شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

اخذ اقامت آفریقای جنوبی

اخذ اقامت آفریقای جنوبی و چگونگی دریافت آن سوالیست که ممکن است برای بسیای از افراد پیش آید که در این مقاله به چگونگی دریافت و روش های مختلف برای مهاجرت به آفریقای جنوبی می پردازیم. آفریقای جنوبی در قسمت کانونی و جنوبی قاره آفریقا قرار دارد. مردم این کشور به ۱۱ زبان صحبت می کنند که زبان رسمی و رایج مردم این کشور زبان انگلیسی می باشد.

این کشور از چند جهت با اقیانوس منجمد شمالی هند و اطلس احاطه شده است و از شمال با کشورهای مثل زیمباوه، لسوتو و سوازیلند همسایگی دارد.

آفریقای جنوبی کشوری صنعتی با فرهنگ غنی و سطح فرهنگی بالا می باشد چنانچه در چندسال گذشته توانسته استاندارد های فیفا را بدست آورد و میزان مسابقات جام جهانی در سال ۲۰۱۰ باشد. این کشور آب و هوایی گرم و استوایی دارد و دارای جنگل های انبوه می باشد.

کیپ تاون، پرتوریا و بلومنوش سه پایتخت این کشور هستند که جزوه مهم ترین شهرهای این کشور نیز به حساب می آیند. شهر ژوهانسبورگ پر جمعیت ترین شهر این کشور به حساب می آید زندگی در این شهر به نسبت ایران ارزان تر است.

هزینه های زندگی و یا تحصیل در این کشور از اهمیت بالایی بر خوردار است چرا که هر شخصی برای مهاجرت به هر کشوری باید هزینه های مورد نیاز را دقیق بداند تا بتواند برنامه ریزی لازم را جهت مهاجرت به کشور مورد نظر انجام دهد. واحد پول این کشور راند می باشد.

اخذ اقامت آفریقای جنوبی از طریق تحصیل

امروزه کشور آفریقای جنوبی به دلیل هزینه های پایین تحصیل و زندگی و البته انگلیسی زبان بودن دانشگاه های آن تبدیل به کشور مناسب جهت تحصیل شده است و دانشجویان امیدوارند که پس از اتمام تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان بتوانند شرایط کاری مناسبی را در این کشور تجربه کنند.

تمام مقاطع تحصیلی در آفریقای جنوبی برای علاقه مندان آمادگی پذیرش دارد افراد در مقطع لیسانس نیاز به Ielts6 و در مقطع فوق و دکتری به ترتیب به آیلتس ۶٫۵ و ۷ احتیاج دارند گرچه هزینه های زندگی در آفریقا پایین تر از کشورهای دیگر است.

ولی هزینه تحصیل در این کشور بین ۲۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ دلار می باشد که هزینه کمی به حساب نمی آید و افراد می توانند با این هزینه در برخی از کشورهای انکلیسی زبان دیگر نیز تحصیل کنند و مدارک معتبرتری را به دست آوردند افراد پس از تحصیل در این کشور می توانند جهت کار به کشورهای دیگر مهاجرت کنند و یا اینکه در خود این کشور به دنبال کار بگردند که البته به دلیل فرصت های شغلی مناسب در این کشور را برای تحصیل کرده ها این مکان ار می تواند جای مناسبی جهت کار و تحصیل دانشجویان باشد.

افراد پس از اتمام تحصیل در این کشور می توانند به جستجوی کار بپردازند و پس از پیدا کردن کار با توجه به فرصت های شغلی مناسب در این کشور می توانند چند سالی را در این کشور کار کنند و اقدامت دائم در این کشور را دریافت کنند.

اخذ اقامت آفریقای جنوبی از طریق کار

کشور آفریقای جنوبی از جمله کشورهایی است که از لحاظ اقتصادی توسط کشورهای پیشرفته جهان مثل انگلستان و آمریکا حمایت می شود این کشور با داشتن بنیه اقتصادی مناسب در کنار فرصت های شغلی مناسب و تمایل جهت حذب نیروی جوان و در عرصه های کاری موجب ایجاد یک فضای مناسب جهت کار آمورشی شده است.

زندگی و کار فرصت مناسبی برای افرادی که دارای تخصص های ویژه به خصوص در شته های مهندسی هستند می باشد از دیگر مزایایی کار آفریقای جنوبی انگلیسی زبان بودن این کشور است که بسیاری از افراد در این کشور این زبان محاوره می کنند و نکته بعدی اینکه آیلتس جزو مدارک مورد نیاز در این کشور نیست و تسلط فرد به صحبت کردن زبان انگلیسی جهت کار در این کشور کفایت می کند و این خود روال دریافت ویزا را راحت تر خواهد کرد.

آفریقای جنوبی لیست مشاغلی را دارد که بسیاری از رشته های مهندسی را علی الخصوص شامل می شود و پس از فرستادن مدارک شخصی به آفریقا و بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی و کار فرد مورد نظر موافقت با رشته و سوابق کاری به او ویزایی دربازه زمانی سه ماه تا ۵ ماه داده می شود و شخص پس از دریافت ویزا می تواند در این کشور به جستجوی کار بپردازد. و پس از پیدا کردن کار مد نظر ۳ تا ۵ سال کار کردن می تواند اقامت دائم این کشور را بدست آورد.

اخذ اقامت آفریقای جنوبی از طریق سرمایه گذاری

از راه های دیگر مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی می توان سرمایه گذاری در این کشور اشاره کرد. که اگر شخصی متقاضی راه اندازی کسب و کار در این کشور باشد می تواند مجوز کار را دریافت کند و پس از راه اندازه اندازی کسب و کار خود باید بتواند چند نفر از کشور را مشغول به کار کند.

و نیز باید ثابت کند که شخص می تواند حداقل الزامات یک سرمایه گذاری درست در آفریقا را داشته باشد پس می توان گفت که سرمایه گذاری و راه اندازه ی کسب و کار می تواند از دیگر راه های دریافت اقامت دراین کشور باشد.

پس افرادی که می توانند چه از راه تحصیل و کار و سرمایه گذاری وارد یکی از کشور های اقتصادی دنیا مثل آفریقا جنوبی شوند و با استفاده از فرصت های شغلی مناسب در این کشور بتوانند هم سرمایه خوبی را در این کشور برای خود فرآهم کنند و هم در کشوری انگلیسی زبان بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی بتوانند چند سال سابقه کار بین المللی را برای خود فراهم کنند.

افراد می توانند پس از دریافت اقامت و سپس پاسپور این کشور یا در این کشور بمانند و یا اینکه به کشوری دیگر مهاجرت کنند.

برچسب‌ها
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *