اخذ اقامت از طریق تولد فرزند

اخذ اقامت از طریق تولد فرزند

روش های مختلفی برای اخذ اقامت در کشورهای دنیا وجود دارد که اخذ اقامت از طریق تولد فرزند ابهامات خود را دارد.افراد با دانش از چگونگی اخذ اقامت می توانند شرایط لازم را مهیا کنند تا به خواسته خود برسند.

در حال حاضر زوج های زیادی قصد مهاجرت به کشورهای پیشرفته و توسعه یافته را دارند تا با فرزندار شدن،آینده درخشانی را برای فرزندان و در نهایت خودشان رقم بزنند.

بطور مثال می توان به والدین چینی اشاره کرد برای فرزنددار شدن هنگ گنگ را انتخاب می کنند تا از شرایط ویژه ی این کشور بهره مند شوند .بصورت معمول افراد برای کار و زندگی در هنگ کنگ امتیازات ویژه ای را باید فراهم کنند که در صورت متولد شدن در هنگ کنگ مستقیما می توانند از این شرایط بهره مند شوند.

کسب اقامت از دو طریق امکان پذیر می باشد که به تفضیل مورد بررسی قرار می گیرد.

۱ –اصل خون:

اصل خون( Jus Sanguinis )به شیوه ای از تابعیت اطلاق می شود که افراد بر اساس ملیت والدین خود می توانند ،شهروندی یک کشور را دریافت کنند.اکثر کشورهای اروپایی و استرالیا از این قانون تیعیت می کنند ودر صورت اقامت را به فرزندی که در کشور متولد شده اعطا می کنند که پدر یا مادر ملیت کشور مورد نظر را داشته باشند.

کشورهایی که در حال حاضر از اصل خون تبعیت می کنند در گذشته با فرزنددار شدن در خاک کشور خود به فرزندان اقامت می دادند ولی به علت جلو گیری از مهاجرت های غیر قانونی و کم کردنآمار مهاجرت،قوانین خود را تغییر داده وبا این امر فشار بروی مهاجران برای بازگشت به کشورشان استفاده می کردند.

۲-اصل خاک:

اصل خاک ( Jus Soli)یکی از شیوه های اخذ اقامت کشور هاست که بر اساس این اصل هر فردی که در کشور هایی که از قانون خاک تبعیت میکند ،فرزنددار شود میتواند برای فرزند خود اقامت یا شهروندی این کشور را دریافت کند .

در ارتباط با اصل خاک ،تفاوتی برای دولت های کشور های مورد نظر نمی کند که والدین از چه روش هایی وارد کشور می شوند .فرند این والدین می توانند طبق قوانین کشور اقامت کشور مورد نظر را اخذ کنند .

در قوانین اصل خاک نوشته شده که شامل دیپلمات نمی شود.

کشورهایی مثل استرالیا،فرانسه،آلمان،ایرلند،نیوزلند،آفریقای جنوبی و بریتانیا در گذشته از قانون خاک تبعیت می کردند ولی در حال حاضر بصورت معمول نیاز به اقامت دائم حداقل یکی از والدین در کشور مورد نظر می باشند.

مسلمااخذ اقامت از طریق تولد فرزند در کشور هایی که از قانون خاک تبعیت می کنند روش بسیار ساده ای برای ساختن آینده روشن فرزندان می شود ولی نکته حائز اهمیت چگونگی ورود به کشورها و قوانین پس از فرزند دار شدن است که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

کشورهایی همچون کانادا،آمریکا، آرژانتین،برزیل،پرو،پاناما،مکزیک،پاراگوئه،اروگوئه،ونزوئلا،گواتمالا، نکاراگوئه و… از این قانون پیروی می کنند. این نکته بدین معناست که افراد از هر طریق وارد کشورهای ذکر شده شوند و فرزند دار شوند می توانند اقامت فرزند را دریافت کنند .

افراد می توانند از روشهای مختلف همچون ویزای تحصیلی،ویزای توریستی،ویزای کاری و ویزای سرمایه گذاری وارد کشورهای ذکر شده شوند و اقامت خودرااز طریق تولد فرزند دریافت کنند .

علاقمندان میتوانند برای بررسی راههای ورود به کشورهای ذکر شده با مشاورین موسسه مهاجرتی آریانا پارس در ارتباط بوده واز تجارب این عزیزان بهره مند شوند وبا انتخاب روش درست به خواسته خود برسند .

افراد در صورت داشتن پاسپورت کشورهای آرژانتین کاستاریکا ،پاناما ،سنت کتسین ونویس ، اروگوئه و ونزوئلا اجازه سفر به کشورهای آمریکای مرکزی ، آمریکای جنوبی وشینگن را دارند که این نکته نقطه مثبت این کشورها می باشد .

در ارتباط با کشور گواتما لا این نکته حائز اهمیت می باشد که تمام شرائط ذکر شده . پابرجاست و فقط ممنوع حضوردر کشور مکزیک شامل دارندگان پاسپورت گواتمالا می شود .

دارندگان پاسپورت کشور نیکاراگئو فقط می توانند بدون ویزا برای کشورهای شنگن اقدام کنند .

آمریکاو کانادا از بهترین کشورهایی می باشند که از قانون خاکتبعیت می کنند،از همین رو شرایط ورود به این کشور ها دشوارتر از ما بقی کشور هاست.دلیل اصلی کشور آمریکا از انجام این کار بالا رفتن شمار مالیات دهندگان کشور است.لازم به ذکر افرادی که حتی خارج از کشور آمریکا می باشند مستلزم به پرداخت مالیات با توجه به درآمد های خود هستند.

در کشور آمریکافرزندان تا سن ۲۱ سالگی نمی توانند برای والدین خود اقدام کنند .پس اگر افراد بدنبال اخذ اقامت خود می باشند.زمان زیادی را باید منتظر بمانند.

در کشورهای ذکر شده برزیل شرایط ساده تری را برای والدین در نظر می گیرد که پدر و مادر یک پس از فرزنددارشدن می توانند اقامت برزیل را دریافت کنند.در کشور برزیل هزینه های متولد شدن فرزند نسبت به سایر کشورها کمتر است و خدمات خوبی هم به افراد تعلق می گیرد .

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد .موسسه آریانا پارس با به کار گیری و بهره گیری از چندین وکیل پایه یک دادگستری ایران با سوابق بسیار درخشان ، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *