغول به تحصیل هستند. از جمله فارغ التحصیلان این مدرسه می توان به ایندیرا گاندی، نویسنده معروف آیریس مرداک و بسیاری دیگر اشاره کرد. این مدرسه برای فعالیت هایی از قبیل هنر، نمایش، موسیقی و ورزش برنامه های خاصی را برای دانش آموزان در نظر گرفته است.

مدرسه Bed ford

مدرسه بد فورد مختص پسران در سنین ۷ تا ۱۸ سال است. این مدرسه در سال ۱۵۵۲ در بخش بد فوردشایر تاسیس شد. حدوداً ۱۱۰۰ دانش آموز در این مدرسه مشغول به تحصیل هستند. این مدرسه نیز دارای امکانات و برنامه های چشمگیری برای دانش آموزان خود است.

کالج برایتون

برایتون یک مدرسه شبانه روزی بسیار محبوب برای دختران و پسران ۱۳ تا ۱۸ ساله است. این کالج در فاصله نزدیکی از لندن قرار گرفته است. فارغ التحصیلان این کالج سالانه نتایج بسیار چشمگیری جهت ورود به دانشگاه دارند.

انگلستان,انگلستان,انگلستان

شرایط پذیرش در مدارس شبانه روزی انگلیس چیست؟

شرایط پذیرش هر مدرسه شبانه روزی به صورت کاملاً مستقل از طریق خود مدرسه ارائه می شود. از این رو جهت اطلاع از شرایط و مدارک مورد نیاز متقاضیان می بایست به وب سایت مدرسه مورد نظر مراجعه کنند.

مدارس شبانه روزی انگلستان به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم بندی می شود. مدارس شبانه روزی دولتی که فقط مختص شهروندان انگلیسی است توسط مقامات محلی ارزیابی و پذیرش می شود. گفتنی است برخی از مدارس شبانه روزی انگلستان دارای آزمون های ورودی است و حتی ممکن است متقاضی ملزم به سپری کردن دوره زبان انگلیسی باشد.

مهمترین دغدغه دانشجویان بین المللی اخذ ویزا است. دانش آموزان ۴ تا ۱۷ سال جهت تحصیل در مدرسه شبانه روزی در انگلستان می توانند از طریق ویزای Tier 4 اقدام نمایند. دانش آموزان می بایست موارد زیر را داشته باشند:

 • پذیرش مدرسه
 • رضایت نامه از والدین
 • تمکن مالی

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و چگونگی اخذ ویزا می توانید به مطلب دبیرستان در انگلستان در وب سفارت سایت آریاناپارس مراجعه کنند.

کلام آخر

آریاناپارس به عنوان تنها مرکز مشاوره ایران که به صورت همزمان دارای مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور از وزارت کار و رفاه اجتماعی و مجوز اعزام دانشجو از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد به شما توصیه می کند برای هرگونه اعزام به خارج با کشور مقصد و شرایط زندگی در آن آشنا شوید.

منبع مقاله: English boarding schools

  اگه میخواهید بصورت رایگان مشاوره شوید همین حالا فرم زیر را پر کنید.

  2.7/5 - (4 امتیاز)
  دیدگاه ها

  14 پاسخ به “تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان”

  1. سلام.وقت بخیر .
   در مورد میشه راهنمایی بفرمایید؟

   • consultant گفت:

    سلام بله کارشو انجام میدیم
    درکنار تحصیلشون کورس زبانم میگذرونن زیر۱۸سال اجازه یکنفر همراه رو دارند

  2. ماجد گفت:

   سلام وخسته نباشید
   من یه پسر۱۴ساله دارم میخوام برای تحصیل بفرستمش انگلستان زبان هم در حد ابتدایی بلده ممنون میشم منو راهنمایی کنین

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    در صورت تامین هزینه تحصیل و زندگی در کشور انگلستان می توانید برای تحصیل فرزندتون در مدارس اقدام نمایید. در گام نخست باید مدرسه منتخب انتخاب و پس از آن روند ویزای تحصیلی طی می شود.

  3. مصطفی گفت:

   با تقدیم سلام.
   خواستار تحصیل پسر ۵ ساله ام در انگلیس هستم. لطفا نحوه پذیرش و هزینه مربوطه و شرایط آن را بفرمایید. سپاسگزارم.

   • مشاور آریاناپارس گفت:

    سلام
    شما باید در ابتدا با یکی از این مدارس جهت تحصیل در انگلستان مکاتبه نمایید و بعد از دریافت پذیرش برای پروسه ویزا اقدام کنید.هزینه تحصیل و زندگی به ازای یکسال حداقل ۲۵۰۰۰ پوند سالیانه می باشد.تا ۱۳ سالگی یکی از والدین نیز می توانند به عنوان همراه با فرزند خود باشند.

  4. جامعی گفت:

   سلام من دختر ی ۱۵ساله دارم که می‌خوام برای دبیرستان بفرستمش انگلستان ما اول با موسسه پیوند اظهار شدیم اما هزینه سالانه مدارسی که اونجا داشت سالانه صد به بالا بود امکان بورسیه یا حداقل چهار سال صد میلیون وجود نداره

  5. طاهرخانی گفت:

   سلام من دخترم ۱۳ساله است زبان انگلیسی تسلط داره می خوام بفرستمش برای تحصیلات دبیرستان انگلیس ایا از طریق بورسیه امکان پذیر هست یا بورسیه برای تحصیلات دانشگاهی هنوز ایلتس نگرفته چهار ساله کلاس زبان میره الان مرحله پروژک ۲فکرکنم دوسال باقی مونده تا تمام دوره ها رو کامل کنه ممنون میشم راهنمایی کنید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    تحصیل مدرسه در انگلیس با بورسیه همراه نیست . مدرک آیلتس نیاز نیست ولی سطح زبان میبایست به سطح آیلتس ۶ یا ۶٫۵ باشد . هزینه ها به عهده خودتان میباشد . همراه اجازه همراهی با دانش آموز را ندارد و باید ایشان به مدارس شبانه روزی روند . فاند فقط در دانشگاه معنی دارد

  6. امیر اشرفی گفت:

   سلام
   مناسبترین سن برای دخترم که بخوام برای تحصیل در یک کالج شبانه روزی با امکانات کامل و معتبر در انگلیس بفرستمش چه سنیه ؟
   ضمنا هزینه ماهیانش حدودا چقدره ؟
   ممنون

   • آریانا پارس گفت:

    سلام
    تحصیل مدارس در کشور انگلیس در هر سنی امکان پذیر میباشد . این موضوع بستگی به روحیه خود فرزند شما دارد وگرنه محدودیتی در تحصیل برای ایشان وجود ندارد . هزینه تحصیل و زندگی هر دانش آموز در سال چیزی حدود ۲۰ تا ۲۵ هزار پوند به طور میانگین خواهد بود

  7. ساناز گفت:

   سلا من متولد سال٧۶هستم یعنی الان١٩سالمه،فارغ التحصیل هستم و میخوام برای گذروندن دوری ای لول به انگلیس برم ولی گرفتن مدرک آیلتس خودش حدوداً یک سال طول میکشه،یعنی من برای سال٩٧میخوام برم انگلیس اون موقع٢٠ساله هستم میخواستم بدونم مدارس شبانه روزی منو پذیرش میکنن؟اصلا اون موقع کجا باید برم ای لول بخونم؟ممنون میشم اگه کامل و جامع توضیح بدید

   • آریانا پارس گفت:

    سلام. شما برای گذراندن دوره A Level در کالج های پزشکی می توانید اقدام نمایید. شرایط اقامتی شما در این کشور به صورت خوابگاه یا دیگر موارد امکانپذیر است. توجه داشته باشید که هر چه سریع تر برای گرفتن پذیرش اقدام نمایید بهتر است. نهایت سنی که شانس شما بالا باشد حدود ۲۱ است. برای بررسی بیشتر شرایط با مشاوران مؤسسه در ارتباط باشید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  شبکه های اجتماعی

  arrow up