شماره های تماس
021-44626415
021-44626418
021-44614125
021-44614190
021-44614197
021-44614717
021-88838298
021-88493117
#
021-44626415 021-44614125 021-44614197 021-88838298 021-44626418 021-44614190 021-44614717 021-88493117

تحصیل در فرانسه

شرایط تحصیل در فرانسه

با توجه به رایگان بودن دانشگاه های کشور فرانسه، سالانه متقاضیان بسیاری برای ادامه تحصیل و دریافت ویزای دانشجویی این کشور اقدام می نمایند. از دیگر دلایل انتخاب فرانسه برای ادامه تحصیل، بالا بودن استاندارد های آموزشی و همچنین امکانات رفاهی است که این کشور در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد. کشور فرانسه با بهره گیری از دانشگاه های معتبر جهان به عنوان یکی از برترین کشورها جهت ادامه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی شناخته می شود.

سیستم آموزشی فرانسه

فرانسه از سیستم آموزشی بسیار پیشرفته و دانشگاه های معتبری برخوردار است، این کشور به مهد فرهنگ و مد در اروپا شهرت دارد. نظام آموزشی یکپارچه و مدرن فرانسه توسط نهادهای دولتی در این کشور مورد حمایت مالی قرار دارد، از این رو اکثر مقاطع تحصیلی در این کشور به صورت رایگان ارائه می گردد.

کیفیت بالای سیستم آموزشی فرانسه به همراه هزینه های بسیار ناچیز جهت تحصیل و زندگی در این کشور فرانسه را به یکی از مقاصد محبوب دانشجویان بین المللی تبدیل نموده است. این روند تا جایی ادامه داشته که در حال حاضر فرانسه بین ۱۰ کشور برتر جهان در زمینه جذب دانشجویان بین المللی قرار دارد.

مقاطع قبل دانشگاه

تحصیلات قبل از دانشگاهی در کشور فرانسه ۱۲ سال به طول می انجامد که این دوره تحصیلی تا ۱۶ سالگی به صورت اجباری و رایگان است. کودکان از سن ۵ سالگی به مدت ۱ سال وارد دوره های آمادگی می شوند. پس از سپری کردن دوره آمادگی، کودکان تحصیلات خود را به مدت ۵ سال در مدارس کشور فرانسه آغاز می کنند.

تحصیل در فرانسه

پس از اتمام دوره ابتدایی دانش آموزان وارد یک دوره ۴ ساله آموزش اجباری می شوند با پشت سر گذاشتن این دوره، دوره تحصیلی دبیرستان به مدت ۳ سال آغاز می شود. به صورت کلی دانش آموزان برای دریافت مدرک دیپلم در کشور فرانسه موظف به سپری کردن ۱۲ سال تحصیلی می باشند.

مقطع کارشناسی

دانشجویان برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید مدارک دال بر اتمام ۱۲ سال تحصیلی خود را به دانشگاه ارائه دهند. مدت زمان این دوره تحصیلی بسته به نوع رشته ۳ الی ۴ سال می باشد و زبان تحصیل در این مقطع فرانسوی است.

دانشجویان ایرانی که قصد مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل را دارند باید مدرکی دال بر تسلط به زبان فرانسوی را به دانشگاه ارائه نمایند. لازم به ذکر است، شانس افراد برای دریافت پذیرش تحصیلی کشور فرانسه در مقطع کارشناسی با مدرک زبان انگلیسی پایین می باشد.

تحصیل در فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه یکی از بهترین راه های موجود برای افرادی که قصد مهاجرت به فرانسه را دارند می باشد. زیرا به واسطه رایگان بودن تحصیل در فرانسه این روش یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرتی به فرانسه است.

برای آشنایی بیشتر با دیگر روش های مهاجرت به فرانسه این مطلب را مطالعه فرمایید: مهاجرت به فرانسه

تمامی رشته ها در مقطع لیسانس در کشور فرانسه به زبان فرانسوی ارائه می شوند. موسسه آریاناپارس با توجه به تعداد زیاد پرونده های ارسالی به سفارت فرانسه و سابقه بسیار طولانی وکلای این موسسه در امر پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی فرانسه، طول دوره یادگیری زبان فرانسوی برای افراد مبتدی را حدودا ۷ تا ۱۱ ماه تخمین میزند.

مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه

دوره تحصیلی فوق لیسانس در کشور فرانسه ۱ تا ۲ سال به طول می انجامد که دانشجویان باید در این بازه زمانی ۱۲۰ واحد درسی را پاس نمایند. به صورت کلی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به دو صورت امکان پذیر می باشد که عبارت اند از:

 1. دوره ای که شامل درس و پژوهش است به انضمام پایان نامه.
 2. دوره ای که شامل درس و کار حرفه ای به علاوه پایان نامه است.

اکثر رشته ها در مقطع فوق لیسانس در کشور فرانسه به ۲ زبان فرانسوی و انگلیسی ارائه می گردد. افرادی که قصد ادامه تحصیل در فرانسه در مقطع فوق لیسانس را دارند ملزم به ارائه مدرک زبان خواهند بود.

مقطع دکترا

دوره های دکترا در بسیاری از رشته های تحصیلی در کشور فرانسه احتیاج به جستجو برای یک استاد راهنما (Supervisor) دارد، کسی که به زمینه تحقیقاتی که شما به آن تسلط دارید علاقه مند باشد. دانشجویان با پیدا کردن استاد راهنما می توانند از بورسیه تحصیلی که دانشگاه مورد نظر تعیین نموده است، بهره مند شوند.

دوره های دکتری ۳ تا ۴ سال هستند و معمولا دانشجویان یک پروسه تحقیقاتی را شروع می کنند. چنانچه دانشجو موفق به دریافت بورسیه با پرداخت حقوق نشود باید هزینه های تحصیل و زندگی را شخصا تامین نماید.

تحصیل در فرانسه

بعد از پایان دوره تحصیل در فرانسه دولت ۶ ماه به دانشجویان فرصت می دهد تا کار مرتبط با رشته خود را پیدا کنند، البته فرد می تواند کاری نا مرتبط با رشته تحصیلی برای گذران زندگی داشته باشد.

رشته های تحصیلی در مقطع دکترا در کشور فرانسه به زبان های انگلیسی و فرانسوی ارائه می شوند. برای تحصیل در مقطع دکترای در فرانسه به زبان انگلیسی، دانشجویان باید مدرک آیلتس ۶/۵ به بالا را به دانشگاه ارائه دهند. دانشجویان می توانند با شرکت در دوره های موسسه زبان آریاناپارس در کمترین زمان ممکن به بهترین نتایج دست پیدا کنند.

دانشگاه های فرانسه

فرانسه بیش از ۳۵۰۰ مؤسسه آموزش عالی دولتی و خصوصی دارد. دانشجویان برای انتخاب دانشگاه مورد نظر می توانند موارد زیر را مورد بررسی قرار دهند.

 • دانشگاه ها: نزدیک به ۷۵٪ از دانشجویان بین المللی در دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند، این مؤسسات دولتی دارای دوره های آموزشی در همه زمینه ها، از علوم و ورزش تا علوم انسانی و پزشکی می باشند.
 • موسسات تخصصی: از جمله مدارس کسب و کار و مدیریت، مهندسی، معماری و هنر و هنرهای کاربردی.
 • Grandes Écoles: این موسسات معتبر معمولا از دانشگاه کوچکتر هستند و استعدادهای درخشان دانشجویان را پرورش می دهند. به صورت معمول دانشجویان برای ورود به این مراکز باید در آزمون ورودی شرکت کنند.

در مجموع ۳۹ موسسه فرانسوی در رتبه بندی دانشگاه جهانی QS حضور دارند، که پنج دانشگاه در میان ۲۰۰ دانشگاه برتر قرار دارند.

 1. École Normale Supérieure
 2. Ecole Polytechnique
 3. Université Pierre et Marie Curie
 4. École Normale Supérieure de Lyon
 5. CentraleSupélec

مدارس کسب و کار در فرانسه در رتبه بندی جهانی MBA بسیار خوب عمل می کنند.

کمک مالی برای تحصیل در فرانسه

دانشجویان بین المللی با توجه به شرایط تحصیلی خود می توانند برای کمک های مالی اقدام نمایند. یکی از مراکز معتبر برای اعطا بورسیه به دانشجویان، وزارت امور خارجه و امور اروپایی (MEAE) است. بورس تحصیلی ایفل که توسط MEAE ارائه می شود برای دانشجویان بین المللی در رشته های مهندسی، علوم و حقوق بورسیه ای را در نظر گرفته است.

کمک هزینه تحصیلی به صورت مصوب ماهانه (۱/۱۸۱ یورو برای دانشجویان کارشناسی ارشد و ۱،۴۰۰ یورو برای دانشجویان دکتری) تحویل می شود و شامل پرداخت هزینه های هواپیما، بیمه درمانی و یارانه مسکن می شود. دانشجویان برای بهره مندی از بورسیه های تحصیلی فرانسه می توانند با بررسی سایت دانشگاه مورد نظر به این مهم دست پیدا کنند.

مزایایی تحصیل در فرانسه

تحصیل در هر کشوری مزایا و معایب مختلفی در پی دارد، فرانسه نیز از این قاعده مستثنی نیست. معمولاً نسبت مزایا و معایب هر کشور می تواند ملاک دانشجویان بین المللی برای انتخاب مقصد نهایی جهت ادامه تحصیل باشد. در ادامه به معرفی مزایای تحصیل در فرانسه خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

هزینه های تحصیل

بدون تردید یکی از مهم ترین دغدغه های دانشجویان بین المللی برای تحصیل در هر کشوری بحث هزینه های تحصیل است. همانگونه که اشاره گردید با توجه به حمایت های مالی دولت فرانسه از نظام آموزشی این کشور، شرایط تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور با هزینه های بسیار ناچیز برای دانشجویان بین المللی فراهم گردیده است. این مزیت مهم کشور فرانسه را به مقصد نهایی دانشجویان بسیاری از سرتاسر جهان تبدیل نموده است.

اخذ اقامت دائم

از دیگر مزایای قابل توجه در ارتباط با تحصیل در فرانسه، اخذ اقامت دائم این کشور پس از اتمام تحصیل در دانشگاه می باشد. در واقع کشور فرانسه به فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور ۶ ماه فرصت می دهد که مشغول به کار شوند. از این رو در صورتی که فارغ التحصیلان در مدت تعین شده مشغول به کار شوند امکان اخذ اقامت دائم فرانسه را خواهند داشت.

حق همراه

کشور فرانسه به خانواده دانشجویان بین المللی (همسر و فرزند زیر ۱۸ سال) در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا اجازه ورود به کشور فرانسه را می دهد. لازم به ذکر است که بهره مندی از این مزیت بزرگ ارتباط مستقیم با تمکن مالی دانشجو جهت تامین نیازهای زندگی افراد خانواده وی دارد.

معایب تحصیل در فرانسه

در کنار مزایای ذکر شده در ارتباط با شرایط تحصیل در فرانسه معایبی نیز وجود دارد. لازم به ذکر است مزایا و معایب در ارتباط با هر موضوعی از دید افراد متفاوت است، ولی به طور کلی تحصیل در فرانسه مزایای دارد که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

یادگیر زبان فرانسوی

یادگیری زبان فرانسوی برای ایجاد ارتباط با مردم این کشور و به دست آوردن موقعیت های شغلی مناسب امری الزامی به نظر می آید. قطعاً یادگیری زبان هر کشوری دشوار خواهد بود و این یکی از معایب تحصیل در کشور فرانسه به شمار می آید.

موقعیت شغلی

با توجه به افزایش قدرت حزب سرمایه داری و نفوذ این جناح در دولت و اکثر بخش های اقتصادی فرانسه، طی سال های اخیر متاسفانه بخش اعظمی از اقتصاد این کشور در انحصار سرمایه داران کلان قرار دارد. متاسفانه این موضوع به یک معضل اجتماعی تبدیل گردیده و باعث از بین رفتن موقعیت های شغلی مناسب برای عموم افراد جامعه گردیده و اعتراضات گسترده ای را به دنبال داشته است. از این رو به دست آوردن یک موقعیت شغلی مناسب برای دانشجویان بین المللی امری دشوار به نظر می رسد.

  اختلاف طبقاتی

همانگونه که اشاره گردید با توجه به افزایش قدرت حزب سرمایه دار در فرانسه و انحصاری شدن بسیاری از بیزینس ها در این کشور تفاوت سطح زندگی سرمایه داران و مردم عادی کاملاً مشهود است. متاسفانه بر اثر بحران های اقتصادی اخیر در کشور فرانسه آمار حاشیه نشینی مهاجران و بخشی از مردم فرانسه به صورت بی سابقه و چشمگیری رو به رشد است. این در حالی است که بیش از ۱۸ درصد از مردم فرانسه که جزو سرمایه داران کلان این کشور به شمار می آیند زندگی بسیار لوکس و اشرافی را دارند. این موضوع برای افراد مهاجری که به تازگی وارد فرانسه می شوند کاملاً محسوس و قابل لمس است.

حق کار و هزینه های تحصیل در فرانسه

دولت فرانسه به دانشجویان در هفته اجازه کار ۱۰ تا ۳۰ ساعت را داده است. میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی می تواند بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد. این نکته بدین معناست که دانشجویان کارشناسی ۱۰ ساعت، دانشجویان کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت و دانشجویان دکترا ۳۰ ساعت در هفته حق کار دانشجویی دارند.

کسانی که قصد دارند بعد از پایان تحصیل خود در کشور فرانسه مشغول به کار تمام وقت شوند می بایستی به زبان فرانسوی مسلط بوده و دوره تحصیلی خود را به خوبی گذرانده باشند تا بتوانند شغل مناسبی را پیدا کنند و در نتیجه بعد از کسب شغل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

 • هزینه های تحصیل

هزینه های تحصیل در فرانسه برای دانشجویان بین المللی در دانشگاه های دولتی همانند دانشجویان فرانسوی است. میانگین هزینه تحصیل در سال ۲۰۱۹ به شرح زیر است:

 1. دوره کارشناسی  ۱۹۰ یورو در سال
 2. دوره های کارشناسی ارشد ۲۶۰ یورو در سال
 3. دوره دکترا ۳۹۶ یورو در سال

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی، Grandes Écoles و در دوره هایی برای موضوعات خاص مانند مهندسی و پزشکی بالاتر از اعداد ذکر شده است.

 • هزینه های زندگی

هزینه های ماهانه زندگی در کشور فرانسه به طور میانگین در حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ یورو می باشد که دانشجویان با کار دانشجویی خود بخش عظیمی از این هزینه ها را کاور می کنند. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور فرانسه را دارند قبل از ورود به فرانسه باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی که مبلغ آن برابر هزینه های یک سال زندگی و تحصیل در فرانسه است را به سفارت ارائه دهند.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی فرانسه

نحوه درخواست برای تحصیل در فرانسه در هر دانشگاه و هر دوره دارای الزامات ورودی متفاوت است و دانشجویان برای اخذ پذیرش متناسب با دانشگاه مورد نظر مدارک لازم را ارائه می دهند. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه های فرانسه:

 • پاسپورت
 • مدارک دانشگاهی
 • ریز نمرات تحصیلی
 • اثبات مهارت زبان
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • رزومه یا CV

مدت زمان پذیرش از دانشگاه های کشور فرانسه حدود ۲ تا ۳ ماه به طول می انجامد. افرادی که قصد مهاجرت به فرانسه را دارند باید به این نکته توجه داشته باشند که دانش زبان فرانسوی بسیار حائز اهمیت می باشد. سال تحصیلی فرانسوی در ماه سپتامبر یا اکتبر، بسته به مؤسسه، تا پایان ماه ژوئن اجرا می شود و شامل دو ترم است.  با توجه به بازه زمانی جواب دهی سفارت، دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در فرانسه باید ۵ تا ۶ ماه قبل از شروع دانشگاه برای اخذ پذیرش اقدام نمایند.

مهم ترین اصل در امور مهاجرتی، مقوله اطمینان و اعتماد در همه مقاطع پروسه های مختلف می باشد. برند آریاناپارس تنها دارنده مجوزهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در ایران می باشد، شرایط ایجاد بستر اطمینان و آسودگی خیال را برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور را فراهم آورده است.

4.3/5 ( 3 نظر )
برچسب‌ها:
به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها ثبت دیدگاه

135 پاسخ به “تحصیل در فرانسه”

 1. کیانا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۲۰ سالمه و سال ۹۶ وارد دانشگاه هنر معماری شدم ، معدل دیپلم من ۱۴.۹۹ هستش
  و میخوام دوباره مقطع لیسانس رو در فرانسه بگذرونم به نظرتون امکان پذیر هست؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   چنانچه شما قصد اقدام برای ویزای تحصیلی در فرانسه را داشته باشید با توجه به سن شما این امکان وجود دارد که برای مقطع کارشناسی اقدام نمایید.داشتن مدرک زبان فرانسوی الزامی است.

 2. هانی گفت:

  من ارشد گرافیک دارم و چند سال دانشگاه تدریس کردم ۳۸ سن دارم برای دکتری پذیرش میتونم بگیرم؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا در ابتدای کار جلب نظر استاد راهنما حائز اهمیت می شود. با ارائه سوابق بین المللی همچون مدرک زبان، مقالات بین المللی و … شانس بیشتری برای این کار خواهید داشت.

 3. مهسا گفت:

  سلام
  میخواستم بدون اگر با گرفتن پذیرش مدرک زبان(یعنی گذراندن کورس زبان فرانسوی)برای فرانسه اقدام کنیم بعد که بخوایم برای تحصیل در رشته خودمون اقدام کنیم باید مجدد تمکن مالی رو ارایه بدیم یا نیازی نیست؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   صرفا اقدام کردن برای گرفتن پذیرش از کالج های زبان در کشور فرانسه منجر به ویزا نمی شود و بهتر است شما پذیرش از دانشگاه داشته باشید و بعد برای دوره زبان فرانسه نیز اقدام نمایید.هر ساله برای تمدید ویزای خود شما باید تمکن مالی یکساله را داشته باشید.

 4. مریم گفت:

  سلام وقتتون بخیر من ۲۴ سالمه مدرک کارشناسی ریاضیات کاربردی دارم
  مدرک B2 فرانسه
  و آیلتس ۷
  شانس من برای گرفتن بورسیه برای مقطع ارشد رشته خودم چقدر هست؟

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   کشور فرانسه جزو دسته کشورهایی می باشد که هزینه ی تحصیل در آن رایگان است . البته شما یک پرداختی کمی به ازای هر ترم خواهید داشت.و معمولا بورسیه در کشور فرانسه به مقطع دکتری اختصاص پیدا می کند دبه همین دلیل شانس گرفتن بورسیه برای مقطع ارشد کم می باشد.

 5. M گفت:

  سلام وقتتون بخیر اگه میشه محدودیت سنی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رو بگید

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   گپ تحصیلی شما بسیار مهم است و اگر وجود داشته باشد باید بتوانید گپ خود را توجیح نمایید.در اصل هر چقدر سن کمتر باشد شانس ویزای شما بیشتر خواهد شد.

 6. Elina گفت:

  سلام
  من ۲۰ سالمه و معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم زیر ۱۴ هست
  در حال حاضر دارم برای کنکور تجربی میخونم
  میخواستم بدونم چه راهی هست برای پذیرش در رشته پزشکی دانشگاه فرانسه؟

  آیا میشه فقط با داشتن مدرک زبان و قبولی در ازمون ورودی دانشگاه مورد نظر وارد دانشگاه شد؟یا داشتن معدل دوره پیش دانشگاهی و دیپلم بالای ۱۴ الزامی هست

  یا آیا قبولی من در کنکور در رشته پزشکی(در ایران) کمکی میکنه که بتونم ادامه دانشگاهمو توی دانشگاه فرانسه در رشته پزشکی سپری کنم؟(برای دوره پزشک عمومی در دانشگاه فرانسه منظورمه نه برای تخصص)

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در رشته پزشکی در فرانسه داشتن مدرک زبان فرانسوی الزامی می باشد. البته یکسری از دانشگاه ها این اجازه را به دانشجو می دهند تا دانشجو بتواند دوره زبان خود را در همان کشور قبل از ورود به دانشگاه بگذراند.معدل شما در حالت کلی نباید زیر ۱۴ باشد چون ممکن است پذیرش تحصیلی به شما تعلق نگیرد.قبولی در رشته پزشکی در کنکور سراسری ایران می تواند یک امتیاز مثبت در نظر گرفته شود.

 7. رویا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من لیسانس حسابداری با معدل ۱۳ وارشد روانشناسی بالینی با معدل۱۵/۱۵ دارم.می خواستم بدونم من برای ارشد مجدد می تونم روانشناسی بخونم ؟ واگر امکان خوندنش تو فرانسه هست احتمال گرفتن فاند وجود داره یا نه؟موضوع پایان نامم هم در مورد اوتیسم واحتمالا تا اخر امسال دوتا مقاله هم در همین زمینه بدم و یک سال هم سابقه بازی درمانی دارم.وسوال اخر هم در مورد سنم که ۲۹ سالمه ایاسنم تو گرفتن ارشد مجدد یا احتمال گرفتن بورسیه خللی ایجاد نمیکنه؟ممنون

  • مشاور آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما می توانید برای ارشد مجدد برای تحصیل در کشور فرانسه اقدام نمایید.کشور فرانسه جزو کشورهایی می باشید که هزینه ی تحصیل در آن رایگان است البته این بدان معناست که شما یک پرداختی ناچیزی بابت هر ترم خواهید داشت.در نظر داشته باشید بیشتر بورسیه ها به مقطع دکتری اختصاص پیدا خواهد کرد.

 8. سعید گفت:

  سلام .ببخشید برای خوندن ارشد عمران در فرانسه کدوم دانشگاه بهتره و اینکه من ترم دیگه درسم تموم میشه و معدل من ۱۴ هست.و قانونی که تو فرانسه الان اعلام شده که برای ارشد سالانه۳۷۰۰یورو باید پرداخت بشه درسته یا مبلغ کمتر هست.ممنون از سایت بسیار خوبتون

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   تحصیل در فرانسه رایگان می باشد. هزینه ی یکسال زندگی حدود ۸۰۰۰ یورو سالیانه می باشد. رنکینگ دانشگاه ها را شما می توانید در سایت QS چک نمایید.

 9. masoumi گفت:

  سلام، من ٢٣ سالمه و مدرک دیپلم و پیش تجربی دارم، معدل دیپلمم ١٩,٣۴ هست، مدرک آیلتس با نمره ی ۶,۵ هم دارم، آیا شانسی هست بتونم ویزای کالج زبان فرانسه بگیرم و دوره ی زبان رو اونجا بگذرونم؟ و بعد برای دانشگاه اقدام کنم.

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما برای تحصیل و گذراندن دوره ی زبان در کشور فرانسه نیازمند داشتن پذیرش از همان ابتدا از کشور فرانسه می باشید.و قبل از ورود به دانشگاه می توانید دوره ی زبان خود را در آنجا کامل نمایید.

 10. مریم گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  رشته مهندسی مکانیک هواپیما خوندم متاسفانه بنا بر مشکلاتی که داشتم از جمله مریضی مادرم معدل لیسانسم 12.50 هست ولی سطح زبان فرانسه ام b2 هست و آیلتس ۷ دارم و همچنین مدرک تومر ترکی استانبولی دارم و جندین مدرک مرتبط با رشته ام دارم ایا برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد شانسی دارم؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام اگر مدرک C1 آلمانی بگیرید میتونید برای فرانسه اقدام کنید.و با این مدرک زبان انگلیسی برای ایتالیا هم میتونید اقدام کنید و از بورسیه استانی این کشور استفاده کنید.

 11. مهناز گفت:

  سلام. من رشته ی معماری هستم و برای فوق لیسانس میخوام برم دانشگاهی که هزینه های تحصیل و خوابگاه رو بهم بدن میشه راهنماییم کنید؟. و اینکه برای این رشته مدرک B1 کافیه یا بیشتر میخواد؟ ایا میتونم رشته مو تغییر هم بدم؟

  • آریاناپارس گفت:

   سلام اگر شما مدرک 6.5 آیلتس رو داشته باشید برای ایتالیا میتونید اقدام کنید و از بورسیه استانی این کشور استفاده کنید.

 12. Zohre گفت:

  سلام
  من دانشجوی ژنتیک هستم و 24 سالم هست.میخوام برای دندانپزشکی فرانسه اقدام کنم.اگر تا اردیبهشت مدرک A2 زبان فرانسه رو بگیرم امکانش هست تابستان دوره زبان در فرانسه رو برم و برای ترم جدید مهر دوره پری مدیکال برم؟مدرک معادل کاردانی در رشته ام با نمرات بالا کمکی میکنه؟ معدل دیپلم 15 بوده و پیش 13.

  • آریاناپارس گفت:

   سلام
   شما باید در نظر داشته باشید به دلیل رقابت زیاد و پذیرش محدود در رشته ی پزشکی در فرانسه شانس گرفتن پذیرش در این رشته کم می باشد. معدل حداقل باید 14 باشد. زیر 14 خیلی شانس گرفتن پذیرش کم می باشد.

 13. محمد گفت:

  سلام خسته نباشيد من ميخواستم مدرك زبان را ايران بگيرم و براي فرانسه اقدام كنم اگر بتوانم تو ازمون سفارت قبول بشوم چگونه دانشگاه مورد تأييد ايران را ميتونم وارد شوم وادامه تحصيل بدهم!؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام مدرک c1 زبان فرانسوی داشته باشین میتونید اقدام کنید و ما نمایندگی پذیرش بیشتر دانشگاه ها رو داریم.و این هم در نظر داشته باشین که دانشگاه های فرانسه فقط یکبار در سال پذیرش دارند.

 14. جواد گفت:

  سلام من 19 سالمه و دانشجوی مقطع کارشناسی ترم 3 مهندسی پلیمر از دانشگاه روزانه هستم و متقاضی ادامه تحصیل در فرانسه هستم چند سوال از شما دارم
  1 بهتره که من ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی اقدام کنم یا کارشناسی ارشد؟
  2 داشتن مقاله isi شانس گرفتن و نوشتن کتاب شانس گرفتن ویزای تحصیلی رو بالا میبره؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام . این امکان می باشد شما هم برای فوق و هم برای کارشناسی اقدام نمایید. داشتن رزومه ی قوی می تواند برای شما پینت مثبت به حساب آید.

 15. شهلا گفت:

  سلام من 19 سالمه و دیپلم تجربی با معدل 16/64 هستم ومعدل پیش دانشگاهی 17/66 میخواستم ببینم در صورت یادگیری زبان فرانسوی تا چندسالگی فرصت دارم برای تحصیل در فرانسه در مقطع لیسانس اقدام کنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام . شما بدون مدرک زبان فرانسه هم از همین حالا می توانید برای فرانسه اقدام نمایید. هرچقدر سن شما بالاتر باشد شانس دریافت ویزا برای شما کمتر می شود.

 16. Ayhanmcc گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  بنده 31 ساله دارای مدرک کارشناسی عمران ، میخواستم بدونم امکان این هستش که ارشد رو در فرانسه پس از گذراندن کورس زبان فرانسه فیزیک بخونم ،، یعنی تغییر رشته در مقطع ارشد معدلم 16 به بالاست

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بهتر هست برای تحصیل در فرانسه دانشگاهی را اقدام نمایید که به صورت مشروط دوره زبان هم ارائه دهد . تغییر رشته اصلا مطلوب نیست و شانس ویزارا پایین میاورد بهتر هست در ادامه رشته اقدام نمایید

 17. shahla گفت:

  سلام تا چه سنی شرایط برای مقطع لیسانس در فرانسه امکان پذیر است؟

 18. baharehmirtalbi گفت:

  سلام خسته نباشید من 18 سالمه و دو ترم مونده تا فوق دیپلممو بگیرم برای لیسانس میخوام اقدام کنم دانشگاه سراسری هم رشته معماری میخونم معدلمم 15-17 هستش بنظرتون میتونم برای بورسیه اقدام کنم یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اخذ بورسیه دو موضوع مهم و الزامی جهت اخذ بورسیه های تحصیلی و نه استانی ، این هست که فرد متقاضی باید حتما دارای مقالات و پژوهش های بین المللی باشد تا نظر استاد با دادن بورسیه به ایشان مساعد باشد و دوم داشتن مدرک آیلتس ترجیحا 7 هست . بورسیه تحصیلی هم اکثرا در مقطع دکتری معنا پیدا میکند و نه در مقاطع دیگر

 19. Sana.b گفت:

  با سلام.من یک دختر۱۵ساله هستم.خواستم بدونم برای ادامه زندگی و تحصیل در فرانسه،میتونم بدون محدودیت سنی ویزا و اقامت بگیرم؟!

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ویزای تحصیلی فرانسه میتوانید اقدام نمایید و در مدارس شبانه روزی برای تحصیل اقدام نمایید

 20. پدرام گفت:

  سلام خسته نباشید.
  بنده 18 سال سن دارم و میخوام در رشته ی خلبانی یا معماری در فرانسه تحصیل کنم میخواستم بدونم کدومش به صرفه تر و بهتره؟ و اینکه هزینه ی تحصیل این دو رشته چقدر میشه. اگه میشه لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   از لحاظ هزینه و سادگی در ورودبه رشته معماری شکی نیست مهمتر از همه اینها داشتن مدرک زبان فرانسه هست که در سطح b2 میباشد

 21. حسام گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من و همسرم دارای مدرک مهندسی بهداشت حرفه ای هستیم .مدرک زبان فرانسه و انگلیسی را متاسفانه اخذ نکردیم.اخذ مدرک زبان در کشور فرانسه رایگان هست؟
  امکان ادامه تحصیل در همین رشته در مقطع ارشد وجود دارد؟هزینه تحصیل و زندگی به چه صورت است؟؟
  باسپاس

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   امکان اخذ مدرک زبان فرانسوی در خود فرانسه هست ولی رایگان نیست . باید برای ادامه رشته خودتون اقدام کنید و هزینه تحصیل فرانسه در دانشگاه ها نیز رایگان میباشد

 22. المیرا گفت:

  باسلام
  بنده 28 سال دارم و متاهل هستم دیپلم ریاضی و فیزیک دارم .آیا می تونم در یکی از دانشگاه های استراسبورگ پزشکی ثبت نام کنم ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام خدمت شما/ اخذ ویزای تحصیلی در مقطع پزشکی در کشور فرانسه نسبت به شراط سنی شما با شانس خیلی پایینی امکان پذیر است .

 23. riza گفت:

  با سلام و خسته نباشید خیلی ممنون بابت مطالب خوبتون که در اختیار ما میگذارید
  من تو دانشگاه فنی تبریز (سراسری) درس میخونم رشتم معماری هست 2 ترم دیگه لیسانس میشم و به نرم افزار معماری auto cad(نقشه کشی) و cinema 4D(سه بعدی سازی ساختمان) مسلط هستم دبیرستان رو هم تو هنرستان فنی حرفه ای گذروندم) میخواستم ببینم که میتونم برم تو دانشگاه دولتی فرانسه (اگه شهر پاریس باشه خیلی خوب میشه) درس بخونم و اقامت بگیرم یا نه اگه بشه میرم از فردا تو کلاس های آموزش زبان فرانسوی ثبت نام میکنم
  پاسپورت دارم مشکل سربازی هم ندارم
  فقط یکم مشکل مالی دارم (حدود 100 150 میلیون تومان دارم)
  خیلی ممنوم مشم اگه راهنماییم کنید.
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام / دوست عزیز دوره های زبان فرانسوی را شما با اخذ پذیرش نیز میتوانید در فرانسه بگذرانید /کشور فرانسه کشور تحصیل رایگان است و نسبت به شرایط شما میتوان در ان اقدام نمود / شما بهتر است برای اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید.

 24. مهرداد گفت:

  با سلام ، آیا برای تحصیل رشته معماری در فرانسه باید از دیپلم دبیرستان با رشته مرتبط “ریاضی فیزیک” برخوردار بود یا با دیپلم غیر مرتبط نیز میتوان به تحصیل این رشته پرداخت ؟ ، ممنون از پاسخگویی

  • آریانا پارس گفت:

   این امکان وجود دارد که بتوانید با دیپلم غیر مرتبط هم اقدام کنید.

 25. javid گفت:

  درود بر شما
  بنده 34 ساله هستم و کارشناسی حقوق قضایی دارم
  خواستم سوال کنم برای اخذ ویزای تحصیلی جهت مقطع ارشد محدودیت سنی وجود داره یا نه
  ممنون میشم پاسخ بدید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بی تاثیر نیست. برای پاسخ به این سوال باید شرایط دیگری از شما بررسی شود .
   برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق لینک زیر با مشاورین ما در تماس باشید:
   https://arianaabroad.com/

 26. sahar گفت:

  سلام
  من میخواستم بدونم آخرین مهلت برای ارسال مدارک و اخذ پذیرش باری مقطع فوق لیسانس کیه برای فرانسه؟ من الان دارم زبان فرانسه یاد میگیرم و خیلیم سریع پیش میرم میخواستم بدونم امکانش هست الان که آخر فروردین هست تمام مدارکمو ارسال کنم و فقط زبان بمونه که اونم 4-5 ماه دیگه بفرستم و به مهر امسال برسم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   به ددلاین دانشگاهی که قصد گرفتن پذیرش را دارید مرتبط است.
   معمولا ددلاین ها اردیبهشت برای ترم شهریور و برای ترم دوم مرداد میباشد.
   مدرک زبان نیاز ندارد

 27. باران گفت:

  سلام برای تحصیل در مقطع ارشد در فرانسه نمرات دوره ی لیسانس چقدر مهم هستند؟؟؟ و اینکه باید حتما مدرک زبان فرانسه رو داشته باشم من لیسانس مدیریت هستم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بستگی به دانشگاه مورد نظر دارد که معمولا معدل مدنظر می باشد.
   در فرانسه همه ی مقاطع تحصیلی به زبان فرانسوی برگزار میشود. مدرک در سطح B2 لازم است .

 28. آرین گفت:

  ممنون از پاسخ دهی سریعتون .
  پس بیشتر ویزا ها برای دوره لیسانس به دلیل بلد نبودن زبان و بنیه مالی رد میشن ؟ درسته ؟

 29. آرین گفت:

  سلام .
  تو ی مقاله ای که سال ۲۰۱۳ همین سایت منتشر کرده بود این موضوع اومده بود که گرفتن ویزای تحصیلی برای دوره لیسانس بسیار سخته .
  آیا الان که نزدیک سال ۲۰۱۸ هستیم هنوزم شرایط همونطوره ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سخت بودن دوره لیسانس به دلیل داشتن مدرک زبان همان کشور میباشد نه سختی در پذیرش که اتفاقا هرچه در مقاطع کمتر وارد کشور شوید بهتر است . برای همین ورود به مقطع ارشد به دلیل اینترنشنال بودن و ظرفیت بیشتر سهل الوصولتر میباشد

 30. اناهیتا لواسانی گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من دذوست دارم در فرانسه در رشته داروسازی تحصیل کنم ولی مدرک زبان ندارم و اینکه امکانش هست دوره کالج را گذراند یا خیر ؟ و اینکه هزینه تحصیل به چه صورته؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کشور فرانسه باید مدرک زبان فرانسه را داشته باشید و البته میتوانید خود زبان فرانسه را در دانشگاه ها بگذرانید و پس از اخذ مدرک برای ادامه تحصیل مشغول شوید

 31. محمد گفت:

  سلام
  من برای روانکاوی شدن میخواستم به فرانسه برم. نمیدونم برای اینکار از چه طریق اقدام کنم بخصوص اینکه انالیز شخصی یک فرایند زمانبره و چندین سال طول میکشه. سوالم اینه که من از چه طریقی میتونم اقدام کنم که این فرصت رو کشور فرانسه در اختیارم قرار بده؟ ایا اصلا قانون مجزایی برای چنین درخواستهایی وجود داره یا اینکه میبایست از راههای فرعی مثل ادامه تحصیل اقدام کنم؟ در پایان این رو هم اضافه میکنم که روانکاوی یک دیسیپلین مجزا از روانشناسی و روانپزشکی است که راه فراگیری اون “طی کردن انالیز شخصی” “تا انتها “هست که بیرون از دانشگاست و اون رشته ای که در دانشگاست فقط تئوری فروید رو میگن که کمک کننده است ولی جای انالیز شخصی رونمیگیره.با تشکر فراوان

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایطتان حتما باید مدارکی را مستند و مستدل ارائه دهید تا آفیسر مجاب به دادن ویزا شود . در غیر اینصورت باید از طریق تحصیل وارد شده و برای ادامه درمان اقدام نمایید

 32. محمد گفت:

  سلام
  امکان گرفتن ویزای تحصیلی در فرانسه برای رشته پزشکی با معافیت تحصیلی بدون داشتن کارت پایان خدمت وجود دارد؟

  • آریانا پارس گفت:

   بله امکان گرفتن ویزای تحصیلی کشور فرانسه وجود دارد به شرط گذاشتن وثیقه نزد نظام وظیفه

 33. سیما گفت:

  با سلام
  من مهندسی کامپیوتر از دانشگاه دولتی دارم . ولی به تحصیل در رشته زبان فرانسه علاقه دارم . می خواستم بدونم اگر ارشد رشته زبان فرانسه رو در ایران بگیرم ، سه تا سوال داشتم.
  1-امکان گرفتن پذیرش دکترای زبان فرانسه هست؟ چون شنیدم استادهای اونجا فقط به دانشجو های ارشد خودشون پذیرش میدن .
  2-ایا میشه بعداز فرانسه در کبک ادامه تحصیل بدم.(منتقل کنم)
  3- ایا بلژیک گزینه بهتری میتونه باشه؟
  در ضمن الان چهل سالمه تا اونموقع 42 سالم میشه و دبیر رسمی با پانزده سال سابقه هم هستم. ممنون میشم اگه هر چه زودتر جوابم رو بدید. مرسی از راهنماییتون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   1 . ظرفیت پذیرش دکتری برای دانشجویان دکتری برای دانشجویان اینتر نشنال بسیار پایین است
   2 . بعد از اتمام تحصیل بله ولی در حین تحصیل فقط ب ا تایید و اجازه دانشگاه مقصد
   3 . بلژیک ویزای سختتری میدهد ولی بازار کار و سطح زندگیه بهتری دارد

 34. مژگان گفت:

  سلام
  میخام برای دکترا اقدام کنم در رشته ی گردشگری..
  شنیدم این رشته تحصیلش رایگانه درسته؟؟؟؟
  و اینکه چطور میتونم بعذش اقامت داعم بگیرم؟!
  برای پذیرش دکترا چ سوابقی باید داشته باشم؟؟
  ممنون میشم راهنمای کنید?

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   داشتن مقاله بین المللی و آیلتس 7 برای دکتری الزامیست . بعد از تحصیل در صورت کار دائم طی 3 تا 5 سال اقامت دائم صادر میگردد

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   داشتن مقاله بین المللی و آیلتس 7 برای دکتری الزامیست . بعد از تحصیل اجازه ماندن ندارید فقط میتوان درخواست کار گرفت و مجدد اقدام به ویزای کاری نمود

 35. مجید گفت:

  سلام مجید هستم درباره شرط سنی پذیرش درمقطع دکترا دانشگاه های فرانسه سوال داشتم . آیا با 40 سال سن نیز می توان پذیرش گرفت در رشته روابط بین الملل .

 36. مجید گفت:

  سلام با تشکر
  مجید هستم می خواستم درباره شرط سنی درمقطع دکترا دانشگاه های فرانسه سوال کنم . درحال حاضر بنده دانشجوی ترم اول رشته مطالعات منطقه ای دریکی ازدانشگاه های دولتی ایران هستم و در سال 1399 فارغ التحصیل می شوم که تا آن موقع تقریبا 40 ساله می شوم . سوالم اینه که شانس پذیرش مقطع دکترا را دارم از دانشگاه های فرانسه یا هرجای دیگه یا خیر؟ – ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای دکتری شرایط سنی خیلی مهم نیست ولی تا 45 سال بیشتر شرایط کمی سختتر میشود و داشتن مدرک زبان برای دکتری و مقاله isi الزامیست

 37. ملیکه عمیدی گفت:

  سلام من دارای مدرک دیپلم ریاضی هستم و بیشتر از 3 ماه دوره زبان فرانسه رو گذروندم .آیا برای ادامه تحصیل میتونم اقدامی بکنم لطفا منو راهنمایی کنید .البته پژوهش و مدارک زیادی هم دارم در رشته های ورزشی و هنری/

  • آریانا پارس گفت:

   برای ادامه تحصیل در کشور فرانسه داشتن مدرک زبان B2 فرانسوی احتیاج است .این راهم باید بگوبم بعد اتمام تحصیل در این کشور اجازه کار وجود ندازد وباید به کشور خود برگدد

 38. سمانه گفت:

  سلام و عرض ادب.
  من 18 سالمه رشتم ریاضیه و معدل دیپلمم 19/83 شد.در صورت یاد گرفتن زبان فرانسوی امکان بورس هستش؟
  یا اینکه همه هزینه ها به عهده خودمه؟
  هدفم معماریه…ممنون میشم راهنمایی کنید

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بورسیه در مقطع لیسانس شانس بسیار پایینی دارد ولی تحصیل به زبان فرانسوی هزینه بسیار پایینی دارد . هزینه زندگی با خودتون هست و برای رشته معماری آزمون ورودی دارید

 39. الهام ابراهیمی گفت:

  سلام روزتون بخیر
  من دوره کارشناسی مهندسی برق از دانشگاه آزاد رو تموم کردم.24 سالمه
  4 سال سابقه کار غیر مرتبط با رشته ام دارم.
  میخوام برای رشته های مدیریت و یا MBA ادامه تحصیل بدم
  شرایط به چه صورت هست؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای رشته های مدیریت و تحصیل در این رشته در فرانسه نیاز به فراگیری زبان فرانسوی هستید در سطح b2 مگر آنکه بتوانید کالج زبان را در همان کشور برداشته و بعد از اخذ مدرک زبان اقدام ادامه تحصیل در فرانسه کنید . شرایط سنی شما خوب است و امکان پذیرش و اخذ ویزا برای شما از طرف موسسه وجود دارد

 40. مسعود گفت:

  سلام ، میخواستم بدونم درس خوندن در رشته های غیر مرتبط ممکن هست در قوانین فرانسه ؟ من لیسانسم زبانه ولی میخوام تو مقطع ارشد فلسفه یا سینما بخونم ، حتما باید مرتبط باشه ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   تغییر رشته برای فرانسه خیلی مطلوب نیست و یک مقدار شانستان را پایین میاورد . ولی منعی برای اقدام ندارد

 41. محمد یوسفی گفت:

  سلام و عرض ادب.من 18 سالمه با معدل دیپلم 18 در رشته ی تجربی.میخواستم بگم که شرایط اخذ پذیرش پزشکی در کشور فرانسه چیست؟
  2-آیا امکان تحصیل رایگان در فرانسه وجود دارد؟
  لطفا راهنمایی کنید.
  ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. پذیرش دوره پزشکی در کشور فرانسه برای افراد غیر فرانسوی ممکن نیست. اما پس گرفتن مدرک پزشکی عمومی، با داشتن مدرک زبان فرانسه و طی فرآیند ثبت مدرک، می توانید برای دوره تخصص در این کشور اقدام نمایید.

 42. محمد گفت:

  سلام
  بنده فوق لیسانس مهندسی صنایع غذایی هستم با 27سال سن و سابقه کار غیر رسمی و یک مقاله isi
  مدرک زبان فرانسه b1 رو دارم
  به لحاظ مالی مشکلی ندارم
  امکان تحصیل دندانپزشکی در فرانسه برای من مهیا هست؟
  شانس قبولی در امتحان سال اول دندانپزشکی( درجه سختی آزمون) چقدر است؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. با توجه به شرایط سنی شما، شانس گرفتن پذیرش و ویزا برای رشته های مرتبط با پزشکی و پیراپزشکی در کشور فرانسه برای شما بسیار پایین است. اصولا برای رشته های مرتبط با پزشکی تا سن 24 یا 25 سالگی می توانید با شانس بالا اقدام نمایید.

 43. هدی گفت:

  سلام ببخشید مدرک زبان فرانسه رو میشه صرفا با امتحان گرفت؟یعنی من خودم بخونم وفقط امتحانشو بدم؟واینکه رشته فیزیوتراپی هم فرانسه میپذیره؟من دیپلمم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. گرفتن مدرک زبان هر کشوری با آزمون امکان پذیر است. شما به هر شکلی زبان فرانسوی را بیاموزید، با امتحان دادن می توانید مدرک آن را در ایران اخذ نمایید. برای اخذ پذیرش فیزیوتراپی از کشور فرانسه باید 12 سال تحصیل شما در ایران به پایان رسیده باشد و سپس می توانید اقدام نمایید.

 44. محمدی گفت:

  سلام بر شما، من مدرک دکترا در یکی از گرایش های علوم پزشکی ( توانبخشی) در ایران اخذ کردم و الان مشغول ب کار هستم.رزومه پژوهشی نسبتا خوبی هم دارم. زبان انگلیسیم خوبه و گرفتن مدرک ایلتس کار سختی نیست واسم. آیا این امکان هست که برای یکی از مقاطع تحصیلی که شما پیشنهاد می کنید (از لیسانس تا دکترا) و به زبان انگلیسی هست به کشور فرانسه برم؟. باتشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایطی که فرمودید برای تحصیل در کشور فرانسه اکثر دانشگاه ها خصوصا در مقطع لیسانس به زبان فرانسه ارائه دروس میدهند و در غیر از فرانسوی شانس بسیار پایین میاید . میتوانید زبان را در خود فرانسه فرا بگیرید و بعد وارد دانشگاه شوید . به لت گپ تحصیلی و سنتان بهتر است ادامه تحصیل دهید تا اینکه از اول بخوانید . اگر هم به دنبال گرفتن مدرک زبان فرانسه هستید حتما برای b1 یا b2 تلاش نمایید

 45. az.do گفت:

  سلام و وقت بخیر.من 28 سال سن دارم و لیسانس گرافیک دارم و همچنین سابقه کاری در زمینه رشته تحصیلیم.میخواستم بدونم شرایطم وسه اخذ پذیرش چطوره و ایا شانسی دارم یا نه؟و لطفا دانشگاهی رو در جهت ادامه تحصیل در رشته تصویرسازی مد بهم معرفی کنین .با سپاس

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   پذیرش تحصیلی در رشته های هنر در کشور فرانسه آزمون عملی دارد و آیلتس 6 تا 6.5 برای مقطع ارشد مورد نیاز است.

 46. Maryam گفت:

  سلام
  من لیسانس فیزیک از دانشگاه خواجه نصیر با معدل 16دارم و سطح زبان فرانسه مB2 هست .میخواستم ببینم امکان تحصیل در مقطع ارشد رو تو کدوم یک از دانشگاه های فرانسه دارم و اینکه دودلم بین کانادا و فرانسه
  ممنون میشم راهنمایی کنید:)

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما این امکان در هر کشور وجود دارد که بتوانید تحصیل کنید.

 47. sahra گفت:

  با سلام.
  من دارای دیپلم تجربی هستم اما متاسفانه کنکور بدی دادم وچون حاضر نشدم رشته های پایین رو انتخاب کنم دانشگاه سراسری چیزی قبول نشدم- بعدش نتونستم پشت کنکور بمونم و دانشگاه آزاد معماری خوندم-الان میخوام بدونم که آیا میشه که بعد از یادگیری زبان فرانسه واسه
  رشته های تجربی تقاضا بدم؟؟؟خیلی تمایلی ندارم رشته خودم رو ادامه بدم-من 25 سال سن دارم.
  با تشکر قبلی

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با داشتن مدرک B2 زبان فرانسه و توجیه سن برای سفارت فرانسه امکان گرفتن پذیرش تحصیلی وجود دارد.

 48. Rima گفت:

  با سلام
  بنده دانشجوی سال سوم کارشناسی مهندسی شیمی با معدل 15 از دانشگاه کاشان هستم
  نمره آیلتس 6.5
  دارای مدرک زبان فرانسه
  2 مقاله ی ISI و 4 مقاله بین المللی 1 مقاله داخلی 1 کتاب(تخصصی فارسی)
  دارای رزومه کاری دانشجویی
  ریکام های خیلی خوب(TAوRA)
  میخواهم برای رشته بیوتکنولوژی برای مستر پذیرش بگیرم برای فرانسه…شانسم چقدر هست و اینکه آیا میتونم بورس بشم، چه دانشگاه هایی رو هدف قرار بدم؟
  از راهنماییتون پیشاپیش متشکرم

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. رزومه شما به لحاظ تحصیلی و پژوهشی مناسب است. فرانسه به این دلیل که کشور تحصیل رایگان است، بورسیه ای که هزینه زندگی شما را برای مقطع ارشد پوشش دهد، بسیار کمیاب است. می توانید پس از ورود به آن کشور از بعضی کمک هزینه های تحصیلی استفاده نمایید.

 49. حسنی گفت:

  با سلام من با مدرک لیسانس مهندسی شهرسازی از دانشگاه سراسری ارومیه و تسلط کامل به زبان فرانسه می تونم برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد برای گرایش طراحی شهری اقدام کنم ؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور فرانسه در مقطع فوق لیسانس می توانید اقدام کنید البته نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی و زبان فرانسوی است.

 50. حسام گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل رشته رادیولوژی (پیراپزشکی ) هستم میخوام بدونم برای ارشد ‍ِ رشته ما داخل فرانسه چه گرایشایی وجود داره ، کلا هر اطلاعاتی دارین راجب این رشته لطف بفرمایین بگین
  با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای اطلاع از رشته خودتون در دانشگاهای مختلف به سایت QS مراجعه بفرمایید.

 51. سلماز گفت:

  سلام.برای مقطع دکتری در رشته زبان شناسی در فرانسه میخوام اقدام کنم. آیا دانشگاهی هست که به زبان انگلیسی تدریس داشته باشه؟ آیا برای دوره دکتری باید شهریه پرداخت کرد؟ و اینکه مبلغ 8000 یورو چه مدت باید تو حساب بانکی مون بمونه؟ ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور فرانسه در مقطع دکتری و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

 52. پرى گفت:

  سلام من ١٨ سالمه ديپلم گرافيك از هنرستانم پيش دانشگاهي نرفتم .مدرك B2 هم دارم ميتونم براي دانشگاه دررسته هنر اقدام كنم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور فرانسه در مقطع کارشناسی باید 12 ال تحصیل را به اتمام رسانده باشید

 53. احمد گفت:

  سلام
  من دانشجوی سال اخر کارشناسی علوم آزمایشگاهی هستم که تازگی نامزد کردم و نامزدم هم ، هم کلاسی خودم هستن
  معدل خودم و همسرم هم حدودا 16 هستش ولی مدرک زبان فرانسه نداریم، میخاستم ببینم شرایط ما برای ادامه تحصیل در فرانسه تو رشته مرتبط با رشته خودمون چجوری هست؟
  کدوم دانشگاه های دولتی امکان پذیرش داریم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور فرانسه در مقطع ارشد و با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید.

 54. مجید خلیلی گفت:

  سلام خدمت شما
  من دانشجوی ترم ۴برق دانشگاه دولتی در اراک هستم قصد پذیرش در دانشگاه ها فرانسه را دارم نمره درس هایم همه بالا ١۴اند و میخام به تازگی اموزش زبان فرانسه رو شروع کنم ١_ایا دانشگاه ها با زبان فرانسه هزینه دارد !زبان انگلیسی چطور
  ٢برای پذیرش چه مدرک زبانی فرانسوی لازم است و ضمنا من میتوانم در حزود ۴ماه اموزش زبان رو به صورت خصوصی تمام کنم
  3_ایا شما کشوری جز فرانسه را به من پیشنهاد میکنید از ان جا اموزش زبان فرانسه وقت بر است !
  ممنون

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور فرانسه در مقطع ارشد با داشتن مدرک زبان میتونید اقدام کنید و هزینها بستگی به دانشگاه دارد.

 55. همایون گفت:

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید . بنده مهندس متالورژ از دانشگاه ازاد کرج هستم با دو سال سابقه کار مرتبط و 38 ساله هستم . به زبان فرانسه کاملا مسلط هستم و مشکلی ندارم . همسرم لیسانس حسابداری با 5 سال سابقه مرتبط و 34 سال سن دارای مدرک c1 زبان فرانسه در پقله و اکود و فارغ التحصیل از دانشگاه ازاد واحد تهران جنوب . یک فرزند 5 ساله دارم . ایا شرایط لازم برای تحصیل و کار و …. را در فرانسه دارا هستیم . بی نهایت از راهنمایی شما سپاسگذارم .

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. با توجه به اینکه تحصیل در کشور فرانسه رایگان است، نسبت به فاصله تحصیلی و سن حساسیت بیشتری برای پذیرش وجود دارد. بنابراین شانس شما مقداری پایین است. در صورتی که رزومه تحصیلی و کاری شما قوی باشد می توانید برای دریافت پذیرش تحصیلی اقدام کنید. برای بررسی دقیق تر رزومه خود با مشاوران مؤسسه تماس حاصل کنید.

 56. پگاه گفت:

  سلام من ديپلم دارم ولي پيش دانشگاهي نرفتم مدرك زبان هم دارم رفتن من به فرانسه ممكنه؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام. مهاجرت به کشور فرانسه می تواند برای شما امکان پذیر باشد. باید شرایط شما به صورت دقیق تر بررسی گردد. برای بررسی جزئیات شرایط خود با مشاوران مؤسسه تماس بگیرید.

 57. اکرم گفت:

  سلام خسته نباشید
  من لیسانس ادبیات فرانسه رو دارم و قصد ادامه تحصیل در کشور فرانسه رو دارم
  معدل من هم 14 میباشد به نظر شما شانس من برا پذیرش در کشور فرانسه چقدر است؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشور فرانسه در مقطع فوق لیسانس با داشتن مدرک زبان فرانسوی میتونید اقدام کنید .

 58. مروه گفت:

  سلام عليكم بازهم خدمت شما محترم
  ايا در رشته خودم در انجااجازه تحصيل خواهند داد؟
  تشكر

 59. مروه گفت:

  سلام عليكم مي خواستم پرسان كنم من محصل فاكولته حقوق و علوم سياسي سال دوم مي باشم از افغانستان هستم ديپلوم زبان فرانسوي A1,A2را دارم مي توانم رشته خود را در فرانسه ادامه بدهم ؟ پذيرش دارد!

  • آریانا پارس گفت:

   سیلام
   برای دریافت ویای تحصیلی کشور فرانسه و بدست اوردن رنک دانشگاه های این کشور و اطلاع از رشته های ان و پذیرش به سایت QS مراجعه بفرمایید.

 60. سلام من لیسانس ادبیات فرانسه دارم آیا امکانش هست ک ارشد رشته دیگری را در کشورفرانسه ادامه دهم آیا با داشتن لیسانس ادلیات فرانسه باز هم مدرک زبان نیاز دارم برای رفتن یا خیر؟؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   در پذیرش تحصیلی در کشور فرانسه تغییر رشته تحصیلی شانس پذیرش را کم می کند و شما اگر بخواهید به زبان فرانسه تحصیل کنید باید مدرک b2 فرانسه را داشته باشید و یا برای انگلیسی آیلتس 6 تا 6.5 برای مقطع ارشد لازم است.

 61. حسین گفت:

  سلام و درورد
  شهریه دانشگاه چقدره واسه رشته مدیریت واسه ارشد

 62. فرهاد گفت:

  سلام وقت بخیر
  آیا در فرانسه اجازه کارکردن یا محدودیت مدت کاری برای دانشجویان خارجی وجود دارد؟

 63. مینا گفت:

  سلام

  من مدرک کارشناسی ادبیات زبان انگلیسی دارم، میخوام بدونم برای ادامه تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد میتونم رشته غیر مرتبط بخونم یا حتما باید ادبیات انگلیسی را ادامه بدم؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

  مرسی

  • آریانا پارس گفت:

   امکان تغییر رشته وجود دارد اما باید دلیل قانع کننده ای نیز ارائه شود جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه ی اریاناپارس در ارتباط باشید
   https://arianaabroad.com/contact-us/

 64. قاسم بهمیی نژاد گفت:

  با درود و سپاس خدمت شما بزرگوار که با صبر و حوصله به همه عزیزان پاسخ میدهید کمال تشکر دارم
  خواهشا اگر امکانش هست مرا راهنمایی فرمایید چونکه مدت زیادی ذهنم درگیر این مسله هست. در زیر شرایطم رو خدمت شما بزرگوار اعلام مینمایم و با توجه به شرایطم بدون هیچ تعارفی مسیر اصلی رو به من پیشنهاد بفرمایید البته قصد بنده ادامه تحصیل کار و سپس اقامت دایم در فرانسه میباشد. بسیار سپاسگزارم.

  اینجانب مدت 10 سال با مدرک دیپلم ریاضی و فیزیک در پتروشیمی ماهشهر به صورت رسمی در واحد ازمایشگاه مشغول به کار هستم و مدت 10 سال سابقه بیمه دارم .ولی مدرک کارشناسی عمران از دانشگاه ازاد رامهرمز با معدل 13.29 دارم که هیچ ربطی به کارم ندارد ولی مدت 2سال سابقه کار عمرانی اما بدون بیمه دارم .به نظر شما کدام یک از حالتهای 1 یا 2 را پیشنهاد میفرمایید(البته ناگفته نماند برادرم مدت 4 ساله در رشته مترجمی وادبیات فرانسه در شهر تولوز مشغول به تحصیل میباشد)

  1-شانس پذیرش در ارشد عمران باتوجه به معدل 13.29 از دانشگاه ازاد در کدوم دانشگاه را پیشنهاد میکنید و شانس پذیرش برای بنده چقدر میباشد و تحصیل دررشته ارشد عمران به چه زبانی میباشد و سپس ایا امکان پیدا کردن کار بعد از فارغ التحصیلی با مدرک عمران به راحتی صورت میگیرد یا نه
  2-با توجه به اینکه 10 سال سابقه بیمه در ازمایشگاه پتروشیمی را دارم و به صورت کارمند رسمی هستم به نظر شما اگر دوباره لیسانس شیمی از ازاد بگیرم وبرای فوق لیساس اقدام کنم با توجه به داشتن سابقه بیمه ایا شانس پذیرش در دانشگاههای فرانسه برای من بیشتر خواهد شد .و تحصیل در رشته ارشد شیمی به چه زبانی تدریس میشود و ایا بعد از فارغ التحصیلی کار برای بنده پیدا خواهد شد یعنی بازار کار گرایشهای شیمی در فرانسه چه وضعیتی دارد. ایا تحصیل برادرم در فرانسه ممکنه تاثیر ی در روند پذیرش بنده داشته باشد. ببخشید طولانی شد با سپاس فراوان خدمت شما بزرگوار

  • آریانا پارس گفت:

   برای اینکه بگوییم چه داشنگاهی به شما پذیرش می دهد مستلزم بررسی رزومه ی تحصیلی شما می باشد .
   به زبان فرانسوی که شما باید مدرک b2فرانسوی ارائه دهید
   خیر در فرانسه فرصتی برای پیدا کردن کار به دانشجویان داده نمی شود
   همه ی مقاطع در فرانسه به زبان فرانسوی برگزار می شود
   پرونده ی شما مستلزم بررسی می باشد لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه ی اریاناپارس در ارتباط باشید
   https://arianaabroad.com/contact-us/

 65. محمد گفت:

  سلام _ من میخواستم در رشته برق قدرت در مقطع ارشد به زبان انگلیسی درس بخونم ؟ اراعه میشه ؟ و اینکه هزینش چقدر هست ؟

 66. مجید گفت:

  سلام. من دانشجوی سال دوم دندانپزشکی دانشگاه شیراز واحد بین‌المللی هستم.مدرک زبان فرانسوی هم دارم.میخواستم بدونم میتونم برای ادامه تحصیل به فرانسه برم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما ، شانس بالایی برای اخذ پذیرش در دانشگاه های کشور فرانسه را دارا می باشید و می توانید برای ادامه تحصیل در کشور فرانسه اقدام نمایید

 67. mohammad گفت:

  سلام.من با مدرک دیپلم و گذراندن مقطع پیش دانشگاهی قصد گرفتن یک ویزای دانشجویی از فرانسه را دارم.من مستلزم اقدام به چه کارهایی هستم و تا چه زمان مهلت دارم؟

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور فرانسه نیازمند مدرک زبان فرانسوی می باشید و در صورت داشتن مدرک زبان می توانید برای این کشور اقدام نمائید

 68. niloofar گفت:

  سلام
  من یک سوال در مورد ویزای فرانسه دارم. من برای مهر پارسال پذیرش برای لیسانس برای رشته بیوشیمی داشتم ولی سفارت به من ویزای تحصیلی نداد یک اعتراضنامه فرستادم به فرانسه در مورد جواب منفی سفارت فرانسه در ایران.خوشبختانه با درخواست ویزای من موافقت شد و 20 مارچ ویزام گرفتم. کلاس هام 10 سپتامبر شروع می شند. الان یک ماه از گرفتن ویزام می گذردو من هنوز ایران هستم.می خواستم بدونم چه مدت وقت دارم تا به فرانسه برم چون کلاسهام سپتامبر شروع می شود و من می خواهم این 2 ماه رو ایران بمونم.ایا باید حتما الان برم؟چون من نمی دونم چه مدت بعد از گرفتن ویزا باید حتماکشور ترک کنم؟ چون من شنیدم اگر زودتر نرم ویزام باطل می شه. ممنون می شم هر چه زودتر به سوالات من پاسخ دهید. با تشکر

  • آریانا پارس گفت:

   سلام
   بهترین مرجعی که می تواند پاسخگو شما باشد دانشگاه مقصد است.برای اطلاعات دقیق با دانشگاه یا سفارت در ارتباط باشید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *