موسسه مشاوره شغلی و کاریابی بین المللی آتیه پردازان و موسسه سفیران حامی با نام تجاری آریاناپارس، دارای مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره مجوز ۴۷۴۴۹۱ و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به شماره مجوز ۴۲/۴۸۹۹۸


شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

تحصیل در سوئد

شرایط تحصیل در سوئد

با توجه به بالا بودن سطح تحصیل در سوئد و همچنین زندگی در این کشور همه ساله افراد زیادی برای مهاجرت تحصیلی به سوئد و دریافت اقامت کشور سوئد اقدام می نمایند. عده زیادی از ایرانیان در سال های بین ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰ نائل به اخذ اقامت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری در سوئد گردیده اند. در سال ۲۰۱۱ قوانین مهاجرتی سوئد مانند چند کشور اروپایی دیگر نظیر هلند و دانمارک شامل تغییرات بسزایی شده است.

مهم ترین این تغییرات بازنگری در قوانین نظام آموزشی و مخارج تحصیلات در کشور سوئد می باشد. از این سال به بعد تحصیل در سوئد، مستلزم پرداخت هزینه گردید ولی کماکان تحصیلات در کشور سوئد مورد استقبال دانشجویان خارجی و به خصوص دانشجویان ایرانی علاقه مند به اخذ اقامت سوئد قرار دارد. چرا که این کشور از جمله کشورهای پیش رو در صنایعی نظیر مهندسی کامپیوتر، پزشکی و بسیاری دیگر از رشته ها می باشد و این حقیقت کشور سوئد را به بازاری بی نظیر جهت یافتن فرصت های شغلی پس از دوره تحصیل بدل کرده است.

دانشگاه های سوئد

دانشجویان برای تحصیل در سوئد می توانند برای ۳۸ دانشگاه موجود این کشور اقدام نمایند. دانشگاه های کشور سوئد در رتبه بندی جهانی از جایگاه مناسبی برخوردار می باشند، از جمله برترین دانشگاه های این کشور می توان به دانشگاه لند و دانشگاه KTH اشاره کرد.

دوره های تحصیلی در کشور سوئد در نوع برگزار می شود که دانشجویان متناسب با شرایط مورد نظر و خواسته های خود اقدامات لازمه را انجام می دهند.

 • دانشگاه ها که مدرک لیسانس، مدرک کارشناسی و دکترا را ارائه می دهند.
 • کالج های دانشگاهی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهند.

دانشجویان برای ورود به بازار کار، تحصیلات خود را در کالج های دانشگاهی سپری می کنند. از همین رو شانس کار پیدا کردن بیشتری دارند و می توانند پس از احراز شرایط موفق به اخذ اقامت کشور سوئد اقدام نمایند.

سال تحصیلی از آگوست تا ژوئن به دو ترم تقسیم می شود: پاییز (اوت تا اواسط ژانویه) و بهار (اواسط ژانویه تا ژوئن).

مقاطع قبل دانشگاه

آنچه دانش آموز جهت اخذ پذیرش در مقطع دبیرستان از کالج های این کشور باری ادامه تحصیل در سوئد نیاز دارد تقریبا شبیه مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش در دیگر کشور های جهان می باشد که شامل مدارک سوابق تحصیلی، مدارک دال بر تسلط به زبان انگلیسی (یا سوئدی)، توصیه نامه از دبیرستان سابق و مدارک شناسایی به همراه گواهی اثبات استطاعت مالی از یکی از بانک های ایرانی می باشد.

هزینه های تحصیل در کالج های سوئد تقریبا مشابه هزینه  تحصیل در کالج های آمریکا، انگلستان و کانادا می باشد و این هزینه مبلغی در حدود سالیانه ۱۳ تا ۱۵ هزار یورو که شامل هزینه های زندگی و تحصیل است، می باشد.

پروسه پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی کشور سوئد در مقطع دبیرستان توسط وکلای پایه یک دادگستری موسسه مهاجرتی آریاناپارس و با استفاده از روابط این موسسه با بسیاری از دانشگاه های و مراکز آموزشی کشور سوئد در زمانی کمتری از ۸ ماه و به صورت کاملا تضمینی صورت می پذیرد.

مقطع کارشناسی

طول دوره تحصیلات در مقطع لیسانس در دانشگاه های کشور سوئد همانند دیگر کشورهای اتحادیه اروپا، بین ۳ تا ۴ سال می باشد. بسیاری از رشته های تحصیلی در کشور سوئد به زبان انگلیسی ارائه می شود و سوئد یکی از معدود کشورهای غیر انگلیسی زبان است که در مقطع لیسانس کورس های بسیار زیادی را به زبان انگلیسی ارائه می نماید.

ذکر مطلب ذیل می تواند پارامتر تاثیرگذاری برای متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی در سوئد در دانشگاه های کشور سوئد قلمداد شود و این نکته چنین است که کشور سوئد شرایط بسیار مناسبی برای افرادی که در این کشور فارغ التحصیل می شوند محیا می سازد و ایشان را قادر می سازد که بلافاصله پس از اتمام تحصیل در مقاطع تحصیلی شانس بالایی در راستای یافتن شغلی بسیار مناسب را احراز کند فلذا موسسه مهاجرتی آریاناپارس تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های کشور سوئد را به دو دسته از علاقه مندان به مهاجرت توصیه می نماید:

گروه اول:

افرادی که می توانند هزینه های زندگی خود را از طریق اقوام و یا آشنایان خود کاهش دهند و یا به صورت کلی حذف نمایند. با حذف شدن هزینه زندگی دانشجویان می تواند با کار دانشجویی خود هزینه تحصیل خویش را فراهم نماید.

گروه دوم:

افرادی هستند که استطاعت مالی پرداخت هزینه های تحصیل در سوئد را دارا می باشند ولیکن کشور سوئد به دلیل شرایط اقامتی مناسبی که دارا می باشد مورد توجه ایشان است. علاوه بر دارا بودن شانس اخذ فرصت شغلی در کشور سوئد با توجه به اینکه مدرک تحصیلی ایشان به زبان انگلیسی بوده است می توانند کشورهای اتحادیه اروپا و آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند و انگلستان شرایط بسیار ویژه ای جهت اخذ اقامت این کشورها را کسب نماید. چرا که در بسیاری از کشورها، داشتن مدرک تحصیلی از دانشگاه های معتبر اروپا جزو فاکتور های تاثیر گذار در سیستم های امتیازبندی جهت اخذ اقامت این کشور ها می باشد.

مقطع کارشناسی ارشد در سوئد

با توجه به رتبه بسیار مناسب چند دانشگاه معتبر کشور سوئد نظیر دانشگاه های استکهلم، چالمرز، گوتنبرگ، لوند، اوپسالا، کی تی اچ در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند و نوع دولت سوئد که سوسیالیستی است، افراد از شرایط بسیار مناسبی در زمینه های اقتصادی و بخصوص آینده شغلی در این کشور برخوردار می باشند، این کشور همواره مورد توجه بسیاری از متقاضیان اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع فوق لیسانس قرار گرفته است.

طول دوره تحصیلات در مقطع فوق لیسانس در کشور سوئد در همه رشته ها بین ۱ تا ۲ سال می باشد. کشور سوئد می تواند مقصد بسیار مناسبی جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای افرادی باشد که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا و بهره مند شدن از شرایط استثنایی کشور سوئد در این مقطع باشد.

مقطع دکترا

کشور سوئد همانند سایر کشورهای پیشتاز در بحث تحصیل، به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع دکترا، توجه ویژه ای دارد و جهت پرداخت مخارج تحصیل ایشان، شرایط ویژه ای را جهت تسهیل طول دوره دکترا در سوئد فراهم آورده است.

بصورت کلی تحصیلات در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور سوئد به ۲ صورت تحصیل با بورسیه تحصیلی سوئد و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه دانشگاه را شخصا پرداخت می کند، صورت می پذیرد.

تحصیل در شرایطی که دانشجو مستلزم به پرداخت هزینه در دانشگاه های کشور سوئد می باشد، همانند اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس کشور سوئد می باشد ولیکن در این مطلب شرایط لازم جهت اخذ فرصت تحصیل در مقطع دکترا به همراه اخذ بورسیه تحصیلی سوئد می پردازیم.

با توجه به این نکته که کشور سوئد برای افرادی که در مقطع دکترا در این کشور مشغول به تحصیل هستند، حقوقی ماهیانه به میزان تقریبا ۲۳۰۰ هزار دلار را مدنظر قرار می دهند، فلذا دانشجویان ایرانی رقابت بسیار سختی را در راستای اخذ بورسیه دکترا در کشور سوئد در پیش دارند.

 • تحصیل در سوئد با بورسیه تحصیلی

 1. مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر
 2. اخذ مدرک دال بر تسلط کافی زبان انگلیسی (حداقل آیلتس  ۶٫۵)
 3. جلب نظر یک استاد مشاور (supervisor) که تز دکترا فرد را پشتیبانی نماید.
 4. داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی، کتاب و …

داشتن همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده، می توان در راستای افزایش شانس فرد در جهت اخذ پذیرش نقش بسزایی ایفا نماید.

بسیاری از رشته های مهندسی در مقطع دکترا در کشور سوئد به زبان انگلیسی ارائه می شوند. موسسه زبان آریاناپارس با ارائه دوره های کوتاه مدت زبان انگلیسی، این مژده را به علاقه مندان تحصیل در سوئد با زبان انگلیسی را می دهد که می توانند با شرکت در این دوره ها در کمترین زمان ممکن بهترین نتایج را در آزمون آیلتس بدست آوردند.

حق کار و هزینه های تحصیل در سوئد

دانشجویان در حین تحصیل در سوئد می توانند به صورت پاره وقت مشغول به کار باشند. دانشجویان متناسب با مقطع تحصیلی بین ۱۰ تا ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار دانشجویی خواهند داشت. این نکته بدین معناست که دانشجویان کارشناسی ۱۰ ساعت، دانشجویان کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت و دانشجویان دکترا ۳۰ ساعت در هفته حق کار دانشجویی دارند. میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی می تواند بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.

 • هزینه های تحصیل

دانشجویان برخلاف سال های گذشته که قادر بودند در بهترین دانشگاه های سوئد به صورت کاملاٌ رایگان تحصیلات خود را ادامه دهند از این زمان به بعد ملزم به پرداخت هزینه هایی که تقریبا معادل ۸ تا ۱۵ هزار یورو در سال می باشد. میانگین هزینه های تحصیل در رشته های مختلف به شرح زیر است.

 1. دانشجویان علوم اجتماعی و علوم انسانی: در حدود سالیانه ۶۵۰۰ تا ۹۲۰۰ یورو در سال
 2. برای برنامه های علوم فنی و علمی: در حدود سالیانه ۱۰۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ یورو در سال
 3. دانشجویان معماری و طراحی: در حدود سالیانه ۱۵۰۰۰ تا ۲۲۰۰۰ یورو در سال

 • هزینه های زندگی

سوئد یکی از کشورهایی است که بیشترین مالیات را در اروپا دارا می باشد. هزینه های زندگی در سوئد برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۶۰۰  تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل در سوئد می باشد.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی سوئد

به صورت معمول دانشجویان برای ادامه تحصیل در کشور سوئد باید برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور و پس از آن برای دریافت ویزا اقدام نمایند. دانشجویان برای اخذ پذیرش، مستنداتی را ارائه می دهند که متناسب با شرایط خاصه شده دانشگاه متفاوت می باشد. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش:

 • سوابق تحصیلی
 • مدرک زبان
 • پاسپورت
 • توصیه نامه، انگیزه نامه و رزومه

به صورت معمول دانشجویان بین المللی برای ارسال مدارک به دانشگاه های کشور سوئد مبلغی در حدود ۱۰۰ یورو برای پردازش مدارک پرداخت می کنند. دانشجویان پس از اخذ پذیرش از دانشگاه، مدارک لازمه برای مراجعه به سفارت را آماده و وقت مصاحبه را دریافت می کنند.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. برند آریاناپارس که تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور را فراهم آورده است.

5/5 ( 2 نظر )
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

583 پاسخ به “تحصیل در سوئد”

 1. مژده گفت:

  سلام خانم ۳۱ ساله هستم مجرد لیسانس معماری از دانشگاه ازاد دارم ۵ سال سابقه کار هم دارم زبان انگلیسی هم در حد متوسطم خیلی ادامه تحصیل برام مهم نیست آیا میتونم ویزای کار بگیرم؟راحت میتونم کار پیدا کنم؟برای اقدام چقدر سرمایه لازم دارم؟

 2. ویدا افضلی گفت:

  سلام خسته نباشین
  من سال آخر مقطع لیسانس رشته ژنتیک هستم تا الان معدلم ۱۵ بوده و همزمان هم برای مدرک PTE 65 دارم اقدام میکنم
  میخواستم ببینم که میتونم برای مقطع فوق لیسانس با این شرایط برای سوئد اقدام کنم؟

 3. ندا طباطبایی گفت:

  سلام ،من ۱۸ سالمه و میخوام اقدامات لازم رو از الان انجام بدم که برای بعد از لیسانس به سوئد مهاجرت کنم هم تحصیلی هم شغلی، امسال دیپلم رشته ی ریاضی فیزیک میگیرم اما علاقه دارم که در رشته ی روانشناسی تحصیل کنم، اما خیلی شنیدم که مدرک این رشته رو در کشور های دیگه قبول ندارند،
  و میخواستم بدونم که چه پیشنهادی برای من دارید که از همین الان برای مهاجرت توشه جمع کنم. ممنون :)

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما هم می توانید برای مقطع کارشناسی و هم برای ارشد برای کشور سوئد اقدام نمایید. در مقطع کارشناسی اکثریت رشته ها به زبان سوئدی می باشد.

 4. رضا گفت:

  سلام و خسته نباشیدمن ۴۰ سالمه و متاهل هستم و لیسانس علوم اقتصادی از دانشگاه آزاد با معدل ۱۲٫۵ دارم
  می خواستم بپرسم برای من امکان تحصیل در مقطع ارشد در سوئد وجود دارد
  خیلی ممنونم

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کشور سوئد سن شخص و گپ تحصیلی, بسیار حائز اهمیت است.البته معدل شما نباید کمتر از ۱۴ جهت اقدام و گرفتن پذیرش باشد.

 5. ربابه گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  بنده خانمی سی و یک ساله هستم که به تازگی مدرک کارشناسی ارشد آموزش محورم رو در رشته مهندسی صنایع از دانشگاه غیرانتفاعی با معدل ۱۴:۷۳ گرفتم
  مدرک ادونس زبان دارم. هنوز برای آیلتس اقدام نکردم ولی میدونم میتونم نمره ۶٫۵ رو دریافت کنم
  میخوام ببینم میتونم برای ارشد مجدد تو کشوری اقدام کنم و البته چون متاهل هستم همسرم هم به واسطه من بتونه بیاد
  با سرمایه ای حدود ۱۲۰ میلیون تومن

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   امکان اقدام برای شما در مقطع ارشد می باشد. با توجه به بودجه ی خود, شما می توانید برای کشور های هزینه تحصیل رایگان مثل آلمان, فرانسه, اتریش و یا هزینه ی کم مثل لهستان و ایتالیا اقدام نمایید. البته برای اینکه بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید تمامی شرایط شما باید به صورت کامل بررسی شود.

 6. حمیدرضا گفت:

  سلام.من و همسرم میخوایم برای دوره های زبان انگلیسی بدون مدرک زبان درسوئد اقدام کنیم.میخوام بدونم چه شرایطی باید داشته باشیم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شانس ویزای زبان به تنهایی برای کشور سوئد کم می باشد. چنانچه قصد مهاجرت دارید بهتر است از طریق های دیگر مثل تحصیلی اقدام نمایید.

 7. Abolfazl گفت:

  با سلام
  من کلاس نهم هستم ایا میتوانم برای ادامه تحصیل به سوئد بروم ؟
  ایا میتوانیم با خرج انها برویم ؟

 8. امير گفت:

  با سلام
  من قصد تحصيل در مقطع ارشد با هزينه ي خودم رو دارم. رشته مهندسي صنايع. معدل ١٥.٥ دانشگاه دولتي، مدرك ايلتس ٦.٥، و در مرحله تبديل پايان نامه كارشناسي به مقاله هستم اما تا قبل از ١٥ژانويه كه اكثر ددلاين ها در اين تاريخه، اماده نميشه.همچنين در حال خوندن زبان سوئدي هستم.
  ايا من ميتونم براي دانشگاه هايي مثل اوپسالا، چالمرز، لينشوپينك و مشابه اقدام كنم يا خير؟ ايا شانسي براي پذيرش در اين دانشگاه ها وجود داره؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   امکان گرفتن پذیرش در مقطع ارشد در کشور سوئد برای شما می باشد.شرایط پذیرش هر یک از دانشگاه ها را شما می توانید در سایت هر یک از دانشگاه ها ملاحظه نمایید.

 9. ز.حیدری گفت:

  سلام من ۲۲ سالمه و لیسانس معماری داخلی از دانشگاه سوره دارم ، معدلم ۱۷.۵۰ است حدود ۱ سال سابقه کاری مرتبط دارم و درحال خوندن برای امتحان آیلتس هستم سعی بر گرفتن پذیرش برای مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه kth دارم در رشته architectual lighting design ولی تو یکی از سایت ها خوندم که کشور سوئد مدرک دانشگاه های غیر انتفاعی رو قبول نداره آیا این درسته ؟ و من باید چه شرایط دیگری فراهم کنم تا شانس گرفتن scholarship رو ببرم بالا ؟ بعد از خوندن مقطع ارشد میشه بالافاصله شروع به تحصیل مقطع دکترا کنم ؟ ممنون از کمکهاتون

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای اینکه مطمئن شوید دانشگاه های کشور سوئد مدرک شما را می پذیرند باید مدارک به دانشگاه ارسال شود.چنانچه بعد از مقطع ارشد قادر به گرفتن پذیرش در مقطع دکتری باشید به راحتی می توانید بلافاصله شروع به تحصیل در این مقطع نمایید.

 10. kamyar گفت:

  سلام ببخشید میخواستم بپرسم که آیا میتوان در دوره دبیرستان بورسیه گرفت و در سوئد ادامه تحصیل داد؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   بیشتر بورسیه ها به مقطع دکتری اختصاص پیدا می کند.ممکن است در این مقطع یک کمک هزینه ی کمی در شرایط خاص بابت تحصیل به شما داده شود.

 11. مهران گفت:

  با سلام
  آیا امکان تحصیل کارشناسی معماری در دانشگاه های سوئد به زبان انگلیسی هست؟

 12. sama گفت:

  اگه کسی بخواد پزشکی رو تو سوئد بخونه کدوم دانشگاه خوبه ؟ و شرایط تحصیلش چجوریه و چه اقداماتی باید انجام بده ؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت را می توانید از خود سایت وزارت بهداشت ملاحظه نمایید. تمامی مدارک مورد نیاز برای ورود به رشته ی پزشکی در خود سایت دانشگاه درج شده است.

 13. سحر گفت:

  من لیسانس کامپیوتر دارم با 7 سال سابقه کار (بیمه) و همسرم معلمه لیسانس کامپیوتر و ارشد روانشناسی صنعتی سازمانی.
  می خوام از طریق پذیرش دانشجویی، مهاجرت بگیرم.
  ترجیحم اینه که تو رشته کامپیوتر نباشه.

  بهتره کدوممون اقدام کنیم؟ آیا امکان تغییر رشته هست برای ارشد؟ منظورم برای گرفتن فاند هستش.
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   معمولا بورسیه ها به مقطع دکتری اختصاص پیدا می کند شرایط سنی گپ تحصیلی بودجه ی شما و….. می تواند تاثیر زیادی در انتخاب مقصدتان داشته باشد. امکان تغییر رشته در مقاطع بالا معمولا نمی باشد.

 14. مهسا گفت:

  سلام شرایط تخصیلی برای دبیرستان چطور است ایا باید دبیرستان را در ایران تمام کنیم یعنی دیپلم داشته باشی؟

 15. مهران گفت:

  سلام وقت بخیر بنده دانشجوی ارشد مشاوره خانواده از دانشگاه علوم تحقیقات دانشگاه آزاد هستم و تا ۳۱ شهرماه ۹۸ فارغ التحصیل می شوم.لیسانسم هم رشته راهنمایی و مشاوره از دانشگاه ازاد شهر دزفول بوده و هنوز سربازی هم نرفتم و یک سال جا دارم چون پیوسته و لیسانسمو ۷ ترمه تموم کردم و معدل ارشدم تا اکنون ۱۸/۵۰ می باشد .
  دو مقاله بین الملی دارم و تا مدتی دیگر بر سایت سیویلیکا قرار میگیرند و مقاله دیگریم در دانشگاه علامه طباطبایی در همایش اکسپت شده و به دنبال مقالات دیگر هستم و میخواهم برای دکترا به سوئد اقدام کنم لطفا راهنماییم کنید؟
  مجرد هستم و ۲۳ سال دارم

 16. علی گفت:

  سلام من 32 سالمه میخوام برای یه رشته انگلیسی زبان تو مقطع لیسانس اپلای کنم شرایط سنی برای دانشگاه مهم هست؟ دوم اینکه دانشگاه فقط یه اسکن از مدرک آیلتس میخواد صحتشو چجوری متوجه میشن و اینکه سفارت سوئد تو تهران برای دادن ویزای دانشجویی اصل مدرک آیلتسو میخوان؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام اگر شما تا الان لیسانس نگرفتید متاسفانه نهایتا تا سن 24 سال بتونید برای لیسانس اقدام کنید.شما باید اصل مدرکتون رو هم همراهتون داشته باشید.

 17. راحله افضلی گفت:

  سلام من برای مقطع دکتری در رشته باکتری شناسی خواهان تحصیل در کشور سوئدم .فوق لیسانس باکتری شناسی دارم با معدل هجده . ولی مدرک زبان ندارم و میخوام از دوره شش ماهه آموزش زبان انگلیسی در سوئد استفاده کنم .این کار شدنیه؟ واینکه برای فرستادن درخواست رزومه باید به کجا ایمیل بزنم؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام برای کالج زبان انگلیسی در سوئد متاسفانه شانس ویزا ندارید و باید 6.5 آیلتس رو اینجا بگیرید.و برای دکترا باید رزومه تحصیلیتون قوی باشه.مقاله isi باید داشته باشید.

 18. فرناز گفت:

  شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در سوئد را خواستم دانشجوی سال اخر دندانپزشکی هستم لطفا راهنمایی فرمائید متشکرم

  • آریاناپارس گفت:

   سلام برای اینکه مدرک شما مورد ارزیابی قرار بگیره باید ازمونی بدید به زبان اون کشور و براساس سیلابس درسی کشور مقصد تا بتونید کار کنید یا تخصص بخونید.که متاسفانه در ایران زبان سوئدی نمیتونید یاد بگیرید و مدرکش رو دریافت کنید.

 19. ملیکا گفت:

  سلام من 20 سالمه و دانشجوی ترم 3 حسابداری از دانشگاه ازادم معدلمم تا الان 18/78 زبانم در حد متوسط میخواستم بدونم با شرایطی ک من دارم امکانش هست که برای ادامه تحصیل ب کشورای دیگه برم؟اگه هست کدوم کشور؟

  • آریانا پارس گفت:

   میتونید درکشور انگلستان پذیرش تحصیلی بگیرید بازنیاز هست شرایط شما دقیق تر بررسی بشه.سلام شما اگر مدرک 6.5 ایلتس اکادمیک رو داشته باشید در مقطع لیسانس

 20. Ali گفت:

  سلام بنده فوق لیسانس شیمی تجزیه از دانشگاه معتبر دارم با معدل ۱۶ و میخواستم برای دکترا در سوئد اقدام کنم ؛ هزینه برای بنده به چه صورت می باشد؛ ؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام شما برای اینکه بتوانید برای مقطع دکتری در سوئد که عضو حوزه ی اسکاندیناوی است اقدام نماییدنیازمند داشتن رزومه ی تحصیلی قوی می باشید که این رزومه ی قوی شامل مقالات بین المللی آیلتس بالای 6.5 معدل بالای 17 و …. می باشد

 21. مریم گفت:

  سلام . من کارشناسی مامایی با 33 سال سن . و 8 سال سابقه کار در بهداشت می باشم.در صورت ادامه تحصیل برای ارشد در سوئد می توانم اقدام کنم.

 22. محمد گفت:

  باسلام
  من فوق دیپلم رشته ساخت و تولید (ماشین ابزار) از دانشگاه دولتی اصفهان دارم . بورسیه تحصیلی میتونم بگیرم ؟ زبان هیچی بلد نیسم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام برای کشور ایتالیا برای کارشناسی می توانید برای بورس dsu اقدام نمایید.و حتما باید مدرک زبان داشته باشید.

 23. ولی گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  بنده لیسانس حقوق از دانشگاه آزاد با معدل 16/21 دارم. 30ساله هستم و متاهل و دو فرزند چهار و دو ساله دارم. با این شرایط در کدام کشورهای اروپایی امکان ادامه تحصیل رایگان و اخذ اقامت به همراه خانواده را می توانم داشته باشم؟ مدرک زبان ندارم و در حال یادگیری زبان هستم. با بودجه حدودا سیصد میلیونی ویزای تحصیلی کدام کشور را می توانم راحت بگیرم؟ چقدر طول می‌کشد تا ویزا بگیرم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام کانادا کشوری می باشد که شما می توانید برای مقطع فوق لیسانس اقدام نموده و همزمان برای ویزای همراه نیز درخواست دهید.

 24. پروانه گفت:

  لیسانس مامایی از دانشگاه شیراز هستم و ۲۳ سال سابقه کار در ایران دارم.واسه ادامه تحصیل در رشته ژنتیک و ناباروری در سوئد چگونه باید اقدام کنم.و اینکه اگه بخواهم پناهنده بشم جگونه خواهد بودمن

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شرایط سنی و گپ تحصیلی شما بسیار مهم می باشد . کار های مربوط به پناهندگی به دلیل غیر قانونی بودن توسط موسسه ی ما انجام نمیگیرد.

 25. نشمیل گفت:

  سلام دوست عزیز.من برای دکترا و فاند با این رزومه میخوام اقدام کنم چقدر شانس دارم.
  ۱- کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی با معدل ۱۲/۷۸
  ۲-کارشناسی ارشد زبان شناسی با معدل ۱۵ از دانشگاه روزانه اصفهان
  ۳-مدرک b1 آلمانی،b1 فرانسه و آیلتس۷
  ۴-سه تا مقاله ای اس ای
  ۵-ده سال سابقه آموزش زبان انگلیسی
  ۶-و تازه زبان سوئدی رو شروع کردم و دارم خیلی عالی پیشرفت میکنم چون قبلش سه تا زبان خوندم.به نظرتون شانسم برای دکتری چقدره؟با توجه به اینک معدلم پایین هست آیا گرفتن آیلتس بالاتر و مقالات بیشتر میتونه معدل پایین من روبپوشونه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   قطعا شما هر چقدر تعداد مقالاتتون بیشتر باشد شانس گرفتن بورسیه برای شما بیشتر می شود.معدل شما نیز بسیار مهم می باشد. البته همه چیز بستگی به استاد راهنمای شما دارد در صورت پذیرفته شدن از جانب استاد راهنما شما می توانید بورسیه دریافت نمایید.

 26. Aida گفت:

  سلام.
  من 16 سال دارم و در مقطع دهم درس می خوانم. رشته ام تجربی است و آیتلس 6 انگلیسی را دارم و می خواهم بورسیه ی دبیرستان های سوئد شوم.معدل نهم 19.81 است و در مدارس نمونه دولتی درس خواندم.برای پشتیبانی و یادگیری زبان سوئدی دو خاله ی من در سوئد هستند.آیا به دلیل سن کم من پدر و مادرم میتوانند با من باشند؟
  و امکان تحصیل من در سوئد چقدر است؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام امکان گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی می باشد. معمولا بورسیه ها به مقاطع بالاتر مخصوصا دکتری تعلق میگیرد.

 27. حسن گفت:

  سلام من لیسانس برق هستم با معدل 14,مدرک ccna سیسکو و در حال گرفتن ccnp سیسکو و دارای مدرک ایلتس 7 همچنین چند ساله بصورت مستقل کار میکنم مایکروسافت هم کامل بلدم و کلی کار کردم باهاش اما فقط مدرک ایرانو از مایکروسافت دارم و سنم 28 ساله با این شرایط میتونم ویزای تحصیل یرای سوید در رشته برق یا it بگیرم

 28. سمیه گفت:

  سلام من لیسانس پرستاری دارم با معدل 18/65 با 11 سال سابقه کار دولتی .متاهل هستم و همسرم دیپلم فنی دارند یک پسر دو سال ونیمه دارم جهت اخذ ویزا برای سوئد شرایط دارم با توجه به نیاز به نیروی کار پرستاری در سوئد؟

 29. sarvenaz گفت:

  سلام خسته نباشید . من دانشجوی سال آخر کارشناسی رشته حسابداری دانشگاه آزاد هستم معدل کلم فعلا 16 است بعد از گرفتم مدرک کارشناسی و همچنین گرفتم مدرک آیلتس 7 شانش اخذ ویزای تحصیلی برای مقطع ارشد چقدر است ؟؟

 30. اشکان گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید:
  درباره ی اخذ ویزای تحصیلی ازتون سوال داشتم
  من کلاس سوم دبیرستان (یازدهم)هستم میخوام بدونم که میتونم اقدام کنم برای ادامه تحصیل در سوئد…چون قبل از مشمول به سربازیم میخوام اقدام کنم ………ممنون میشم راهنماییم کنین

  • آریانا پارس گفت:

   سلام سوئد برای مقاطع زیر دیپلم خیلی سخت پذیرش و ویزا می دهد ولی شما می توانید برای کشورهایی مثل انگلستان کانادا اقدام نمایید.

 31. شادی هادی نژاد گفت:

  با سلام.

  من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی با معدل 15 دانشگاه ازاد تهران هستم.
  فوق لیسانس رو آموزش زبان انگلیسی پیام نور میخونم.میخواستم بدونم شرایط پذیرش برای من در رشته زبانشناسی linguistics به چه صورت هستش.ایا برای فوق لیسانس اقدام کنم راحت تر میتونم برم یا دکتری.ایلتس 7 هم دارم.ممنون میشم راهنماییم کنین.در مورد هزینه هاشم راهنمایی میخواستم.اینکه میتونم فاند داشته باشم یا نه

  • آریانا پارس گفت:

   سلام پروسه ی فوق لیسانس نسبت به دکتری سریعتر می باشد ولی شما برای هر دو مقطع می توانید اقدام نمایید.

 32. النا گفت:

  باسلام
  باداشتن اقوام میتوان ویزای تحصیلی در در مقطع لیسانس در دانشگاههای سوئد گرفت که هزینه های تحصیلی رایگان داشته باشه .

  • آریانا پارس گفت:

   سلام نه متاسفانه امکانش نیست.شما باید مدرک 6.5 ایلتس اکادمیک داشته باشین تا بتونید در دانشگاه های سوئد پذیرش تحصیلی بگیرید.و مستلزم پرداخت هزینه هستش.

 33. لیلی گفت:

  سلام لطفا برای گزینه هایی که در پایین قید شده شانس پذیرش برای دوره دکترا در رشته زبان انگلیسی و یا زبان شناسی کاربردی البته با اسکالرشیپ در یکی از دانشگاههای معتبر کشور سوئد رو اعلام بفرمایید.سپاس
  1. مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه ازاد
  2. مدرک کارشناسی ارشد در رشته زبان انگلیسی از دانشگاه ملی کشور مالزی
  3. شرکت در 2 کنفرانس بین المللی در استانبول
  4. چاپ سه مقاله علمی در ژورنالهای خارجی و یکی دیگر که در مرحله چاپ است
  5. اخذ مجوز تاسیس مرکز زبان و سابقه تدریس و ترجمه به مدت 10 سال در دانشگاههای داخلی و مراکز اموزشی زبان
  6. 2 سال سابقه تحصیلی دوره دکترا در دانشگاه ملی مالزی رو داشتم که بنا به دلایل شخصی انصراف دادم.
  7. دارای پروپزال اماده برای ارائه به دانشگاه
  در حال حاضر در صدد اخذ مدرک ایلتس هستم. با این اوصاف چقدر شانس اخذ پذیرش رو دارم؟ این پروسه چقدر زمان بر است؟ بنده متاهل و داری یک دختر 14 ساله نیز میباشم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   دوست عزی شرایط شما نیز شرایط ایده آلی برای پذیرش هست حد اقل به طور کلی اما اینکه چه دانشگاهی با شما برای بورسیه اقدام نماید بستگی به مقالات شما کیفیت آن و نهایتا اخذ تاییدیه از سوپروایزر هست . تا زمانی که مقالات ارائه نشوند تقریبا میشود گفت پیش بینی از میزان بورسیه و یا اینکه کدام دانشگاه میشه اقدام کرد نمیتوان داشت ..ولی در کل برای اخذ بورسیه شرایط شما بسیار ایده آل است

 34. سپيد گفت:

  سلام من رشته ام هنر گرافيك بوده الان براي فوق ليسانس ميخوام براي سوئد اقدام كنم ، دو تا هم فرزند دارم ٢ ساله و ٤ ساله يه همراه همسرم ، بنظرتون امكانپذير هست ؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام اگر مدرک زبان داشته باشین 6.5 IELTS میتونید پذیرش تحصیلی بگیرید اما اجازه ورود همزمان همراه رو ندارین.

 35. مهدی گفت:

  سلام ببخشید من بخاطر کار درسم کنار گذاشتم اکگه بخوام دوباره ادامه ای تحصیل بدم میتونم برا ادامه اش به سوئد برم واونجا ادامه ای تحصیل کنم 27 سالم هستش

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در چه مقطعی از درس انصراف دادید اگر لیسانس را دارید احتمالا برای ارشد میتوانید اقدام نمایید

 36. مریم گفت:

  سلام . من 36 ساله و لیسانس مامایی از دانشگاه علوم پزشکی دارم با معدل 16/78 و سابقه دوازده سال کار مامایی دارای یه فرزند یکساله
  شنیدم که کشور سوید پذیرش ماما داره لطفا بفرمایید از چه طریق میشه اقدام کرد

  • آریانا پارس گفت:

   برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس و سوئد اجازه ورود همزمان همراه روبهتون نمیده. سلام شما نهایت تا سن 34 سال شانس ویزا دارید

 37. مرتضی سپهری گفت:

  سلام.
  من ۴۴ سال دارم.فارغ التحصیل رشته کارشناسی ارشد مکانیک(تبدیل انرژی ) با معدل ۱۸/۱۶ از دانشگاه آزاد اراک هستم.من رشته ای تحصیلی خودم را خیلی دوست دارم.مدرک زبان ندارم.ولی زبانم خوبه.آیا برای من امکان تحصیل در دکترای سیستم های انرژی به صورت رایگان و بورسیه وجود دارد. اکر وجود دارد در کدام کشور؟تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای بورسیه دکتری هر کشوری که شرایطش را داشته باشید امکان پذیر است ولی برای اخذ بورسیه دو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی و نه استانی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا 7 هست هر چند نظر استاد بسیار تعیین کننده است

 38. مریم25 گفت:

  سلام و خدا قوت
  من 25 سالمه و لیسانس معماری با معدل 18.75 از دانشگاه غیر انتفاعی هستم سابقه کاری 3 ساله دارم ولی تو دفاتر مهندسی معتبری نبوده.مدرک های فنی حرفه ای فتوشاپ و تیریدی مکس و اتوکد دارم ولی متاسفانه مقاله ای ندارم که اگر اوکی بشه میتونم اقدام کنم و پیگیر باشم و زبان هم مدرکی ندارم
  سوال اولم میتونم برای بورسیه شدن تو یکی از دانشگا های سوعد اقدام کنم و شرایطش چیه برای بورسیه که من برای سال اینده اماده کنم
  سوال دوم به نظر شما من ارشد رو ی دانشگاه دولتی ایران با معدل خوب بخونم برای دکتری اقدام کنم بهتره یا برای ارشد هم برم سوعد؟
  سوال سوم ام اینه که نمیشه مدرک زبان نداشت و رفت؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ بورسیه در سوئد دو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی و نه استانی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا 7 هست . بورسیه تحصیلی هم اکثرا در مقطع دکتری معنا پیدا میکند و نه در مقاطع دیگر
   پیشنهاد میشود برای ارشد اقدام نمایید تا شرایط پذیرش بهتری داشته باشید

 39. سعید گفت:

  با سلام
  من فرزندم امسال در دبی دیپلم IB گرفته و قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاههای سوید رو داره اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید در ضمن مشکل زبان انگلیسی هم نداره
  ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام اخذ ویزای تحصیلی در مقطع پزشکی در کشور سوئد نیاط مند ارائه مدرک زبان سوئدی هستند در این صورت شانس دارند که اقدام نمایند

 40. لیلا گفت:

  سلام. پس از کلی پرس و جو دانستم که سوئد یکی از کشورهایی است در آن برای ادامه تحصیل نیازی به محدودیت سنی نیست. من لیسانس معدل 17:38 دانشگاه آزاد هستم در رشته اموزش زبان انگلیسی. لطفا در مورد رشته های ارشد و شرایط ادامه تحصیل در رشته های مرتبط به رشته خود من توضیح بفرمایید.
  با سپاس

 41. سمانه صیف گفت:

  درود بر شما و سپاس از راهنماییهاتون
  بنده 35 سالمه.متأهل.فوق دیپلم حسابداری با معدل 13 از دانشگاه آزاد و لیسانس مترجمی زبان با معدل 18.80 از دانشگاه غیر انتفاعی.درحال گذروندن کلاس آیلتس برای نمره 6.5 هستم.جاهای مختلفی کار کردم از جمله دو سال توی یک روزنامه معتبر ایران.میخواستم بدونم با این شرایط میتونم اقدام کنم برای مقطع ارشد در دانشگاه های سوئد?و اینکه حتما باید رشته ی انتخابیم مرتبط با دو مقطع قبل باشه یا امکان انتخاب دارم?همسرم میتونه اونجا کار کنه?لطفا بفرمایید بازار کار چه رشته هایی بهتر هست.ممنونم از لطف شما.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام خدمت شما دوست عزیز :
   برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور سوئد در مقطع اررشد شما برای انتخاب رشته در ورتی دستتان باز است که زیر شاخه رشته خودتون را انتخاب کنید یعنی رشته ی مقطع لیسانس پیشنهاد میشود تغییر رشته در اینجا نشود و ممکن است شانس ویزا پایین بیاید. یه موضوعی نیز خدمت شما عرض کنم : بردن همراه در این مقطع در شش ماه اولhttps://arianaabroad.com/%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF/ امکان پذیر نمیباشد .

 42. حامد گفت:

  من لیسانس مکانیک فردوسی مشهد ۱۵.۹
  ارشد تبدیل انرژی شریف ۱۶.۳
  یک مقاله ای اس ای
  ایلتس ۶.۵
  مقطع دکترا مستقیم پذیرش میشم؟؟
  Kth یا lund یا chalmers
  چقد حقوق ماهیانه دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام و درود برشما دوست عزیز.
   برای اخذ ویزای تحصیلی در کشور سوئد در مقطع دکترا همچنین اخذ بورسیه شما باید رزومه بسیار قوی داشته باشید که خودتان اشاره ایی به چندی از ان ها کردید. داشتن حداقل دو مقاله ISI ، مدرک زبان آیلتس 7 و همچنین کارهای بین المللی در طول تحصیل به عنوان مثال شرکت در کنفرانس های بین المللی میتواند این رزومه ها را تقویت کند وشانس را بالاتر ببرد . همچنین داشتن سوپروایزر نیز خیلی امر مهمی است که حتما شما باید با یک سوپروایزر مذاکره کنید. موسسه آریانا پارس برای پید کردن سوپروایزر و مذاکره با ان ها به شما کمک میکند . برای اطلاعات بیشتر باما تماس بگیرید.

 43. Milad گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ارشد مهندسی نفت با معدل 17.5 از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران دارم. 5 ماهه که درسم تموم شده. آیلتس هم با نمره 7 دارم، اما هیچگونه مقاله داخلی و خارجی ندارم. خواستم بدونم امکان گرفتن بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری را دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای پذیرش در مقطع phd نیازمند رزومه قوی میباشید.
   این رزومه قوی شامل مدرک زبان حداقل ایلتس7، مقالات معتبر بین المللی، طرح توجیهی، رنکینگ دانشگاهی، نمرات و معدل و… میباشد. باید شرایطتان دقیق تر بررسی شود تا بهترین گزینه مناسب شرایط شما پیشنهاد شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید:
   https://arianaabroad.com/

 44. سحر گفت:

  سلام
  من میخواستم برای کارشناسی ارشد در رشته معماری توی کشور سوئد ادامه تحصیل بدم،در حال گرفتن ایلتس هستم و معدل لیسانسم 18 است، عضو باشگاه پژوهشگران هم هستم آیا امکانش هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مقطع ارشد 2ساله میباشد و حداقل ایلتس 6-6.5 مورد نیاز است. باتوجه به اطلاعاتی که فرمودید شرایط مناسبی دارید. برای بررسی دقیق تر شرایطتان میتوانید از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما در تماس باشید:
   https://arianaabroad.com/

 45. علی گفت:

  سلام

  من ارشد روابط بین الملل با معدل 17.5 از علوم تحقیقات و کارشناسی مهندسی مکانیک با معدل 14 هستم
  مقاله علمی پژوهشی در رشته روابط بین الملل نیز دارم
  میخواستم بدونم در مقطع دکترا میتونم برای رشته روابط بین الملل برای کشورهای غرب اروپا یا استرالیا اقدام و بورس بگیرم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مقطع phd نیازمند رزومه قوی میباشد، این رزومه شامل رزومه خارجی( سطح زبان، مقالات معتبر بین المللی، طرح توجیهی و…)و رزومه داخلی( رنکینگ دانشگاه، معدل، نمرات و…) میباشد که اگر دارای این شرایط بودید باید بررسی شود، که کدام استاد در کدام دانشگاه شرایط شمارا نیاز دارد تا اقدامات بعدی انجام گیرد.

 46. سید مجید غمخواری گفت:

  با سلام خدمت شما
  ببخشید من ارشد فوتونیک دارم و میخواستم واسه دکتری تو دانشگاه KTH و Chalmers اقدام کنم، کارای تحقیقاتی زیادی کردم ، یه مقاله ISI هم دارم. زبانم هم خوبه ولی خوب مدرک ندارم، با سن 28 سال. میشه اقدام کرد؟ و اینکه مثل هلند و آلمان تو سوئد حقوق میدن؟
  مرسی

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای Phd نیازمند رزومه قوی میباشید که این رزومه قوی شامل رزومه داخلی( رنکینگ دانشگاه، نمرات و معدل و…) و رزومه خارجی( سطح زبان، مقالات معتبر بین المللی، طرح توجیهی و…)میباشد. حداقل ایلتس7 برای مقطع دکتری نیاز است. دوره Phd معمولا محدودیت سنی ندارد ولی سن شما مناسب میباشد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید:
   https://arianaabroad.com/

 47. توفیق داوری گفت:

  سلام
  من دانشجوی مهندسی مکانیک هستم از دانشگاه دولتی با معدل 15
  از طرفی تکواندو کار حرفه ای هستم که مقام دانشجویی هم دارم
  میخاستم بدونم ایا میشه در رشته ی تربیت بدنی در این کشور در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل داد و ورزش رو ادامه داد
  ممنون از این سایت خیلی خوبتون

 48. هومن گفت:

  با سلام.شرط سنی برای اخذ پذیرش و گرفتن ویزای تحصیلی برای کارشناسی ارشد چقدر است و فاصله ایجاد شده بین مدرک کارشناسی تا کارشناسی ارشد چقدر میتونه باشه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شرایط سنی روی شانس صدور ویزا تاثیر دارد. یعنی هرچه سن کمتر باشد شانس صدور ویزا بیشتر است.
   فاصله زمانی بین مدارک هم بستگی به شرایطتان دارد که باید بررسی شود. این فاصله زمانی باید با دلایل منطقی توجیه شود.

 49. محمدرضا فولادی گفت:

  با سلام
  من دکترا عمران با گرایش ژئوتکنیک دارم و برای ادامه تحصیل در مقطع فوق دکترا (post doc) میخواستم تقدام کنم. آیا بورسیه تعلق میگیره؟ چند مقاله بین المللی باید داشته باشم و اگر بورس تعلق نگرفت هزینه تحصیل چقدر می باشد/
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مقطع فوق دکترا، دوره ای تحقیقاتی و پژوهشی میباشد، ابتدا باید شرایطتان بررسی شود، و استادی جستجو شود که شرایط شمارا نیاز داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید:
   https://arianaabroad.com/

 50. مجتبي قرباني گفت:

  با سلام ميخواستم شرايط ورود به دانشگاه هاي سوئد براي تحصيل در يكي از سه رشته پزشكي،دندانپزشكي و دارو سازي رو بدونم ايا اين سه رشته به زبان انگليسي هم در سوئد ارائه ميشن؟؟اگه جواب مثبت هست هزينه سالانه چقدر هست؟ اگه امكان داره شرايط اين سه رشته براي كشور لهستان و چك هم بگين درباره هزينه سالانه و شرايط ورود به اين رشته ها در اين كشور ها
  با تشكر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   رشته های پزشکی، دندانپزشکی و… برای هر کشوری منحصر به آن کشور و به زبان همان کشور میباشد.
   در کشور چک شما در ابتدا نیاز است که یک دوره pre-medical که طول دوره 9-6 ماه میباشد را بگذرانید و بعد از موفقیت در آزمون میتوانید در رشته های مذکور اقدام کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید:
   https://arianaabroad.com/

 51. سعید گفت:

  با سلام

  بنده کارشناسی نرم افزار با معدل 14.75 از دانشگاه دولتی و ارشد ژئوفیزیک با معدل 17.75 از دانشگاه فردوسی با دو مقاله ISI هستم.

  ایا با داشتن مدرک زبان تافل یا ایلتس میتوانم از دانشگاه های امریکا و کانادا و سوئد بورس دکتری بگیرم ؟؟؟؟؟؟

 52. آروین فسامنش گفت:

  سلام وقت بخیر
  یک سوالی داشتم از محضرتون، بنده لیسانس مهندسی نفت دارم از دانشگاه صنعت نفت، ولی به دلیل معدل پایین قصد دارم برای لیسانس مجدد در یکی از رشته های مدیریت اقدام کنم، میخواستم بدونم امکانش هست که در یکی از دانشگاه های سوئد مجدداً لیسانس بگیرم یا خیر؟ سن بنده 26 ساله، مدرک زبان IELTS با نمره 7 هم دارم، معدل دیپلم و پایان دوره متوسطه من هم بالای 19 هست در رشته ریاضی فیزیک.
  با تشکر از شما و سایت خوبتون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   مقطع لیسانس در هر کشوری به زبان همان کشور میباشد. در مقطع کارشناسی محدودیت سنی وجود دارد به این معنی که در شانس صدور ویزا تاثیر میگذارد.

 53. مهران امیدی گفت:

  با سلام
  سوال اول:فارغ التحصیل رشته اقتصاد بازرگانی دانشگاه ملی خلیج فارس بوشهر با معدل 13/54 هستم که این معدل پایینم به دلیل سطح بسیار بالا دانشگاه بوده همچنین سابقه 24 ماه خدمت کارمندی به صورت امریه در فرمانداری و 6 ماه سابقه حسابدارشرکت راه سازی، تمکن مالی هم تا 400 میلیون تومان هست، سن 27 سال،اگر بتونم نمره آیلتس خودم رو به 6/5 یا 7 برسونم،آیا امکان پذیرش کارشناسی ارشد در سوئد رو دارم؟ سوال دوم:آیا امکان حضور همسرم در طول دوره تحصیل به عنوان همراه هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایطی که فرمودید امکانش وجود دارد،
   معمولا اجازه همراه وجود دارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق لینک زیر با مشاورین ما در ارتباط باشید:
   https://arianaabroad.com/

 54. رامین گفت:

  سلام. آیا اینکه رشته لیسانس و ارشد فرق داره تاثیری زیادی در پذیرش دکتری دارد؟ اگر دارد آیا می توان آنرا با چند مقاله خوب isi و تافل بالا پوشش داد؟ با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای مقطع دکترا نیازمند رزومه قوی میباشد. این رزومه شامل رزومه داخلی(رنکینگ دانشگاه، رتبه تحصیلی، معدل، نمرات و…) و رزومه خارجی( سطح زبان، داشتن مقالات معتبر بین المللی، طرح توجیهی و…) میباشد
   برای کسب اطلاعات بیشتر ازطریق شماره های درج شده در سایت با مشاورین ما در تماس باشید:
   https://arianaabroad.com/

 55. عسل گفت:

  سلام.خسته نباشید
  من دانش آموز رشته ی تجربی هستم و این که الان پشت کنکوری ام.یعنی سال ۹۶ کنکور دادم و قبول نشدم.الان دارم برای کنکور ۹۷ میخونم.و این که معدل پیش دانشگاهیم هم زیاد خوب نبوده.و این که زبان انگلیسیم هم در حد خوبیه و این که میتونم اقدام کنم برای گرفتن مدرک مورد نیاز.و یا هر مدرکی برای هر زبانی که مورد نیازه.خیلی دوست دارم در کشور سوئد ادامه تحصیل بدم و لیسانس یا فوق لیسانسم رو اونجا بخونم و بعد هم از همین طریق بتونم زندگی کنم در سوئد.میخواستم ببینم اصلا راهی وجود داره که من بتونم ادامه تحصیل بدم در این کشور؟اگه هست چجوری و چه چیزهایی نیاز دارم.و این که برای هزینه ها هم ممکنه به مشکل بر بخورم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اینکه در چه رشته ای قصد تحصیل دارید مهم میباشد و شرایط را تحت تاثیر قرار میدهد.
   باید شرایطتان بطور دقیق تر بررسی شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید:
   https://arianaabroad.com/

 56. REZA گفت:

  سلام خسته نباشید من دانشجوی الکترونیک مقطع کاردانی هستم دانشگاه خوبی هم درس میخونم من مدارک زبان رو میتونم بگیرم ولی معدلم یخورده کمه اونم بخاطر سطح بالای دانشگاهه وگرنه درسم خوبه بعد درمورد هزینه چقدرش رو باید خودمون داشته باشیم آیا میتونم بورسیه بگیرم یا نه اگه میتونم چه شرایطی داره برام اگه نمیتونم باید چکار هایی انجام بدم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شما بهتر هست لیسانس بگیرید و اقدام کنید چون مجبور میشوید از لیسانس و به زبان سوئدی بخوانید داشتن مدرک زبان الزامیست و شانس بورسیه گرفتن هم بسیار پایین میباشد .

 57. پریناز گفت:

  سلام
  من دانشجوی ارشد معماری دانشگاه نجف آباد و در حال حاضر مشغول کلاس های آیلتس هستم. یک مقاله ی بین المللی isc دارم و معدلم هم 18.80 می خواستم بدونم امکان گرفتن بورسیه برای فوق مجدد دارم؟ حتی در حدی که هزینه هام نصف بشه؟ و اینکه اگه تا شهریور آیلتس 6.5 داشته باشم چه زمان می تونم اقدام کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در مقطع ارشد برای گرفتن فاند در بیشتر موارد شانسی وجود ندارد وشما باید با هزینه خودتون اقدام کنید .
   پذیرش دانشگاه ها در مهر وبهمن هستن .

 58. امیرمحمد گفت:

  سلام من دانشجوی ترم دوم کارشناسی رشته ی مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه فردوسی هستم و دوستم هم دانشجوی رشته ی نرم افزار همون مقطع همون دانشگاه هست
  من خودم دانش انگلیسی خوبی دارم و میتونم آیلتس یا تافل با نمره ی بالا بگیرم ولی دوستم اینطوری نیست
  ضمنا ما توانایی پرداخت هزینه ی زندگی و تحصیل خودمون رو توی سوئد داریم
  ایا میتونیم برای ادامه تحصیل در سوئد اقدام کنیم؟ یا باید تا گرفتن مدرک لیسانس صبر کنیم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایطی که در کشور سوئد دارد بهتراست منتظر باشید وبرای ارشد اقدام بکنید شانس ارشد در این کشور بیشتر است

 59. امیرمحمد گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی ترم اول رشته ی مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه فردوسی مشهد و دوستم هم دانشجوی رشته ی کامپیوتر همون دانشگاه همون مقطع هست
  خودم از دانش انگلیسی بالایی برخوردار هستم و میتونم مدرک تافل یا IELTS با نمره ی بالا بگیرم اما دوستم نه زیاد
  اما توان مالی پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در سوئد رو داریم
  با این شرایط ایا هردومون میتونیم برای ادامه ی تحصیل در سوئد اقدام کنیم؟ چطور؟
  ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   شرط تحصیل در کشور سوئد ارائه مدرک زبان میباشد اگر آآیلتس بالای 6 داشته باشید و علاوه بر اون معدل هم بسیار مهم وتاثیر گذار هست

 60. فاطمه یعقوبی گفت:

  با سلام دانشجوی کارشناسی ارشد آموزش مامایی در دانشگاه علوم پزشکی ایران هستم لطفا در مورد رشته های مرتبط با midwifery برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در سوئد مرا راهنمایی کنید ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   از شروط اولیه داشتن مدرک آیلتس 7 و مقالات بین المللی برای دکتری میباشد که باید فقط در زیر گروه رشته های خود اقدام نمایید

 61. حمید گفت:

  با سلام. آیا هنگامی که از دانشگاه سوئدی درخواست پذیرش می کنیم، یعنی مثلا چند روز مانده به ددلاین ارسال مدارک، مدارک را ارسال کنیم، آیا حتما باید مدرک زبان را هم ارسال نمود؟ هیچ راهی نیست که مثلا یک یا دو ماه بعد مدرک زبان ارسال شود؟ مثلا اگر در آن زمان امتحان آیلتس داده بودیم و منتظر جواب امتحان بودیم، تکلیف چیست؟ با تشکر

 62. احمد گفت:

  سلام من فارغ التحصیل کارشناسی عمران از آزاد سنندج با معدل 12/99 در سال 84و ارشد ژئوتکنیک از آزاد زنجان در سال 96 با معدل 16 دارای سه مقاله داخلی بصورت گروهی می باشم….ایا امکان اخذ پذیرش از سوئد در مقطع دکترا وجود دارد؟ اگر نه در مقطع ارشد چطور؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در سوئد و در مقطع دکتری باید آیلتس 7 و مقالات بین المللی داشته باشید تا بتوان بورسیه هم دریافت کرد . بهترین راهکار ارشد مجدد است چرا اینکه هم شانس ویزای بیشتری دارد و هم سختی کمتر از لحاظ داشتن مدارک است . برای ارشد مجدد مدرک آیلتس هم در حد 6 یا 6.5 کافیست

 63. حسن گفت:

  با سلام.من43ساله متاهل دارای یک فرزند 14 ساله.لیسانس تربیت بدنی و فوق لیسانس تربیت بدنی هردو از دانشگاه ازاد تهران.معدل لیسانس 16.5 و معدل فوق 15.30 یک مقاله در همایش ملی و یک مقاله در مجله علمی ترویجی دارم.در حال گذراندن دوره ایلتس هستم.15سال سابقه بازی فوتبال حرفه ای در لیگ ایران دارمبه تایید فدراسیون .و دارای بالاترین مدرک مربیگری بین المللی در قاره اسیا از کنفدراسیون فوتبال اسیابرنامه زنده تلویزیونی بعنوان کارشناس فوتبال دارم.مربی فوتبال دانشگاه ازاد و پیام نور تهران و مربی لیگ برتر تهران.با هزینه خودم میتونم در سوئد در مقطع دکتری تحصیل کنم.سالانه چقدر هزینه برام داره و ایا بعداز تحصیل میتونم اقمت بگیرم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در مقطع دکتری در سوئد داشتن مقاله بین المللی الزامیست چون افراد با هزینه خود نمیتوانند در سوئد تحصیل کنند و باید مقاله isi داشته باشند و مدرک آیلتس در حد 7 الزامیست . شما میتوانید برای ارشد مجدد اقدام نمایید و البته پس از تحصیل مشروط به کار کردن امکان اخذ اقامت و شهروندی را دارید

 64. رضا گفت:

  سلام بنده با این شرایط چقدر شانس ادامه تحصیل در کشور سوئد رو دارم؟

  1-فوق دیپلم نرم افزار کامپیوترولیسانس مدیریت صنعتی پیام نورمعدل 15/13
  2-فوق لیسانس مدیریت بازرگانی ازاد معدل 16/13
  3- 2تا مقاله ای اس ای دارم در زمینه مدیریتی
  4 -4تا مقاله بین المللی و2 تا مقاله داخلی دارم
  5-مدرک زبان ندارم ولی میتونم تا 6 ماه اینده بگیرم
  ولی مدارک فنی وعلمی بین المللی از قبیل دوره های برق صنعتی -ای سی دی ال بین المللی -دوره دوربین مدار بسته ودوره plc الکترونیک وتابلو روان رو دارم سن بنده 38 ساله
  بنده چقدر شانس ادامه تحصیل در سوئد رو دارم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   جهت تحصیل در سوئد با توجه به اینکه مقالات متعدد بین المللی دارید و میتونید مدرک زبان هم دریافت نمایید احتمال بالا برای دکتری و اخذ بورسیه میتوانید اقدام نمایید. ارشد مجدد هم با احتمال بالاتر ولی بدون بورسیه . آیلتسی که نیاز هست 7 میباشد و در کل شانس خوبی برای تحصیل دارید.

 65. فروغ گفت:

  سلام
  برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه استکهلم هزینه ها به چه صورت هست و هر ترم دانشگاه چه مقدار پول به عنوان شهریه دریافت میکنه؟ و آیا دانشجوی فوق لیسانس اجازه کار داره یا نه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئد هزینه ی زندگی و تحصیل شما سالیانه به صورت میانگین حدود 60 تا 70 میلیون می باشد. دانشجو در این مقطع 20 ساعت در هفته حق کار دارد.

 66. عرشیا گفت:

  من 16 سال دارم در حال حاضر کلاس دهم هستم.دیپلم زبان دارم و مدرک ایلتس.5 سال بازیکن باشگاهی بسکتبال هستم.اگر بخوام در سوئد ادامه تحصیلم در کالج باشه چیه.پدرم کارمند معمولی و توان پرداخت مالی انچنانی نداره .ایا جای امیدواری هست.اگه راهی هست لطفا پیشنهاد بدهید.متشکرم.

 67. امیرحسین گفت:

  سلام من دانش اموز دبیرستان هستم
  هزینه مدارس شبانه روزی به چه صورت هست؟؟
  از چه امکاناتی برخوردار هستند؟؟
  چه شرایطی برای پذیرش دارند؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در مدارس سوئد باید مدرک زبان سوئدی داشته باشید چون تحصیل به زبان خودشا ن هست . هزینه سالانه تحصیل و زندگی حدود 60 الی 70 میلیون میباشد

 68. علی گفت:

  سلام
  من 31 سالمه، ارشد آموزش زبان دارم. حدود 4-5 تا کنفرانس ملی و 2 تا کنفرانس بین المللی شرکت کردم. 5 تا مقاله هم دارم که یکیش isi و دیگری isc معتبره. ترجمه کتاب هم دارم. شغل اصلیم هم آموزش زبانه. آیلتس امتحان ندادم ولی میتونم بین 7.5 تا 8.5 بگیرم، چون تو آزمونهای آزمایشی عملکردم خوب بوده. معدل دروه لیسانسم 17.90 و دوره فوق هم 17.85 بوده.
  مدرک icdl دارم. کارهای اداری رو به خوبی میتونم انجام بدم. هدف اصلیم مهاجرته.
  سوالام اینه که میشه با این شرایط بورس دکتری گرفت؟
  لازم به ذکره که متاهلم و یه پسر 8 ساله دارم.
  هنوز اقدام به مکاتبه با استاد راهنما نکردم ولی به محض اینکه ارزیابی شما رو بدونم، حتما اقدام میکنم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایطی که از خودتون فرمودید با شانس بالایی احتمال بورسیه را دارید . البته میزان مبلغ بورسیه به کیفیت مقاله شما دارد . البته همه کشورها اجازه ورود هم زمان همراه را به شما نمیدهد مگر کشورهایی مثل کانادا و انگلیس و استرالیا که همزمان میشود همراه را با خود به کشور برد

 69. ارمان گفت:

  سوئد یکی از کشورهایی است که بیشترین مالیات را در اروپا دارا میباشد. هزینه های زندگی در سوئد برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل و در مقطع دکترا در کشور سوئد می باشد
  کاملا اشتباهه. 1200 به بالا. توی سوئد فقط 800 یورو باید به آپارتمان 60 متری بپردازید. حالا خرج و مخارج خوراک و پوشاک و بیمه و ایاب و ذهاب و یوتیلیتی و کتاب و دفتر و کپی و غیره به کنار.
  این اطلاعات رو همین 10 دقیقه پیش از یک دانشجوی ایرانی مشغول به تحصیل اخذ کردم. دوستان حواستون باشه

 70. محبوبه گفت:

  سلام من لیسانس زبان فرانسه از دانشگاه اصفهان دارم ودیپلم زبان انگلیسی .شوهرم هم لیسانس عمران و مسلط به زبان انگلیسی میخواستم بدونم شانسمون برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد چقدر هست

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل مقطع ارشد در کشور سوئد داشتن مدرک آیلتس 6.5 الزامیست و چنانچه در محدوده سنی مجاز برای پذیرش باشید مشکلی نداشته و میتوانید پذیرش بگیرید

 71. حمید رضا گفت:

  سلام
  من دانشجو رشته هوش مصنوعی در مقطع کارشناسی ارشد در یک دانشگاه دولتی هستم. به نظر شما امکان اینکه بتونم در دانشگاه های سوئد برای دکتری بخونم هست. منظورم رشته تحصیلی ام هست. چطور میتونم بفهمم کدام دانشگاه ها رشته من رو قبول می کنند.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در سوئد هر دانشگاه برای اعلام دادن پذیرش به شما باید حتما مدارک شما را دریافت و بررسی نماید . ولی با داشتن مقالات بین المللی و مدرک زبان در حد آیلتس 7 امکان پذیرش گرفتن را دارید

 72. ali گفت:

  سلام خسته نباشید
  من امسال سال چهارم هستم و میخوام بعد کنکور برم دانشگاه سوئد تحصیل کنم هزینه هاشون چقدره برای دانشگاه چ شرایطی رو باید داشته باشم دقیقا باید چکار کنم؟؟چجور باید بورسیه بشم؟یا اگ بورسیه نشم چقدر هزینه بر هس ؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای لیسانس شانس اخذ بورسیه بسیار پایین است . زبان سوئدی هم شرط خواندن در مقطع لیسانس میباشد . هزینه تحصیل و زندگی سالیانه حدود 60 تا 70 میلیون میباشد .

 73. شبنم گفت:

  سلام وقت بخير مي خواستم ببينم با اين رزومه چقدر شانس پذيرش با بورسيه رو دارم
  1.ليسانس مهندسي معماري با معدل 16.02 از دانشگاه شيراز
  2.فوق ليسانس طراحي شهري با معدل 17.95 از دانشگاه علوم و تحقيقات تهران
  3.شش سال سابقه تدريس دانشگاه
  4.ده سال سايقه كار مرتبط و نظار عالي پروژه
  5.پروانه اشتغال پايه 2 نظام مهندسي
  6. آيلتس 6.5 البته دارم مي خونم به 7 برسم
  7.يه مقاله آي اس آي و يه داخلي دو تا ديگه مي تئنم اضافه كنم تا 6 ماه آينده
  8.يه پروپوزال آماده واسه دكترا هم دارم

  • amin239365 گفت:

   سلام
   شرایط شما برای پذیرش دکتری کشور سوئد بسیار خوب میباشد ولی برای اخذ بورسیه میزان کیفیت مقاله شما تعیین کننده میباشد . ولی برای این ضرایط شانس بالای 80 درصد را در نظر داشته باشید

 74. fatemeh گفت:

  با سلام . من دانشجوی رشته ی روانشناسی در مقطع لیسانس هستم.
  می خواستم تمامی موارد مورد نیاز بورسیه ی تحصیلی در مقطع فوق لیسانس و بدونم و اینکه امکان قبولی چقدر هست ؟

  • amin239365 گفت:

   سلام
   گرفتن بورسیه در کشور سوئد و حتی دیگر کشورهای حوزه اتحادیه اروپا مشروط به ارائه مقالات بین المللی و داشتن مدرک آیلتس 7 میباشد و در کل شانس بورسیه در مقاطع قبل از دکتری خیلی بالا نمیباشد . برای بورسیه روی دکتری برنامه ریزی کنید که البته ظرفیت آن هم حدود میباشد

 75. مهدی گفت:

  سلام. مدرک ارشد عمران در دانشگاه فردوسی مشهد با معدل ۱۶/۵ دارم
  یک مقاله isi دارم و یکی هم در دست نوشتن هست.
  مدرک زبان هنوز ندارم اما مسلط به انگلیسی هستم و سابقه تدریس زبان هم دارم. به راحتی ایلتس ۷ میتونم بگیرم. به نظرتون شانسم برای گرفتن بورسیه کامل چقدر هست؟ چون توان مالی بالایی ندارم.

  • آریانا پارس گفت:

   برای اخذ بورسیه در مقطع دکترا در کشور های اسکاندیناوی به رزومه های خوبی احتیاج دارید .به عنوان مثال داشتن مدرک زبان حداقل نمره ایلتس 6.5 یا 7 همچنین داشتن مقالات isi وشرکت در پژوهش های علمی میتواند رزومه های شمارا بالا ببرد توجه داشته باشید داشتن یک استاد راهنما تا ازنظر سطح کیفیتی مقالات شمارا ارزیابی کند بسیار مهم است .در کشورهای اسکاندیناوی مقطع دکترا یک مقطع بیشتر کاری است که هفتگی شما حقوق ماهیانه دریافت میکنید .

 76. حسام گفت:

  اونوقت حاجی من ک سوید بلد نیستم ولی انگلیسیم قوله 6 سال خوندم مدرک دارم به کارم میاد تو سوید بعد باید چه مدتی صبر کنم تا بتونم برای ادامه تحصیل برای لیسانس برم اونجا

 77. شقایق گفت:

  با سلام
  من کارشناس تغذیه و رژیم درمانی با معدل 17/30 هستم.برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد ماهیانه چقدر هزینه زندگی و تحصیل می شه؟ شرایط پذیرش به چه صورته؟ تدریس در دانشگاهاشون کاملا به زبان انگلیسیه؟
  ممنون از راهنماییتون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.
   با توجه به شرایط در کشور سوئد دانشگاه های این کشور هم به زبان سوئدی تدریس میشوند هم به زبان انگلیسی .داشتن مدرک زبان حداقل نمره ایلتس 6.5 مورد نیاز است .هزینه های تحصیل وزندگی در کشور سوئد حدود 60 تا 70 میلیون تومان است .

 78. نسرین گفت:

  سلام
  من فوق لیسانس زمین شناسی گرایش ژيوشیمی از دانشگاه دولتی دارم با معدل 16/23. پایان نامه ام رو در حیطه نفت کارکردم وطرح صنعتی بوده. با پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت فلات قاره کار کردم. حالا درنظر دارم برا ادامه تحصیل بورسیه دانشگاه لوند رو بگیرم. متاسفانه شرکت نفت سخت گیر هست جهت چاپ مقاله و هنوز نتونستم مقاله ای رو در ژورنالی چاپ کنم.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.برای اخذ بورسیه در مقطع ارشد کشور سوئد احتیاج به داشتن مدرک زبان انگلیسی نمره ایلتس 6یا6.5 دارید همینچنین داشتن مقالات بین المللی isi ضروری است. همچنین داشتن سوپروایزر برای تاییدیه وکیفیت مدارک ومقالات وهمینطور معدل وریز نمرات بالا میتواند شانس شمارا بری اخذ فاند بالا ببرد . در مقطع ارشد شانس اخذ بورسیه از شانس بالایی برخوردار نیست.قابل توجه است که اگر بتوانید زبان سوئدی را نیز یاد بگیرید و مدرک این زبان را در کشور سوئد بگیرید در این صورت میتوانید به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنید.

 79. حسام گفت:

  سلام من پیشدانشگاهیم و رشتمم فنی حرفه ای الکترونیکه والا هدفم اینه پس از قبولی در کنکور برای ادامه تحصیل در دانشگاه به سوید برم خواستن بپرسم از چ راهی میتونم برم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور سوئد برای مقطع لیسانس متقاضی باید به زبان سوئدی مسلط بوده و دارای مدرک زبان سوئدی نیز باشد . تمکن مالی نیز که میبایست با خود داشته و به سفارت ارائه نمایید چیزی حدود 60 میلیون برای تحصیل و زندگی میباشد

 80. دانشجو گفت:

  با سلام
  من دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه تهران با معدل ۱۵/۳۰ (رشته تاریخ)و در حال تحصیل در مقطع ارشد در دانشگاه تهران ترم ۳ میباشم (رشته تاریخ ،گرایش اسناد و مدارک آرشیوی)
  خواهشمند است در مورد تحصیل رایگان در دوره دکتری و رشته و گرایشهای مربوطه راهنمایی بفرمایید
  با سپاس

  • آریانا پارس گفت:

   سلام . دوره های تحصیل در کشور سوئد مستلزم پرداخت هزینه میباشد اما برای مقطع دکترا به دلیل این که کشور سوئد جز حوزه اسکاندیناوی است میتوانید بورسیه شوید . شرایط پوزیشن گرفتن هم به این صورت است که باید مدرک زبان ایلتس 7 همچنین داشتن مقالات isi همچنین شرایط سنی برای بورسیه اقدام کنید . این راهم بذانید شرایط گرفتن بورسیه بستگی به کیفیت مقاله و تایید استاد راهنما میباشد

 81. مهسا گفت:

  سلام، من 26 سالمه و کارشناسی کامپیوتر نرم افزار و ارشد آی تی گرایش تجارت الکترونیکی از دانشگاه خواجه نصیر دارم، با فرض داشتن مدرک زبان آیا میتونم برای دکتری در کشور سوئد موفق به دریافت بورسیه بشم؟ با توجه به اینکه همسرم دامپزشک هست آیا شما میتونید کشور بهتریو بهمون پیشنهاد بدید که برای هر دوی ما کار باشه و بتونیم با حداقل هزینه مهاجرت کنیم.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام.برای اخذ بورسیه در تمام کشور ها به غیر از داشتن مدرک زبان ایلتس 7 نیاز به داشتن مقالات isi و کنفرانس های بین المللی که توسط یک سوپروایزر تایید شود دارید در این صورت میتوانید شانس خودرا برای اخذ بورسیه امتحان کنید .

 82. یاسمن گفت:

  سلام
  من امسال هشتم راهنمایی هستم و قصد دارم بعد از تمام شدن دوره راهنمایی برای ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان به خارج ازکشور بروم .
  چگونه میتوانم بورس تحصیلی بگیرم ؟چه کشورهایی بورس تحصیلی دارد و میتوانم بروم؟ کدوم بهتره؟
  زبان انگیلیسی ام هم عالی هست

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   فقط کشورهای انگلیسی زبان میتوانید اقدام کنید . چیزی به نام بورسیه تحصیلی ندارند ولی میتوان از تخفیفات دانش آموز تاپ بودن و یا رتبه های علمی استفاده نمود

 83. قاصدک گفت:

  سلام
  من 20سالم هست لیسانس الکترونیک دارم مدرک APIصنعت نفت دارم ومدرک برنامه نویسی مدرک زبان ندارم ولی اشنایی دارم برای فوق کدوم کشور راحت تر دانشجو میگیرد.هزینه برام مهم هست.هرچی کمتر بهتر ممنون اگه راهنمایی کنید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   کمترین هزینه مربوط میشود به کشورهای آلمان و اتریش با هزینه تقریبی تحصیل رایگان . داشتن مدرک زبان کانلا الزامیست . کشورهایی که راحتتر پذیرش میدهند برای ویزای دانشجویی کانادا میباشد

 84. زینب گفت:

  سلام من لیسانس حسابداری دارم با معدل 18 مدرک آیلس هم دارم میگیرم می خواستم ببینم برای فوق لیسانس در سوئد میتونم اقدام کنم ایا سوئد رشته حسابداری پذیرش میکند و اینکه اگر عضو رمس حسابداران رسمی ایران باشم تاثیری تو امتیازم داره ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بله بدون شک میتوانید برای ارشد اقدام نمایید ولی عضو حسابداران رسمی ایران بودن برای تحصیلات آکادمیک خیلی موثر نمیباشد . شما باید تمکن مالی یکسال اول تحصیل و زندگی را باید با خود داشته باشید تقریبا 15 تا 18 هزار یورو با تحصیل

 85. شایان گفت:

  سلام، خیلی ممنونم بابت مطلب مفیدتون. من 24 سالمه و لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه شهید بهشتی دارم، نمره آلیتسم 8.5 هه. تصمیم دارم واسه ارشد تغییر رشته بدم و روانشناسی بالینی بخونم تو کشور سوید. آیا با توجه به این مدرک لیسناس من متعلق به این رشته نیست شانس قبولی تو یکی از دانشگاه های معتبر سوید رو دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   اولا تغییر رشته برای سفارت و دانشگاه با این تفاوت زیاد قابل قبول نیست و دوم اینکه شما باید از لیسانس شروع کنید و این به این معناست که باید به زبان سوئدی مسلط باشید در حد b1 و پذیرش در مقطع لیسانس محدودیت سنی دارد

 86. Arshia hassani گفت:

  سلام
  من 13 سال دارم.و الان در پایه هشتم هستم. و تقریبا زبان انگلیسی ام خوب صحبت می کنم . می خواهم در در سال بعد در کشور سوید تحصیل کنم. میخواستم ببینم امکانش هست؟و هزینه ای دارد؟
  معدلم پایه هفتمم 18.5 هست.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در مدارس سوئد باید به زبان سوئدی تسلط داشته باشید و شانس ویزا برای تحصیل به زبان انگلیسی به دلیل کم بودن این نوع مدارس بسیار پایین میباشد

 87. Arshia hassani گفت:

  سلام
  من 13 سال دارم.و الان در پایه هشتم هستم. و تقریبا زبان انگلیسی ام خوب صحبت می کنم . می خواهم در در سال بعد در کشور سوید تحصیل کنم. میخواستم ببینم امکانش هست؟و هزینه ای دارد؟

 88. حمید گفت:

  سلام
  رشته ام عمران آب هست و برای دکتری رشته های 1- آب و سازه های هیدرولیکی 2-مدیریت منابع آب 3- محیط زیست یا 4- آب و فاضلاب می خوام در سوئد بورس رایگان به همراه حقوق ماهیانه بگیرم. رزومه ام ایناست:
  1-معدل کارشناسی ام 13.3 از شهید بهشتی.
  2-ارشد 18.77 از دانشگاه رازی
  3- 4 تا مقاله isi تو بهترین ژورنال های رشته ام
  4- یک مقاله springer و یک مقاله کنفرانسی انگلیسی و 2 تا علمی پژوهشی داخلی و 2 تا کنفرانسی داخلی
  5- دستیار استاد در درس هیدرولوژی پیشرفته
  6- آیلتس 6.5
  چقدر شانس دارم؟
  سوال دیگه هم اینکه آیا حقوق کار 30 ساعت در هفته علاوه بر حقوق 2 هزار دلاریه؟ و اینکه شهریه ها باید از روی این حقوق ها پرداخت بشه یا اینکه کلا شهریه ای در کار نیست؟
  با سپاس فراوان

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   رزومه بسیار قوی دارید و شانس بورسیه شما بالاست ولی مدرک زبان را به 7 برسانید . میزان بورسیه به سوپروایزر برمیگردد و کیفیت مقاله . تحصیل رایگان است و آن 30 ساعت در هفته سوای میزان دریافتی از بورسیه محسوب میگردد

 89. sirous گفت:

  سلام.درچه صورت به ما بورسیه تعلق میگیره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای چه مقطعی؟ . بورسیه عموما در مقطع دکتری داده میشود و برای مقاطع پایینتر با داشتن مدارک و مقالات بین المللی و یا رتبه های علمی جهانی امکانپذیر است

 90. محمد گفت:

  سلام.میخواستم بپرسم شرایط کار برای مهندسین برق در سوئد به چه صورت است؟در آمد سالیه چقدر است؟چند درصد این درآمد صرف مالیات به ان کشور میشود؟ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   سوئد چون جزو کشورهای پیشرفته دنیا محسوب میگردد و شرایط اقتصادی خوبی دارد بل طبع بازار کار خوبی برای مهندسان خواهد داشت . میزان مالیات بسته به در آمد و نوع شغل تعیین میگردد و از 15 درصد تا 40 در صدر در درآمدهای متوسط جامعه متغییر است

 91. Naghmeh گفت:

  سلام
  من دانشجوی ترم آخر کاردانی طراحی حرفه ای لباس هستم. سنم 32 سال، متاهل، فرزند ندارم. معدلم 19.5، آیلتس نگرفتم، اما زبانم در حد متوسط هست. مدارک خیاطی و مدرک مربیگری هم دارم.
  1- آیا امکان گذراندن دوره کارشناسی در رشته طراحی لباس در کشور سوید برای من هست؟
  2- سن من مشکلی برای گرفتن ویزای تحصیلی نداره؟
  3- امکانش هست که بدون مدرک زبان اقدام کنم؟ شانسی برای قبول شدن دارم؟
  4- isi باید داشته باشم؟
  5- امکان بورسیه گرفتن دارم؟
  6- از لحظه ای اقدام برای ویزای تحصیلی چقدر زمان میبره که ویزا بگیرم؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای لیسانس باید مدرک b1 سوئدی را داشته باشید و در لیسانس شانس بورسیه شدن تقریبا صفر است . محدودیت سنی برای شما ممکن است مشکل ایجاد نماید زیرا برای لیسانس نهایتا تا 24 سال پذیرش داده میشود و برای بالاتر از ان نیاز به توجیه کردن آفیسر هستید

 92. سمانه گفت:

  سلام.ایا سوئد دانش اموزی رو که دبیرستانش تموم شده با معدل دیپلم 19/83 و مدرک ایلتس هم داشته باشه بورس میکنه؟؟
  اگر امکان بورسیه جود داره تا چه حد این هزینه ها تامین میشه؟؟؟
  من شنیدم سوئد به دانشجویان مهاجر کمک هزینه میده درسته؟؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   به مهاجران برای لیسانس بورس تعلق نمیگیرد و نکته بعد باید به زبان سوئدی تحصیل کنند تا بتوانند ویزا دریافت نمایند

 93. فرنوش گفت:

  سلام. من لیسانس مهددسی الکترونیک از دانشگاه آزاد و فوق لیسانس مدیریت اجرایی EMBA از دانشگاه علوم و تحقیقات خوزستان با معدل ۱۷.۶۸ دارم.
  اگر بخوام برای phd اقدام کنم امکان پذیرش وجود داره؟ و در صورت پذیرش هزینه ی تحصیل برای یک سال چقدر میشه و دوره دکترا چقدر طول میکشه؟
  رشته ای مثل MBA بازار کاری اونجا داره و میشه امید داشت که بعد از اتمام تحصیل مشغول به کار شد؟
  ضمنا من ده سال سابقه کار فنی در مخابرات و ارتباطات سیار دارم و الان اونجا شاغل هستم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   پذیرش دکتری نیاز به آیلتس 7 در اکثر دانشگاه ها دارد و سوابق کاری شما برای رشته مدیریت بسیار مطلوب است . دوره دکتری 3 تا 5 سال بوده هزینه ها حدود 80 میلیون در سال برای تحصیل و زندگی میباشد

 94. مسعود گفت:

  با سلام
  من لیسانس مهندسی کامپیوتر سخت افزار از یه دانشگاه دولتی با معدل ۱۵٫۵ دارم البته پایات تحصیلم سال ۹۲ هست
  سربازی رفتم و مدرکم و ترجمش آمادس
  تافل ۹۵ به تازگی گرفتم
  مقاله ندارم سابقه ی کاری به خصوصی هم ندارم
  برای فوق لیسانس کامپیوتر می خوام اقدام کنم
  شانس پذیرش گرفتنم چه قدر هست؟ آیا از دانشگاه های سطح بالا مثل استوکهولم یا لوند می تونم پذیرش بگیرم؟
  آیا شانسی برای گرفتن کمک هزینه ی تحصیلی دارم؟
  با هزینه ی شخصی چه قدر برای ۲ سال فوق لیسانس لازم دارم؟
  آیا با اجازه ی کار ۲۰ ساعت در هفته امکان پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی وجود داره؟ آیا پیدا کردن کار پاره وقت سخته؟

  • آریانا پارس گفت:

   داشتن معدل بالا که امر مهمی هستش که خودنون بیان کردین برای گرفتن کمک هزینه داشتن مقاله isi و مدرک زبان تا سطح ایلتس 6 به بالا مهم هستش و امر مهمیه تاییدیه از اساتید مختلف میتونه رزمه های بین المللی شما را بالا ببره . این شرایط رو ذاشته باشین تو کشور سوئد میتونین کمک هزینه بگیرین .هزینه 1 سال زندگی و تحصیل تو سوئد حدود 60 تا 70 ملیون تومن . در مقطع فوق لیسانس حق کار دانشجویی 20 ساعت امکان پذیره که تا 40 درصد هزینه های شما برای سال اول تامین میشود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *