شماره های تماس
021-44626418
021-44614190
021-44614035
021-44626415
021-44614125
021-44613569
021-44614717
021-44614197
#
021-44626418 021-44614190 021-44614035 021-44626415 021-44614125 021-44613569 021-44614717 021-44614197

شرایط تحصیل در مالتا

دانشجویانی که متقاضی تحصیل در مالتا هستند پیش از هراقدامی باید ابتدا اطلاعاتی را درخصوص این کشور اروپایی دریافت کرده و پس از آن نسبت به تحصیل در این کشور اقدام کنند.

تحصیل در کشورهای مدرن جهان از سوی افراد بسیاری مورد توجه قرار دارد و دانشجویان بسیاری تمایل دارند تحصیلات خود را در کشورهای پیشرفته جهان ادامه دهند. مالتا ازجمله کشورهایی است که هرساله دانشجویان بسیاری دانشگاه این کشور را برای تحصیل انتخاب می­کنند.

تحصیل در مالتا نیازمند آشنایی با زبان انگلیسی است چراکه آموزش در این کشور به زبان انگلیسی انجام می­شود. البته دانشجویانی که در این کشور اروپایی به تحصیل اشتغال دارند بهتر است نسبت به زبان مالتایی نیز آشنایی داشته باشند. دانشگاه­هایی که در کشور مالتا وجود دارد از نظر بین­ المللی در جایگاه بالایی قرار دارند. علاقه ­مندان تحصیل در مالتا می­ توانند رشته­ های مختلفی را انتخاب کنند.

یکی از بزرگترین مشکلات علاقه مندان به تحصیل در اروپا، شرایط دشوار اخذ ویزای تحصیلی در کشور های حوزه شینگن و هزینه های تحصیلی گران قیمت در این کشور هاست.

به همین دلیل بسیاری از دانشگاه های معتبر دنیا به خصوص دانشگاه های کشور انگلستان و آمریکا شعبه های متعددی از دانشگاه های خود را در کشور مالت تاسیس کرده اند تا ایشان هم در جهت اخذ ویزای تحصیلی با مشکلات کمتری روبرو باشند و هم هزینه ی تحصیل و زندگی کمتری را این کشور پرداخت نمایند.

دانشگاه های برتر مالتا

تحصیل در مالتا یکی از گزینه های برتر برای علاقه مندان به ادامه تحصیل در دانشگاه انگلیسی زبان می باشد . از جمله این دانشگاه ها می توان به دانشگاه Middlesex  انگلستان اشاره کرد که که در شمال غرب پایتخت این کشور، دانشکده ی مدیریت بازرگانی خود را ایجاد کرده است. دیگر دانشگاه، دانشگاه مالت (university of malta) است که بزرگترین دانشگاه کشور مالتا می باشد در حدود 11 هزار دانشجو که حدود 7 هزار نفر از ایشان دانشجوی خارجی می باشند،در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

تحصیل در دوره ­های آموزش زبان انگلیسی مالتا

متقاضیان تحصیل در مالتا و یا افرادی که تمایل دارند در دانشگاه­های اروپایی و انگلیسی معتبری به تحصیل اشتغال داشته باشند می­ توانند تحصیل در دوره­های آموزش زبان انگلیسی مالتا را انتخاب کرده و آمادگی لازم را به دست بیاورند. آموزش زبان انگلیسی در مالتا توسط اساتید مجربی آموزش داده خواهد شد.

هزینه ­ای که برای تحصیل در دوره­های آموزش زبان انگلیسی مالتا باید پرداخت شود باتوجه به مدت تحصیل تعیین می­شود. هزینه­ ای که برای دوره ­های 8 ماهه باید پرداخت شود حدود 3000 یورو بوده اما متقاضیان برای تحصیل در دوره­های یک ساله باید مبلغ 4000 یورو را پرداخت نمایند.

تحصیل در دوره کارشناسی مالتا

متقاضیان تحصیل در مالتا باید نسبت به دوره­­ های آموزشی مختلف اطلاعات کامل را در اختیار داشته باشند و بدانند که تحصیل در دوره کارشناسی مالتا حدود4 سال به طول خواهد انجامید. متقاضیان برای تحصیل در دوره کارشناسی مالتا باید حداقل نمره6 را در آزمون آیلتس دریافت کرده و مدرم زبان انگلیسی معتبری را ارائه دهند.

دانشجویانی که نسبت به زبان انگلیسی هیچ اطلاعی ندارند می­ توانند پیش از ورود به دانشگاه ­های این کشور ابتدا در دوره­ های آموزش زبان شرکت کرده و پس از یک سال مدرک زبان مورد نیاز خود را دریافت کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مالتا

متقاضیان تحصیل در مالتا چنانچه دوره کارشناسی ارشد را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب کنند ابتدا باید نسبت به شرایط تحصیل در این دوره اطلاعات لازم را دریافت کنند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مالتا حدود 1 تا 2 سال به طول خواهد انجامید. دانشجویانی که به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مالتا اشتغال دارند ابتدا باید دروس تخصصی خود را پاس کرده و پس از اتمام دوره و دریافت مدرک تحصیلی معتبر می­توانند شغل مناسبی را برای خود پیدا کنند.

البته دانشجویانی که تمایل دارند در بازار کار جایگاه بهتری داشته و به شغل مناسبی دست پیدا کنند می­توانند در مقطع دکتری به تحصیل بپردازند.

تحصیل در مقطع دکتری مالتا

متقاضیان تحصیل در مالتا اگر تمایل داشته باشند مقطع دکتری را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب کنند باید به خاطر داشته باشند که تحصیل در این دوره حدود4 تا8 سال به طول خواهد انجامید. البته مدت تحصیل در مقطع دکتری مالتا بیش از هرچیزی به به تلاش و پشتکار دانشجو بستگی دارد.

متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری مالتا باید پایان­ نامه علمی خود را نیز ارائه داده و دفاعیه­ای برای آن آماده کنند. چنانچه دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع دکتری مالتا بتوانند نمره قبولی را در امتحانات پایانی دریافت کرده و هیئت علمی دانشگاه پایان­ نامه و دفاعیه آن­ها را تائید کنند مدرک دکتری خود را دریافت خواهند کرد. پس از دریافت مدرک افراد می­توانند در هر کشوری که تمایل دارند بادرنظر گرفتن رشته تحصیلی خود شغل مناسبی را پیدا کنند.

مزایای تحصیل در مالتا

یکی از مهم­ترین مزایای تحصیل در مالتا آموزش به زبان انگلیسی است. افرادی که در کشور مالتا زندگی می­کنند مالتایی را به ­عنوان زبان گفتاری خود انتخاب می­ کنند. دانشجویانی که در دانشگاه­ های این کشور اروپایی به تحصیل اشتغال دارند به علت آموزش زبان انگلیسی نیازمند یادگیری این زبان نخواهند بود.

پائین بودن هزینه تحصیل در مالتا از دیگر مزایایی به شمار می­رود که موجب شده بسیاری از دانشجویان متقاضی تحصیل در مالتا باشند. کیفیت بالای زندگی و تحصیل در مالتا دانشجویان را وادار می­کند تا دانشجویان این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. پائین بودن هزینه تحصیل در مالتا و برخورداری از کیفیت بالای زندگی باعث می­ شود دانشجویان دانشگاه­های معتبر مالتا را برای ادامه تحصیل درنظر بگیرند.

از دیگر مزایای تحصیل در مالتا می­ توان به کار همزمان با تحصیل اشاره کرد. دانشجویانی که به تحصیل در مالتا اشتغال دارند برای تامین هزینه ­های زندگی خود می­ توانند همزمان با تحصیل کار دانشجویی مناسبی را نیز پیدا کنند.

متقاضیان تحصیل در مالتا این اجازه را دارند که در طول هفته به مدت 20 ساعت به کار دانشجویی پرداخته و بخش قابل توجهی از هزینه­ های زندگی و تحصیل در مالتا را بپردازند. دانشجویانی که تحصیلات خود را در دانشگاه ­های مالتا سپری می­کنند می­توانند از بورسیه­ های تحصیلی مختلفی نیز برخوردار شوند. برخورداری از بورسیه تحصیلی دانشگاه­های مالتا از دیگر مزایای تحصیل در مالتا به شمار می­رود که به دانشجویان بین ­المللی تخصص می ­یابد.

هزینه زندگی و تحصیل در مالتا

متقاضیان تحصیل در مالتا پیش از اقدام برای دریافت پذیرش از دانشگاه­های این کشور باید نسبت به هزینه زندگی و تحصیل در مالتا نیز توجهات لازم را داشته باشند. هزینه­ ای که افراد برای زندگی در مالتا باید بپردازند برای هرماه مبلغی درحدود 1075 یورو خواهد بود.

البته این مبلغ تقریبی بوده و دانشجویان حدود 500 یورو را برای محل اقامت خود درنظر می­گیرند. حدود 250 یورو نیز به­عنوان هزینه خوراک در مالتا تعیین شده و دانشجویان برای خرید کتاب و لوازم تحریر نیز باید مبلغ 70 یورو را بپردازند.

متقاضیان تحصیل در مالتا باید درنظر داشته باشند که هزینه حمل و نقل حدود 40 یورو بوده و سبک زندگی هر فردی می تواند در افزایش و یا کاهش هزینه زندگی در مالتا تاثیر مستقیم داشته باشد.

هزینه­ ای که برای تحصیل در مالتا باید پرداخت شود نیز حدود 4000 تا 6000 یورو به صورت سالیانه است. در تعیین هزینه زندگی و تحصیل در مالتا رشته و دوره تحصیلی دانشجو و همچنین دانشگاهی که برای تحصیل انتخاب می­کند تاثیر خواهد داشت.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی مالتا

  • ارائه آخرین مدرک تحصیلی در کنار ریزنمرات آن
  • ارائه مدرک زبان معتبر با حداقل نمره تعیین شده
  • ارائه پاسپورت متقاضی که حداقل اعتبار آن حدود 6 ماه است
  • ارائه اصل و کپی مدارک شناسایی
  • معرفی حساب بانکی که بتواند به عنوان پشتوانه مالی محسوب شده و درصورت نیاز هزینه ­های زندگی و تحصیل دانشجو را تامین کند.
  • ارائه گواهی عدم سوءسابقه
  • ارائه گواهی سلامت که نشان می­دهد دانشجوی متقاضی هیچ­گونه بیماری واگیرداری را مبتلا نیست
  • ارائه تائیدیه از سوی سفارت که نشان می­دهد مدارک متقاضی هیچ­گونه مشکلی ندارد. متقاضیان تحصیل در مالتا باید توجه داشته باشند که مدارک ارائه شده به سفارت بدون هیچ­گونه نقصی باشد. چنانچه مدارک ارائه شده دچار نقص باشد زمان مصاحبه به وقت دیگری موکول شده و متقاضی باید زمان دیگری را جهت ارائه مدارک و انجام مصاحبه دریافت کنند.

علاقه مندان برای تحصیل در مالتا می توانند با بهره گیری از تجارب مشاورین موسسه مهاجرتی آریاناپارس در روند پروسه خود تسهیل ببخشند و شانس اخذ ویزا و پذیرش خود را افزایش دهند .

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه ها

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.